Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: ureaplasma

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno ureaplasma

    taman sam planirala prijavljivanje na Upoznavanju, kad nalaz briseva, između ostalog, kaže i "izolirana ueaplasma... 10*3..."
    dobili smo terapiju Doksiciklinom.
    najviše me zabrinjavaju posljedice- mogućnost spontanog pobačaja ponajprije.
    nadam se da ću je se brzo riješiti, pa da dođem na Upoznavanje najesen...

    kako ste se vi riješile te bakterije? je li zbilja tako opasna? je li moguće uspješno izlječenje nakon prve kure? :? (moj doktor je na GO pa mi nije bilo ugodno razgovarati s dežurnim)

    tako sam tužna zbog toga, baš sam se veselila godišnjem

  2. #2
    bijeli ljiljan avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    270

    Početno

    i meni je bris to pokazao prije nekih 5 mjeseci, jedan mjesec sam pila sve tablete koje mi je dok propisao + vaginalete i u roku jednog mjeseca sam sve rijesila. Tako da ne brini :D .
    A o tome je li opasna za trudnocu, e na to nisam dobila jasan odgovor jer su mi neki samo kimali glavom kao nije to nista, a drugi dok mi je rekao da to 60% utjece na trudnocu
    pa si sad ti misli

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Kod mene je ispalo greskom, pomijesali nalaze u bolnici, da imam ureaplazmu i moji doktori su rekli da to bas nije dobro jer bakterija moze utjecati na prerano otvaranje, prijevremeni porod ili pobacaj ako je rana trudnoca. . . sreca moja je da se drugi dan ustanovilo da nije moj nalaz . . .

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    znam da neki doktori smatraju da nije opasna i ne preporucuju bris na ureaplasmu zdravim ženama, a drugi je smatraju krivcem za pobačaje, preuranjene porode... čim me moj doktor slao na taj bris valjda i on misli da je opasna.
    s vragom se ne treba šaliti!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Ureoplasma može biti jako opasna i uzrokovati neplodnost, odnosno ona je zajedno sa chlamydijom najveći uzrok začepljenja jajovoda ukoliko se pravovremeno ne liječi, a može i u trudnoći uzrokovati probleme. KOd mene je kombinacija ovih dviju bakterija uzrokovala totalno začepljenje. Zato ti je moj savjet obavezno popij sve antibiotike, a i obavezno je kontroliraj, u početku svaka tri mjeseca, jer se ona zna vraćati svaki put kada ti oslabi imunitet.
    želim ti da je se što prije riješiš

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    243

    Početno

    Ja je se nisam mogla riješiti godinu dana, i jedva sam je nekako istrijebila, dok imam frendicu koja je se riješila za mjesec dana nakon jedne kure.
    Opet druga frendica je završila na kiretaži jer je beba odumrla i upravo zbog ureaplasme, u trudnoći joj nisu radili briseve, a nakon što je ostala bez bebe išli su napraviti nalaze i vidi vraga. Meni je doc rekao (kad sam se liječila od toga i istovremeno pokušaval ostati trudna) da neke trudnice izdrže cijelu trudnoću sa ureaplasmom i toliko bude tvrdokorna da se i nakon poroda još liječe, a nekima eto izaziva smrt ploda. Svakako je se riješi. Sretno!

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    koliko je opasna, svjedoči i antibiotik koji pijem! dotični se koristi i protiv kolere, gonoreje i sifilisa

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    73

    Početno

    prošli tjedan sam liječila ureaplasmu Eritromicinom i Geonistinom. (prvi put sam se susrela s tim, sad sam u 18tj trudnoće) idući tjedan idem na redoviti pregled i doc kaže da ćemo onda ponovit bris (samo na ureapalsmu). negdje sam pročitala (dok to meni još nije bila aktualna tema pa nisam baš sigurna dal sam točno zapamtila?) da se bris ponavlja 3 tj nakon popijene kure antibiotika, pa sad neznam jel to malo prerano za vidjet dal smo se rijesili bestije? dakle, zanima me ima li smisla ponavljat bris 10ak dana nakon zadnje tablete antibiotika ili je potrebno da prođe neko vrijeme?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Od zadnje ture antibiotika treba proći 14 dana. Neki testovi pokažu i mrtve bakterije pa je bolje pričekati da se skroz očiste iz krvi, urina...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    meni je moj specijalac od doktora rekao da se MM ne mora liječiti?!? Pa sam onda to vukla dva mjeseca bez veze, Nakon prve ture antibiotika sa 10*3 skočilo na 10*5

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    73

    Početno

    thnx Garfy tako nesto sam i mislila
    al eto, on ide na GO od petka pa valjda zato forsa da se to napravi sad
    (ipak to kosta, pa ako sad ne budu rezultati OK preporucit ce mi opet ponovit briseve... )

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    važno- jesu li partneri radili bris nakon kure antibiotika? :?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    obavezno moras napravit briseve da vidis jel sve ok. Mislim da je dosta da ides ti iako ste oboje pili antibiotike, jer nije moguce da si se samo ti izljecila.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Uvijek se preporučuje da oba partnera naprave kontrolu. Meni se znalo događati da MM nema, ja imam...
    MM ima fobije od vađenja briseva pa smo njegove bakterije testirali iz urina. U ZG ima privatna klinika koja to radi pa bi ja iz Splita zaprašila u ZG. Urin bi trebala doniti unutar 4-5 sati.
    Obično bi to spojila sa poslovnim putovanjem.

    Ako se TM neće testirati onda ti ponovi opet za 3 mj. da budeš sigurna.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    50

    Početno

    Curke,
    da vam ja malo opišem svoj problem sa ureaplasmom.
    Našli su mi je u 10 ili 11.mj.2005 i rješila sam je se nakon terapije sumamedom i doksiciklinom.Ne bi ni znala da je imam, jer nema simptoma, a ginić mi je rekao da mi brisevi nisu potrebni. Tek kada sam rekla da se spremam ostati trudna poslao me je raditi briseve.
    MM je isto pio antibiotike,ali nije išao na kontrolni pregled. Nakon što je spermiogram pokazao oligasthenozoospermiu napravio je bris i gle čuda ureaplasma 10 *4.
    Uglavnom,partneri obavezno moraju raditi briseve, jer mi je doc rekao kada žena ima negativan nalaz to stvarno znači da je negativan,dok se kod muškaraca zbog građe njihovog "alata" negativan nalaz ne može smatrati neg. i da ga se mora kroz neko vrijeme ponoviti.
    Sorry, mao sam odužila.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    možete li MM pojasniti gdje može raditi bris? kaže da nema fobiju, ali mu se ne da ići doktorici "da mu prčka", a osim toga "to doktori opće prakse ne rade!"

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    50

    Početno

    mamuška, MM je briseve radio kod privatnika, jer nismo zbog lošeg spermiograma htjeli gubiti vrijeme na čekanje po bolnicama.
    Malo je skupo, ali...
    Briseve možeš napraviti kod urologa u bolnicama, nama su tako rekli.
    MM isto nije htio da mu neko prčka, a pogotovo ne doktor, doktorica je već druga priča, ali više nije imao izbora.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    mi inače obožavamo kad nam "prčkaju"
    nema mi veće sreće nego raskrebečit se kod ginića pa nek čačka!
    otvaranje grlića - čisti gušt! a čujem da su i punkcije na živo milina jedna!
    sve mi frendice zavide: "blago tebi, opet ideš kod ginekologa"
    sorry, nisam mogla odoliti...

    točno je što garfy kaže - OBA partnera se moraju testirati
    da, moguće je da se samo jedan izliječi -nažalost

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •