Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 56

Tema: Reklame!

  1. #1
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno Reklame!

    Ne znam gdje točno ovo da stavim, ovde mi se čini sasvim ok.
    Evo čitam ovaj topic o umjetnoj hrani i o tome kako je zabranjeno reklamirati umjetno mlijeko na Rodinim stranicama.
    Nisam se usudila ništa komentirati, ali sam strašno revoltirana, a evo i zašto.
    Naime, svako malo na ovom forumu naiđem na reklamiranje nekog proizvoda, i to u 80% slučajeva opasnog za zdravlje i majke i djeteta.
    Apsolutno nikad nikoga ne reklamiram jer nisam zato plaćena, to je prvo. A drugo: ako nemam točne informacije o nekom proizvodu, kako mogu o njemu govoriti.
    Cure Rode, mislim da bi trebalo zabraniti spominjenje bilo kojeg proizvođača (osim na pp).
    Dosta su reklamirani vitamini tvz. prenatal. Pobogu odakle vam ideja da postoje vitamini za trudnice??!! Trudnica treba sve vitamine + malo više kalcija i folne kiseline-ČEGA NEMA U PRENATALNIM VITAMINIMA!
    Naime, moja prijateljica je odnijela na analizu, ovde već fino izreklamirane vitamine i rekli su joj da u proizvodu nema pola stvari koje pišu, a ostalo je u tragovima! Prijateljicina curica ima spinu bifidu, iako je mama pila prenatalne vitamine prije trudnoće i cijelu trudnoću.
    Mislim da su reklame jako opasne i možda zbog toga ne bi trebalo raditi selekciju-mlijeko se ne smije reklamirati, ali zato udrite po ostalim štetnim stvarima izreklamiranim ovdje.

  2. #2
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno Re: Reklame!

    Citiraj ruby prvotno napisa
    Naime, svako malo na ovom forumu naiđem na reklamiranje nekog proizvoda, i to u 80% slučajeva opasnog za zdravlje i majke i djeteta.
    Ruby, ne znam na kakve ti to reklame nailazis, obzirom da reklamiranje i oglasavanje u komercijalne svrhe nije dozvoljeno na ovom forumu. Pravila mozes naci na Pravila ponasanja

    Upravo zbog takvih izjava kao sto je tvoja, RODA smatra da kod savjetovanja o prehrani dojenčeta RODA za najozbiljnije uzima u obzir činjenicu da, zbog mogućih opasnosti za dijete koje mogu proslijediti od krivog savjetovanja, ono treba biti pruženo od strane stručnih i educiranih osoba po tom pitanju.

    Na osnovu toga na ovom forumu, čiji je host Udruga RODA, pružanje ili traženje savjeta ili informacija o prehrani djeteta o adaptiranom mlijeku nije dobrodošlo i biti će obeshrabrivano. Ukoliko trebate informacije u ovom području, molimo da ih ne tražite na ovom forumu već da se savjetujete s liječnikom vašeg djeteta. Razmjena iskustava o prehrani adaptiranim mlijekom također spada u ovo područje i nije dobrodošla na ovom forumu.

    Ovo su gore dijelovi pravila koje detaljno mozes procitati na Razgovori o prehrani adaptiranim mlijekom

    Ne razumijem zasto netko zeli postati korisnikom ovog foruma i onda nastoji promijeniti pravila ponasanja koja zastupa udruga i koja su vazeca i za ovaj forum? Postoje drugi forumi gdje je moguce davati i traziti on-line savjete u vezi prehrane sa adaptiranim mlijekom.

  3. #3
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ja mogu dodati još i ovo:

    Roda je od rujna 2003. godina članica IBFANa - krovne asocijacija svih koji štite, promiču i pružaju podršku dojenju te podržavaju principe Međunarodnog pravilnika o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko. Međunarodni pravilnik su 1980. godine usvojile zemlje članice WHO, a ima za cilj zaštitu, promociju i pružanje podrške dojenju. Zbirka je to pravila postavljenih pred proizvođače proizvoda iz djelokruga pravilnika te zdravstvene djelatnike jer se smatra da tako delikatni proizvodi namjenjeni najmlađima ne smiju biti prepušteni slobodnom tržištu i agresivnim reklamnim kampanjama.
    Pravilnik se primjenjuje na marketing, i s njime povezane djelatnosti, slijedećih proizvoda: nadomjestaka za majčino mlijeko, uključujući i dojenačku formulu; drugih mliječnih, prehrambenih proizvoda i napitaka, uključujući i dopunsku hranu koja se daje preko bočice, kada se promiču ili prodaju ili na neki drugi način predstavljaju prikladnima, uz preinake ili bez njih, za uporabu kao djelomični ili potpuni nadomjestak za majčino mlijeko; bočica za hranjenje i duda. On se takoder odnosi na njihovu kvalitetu i informacije o njihovoj uporabi.

    MEĐUNARODNI PRAVILNIK O MARKETINGU NADOMJESTAKA ZA MAJČINO MLIJEKO

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kao prvo - ne vidim zašto je ovo stavljeno u dobne skupine (0-1)!?

    kao drugo - nisam primjetila da ovaj forum vrvi reklamama, pogotovo ne onima koje su 80% opasne za zdravlje majke i djeteta :? .

    ako vrvi - bio bi red da daš barem 10-tak primjera tih opasnih reklama, pa da se svi malo educiramo.

    jedno mišljenje, pa bilo to i mišljenje tvoje prijateljice - ne može biti prihvaćeno kao argument. objavi službene rezultate tih analiza i ustanovu koja je to analizirala - i ja sam uvjerena da će udruga postaviti pitanje ministarstvu - kako i zašto je nešto pušteno u promet s lažnom deklaracijom.

    btw - nikad čula za te "prenatal vitamine" pa bih voljela vidjeti linkove na rasprave u kojima se oni reklamiraju.

  5. #5
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Nisam mislila na adaptirano mlijeko kad sam pisala, već na loše vitamine, loše deterđente, loše kremice i sl. Imam dosta iskustva s tim, iako nisam stručnjak. Tražila sam od frendice da nam da rezultate, ali ona nije htjela jer "ne želi ulaziti u konflikte" :shock: !
    Ovo sam napisala u dobroj namjeri, jer mislim da nije pametno reklamirati neprovjerene proizvode. Ma po meni nije pametno reklamirati nikoga, osim onoga tko ti za to plaća. A i tad treba provjeriti što se reklamira.
    Stavila sam ovo ovdje jer nisam znala gdje bi, a i bilo je vrlo rano jutro.
    Evo jedan od linkova na koji sam nabasala:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...light=prenatal

  6. #6

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Pa meni to uopce ne lici na reklamu....naprotiv!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Meni taj topic više liči na antireklamu.
    Niti ja, Ruby, ne vidjeh reklame. Uglavnom ako se i spominju određeni proizvodi, forumaši govore svoja iskustva o njima pozitivna ili negativna, ne bih to nazvala reklamom. Riječ stručnjaka je dobrodošla uvijek.

  9. #9

  10. #10
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Ako netko nešto preporučuje nekom, to se naziva reklamom! Neke cure pišu da im ne valja, neke da im je super. Isto tako će neke poslušati ove kojima ne valja, a neke ove kojima je super.
    I ja sam članica jednog upravnog odbora i kao takva sam uvijek podupirala dobre ideje i akcije.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    A sta je tu opasno po zdravlje?

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    potpisujem bomballurinu!

    btw - jedan topik iz 2004, jedan iz 2005 i jedan iz 2006... ne vidjeh da VRVI. pogotovo ne reklamama. a razmjene iskustava su uvijek poželjne.

    ne znam s kim tvoja frendica ne želi ulaziti u konflikte? s proizvođačem / distributerom / trgovcem..??? s nama sigurno neće - ako argumentirano dokaže da je njena tvrdnja istinita. sigurno ćemo ju podržati.

    ovako, sve se svodi na rekla-kazala.

    ruby, nisi ovdje jedina koja ima loša iskustva s nečim. svatko od nas je individua, svatko reagira na različit način.

    ja ne jedem papriku - jer mi je od nje zlo. i imam loša iskustva (bolovi). drugi će mi tvrditi kako je paprika izuzetno zdrava zbog xy razloga, i neće mu biti jasno kako je meni od paprike zlo. zamisli - oboje ćemo biti u pravu!

  13. #13
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Nije baš isto da li ti je zlo od paprike i da ti dijete dobije spinu bifidu, a pila je prenatalne vitamine u kojima je folna kiselina. Cura komotno može tužiti farmaceutsku tvrtku koja je i ovde dosta reklamirana sa strane forumašica.
    Btw, ona nije na forumu i trenutno joj je puno veća briga koliko puta dnevno treba kateterizirati dijete, nego baviti se vitaminima.
    Moj prijedlog je da (ako uopće smijem predložiti) udruga malo sama ispita takve stvari na tržištu i time zaštiti trudnice, dojilje i djecu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Pijenje vitaminskog pripravka koji sadrži (ili po tvome - ne sadrži) folnu kiselinu prije i tijekom trudnoće nije garancija da dijete neće imati spinu bifidu!

  15. #15
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    smijes predloziti, naravno.
    ali nazalost, mislim da trenutno za to nemamo kapaciteta. ovo mozes shvatiti i kao poziv na uclanjenje

    zao mi je jako tvoje frendice, ali nije mi jasno na osnovu cega moze tuziti farmacetsku industriju? vitamini nisu uzrok SB, a vjerujem da odavno nijedan vitamin nije prodan s parolom da ce stopostotno sprijeciti pojavu neke bolesti, cak ni prehlade, a kamoli malformacije. mozda u vremena dok su se carobne vodice prodavale u kocijama.

  16. #16
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Gdje god sam pročitala bilo šta o uzimanju folne kiseline prije trudnoće i u prvom tromjesečju uvijek sam pročitala i čula da MOŽE SPRIJEČITI ne i da 100% sprečava pojavu spine bifide.
    Tako da prema mom skromnom mišljenju uvjeta za tužbu farmaceutske kompanije baš i nema.
    A drugo, nikada ovakve rasprave na forumu koje si navela kao primjer reklamiranja nisam shvaćala kao reklamu, nego kao razmjenu iskustava.
    Na meni je da procijenim da li ću nečije mišljenje i iskustvo prihvatiti i koristiti određeni proizvod ili ne.
    Ista stvar je sa stvarnom reklamom određenog proizvoda ili usluge.

  17. #17
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    mislim da je ovde prvenstveno pitanje deklaracije i stvarnog sastava tabela, jer, ako se jedno prodaje, a u stvarnosti to nije tako onda tu ima materijala.... možda ne za tužbu... a bogme možda je - postoji Zakon o potrošačima i udruga potrošač.

    mislim da prijateljica nema osnovu za konkretni slučaj - vitamini ipak nisu lijek ni nadomjestak uravnoteženoj prehrani.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nisam nigdje vidjela da piše da vitamini ili neki drugi dodaci prehrani 100% sprečavaju nešto ili 100% dovode do nečega. To ne piše ni za lijekove, koji su puno temeljitije ispitani, a kamoli za vitamine. Osim toga, po našim zakonima, dodaci prehrani se ne moraju analizirati na sastav. Ispituje se eventualna prisutnost štetnih tvari, i na osnovu toga Ministarstvo zdravstva izdaje rješenje da je neki proizvod zdravstveno ispravan, tj. da nije štetan za zdravlje. Samo za lijekove se ispituje sastav.
    Osim toga, ako kažem da mi nešto valja/ne valja, to nije reklama/antireklama, nego moje osobno iskustvo. Čemu bi inače služio forum, nego da se razmjenjuju iskustva? Teoretske informacije mogu naći i u literaturi.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    40

    Početno Re:

    Razumijem da si revoltirana i da ti i tvoja prijateljica u nečemu morate pronaći krivca. No, ne razumijem zašto se niste okomile npr. na prijateljičinog ginekologa koji je morao primjetiti takvo što na pregledu nego sad krivicu tražite u nekakvim postovima na forumu (koji btw. niti meni baš ne liče na reklamu, naprotiv).

    Pogledaj druge forume npr. mame u akciji na mame i bebe, pa obrati pažnju na to koliko se proizvoda/ustanova/štajaznamčegajoš preporuča tamo. I mislim da cilj tih postova nije besplatna reklama (a ne vidim zašto ne bi neki dobar proizvod to na koncu konca i zaslužio ako vrijedi) nego dobronamjerna preporuka.

    Ponavljam, žao mi je slučaja tvoje prijateljice ali mislim da na krivom mjestu istresaš jal. :/

  20. #20
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Dobronamjerna preporuka ili bilo kakva preporuka=reklama!!! Pa valjda vam je to jasno?
    Neki proizvodi su dobri, neki ne. Samo sam htjela istaknuti da nije dobro reklamirati loše proizvode. Nikakav jal ja ne istresam, pogotovo ne ovdje. Krivo ste me shvatile.

  21. #21
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ruby prvotno napisa
    Dobronamjerna preporuka ili bilo kakva preporuka=reklama!!! Pa valjda vam je to jasno?
    ja sam diplomirala na smjeru marketinga, s temom iz predmeta marketing. moram priznati da nikad nisam čula da je

    preporuka = reklama.

    i ne, nije mi jasno. zdrav razum mi to ne može pojasniti. eventualno ako mi možeš iskopati neku "definiciju" tvoje tvrdnje!?

    jer ako mi netko preporuči da spavam kad sam umorna - što reklamira?
    ako mi preporuči da jedem kad sam gladna - što reklamira?
    ako mi preporuči da izađem u šetnju po lijepom vremenu - što reklamira???

    ako mi preporuči xy proizvod jer je NJEMU / NJOJ dobar - ja mogu probati da vidim da li ću imati isto iskustvo. što ne znači da ću (mimo zdravog razuma) koristiti neki proizvod samo zbog preporuke.

    što se drugog dijela tiče, imaš li dokaze da su proizvodi za koje smatraš da se ovdje "reklamiraju" loši? npr. nisi spomenula pavlovićku, a o njoj se dosta pisalo... platnene pelene... itd...

  22. #22
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    potpisujem sorci i samo dodajem da živim od marketinga pa isto tako nikada nisam čula/vidjela da je preporuka = reklama.

  23. #23
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Nisi nikad čula da na početku neke reklame na tv-u kažu: "Preporučamo vam..."?
    Pa naravno da na fakultetu neće učiti studente da je osobna preporuka reklama. Pa što bi se dogodilo sa svima koji svoje reklame masno plaćaju?! Ali mislim da je ovo rasprava za neko drugo mjesto, je l slažeš?

  24. #24
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ne znam, ali meni je ovo totalno smiješno. Pa kako ti razgovaraš s nekim o npr. pelenama.. netko se žali kako mu pelene stalno cure i kako su loše, pa ti kažeš kako ti nemaš tih problema, pa te netko pita a koje koristiš, a ti onda.. neću ti reč, nisam plačena da reklamiram

  25. #25
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Ne znam, ali meni je ovo totalno smiješno. Pa kako ti razgovaraš s nekim o npr. pelenama.. netko se žali kako mu pelene stalno cure i kako su loše, pa ti kažeš kako ti nemaš tih problema, pa te netko pita a koje koristiš, a ti onda.. neću ti reč, nisam plačena da reklamiram
    8)

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno


  27. #27
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    [quote="ninni"]
    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Ne znam, ali meni je ovo totalno smiješno. Pa kako ti razgovaraš s nekim o npr. pelenama.. netko se žali kako mu pelene stalno cure i kako su loše, pa ti kažeš kako ti nemaš tih problema, pa te netko pita a koje koristiš, a ti onda.. neću ti reč, nisam plačena da reklamiram
    fakat

  28. #28
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ruby, ali čini mi se da si upravo ti hvalila amway prašak tu na forumu, za pranje platnenih pelena, a ti si, koliko mi je poznato, i distributer njihovih proizvoda :/

  29. #29
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Koristim platnene i to šivene. A da me netko pita, da točno tako bih odgovorila. Ne vidim što je tu čudno!
    To ti je isto kao ovo: ja kupim automobil koji košta pola milijuna eura, recimo, i ti dođeš:"Ajme kako ti je krasan, daj reci mi malo o njemu i ja sad namjeravam kupit auto."
    I ja ti sve fino ispričam što znam i tebi se totalno svidi i odeš u salon i kupiš isti ili sličan koji platiš isto toliko. Koliko sam ja dobila provizije od salona što sam im prodala automobil?

  30. #30
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    ruby, ali čini mi se da si upravo ti hvalila amway prašak tu na forumu, za pranje platnenih pelena, a ti si, koliko mi je poznato, i distributer njihovih proizvoda :/
    A kako bi ti, recimo, to moglo bit poznato? Jer koliko se sjećam, samo sam napisala da koristim.

  31. #31
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    riječ je o "reklami" raznoraznih proizvoda na forumu, o čemu si ti otvorila ovaj topik... 8)

  32. #32
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj ruby prvotno napisa
    Citiraj andrea prvotno napisa
    ruby, ali čini mi se da si upravo ti hvalila amway prašak tu na forumu, za pranje platnenih pelena, a ti si, koliko mi je poznato, i distributer njihovih proizvoda :/
    A kako bi ti, recimo, to moglo bit poznato? Jer koliko se sjećam, samo sam napisala da koristim.
    manje bitno za ovu temu; nadam se da si skužila poantu 8)

  33. #33
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Ja se nadam da si i ti 8)

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno Re: Reklame!

    Citiraj ruby prvotno napisa
    Apsolutno nikad nikoga ne reklamiram jer nisam zato plaćena.

  35. #35
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj ruby prvotno napisa
    Ja se nadam da si i ti 8)
    jesam, vjeruj mi

  36. #36
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj ruby prvotno napisa
    To ti je isto kao ovo: ja kupim automobil koji košta pola milijuna eura, recimo, i ti dođeš:"Ajme kako ti je krasan, daj reci mi malo o njemu i ja sad namjeravam kupit auto."
    I ja ti sve fino ispričam što znam i tebi se totalno svidi i odeš u salon i kupiš isti ili sličan koji platiš isto toliko. Koliko sam ja dobila provizije od salona što sam im prodala automobil?
    Pa dobila bi mene za prijateljicu, a ko ti to može platit

    Masno se plaćaju reklame za smeće od proizvoda tipa Cola... itd, a dobar proizvod sam sebe reklamira, a ljudi su društvena bića.

  37. #37
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Ok, očito sve što ja više napišem na ovom forumu će se ocrniti i pokušati pobiti i s najnižeg nivoa. Tako da mislim da stvarno nema smisla uopće pokušavati. Nadam se da ćemo se jednog dana i upoznati . off topic

  38. #38
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ruby, nadam se da te moji postovi nisu uvrjedili jer mi to nije bila namjera.
    Jednostavno ne mogu shvatit kakav bi to svijet bio kad bi prilikom kupovanja nekog proizvoda ovisili o reklamama (čitaj - lažima) s tv-a, iz novina..., meni je jako važno čuti osobna iskustva, pa bila ona reklame ili antireklame.

  39. #39
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Niti jedan post me nije uvrijedio, a pogotovo ne tvoj. Možda sam i ja diplomirala marketing, ali ne na hrvatskom fakultetu. 8)

  40. #40
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ova tema stvarno nema veze s pdf-om 0-1, a bogami ni s roditeljstvom, ali budući da se bavi "reklamiranjem" proizvoda na našem forumu / portalu, selim na ovaj podfroum.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja ne znam ništa o marketingu, ali po meni je reklama svaka izjava koja za svrhu ima nekakvu financijsku korist. Il' se varam?
    Ako kažem da mi je neki, recimo, deterdžent dobar (ako neko pita za preporuku), kako bi to bila reklama ako ja prodajom tog deterdženta ništa ne dobivam?
    S druge strane, ako je meni taj deterdžent dobar, ne znači da je tako dobar svima. Ukusi su različiti, tako i mišljenja i iskustva. Kad čujem više mišljenja, onda ću sama odlučiti hoću li nešto probati ili ne. Odluka i odgovornost je ipak na meni, nije me nitko tjerao da nešto koristim, pa za eventualan neuspjeh ili nezadovoljstvo ne mogu kriviti nekoga drugoga.

  42. #42
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Ja ne znam ništa o marketingu, ali po meni je reklama svaka izjava koja za svrhu ima nekakvu financijsku korist. Il' se varam?
    Ne varaš se uopće i nisi mogla to bolje sročit nego jesi!! Naravno da je TO reklama, ali financijsku korist nemaš ti nego onaj čiji je proizvod, osim ako te on plaća. Kužiš? Radiš nekome reklamu besplatno!
    I naravno da je odluka i odgovornost na tebi i da nećeš uzeti nešto što ne želiš, ali kad na proizvodu piše jedno (pričam o vitaminima i folnoj kiselini),a unutra je nešto drugo ili toga uopće nema, onda to već postaje opasno. A najgore je što ne možeš točno znat da li je istina ono što piše na proizvodu. Jer neki sastojak na koji netko uopće ne reagira kod nekog drugog može izazvati alergijsku reakciju, recimo.
    Zato mislim da nije dobro reklamirati stručno neprovjerene proizvode.

  43. #43
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ruby prvotno napisa
    Zato mislim da nije dobro reklamirati stručno neprovjerene proizvode.
    a na temelju kojih dozvola se ti proizvodi prodaju na našem tržištu? pa nisu došli bez ikakve provjere!? ako smatraš da su državne institucije za kontrolu zakazale - kreni od njih.

    ja sam alergična na sinersul. trebam li zato tražiti da se povuče iz ljekarni??? nisu ga testirali na MENE. :? ili tražiti od svih koji to piju - da prestanu piti...

    tvoj zaključak "sve što ja više napišem na ovom forumu će se ocrniti i pokušati pobiti i s najnižeg nivoa" je uvredljiv.

    nitko od nas koje smo odgovorile nije se spustio na nivo koji si spomenula. Dobila si pristojne i argumentirane odgovore. žao mi je što nisu takvi kakve si očekivala.

  44. #44
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    A zašto npr. niste rekle:"Pa ok, možda bi se moglo malo pronjuškat po netu, malo istražiti..." ili nešto slično tome, nego ste odmah skočile na mene, uputile me da pogledam pravila ponašanja, pobili sve što sam napisala...
    Ne trebaju komentari biti onakvi kakve ja očekujem, ali uopće nisam osjetila niti jedan dobronamjeran odgovor osim Andorinog i Ivaricinog.
    Pa da recimo i počnem od nekog ministarstva, trebala bi mi podrška. Sumnjam da bih sama nešto uspjela.

  45. #45
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ajme što skočiste na ženu kokoši

  46. #46
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj ruby prvotno napisa
    Pa da recimo i počnem od nekog ministarstva, trebala bi mi podrška. Sumnjam da bih sama nešto uspjela.
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ako argumentirano dokaže da je njena tvrdnja istinita. sigurno ćemo ju podržati.
    podrška tebi, njoj, nekom trećem - svejedno. to nikad nije bilo sporno.
    ali da bi se nešto podržalo, trebaju konkretni podaci.

  47. #47
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ali da bi se nešto podržalo, trebaju konkretni podaci.
    kao što ja imam za hodalice
    (ovo je samo za sorcie)

  48. #48
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj ruby prvotno napisa
    Naravno da je TO reklama, ali financijsku korist nemaš ti nego onaj čiji je proizvod, osim ako te on plaća. Kužiš? Radiš nekome reklamu besplatno!
    I naravno da je odluka i odgovornost na tebi i da nećeš uzeti nešto što ne želiš, ali kad na proizvodu piše jedno (pričam o vitaminima i folnoj kiselini),a unutra je nešto drugo ili toga uopće nema, onda to već postaje opasno.
    ......
    Zato mislim da nije dobro reklamirati stručno neprovjerene proizvode.
    Ruby, ja mislim da ti brkaš neke pojmove, jedno je besplatna reklama, a drugo je loš proizvod (ako je loš).
    Mogla si otvoriti topic pod naslovom "Prenatal", pa im onda napravit antireklamu, iznjet iskustvo tvoje prijateljice, tvoja razmišljanja, opažanja, zaključke...pa bi rasprava krenula u drugom smjeru.

    Govoriti o reklamiranju bez profita pri razmjeni iskustava, nema smisla. Opet ću ti navest primjer; ideš negdje u posjetu i nosiš bombonjeru, naravno uzmeš Bajaderu. Tvoji prijatelji je probaju i oduševe se i od tada je kupuju. Tko je Bajaderu izreklamirao.. ti. Reklama (plačena na tv-u, časopisu) za Bajaderu ne postoji.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    naravno uzmeš Bajaderu
    ja bih radije griotte

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    to je slično ko skenderbeg konjak

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •