Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Napadi bijesa

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno Napadi bijesa

    Niki je prekrasni veseli dječačić od 20 mjeseci.
    Dojen 17 mjeseci kad je sam odselio 30 cm dalje u svoj krevetić s kog je skinuta ogradica prema velikom krevetu. Mažen, pažen, ljubljen jednostavno smo ga nagonski tako pazili i ne znajući da je to attachment parenting.
    Zato ovdje iznosim "problem" jer ne želim da mi netko savjetuje da ga "blago udarim po guzi".
    Niki jednostavno ne želi ići spavati preko dana jer ima pametnijeg posla. Mi ga i ne prisiljavamo, ali on bude toliko pospan i nervozan da počne tući sve oko sebe, lupati glavom od pod ili zid, lupati sebe ručicama po licu i čupati obraze. Ja ga uzmem u naručje ali ga ne mogu dugo drzati jer me stvarno dobro nalupa i izgrize. Onda ja po savjetu Billa i Marthe u Discipline Booku malo plačem jer me to boli ali to uopće ne djeluje. Na kraju Niki zabije glavu u kušin i tuli, ja ili MM ga mazimo i tako zaspi. Kad se probudi s nama je ponovno onaj mali veseli vragolanko, a baby Hyde se pritaji do sutra popodne oko 18.
    Stvarno mislim da to tako ne bi trebalo biti i teško mi ga je gledati kad sebe tuče. Pokušavali smo ga popodne uspavati, ali jednostavno je prezauzet. Sinoć je plakao skoro 45 minuta i cijeli se preznoji te sam, da bih prekinula to mučenje, odnijela ga u auto i napravila đir po gradu. Zaspao je nakon 500 m, donijela sam ga doma, spustila u krevetić i spavao je do jutra. Neki su mi čak savjetovali homeopatski pripravak za smirenje djeteta, ali to mi je kao drogiranje, radije ću ga voziti.
    Meni nije jasno odakle toliki bijes u njemu. Prema drugoj djeci je izuzetno dobar i nikad nije udario drugo dijete.
    Da li ste imali slična iskustva ili mi možete preporučiti neku literaturu.
    Hvala.

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    siroček je umoran i nervozan... trebali bi ga nagovoriti da se odmori po danu. za to moraš pogoditi trenutak kad još nije preumoran, smiriti atmosferu i omogućiti mu da se opusti. pa ako neće drugačije nego u autu, vi se vozite... dok ne "nauči" spavati.

    evo ti par topica o knjizi "the no-cry sleep solutions", nama je ona pomogla sa dnevnim spavanjem:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=8287

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=9094

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=21254

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    moj toncek ima neke slicne faze ali nisu vezane za spavcanje. po redu:
    spavanje do njegovih 12-13 mjeseci je izgledalo ovako-popodne a i prije podne je bio umoran uzela sam ga na ruke s cajem i on bi zaspao-do sat vremena, navecer je zadnji obrok dudao na bocu na rukama i zaspao ,je bi ga polozila u kindac i on bi corio ali se budio do 6-7 puta nocu.
    nakon toga na prijedlog tete u vrticu, sada posto ima 18 mjeseci papa veceru krutu hranu ali i poduda mlijeko s keksima na nacin da ga spremin za spavanje, polegnem u kindac i tamo dam bocu,on poduda koliko zeli,kad je gotov kaze necu i uzme varalicu okrene se sam na trbuh i zaspi. do tada nije htio nego na rukama, a na ovaj nacin je sam poceo spavati bez problema sto me je zacudilo. popodne isto sal legne pored mene u krevet i malo pricamo i on zaspi.
    drugo: sto se tice ponasanja-zadnjih mjesec i pol poceo je pokazivati svoju volju i agresiju. dakle kada mu nesto ne dam ili me ne slusa pa ga ja za ruku maknem,ili mu ponovim nesto vise puta-npr da sidje sa stolice ili televizora pa kade nece ja dreknem-on je poceo vikati na mene dok ne pocrveni, ili se zaleti na mene pa me tuce i grice, ili kad mu nije po volji dere se i lupa po glavi i cupa se, i ponekad pokusa glavom u pod-ali tu je oprezan jer je skuzio da ga boli. a ja sam nemocna. nalazim ga u sto opasnih situacija, npr, vec je na pola u kadi ili se penje po polici s knjigama , ili ide na stol, a ja sam s njim sama i npr u kupaoni sam i kad tako sto vidim, toliko se prepadnem da dreknem na sav glas samo da bi dobila njegovu paznju da ne nastavi s takvom radnjom dok ne stignem do njega i maknem ga-e tu pocinje ono deranje i urlanje i mlacenje mene i sebe. ili vani kada ga drzim za ruku jer smo u blizini ceste a on bi bas bez ruke-ja sam uzasnuta tim reakcijama i kazem sebi da je to sigurno pokupio od mene kad dreknem, i onda sam u komi. i mislim si da ce imati psihickuh problema zbog toga. pa mi se onda smiju frendice i sl.
    znam da je svim mamama to strasno za gledati i ja priznajem da ne znam se s time nositi i jako me strah za poslijedice takvog ponasanja malisana i mislim si da mm zivi s nama tj druga osoba da bi malom bilo lakse pokazati i objasniti, i izvuci ga iz tih nekih opasnih situacija i da mozda ne bi tako urlao i mlatio sebe i druge. s drgim klincima nije agresivan, ali bilo tko da pokusa nesto sto on bas u tom momentu ne zeli-pocinje.
    uf koma sam drage moje!!!!!

  4. #4
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno jos jedna

    [quote="ms. ivy"]siroček je umoran i nervozan... trebali bi ga nagovoriti da se odmori po danu. za to moraš pogoditi trenutak kad još nije preumoran, smiriti atmosferu i omogućiti mu da se opusti. pa ako neće drugačije nego u autu, vi se vozite... dok ne "nauči" spavati.[/quote
    Slazem se u potpunosti. Moja Diana upravo je danas plakala 45 min i cak mi nije dala ni da je dignem - mlacenje, grizenje sve, ali ja mislim da je to zato jer nam raste par ocnjaka i vruce je. Cak ni cica nije pomagala. Nije htjela nista. Onda smo izasle iz kuce na 5 minuta i vratile se- uzasno je bilo vruce i zaspala na cici za tren. Eto kaj je to znacilo ne znam, ali evo spava. Klinci isto ko i mi mogu imati los dan ili par losih dana i nemaju samokontrolu tako mali to se polako uci -preusmjeriti, smiriti ljutnju ocaj, razdrazljivost, ako se to dogada povremeno probaj uhvatiti obrazac zapsisi si kad se te dogada, kad je ustao, papao, jeste li bili puno vani i slicno. Moj je Dominik znao bit jaaako razdrazljiv ako smo cijeli dan bili doma i nije se dovoljno umoran to jest umoran je ali nije zadovoljio svoje potrebe za ucenjem za novim... Onaj e uspavljivanje prerastalo u divljanje. Ne znam kako da to objasnim, ali Diana obrnuto ona zna postati nemoguca kad smo po cijeli dan vani pogotovo shopping centri - zna se desiti da je taj dan tako nervozna da se ne moze smiriti za popodne nego je cendrava i ima napade placa od umora sve do 6 ili 7 i onda odvali do jutra. Hocu reci probaj ga skuziti i malo mu olaksati tu fazu, a do onda se naoruzaj strpljenjem. Drzim fige i javi kak ide.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    imam 2 poznate ciji su klinci prestali spavati otprilike tako kak ti velis i sad imaju ritual uspavljivanja oko 6-7 jer su klinci skroz koma od umora do tog doba.

    a uspavljivanje? pa voznja u autu je jedna od popularnijih i uspjesnijih metoda kod svih koje poznajem, to prolazi cak i kod sebastiana koj u zivotu nije zaspao u kolicima

    frendica ima ritual da sa malom na rukama (nose je ko malog majmunica) bjesomucno hodaju po kuci i na kraju kad skroz malaksa i vise nemre vristat i urlat poloze je u krevetic i onda joj moraju kroz resetkice dati ruku i klinka drzi rukav i tako zaspi

    mi se i dalje sluzimo zajednickim krevetom i cicom ali moram priznat kad ne odspava popodne da je pakleno i da je beskrajno nervozan i placljiv kad je pospan i premoren. jos ako se to iskombinira sa gladju a tad naravno nece jesti zna bit veselo

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    jao ja sam valjda imala srece sto je toncek samo tako odlucio pristati da ne uspavljuje se na rukama nego da je u kreveticu sam s dudom varalicom i plisanim pesekom!!!!

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nisi imala sreće nego si mu ciku i svoju prisutnost zamijenila dudom i pesekom.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ok,nesvjesno snalazljiva

  9. #9
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno sori

    oprosti meni to nije nego

  10. #10
    tijana

    Početno

    dobro pali poslije ručka (tad jako puno krvi ode u crijeva zbog probave pa smo poslije jela svi pospani) na zrak i spavanje u kolicima. meni je bilo ugodnije nego voziti auto a i nekako je zdravije. samo dok ne zaspi moraš aktivno vozit bez stajanja

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    eto mene, pikula ne znam zasto ti je to tuzno, npr, moj toncek sada papa za veceru krutu hranu i ja mu napravim flasicu cisto da vidim da li je gladan ili ne, tj, da li je dovoljno pjeo, on ako zeli si poduda ako ne zeli kaze nece i kraj. peseka je bacio jer je vruce s njim sada a duda varalica je isto papa isla. on se legne u kindac i namjesti za spavanje, mali mozda jos prica sa sobom i zaspi. nema zamjene za ciku. ne znam kako bi trebalo izgledati uspijesno navikavanje da sami zaspu ako ovo nije u redu :?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    u biti mislim da je problem kad ih naucis na auto i sl, a ovo s menom-pa svi pedagozi kazu da dijete ima igracku koju izabere za utjehu, pa npr kada krene u jaslice kazu da mu date da ju ponese da bi imao nesto svoje. i ja i svi mi imamo neki ritual za spavanje koji je navika ili sl, pa ne znam zasto je tuzno sto moje dijete je od prvog pokusaja skidanja s ruku i takvog uspavljivanja popapao svoj obrok, zagrlio peseka-kojeg vise nema- i okrenuo se i zaspao, mali sam jako zbunjena :? :?

  13. #13
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno Napadi bijesa

    Mislim da nema nista lose u tome da dijete pocne zaspivati samo, uz igracku, dudu, itd. ako je spremno na to tj. ne buni se... A sto kad imate dvije bebe od 4 mj. kao ja i jednostavno fizicki ih ne mozete uspavljivati nosajuci, a one idu spavati istovremeno? Ja sam ih morala nauciti na dudu i dekicu, i kad idu spavat ja ih mogu samo drmuskat i pjevati... i one placu naravno... ako imate ideje dajte.... Samo da napomenem da mi je prva curica (sad 6 god) bila totalno AP dijete (iako tada nisam ni znala da se to tako zove) i imala je ispade bijesa negdje od druge do trece godine, to je ta faza, al prode brzo....

  14. #14
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno napadi bijesa

    E da, zaboravila sam pitanje: Jel to pogresno, mislim, jesam li i ja zamjenila svoje prisustvo tom dekicom i dudom? Jel i to zasluzuje Ako da, dajte prijedloge (sve osim nosanja jer je to nemoguce) Hvala!

  15. #15
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj jassi prvotno napisa
    u biti mislim da je problem kad ih naucis na auto i sl, a ovo s menom-pa svi pedagozi kazu da dijete ima igracku koju izabere za utjehu, pa npr kada krene u jaslice kazu da mu date da ju ponese da bi imao nesto svoje. i ja i svi mi imamo neki ritual za spavanje koji je navika ili sl, pa ne znam zasto je tuzno sto moje dijete je od prvog pokusaja skidanja s ruku i takvog uspavljivanja popapao svoj obrok, zagrlio peseka-kojeg vise nema- i okrenuo se i zaspao, mali sam jako zbunjena :? :?
    mislim da nema ništa loše u tome...
    pa vjerujem da se mazite i igrate cijeli dan i da mu sigurno ništa ne fali, pa ako dijete spokojno zaspi, dakle ne buni se i ne plače, pa što ćeš bolje od toga, očito da mu to odgovara, niti ja ne vidim ništa loše u tome?!

    moj Ivan ne može dočekati da ga spustim u krevetić, ako mi je na rukama, trga se, a o maženju prije spavanja nema govora jer on ne želi, čim ga spustim u krevetić, zagrli medu i okrene se na trbuh i zaspi, zašto to nije u redu?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    eto sada mi je lakse drage moje,jer sam bila i jesam ponosna na sebe i mog malog sto smo to tako bezbolno naucili.
    a sto se tice uspavljivanja tvojih curica-zaista ne znam. sigurno je problem jer su dvije, mozda probati s igrom u kreveticu, ili bocicom kao ja-ali za to treba vas dvoje,pa ako nije isti termin spavanja i ako je ista soba, zaista ne znam. nemam ideju sada,ali vjerujem da ti je tesko

  17. #17
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno sori

    Neka se nitko ne nade uvrjeden, ali ja sam rekla da je meni to tuzno. To su moji osjecaji i nikoga time ne mislim uvrijediti. Ne znam kako s blizancima - sigurno je puno teze podrske, ali znam da sam za mnoge stvari za koje nisam nasla odgovor na rodama ili u svojoj okolini nasla odgovor na www.askdrsears.com i u searsovim knjigama punim prakticnih savjeta , ali i ohrabrenja za stvarno svakojake situacije. Oni osim sto su pedijatri imaju 8 klinaca tako da su stvarno dozivjeli svasta. Doslovno. Moja djeca nemaju bocice - piju iz case od kad su prvi put probali ista osim cice sa 5, 6 mjeseci, doje do kad imaju potrebu. Utjeha je cica i mazenje i nosanje kad su mali(nemaju utjesne dekice, igracke ni dude), a kad su veliki onda pricamo i opet se malo mazimo pa i ponosamo ako nas veseli. Kao alternativa sluzi tata, deda, baka ili igranje, setnje i preusmjeravanje paznje dok se neu more. Klinci su vrlo samostalni i Dominik je s dvije godine sam presao u svoj krevet u fazi "moje, moje". Mi Dianu (16mj, spava s nama) uspavljujemo s plesanjem (MM) cicanjem (ja) , a Dodu (3ipol) tak da legnem kraj njega pomolimo se, popricamo o proteklom danu ukratko, ispricamo pricu ako nismo preumorni, damo si puse, zagrlimo se, pusa i on spava, ako nije jako umoran ja nakon puse odem u dnevni boravak, a on utone u san sam. Eto meni je to gust i polako mic po mic saltamo se s Didi u tom smjeru. Dominik se tako uspavljuje otkad je propricao tak oko 18mj. Ja bih bila tuzna da sam ista od toga propsutila jer vec sad Dominik zna reci laku noc i otici u krevet i zaspati ko klada bez da znam kak mu je prosao taj dan ako je recimo bio na izletu s bakom i dedom. Vec mi je veliki i brzo to prolazi - najesen krece u vrtic. To je samo moje iskustvo i objasnjenje zsto bi mene to rastuzilo - ja sam sigurno da svaka mama zna najbolje za svoje dijete

  18. #18
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Ma naravno, svatko govori iz svoje perspektive, nismo ni mi svi isti a niti naša djeca...
    još sam htjela nadodati da Ivanov medo nije nikakva utješna igračka, ako zaplače tješi ga mama ili ga uspava ako ne može sam, ali dok god to može sam, a pri tom se još i ne buni ne vidim razloga da ga nosam, mazim jer je ionako cijeli dan ispunjen time...a sve ove rituale koje spominješ mi obavim prije odlaska u krevet, kad uđemo u sobu, ja ga spustim u krevet i on spava u roku minute...

    puno puta sam legla s njim i htjela ga uspavati mazeći ili tako da ga nosam, da je itko imao prilike vidjeti kako to izgleda dok se on trga iz zagrljaja, propinje, a ja ga pokušavam "zauzdati" mnogima bi izgledalo kao maltretiranje djeteta, onaj čas kad ga spustim u krevetić on se par puta okrene, namjesti i spava ko top

  19. #19
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno Re: Napadi bijesa

    Citiraj -Sanja- prvotno napisa
    odnijela ga u auto i napravila đir po gradu. Zaspao je nakon 500 m, donijela sam ga doma, spustila u krevetić i spavao je do jutra.
    Joj ovoga se dobro sjecam sa Mejrom.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    ma svako ima svoj ritual ,ali toncek zeli zaspati sam u kreveticu kada legne i namjesti se i nije za zajednicko lijeganje i pricanje-jos i ne prica osim rijeci . naravno da je lijepo leci pored klinca popricati s njim pa onda on zaspi,ja cu malo za to pricekati -ima 17 mjeseci i necu mu mijenjati njegov nacin uspavljivanja koji je on izabrao. nitko se nije uvrijedio ,no kao sto rekoh svi mi veliki i mali imamo svoje rituale

  21. #21
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno ok

    Naravno. Evo za naše male

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    Hvala svima za savjete.
    Kod nas je sad sve opet u normali. Zaredalo nam se 10tak dana nespavanja i Nikijevo šiziranje, pa sam o tom htjela s bliskim dusama.
    Opcenito mislim da svi posjetitelji foruma su dobri roditelji jer se informiraju za dobrobit svoje djece.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •