Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Nedavna iskustva sa tatama na porodu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno Nedavna iskustva sa tatama na porodu

    Kako se RODA priprema za gosotovanje u emisiji Sanja pokušavamo osvježiti informacije o tome kako bolnice gledaju na očeve na porodu.Bili bi vam zahvalana za sva nedavna iskustva pogotovo u bolnicama izvan Zagreba
    Hvala!

  2. #2
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    kao sto ti je poznato, u splitu ocevima nije dozvoljen ulaz.....
    u sinju ocevi mogu prisustvovati porodu...

  3. #3

    Početno

    Meni je doktor u Vinogradskoj rekao da MM može bez problema unutra, babica je na ulazu obećala da će ga pozvat kad zagusti, da bi mu na kraju zalupila vrata u lice kad se usudio pitat može li meni a meni je rekla da 'kaj ga ja sad moram i molit da dođe, nija imao 9 mjeseci da se odluči'.

    Vinogradska, btw.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Meni je muž u Vinogradskoj prije 18 mjeseci bio bez problema, bila sam prvo 2 sata unutra sama jer je on morao obaviti nešto za posao i kad se vratio rekao je da želi na porod i ušao bez problema.
    Možda zato jer su znali da sam RODA pa je i atmosfera u rađaoni bila jako vesela.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    272

    Početno

    Ja sam rodila u Zadru i MM je baz ikakvih problema prisustvovao porodu.Čak i kad je morao izaći mogao se slobodno vratiti u rađaonu.Nije bilo nikakvih problema! :D

  6. #6

    Početno

    Ma, vjerojatno su imale loš dan pa su se na meni iskalile kad sam došla...ali to im neću zaboravit dok sam živa...

    i komentar doktorice kad su me vozili u predrađaonu na promatranje (koje promatranje, ostavili su me samu u mraku dva sata i onda odvukli u sobu bez riječi)...'Drugi put kad ćete rađat javite nam...da vam damo broj od Sv Duha'. Bitchy do bola...al joj nisam ostala dužna...nije ni dovršila rečenicu a već je imala odgovor 'Vama se sigurno neću obratit'

  7. #7
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    U Karlovcu su dosta liberalni što se tiče tata na porodu.
    Tate koji su prošli tečaj pripreme za porod puštaju obavezno.
    Ostali koji nisu bili na tečaju mogu biti na porodu ako to stvaro žele.
    Jedino ne puštaju ako ima kakvih komplikacija ili kad su neke viroze pa su zabranjene i posjete bolnici.
    MM je bio na tečaju (zajedno je s nama puhao i tiskao i bio je jedini tata) i prisustvovao je porodu od prvog truda do našeg odlaska na odjel.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ja sam rodila 17.03.2004. u Petrovoj i MM je bio na porodu. Naravno, išli smo na tečaj koji smo platili 400 kn da bi to bilo moguće.
    Ono što se meni najviše dopalo je bilo to što su ga pustili k meni odmah nakon pripreme tako da nam je vrijeme brže prolazilo jer smo pričali između trudova. On im je bio čak i od koristi jer su mu dali zadatak da pazi na moju tehniku disanja koja nije bila baš najbolja.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    124

    Početno

    U Puli očevi mogu prisustvovati porodu no moraju imati tečaj koji je besplatan i drže ga patronažne sestre.MM je htio doći no ja sam imala carski pa nije mogao u salu iako je zvao i htio doći no to je operacija pa ga ne puštaju.Naši prijatelji očevi svi su bez problema bili uz žene.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    [quote="spooky"]Ja sam rodila 17.03.2004. u Petrovoj i MM je bio na porodu. Naravno, išli smo na tečaj koji smo platili 400 kn da bi to bilo moguće.
    Ono što se meni najviše dopalo je bilo to što su ga pustili k meni odmah nakon pripreme tako da nam je vrijeme brže prolazilo jer smo pričali između trudova.
    ______

    Potpisujem ovo. Uz napomenu da sam ja imala inducirani porod i odmah nakon indukcije ušao je unutra i ostao samnom dok se Joco nije rodio.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Ja sam rodila u kadi prije 5 mjeseci u Rijeci i MM je bio cijelo vrijeme sa mnom.Naši komentari i utisci su pozitivni, a kako se ne bih stalno ponavljala, napisala sam i priču sa poroda u kojoj je on glavni junak:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=1143

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mm-a su u Zajčevoj pustili u rađaonu tek kad su se ispraznili ostali boksovi. a što bi bilo da je tu noć bila gužva..? i to iako smo išli kod njih na tečaj. u predrađaonu nije smio. mislim da to sve skupa ovisi o glavnom doktoru i njegovom raspoloženju. :?

  13. #13
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Alamama - nase kompletno iskustvo s poroda - ukljucujuci tatu i kako su ga tretirali - je u nasoj prici s poroda (Kako smo rodili Erin - http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=145&Show=1154 ), a u pitanju je bilo pulsko rodiliste.

    Mozes li javiti kad bude emitirana ta emisija, ne bih ju htjela propustiti?
    Hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •