Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 212 od 212

Tema: Reklamiranje adaptiranog mlijeka

  1. #201
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    Mlijeka ima samo za jedan podoj. Ništa nije mijenjala u ritmu dojenja , naprotiv, zbog postoječe alergije u obitelji nastoji što duže dojiti i djete vuče, ali mlijeka NEMA. Ako je 12 mjeseci imala dovoljno mlijeka , sigurno nije razlog što ga sada nema njeno neznanje. Jednostavno ga više nema dovoljno. Dijete vuče i vuče, i plače do iznemoglosti, a dojke su prazne i mekane. Po sistemu ponuda- potražnja bilo bi logično da ima sve više i više mlijeka jer je beba sad velika i više traži. Ali rijetke su žene koje uspiju dojiti nakon godine dana. Uz sav trud, znanje i savjete.
    Još veći je problem što dijete ne voli nikakvu drugu hranu osim mlijeka.
    Ponekad priroda odlučuje umjesto nas.
    da bi funkcionirao sistem ponuda=potraznja dojenje mora biti efikasno.
    ocigledno postoji neki problem kojeg treba rijesiti.
    to sto su dojke mekane ne znaci da nema mlijeka.
    ako mlijeka ima samo za jedan podoj znaci da dijete toliko doji. treba povecati broj podoja, ako zeli povecati kolicinu mlijeka. takodjer se moze i izdajati.
    to sto je beba sada velika ne znaci nuzno da joj treba vise (kolicinski) mlijeka jer uz mlijeko ima i dohranu. isto tako mlijeko majke koja doji vise od godinu dana sadrzi vise masti i energije nego mlijeko majke koja doji nekoliko mjeseci. majcino mlijeko se prilagodjava djetetu. i tu lezi njezina nezamjenjivost i nemogucnost kopiranja.
    po shemi hrane dijete od 12-15 mjeseci koju mora unijeti u sebe da bude adekvatno kolicini proteina koje dobije iz jednog prosjecnog podoja ispada da ako je dijete dojeno i nakon godinu dana, bolje je da proteine i masnoce dobiva iz majcinog mlijeka jer je to mlijeko bas za to dijete 'priredjeno'. a i puno je vjerojatnije da ce uzeti dovoljno proteina - koji mu trebaju za dalji razvoj, nego da se nastoji isti balans masnoca i ostaloga napraviti raznovrsnom prehranom i kolicinski je tesko toliko hrane u dijete unijeti, osim ako majka nije sretnica ciji jednogodisnjak jede izrazito raznovrsno i kolicinski puno
    to sto zeli sto duze dojiti je najbolja moguca odluka jer se koncentracija neki od zastitnih faktora u majcinom mlijeku nakon druge godine dojenja povecava. djeca koja su dojila duze od godine dana puno rjedje su oboljevala od onih koja su dojila krace. majcino mlijeko stiti od pojava alergija i razvoja astme pa tako sto duze dijete doji manja je mogucnost da ce oboliti.
    nisu rijetke zene koje uspijevaju dojiti nakon godinu dana. one koje zele nemaju nikakvu prepreku ispred sebe da to i ucine. mlijeko ne moze "presusiti" ako dijete i majka zele dojiti. priroda ne odlucuje, odlucujemo mi. i ako majka vidi da se nesto promijenilo treba potraziti uzrok da bi rjesili posljedicu.
    postoji nekoliko mogucih razloga, ali potrebno je vise podataka pa bi bilo najbolje kada bi se javila na podforum dojenje ili na SOS telefon na 01 61 77 520 ili 091 22 77 220.
    vidim da zna koje su prednosti i blagodati dojenja sada joj ti mozes reci da moze u njima "uzivati" i nakon godinu dana. u znanju lezi spas.
    mozes joj savjetovati da procita neke od ovih tekstova:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=111&Show=170
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=115&Show=1930
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=111&Show=669
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=111&Show=603

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=267&Show=1825
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=267&Show=1842
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=1479
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=1465

  2. #202
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    A dijete ipak mora piti mlijeko
    S godinom dana? Ne mora.

    I hipoalergeno je kravlje !
    ili sojino :bljuc: ako je kravlje, radi se o aminokiselinama sirutke, dakle jogurt. Za početak dohrane je jogurt svakako puno bolji izbor od mlijeka.

    Nisam još čula da postoje žene koje bi dojile tuđu djecu
    zovu se dojilje, a Rockefeller ih je koristio u dubokoj starosti (OK, ovo je OT )

    Mlijeko joj već pomalo nestaje
    telefon u šake i malo pozitivnih vibri. Mi smo razdužili dojenje nakon 3 godine i još oko 4 mjeseca nakon toga se moglo nešto navući. Mlijeko nije zec. Neće uteći.

    Po forumašima se više ni pedijatrima ne može vjerovati
    Prvi glas. Po pitanju dojenja ih ima stručnijih i manje stručnih, a kriterije je dosta teško postaviti. Momentalno je ipak najupućenija ekipa na SOS telefonu.

  3. #203

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Opet ja, ali sada zadnji put. Dragi Davore i Leonisa! Hvala Vam na Vašim savjetima, ali oni nam , nažalost, nimalo nisu koristili. Možda je najbolje da počnem ispočetka. Dakle, moja sestra je prvo dijete dojila oko 12 mjeseci. Djete joj je nakon prvog uzimanja običnog kravljeg mlijeka dobilo jaku alergiju, osuo se, otekao mu je jezik, pomodrio,...i jedva su ga spasili. Po savjetu pedijatra dalje je pio hipoalergeno do druge godine, a onda postepeno i proizvode od kravljeg. Srećom, više nije alergičan. U međuvremenu je sestra rodila i drugo dijete. Zbog obiteljske anamneze ( i sama je teški astmatičar) odlučila je dojiti barem do druge godine ( prvi put je "omela" trudnoća), opskrbila se svim informacijama vezanim za dojenje, naročito RODINIM, i postupala je točno po uputama. Kao što sam rekla, sestra je teški astmatičar i ponekad čak 2-3 puta tjedno ima napade, za vrijeme kojih izgubi 1- 2 kg. Ali dijete je ipak dojila. Kad je maleni imao 3 mjeseca , sestra je imala arest pluća i muž je odnio polumrtvu na hitnu. Čim su je stabilizirali tražila je bebu na podoj. Bebu smo joj donosili svaka 2-3 sata na njeno inzistiranje i usprkos protivljenju doktora, a po noći se izdajala da ne izgubi mlijeko. Starci u njenoj sobi su se bunili da zbog njenog izdajanja ne mogu spavati, pa je uz vlastiti potpis izišla iz bolnice peti dan- samo da može dojiti svoje dijete i da joj mlijeko ne nestane. Uz novu terapiju astma joj je srećom pod kontrolom. Ali nakon 12 mjeseci primjetila je da je dijete nakon podoja gladno.Pokušala je i s izdajanjem, i sa češćim stavljanjem na prsa, ali nema ni kapi. Ujutro još i bude nešto, ali sve manje. Kažete da nije priroda kriva za to! Uz sve savjete i pokušaje da održi mlijeko ipak je priroda jača. Prirodno je i to što vidimo i čujemo, pa ipak se neko rodi slijep i gluh. Glupa usporedba, ali htjela sam reći- nismo svi isti. Moja pok. baka se uvijek dogovarala sa svojom zaovom da skupa ostanu trudne jer zaova nikad nije imala mlijeka, pa je moja baka dojila i njenu djecu. Priroda!
    A onda, da ne skrenem s teme, pročitam kako je hipoalergeno mlijeko štetno, bljuck itd. Pitam Davora koji je drugi izbor ako majka nema mlijeka. Činilo mi se da jako puno zna i da ću dobiti neki pametan savjet, ali ništa. Adaptirano je bljuck, sojino je bljuck, i mlijeko ne može uteći. To je sve što sam saznala. Nakon svega je najbolje da ipak slušamo svoga pedijatra, jer dijete ipak mora uzimati nešto mliječno, a ako ne smije kravlje mljieko ( a i jogurt je od kravljeg mlijeka, i sir itd), onda nam preostaje jedino "bljuck" mlijeka i slični "bljuck" proizvodi. Vi ste zspjeli dojiti 3 godine jer vjerojatno u međuvremenu niste dobili još jednu bebu, a i vjerojatno ste zdravi i niste pod nikakvom terapijom. Ili Vas je priroda tako podarila. Nisu svi tako sretni...

  4. #204
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    Opet ja, ali sada zadnji put. Dragi Davore i Leonisa! Hvala Vam na Vašim savjetima, ali oni nam , nažalost, nimalo nisu koristili. Možda je najbolje da počnem ispočetka. Dakle, moja sestra je prvo dijete dojila oko 12 mjeseci. Djete joj je nakon prvog uzimanja običnog kravljeg mlijeka dobilo jaku alergiju, osuo se, otekao mu je jezik, pomodrio,...i jedva su ga spasili. Po savjetu pedijatra dalje je pio hipoalergeno do druge godine, a onda postepeno i proizvode od kravljeg. Srećom, više nije alergičan. U međuvremenu je sestra rodila i drugo dijete. Zbog obiteljske anamneze ( i sama je teški astmatičar) odlučila je dojiti barem do druge godine ( prvi put je "omela" trudnoća), opskrbila se svim informacijama vezanim za dojenje, naročito RODINIM, i postupala je točno po uputama. Kao što sam rekla, sestra je teški astmatičar i ponekad čak 2-3 puta tjedno ima napade, za vrijeme kojih izgubi 1- 2 kg. Ali dijete je ipak dojila. Kad je maleni imao 3 mjeseca , sestra je imala arest pluća i muž je odnio polumrtvu na hitnu. Čim su je stabilizirali tražila je bebu na podoj. Bebu smo joj donosili svaka 2-3 sata na njeno inzistiranje i usprkos protivljenju doktora, a po noći se izdajala da ne izgubi mlijeko. Starci u njenoj sobi su se bunili da zbog njenog izdajanja ne mogu spavati, pa je uz vlastiti potpis izišla iz bolnice peti dan- samo da može dojiti svoje dijete i da joj mlijeko ne nestane. Uz novu terapiju astma joj je srećom pod kontrolom. Ali nakon 12 mjeseci primjetila je da je dijete nakon podoja gladno.Pokušala je i s izdajanjem, i sa češćim stavljanjem na prsa, ali nema ni kapi. Ujutro još i bude nešto, ali sve manje. Kažete da nije priroda kriva za to! Uz sve savjete i pokušaje da održi mlijeko ipak je priroda jača. Prirodno je i to što vidimo i čujemo, pa ipak se neko rodi slijep i gluh. Glupa usporedba, ali htjela sam reći- nismo svi isti. Moja pok. baka se uvijek dogovarala sa svojom zaovom da skupa ostanu trudne jer zaova nikad nije imala mlijeka, pa je moja baka dojila i njenu djecu. Priroda!
    A onda, da ne skrenem s teme, pročitam kako je hipoalergeno mlijeko štetno, bljuck itd. Pitam Davora koji je drugi izbor ako majka nema mlijeka. Činilo mi se da jako puno zna i da ću dobiti neki pametan savjet, ali ništa. Adaptirano je bljuck, sojino je bljuck, i mlijeko ne može uteći. To je sve što sam saznala. Nakon svega je najbolje da ipak slušamo svoga pedijatra, jer dijete ipak mora uzimati nešto mliječno, a ako ne smije kravlje mljieko ( a i jogurt je od kravljeg mlijeka, i sir itd), onda nam preostaje jedino "bljuck" mlijeka i slični "bljuck" proizvodi. Vi ste zspjeli dojiti 3 godine jer vjerojatno u međuvremenu niste dobili još jednu bebu, a i vjerojatno ste zdravi i niste pod nikakvom terapijom. Ili Vas je priroda tako podarila. Nisu svi tako sretni...
    Minici, ako ti je seka dojila godinu dana, onda nema razloga da ne doji i dalje. Mlijeka sigurno ima manje nego prije, ali i dijete jede drugu hranu i nije samo na maminom mlijeku. Bitno je da se seka opusti i nek pusti dijete da sisa kad god hoce i koliko god hoce. Uz takvo sisanje i ostalu raznovrsnu prehranu, mislim da nema potrebe za ikakvim dodatnim mlijekom.

    Zasto ti seka misli da nema vise mlijeka? Sto ju navodi na to? Jel se izdaja pa gleda koliko je kolicinski, jel dijete nezadovoljno dok sisa, sto je tocno razlog koji ju navodi da to pomisli?

  5. #205

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Dijete sisa i ljuti se, pušta dojku pa opet vuče i opet plače,... A poslije podoja traži papat. Pokušala je izdojiti pumpicom ali ima par kapi i ništa više.

  6. #206
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj minići prvotno napisa
    Pokušala je izdojiti pumpicom ali ima par kapi i ništa više.
    To nis ne znaci. U pocetku dojenja najvise sto bi izdojila bilo je 10ml, jos uvijek dojim ali nema sanse da sad izdojim i kap. Mlijeka imam ko u prici..cujem po gutanju kad Buba sisa.

  7. #207
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ni ja nisam nikad mogla izdojiti više od 10 ml odjednom, a noa je bio ko sumo borac samo na mom mlijeku

  8. #208
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Minići, čak ni sada mi nije posebno jasno što ti zapravo treba. Kravlje mlijeko je poznati alergen, a isto tako je osnovni sastojak ogromne većine dojenačkih formula. Kad beba "ne prihvati" formulu, to se uglavnom odnosi na preosjetljivost ili alergiju na kravlje mlijeko. Nema ništa posebno u tome. Hipoalergene formule su stvorene radi pukog preživljavanja beba koje su uprskali s kravljim mlijekom. Sojine formule su stvorene radi pukog preživljavanja beba kod kojih ni hipoalergene formule nisu upalile.

    To što opisuješ je alergijska reakcija na jednu namirnicu u prehrani, koja u dobi od godinu dana nikako nije esencijalna. Dakle, isto tako se mogla dogoditi i radi oraha, kikirikija ili glutenskog brašna. To što postoji mliječna formula koju je dijete tamanilo potom i nije nešto posebno impresivno. Hranjenje djeteta od godine dana bez mlijeka nije ništa specijalno - za Kineze je to opis ranog djetinjstva.

    Na ovom forumu smo već na više mjesta isticali korištenje jogurta kao alternative superiorne mlijeku. Koliko god ti se činilo da je formula imala neku presudnu ulogu u životu tvojeg nećaka, u stvarnom svijetu bila je potpuno izlišna. Prirodne alternative su i puno ukusnije

  9. #209
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    minic ja saljem puno puno tvojoj seki. stvarno je zena i pol!
    neka nazove sos telefon i u razgovoru sa savjetnicama rjesiti problem.

    kod majcinog mlijeka svaka je kap bitna. pa ako ga kolicinski ima manje, onda je ta "kap" puno "jaca" jer su sva antitjela i proteini "zbijeni" u toj maloj kolicini.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Minići, čak ni sada mi nije posebno jasno što ti zapravo treba. Kravlje mlijeko je poznati alergen, a isto tako je osnovni sastojak ogromne većine dojenačkih formula. Kad beba "ne prihvati" formulu, to se uglavnom odnosi na preosjetljivost ili alergiju na kravlje mlijeko. Nema ništa posebno u tome. Hipoalergene formule su stvorene radi pukog preživljavanja beba koje su uprskali s kravljim mlijekom. Sojine formule su stvorene radi pukog preživljavanja beba kod kojih ni hipoalergene formule nisu upalile.

    To što opisuješ je alergijska reakcija na jednu namirnicu u prehrani, koja u dobi od godinu dana nikako nije esencijalna. Dakle, isto tako se mogla dogoditi i radi oraha, kikirikija ili glutenskog brašna. To što postoji mliječna formula koju je dijete tamanilo potom i nije nešto posebno impresivno. Hranjenje djeteta od godine dana bez mlijeka nije ništa specijalno - za Kineze je to opis ranog djetinjstva.

    Na ovom forumu smo već na više mjesta isticali korištenje jogurta kao alternative superiorne mlijeku. Koliko god ti se činilo da je formula imala neku presudnu ulogu u životu tvojeg nećaka, u stvarnom svijetu bila je potpuno izlišna. Prirodne alternative su i puno ukusnije
    Ni jogurt ne smije. Nisam znala da djetetu nije potrebno mlijeko i mliječni proizvodi! Nikad čula! Žalosno je što mali obožava mlijeko i nije baš nekog apetita. Kako njemu objasniti da mu mlijeko ne treba, to je već malo teže. Ali valjda će se naviknuti...

  11. #211
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Minići, bok. Ne znam je li ti tko savjetovao do sada, tek sam se uključila na Rodu pa nisam čitala sve postove, ali možda bi mogla pokušati sa rižinim mlijekom. Ja ga dajem svom sinu i još mu zamutim unutra nesquick, niti ne primjeti razliku a ne smeta mu. Imaš tih vrsta mlijeka sa i bez kalcija.

  12. #212

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Hvala, ANKARA. Probati čemo.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •