Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: zasto nije pametno ostaviti bebu u autu sa kljucevima

  1. #1
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno zasto nije pametno ostaviti bebu u autu sa kljucevima

    Obicno postam na 'jesenskim bebama' no otvaram novi topik kako bi vise roditelja mogli procitati o mojoj gluposti.

    Obzirom da zivimo na petom katu bez lifta, Zachova kolica ostavljam na parkiralistu ispred zgrade. Vec mjesecima svakodnevno radim istu proceduru - spustim se ispred zgrade, otkljucam auto, stavim Zacha u autosjedalicu i iz gepeka izvucem kolica.

    Jutros sam to isto napravila i, kao i obicno, stavila svoj mobitel, novcanik i kljuceve od auta i stana u auto. Zapravo kljucevi su bili Zachu u rukama (tocnije, grizao ih je ) Kada sam htjela otvoriti gepek skuzila sam da je zakljucan..... u djelicu sekunde sam skuzila da je Zach automatski zakljucao auto, sa mojim mobitelom unutra, kljucevima od auta i stana (dakle, ne mogu u stan po rezervne kljuceve od auta).

    Istog trenutka me je uhvatila takva panika. Auto je parkiran na suncu, mozete li zamisliti koja vrucina unutra! Pozvala sam prvog covjeka koji je prolazio i pokusali razvaliti vrata, pri tome se smijuci i kreveljeci Zachu da ne bi skuzio kako sam uznemirena. Nismo uspjeli, on mi je dao mobitel i nazvala sam MM-a koji SRECOM nije stavio mobitel na 'silent' obzirom da je bio na sastanku; koji je srecom odgovorio na poziv iako nije prepoznao broj; koji je srecom jutros ponio rezervne kljuceve od stana.

    Trebalo mu je 5 minuta da dotrci sa posla. Zach je vec jako plakao, vidno se znojio, a ja sam umirala od straha da ce ispasti iz sjedalice (posto naravno nije vezan) i zaglaviti se izmedju prednjeg sjedista i autosjedalice. Vec sam bila pripremila kamen da razbijem straznje staklo, kada je MM dosao, zgrabila sam kljuceve od stana, otrcala na kat i (jos jedna nemoguca misija) pocela traziti rezervne kljuceve od auta. Nasla sam ih nakon minutu rovanja po cijelom stanu.

    Nakon sto sam otkljucala auto, MM je uzeo Zach-a, meni su se noge odsjekle i sjela sam na pod i pocela plakati kao kisna godina.

    Eto, sve se dobro zavrsilo. No, htjela sam podijeliti ove moje iskustvo sa vama - da se malo olaksam i da vam kazem da pripazite na ovakve i slicne situacije.

  2. #2
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    da se što prije oporavite od šoka!

  3. #3
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    momze, super sta je sve dobro zavrsilo

  4. #4

    Početno

    uh... meni su se oci napunile suzama samo citajuci....
    vjerujem da si premrla od straha...

  5. #5
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    joooj momzeeee......želim ti brzi oporavak.
    puse za Z

  6. #6
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Uh momze , sreća da je sve dobro i brzo završilo. Ja sam imala sličan incidnet, ali mi je srećom dijete ostalo vani sa mnom a sve stvari u zaključanom autu. I ne, MM se nije htio javiti nepoznatom broju na mobitel.

  7. #7
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    ufuf ....... glavno da je sve prošlo....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Citiraj daphne prvotno napisa
    uh... meni su se oci napunile suzama samo citajuci....
    I meni .

    Dobro da je sve ok zavrsilo .

  9. #9
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Oooo, pazim ja jako dobro, jer MM ima običaj zaključat ključeve u autu, a još nije "stigao" napraviti rezervni

    Momze, mogu misliti kako ti je bilo. Ja bih bez razmišljanja razbila prednje staklo, a onda bih mislila kako sam mogla i drukčije

  10. #10
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Glavno da je sve dobro završilo, mogu si misliti kako si se osjećala.

    Jeste došli sebi od šoka?

  11. #11
    Barbara1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    243

    Početno

    Brzo se oporavi od šoka i velika velika pusa Zachu

  12. #12
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Momze, u potpunosti te razumijem! Ja sam sve isto prolazila sa Lovrom, autom i kolicima, samo sam imala sreću da mi se ništa toga tipa nije desilo!

    Kasnije mi je postalo puno ugodnije nositi Lovru na meni u nosilici (marama) pa tako namjestiti kolica, nego si razmišljati da li će mi ostati u autu ako se nešto dogodi...

    Velika za oporavak!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Đizs.....momze, dok sam ovo čitala, sve me nekako steglo u grlu...sva sreća da je sve dobro završilo...Tebi i Zachu velika

  14. #14
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    joj, o ovom sam baš ja htjela danas pisat. Jučer sam Jakova stavila u sjedalicu i imao je moje ključeve u rukama igrajući se. Torba i mob isto u autu. Zalupim njegova vrata i krenem prema vozačevim i čujem klik.. i skamenim se!
    totalna panika... bezbroj mogućih situacija mi prođe kroz glavu. muž u Biogradu na putu. i krenem objašnjavat Jkovu da stiska ključ pa možda i otključa vrata prije neg mu kojim slučajem ne ispadne iz ruke i uspije.. O hvala Bogu!!

    Tak da te totalno razumijem...
    a od šoka još ne mogu k sebi..

  15. #15
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Prijavljujem se u klub . Naša epizoda je s puta u Austriji, kad smo stali staviti lance za snijeg. Nas dvoje vani petljamo oko lanaca, a dijete nam se u autu igra. Odjedanput klik - stisnuo je zaključavanje na vratima. A ključevi u autu. Vani zima. Zvali smo OAMTC (mobitel nam nije ostao u autu na sreću), došli su za četrdesetak minuta i uspjeli otključati auto s nekakvom spravicom. Na sreću, V. više nije bio beba pa se nije prestravio, ali se dobro ohladio.

  16. #16
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Kasiopeja, svaka cast! I ja sam Zachu pokazivala kljuceve i stavljala sebi prste u usta, misleci da ce on mozda dohvatiti kljuceve, no nista od toga...

    VedranaV, ne zna se sta je gore - vrucina ili hladnoca.

    Jesam, malo sam se oporavila od soka. Taman je dosla i teta cuvalica i kad je cula sta se desilo rekla mi je da popijem malo votke da se smirim. Naime, i njoj se prije nekih 20-ak godina desilo isto - otisla baciti smece van, vrata od stana se zalupila, kljuceva nema, a u stanu jednogodisnji sin pored otvorenih balkonskih vrata!
    Ona je otisla na posao do muza, no trebalo joj je sat vremena. Za to vrijeme su susjedi stajali ispred vrata i dozivali maloga. Sve je dobro proslo, no ona je kada je uletila u stan, popila pola litre votke da se smiri.

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Momze, mogu misliti kako ti je bilo. Ja bih bez razmišljanja razbila prednje staklo, a onda bih mislila kako sam mogla i drukčije
    Znas kako je - prvih nekoliko sekundi panika i oduzetost, onda mozak pocinje munjevito raditi i praviti 'damage assessment risk'. Ja sam kamen pripremila, no to mi je bila zadnja opcija.

  17. #17
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ma kakva votka, malo nekog finog čajeka koji smiruje i bit će bolje .

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    uf momze.......evo vam jedna ,i ne ponovilo se

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Ja bih bez razmišljanja razbila prednje staklo, a onda bih mislila kako sam mogla i drukčije

    A ja bih odmah sjela na plocnik i pocela plakati.....

  20. #20
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Joooj, momze
    Drago mi je da se sve dobro zavrsilo!!!
    Koji grozan osjecaj!
    Votku si fakat zasluzila!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Momze

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    A ja bih odmah sjela na plocnik i pocela plakati.....
    Evo opet moje virtualne seke blizanke.

    momze, užas i ja sam se rasplakala skupa s tobom na pločniku.

  23. #23
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    momze super da se sve zavrsilo brzo i sretno
    ja mogu samo misliti da ti je to kratko vrijeme bilo kao godine...meni bi bile..
    malom suncu

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    momze,

  25. #25
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    joj!
    , dobro je prošlo

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    bitno da je sve ok prošlo

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    momze za tebe i Zacha
    a za tetu cuvalicu i votku

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    bitno da je dobro završilo! Zachu!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    343

    Početno

    Ovo je šokantno i za čitati....
    Hvala Bogu da je dobro prošlo!

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nama se dogodilo nesto slicno, doduse Lovro je tada bio stariji, on se zakljucao i svezao pojasom na prednjem sicu. Pokusavao je otvoriti vrata, ali zbog pojasa nije mogao doseci kvaku, a pojas nije mogao otkopcati.

    Onda je neki tip na parkiralistu pomogao MMu da izvali staklo sa straznjih vrata. A MM je bio toliko izvan sebe da je zabrijao da ni s tim nismo nista napravili jer tko ce se provuci kroz taj mali prozor. A ja ga gledam ovako :? i gurnem ruku unutra i na kvaku otvorim vrata.

    A sve je pocelo tako da je MM presvlacio Lovru na prednjem sicu jer su na straznjem sjedalice i pri tom eje odlozio kljuc na ono ispred suvozaca. Sva ostala vrata bila su zakljucana. Kad se okrenio da ubaci pelenu u kontejner koji je bio doslovno pol metra dalje, Lovro je sjeo, zalupio vrata i zavezao se pojasom. Ja sam u tom trenutku bila u ducanu kupiti vodu jer smo bili na putu. Znaci ni blizu kuce i rezervnog kljuca. Zvali smo i auto salone u blizini ali nam nitko nije htio doci otkljucati auto, odnosno samo jedni su nam rekli da mogu doci za 3-4 sata.

    Sve u svemu, uzasan osjecaj. Drago mi je da je sve u redu. Sranja se dogadjaju, skrate ti zivot za par godina i onda vozi dalje.

  31. #31
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Momze, mogu samo pretpostaviti o kakvom šoku je bila riječ,
    ali mi je strašno drago da je sve dobro završilo

  32. #32
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    A MM je bio toliko izvan sebe da je zabrijao da ni s tim nismo nista napravili jer tko ce se provuci kroz taj mali prozor.
    Ajme, odvalila sam na ovo

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    To se i meni dogodilo kada je Jan imao nekih godinu dana. 4ti kat bez lifta. Sreća pa sam imala ključeve od stana i u stanu rezervni ključ od auta. Taj dan je MM išao u ZG, i ja mu rekla da uzme rezervni ključ i ponese neke stvari iz auta koje sam trebala donijeti od mame. Ali njemu se, srećom, nije dalo nositi ključ. A tako sam bila ljuta kad mi je rekao da neće....

  34. #34
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    momze, oblio me znoj dok sam čitala...
    Dobro da ti muž blizu radi, i da je sve ok.

    Koliko je inače teško razbiti staklo na auto, ta su stakla jako čvrsta jel tak?

  35. #35
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Ajme meni, koji si strah pretrpjela...uf, evo ti puno pusa tješilica x 100

  36. #36
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    na gotovo svakom autu se moze izvaliti staklo ili postoji caka kako se otvori. nas su odbili u auto salonima jer kao oni to ne rade. to su naime lopovskwe fore, medjutim mi slucajno pouzdano znamo da se to moze sa svakim autom. al nisu htjeli.
    pa smo se sjetili da se u biti ti mali prozori na vratima dostavnih vozila uglavnom uvijek mogu provaliti bez unistavanja.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Ajme strašno, ne mogu se ni stavit u tvoju poziciju...iako bi se to moglo i meni desiti jer imam neku blesavu tehniku s ključevima.
    Ali bitno je da je sve to prošlo u kratko vrijeme.

  38. #38
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Joj strasno...ja sam ovo cesto zamisljala. Onda sam kupila magneticku kutijcu za rezervni kljuc: 'zalijepi' ispod auta i mirna si!

  39. #39
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    Z

    eto prednosti ne daljinskog zakljucavanja

  40. #40
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    jesus, ti ključevi su strava opasna stvar, bez zafrkancije.
    sreća pa je sve dobro završilo.
    još te zamišljam sa povećom kamenčinom u ruci, spremna za nasrtaj..

  41. #41
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citam i ne vjerujem,hvata me tjeskoba i panika,koja sreca da je kraj happy. Saljem
    Inace ja sam ogromna panicarka i zato sve milijon puta prije provjeravam da nebi doslo do ovakvih situacija jerbo mene takvo nesto ful raspameti i oduzme mi razum razmisljanja. Vjerojatno bi odmah odvalila prozor. E koja sreca da mi nemamo auto.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    sjećam se kad je moj brat takvo nešto napravi..bilo je strke i vike..ali uz pomoć žice i kacavide se sve rješilo
    momze, šalejm vam za pretrpljeni šok jedan veliki poljubac

  43. #43
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Joj, Momze, mogu misliti kroz što si prolazila! Pusa za happy end i malog miša!

  44. #44
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno Re: zasto nije pametno ostaviti bebu u autu sa kljucevima

    Sad mi je drago što imam stari auto i obični ključ a ni njega ne držim na istom privjesku s ostalim ključevima, jer moj tata ima teoriju da će se ključ od auta izviti, ako ga dok je u bravici, poteže sva sila ostalih ključeva. Osim toga, ja Lei dam ključeve od kuće da se igra s njima, a ovaj od auta ne dam, jer kad bih ga tražila nazad da krenemo, samo bih imala problema

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    Točno znam kako ti je bilo jer se i meni to dogodilo prije kojih mjesec dana.
    Vani je kiša lijevala i kako sam stavila Rianu u sjedalicu tako sam ispustila ključ da nisam ni skužila. Čim sam zalupila vrata ona su se zaključala (neki kvar sa elektronikom zbog vlage).
    Srećom, blizu je bio Opelov servis i dečki su došli za 10ak min i provalili u auto pa sam odustala od ideje da razbijem staklo.
    Isto sam stajala na ulici sa kamenčinom u ruci, kisnula i gledala kako mi dijete urla i pruža ručice prema meni. Prestrašno iskustvo.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ajme Vlatka strašno...
    Jan je bio totalno cool i bila mu je fora da ja skačem s druge strane stakla...

  47. #47
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    uf Vlatka, grozno. srecom pa je padala kisa i nije bilo pakleno vruce. ja sam se bojala dehidracije - plac + velika vrucina, to mi je bilo koma.

  48. #48
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ajme, prestrasno... uf, drago mi je da je sve ok zavrsilo

  49. #49
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    :D za happy end!!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Uf! Ja baš razmišljam o našem malom stanu i svim perlicama i kamenčićima koji više ne smiju bit okolo (MM izrađuje nakit ) a ključevi su mi do sada činili bezopasnima...

    Nedavno je ušla glupa buba Eli u rukav pa sam je u roku tri sekunde skinula golu nasred ceste (šetnica uz more) naočigled uzneverenim turistima, al je bilo dovoljno izgovoriti ''buba'' i čulo se samo ''naturlich''...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •