Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 212

Tema: Reklamiranje adaptiranog mlijeka

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Necu komentirati ni bubimirka niti nikoga. Besmisleno je uopce reci da je ok reklama za adaptirano i da to nece utjecati na nekoga. Ma kako nece? Zato reklame i postoje! Na svaku i djelomicno nesigurnu majku, utjecati ce i mozda ce upravo zato promjeniti prehranu svog djeteta iz "brige"!

    Stvar je jasna. Casopis ima svoje sponzore i od toga prezivljava. Od tamo takve reklame. Da nema takvih reklama, ne bi bilo sponzora, da nema sponzora, ne bi bilo casopisa. Majke koje doje ne mogu financirati casopis. Da mogu.... onda bi on sadrzavao slike sretnih dojecih beba.

    Money... money.. nista drugo.

    Zasto zdrava hrana ne opstaje? Tko zaraduje preporukom zdrave hrane? A koliko se zaradi reklamom za proizvode pune secera koje izazivaju ovisnost te si samim time omogucavaju prosirenje koristenja nadalje? Cola.., cokolade.. itd..

  2. #52
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    nije direkt vezano za temu ali šta sa adaptiranim koje
    daju u bolnici i onda pri otpustu kažu nastavite s ovim
    mlijekom ------------ i to je itekakva reklama

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    nije direkt vezano za temu ali šta sa adaptiranim koje
    daju u bolnici i onda pri otpustu kažu nastavite s ovim
    mlijekom ------------ i to je itekakva reklama
    Uopce ne sumnjam da su i oni potplaceni od odredenog proizvodaca. Evo, bas me zanima da li u istim bolnicama uvijek nude isto adaptirano! Vjerojatno da.

  4. #54
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Citiraj Arwen prvotno napisa
    nije direkt vezano za temu ali šta sa adaptiranim koje
    daju u bolnici i onda pri otpustu kažu nastavite s ovim
    mlijekom ------------ i to je itekakva reklama
    Uopce ne sumnjam da su i oni potplaceni od odredenog proizvodaca. Evo, bas me zanima da li u istim bolnicama uvijek nude isto adaptirano! Vjerojatno da.
    u splitskoj da

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    A sta mislis, tko snabdjeva bolnice besplatnim uzorcima adaptiranog, dijagramima rasta, tko financira njihova istrazivanja i organizira im razne "edukacijske" izlete?
    Pa proizvodjaci formule to rade vec jedno dvadestak godina...i to je dio njihove marketinske politike.

  6. #56
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    A sta mislis, tko snabdjeva bolnice besplatnim uzorcima adaptiranog, dijagramima rasta, tko financira njihova istrazivanja i organizira im razne "edukacijske" izlete?
    Pa proizvodjaci formule to rade vec jedno dvadestak godina...i to je dio njihove marketinske politike.
    znam ali to je ubiti čak i protuzakonito,zar ne

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    U svakom slucaju nije u skladu s pravilnikom.

  8. #58
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Dobro jutro

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Meni bas i nije

  10. #60
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    A sta mislis, tko snabdjeva bolnice besplatnim uzorcima adaptiranog, dijagramima rasta, tko financira njihova istrazivanja i organizira im razne "edukacijske" izlete?
    Pa proizvodjaci formule to rade vec jedno dvadestak godina...i to je dio njihove marketinske politike.
    znam ali to je ubiti čak i protuzakonito,zar ne
    s
    Svakako je u ogromnom sukobu interesa i zapravo vrlo licemjerno, jer deklarativno podupiru dojenje, a u praksi se radi previše toga što direktno ugrožava dojenje (npr. po zidovima rodilišta se može pročitati u 10 koraka do uspješnog dojenja kako je potrebno bebu u prvih pola sata nakon poroda staviti na prvi podoj, da treba poticati dojenje na zahtjev, da se dojenoj bebi ne dodaje nikakva druga tekućina, etc., a u praksi znamo da stvari stoje malkice drugačije...).

  11. #61
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Zašto meni nitko nije odgovorio na zadnje pitanje

    Zašto na tako nešto važno, često i presudno, kao Rodin sos-telefon, treba nabasati slučajno?

  12. #62
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Arijana, ja sam isto mislila da Rodine SOS plakate treba lijepiti po svuda...dok nisam učlanivši se u Rodu shvatila da bi trebalo onda još jedno barem 10 puta više savjetnica nego ih sad ima.
    i bez nikakve posebne reklame dnevno imaju jako puno poziva na koje jedva stignu odgovorat, al najbolje da neka od njih sama napiše.

  13. #63
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam za rodin SOS telefon saznala kad sam se vratila doma i upalila komp.
    (ok, u bolnici sam bila od 25.tj. ali koliko zena nema net i ne posjecuje rodine stranice) a u bolnici mi je stvarno trebao. ali, ono, stvarrrrno!
    ako treba, ja cu ici i lijepiti plakate na oglasne ploce bolnica jer ne zelim da majke prolaze ono sto sam ja bez ikakve potrebe.
    ako na vratima petrove moze biti reklama ducana s trudnickom odjecom, zasto ne moze biti rodinog SOS telefona????

  14. #64
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kako je MJ lijepo napisala, ne mozemo preko svojih granica. a pet puta smo ih rastegle.
    roda se trudi raditi i na drugim podrucijima podrske dojenju, shvacate i same da ne moze biti cilj podrske dojenju da svaka zena u hrvatskoj moze i treba nazvati rodu za pomoc kod mastitisa. trudimo se zato educirati zene jos od trudnoce da do nekih problema uopce ne dodje, a isto tako povecati svijest o vaznosti dojenja kod zdr. radnika (pa da ne odvajaju djecu od majki i da ne ogranicavaju podoje, samo to bi rijesilo znatne probleme) te prikazati javnosti sliku dojenja kao normalnu i prihvacenu. a tu nam i vi mozete pomoci svojim pozitivnim stavovima o dojenju.
    rodin sos nikad nece moci pomoci svima, ne samo kad bi mi to mogli, nego i kad bi mi to zeljeli (preuzeti na sebe odgovornost za sva dojenja u hrvata)

  15. #65
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    evo ja ću još samo u ovaj niz "preventivnih mjera"za uspješno dojenje dodati i drugačiji pristup porodu, jer to kakav je bio porod itekako utječe na ishod dojenja.

  16. #66
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Ja nisam znala za Rodin SOS, niti za dosta jako važnih savjeta koji su bitni za dojenje. Ja nemam doma comp, ima tata ali ga nisam koristila, nisam ni znala da se nešto posebno trebam pripremati za dojenje, to mi je bilo nešto prirodno.
    Kad smo došli doma, zvala sam pedi, lokalnu doktoricu, čak i rodilište da mi kažu u čemu je stvar, da mi pomognu, jer sam vidila da nešto nije uredu. U bolnici su mi rekli, dojite, dojite, a kad smo bili tamo, hranili su ga adaptiranim. Hoću reći, znaju samo reći dojite, morate dojiti, ali nitko nezna dati ikakav savjet ili uputiti na nekoga kao što je SOS. Pa valjda nebih zvala da sve ide kako treba.
    Sad svim prijateljicama koje su trudne, printam oko 40 stranica s rodinog portala i dajem linkove, jer me strah da neće nabasati na vas a da će im pomoć trebati.
    Da, neki dan sam kupila Lisu 'Moje dijete', jer sam vidil naslov o dojenju.. citiran je članak s Rodinog portala i stavljen link :D

  17. #67
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    Ja nisam znala za Rodin SOS, niti za dosta jako važnih savjeta koji su bitni za dojenje. Ja nemam doma comp, ima tata ali ga nisam koristila, nisam ni znala da se nešto posebno trebam pripremati za dojenje, to mi je bilo nešto prirodno.
    Kad smo došli doma, zvala sam pedi, lokalnu doktoricu, čak i rodilište da mi kažu u čemu je stvar, da mi pomognu, jer sam vidila da nešto nije uredu. U bolnici su mi rekli, dojite, dojite, a kad smo bili tamo, hranili su ga adaptiranim. Hoću reći, znaju samo reći dojite, morate dojiti, ali nitko nezna dati ikakav savjet ili uputiti na nekoga kao što je SOS. Pa valjda nebih zvala da sve ide kako treba.
    Sad svim prijateljicama koje su trudne, printam oko 40 stranica s rodinog portala i dajem linkove, jer me strah da neće nabasati na vas a da će im pomoć trebati.
    Da, neki dan sam kupila Lisu 'Moje dijete', jer sam vidil naslov o dojenju.. citiran je članak s Rodinog portala i stavljen link :D
    upravo to. ne mora biti br. telefona, ali moze link. ili recenica, dvije naputka. kuzim da nema osoblja i vremena.
    (npr. ja sam skoro riknula od dehidracije jer su mi rekli u bolnici da ne smijem nista piti zbog navale mlijeka. puko mi je film kad sam skuzila da pisam jednom dnevno)
    ovo sto je pisalo (odnosno prepisano) u "moje dijete" treba pisati i u "bebe" i u "moje sunce"...itd. a o edukaciji osoblja da ne govorim...sve je puno mitova i legendi!

  18. #68
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Da, i curama u mjoj sobi koje su imale previše mljeka u bolnici su govorili da ne piju....... ja sam logički zaključila (ne hvalim se ), kažem ženi da pije jer će mljeko uzet iz tjela, a ona će na kraju opet imat problema s punim prsima i dehidracijom....grrrrrr kad vam ovako nešto savjetuje medicinsko osoblje ja bi pukla!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Ja sam neki dan u DM-u na blagajni uzela reklamni letak za nove (kršitelj koda)ove mliječne formule s probioticima. **** 1 - od rođenja, **** 2 - nakon 4 mjeseca.

    Na tom letku nigdje ne piše "Majčino mlijeko je najbolja hrana za dojenčad". Ističe se kako su dobre crijevne bakterije tj. probiotici izuzetno važni i "sve nužniji u prehrani, posebice dojenčadi. Probavni sustav beba je još nezreo i podložan različitim infekcijama".

    Bila je cijela hrpa tih letaka. Toliko o tome da se mliječne formule ne smiju reklamirati.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Wow, stvarno sam se iznenadila sa koliko se stvari bavite i opet ste me ugodno iznenadile, jer se 100% slazem da nikakav nadomjestak za majcino mlijeko se ne bi trebao reklamirati. To je ono nuzno zlo. Znalo se prezivjeti i na obicnom razrijedjenom kravljem mlijeku, ali i sa posljedicama.
    Ja bih samo nadodala da sve formule (koje nisu sa organskim certifikatom) su Genetski modificirane, jer se prave od kravljeg mlijeka koje je preradjeno da bi se kao moglo lakse probaviti (jos uvijek teze nego majcino), nadodani neki sinteticki vitamini! Zivotinje u pravilu 80% jedu GMO hranu, a da ne spominjem da jedu i stocno brasno (samljevene zivotinje). Jednog dana ce ljudi gledati na ovo razdoblje u povijesti kao jedno veoma mracno razdoblje.
    U jednom slucaju kad mislim da je formula zdravlja od majcinog mlijeka je onda kad se ta mama drogira, alkoholizira, pusi i sl. Onda je vjerovatno krava bolja od nje.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Jos uvijek je bolje da mama pusacica doji dijete nego da ne doji.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Jos uvijek je bolje da mama pusacica doji dijete nego da ne doji.
    Vjerovatno ako je krava negdje u prirodi i jede neku ne prskanu travu, bolje nego kad mama uzima sve i svasta, a da ne spominjem pusenje, koje strasno utjece na razvoj astme. Djeca umru ako mame usmu neke tablete za umor ili bolove, aspirine i sl. A od krave ipak prezivu!Znam da se javlja unutrasnje lagano krvarenje od kravljeg mlijeka, anemija itd, i daleko sam za dojenje, I sama sam dojila oba svoja sina do 15-16 mjeseci, dok sami nisu odustali.

  23. #73
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj marilu prvotno napisa
    Djeca umru ako mame usmu neke tablete za umor ili bolove, aspirine i sl. A od krave ipak prezivu!
    joj, koja zabluda.
    naravno, dogadja se i prvo, ali puno puno vise djece svake godine umire zato jer je hranjeno nadomjestcima, ne samo ona djeca koja zive u nepovoljnim uvjetima.

    a pusenje ugrozava djecu ne prijenosom nikotina kroz mlijeko nego prvenstveno udisanjem, pa su opet vise ugrozena djeca majki koje puse u blizini djeteta, a ne doje, jer djeca nemaju priliku na nikakve dobrobiti majcinog mlijeka.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj marilu prvotno napisa
    Djeca umru ako mame usmu neke tablete za umor ili bolove, aspirine i sl. A od krave ipak prezivu!
    joj, koja zabluda.
    naravno, dogadja se i prvo, ali puno puno vise djece svake godine umire zato jer je hranjeno nadomjestcima, ne samo ona djeca koja zive u nepovoljnim uvjetima.

    a pusenje ugrozava djecu ne prijenosom nikotina kroz mlijeko nego prvenstveno udisanjem, pa su opet vise ugrozena djeca majki koje puse u blizini djeteta, a ne doje, jer djeca nemaju priliku na nikakve dobrobiti majcinog mlijeka.
    Ma nemas pojma koliko mi je drago sto ovako razmisljas i totalno se slazem. Mislim da su slucajevi kod kojih mama uzme nesto i to naskodi djetetu puno rijedji nego ono sto se danas desava sa adaptiranim mlijekom, tocnije kravljim preradjenim mlijekom. Definitivno! ALi to sam ja tako spomenula jer imam ipak nekog u obitelji tko je kao male prijevremeno rodjene bebe, odhranjene na razrijedjenom kravljem mlijeku, krava je bila na farmi gdje su zivjeli, nisu koristili ono iz tetrapaka. Imali su puno problema poslije sa alergijama ali su prezivjele.
    Daleko od toga da bih ga ikad preporucila. Majcino mlijeko je najbolje. :D

  25. #75
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    da a krave se kao ne hrane s koštanim i inim "brašnima" , uopće se ne kljukaju antibioticima i vitaminima, i uopće se ne uzgajaju u zatvorenim stajama u prostoru 1*2m nego skakuću po Alpskim pašnjacima

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Neki dan sam u ljekarni uz dječje vitamine dobila "skrivenu" reklamu za formulu. Milupina knjižica "Moja prva godina" prepuna savjeta za trudnice i mlade mame, naizgled promiče dojenje a na vrlo fin način navodi mlade mame na ideju kako je hraniti dijete formulom normalno. Evo kako to izgleda: "Najbolje nastaviti dojiti barem šest mjeseci, a za bebu mlijeko ostaje glavni izvor hranjivih tvari kroz cijelu prvu godinu. Kada bude pravo vrijeme za to počet ćete navikavati bebu na mliječne formule ... Pokušajte postupno prijeći s dojenja na mliječne formule. To i Vama i Vašoj bebi pruža priliku da se naviknete na nove okolnosti. Počnite tako da jedno hranjenje u danu bude na bočicu (ali ne prvo ni zadnje). Svakih nekoliko dana, najviše tjedan, zamijenite još jedno dojenje bočicom. Budući da beba dobiva četiri do pet obroka na dan, ovaj proces trajat će oko mjesec dana. Ako beba ne voli dudu na bočici, stavite na nju malo svog mlijeka tako da prepozna miris." :shock: I još više šokirajući savjet za mlade mame: "Prvi dan, da bi ste naviknuli svoje dojke na sisanje, trebali biste svaku davati bebi na pet minuta. Kasnije će hranjenje trajati između 10 i 20 minuta". Na knjižici ne piše radi li se o "domaćoj" pameti ili je čisti prijevod s njemačkog.

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    203

    Početno

    Danas sam kod peda u čekaoni naišla na Viverin stalak pun reklamnog materijala, a između ostalog ima letak "Važnost mlijeka u dojenačkoj dobi". Sjajna reklama za (kršitelj koda) 1, 2 i 3. Jel to još mogu negdje prijavit? Probat ću stvar skenirat sutra na poslu. Ili je poslikat.

  28. #78
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Fakat, a znade li netko je li možda čekaonica javni prostor? Preporučivanje formule "potrebitim" mamama je ionako domena pedijatara, ali ako je čekaonica javni prostor, možda bi se nešto moglo učiniti :? Poslati pisamce pedijatru s citiranim pravilnikom?

  29. #79
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Goga, unutar teksta imas link na koji mozes prijaviti

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=2211

  30. #80
    bubimirko

    Početno

    vi da možete bi i zrak zabranili ili bojkotirali........nemrem vjerovati da je ova tema još uvijek aktivna......svatko s imalo mozga kupovat će i radit ono što smatra najboljim za sebe i svoje dijete(a ne ono što mu piše na papiru i plakatu).....okanite se više ovakvih besmislica i tužakanja gdje je tko i kakvu je reklamu stavio i radije potrošite tu energiju za nekaj korisnije

  31. #81
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    :?

  32. #82
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    A jel ti bubimirko mozda zivis od ovakvih reklama pa ti je od egzistencijalne vaznosti toliko odvracati ljude od nenasjedanja na reklame. Jer ne vidim drugog razloga za tvoju gorljivu antikampanju

  33. #83
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    vi da možete bi i zrak zabranili ili bojkotirali........nemrem vjerovati da je ova tema još uvijek aktivna......svatko s imalo mozga kupovat će i radit ono što smatra najboljim za sebe i svoje dijete(a ne ono što mu piše na papiru i plakatu).....okanite se više ovakvih besmislica i tužakanja gdje je tko i kakvu je reklamu stavio i radije potrošite tu energiju za nekaj korisnije

    ovako da trosimo energiju korisnije, kao ti?

  34. #84
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    vi da možete bi i zrak zabranili ili bojkotirali........nemrem vjerovati da je ova tema još uvijek aktivna......svatko s imalo mozga kupovat će i radit ono što smatra najboljim za sebe i svoje dijete(a ne ono što mu piše na papiru i plakatu).....okanite se više ovakvih besmislica i tužakanja gdje je tko i kakvu je reklamu stavio i radije potrošite tu energiju za nekaj korisnije
    a kako mlada i neiskusna mama zna sta je najbolje ako okolo vidi samo reklame za adaptirano i nigdje ne vidi zenu kako doji?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    ... a i čemu bi inače služio kalendar iz 2003. godinu u našoj čekaonici od (kršitelj koda)a, nego za to-jel vi vidite ijedan drugi dovoljno pametan razlog zašto bi kalendar bio tamo

  36. #86
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    jel bi pomoglo da poklonis svom pedijatru rodin kalendar?

  37. #87
    bubimirko

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    vi da možete bi i zrak zabranili ili bojkotirali........nemrem vjerovati da je ova tema još uvijek aktivna......svatko s imalo mozga kupovat će i radit ono što smatra najboljim za sebe i svoje dijete(a ne ono što mu piše na papiru i plakatu).....okanite se više ovakvih besmislica i tužakanja gdje je tko i kakvu je reklamu stavio i radije potrošite tu energiju za nekaj korisnije

    ovako da trosimo energiju korisnije, kao ti?
    ja sam ti savršenstvo kao perpetum mobile.....teško da to možeš doseći....ali uz malo samokontrole i treninga možda uzaludno rasipanje energije svedeš na minimum

  38. #88
    bubimirko

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    vi da možete bi i zrak zabranili ili bojkotirali........nemrem vjerovati da je ova tema još uvijek aktivna......svatko s imalo mozga kupovat će i radit ono što smatra najboljim za sebe i svoje dijete(a ne ono što mu piše na papiru i plakatu).....okanite se više ovakvih besmislica i tužakanja gdje je tko i kakvu je reklamu stavio i radije potrošite tu energiju za nekaj korisnije
    a kako mlada i neiskusna mama zna sta je najbolje ako okolo vidi samo reklame za adaptirano i nigdje ne vidi zenu kako doji?

    po ovom tvome ispada da su žene toliko bedaste pa da nemaju pojma da se treba dojiti

  39. #89

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    jel bi pomoglo da poklonis svom pedijatru rodin kalendar?

    ali uz kalendar neće dobit nekoliko tisućica

  40. #90
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    cuj, kad si mlad, neiskusan, prvo dijete u "siroj tvojoj okolni", peru te hormoni nakon poroda....a onda vidis svugdje oko sebe flasicu, pa dudu, pa osmijeh majke bez podocnjaka, pa (pre)sito dijete, pa komentar patronazne, svekrve, babe s prvog kata....i eto, pmislis "valjda svi oni zajedo znaju bolje od mene same" a zapravo ne znaju.
    npr. svi znamo da je cola stetna, a ja ne pozam ni jednu osobu osim mene da ju ne pije. koliko njih osjeti zedj i pozeli popiti colu nakon reklame? koliko njih i popije colu? a zdravija je i prirodnija- casa vode

  41. #91
    bubimirko

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    cuj, kad si mlad, neiskusan, prvo dijete u "siroj tvojoj okolni", peru te hormoni nakon poroda....a onda vidis svugdje oko sebe flasicu, pa dudu, pa osmijeh majke bez podocnjaka, pa (pre)sito dijete, pa komentar patronazne, svekrve, babe s prvog kata....i eto, pmislis "valjda svi oni zajedo znaju bolje od mene same" a zapravo ne znaju.
    npr. svi znamo da je cola stetna, a ja ne pozam ni jednu osobu osim mene da ju ne pije. koliko njih osjeti zedj i pozeli popiti colu nakon reklame? koliko njih i popije colu? a zdravija je i prirodnija- casa vode
    već sam to i prije napisao imaš vlastiti mozak i možeš s njim razmišljati......svašta si vidjela na tv pa nisi kupila ili tak nekaj napravila......ako reklamiraju da drugi jedu drek buš ga i ti zagrizla ili ćeš se poslužiti vlastitim mozgom i preskočila taj obrok.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Eh bubimirko, kako samo potcjenjujes mozgove ljudi koji su zaradili milijarde zahvaljujuci reklamama.
    Ili su oni mozda glupi pa trose ogromnu lovu na reklame bez razloga.

  43. #93
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    koliko ljudi svjesno pije kolu znajuci da je losa? pijes li je i ti? koliko ih pusi? pije alkohol?
    zbog cega su neke reklame zabranjene?

    ali napravio si dobru usporedbu- reklamiraju da drugi jedu drek, ja sam se posluzila vlastitim mozgom i svom djetetu nisam ponudila taj obrok

    no na zalost sam, kao i zene na ovom forumu, u manjini. znam to jer znam kako razmisljaju zene van ovog foruma. i djeci sluze drek. jer tako su rekli u bolnici. tako je rekla patronazna. tako su rekli u apoteci. tako su rekli letci....a sve je to reklama!!!

  44. #94
    bubimirko

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Eh bubimirko, kako samo potcjenjujes mozgove ljudi koji su zaradili milijarde zahvaljujuci reklamama.
    Ili su oni mozda glupi pa trose ogromnu lovu na reklame bez razloga.
    gleč stvar sam možda malo previše generalizirao ali svakako nemreš strpati u isti koš reklame za kolu....koje su svakih 5 minuta na tv....imaš ih na svakom drugom plakatu a njihove frižidere imaš na svakih 100m.....pa nemreš baš takvu rasprostranjenost poistovijetiti s hranom za bebe..tj. adaptiranim mlijekom čiju reklamu eventualno možda možeš vidjeti kod kojeg pedijatra.......npr. kod mojeg je plakat za kremu protiv hemeroida-smije li to biti tamo :?

  45. #95
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    jedini razlog zašto ne vidiš reklamu za adaptirano na tv je jer je zakonom zabranjeno, da nije vrtila bi se svako malo , kao što su prije se vrtile reklame za cigarete, pa ih više nema

    ali proizvođaći su napravili "štetu" na jednoj generaciji koju su uvjerili da je to ista stvar ka mm, prije nego li im je zabranjeno reklamiranje
    i sad ta "oštečena" generacija dobiva unučad, i prosljeđuje njihov utjecaj
    a da ne spominjemo puste seminare za pedijatre kojima ih ubjeđuju da je adaptirano sve 5, i nemaš brige
    a puste priče o "nervoznom", "slabom"... mljeku dolaze upravo od njih
    ja bi im uvela zakonski da napišu i nuspojave i moguće posljedice ka šta ljekovi imaju, pa da vidimo onda

  46. #96
    bubimirko

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    jedini razlog zašto ne vidiš reklamu za adaptirano na tv je jer je zakonom zabranjeno, da nije vrtila bi se svako malo , kao što su prije se vrtile reklame za cigarete, pa ih više nema

    ali proizvođaći su napravili "štetu" na jednoj generaciji koju su uvjerili da je to ista stvar ka mm, prije nego li im je zabranjeno reklamiranje
    i sad ta "oštečena" generacija dobiva unučad, i prosljeđuje njihov utjecaj
    a da ne spominjemo puste seminare za pedijatre kojima ih ubjeđuju da je adaptirano sve 5, i nemaš brige
    a puste priče o "nervoznom", "slabom"... mljeku dolaze upravo od njih
    ja bi im uvela zakonski da napišu i nuspojave i moguće posljedice ka šta ljekovi imaju, pa da vidimo onda
    postoje puno više stvari koje su štetnije od adaptiranog....a svi ih mi konzumiramo pa tako i naša djeca.....tak da mi nikada nemre biti jasno zašto takva buka oko samo jednog proizvoda.....koji je čak nekima i neophodan za život

  47. #97
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    adaptirano je dobro kad je to jedini način , i u iznimnim okolnostima

    zbog nastale štete
    zbog nuspojava
    zbog bebe
    zbog plasiranih laži

    nije ista šteta ako ja (95kg) popijem colu i djete od 17 kg

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    S portala:
    Iako je oglašavanje mliječne formule za dojenčad sada strože regulirano, godinama su proizvođači putem oglašavanja i promidžbe uspijevali definirati pitanje prehrane dojenčadi u oba konteksta, znanstvenom (snabdijevajući liječnike dijagramima rasta koji su utvrdili obrazac rasta dojenčadi hranjene bočicom kao normu) i širem socijalnom, mijenjajući percepciju o tome što je prihvatljivo, a što nije.

    Kao rezultat, uz odsutnost udruženja žena koje međusobno razgovaraju o trudnoći, porodu i majčinstvu, izbor žena je više pod izravnim utjecajem reklamnih obavijesti, brošura i oglašavanja nego bilo čega drugog.

    Proizvođači adaptiranog mlijeka troše milijune smišljajući marketinšku strategiju koja će njihove proizvode zadržati u prvom planu javne svijesti.

    U Ujedinjenom Kraljevstvu (UK), tvrtke proizvođači formule troše najmanje 12 milijuna funti godišnje na brošure, reklamne oglase i ostale vrste reklamne promidžbe, često u obliku "edukativnih materijala". Od prilike je to 20 funti po svakoj rođenoj bebi. Nasuprot tome, vlada potroši oko 14 penija godišnje po novorođenčetu na promicanje dojenja.

    To je krivi obrazac koji se ponavlja svuda u svijetu i ne samo u području dojenačke prehrane. Globalni reklamni proračun prehrambene industrije iznosi 40 milijardi dolara, što je brojka veća od bruto društvenog proizvoda 70 % zemalja svijeta.

    Na svaki dolar potrošen od strane Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) za prevenciju bolesti izazvanih zapadnjačkim načinom prehrane, prehrambena industrija potroši više od 500 dolara na promidžbu takvog načina prehrane.

    Od kada više ne mogu izravno ženama reklamirati dojenačke formule (npr. u časopisima namijenjenim majkama i bebama ili putem izravnih reklamnih oglasa), ili donirati besplatne uzorke bolnicama ili klinikama, proizvođači su počeli eksploatirati druga mjesta, kao što su razni klubovi majki i beba i Internet stranice čiji je smisao i sadržaj pomoći zaposlenim majkama u dobivanju svih potrebnih informacija o dojenačkoj prehrani. Također, oni se povremeno oslanjaju na okolišanje.

    Proizvođačima je dozvoljeno reklamirati roditeljima "follow-on" formule, prikladne za prehranu beba starosti iznad šest mjeseci. Ali, ponekad takve reklame prikazuju fotografije puno mlađih beba, implicirajući na primjerenost proizvoda novorođenčadi.

    Učinak takvih vrsta promidžbi ne bi trebalo podcjenjivati. Godine 2005. istraživanjem NTC/UNICEF-a, u UK je ustanovljeno da je jedna trećina britanskih majki koje su priznale uzimanje u obzir reklama za formulu u prošlih šest mjeseci, vjerovalo da je formula za novorođenčad jednako dobra pa i bolja od majčinog mlijeka. Ovo otkriće je tim više iznenađujuće, što reklamiranje formule namijenjene novorođenčadi nije bilo dozvoljeno već nekoliko godina, u nekoliko zemalja, uključujući UK.

    Kako bi zaobišli ograničenja koja ih sprečavaju u izravnom obraćanju roditeljima, proizvođači koriste brojne psihološke strategije koje su usredotočene na prirodnu zabrinutost roditelja za zdravlje njihovih beba. Mnoge od mliječnih formula današnjice, koncipirane su i prodavane kao rješenje "zdravstvenih" problema novorođenčadi kao što su netolerancija laktoze, nerazvijen probavni sustav i "jaka glad", iako mnogi od tih problema mogu biti uzrokovani upravo neprimjerenim davanjem kravlje mliječne formule.
    Tekst o utjecaju reklama na dojenje u cijelosti:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=2216

  49. #99

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa


    postoje puno više stvari koje su štetnije od adaptiranog....a svi ih mi konzumiramo pa tako i naša djeca.....tak da mi nikada nemre biti jasno zašto takva buka oko samo jednog proizvoda.....koji je čak nekima i neophodan za život
    Bebe mogu birati tj. mi im možemo izabrati jedno od ove dvije mogućnosti:majčino mlijeko ili adaptirano.Tako da teorija o stvarima štetnijima od adptiranog baš ne drži vodu kad su male bebe u pitanju.

  50. #100
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Kod moje pedijatrice, koju inače jako cijenim i znam da jako podrzava dojenje, snimila sam na ormaru kutiju (kršitelj koda)a, na njoj zalijepljen papiric na kome pise: (Žensko ime), daj ovu kutiju nekome.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •