Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 111

Tema: Javiti se na natječaj ili ne?

  1. #51
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ja sam bila u slicnoj situaciji, poslodavac je bio privatnik koji je taman otvarao biro....djelic sekunde sam se mislila reci mu ili ne za trudnocu ali sam odmah odlucila reci....i rekla i cestitao mi i primio me i evo me vec 5 godina radim kod njega ....

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    zar vi članovi rode nemate neki generalni stav po tim pitanjima?
    Ne kužim pitanje. Generalni po pitanju diskriminacije trudnica ili generalni po pitanju reći/ne reći odmah poslodavcu za trudnoću?

    Nadam se da smo prepoznatljivi po aktivnostima za zaštitu prava trudnica i roditelja i da je svako preispitivanje stavova Udruge oko pitanja diskriminacije trudnica suvišno.

    O ovom drugom smo dosta žustro već raspravljali. Mišice, pogledaj ovaj topic, nije direktno slučaj kao tvoj ali možda na njemu nađeš nešto što će ti pomoći:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...r=asc&start=50

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ne da mi se sad raspravljati jer je iz aviona vidljivo zašto sam napisala i kome sam napisala tu rečenicu

    sad ću još ja ispast negativka

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Pliz, nemoj se ljutiti, samo sam pitala.
    Čitam naknadno topic pa mi nije bilo najjasnije je li pitanje opće ili nekom posebno, o.k., jasno mi je sad.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    jako sam osjetljiva na diskriminaciju i planem ko hepo kocka


  6. #56
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Ti svakako napiši sve to svima. Definitivno nećeš dobiti odgovor za dan ili dva ali ćeš ga dobiti. Ja nisam imala ništa tako drastično niti hitno nego samo pitanje za ministricu obitelji i dobila sam odgovor za 3 tjedna.

    Potpuno si u pravu da su krivo postupili, ali istovremeno i neoprezno i to bi im se sad moglo razbiti o glavu, jer očito nisu znali s kim imaju posla i da nećeš šutiti ko zalivena!
    Očito je da su oni imali nekoga "svoga" manje kvalificiranog, pa su bili sretni kad su tebe mogli diskvalificirati. Držim ti fige!

  7. #57
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    ja sam bila u slicnoj situaciji, poslodavac je bio privatnik koji je taman otvarao biro....djelic sekunde sam se mislila reci mu ili ne za trudnocu ali sam odmah odlucila reci....i rekla i cestitao mi i primio me i evo me vec 5 godina radim kod njega ....
    ovo mi je bas lijepo cuti.
    kada bi barem bilo vise takvih poslodavaca.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    ja sam bila u slicnoj situaciji, poslodavac je bio privatnik koji je taman otvarao biro....djelic sekunde sam se mislila reci mu ili ne za trudnocu ali sam odmah odlucila reci....i rekla i cestitao mi i primio me i evo me vec 5 godina radim kod njega ....
    za one koje su se osjetile povrijeđeno i napadnuto ja sam iznosila svoj osobni stav ne po pitanju zakona i prava, već po pitanju iskrenosti, a ovo gore je primjer toga kako ja vidim stvari, rijetki su takvi ali vidite da ipak postoje, a vjerujem da odnos zrinke i njenog poslodavca zasnovan na punom povjerenju od prvog dana.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Da lijepo je sto ima i takvih poslodavaca, ali problem je sto su oni velika rijetkost, a ima zena koje su u situaciji da si nemogu priustiti rizik, pa reci da su trudne i nadati se da ce bas taj poslodavac biti jedan koji zeli zaposliti trudnicu, medju tisucu onih koji to nece.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa
    ja sam bila u slicnoj situaciji, poslodavac je bio privatnik koji je taman otvarao biro....djelic sekunde sam se mislila reci mu ili ne za trudnocu ali sam odmah odlucila reci....i rekla i cestitao mi i primio me i evo me vec 5 godina radim kod njega ....
    ovo mi je bas lijepo cuti.
    kada bi barem bilo vise takvih poslodavaca.
    meni jeovoistoprekrasno cuti... iskrenoidod srcamije drago...

    ali bi mozda bilo i zanimljivo cuti i koja je struka u pitanju ( s obzirom na ponudu i potraznju te struke) i koliko se ljudi javilo /obicno javlja za taj posao..
    pa ako je situacija slicna sa situacijom odgajateljica sreca je tim veca...
    ako nije,tesko da se moze usporedjivati...
    na zalost.

  11. #61
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa
    ja sam bila u slicnoj situaciji, poslodavac je bio privatnik koji je taman otvarao biro....djelic sekunde sam se mislila reci mu ili ne za trudnocu ali sam odmah odlucila reci....i rekla i cestitao mi i primio me i evo me vec 5 godina radim kod njega ....
    ovo mi je bas lijepo cuti.
    kada bi barem bilo vise takvih poslodavaca.
    pa naravno da ima takvih poslodavaca. samo u ovakvim slucajevima dodju do izrazaja oni drugi.

  12. #62
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    Dakle, evo nastavka priče!! Zove me jutros susjeda cijela izvan sebe da kaj sam to napravila, da je cijeli vrtić od jutra na nogama jer je SVE PUNO LJUDI IZ MINISTARSTAVA I RAZNIH INSPEKCIJA 8) :D !!!! AAAA pa nemrem vjerovat da u ovoj našoj državi tako brzo reagiraju (poslala sam sve dopise jučer oko 15.30-pred kraj radnog vremena), a oni su već na terenu :D . Nisam uspjela saznati tko je točno reagirao (poslala sam na 8 adresa ministarstava, odsjeka itd), ali netko je!! Aj baš me zanima što će se dogoditi!!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Whooooow!

  14. #64
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Bas mi je drago da si to napravila! Svaka cast!

  15. #65
    Mini me

    Početno

    Ja ću ti nešto reći a nemoj me krivo shvatiti, ja radim u toj struci i do posla je jako teško doći. Mislim da si si napravila više štete nego koristi. Vrtići tj. stručni timovi su dosta povezani i tvoje će ime brzo biti poznato svima. Ako u ovom vrtiću sada ne dobiš posao kad se javiš na druge natječaje dobro će razmisliti da li te primiti ili ne jer nitko ne želi u svom vrtiću " problematičnu osobu"

  16. #66
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Pa onda je najbolje za sve u životu primijeniti onu "ne talasaj" . Čestitam ti na hrabrosti. Naravno da svatko za sebe sam procjenjuje što mu je u kojem trenutku najpametnije, ali da nema hrabrih ljudi koji mijenjaju svijet nikad ne bismo krenuli naprijed. Nadam se da će netko prepoznati tvoje kvalitete kao borca za pravdu, a ne kao problematičnu osobu .

  17. #67
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    mišica, svaka čast!

  18. #68
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mini me prvotno napisa
    Ja ću ti nešto reći a nemoj me krivo shvatiti, ja radim u toj struci i do posla je jako teško doći. Mislim da si si napravila više štete nego koristi. Vrtići tj. stručni timovi su dosta povezani i tvoje će ime brzo biti poznato svima. Ako u ovom vrtiću sada ne dobiš posao kad se javiš na druge natječaje dobro će razmisliti da li te primiti ili ne jer nitko ne želi u svom vrtiću " problematičnu osobu"
    pa neće joj, valjda, u radnu knjižicu ili na diplomu napisati: "PROBLEMATIČNA"!

  19. #69
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Svaka ti čast! Bravo!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Mini me prvotno napisa
    Ja ću ti nešto reći a nemoj me krivo shvatiti, ja radim u toj struci i do posla je jako teško doći. Mislim da si si napravila više štete nego koristi. Vrtići tj. stručni timovi su dosta povezani i tvoje će ime brzo biti poznato svima. Ako u ovom vrtiću sada ne dobiš posao kad se javiš na druge natječaje dobro će razmisliti da li te primiti ili ne jer nitko ne želi u svom vrtiću " problematičnu osobu"
    takav sam i ja "savjet " dobila prije 2 godine

    ajmo,kladiona, jel sam poslušala ili sam ipak tužila

  21. #71
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    Stvarno mi nije jasno zašto bi me netko etiketirao kao problematičnu? :? Zato što znam i živim svoja prava, a da je to pravi vrtić, njegova misija u odnosu na djecu, roditelje i zaposlene bi bilo upravo to. Znati svoja (i tuđa prava), tražiti ih i živjeti ih. Svaki kolektiv koji me označi kao problematičnu nije demokratičan i u takvom kolektivu ne želim ni raditi. Pitam se kako se odnose tamo prema ljudima koji su tamo zaposleni, ako su se tako ponijeli prema meni. I ja ću sebi naći posao kad tad, zato što postoje ljudi koji ne razmišljaju zatucano kao ona. Al ću biti ponosna na svoje postupke, neću imati osjećaj manje vrijednosti i osobe koja kad je trebalo se zauzeti za sebe je pobjegla u mišju rupu. Nikad nisam imala problema sa autoritetima, ali ta žena nije bogomdana ili neznam što, i ja i ona smo jednako vrijedne! Da ja radim kojim slučajem tamo i da sam napravila nešto slično-ma letila bi s posla da bi se sve prašilo. I spremna sam prijaviti i bilo koju naznaku zakidanja prilikom traženja posla zato što sam prijavila osobu koja me je diskriminirala!!! Zar bi me etiketirali i da me je dotična ošamarila ili nešto slično a ja da sam ju prijavila?? NJU treba proglasiti problematičnom i diskriminirajućom!!

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    mišica, :D

  23. #73
    Mini me

    Početno

    A jel je fer da ti daju posao samo zato jer si graknula iako je jasno da na jesen nećeš biti u stanju raditi sa npr. malom jasličkom grupom i 10 klinaca?Možda je to mjesto trebala dobiti žena koja godinama radi na zamjenama i čeka to mjesto duže od tebe a moći će raditi?Tebi svaka čast na energiji koju si utošila na tužakanje a mogla je biti i konstruktivnije usmjerena!

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    misica :D
    marija mislim da si 99,99999 % tuzila

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    of kors i radim i zabole me za etiketu

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno


  27. #77
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    Ja svojim "tužakanjem" ne tražim da mi netko da posao. Ja ću posao dobiti svojim radom koji je obilježen samo uspjesima, i ni jednom mrljicom kako u radu sa djecom, tako i u radu sa njihovim roditeljima, kolegicama i stručnim timovima. Samo želim da ta žena odgovara za otvoreno kršenje zakona. I ja godinama radim na određeno vrijeme, seljakam se i dokazujem i čekam svoju priliku. I neće mi je upropastiti netko takav. Tko kaže da bih ja radila sa jasličkom djecom, netko treba raditi i sa predškolcima, što meni uopće nebi bio problem. Moja energija u svakom slučaju nije mogla biti konstruktivnije usmjerena nego da se borim za sebe i protiv nekoga tko me smatra manje vrijednom i još k tome krši zakon!

  28. #78

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    mišice, svaka čast :D

    Ovakve stvari mijenjaju svijet.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    misice,that's the spirit!
    :D

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Mini me prvotno napisa
    Ja ću ti nešto reći a nemoj me krivo shvatiti, ja radim u toj struci i do posla je jako teško doći. Mislim da si si napravila više štete nego koristi. Vrtići tj. stručni timovi su dosta povezani i tvoje će ime brzo biti poznato svima. Ako u ovom vrtiću sada ne dobiš posao kad se javiš na druge natječaje dobro će razmisliti da li te primiti ili ne jer nitko ne želi u svom vrtiću " problematičnu osobu"
    :shock:

    samo toliko

    I mišice, dobit ćeš posao!

  31. #81
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    mišice,
    bori se za sebe
    ne podržavam diskriminacije

  32. #82
    mišica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    318

    Početno

    Cure, hvala vam od srca. Lijepo je vidjeti da imam istomišljenika koji ovo ne smatraju tužakanjem.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    misice jos jednom :D

  34. #84
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    Svaka čast Mišice! (mislim da bi trebala promijeniti nick u ime neke malo agresivnije životinjice )

    jer ako se ne boriš za sebe, tko će, a najlakše je kukati kako nam je društvo korumpirano....i svaka čast ovima iz ministarstva koji su došli na uvid, znači, nije sve baš tako crno!

  35. #85

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Citiraj Mini me prvotno napisa
    A jel je fer da ti daju posao samo zato jer si graknula iako je jasno da na jesen nećeš biti u stanju raditi sa npr. malom jasličkom grupom i 10 klinaca?Možda je to mjesto trebala dobiti žena koja godinama radi na zamjenama i čeka to mjesto duže od tebe a moći će raditi?Tebi svaka čast na energiji koju si utošila na tužakanje a mogla je biti i konstruktivnije usmjerena!
    Nitko pa ni mišica ni ne kaže da je ona trebala dobiti posao. Bitan je samo pristup kako su je otpilili. Mogli su to izvest na toliko suptilnijih načina, jednostavno uzet nekog drugog jer smatraju da je bolji kandidat po referencama, stažu... A s njom veslo pročavrljat kao da je ozbiljan kandidat u njihovim mislima. I tko bi im poslije dokazao da ju nisu uzeli zbog trudnoće ako ova koju su zaposlili ima normalne reference. Pa barem u vašoj struci ima hrpa ljudi koja stalno traži posao na određeno a u međuvremenu stječe iskustvo na zamjenama.

    Ja ću ti nešto reći a nemoj me krivo shvatiti, ja radim u toj struci i do posla je jako teško doći. Mislim da si si napravila više štete nego koristi. Vrtići tj. stručni timovi su dosta povezani i tvoje će ime brzo biti poznato svima. Ako u ovom vrtiću sada ne dobiš posao kad se javiš na druge natječaje dobro će razmisliti da li te primiti ili ne jer nitko ne želi u svom vrtiću " problematičnu osobu"
    Sigurno da će joj neki to zapamtit, ali ne mogu vjerovat da su 2006.-e baš svi tak zatucani. Vi bi onda bili specijalna sekta istomišljenika. Sumnjam da je tako!

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    ma svaka čast mišice! :D

  37. #87
    Mini me

    Početno

    Još samo ovo pa gotovo od mene - trudnoća nosi i svoja ograničenja a ne samo prednosti!

  38. #88
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Mini me prvotno napisa
    Još samo ovo pa gotovo od mene - trudnoća nosi i svoja ograničenja a ne samo prednosti!

    je, nosi ogranicenja u glavi

  39. #89
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    mislim da su pogrijesili sto nisu zaprimili dokumente, ono sto zakon kaze da se mora zaposliti osoba s zavrsenim strucnim ispitom - posebne prednosti koje si ti navele - visoka ocjena dipl., spec.vjestine - nisu navedene pa si zapravo u istom kosu kao i netko tko je prije jedan dan polozio strucni - a takvih ima jako puno...
    vjerujem da ce molbu zaprimiti (jako neobican potez pedagogice i ravnateljice), ali ce ili primit nekog drugog (nisu nuzni objasnjavati zasto tog nekog drugog, ako udovoljava zakonskim odredbama) ili ce te primiti i to uvijek ide na 3 mj. odredjeno i ne produziti ugovor jer znaju da neces raditi ili ces uspjeti u svojoj namjeri ( sto ti od srca zelim)...

    ono sto oni jos mogu traziti je procijena zdravstvenog stanja za rad npr. u mladjoj jaslickoj gdje ti npr. vecina dokt. medicine rada ce staviti kontraindikaciju zbog nosenja, bolestina i sl...

    specifican je posao, ja osobno sam za iskrenost pa nek poslodavac odluci - kao sto sam gore navela postoji mnogo nacina na koji oni izabiru djelatnike.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Mini me!
    Daj pročitaj njezin prvi post na prvoj stranici. Pa ona je toga svjesna kao i svi mi. Ali ako je zakonom regulirano da ne smije biti diskriminacije onda je ne smije biti. Pa koliko je ljudi sa kroničnim bolestima pa ipak rade jer ih niko na razgovoru ne pita za to.
    Ja jako shvaćam sarasabinu jer i moj mali jako teško (urlajući) podnosi promjene teta, ali i njegove (osobito jedna) su po bolovanjima a imaju 50-ak godina. Srce mi se stisne kad vidim ujutro da njema njegove tete jer znam da slijedi urlik i zapomaganje. Tako da me jedna trudna teta ne može šokirat.

    Ali opet ponavljam, tu je najviše riječ o načinu na koji su je se riješili. Da je ona tako siguran kandidat za dobiti stalan posao, već bi ga dobila i prije-dok nije bila trudna. Prema tome, ovdje se prvenstveno radi o tome kako su je otpilili bezdušno!

  41. #91
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj Mini me prvotno napisa
    Još samo ovo pa gotovo od mene - trudnoća nosi i svoja ograničenja a ne samo prednosti!
    potpisujem laru

    to sto nam je ponekad "zgodno" iskoristiti cinjenicu da si trudna pa da ne nosas vrecice ili ne ides u ducan ne znaci da nisi za to sposobna
    znam neke trudnice koje su puno sposobnije i aktivnije od zdravih i netrudnih zena pa ih nitko zbog toga ne hvali posebno ili nagradjuje..

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    lara 26 :D

  43. #93

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    znam neke trudnice koje su puno sposobnije i aktivnije od zdravih i netrudnih zena pa ih nitko zbog toga ne hvali posebno ili nagradjuje..
    To si izvrsno rekla!

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Mišica, super si to napravila, a ovakve brze reakcije mi vraćaju vjeru u sustav :D

  45. #95

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    Bravo mišice :D

  46. #96

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    ima nešto u tome što je mini me napisala, ali ima to i svoju drugu stranu. pročut će se za tebe, pa ako sad i ne dobiješ posao, drugi će si put poslodavac ozbiljno razmislit isplati li mu se s tobom tako postupat, ili mu je bolje da, obzirom da si "problematična" pazi što radi i ne dira ti u tvoja prava. i ja sam okarakterizirana kao "problematična" kod svojih šefova, zbog toga sam sustavno izložena mobbingu, ali me za to boli briga (pa to onda i nije mobbing). znam da svoj posao odlično radim, čista sam pred sobom i onima s kojima radim, s kolegama se savršeno slažem. a od kad sam "problematična" ni za jedno pravo nisam zakinuta, kad nešto što me ide tražim, to i dobijem, jer znaju da ne stajem dok to ne izborim i nemam problema ni straha obratiti se višim instancama, punim imenom i prezimenom, a svjesni su da je to njima na sramotu (ne tražim ništa za što nisam 100% sigurna da sam u pravu). (ali, na žalost, moram napomenuti, da radim u državnoj službi i da si kod privatnog poslodavca (sad kad imam kredite i djecu) tako nešto ne bih dozvolila zbog straha od otkaza.)

  47. #97

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Sva sreća da ima ljudi poput mišice, valjda bi još bili u robovlasničkom društvu da svi stavljamo glavu u pijesak.

    Nemojte se nitko uvrijediti, ovo je samo moj stav.

  48. #98
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj lara26 prvotno napisa
    Citiraj Mini me prvotno napisa
    Još samo ovo pa gotovo od mene - trudnoća nosi i svoja ograničenja a ne samo prednosti!

    je, nosi ogranicenja u glavi
    Meni ovo baš nije neki nivo rasprave.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Meni ovo baš nije neki nivo rasprave.
    Zašto?
    Trudnoća nosi ograničenja u glavi onih koji misle da trudnice imaju ograničene sposobnosti obavljati normalne poslove.

  50. #100
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    konkretno biti odgojitelj i biti u trudnoci moze imati neke kontraindikacije, mene je npr. iz vrtic potjerala u 3 mj. trudnoce epidemija vod. kozica i par slucajeva rubeole - preriskantno, isto tako kolegice u jaslicama rano odu na cuvanje trudnoce jer dizanje djece od cca.15 kg. na stolic za presvlacenje i sl. poslovi u jaslicama su isto riskantni (a nije ok da trazis premjestaj u neku stariju grupu, ili vec na prvo ulasku u kolektiv traziti da npr. ne radis u jaslicama), satovi tjelesnog, duze setnje i sl. aktivnosti s njih 30-tak...
    rijetko koji odg. odradi do samog kraja sto zbog samog sebe sto zbog djece jer ne uspjeva sve poslove koji su u opisu odg. obaviti OK (postoje ogranicenja) i tu mi je jedini argument poslodavca.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •