Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: koliko cesto dojite?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno koliko cesto dojite?

    krecem raditi sa maksovih godinu i on je trenutno na samo dva obroka dohrane. trebam uvesti i treci al me zanima kak ste vi majke radilice organizirale obroke dok ste radile. ako ga podojim u 7 ujutro, morat ce pojesti cca 3 obroka do 17 dok se vratim doma. onda ide jos jedan kruti obrok ili samo cicanje? nekak mi je prevelik skok sa samog cicanja na 4 obroka...
    tak je lijepo dojiti :D

  2. #2
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    mi idemo u jaslice, krenuo je s godinu dana. do tad smo non stop sikili i imali obroke tralala. sad doji ujutro, onda doručak prije jaslica, u jalsicama opet doručak , pa ručak, pa užina, onda čim se ugledamo brzo sika, pa onda opet brljavi s nama i do spavanja sika-sika-sika i ppo noći rijetko se probudi jednom (milsim probudi se bar 10 puta i siki). i opet ujutro iznova. vikendom češće doji i tako. bila mi je malo frka s mlijekom prvih dana posla jer su me grudi već pred kraj posla boljele jer su se prepunile ali za par dana već se sve normaliziralo. bit će sve ok, ne brini se. a što se tiče hrane u jaslicama sami jede sve a do tada je doma brljavio (sad pije acidofil iz one plastične čaše!!!!!-šta da ti kažem :D a doma ga nebi ni primirisao).

  3. #3
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Prije nego sto sam pocela raditi Leda nije imala ni jedan posteni obrok dohrane - sve nesto usitno, hoce-nece i daj-mi-siku.

    Pocela sam raditi s njenih 13 mjeseci i onda je duuugo bilo: jede sve kad mene nema, a samo sisa kad sam tu (popodne i vikendom, uz puno podoja nocu).

    Znaci: situacija slicna kao kod Mamite.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Da, upravo mi se cini da kad mama nije tu oni prihvataju sve i svasta, a kad je mama tu zna se - cica zakon. Ja sam pocela raditi kad je malisi bilo 3,5 mjeseca, pa smo mu uveli adaptirano po danu. Kako je rastao, polako je izbacivao mlijeko, tako da je sada na jednoj ili nijednoj flasici mlijeka dnevno. Naravno da jos uvijek doji cim se pojavim na vratima, a vikendom me nepusta ni sekunde 8)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno Posao i dojenje

    Ja sam posla raditi kad je Omaru bilo 15mj. Prije nego ustanem iz kreveta pije s' jedne strane, onda se istusiram i spremin za pos'o, pa njega na drugi stranu. On nastavi onda spavat' a ja se izkradem napolje. Poslije posla me naravno na vratima doceka s' prstom uprtim u moje grudi ... brzo sjedne u krilo, pije koloko mu treba spusti majici i skoci se dalje igrat'. Noci su turbulentne, ali tako bar znam da kolicinski jednako pije kao i prije.

    Lejla

  6. #6
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Dva puta dnevno - za popodnevno i večernje uspavljivanje te noću koliko puta zaplače. :D

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ujutro oko 5, pa prije polaska na posao (7:15), po dolasku s posla, odmah na vratima (17), pa onda svakih pola sata... do spavanja u 21.
    Vikendom i češće :wink:

  8. #8
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    pazi na poslu da ti se ne dogodi mastitis, 10 sati je jako dugo bez sisanja. osim ako imas dobre uvjete na poslu za izdajanje i ako ti izdajanje dobro ide.
    ako ne, izdajaj se par dana bar toliko da ne dobijes mastitis i ocekuj da ce se smanjiti kolicina mlijeka.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    prvih par dana je bila frka ali se sad sve reguliralo i cica ujutro, popodne kad dodjem doma i prije spavanja. po noci kako kad...
    i super je naucio zaspati bez cice (jasno,ne meni-meni zaspe iskljucivo na cici) na bakinim rukama...
    i sve je ok osim kaj je prohodal pa se ne mazi puno ko prije
    djeca rastu...bezveze... jos malo pa ce biti dosadni sedmogodisnjak ili jos gore - teenager

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Citiraj martha prvotno napisa
    djeca rastu...bezveze... jos malo pa ce biti dosadni sedmogodisnjak ili jos gore - teenager


    UZAS!!!!! stalno bi imala neku malu dvomjesecnu bebicu kad se toga sjetim!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Ma meni su najsimpaticniji onako novopoeceni u prvoj sedmici!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •