Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 173

Tema: lažno negativan test ...

  1. #101
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Hvala

  2. #102

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    31

    Početno POMOĆ TESTIĆI

    NOVA SAM OVDJE I MOLIM VAS ZA POMOĆ, NAIME KASNI MI I RADILA SAM TEST PRED 4 DANA, BILA JE TO SLABO VIDLJIVA CRTICA, KUPIM ODMAH DRUGI I SLJEDEĆI DAN OPET POPODNE TESTIRAM SE I ONO VIDLJIVA CRTICA, RADI SE O 1 STEP TESTU, I JUCER U JUTRO RADIM OPET TEST,KAD ONO NISTA, MOŽDA TEK POSLIJE 10 MIN JEDVA NEŠTO, I POPODNE RADIM SIGN TEST,I ONO NIŠTA, ŠTA VI MISLITE?HVALA

  3. #103

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    samo da kazem da je kod mene vjestica dosla u nedjelju.
    Grozno sam razocarana!
    vise srece drugi put

    kriss a da odes vaditi krv????
    koliko ti kasni???

  4. #104
    dani28

    Početno

    Ovako, samo da se nekome potužim. Danas mi je 30 dan, M još nema. Inače dobijem od 28-30. A danas joj nema ni traga i nema nikakvih naznaka da će doć. Budući da mi je jučer bazalna temp. bila 37, popodne sam napravila Gravignost test i bio je negativan. Mene već danima boli dolje kao da ću dobit, a inače me pred stvari nikada ne boli. A sad kad sam vidjela tu da testovi mogu bit lažno negativni,opet ne znam na čemu sam. Nemam pojma, strah me da mi nije nešto, možda bubrezi il tako nešto. Ima li netko sličnih iskustava? Pozdrav svima!

  5. #105

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ima iskustava mali milion. Sačekaj još dan dva, pa eventualno ponovi test ako sumnjaš da si T. A za to vreme ćeš videti i po bazalnoj kakva je situacija.

    Možda ti je ovulacija bila kasnije, pa zato još nisi dobila.
    Nemoj da se bediraš, samo budi malo strpljiva. To ti je jedini pametan savet sada, jer trenutno ništa bolje ne možeš napraviti.

  6. #106
    dani28

    Početno

    Ok. Hvala na savjetu. Ma mislila sam i danas mjerit bazalnu, ali sam eto jučer razbila toplomjer, pa ništa od toga. Ma, zapravo me samo zanima jesam li T ili nisam, jer pušim i popijem tu i tamo, pa ne bi voljela to raditi ako sam slučajno T. Ali, kako bude bit će. Bit će mi drago ako sam T, jer smo mislili počet bebu radit tek od 3.mj, budući da se ženimo u 6.mj. Al, ako je već tu, nitko sretniji od mene. Javim šta će bit.

  7. #107
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Samo bih htjela odgovoriti na pitanje ove teme:mojoj su prijateljici 2 testa bila lazno negativna i onda joj je potvrdjena trudnoca kod ginekologa. Eto...moguce je!!

  8. #108
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    neznam cure moje drage ali to meni zvuči poprilično nevjerojatno.

    Ako test na trudnoću reagira na Beta HCG hormon..kako može biti negativan a vi trudne??

    Jedino je moguće da je dugo stajao u trgovini ili bio izložen u ne uvjetima skladištenja pa je reagens popustio.

    Sve ostalo mi je nelogično.

    Ja sam tako kao i vi razmišljala u prvoj trudnoći, kupivši na 5th avv u NYC 5 testova i svih 5 ispišala i bili su pozitivni. Obuzela me panika i strah (sama u NYC, došla poslovno), i vratila se u apoteku po još 5 ali mi je apotekarica lijepo objasnila da nema lažno pozitivnih testova a lažno negativni su samo onda što sam gore nabrojala

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    Netočni negativni rezultati mogu se pojaviti ako se test napravi prije nego što hCG dostigne razinu koja se može otkriti u urinu, ili ako ste pili puno tekućine i urin je razrijeđen. - evo s rodine stranice

  10. #110
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    ajd ti stavi neku medicinsku stranicu neki medicinski link, gdje odgovara netko kome je to posao

  11. #111
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    a ako i slijediš uputstva znači radiš test prije očekivane menstruacije (Clear Blue i Intim plus) i to u prvom jutarnjem urinu (najbolje)...znači ako radiš test kako treba nema lažno negativnih rezultata...

    ostali testovi nemaju potrebnu osjetljivost 25 IU na betu HCG hormon u mokraći, oni su jače osjetljivosti

  12. #112
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj mačkulina prvotno napisa
    ajd ti stavi neku medicinsku stranicu neki medicinski link, gdje odgovara netko kome je to posao
    http://www.mojdoktor.hr/default.aspx...06&article=154

  13. #113
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    ali kao čitaš uputstva onda nećeš npr, piškiti u 10 ujutro već u prvi jutarnji urin, držati umočeno 10 sec a ne 1 minutu.

    mislim to su meni gluposti :/

  14. #114
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    ma meni kad je bio - bio je -, a kad je pokazao + onada je i bio+

  15. #115
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj mačkulina prvotno napisa
    neznam cure moje drage ali to meni zvuči poprilično nevjerojatno.
    Iskreno, i meni zvuci nevjerojatno ali ta moja prijateljica zaista nema razloga lagati. Nije ni meni ni njoj jasno kako su i to dva testa bila negativna??

    Zato je sad za drugog bebaca odmah bio iz prve pozitivan :D

  16. #116
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa
    Citiraj mačkulina prvotno napisa
    neznam cure moje drage ali to meni zvuči poprilično nevjerojatno.
    Iskreno, i meni zvuci nevjerojatno ali ta moja prijateljica zaista nema razloga lagati. Nije ni meni ni njoj jasno kako su i to dva testa bila negativna??

    Zato je sad za drugog bebaca odmah bio iz prve pozitivan :D
    ajd bitno da je trudna

    pusa

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Pa devojka je radila prerano test. I to je to.
    Ako test nije dobro skladišten ili tako nešto (imam lično iskustvo), onda se pojavi brlja (na jednom) ili se ne pojavi ništa (ni test crta ni kontrolna crta)
    a ima još raznih slučajeva. Fotografije neispravnih testova se mogu videti na Fertilityfriendu. Ili guglajte error pregnancy test.
    Ja sam za ta dva loša od proizvođača dobila 3 nova. Pisala sam im mail da im tetovi ne rade i da mi u apoteci nisu hteli zameniti i oni mi fino poslali uz pismo izvinjenja no tad mi već nisu trebali :D

    Nakon toga, u labosu, krvni test mi je dao negativan rezultat, a ja bila već 15 dana trudna.
    Tako da je sve moguće.

  18. #118
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    zašto ne bi bilo moguće da je test lažno negativan?

    test reagira na hormon koji luči posteljica nakon implantacije, zar ne?
    ima ih onih koji su osjetljiviji, ima ih i koji nisu.

    ako se test radi prerano, tj ako je koncentracija beta hcg hormona premala, onda test ne reagira. samim tim dolazi i do onih bljedunjavih crtica i plusića koji se kroz koji dan podebljavaju.

    bitno je da ne postoje lažno pozitivni

  19. #119
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    posteljica se razvija do 12 tjedana trudnoće. Mi govorimo tu o trudnoći koja je 3 tjedna..nema posteljice u tom slučaju

  20. #120
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    nisam baš shvatila tvoj post.
    posteljica se formira čim dođe do kontakta zametka i maternice.

    može se naći u krvi i urinu trudne žene 1-2 dana nakon ugnježđivanja, odnosno 8-10 dana nakon ovulacije.
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=148&Show=507

  21. #121

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj mačkulina prvotno napisa
    posteljica se razvija do 12 tjedana trudnoće. Mi govorimo tu o trudnoći koja je 3 tjedna..nema posteljice u tom slučaju
    Posteljica se razvija od momenta začeća pa skoro do samog kraja trudnoće

  22. #122
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Citiraj mačkulina prvotno napisa
    posteljica se razvija do 12 tjedana trudnoće. Mi govorimo tu o trudnoći koja je 3 tjedna..nema posteljice u tom slučaju
    Posteljica se razvija od momenta začeća pa skoro do samog kraja trudnoće
    mislim da ne.. žuto tijelo prvo ima tu funkciju pa do 12 tjedna je posteljica formirana.

  23. #123
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    DO 12.tjedna, znači da se formira SVIH 12tjedana, a ne da je 11 tjedana i 6 dana i 23 sata nemaš, pa da je odjednom dobiješ i odjednom ti se u krv počne lučiti beta hcg hormon.

    ali nije ni bitno jer

    Već u početku formiranja posteljice, u vrijeme prvog kontakta maternične stijenke i zametka luči se jaki hormon, humani korionski gonadotropin (HCG).

  24. #124
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    zašto ne bi bilo moguće da je test lažno negativan?

    test reagira na hormon koji luči posteljica nakon implantacije, zar ne?
    ima ih onih koji su osjetljiviji, ima ih i koji nisu.

    ako se test radi prerano, tj ako je koncentracija beta hcg hormona premala, onda test ne reagira. samim tim dolazi i do onih bljedunjavih crtica i plusića koji se kroz koji dan podebljavaju.

    bitno je da ne postoje lažno pozitivni
    Ma znam to da je test negativan ako prerano radis, ali mislim da je ona radila poprilicno kasno, mozda cak nakon izostanka druge menstruacije, nisam sigurna. Zato je i bilo :? :? :?

    No, dobro, ne bih nikoga htjela zbunjivati, i ja mislim da je to jako cudno a i stvarno, tko zna da nije imala test koji nije ispravan.

  25. #125
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    da se javim i pojadam..kasni mi 4 dana i napravila test i minus je ali još nema M...joooj....

  26. #126

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno evo i mene

    zadnju menstruaciju sam imala 05.01. trebala sam dobiti 05.02. testa sam radila 09.02. i bio je negativan... jučer sam bila kod ginekologa dao mi je dabrosotne pa sad čekam.... napravit ću test za tjedan dana ako izdržim... držite mi fige ...

  27. #127
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ objema

  28. #128

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno :)

    MELANGE .... HVALA...

  29. #129

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    2

    Početno

    Meni kasni evo već 21 dan,imala sam u prvih nekoliko dana kašnjenja mjesečnice providan iscjedak s blagim tragom krvi u sebi.
    radila sam Clear Blue test prije 10 dana i negativan je,pa prije 5 dana ponovno negativan.
    Zakazala sam pregled kod ginekologa,pa ću vidjeti šta se dešava.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    2

    Početno Re: evo i mene

    Citiraj amellee prvotno napisa
    zadnju menstruaciju sam imala 05.01. trebala sam dobiti 05.02. testa sam radila 09.02. i bio je negativan... jučer sam bila kod ginekologa dao mi je dabrosotne pa sad čekam.... napravit ću test za tjedan dana ako izdržim... držite mi fige ...

    Izvini,ali što je dabrosotne?
    ja sam trebala dobiti najkasnije 01.02.2009.,a evo koji je datum i još ništa...
    čuvam fige

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    139

    Početno

    Imala sam nedavno slicnu situaciju. Menstruacija mi je kasnila 15 dana a testovi na trudnocu negativni. Negdje 18. dana otisla sam ginekologu i receno mi je da nije doslo do prsnuca folikula i da zato nisam dobila menstruaciju. Dr mi je propisala hormonske tablete koje sam pila 4 dana i nekoliko dana poslije toga dobila sam i menstruaciju. Dr mi je rekla da se takve stvari desavaju i da nema razloga za brigu. Meni se to dogodilo jos jednom, prije mozda 10 godina, a ciklusi su mi inace uvijek bili uredni.

  32. #132
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno Re: evo i mene

    Citiraj alex_2007 prvotno napisa
    Izvini,ali što je dabrosotne?
    tablete koje dobiješ da se izazove menstrualno krvarenje

  33. #133

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno :)

    Dabrostone.. ti osim što izazivaju krvarenje ako nisi trudan a ako si trudan onda ti čuvaju trudnoću... što se tiče ovih izostanaka M... i ja sam prije godinu dana imala istu situaciju.. ali onda sam nakon što sam popila tbl. dobila M.... sad trenutno čekam.... iako bi radije da nedođe i da sam TTTTT.....

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    33

    Početno

    cure...pozz trebam savjet i pomoć..

    trebala sam dobit 28.04. nisam još.. pravila prije par sati test i bio je negativan.. menstruacije nema još.. od simptoma imam samo jako bolne bradavice.. jel moguće da sam trudna a test bio lažno negativan.. idem u pon kod gin al me utješite do tad..

    jel bila koja u ovoj situaciji

  35. #135
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    mare.c, mogućeje da je test lažno negativan, tj. točnije da je premala koncentracija beta HCG-a pa test ne regaira još (moji su testovi 2 i 4 dana nakon izostanka m. imali blijedu crticu koja se nije ni vidjela odmah nego nakon pola sata, kad sam ga htjela baciti).
    Mislim da ginekolog ništa ne može vidjeti na UZ još, može te poslati vaditi betu (koja je nepogrešiva u dijagnosticiranju trudnoće) ili ćeš se morati strpiti još par dana.
    Sretno!

  36. #136

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    33

    Početno

    hvala vikki.. sutra putujem na službeni put..nema me tjedan dana.. ako ne dođe.. kad se vratim idem kod gin..

    nadam se da je o bila kasnije.. jer ciklusi mi nisu školski a nekad ni ne znam kad je o..

    joooj pliiiizzz da je beba u pitanju!!!!

  37. #137
    Paio avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj mare.c prvotno napisa
    cure...pozz trebam savjet i pomoć..

    trebala sam dobit 28.04. nisam još.. pravila prije par sati test i bio je negativan.. menstruacije nema još.. od simptoma imam samo jako bolne bradavice.. jel moguće da sam trudna a test bio lažno negativan.. idem u pon kod gin al me utješite do tad..

    jel bila koja u ovoj situaciji
    Meni se dogodila ista situacija... Zadnju mengu sam imala 28.2., te sam ju očekivala pred kraj trećeg mjeseca, dakle između 28. i 30. 3. No, u međuvremenu sam bila aktivna :D sa svojim mužekom i znala sam da ovuliram i da je velika mogućnost da budem oplođena. Pa sam tjedan dana nakon oplodnje napravila test za trudnoću i bio je negativan, a ja sam eto sad več u 10. tjednu , što znači da sam bila trudna i kad sam radila test...

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    33

    Početno

    evo m još nema yupii nadam se da je beba u buši!!

  39. #139
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj mare.c prvotno napisa
    evo m još nema yupii nadam se da je beba u buši!!
    Navijam da jeste!

  40. #140
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    evo, samo te ti kazem da su i meni testovi u 2 trudnoce bili negativni - jedan sam cak radila kod ginekologa (bila sam trudna 8tj i trebalo se vidjeti). i kod testova se moze pojaviti neki koji nije bio dobro skladisten ili koji je iz bilo kojeg razloga ostecen pa ne daje pravu sliku...ja sam ocito imala "srece" pa 2 put naletila na takve

    sretno!

  41. #141

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    33

    Početno

    jooj nadam se da i ovaj moj je pokvaren..

    jel ima koja test koji valja pa da kupim

  42. #142
    Paio avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    131

    Početno

    Citiraj mare.c prvotno napisa
    evo m još nema yupii nadam se da je beba u buši!!
    mare.c, kaj se zbiva? jel došla m ili beba?

  43. #143

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ja radila intim plus dva dana prije (ne)ocekivane menstruacije i bio pozitivan - blijeda crta, za tri dana jako plava. i clear blue mi je na dan kad sam trebala dobit pokazao lijepi plusic.

  44. #144
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno haj

    JA SAM TREBALA DOBIT MENGU 4.5 I JOS JE NEMA SAMO MALO SLUZI NA OBRISU PAPIRA,RADILA TEST KOJI JE NEGATIVAN,MISLIM DA SAM RANO RADILA TEST,AL PRICEKAT CU DO DRUGOG TJEDNA PA CU IC VADIT BETU JER OVO ISCEKIVANJE ME UBIJA

  45. #145
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    pa betu mozes raditi i ovaj tjedan (ako te iscekivanje toliko ubija ), jer, koliko ja znam, cim ostanes trudna ti se hormoni vide... al nije ni sljedeci tjedan daleko.

    sretno!

    i ja nemam pojma koje sam testove radila, kod ginekologa mi je sestra samo dala trakicu, a ovaj koji sam kupila se vise ne sjecam koji je bio. sorry.

  46. #146
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno haj

    Ni danas je nema samo smedje malo na gacicama,uzas strah me radit ponovo test i vidjet -
    Moram bit strpljiva do drugog tjedna i molit se da ne dojde hahahah

  47. #147
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Hm, čitajući ovo-ponadala bih se...ali, nemam simptoma ni pms-a, ni trudnoće (grudi),
    a ovulacija je bila (potvrđeno uzv) i dosta zakasnila-menge nema...opet Dabrostoni

  48. #148
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Do sad sam imala mengu bez ovulacije, sad valjda obrnuto...
    (To je moguće, je li-može mi netko pojasniti? :?

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    ja sam recimo prije saznanja o svojoj trudnoći radila test (clear blue) 5 dana nakon što mi je kasnila i test mi je bio negativan. Pošto još nije nakon toga dolazila a meni neki crv nije dao mira napravila sam još jedan 4 dana poslije i bio je pozitivan. A nosim blizančeke (gdje je inače beta HCG uvijek povećan ). Sve je dakle moguće...varijacije na temu.
    Glavno da su bebači tu.....

  50. #150
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    imam i ja pitanje...
    možda je već sto puta rečeno ali mi više nije jasno...
    Je li moguće da test za trudnoću pokaže pozitivan rezultat a da zametak još putuje iz jajovoda u uterus?
    Nije li to stvarno rano?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •