Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Zanimljiv clanak: Engleskoj bi se isplatilo placati postupke

  1. #1
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno Zanimljiv clanak: Engleskoj bi se isplatilo placati postupke

    Ovih dana se odrzava konferencija European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE) u Pragu, pa svako malo ima zanimljivih clanaka u vijestima.

    Npr. tim ekonomista i matematicara je izracunao da bi se Engleskoj isplatilo placati za IVF-ove jer za svako rodjeno dijete (cijena tretmana u prosjeku 13,000 funti) mogu ocekivati povecanje samo placenog poreza drzavi od 143,000 funti... Jos jedan adut za nas?
    http://news.yahoo.com/s/nm/20060620/...ity_britain_dc

    Inace, zanimljivo je da Engleska ima dosta mali prosjek uspjeha - samo 25%. U Mariboru se hvale s 40%. A koliko je u HR?

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Zapamtila sam, možda krivo, da je na VV-u oko 30%... Nek' me cure isprave...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    30

    Početno

    " Rezultati koje postiže tim stručnjaka na Odjelu za endokrinologiju i reprodukcijsku medicinu "Vuk Vrhovac" iznad su europskog prosjeka. Naime, metodom potpomognute reprodukcije u 30 posto slučajeva već pri prvom pokušaju dolazi do trudnoće, dok taj postotak prosječno u zemljama Europske unije iznosi 27."

  4. #4
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno Re: Zanimljiv clanak: Engleskoj bi se isplatilo placati post

    Citiraj pino prvotno napisa

    Inace, zanimljivo je da Engleska ima dosta mali prosjek uspjeha - samo 25%. U Mariboru se hvale s 40%.
    Na različite načine računaju postotke.

    Neke klinike uspjehom smatraju postignutu trudnoću a za neke je uspjeh rođenje živog djeteta.

    U konačnici sve je to isto :/

  5. #5
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Jako zanimljiv članak, fora je što su se ti ekonomisti i matematičari sjetili tako nešto izračunati.
    Ja se baš ništa ne razumijem u ekonomiju, ne znam kako su došli do tih projekcija, ali da u našoj državi itko radi takve proračune ne bi nam država bila u ovakvim problemima, jer bi to značilo da netko vodi brigu o sustavnom planiranju radi napretka a ne radi toga da se planira pa se skoro ništa od dobrih ideja skoro ni ne započne.

    No ako bi se u Engleskoj isplatilo uložiti u postupke ( oni predlažu tri besplatna, a mi imamo u principu tri besplatna dok ih dočekaš:P:P:P) čini mi se da ni nama to dugoročno ne bi donijelo gubitke jer i mi imamo problem starog stanovništva.
    No kod nas je prisutna i velika nezaposlenost mladog stanovništva i onog srednje dobi, kod nas nema ni dovoljno škola u kojima se može odvijati kvalitetna nastava, nema dovoljno vrtića ni jaslica u kojima bi djeca mogla biti dok roditelji rade, kod nas hrpa toga ne štima...možda je ustvari već netko gore i izračunao da se nama uopće ne isplati povećati natalitet kako bi mogla ostati ovakva poluanarhija banana republike.
    Kod nas puno ljudi misli da je normalno ne provoditi zakone, da je normalno da ne bude reda, da je normalno zaobilaziti sustav jer ti je tako kratkoročno lakše raditi umjesto da počneš živjeti u nekom redu.

    Ah koji optimizam iz mojih tipki ;)
    Ajde napišite umjesto mene nešto optimističnije.

  6. #6
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    rvukovi, potpisujem te u potpunosti ... 8)

    i rado bi napisala nešto optimističnije, ali mi ništa na žalost ne "pada na pamet" ...

    možda jednostavno ona naša stara dobra poštapalica: " bit će bolje sutra ... " ili " u nadi je spas " ...

  7. #7
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    Jako zanimljiv članak, fora je što su se ti ekonomisti i matematičari sjetili tako nešto izračunati.
    Ja se baš ništa ne razumijem u ekonomiju, ne znam kako su došli do tih projekcija, ali da u našoj državi itko radi takve proračune ne bi nam država bila u ovakvim problemima, jer bi to značilo da netko vodi brigu o sustavnom planiranju radi napretka a ne radi toga da se planira pa se skoro ništa od dobrih ideja skoro ni ne započne.

    No ako bi se u Engleskoj isplatilo uložiti u postupke ( oni predlažu tri besplatna, a mi imamo u principu tri besplatna dok ih dočekaš) čini mi se da ni nama to dugoročno ne bi donijelo gubitke jer i mi imamo problem starog stanovništva.
    No kod nas je prisutna i velika nezaposlenost mladog stanovništva i onog srednje dobi, kod nas nema ni dovoljno škola u kojima se može odvijati kvalitetna nastava, nema dovoljno vrtića ni jaslica u kojima bi djeca mogla biti dok roditelji rade, kod nas hrpa toga ne štima...možda je ustvari već netko gore i izračunao da se nama uopće ne isplati povećati natalitet kako bi mogla ostati ovakva poluanarhija banana republike.
    Kod nas puno ljudi misli da je normalno ne provoditi zakone, da je normalno da ne bude reda, da je normalno zaobilaziti sustav jer ti je tako kratkoročno lakše raditi umjesto da počneš živjeti u nekom redu.

    Ah koji optimizam iz mojih tipki
    Ajde napišite umjesto mene nešto optimističnije.
    Malo crnog humora - ima i gore nego kod vas, dodjite u komsiluk

  8. #8
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Eh draga susjedo Wewa od goreg postoji uvijek nešto još gore :mrgreen:
    Neki dan sam se npr. zgrozila do neba kad sam vidjela da žene u Etiopiji žive s fistulom nakon preranih trudnoća, ne znam jel to netko gledao, bilo je u Oprah showu i pomislila sam da stvarno trebam biti sretna da živim tu gdje živim...
    Možeš svaki problem tako relativizirati i doći do zaključka da to što ti se događa baš i nije tako loše da ima i goreg.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Na VV ne rade nikakva određena provjeravanja i praćenja uspješnosti postupaka, a za statistiku nitko nema vremena, svi ti napisani postoci su jaaaaaaaaako od oka pa ih svakako treba uzeti sa rezervom. Tako je jer se jednostavno od onolike gužve nitko nema fizičkog vremena time baviti.

  10. #10
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj rvukovi2 prvotno napisa
    Eh draga susjedo Wewa od goreg postoji uvijek nešto još gore
    Neki dan sam se npr. zgrozila do neba kad sam vidjela da žene u Etiopiji žive s fistulom nakon preranih trudnoća, ne znam jel to netko gledao, bilo je u Oprah showu i pomislila sam da stvarno trebam biti sretna da živim tu gdje živim...
    Možeš svaki problem tako relativizirati i doći do zaključka da to što ti se događa baš i nije tako loše da ima i goreg.
    Ma jest tuzno da se covjek mora tjesiti na taj nacin, ali...
    Etiopija i situacija tamo je grozna, zbilja jest. No ne moras ici tako daleko da se zgrozis kako lose moze biti - evo kod nas, potpomognuta se radi samo na dvije klinike u federaciji bih, od toga samo na jednoj je postupak besplatan, dok se lijekovi kupuju bez iznimke. ne bi ni to bilo tako lose, da na cijeloj klinici ne radi samo 1 ljekar specijalista za neplodnost, i da u cijeloj BiH ne postoje najvise 3 biologa.
    a statistike su nevjerovatno lose, ja sam cula za najvise 3 bebe rodjene iz IVF-a u Sarajevu, otkako se radi IVF, znaci nekih 4-5 godina.

  11. #11
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Jos clanaka - U Hrvatskoj samo 611 IVF ciklusa po milijun stanovnika - na samom evropskom zacelju! Vodi Danska s 2,031, Slovenija u sredini s 1,288.
    http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2006/06/22/ntwin122.xml&sSheet=/news/2006/06/22/ixuknews.html[/url]
    Cijela tablica dostupna [url]

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    da li u slovenske statistike uzimaju i postupke za strane državljanke?
    jer mislim da hrvatice solidno doprinose tom broju

  13. #13
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    To sam se i ja pitala.
    Nigdje se iz tih podataka ne vidi ili ja ne vidim, slobodno me ispravite, da li se to odnosi na sve postupke ukupno (znači privatni+financirani preko osiguranja) ili samo na one preko osiguranja.
    Ako su samo preko osiguranja onda tu otpadaju svi strani državljani pa smo mi stvarno na dnu.

  14. #14
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Ove zapadne države sigurno imaju normalan i istinit registar postupaka.
    A kakav registar imamo mi? Da li se kod nas svaki postupak evidentira? Pogotovo tu mislim na privatnike.
    Ja u te brojeve baš i ne vjerujem (što se tiče Hrvatske i Makedonije-ni kod njih sigurno nije ništa bolje) jer se kod nas pola stvari ne zabilježi čisto radi muljanja s lovom.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    58

    Početno

    Slovenci dobivaju pomoć od EU za ove postupke i najisplativija im je investicija.

    Inače, kod IVF postupka bi po pravilu trebalo sa klinikom zaključiti Ugovor, i uplaćivati lovu klinici na žiro račun kako bi se statistički znali točni podaci. Ovo vam je sve ostalo muljaža podacima i igra na zaradu. Nadam se da je pakao dobio poseban odjeljak za tu ekipu na njihovom putu u vječnost

    Inače Wewa, i ostale cure iz Sarajeva, a i cijele BiH. Čitala sam vaše probleme, i kontaktirala neke ljude. Pokušavam pokrenuti inicijativu da vam se pomogne. Čisto privatno na relaciji frend-frendu. Možda uskoro budem u mogućnosti slati masu pp ili ih same dobijete i bez mojega daljnjeg angažmana. Ne želim obećavati, ali znam da vam je teško, i htjela bih vam olakšati da bar preko RH i nas koji tu živimo možete dobiti pomoć. Veliki pozdrav.

    Inače, za problem neplodnosti treba pametan biznismen i dobra ideja. Pozlilo mi je kada sam vidjela da su nas u BG opet prešišali. Ne zbog zavisti prema susjednoj državi, već iz očaja. 20 godina sam pacijent u svojoj zemlji, u kojoj svaki luftbremzer misli da je poslovna faca.

    Ali drago mi je kada vidim da ima cura koje ne plaču nad sobom, i za koje znam da bi i same mogle promijeniti stvar kada bi ju uzele u svoje ruke.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    ivstarce :?

  17. #17
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Citiraj ivstarce prvotno napisa
    Slovenci dobivaju pomoć od EU za ove postupke i najisplativija im je investicija.

    Inače, kod IVF postupka bi po pravilu trebalo sa klinikom zaključiti Ugovor, i uplaćivati lovu klinici na žiro račun kako bi se statistički znali točni podaci. Ovo vam je sve ostalo muljaža podacima i igra na zaradu. Nadam se da je pakao dobio poseban odjeljak za tu ekipu na njihovom putu u vječnost

    Inače Wewa, i ostale cure iz Sarajeva, a i cijele BiH. Čitala sam vaše probleme, i kontaktirala neke ljude. Pokušavam pokrenuti inicijativu da vam se pomogne. Čisto privatno na relaciji frend-frendu. Možda uskoro budem u mogućnosti slati masu pp ili ih same dobijete i bez mojega daljnjeg angažmana. Ne želim obećavati, ali znam da vam je teško, i htjela bih vam olakšati da bar preko RH i nas koji tu živimo možete dobiti pomoć. Veliki pozdrav.

    Inače, za problem neplodnosti treba pametan biznismen i dobra ideja. Pozlilo mi je kada sam vidjela da su nas u BG opet prešišali. Ne zbog zavisti prema susjednoj državi, već iz očaja. 20 godina sam pacijent u svojoj zemlji, u kojoj svaki luftbremzer misli da je poslovna faca.

    Ali drago mi je kada vidim da ima cura koje ne plaču nad sobom, i za koje znam da bi i same mogle promijeniti stvar kada bi ju uzele u svoje ruke.
    Fakat ne kužim ton tvojih postova i kaj želiš postići s njima :?
    Koliko ja znam u Mariboru dobivaš račun i po njemu plaćaš tako da ne mislim da tu ima nekakve muljaže .O tome su ti cure pisale ovdje:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=26177
    i zaista mislim da nema razloga blatiti bilo koga ukoliko nemaš valjane argumente.
    U obećanja koja daješ ne želim ulaziti,no mislim da nije fer obećavati nešto ili buditi lažnu nadu nikome...pogotovo ne ljudima koji se bore s neplodnošću.S obzirom da se i sama boriš s istim problemom nadam se da si svjesna koliko smo svi mi osjetljivi i da smo spremni učiniti "gotovo" sve da ostvarimo željenu trudnoću i imamo svoje male mrvice.Stoga mi je ovo što si napisala malo :? Ukoliko si toliko utjecajna da možeš curama iz drugih država omogućiti pomoć preko naše države nameće mi se pitanje zašto se malo više ne angažiraš kod nas također da se nešto poboljša (čitajući tvoje postove stekla sam dojam da si prilično nezadovoljna situacijom).
    Također ne kužim tvoju izjavu da za liječenje neplodnosti treba dobar biznismen i dobra ideja...po meni treba dobra i stručna liječnička ekipa i vrhunski opremljen bolnički odjel za MPO;mislim da mi imamo izuzetne liječnike i lošu opremu za rad.Liječiti se nikada ne bih išla kod nekog biznismena nego kod liječnika.
    I još nešto me zanima misliš li ti da sve mi koje tipkamo na ovom podforumu plačemo nad svojom sudbinom i tonemo u samosažaljenje ...ja držim da je ovo podforum podrške,razmjene iskustava i informacija...nikako ga ne smatram podforumom cura koje plaču same nad sobom.
    Masu cura koje ovdje pišu su napravile puno da se javnost upozna s problemom neplodnosti,masu njih je javno pričalo o svojim problemima,pokrenute su i realizirane različite akcije o kojima više možeš pročitati ovdje
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...4&Tekst2ID=222
    Tako da fakat ne razumijem zašto ti imaš ovakav stav :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •