Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: 18.05.2004. Slobodna Dalmaciji

  1. #1
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno 18.05.2004. Slobodna Dalmaciji

    http://www.slobodnadalmacija.com/20040518/split01.asp

    SPLITSKE "RODE" U TRI DANA PRIKUPILE 490 POTPISA "ZA VRTIĆE IZ BAJKE"
    Briga o najmlađima zaostala u razvoju
    Udruga "Roda - Roditelji u akciji" je iskoristila manifestaciju Dana volonterskog rada da i u Splitu predstavi svoju nacionalnu akciju pod nazivom "Za vrtiće iz bajke". U tri dana splitski ogranak ove udruge nadobudnih roditelja prikupio je čak 490 potpisa građana, a peticiju će u konačnici adresirati na Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa s ciljem da se promijeni sustav predškolskog obrazovanja u Hrvatskoj. U Hrvatskoj je, naime, na snazi 20 godina star normativ društvene brige o djeci predškolskog uzrasta, kojeg je i po mišljenju struke i roditelja, nužno hitno mijenjati kako bi se poboljšalo stanje u vrtićima. Kako upozorava "Roda", osnovni nedostaci vrtića su prenapučene grupe djece: tako samo jedna odgojiteljica brine o 12 do 16 jednogodišnjaka i dvogodišnjaka, dok u malo starijim grupama taj broj nerijetko premašuje 25-ero djece.
    Posebni su problemi i nedostatak stručnog kadra u vrtićima, kao što su logopedi, psiholozi, defektolozi, zatim radno vrijeme vrtića, koje odstupa od sve dužeg radnog vremena roditelja. Roditelji također negoduju zbog nedovoljnih kapaciteta vrtića i dugačkih lista čekanja za upis. Osim toga, sami objekti vrtića su nečuvani, preko noći ih devastiraju huligani, a zaposlenici ujutro uklanjaju smeće i narkomanske igle, umjesto da se bave mališanima...

    D. BARBARIĆ

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    "udruge nadobudnih roditelja", Zrinka

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj davorka prvotno napisa
    "udruge nadobudnih roditelja"
    to je i meni zapalo za oko

  4. #4
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    i mene upiklo.

    ostalo je ok

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Mene to nije upiklo u negativnom smislu. Čak naprotiv, meni je to kompliment. Bez obzira kako nekome zvučalo.

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Da kod nas se na to gleda negativistički, a to "nadobudan" se može prevesti sa "onaj kome je stalo".
    Koliko god drugi šutjeli o tome!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •