Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 285 od 285

Tema: podizanje djece vegetarijanaca i makrobioticara

  1. #251
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj akasha prvotno napisa
    pa postoje ljudi koji ne konzumiraju ništa... opet s razlogom
    (u biti konzumiraju nešto što nazivaju prana...)
    i koji mene osobno apsolutno interesiraju.
    u protekla dva tjedna upoznah još dvoje takva stvorenjca, jednog slo, jednog hr.
    Čuj, i mene apsolutno interesiraju takvi ljudi i takav način života, ali koliko smo mi u mogućnosti tako živjeti - pitanje je!!! :/
    Poznam i ja puno takvih freakova ALI ti ljudi ne rade gotovo ništa, nemaju fizičke niti psihičke napore, njihov je život tako složen da slobodno mogu pola dana meditirati.

    Krasno - ja kažem, ALI mi tako živjeti ne možemo jer ovisimo o privređivanju (fuck it!)

    Mene još više zadivljuju frutersi koji postoje već nekoliko generacija... Jedu samo voće i prelijepi su, prečisti...

  2. #252
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Osoba koja osjeti poziv za životom na prani, živi potpuno drugačiji život koji je podređen baš tome što treba.
    Netko kaže da je biti makrobiotičar teško, da se nema vremana, no ja kažem da je to stvar prioriteta, ali ne samo svjesnih.

  3. #253
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Osoba koja osjeti poziv za životom na prani, živi potpuno drugačiji život koji je podređen baš tome što treba.
    Netko kaže da je biti makrobiotičar teško, da se nema vremana, no ja kažem da je to stvar prioriteta, ali ne samo svjesnih.
    Da, u biti ...imaš potpuno pravo!!!!

  4. #254

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    selendra
    Postovi
    115

    Početno

    Da se ubacim....


    MM i ja smo laktovegetarijanci već 8 godina,
    ali smo se prebacili na sirovu hranu (ne još potpuno, al trudimo se...) u
    zadnjih god i pol........

    Super stvar

    mrkva, cikla, peršin, svi lukovi, celer, paprika,
    paradajz, karfiol, kelj, brokula, samoniklo jestivo bilje
    (kopriva, maslačak,
    tratinčica, šumska jagoda, medvjeđi luk, vlasac, stolisnik, loboda,...)
    svo začinsko bilje, špinat, blitva, zelje, đumbir, jabuke.....

    sve sve sveeeee se kod nas klopa naribano (uvijek min 5 vrsta povrća, čega već ima sezonski..) sirovo kao salata + maslinovo, bučino ulje, limun i tamari

    mogu unutra i razne sjemenke.....

    voće isto tak u sokovnik (u kombinaciji s povrćem),

    a od žitarica sirovo jedemo amaranth, zob, rižu, ječam, proso (imam ručni aparat za pahuljice i brašno/krupicu ) sve usitnim i namočim večer prije da omekani ..... ludilo..........

    kuhamo mahunarke i još nekaj sitno nekad za gušt, ali SIROVO RULEZ

    E da, i sirovo kozje mlijeko (by Mala & Lena - naše kozice )

    Tak ću hranit i malenu kad malo naraste (ne mogu baš djetetu odmah uvalit sve sirovo)

    ...za sad kombinacija kuhano/ sirovo pa postepeno povećavam sirovo kroz god dana....

    Eto...... cheers

  5. #255
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    kako si se odlučila za sirovo?
    ja sve kuham na pari ili u vodi i ljudi me gledaju :shock: a zaprška, malo kapulice pa ulja pa brašna....

    Gdje kupiti amaranth?

  6. #256

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    I ja sam isto na 80% sirovoga. Jedva cekam onih 100% . Cak si radim i poznati zeleni napitak osvjezenja by Oprah ( jabuka, spinat, krastavac,limun,đinđer),ponekad je mljac ponekad .
    Naravno da ne lupetam okolo o tome, jer ljudi ne prihvacaju vegetraijanstvo a kamoli sirovu prehranu!

  7. #257
    lollipop avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    219

    Početno

    Serpentina, fino kazes Jadranki da kaze Robiju da ti uzme amaranth na Trsatu pored crkve gdje ide po marendu svaki dan 8)

  8. #258
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    A tko je Robi

  9. #259
    lollipop avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    219

    Početno

    hej... robi radi s jadrankom, pa mu jadranka prica o tvojoj curici. i svaki dan ide po marendu na trsat. tamo je ducan zdrave hrane, mislim da se bas tako i zove, gdje osim amarantha mozes kupit jos svasta zdravo... fin ducan.

  10. #260
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    I'm busted
    Bila već (pred koji vikend) i sad je se ok, nabavila sam. Jesu li dobili alge?

  11. #261
    lollipop avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    219

    Početno

    stigle. imaju wakame i kombu, bit ce i jos neka, ali ne znam koja. u ponedjeljak ti mogu tocno reci.

  12. #262

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    hijiki

    lollipop, 8)

  13. #263
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    kako pobogu sredit wakame??
    uvijek su mi nekako ... fuj. i u miso juhi i u mom bućkurišu, dugačke i odvratne i smrde po moru (logično)

  14. #264
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    i jel se suribachi može prati u mašini?
    MM je klinčiće pobio unutra i sad izgleda blago rečeno - gnjusno
    ne da mi se ribati ofrkors sa četkicama za zube (no ako je zadnji izlaz, hoću)

  15. #265
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj Savitri prvotno napisa
    Da se ubacim....


    MM i ja smo laktovegetarijanci već 8 godina,
    ali smo se prebacili na sirovu hranu (ne još potpuno, al trudimo se...) u
    zadnjih god i pol........

    Super stvar

    mrkva, cikla, peršin, svi lukovi, celer, paprika,
    paradajz, karfiol, kelj, brokula, samoniklo jestivo bilje
    (kopriva, maslačak,
    tratinčica, šumska jagoda, medvjeđi luk, vlasac, stolisnik, loboda,...)
    svo začinsko bilje, špinat, blitva, zelje, đumbir, jabuke.....

    sve sve sveeeee se kod nas klopa naribano (uvijek min 5 vrsta povrća, čega već ima sezonski..) sirovo kao salata + maslinovo, bučino ulje, limun i tamari

    mogu unutra i razne sjemenke.....

    voće isto tak u sokovnik (u kombinaciji s povrćem),

    a od žitarica sirovo jedemo amaranth, zob, rižu, ječam, proso (imam ručni aparat za pahuljice i brašno/krupicu ) sve usitnim i namočim večer prije da omekani ..... ludilo..........

    kuhamo mahunarke i još nekaj sitno nekad za gušt, ali SIROVO RULEZ

    E da, i sirovo kozje mlijeko (by Mala & Lena - naše kozice )

    Tak ću hranit i malenu kad malo naraste (ne mogu baš djetetu odmah uvalit sve sirovo)

    ...za sad kombinacija kuhano/ sirovo pa postepeno povećavam sirovo kroz god dana....

    Eto...... cheers
    BRAVO!!!!!


  16. #266
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Podižem.
    Dobio sam obavijest od prijatelja životinja kojim se pozivaju roditelji s djecom i budući roditelji malih vegetarijanaca i vegana na konstruktivno druženje:

    Pozivamo sve roditelje da dodju sa svojom djecom vegetarijancima i veganima svih dobnih skupina na zajednicko druzenje kako bismo razmijenili iskustva i dobili korisne informacije uz lezernu atmosferu.

    Dobrodosli su i trudnice i parovi vegetarijanci koji namjeravaju uskoro imati djecu te oni koji planiraju prijeci sa svojom djecom na vegetarijansku ili vegansku prehranu.

    Informativno druzenje za djecu i roditelje zapocet ce u nedjelju, 5. travnja 2009. u 11 sati u prostorijama Udruge, Gajeva 47, Zagreb.

    Takodjer pozivamo sve koji mogu pomoci u kampanji za uvodjenje vegetarijanskih obroka u javne institucije u kojoj cemo se usredociti upravo na uvodjenje vegetarijanske i veganske opcije u skolama i vrticima.


    Vezani linkovi:

    Dopis Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta: www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1295

    Peticija za vegetarijanske obroke u javnim institucijama: www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=554

    Djeca i vegetarijanstvo: www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1014

    Veganska prehrana u djetinjstvu: www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1129

    Prednosti za djecu: www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1287

    Savjeti za roditelje: www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1288

  17. #267
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Hvala na linkovima...

    Mi (još) nismo u ovoj grupi, ali smo odavno pomaknuli težište prehrane prema principima makrobiotike i to je super.

  18. #268
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Podižem.
    Dobio sam obavijest od prijatelja životinja kojim se pozivaju roditelji s djecom i budući roditelji malih vegetarijanaca i vegana na konstruktivno druženje:

    Pozivamo sve roditelje da dodju sa svojom djecom vegetarijancima i veganima svih dobnih skupina na zajednicko druzenje kako bismo razmijenili iskustva i dobili korisne informacije uz lezernu atmosferu.

    Dobrodosli su i trudnice i parovi vegetarijanci koji namjeravaju uskoro imati djecu te oni koji planiraju prijeci sa svojom djecom na vegetarijansku ili vegansku prehranu.

    Informativno druzenje za djecu i roditelje zapocet ce u nedjelju, 5. travnja 2009. u 11 sati u prostorijama Udruge, Gajeva 47, Zagreb.

    Takodjer pozivamo sve koji mogu pomoci u kampanji za uvodjenje vegetarijanskih obroka u javne institucije u kojoj cemo se usredociti upravo na uvodjenje vegetarijanske i veganske opcije u skolama i vrticima.


    Vezani linkovi:

    Dopis Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta: www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1295

    Peticija za vegetarijanske obroke u javnim institucijama: www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=554

    Djeca i vegetarijanstvo: www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1014

    Veganska prehrana u djetinjstvu: www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1129

    Prednosti za djecu: www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1287

    Savjeti za roditelje: www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1288
    E, ovo nama tako nedostaje u nefleksibilnom DBK-u!

  19. #269
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    dobila na mail
    srećom pa ne možemo doći

  20. #270
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    ma ja vam se svima divim, super ste, ja nisam vegetarijanka - jedemo mi u obitelji sve - mesa doduše stvarno malo, po slobodnoj procjeni mjesečno - 1 kg mesa, s time da ga često bacim jer se ne pojede, imala sam fazu kad sam htjela prijeći na vege ali sam naišla na 2 problema:
    1. okolina
    2. jednostavno mi nije pasalo, instinkt mi je reko da mi to ne treba, a s obzirom koliko mesa pojedem mislim da si to mogu priuštiti (zdravstveno)

    Ovaj prvi razlog - "okolina" - mi je bilo pretužno, ko da živim u pretpovijesno doba u pećini punoj mog plemena koje samo ždere mesine a mene koja jedem bilje najrađe bi zatukli toljagama.... koma....
    Nisu imali razumijevanja i osjećala sam ko da me osuđuju na sve moguće načine, mislim si pa što im je? Pa kaj koga briga kaj ko jede???????
    Jednostavno mi to nije nikako jasno???
    Zato vam ja čestitam i ako naiđete na nerazumijevanje okoline - baš vas briga

  21. #271
    lollipop avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    219

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa
    Ovaj prvi razlog - "okolina" - mi je bilo pretužno, ko da živim u pretpovijesno doba u pećini punoj mog plemena koje samo ždere mesine a mene koja jedem bilje najrađe bi zatukli toljagama.... koma....
    Nisu imali razumijevanja i osjećala sam ko da me osuđuju na sve moguće načine, mislim si pa što im je? Pa kaj koga briga kaj ko jede???????
    Jednostavno mi to nije nikako jasno???
    griz po griz, korak po korak, okolina se navikne.
    i na kraju neke im se stvari i svide...
    pusa DiLala

  22. #272

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Pročitala sam cijeli topic i našla puno zanimljivih ideja i nekoliko zanimljivih recepata, hvala.

    Nisam vegetarijanac, jedem povremeno ribu i plodove mora, na mlijeko i jogurte sam alergična, ponekad pojedem samo malo tvrdog sira.

    Ponovo sam u fazi preispitivanja svoje prehrane i čitam intenzivno o tome. koliko sam do sada saznala iz raznoraznih izvora, jedini problem kod veganske prehrane je što nakon 3-5 godina se smanje zalihe vitamina b12 u organizmu i mogu nastupiti zdravstveni problemi.

    U broju 75. časopisa Svjetlost naisla sam na zanimljiv članak autor Gabriel Cousens, koji je od 1973. vegan, a od 1983. konzumira samo sirovu hranu.On dugo godina istraživa tu problematiku, i navodi da je neophodno uzimati nadomjestak vitamina u obliku dodatka.

    Meso, osim ribe sam izbacila najvise iz zdravstvenih razloga, potom ekoloških a o etičkim se jos dvoumim, zato i jedem ribu.
    Dvoumim se iz razloga što ne samo da su životinje živa bića, koja osjećaju i imaju inteligenciju, već su to i biljke. Ona teorija o višim i nižim bićima, ne drži mi vodu pošto je u mnogo istraživanja uočeno da biljke također posjeduju i inteligenciju i osjećaje, a u to sam se mogla i sama uvjeriti. Iz tog razloga neki jogiji jedu samo otpale plodove biljaka. Neki također žive na prani, bez da jedu fizičku hranu.

    Hraniti se moramo i potrebna nam je jos uvijek fizička hrana da bi opstali tu gdje jesmo i trenutno mi se čini da je najbitnije poštovanje koje osjećamo prema bićima koja nam služe kao hrana, da osjećamo zahvalnost što postoje tu i omogućavaju nam da preživimo, te da ne bacamo hranu i/ili jedemo više nego nam je potrebno da bi bili zdravi i sposobni za kvalitetan život.

    Ovo su samo moja trenutna stajališta, u fazi sam preispitivanja.

    Zanima me iz kojih ste razloga prestali jesti meso, kako se to odrazilo na vaše duhovno stanje, je li tome predhodila možda neka duhovna tehnika kao meditacija ili nesto sl.

  23. #273
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj ivanas prvotno napisa
    trenutno mi se čini da je najbitnije poštovanje koje osjećamo prema bićima koja nam služe kao hrana, da osjećamo zahvalnost što postoje tu i omogućavaju nam da preživimo, te da ne bacamo hranu i/ili jedemo više nego nam je potrebno da bi bili zdravi i sposobni za kvalitetan život.
    slažem se - to je vrlo, vrlo bitno i dakako - ne osuđivati ovog ili onog jer jede ovo ili ono.
    Ja kad sam u kratkoj fazi prešla na vegetarijanstvo (samo bez mesa, mlijeko sam uključila ali smanjila) učinila sam to iz zdravstvenih razloga ali i zato što mi je bilo žao životinja - ali i razmišljala sam kakvu njihovu energiju jedem - uzimam s obzirom na to kako su dospjele do mog tanjura....
    no sada opet jedem sve ali s poštovanjem...

  24. #274
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj ivanas prvotno napisa
    Hraniti se moramo i potrebna nam je jos uvijek fizička hrana da bi opstali tu gdje jesmo i trenutno mi se čini da je najbitnije poštovanje koje osjećamo prema bićima koja nam služe kao hrana, da osjećamo zahvalnost što postoje tu i omogućavaju nam da preživimo, te da ne bacamo hranu i/ili jedemo više nego nam je potrebno da bi bili zdravi i sposobni za kvalitetan život.
    .
    jedan veliki X

    srdela će biti pojedena, bilo od mene ili morskog pasa
    to je njeno mjesto na Zemlji
    žao mi je što nemam opciju da kupim košer meso (mislim da se tako zove) koje je ubijano na poseban način, sa poštivanjem prema životinji

    na sirojelstvo sam naletjela, slučajno, svidjelo mi se
    i moram priznati da u dane kad sam preko 50% obroka sirovo, imam puno više energije a i dobre volje
    kad sam večijnski na kuhanoj hrani, onda sam tromija

    navodno bakterije u našem debelom crijevu proizvde B12 .. samo se ne zna zašto ga tijelo ne koristi

  25. #275

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    navodno bakterije u našem debelom crijevu proizvde B12 .. samo se ne zna zašto ga tijelo ne koristi
    Pročitala sam da mi u debelom crijevu iz bakterija koje ga nastanjuju stvaramo B12 ali da se taj B12 stvara u području ispod ponovne apsorpcije te da ga zato ne možemo iskoristiti.

    Ipak, i vegani mogu s kvalitetnim nadomjestkom taj problem riješiti bez da naruše zdravlje.

    Moj glavni razlog zašto sam prestala jesti meso je način na koji životinje žive i umiru. U prirodi životinja je dio hranidbenog lanca i živi slobodno, do trenutka kad postaje hrana nekoj drugoj životinju, s tim da je to najčešće kad prirodno oslabi ili se ozljedi pa je lak plijen. Isto tako ljudi koji žive u prirodi love životinje i uzimaju samo onoliko koliko im je potrebno, bez da narušavaju prirodni red.

    Kod uzgoja životinja na modernim farmama, životinje su cijeli vijek zatočene, ne vide sunce već žive na umjetnom svjetlu, bez da se mogu pomaknuti, nabite jedna na drugu, da ne govorim o načinu na koji ih ubijaju. Hrana je energija, i tu energiju straha, andrenalina i patnje mi unosimo u svoj organizam.

  26. #276

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Odlučila sam sad u proljeće probati jesti što više sirove hrane, pa ako tko ima koji dobar recept ili miks?

  27. #277
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj ivanas prvotno napisa
    Hrana je energija, i tu energiju straha, andrenalina i patnje mi unosimo u svoj organizam.
    slažem se

    masovan uzgoj je zločin, kako su životinje boležljive onda ih filaju antibioticima , a antibiotici utječu na povečanje mase za 10%

    bolesna životinje = bolestan čovjek

  28. #278

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    mi vam samo mozemo zavidjeti

    nase vegeterijanstvo nije upalilo jer sebastianov autizam kod njega izazvao vrlo ograniceno prihvacanje namirnica. jednostavno ga ne mozes dobiti da nesto proba ili pocne jesti

    takodjer mu je zaostala motorika usta i sa 5 god jos uvijek ne moze zvakati paradajz, mrkvu ili recim ogrozdje. nase se voce svodi na jabuke i banane, a povrce samo na krastavce

    sve ostalo ide kroz svjeze iscjedjene sokove ili kroz podvaljivanje u sosu za tjesteninu pa sve zamaskirano paradajzom i cesnjakom

    i jos ima intoleranciju na gluten i casein

    nemate pojma kak ste sretne

  29. #279

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Jesi mu probala voće i povrće miksati pa podvaliti u obliku ska, ili kasice pa u njih staviti svasta?

  30. #280
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ja sam laktovegetarijanac već skoro 15godina, mada sam zapravo latentni vegan

    Dok nisam imala bebicu bila sam isključiva u pogledu odgoja svoje bebice, no sad kad je bebica tu i ima tatu" povremenog" mesojeda, ali ipak mesojeda, moji stavovi se mijenjaju jer joj ne želim stvoriti konfuziju zbog različitosti moje i muževe prehrane. No, ne mislim joj ga nuditi i trudit ću se da usvoji moje zdrave navike, nadajući se da je ipak na mene i da joj meso neće biti pretjerano ukusno i privlačno.

    Klinci, zapravo nemaju pojma što je meso i vjerujem da ga mnogi od njih ne bi nije jeli da znaju, no to je neka druga tema. Moja ga je nećakinja od 4 godine neki dan u zamišljenoj igri sadila u vrt zajedno s povrćem. Kad je pitah zna li kako se dobiva meso, nije znala, a ja joj nisam imala srca objašnjavati....Nakon toga smo papale seitan za kojeg zna kako se dobiva :D

  31. #281

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj ivanas prvotno napisa
    Jesi mu probala voće i povrće miksati pa podvaliti u obliku ska, ili kasice pa u njih staviti svasta?
    pa tako i radimo samo neke okuse ne prihvaca, zato su nam problem proteini.

    imam sokovnik na centrifugu, taj pretvara u sok cak i mrkvu, celer, sve redom

    kuhinja mi izgleda ko izlozba kuhinjskih pomagala

    nije da on jede meso svaki dan ali nije vegeterijanac

  32. #282

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Nema veze sto nije vegetarijanac, bitno je da ima mamu koja se trudi u danim okolnostima najbolje sto moze da ga hrani zdravo.

  33. #283
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Počeli smo razmišljati o školi... S vege prehranom u vrtićima i u Njemačkoj i u Zagrebu (i privatnim vrtićima i gradskom vrtiću - pisala sam ranije o tome) nismo imali problema (stvari se mijenjaju, a vjerojatno smo imali i sreće da je, baš i položajem, najpogodniji gradski vrtić izuzetno naklonjen zdravoj prehrani i reklo bi se fleksibilan...)...

    Kako prema vašim iskustvima izgleda školska prehrana (tijekom nastave i u dnevnom boravku)? Da li ste, ako ste tražili, uspjeli dobiti vegetarijanske obroke za djecu?

  34. #284
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj passek prvotno napisa

    Kako prema vašim iskustvima izgleda školska prehrana (tijekom nastave i u dnevnom boravku)? Da li ste, ako ste tražili, uspjeli dobiti vegetarijanske obroke za djecu?
    Mi smo dobili vegetarijansku prehranu na upit, ali isključivo u privatnim jaslicama/vrtiću...državne kod nas još nisu evaluirale.... (što za mene znači dupli trošak vrtića isključivo radi prehrane)!

  35. #285
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    Mi smo dobili vegetarijansku prehranu na upit, ali isključivo u privatnim jaslicama/vrtiću...državne kod nas još nisu evaluirale.... (što za mene znači dupli trošak vrtića isključivo radi prehrane)!
    Da. Razumijem to. Mi smo isto prvo pitali za klopu... A gdje ste vi?

    2007. kad smo Luku upisivali u vrtic sam snimila situaciju u Zagrebu i bilo je i privatnih i drzavnih vrtica otvorenih za kompromis a manji broj cak i s posebnim vege menu-ima (ako nekog zanima mogu poslati info).

    Ima li itko iskustva sa zagrebackim skolama i eventualnim vegetarijanskim ili bar bezmesnim varijantama obroka?

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •