Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 84 od 84

Tema: Kome još treba auto sjedalica?!!!!

  1. #51
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    BTW prica mi mm da je njegov kolega odbio vozit kumovu djecu u Dalmaciju kod bake jer je mama djece trazila da vozi 5-godisnje i 2-godisnje dijete tako da vece drzi manje u krilu.Jos uvijek doticna ne prica s covjekom.
    PA,svaka cast mmov kolega!!!

  2. #52
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Pa ja sam skroz neugodno iznenađena!! I imam malo dobrih vijesti-sve moje prije koje imaju djecu i moji susjedi koje svaki dan gledam, uredno djecu voze u AS!! Možda smo mi iznimka, ali stvarno nikad nisam čula takve komentare i nikad nije bilo upitno AS ili ne. Nama bi to bilo isto ko da nas netko pita hoćemo li disati ili ne! I prije upoznavanja Rode je bilo tako.
    Jedino mi je bilo i smiješno i tužno kad smo tek montirali sjedalicu i počeli vozati bebača, MM je jedan dan došao kući i rekao: "Možeš li molim te montirati sjedalicu pravilno, svi mi se smiju?"
    "Ma zašto ti se smiju?"-pitam ja.
    "Pa okrenula si sjedalicu naopako!"
    Odvalila sam od smijeha i naravno objasnila mu zašto je tako montirana i rekla da im idući put kaže da prouče upute.
    A ja sam u rodilištu dobila brošuricu za obavezno montiranje AS i kolike su kazne i sve piše u njoj.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Evo još jedne priče:
    Gledam jednog tatu, koji je btw instruktor vožnje, kako svog klinca (5/2004), stavlja na booster. Pitam ja njega, Pa šta ti nije on premali za booster? (i ja se petljam gdje mi nije mjesto), a on će meni veselo ma daj tko će prebacivati stalno onu stolicu iz jednog u drugi auto! Ovako smo rješili problem! A ja opet kažem Pa premali ti je, vidi gdje mu je pojas, točno preko vrata! A on će meni Ma ovo je još super! Nekad mi se zna desiti, kad imam gažu svira u nekom bendu da izvadim stolicu, jer mi ne stanu bubnjevi, ostavim ju kod punice, a onda bubnjeve zaboravim vratiti, pa malog vozim tu kod sebe, nekad za volanom, a nekad na suvozačevom! Neka dijete gušta!!!

    Pa neka gušta, ako mu je gušt!!

  4. #54
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Neki dan u autu iza sebe vidim na mjestu suvozača mamu s djetetom od oko dvije godine u krilu. A između sjedala vozača i suvozača stoji drugo dijete od oko 5-6 godina .
    Ne znam, neki ljudi kao da su prelako došli do svoje djece, pa zato ne znaju cijeniti što ih imaju.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Nažalost, i ja mogu nadodati dvije priče.

    Prvi slučaj je vidio MM vozeći se Selskom, u vrijeme najveće gužve kad svi idu doma s posla. U autu do njega, mladi tata s djetetom starim otprilike 3 godine koje mu je sjedilo U KRILU ZA VOLANOM.
    Apsurdno - tata je bio vezan, a njegovo dijete...

    A drugi slučaj sam u nevjerici promatrala s prozora. Živim u Zagrebačkoj ulici u kojoj je užasno prometna i preopterećena cesta. E, s te ceste (opet u vijeme najveće špice) prema mojoj zgradi dolazi auto a za volanom dječak svojih 11-12 godina a do njega tata ili što mu već dođe pametnjaković koji mu je to dopustio.
    Sparkiraju se, i dok sam ja uzrujano govorila MM-u što sam upravo vidjela, vidim auto odlazi prema Zagrebačkoj a za volanom opet dijete. :shock:
    Ma, ako se ne boji za život svoga djeteta zar se bar ne boji policije?

    Kako ljudima objasniti da upotrijebe malo zdravog razuma...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    ...Neki dan prolazim ulicom i vidim parkiran auto, na stražnjem sjedalu nabijeno dvoje djece 5-7 god naravno bez sjedalice, do njih hrpa nekakvih stvari buket cvijeća, nekakve kese...A na PREDNJEM SJEDALU mala bebica u sjedalici onoj do 6mj, a pojas joj zavezan nekako za onu ručku za koju se nosi dijete :?

  7. #57
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja upravo bila u Getrou i tamo vidjela jednu mamu s bebom u marami, i sve se smješkam kako su mi bile slatke mama i beba... sve dok nisam vidjela kako ulaze u auto na zadnje sjedalo tako, beba u marami, ajoj.

  8. #58
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    evo jedna sreća u nesreči,
    ima jedan tata koji svoje sinove uvijek ali baš uvijek vozi na mjestu suvozača (4i6g) i srečom je prvo ostavio sinove u vrtiću pa se onda slupao
    s autom i dobro ga je razbio
    pa sada samo ponavlja;sreća da sam ih ostavio u vrtiću,ajme meni šta bi
    bilo da su bili u autu,nikad više ih neću voziti ispred
    ali mu isto ne pada na pamet kupiti autostolicu a ima još kćer od 2g

    prema tome takve roditelje dok se ne lupi po džepu nema nažalost pomoći
    isto nitko nije nosio kacigu na motoru dok nisu počeli kažnjavati sad ih 90% nosi,žalosno ali istinito

  9. #59

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    52

    Početno

    Ja svoga Vanju od trećeg mjeseca stavljam u nosiljku-sjedalicu, koju smo kupili u Turbo limaču na sniženju uz kolica, sve zajedno nekih 400 kuna je koštalo. Prvo je bila nosiljka za bebaća, a sada autosjedalica. ne znam koliko je sigurna, ali pošto moj Vanja voli da odma zaspe u kolima, dobro mi dođe jer ga jednostavno sa Autosjedalicom samo prebacim i fiksiram za kolica i njemu je super. Ne mogu zamisliti da ga držim u rukama u autu, mislim da bih se osjećala grozno da mu ugrožavam život i još da ga za vrijeme ljetnih dana mučim na onoj vrućini što od sunca što od moga tijela. Pa ovo je tako super i jednostavno a i njemu savršeno odgovara!
    Ne kontam ljude koji muče svoju djecu i ugrožavaju im život.

    Evo nas u autosjedalici i super nam je...

    http://i73.photobucket.com/albums/i2.../Picture28.jpg
    http://i73.photobucket.com/albums/i2...ja/vanja-1.jpg
    http://i73.photobucket.com/albums/i2.../Picture26.jpg
    http://i73.photobucket.com/albums/i2.../Picture25.jpg

  10. #60
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj tamara prvotno napisa
    Ja svoga Vanju od trećeg mjeseca stavljam u nosiljku-sjedalicu, koju smo kupili u Turbo limaču na sniženju uz kolica, sve zajedno nekih 400 kuna je koštalo. Prvo je bila nosiljka za bebaća, a sada autosjedalica. ne znam koliko je sigurna, ali pošto moj Vanja voli da odma zaspe u kolima, dobro mi dođe jer ga jednostavno sa Autosjedalicom samo prebacim i fiksiram za kolica i njemu je super. Ne mogu zamisliti da ga držim u rukama u autu, mislim da bih se osjećala grozno da mu ugrožavam život i još da ga za vrijeme ljetnih dana mučim na onoj vrućini što od sunca što od moga tijela. Pa ovo je tako super i jednostavno a i njemu savršeno odgovara!
    Ne kontam ljude koji muče svoju djecu i ugrožavaju im život.

    Evo nas u autosjedalici i super nam je...

    http://i73.photobucket.com/albums/i2.../Picture28.jpg
    http://i73.photobucket.com/albums/i2...ja/vanja-1.jpg
    http://i73.photobucket.com/albums/i2.../Picture26.jpg
    http://i73.photobucket.com/albums/i2.../Picture25.jpg
    nisam strucnjak, ali mislim da je vanja jos premali za sjedanje u sjedalici u smjeru voznje u autu. cini mi se da se tako vidi na slikama, a drugo: nagib sjedalice mi je cudan.
    al nek se jave oni koji znaju vise!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Tamara, koliko kg ima Vanja i diže li se sam uz namještaj?

  12. #62
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Vidio ja ovaj tjedan u Sigetu dva biserna slučaja.

    1. Vidim ja mamu kako na parkingu lijepo prije polaska stavlja bebu u AS, i još si mislim 'gle kak je savjesna, a još ima auto s 3 vrata'. No kad sam došel bliže: AS je na zadnjem sjedalu, i beba je unutra, propisno vezana, ali OKRENUTA NAPRIJED, a ne može imati više od 10-ak mjeseci!

    2. Idem jučer popodne s Filipom u dućkas, kad vidimo kako a parkinga izlijeće neki golf onak žestoko, uz škripu guma, i propisno ubrzava i sve. Već bi to bilo dosta (uska ulica, puno djece, parkirani auti i sl.), no prava je scena bila kad je došel bliže: TATA DRŽI KLINCA OD CCA. 1,5 - 2 GODINE U KRILU I SKUPA VOZE! Na žalost, od tablica sam uspel vidjeti samo slova DJ (Đakovo). Da sam videl cijelu, bez ustručavanja bi ovdje napisal.

  13. #63
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Jucer, Dubrava, sjedalica na zadnjem sjedalu, mama sjedne napred i drzi bebu u krilu, tata spremi kolica i oni odose...

  14. #64
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    ja naokolo pitam prijateljice kako koriste autosjedalice, zanima me koji pametan savjet o tome, ali dobivam komentare tipa, 'bilo nam je zao stavljat malu bebu u sjedalicu, izgledala nam je premala' (rodjena u terminu, skoro 4 kile). meni

    muza svakodnevno pilim o autosjedalicama, modelima i sigurnosnim provjerama. ponekad me ne slusa, ali neki dan je sam izjavio kako cemo bebu iz bolnice vozit u autosjedalici - dakle, nesto je ipak zapamtio!!!

  15. #65
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Uspjela sam nagovoriti jedne roditelje da dijete napokon počnu voziti u
    autostolici(1g) mamu pilanjem o sigurnosti i dala san joj letak da ga pokaže mužu ali kod njega je tek upalio "argument" znaš li ti da je kazna
    500kn

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Evo danas na plazi, ja vadim L iz AS i dolazi jos jedno auto, u njemu baka i dida, baka sjedi na PREDNJEM sjedistu i DRZI BEBU vrsnjakinju moje L (pisem velikim slovima da ne bih urlala). Ovo nije kraj, znaci baka nije ni vezana i drzi bebu naprijed a na straznem sjedistu koje NEMA AS SJEDI DJEVOJCICA, SAMA!!!!! od najvise 3 godine. I sad mi se place kad se sjetim. I tako oni cool izlaze iz auta, vade igracke za plazu, svi se vole i ljube, a ja pakiram L u kolica i sve im mislim dobronamjerno nesto reci, kao, plz nemojte se ljutiti ali rekla bih vam da nije ok tako voziti djecu.......ali nisam smogla hrabrosti jer ne bih mogla podnjeti da me iskefaju na pravdi Boga (a u fazi sam kad mi suze vrcaju kad me netko slucajno pogleda). Vidim puno baka i djeda po gradu koji voze unuke a nemaju AS u autu. Ma nisu oni krivi vec roditelji te djece.

  17. #67
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    i ja sam ovo ljeto u Dalmaciji cula: ...isli smo u Sinj, A. smo stavili u neku sjedalicu, staru, nismo ju ni vezali, samo prebacili pojas, a ona je gustala. Mislili smo da joj se ne ce svidjeti pa da ce biti kod mame u krilu, kad njoj super..."

    ja nemam snage ljude uvjeravati...znam da grijesim i da mi to nije opravdanje, ali oni su uvijek "pametniji" i ja ionako uvijek "pilim" bez veze, jer idu "samo do benzinske", ili "dijete place u AS", ili je to bacanje novca jer "mala beba ne moze radi kicme, a poslije ionako sama nece"...

    do ljeta sam mislila da vecina ljudi vozi djecu u AS (ipak se ja najvise druzim sa curama educiranim na Rodi), a onda sam vidjela da sam u krivu, vecina ne vozi u AS

  18. #68
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    cak se i moja sveki zgrozila nad cinjenicom da ljudi voze djecu u kosarama u autu (u vrijeme kad je ona imala malu djecu, autosjedalice nisu postojale, ali ipak zena shvaca kako su se danas stvari promijenile).
    jedino nije znala za razliku montiranja u smjeru voznje i suprotno od smjera voznje....

    inace, ja sam mm-u bar dva tjedna probijala mozak s as, kako cemo dobit jednu, ali je necemo koristit jer je rabljena i ne znam od kojeg proizvodjaca i dvoje je djece vec koristilo, pa nije sigurna. i kako cu ja radije nabavit novu, za koju bi bila po jedna baza u svakom autu, i objasnim mu sve to sto cemo kupit i gdje... i onda on meni jucer kaze: a autosjedalicu cemo dobiti?
    mislim, shvatio je on da dijete uvijek mora biti u autosjedalici... to je pozitivno. ali dio je izgleda presjedio na usima.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    52

    Početno

    [quote="Amalthea"]Tamara, koliko kg ima Vanja i diže li se sam uz namještaj?[/quote


    Vanja ima 8 kilograma i 900 grama, puže već mjesec i diže se sam uz namještaj, sjedi samostalno... Ali ja vam nisam iz Zagreba već iz Sarajeva... Ovdje je tek izašao zakon o saobraćaju i nemamo nikakve upute osim onih koje pronađemo na internetu. Kod nas još to nije regulisano....

    Nemojte mi zamjeriti zato ako sam negdje pogriješila već mi objasnite šta treba da radim i gdje da nađem informacije o pravilima za sigurnu vožnju djeteta...

    Iznenadila sam se da uopće imaju neka pravila kakav je položaj , na koju je stranu okrenut itd...

    Hvala za informacije

  20. #70

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    52

    Početno

    Još nešto kada smo kupovali nosiljku, žena koja je prodavala u TURBO LIMAČU ovdje u SA - rekla nam je da kasnije možemo da je slobodno koristimo kao auto sjedalicu jer joj je to namjena i imaju uputstva za nju... Upravo ovako kako smo je montirali... Opet kažem u SA nemamo nikakvih informacija o vožnji djeteta u AUTU i pravila ponašanja u saobraćaju... Ovdje je pravi kaos....

  21. #71

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    52

    Početno

    Evo snašla sam se.... Kopirala sam pdf dokument Autosjedalice bez iznimke i shvatila šta treba da radim... Dakle napravila sam grešku što sam prije Vanju držala u pogrešnom smjeru i mislim da mu trebam promijeniti AUTOSJEDALICU....

    Recite mi kakve su Autosjedalice marke Chicco?

    Hvala RODI na mojoj novoj edukaciji u gradu gdje je edukacija roditelja potpuno zapostvaljena i hvala Internetu!!!

  22. #72
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    bez brige, i ovdje tete u ducanima svasta tvrde i za kolica, i za autosjedalice, sve ce probat prodat

    a bogme i neke su me prijateljice razocarale
    iako beba tek stize, mm me (doduse, u sali) vec optuzuje za zadrtost - racunam da mu treba ponoviti jedno sto puta zasto i kakva autosjedalica nam treba, a kako pritom i komentiram one koji to ne rade kako treba, popela sam mu se na vrh glave.

  23. #73
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Danas smo se nas dvije vozile s frendovima koji imaju booster u autu, i oni se cude kak E ulazi u auto, sjeda u booster i sama se hoce vezati.
    Ona njima: "Vozimo se, moram!" 8) (nema jos 3 godine )

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,416

    Početno

    Citiraj tamara prvotno napisa
    Evo snašla sam se.... Kopirala sam pdf dokument Autosjedalice bez iznimke i shvatila šta treba da radim... Dakle napravila sam grešku što sam prije Vanju držala u pogrešnom smjeru i mislim da mu trebam promijeniti AUTOSJEDALICU....

    Recite mi kakve su Autosjedalice marke Chicco?

    Hvala RODI na mojoj novoj edukaciji u gradu gdje je edukacija roditelja potpuno zapostvaljena i hvala Internetu!!!
    :D

    Upiši u pretražnik i izbacit će ti nekoliko topica na temu dobrih i boljih autosjedalica.

    Romer, Maxi cosi, Chicco - sve imaju svoj eprednosti i nedostatke. Važno je i kako će ti "leći" na sjedalo vašega automobila.

    Kako tvoja beba ima 9 mjeseci, moje mišljenje je da bi bilo dobro da kupiš kombiniranu autosjedalicu tj. onu u kojoj će dijete barem još nekoliko mjeseci voziti se u obrnutom smjeru vožnje, a kada počne samostalno hodati (kada bude imao više od 9 i preko godine dana) možeš ju montirati u smjeru vožnje. (Ova kombinirana je praktična jer ipak treba izdvojiti i više od 700 kuna tj. 200 maraka za autosjedalicu, a ovu malu u kojoj bi se trebala voziti tvoja beba vjerujem da bi ju prerasla za 4-5 mjeseci.)

    Nedavno su cure iz RODE bile u Sarajevu. Možda će netko opet uskoro pa neka ti pomogne oko montaže, ili ima cura iz Sarajeva koje su već duže na forumu pa su puno toga naučile - vjerujem da će biti voljne pomoći ti. Posebno kod adresa trgovina koje prodaju takve autosjedalice.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,416

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    kada bude imao više od 9
    više od 9 kg!

  26. #76
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Dvoje različitih roditelja koje znam voze bebe (jedna od 7 mjeseci, druga 8 ) u sjedalicama okrenute prema naprijed. Na moj savjet da tako mala djeca moraju biti okrenuta suprotno od smjera vožnje dok su još lakša od 9 kila, nemaju još godinu dana niti se samostalno dižu na noge (još se ni ne dižu u sjedeći položaj - sjede kad ih se posjedne i nasloni na nešto), roditelji odgovaraju protupitanjem: "A oću dobit kaznu ako ga ne okrenem unazad?" x1000000

    Drugi slučaj. Svekrva moje susjede vodi sa sobom malog u dućan. Dijete manje od dvije godine. Izlazi iz dućana s njim, posjeda ga na suvozačko sjedalo, veže pojasom za odrasle, ravno oko vrata djetetu!!! U autu naravno, nema autosjedalice

    Treći slučaj. Danas u šetnji sretnemo mamu sa malom curicom, čekaju tatu na parkiralištu trgovine. Mala se hoće nasloniti na kameno-betonski zidić, ali mama ne da, boji se da je to prehladno za nju. Brižna mama. Tata izlazi iz dućana, mama sjeda na suvozačko sjedalo, mala njoj u krilo. Brižna mama

  27. #77

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    52

    Početno

    Evo mene opet... Bili mi u prodavnici i našli super autosjedalici upravo kombiniranu od 9 do 18 kilograma. Ma predivna je... Ima sve potrebne oznake...

    E sad ono što mi se desilo a to je napala me prodavačica kada sam je pitala da li s tom autosjedalicom mogu mog Vanju okrenuti obrnuto od smjera vožnje...

    Kaže ona odakle vam to... Pa kako ćete gledati malenu bebu ako je tako okrenete , tako se djeca okreću samo kada ih vozite na prednjem sjedištu onda moraju biti u tom položaju...

    Pošto nisam imala dovoljno argumenata ušutila sam se. Nekako mi ima smisla u tome da zaista ne mogu vidjeti bebu kada je vozim okrenutu u suprotnom smjeru od smjera vožnje na zadnjem sjedištu...

    Šta vi mislite o tome?

  28. #78
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    tamara, nisam educirana o AS, ali znam jedno, dok vozis ni ne trebas gledati bebu. Tako sam i ja mislila, kao bilo bi mi lakse da je naprijed (ali i da smije nije mogla radi airbaga), da ju mogu vidjeti, pomaziti, ako se sta ja znam zagrcne, zakaslje, kad se raspace..da mogu reagirati.
    E pa mislim da je to jaaaaako opasno. Ima ona parola "dok pijes ne vozi", tako i ovo "dok vozis ne bavi se djetetom". Kako mi je rekla jedna savjetnica, kad se rasplace, stani sa strane, smiri ju i nastavi. U voznji ne mozes nista, samo ugrozavas sebe, DIJETE i ostale sudionike u prometu.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj tamara prvotno napisa
    Šta vi mislite o tome?
    Mislim da je prodavačica drska i needucirana osoba. Kriterij za okretanje djeteta u smjer vožnje sigurno nije "da ga možeš gledati" ( ) već težina djeteta (minimalno 9 kg) i samostalno ustajanje. Većina djece ne prijeđe OBA uvjeta prije nekih 9-10 mjeseci. Recimo, K. ima 9,5 kg, ali s njegovih 7 mjeseci nije mi ni na kraj pameti stavljat ga u smjeru vožnje.

    Slobodno ovo isprintaj i odnesi prodavačici da ne daje više pogrešne i opasne savjete mladim roditeljima:
    http://www.roda.hr/_upload/dokumenti...osjedalice.pdf

    p.s. Ako tvoja beba (vidim da skoro ima 9 mjeseci) ima preko 9 kg i samostalno stoji (dakle, ne da je ti držiš za ručice), onda ok, ali u suprotnom - ni slučajno.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    E, da, nisam savjetnica za autosjedalice, ali sam silom prilika naučila neke stvari da bih mogla educirati osobe iz moje okoline koje svoju djecu neprestano dovode u opasnost.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    52

    Početno

    Ok sada sam ljuta... Isprintat ću ovu brošuru i odnjeti je drskoj prodavačici... Zar nije dovoljno što nas ovdje uopće ne educiraju o ovome... Dosta više mraka...

    I neću tu uopće kupiti autosjedalicu odoh u Chicco

  32. #82
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ja sam se neki dan šokirala kad sam vidjela dijete od maksimum maksimuma dvije godine kako lijepo sjedi na nekom povišenju (možda booster) na suvozačkom sjedalu i to nevezano!!! :shock:

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj tamara prvotno napisa
    Ok sada sam ljuta... Isprintat ću ovu brošuru i odnjeti je drskoj prodavačici... Zar nije dovoljno što nas ovdje uopće ne educiraju o ovome... Dosta više mraka...

    I neću tu uopće kupiti autosjedalicu odoh u Chicco
    bravo :D

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj tamara prvotno napisa
    Nekako mi ima smisla u tome da zaista ne mogu vidjeti bebu kada je vozim okrenutu u suprotnom smjeru od smjera vožnje na zadnjem sjedištu...
    Mi smo imali mali retrovizor pa smo ju mogli vidjeti ako bi se zagrcnula, zakašljala, ili bilo što drugo što bi me zabrinulo. Ako je bila potreba, obavezno bi stali.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •