Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Ljekovito bilje koje olaksava porod...

  1. #1
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno Ljekovito bilje koje olaksava porod...

    Evo, kako dosta citam o tome i decko mi se time bavi (vegetarijanci smo) i dosta smo okrenuti na tu stranu mozda mogu kome pomoci oko ublazivanja porodjajnih trudova.
    U trudnoci:
    Piti kadulju (samo u trudnoci, ne i poslije jer smanjuje izlucivanje mlijeka).
    Jedite puno oraha jer on razvija bebine mozdane stanice
    Kod poroda:
    Majcina dusica olaksava porod
    Listovi kupine i maline omeksavaju porodjajne puteve
    kadulja ublazava porodjajne grceve (potrebno ju je dulje vrijeme piti)
    Za dojenje:
    Sipak za izlucivanje mlijeka
    Caj od listova oraha - kao oblozi na dojkama
    Za trudnice je dobro i brasno kuhano na mlijeku=kukuruzna kasa (1 tanjur na dan) NE RABARBARU
    Oblozi od metvice stavljati na prsa kada se mlijeko ne izlucuje
    Poslije svakog dojenja bradavice isprati kamilicom
    Mast od nevena kod raspucalih bradavica

    STETNO BILJE U TRUDNOCI:
    Gospina trava
    Djumbir
    Cesnjak (iako ga ja ponekad i jedem)
    Celer
    Rutvica
    Vrba

    +Vitamin C stiti od prijevremenog porodjaja

    Eto....

  2. #2
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno Re: Ljekovito bilje koje olaksava porod...

    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    Piti kadulju (samo u trudnoci, ne i poslije jer smanjuje izlucivanje mlijeka).
    Čaj od kadulje se uopće ne smije piti ni inače, a kamoli u trudnoći. On služi za ispiranje, grgljanje..

  3. #3
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Bradavice se ne trebaju ispirati nakon svakog podoja ni vodom, a kamoli kamilicom koja isušuje.
    I otkad je češnjak štetan u trudnoći?

  4. #4
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    mislim da se ljekovita bilja uopće ne preporučuju u trudnoći zbog masu nepoznatih učinaka.
    Arijana, zašto ne piti čaj od kadulje inače? Mi ga uredno pijemo.
    Za raspucale bradavice se preporučuje čisti lanolin (purelan, (kršitelj koda)ova lanolinska mast) jer se nemoraju ispirati, a sve drugo se MORA.
    Kod zastoja mljeka idu oblozi od kupusa, a za izlučivanje je najbolja beba...
    Kako s listovima kupine i maline omekšavaš porođajne puteve?
    Zamisli me da sam jela brašno na mljeku ionako sam ko kanta

  5. #5
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno Re: Ljekovito bilje koje olaksava porod...

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    Piti kadulju (samo u trudnoci, ne i poslije jer smanjuje izlucivanje mlijeka).
    Čaj od kadulje se uopće ne smije piti ni inače, a kamoli u trudnoći. On služi za ispiranje, grgljanje..
    Evo, ovako pise:
    "Kadulja je ljekovita i za zenske bolesti:lijeci bijelo pranje, smanjuje sklonost pobacaju, pomaze u menopauzi. majke koje doje trebale bi piti caj kad odbiju dijete od sise. I trudnicama ce koristiti popiju li po dvije salice toga caja na dan."

    A pise i ovo:
    "caj od kadulje pijemo jednu do dvije salice na dan. Poslije poroda taj caj ne treba piti jer smanjuje izlucivanje mlijeka.
    Kamilica-ublazuje grceve i pritisak u prsima
    Maticnjak-sprecava povracanje i mucninu

    za porod:
    Kimov caj-povoljno djeluje na odvijanje poroda
    Pravi pelin: utjece na dobru prokrvljenost organizma,trudovi su jaci i brzi
    Kupina:majke taj caj trebaju piti prije poroda jer omeksava porodjajne puteve
    Kadulja: UBLAZAVA JAKE PORODJAJNE GRCEVE

  6. #6
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Čaj od kadulje se uopće ne smije piti ni inače
    Znam da u trudnoci treba biti izuzetno oprezan s ljekovitim biljem, ali opcenito, ova izjava za kadulju je netocna. Kadulja se ne smije piti dugotrajno, ali smije se piti.

    Caj od maline/malinovog lisca, blagi, preporucuje se tokom cijele trudnoce (vjerojatno s oprezom u prvom tromjesecju) jer potice dobru prokrvljenost maternice.
    U vrijeme donesene trudnoce, vrlo (vrlo, vrlo) jakim cajem od malinova lisca navodno se pokrecu se trudovi koji (opet navodno, nisam probala), vrlo brzo i ucinkovito dovode do rodjenja djeteta.

  7. #7
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ne, čaj od kadulje se ne smije piti ako se priprema na klasičan način - 1 žlica čaja ili kesica prelivena vrelom vodom, jer je onda toksičan, a pogotovo ga se ne smije piti u trudnoći.

    Van trudnoće ga se može piti u malim količinama i ne dugotrajno ali se priprema s hladnom vodom, te zagrijava da bi isparilo eterično ulje a s njim i tvar koja je toksična.
    Bez obzira i na ovakvu pripremu, u trudnoći se ne pije čaj od kadulje.

  8. #8
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Joj
    Ja sam samo htjela pomoci.... nisam znala niti sam igdje ikada procitala da kadulju ne smiju piti trudnice, dapace, vecina travara je preporucuje na nacin na koji sam navela.... :? :?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    za caj od listova maline: meni je rijesio i cistice na jajnicima... imala sam s njima problema pa sam procitala da listovi maline u caju pomazu boljoj prokrvljenosti... a isto tako da je ne skodljiv ako se umjereno pije i na svoju ruku...
    popila jednu kuru da, khm-khm, pokrenem chakru i o'sle i ciste s jajnika...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Arijana gdje si ovo nasla?
    se priprema s hladnom vodom
    U cemu je razlika da li nesto prelijes vrucom vodom i pustis da odstoji ili kuhas u vodi dok ne zavrije?

  11. #11
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Razlika je u tome što polaganim zagrijavanjem hladne vode isparava eterično ulje koje sadrži toksične tvari, a to se ne postiže preljevanjem vrelom vodom.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Mozes mi reci literaturu gdje mogu naci te informacije? Zanima me kadulja a ovo s pripremanjem macerata i zagrijavanjem do sada nisam znala pa bih htjela malo prouciti.

  13. #13
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Oprosti, zaboravila...

    čaj od kadulje

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    hvala

  15. #15
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    A mi ga pijemo, ali ne iz vrećice nego imamo doma par grmova (i skupimo štagod po gorama.. )

  16. #16
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    I mi ga pijemo normalno. Naravno, ne iz vrecice, vec uberemo kod tete na selu ili kod frendice.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Van trudnoće ga se može piti u malim količinama i ne dugotrajno ali se priprema s hladnom vodom, te zagrijava da bi isparilo eterično ulje a s njim i tvar koja je toksična.
    Bez obzira i na ovakvu pripremu, u trudnoći se ne pije čaj od kadulje.
    Da, kadulja nije preporučljiva u trudnoći zbog puno tujona koje sadrži i koji mogu biti toksični - zbog toga nije ni drugima preporučljivo puno je piti.
    Kadulja je silno ljekovita, samo treba paziti da se izbjegnu tujoni (sastojak kaduljinog eteričnog ulja). No uputa koju ja znam kaže da čaj treba prokuhati 3 minute i onda je OK za piti. Ovo s hladnom vodom čini mi se praktičnije.

  18. #18
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    U Biofarmovom čaju Ehinacea nalazi se određeni postotak kupinovog lista. Može li se on uzimati u trudnoći? Čaj se prodaje u DM-u i nema nekih upozorenja. I znate li neko mjesto (na net-u ) gdje bi se moglo naći više informacija o ovome (mislim na trave, ne samo na kupinu)?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •