Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 333

Tema: ~Spermiogrami~

  1. #201
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Sandrij, to sam i ja shvatila da je to sasvim solidno, ako si ti uspjela, onda ću valjda i ja.
    Nekako se još uvijek nadam.

  2. #202
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Suzzy prvotno napisa
    Citiraj wewa prvotno napisa
    Meni to "smrdi" na varikokelu, zbog pojacane viskoznosti, odnosno nepostojanja likvefakcije, te zbog smanjene pokretljivosti.
    Pricam iz vlastitog, tj. iskustva MM, a mi vec 4. godinu cucimo na potpomognutoj...
    Ako sam shvatila, TM je imao varikokelu, jel se stanje imalo popravilo nakon operacije?
    MM se nje odlucio na operaciju, a prof. Vlaisavljevic iz Maribora je nama svakako ne preporucuje, tako da smo ipak kandidati za ICSI.

    Andiko, hvala Bogu pa postoji IVF a i prostora za cudo

    Rene2, evo ti najboljeg objasnjenja - ja bih prodala pola svoje biblioteke za takav nalaz, a luda sam za knjigama
    mi imamo oligoasthenoterato, sve 1. stepena, i bebe ni na mapi.

  3. #203
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    wewa ovo je dosad najbolja utjeha.

  4. #204
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    wewa, nije mi baš jasno zašto vam ne preporučuju operaciju. Čitala sam da u pravilu nije baš neko poboljšanje ali ne može biti gore, zar ne? MM je opreriran prije mjesec dana i ulažemo prilično velike nade. Prije operacije je bila olighoasthenozoospermia (A=10%, B=30%, C=10%, D=50%, a koncentracija je bila 10x10 na 6) i usprkos tome sam ipak ostala trudna. Zbilja se nadam poboljšanju ili u vidu koncentracije ili bar za koji postotak pokretljivosti.

  5. #205

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Evo našla sam jedan znanstveni rad ne temu spermogeneze i oogeneze i oplodnje : http://www.vms.hr/school/embrio.htm

    Vidite, nismo mi jedine koje znanstveno raspravljamo o tome
    Ima tu materijala za neki magistarski ili doktorat

    Zaprepastilo me da od pustih milijuna samo 20 - 200 spermija dođe do cilja - no to valjda znači da se probiju samo oni najbolji, prirodna selekcija, ne?

  6. #206
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    wewa ovo je dosad najbolja utjeha.


    Suzzy, iskustva s operacijom varikokele su vrlo razlicita, cak dijametralno suprotna. Ja se svakako nadam da ce vama donijeti trudnocu, posebno sto ste jednom vec uspjeli prirodno zaceti i bez nje.

    Ali nas je slucaj drugaciji, u braku smo skoro 5 godina i nikad nam se nije desila prirodna trudnoca, a spermiogram varira. MM nije odusevljen operacijom, mada urolozi sugerisu da bi ona mogla donijeti poboljsanje, dok vrhunski ginekolog iz Maribora smatra da je najbrzi put do eventualne trudnoce ICSI, cak ni IVF. Mi smo se pomirili s tim da je potpomognuta nas put, zato vise ni ne razmisljamo o operaciji...

  7. #207
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    Jako bi voljela da imam nešto ljepše za napisati ovdje, ali stanje stvari je slijedeće:

    Volume: 1,6 mL
    Spermcount:83,95mill
    Concentracion: 52,47 mill/mL
    Grade A motility: 43% -----------> 22,6 mill/mL
    Grade B motility: 12%-------------> 6,3 mill/mL
    Grade C motility: 12%-------------->6,3 mill/mL
    Grade D motility: 33%---------------> 17,3 mill/mL

    Velocity (micron/s) MEAN 42,4 SD(45,5) MEDIAN 42,9 S.E.M. 8,6
    Linear velocity(micron/s) MEAN 36,5 SD(17,6) MEDIAN 37,5 S.E.M. 3,3
    Linearity index MEAN 85,3 SD(63,5) MEDIAN 89,6 S.E.M. 12,0


    pH (>7,2): 8,5
    viscosity(<2cm): < 2cm
    aggulutination: no aggulutination
    round cells(<5 mill/mL): 3,5
    white blood cells (<1mill/mL) 0,5
    morphology (30%) 15
    vitality (>75%) 80

    DIJAGNOZA: TERATOZOOSPERMIA
    Dosta spermia u ejakulatu. Pokretni spermiji su progresivne gibljivosti, dobrih kinetičkih osobina. Smanjen je udio spermia s normalnom građom, uglavnom nepravilnosti u području glave spermia. Fertilnost je smanjena. Od MPO indiciran IVF-ET

    Da napomenem, iako mislim da to nema neke veze obzirom da imamo problema s oblikom/građom, a ne brojem i pokretljivošću, apstinencija je bila 2 dana (iako na nalazu stoji 3 dana i iako sam i ja do jutros mislila da je 3 dana, ali mi je MM rekao da se zaigrao???? u nedjelju, ali mi to nije htio reći??????). Mislim, malo je reći da sam ljuta ko pas.

    Curke, koji vrag je velocity??? I što znače ovi MEAN, SD i ostalo?? Thanks

  8. #208
    vrcki avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    132

    Početno

    ekice, na žalost ne znam ništa o toma, samo da ti pošaljem utješne ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ sigurna sam da ima rješenja za vaš problem

  9. #209

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    ekice, nemogu ti nikako drugačije pomoći jer ne znam čitati nalaz, ali velocity je inače na engleskom brzina....

  10. #210

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa
    Da napomenem, iako mislim da to nema neke veze obzirom da imamo problema s oblikom/građom, a ne brojem i pokretljivošću, apstinencija je bila 2 dana (iako na nalazu stoji 3 dana i iako sam i ja do jutros mislila da je 3 dana, ali mi je MM rekao da se zaigrao???? u nedjelju, ali mi to nije htio reći??????). Mislim, malo je reći da sam ljuta ko pas.
    totalno te kužim... ja sam u zadnje vrijeme bijesna ko pas.... naši muški to tako sve olako shvaćaju.. je, on bi bebu, pa buuude... samo ne shvaća šta se ja živciram toliko oko toga

  11. #211

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    ne kužim se baš previše ali čini mi se da nije pretjerano loš i da se sa kurom vitamina i čajeva može popraviti.

  12. #212
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    velocity -brzina
    Ostalo ne znam ..

  13. #213

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    ekica - ja ne kužim isto kaj je kaj, ali moj nalaz izgleda dosta gore od tvog
    Isto si radila u Petrovoj?

    Volume: 1,0 mL
    Spermcount:25,17mill
    Concentracion: 25,17mill/mL
    Grade A motility: 6% -----------> 1,5 mill/mL
    Grade B motility: 6%-------------> 1,5mill/mL
    Grade C motility: 11%-------------->2,8mill/mL
    Grade D motility: 77%---------------> 19,4 mill/mL

    Velocity (micron/s) MEAN 26,2 SD(28,0) MEDIAN 26,4 S.E.M. 11,4
    Linear velocity(micron/s) MEAN 23,1 SD(8,5) MEDIAN 23,0 S.E.M. 3,5
    Linearity index MEAN 87,3 SD(41,1) MEDIAN 89,7 S.E.M. 16,8


    pH (>7,2): 8,5
    viscosity(<2cm): > 2cm
    aggulutination: no aggulutination
    round cells(<5 mill/mL): 0,3
    white blood cells (<1mill/mL) 0
    vitality (>75%) 53

  14. #214

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    cure, hvala na tješilicama - i ja sam sretna što postoji IVF, samo mi sad ide na živce što se mm ne misli uključit više nego - super draga, da, draga, a kaj je to ICSI? I onda drugi dan ne zna.... Valjda me pms uhvatio

  15. #215
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Mislim da je velocity na latinskom brzina. (riskiram da ispadnem glupa...) Zato se brzina u fizici označava malim v.
    Čuj, ekice, pa kod TM je SVE ostalo OK, osim morfologije. Mi smo imali upravo suprotan problem, pa se s teratozoo... ja nisam puno bavila niti interesirala, nego više vezano za oligo... i astheno... No, ja bih u svakom slučaju preporučila cink:

    http://www.dietpharm.hr/?PiID=77&ItemSubID=24&back=23

    selen:

    http://www.dietpharm.hr/?PiID=81&ItemSubID=24&back=24

    Ne zaboravi na BioAstin, L-arginin, L-karnitin.
    Doktori neće preporučiti ništa od navedenog (vrlo vjerojatno), jer oni smatraju da se spermiogram ne da popraviti. Ja stvarno vjerujem da nije tako. A vjera čini čuda.

    E sad, treba još malo pozabaviti se time, pokušavati popraviti spermiogram, a usput skupljati sve potrebne nalaze za IVF. Nikad se ne zna, šansa za prirodno začeće uvijek postoji, ali bolje je krenuti sa svim pretragama na vrijeme, neće škoditi.

  16. #216
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    andiko, da, radio je u Petrovoj.
    U principu kužim da mu je OK broj progresivnih (ono A+B motility), ali ova morfologija me brine! :/

    I kužim da velocity znači brzina, ali mi dalje ove brojkice i kratice stavljaju upitnik iznad glave.
    A što se tiče apstinencije i toga kaj je napravio, naravno da sam ljuta ko pas, ali opet si nekak mislim da bi to utjecalo na broj spermija ili njihovu pokretljivost, ali ne baš i na morfologiju - ili sam u krivu???

  17. #217

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa
    andiko, da, radio je u Petrovoj.
    U principu kužim da mu je OK broj progresivnih (ono A+B motility), ali A što se tiče apstinencije i toga kaj je napravio, naravno da sam ljuta ko pas, ali opet si nekak mislim da bi to utjecalo na broj spermija ili njihovu pokretljivost, ali ne baš i na morfologiju - ili sam u krivu???
    Ja mislim isto kao i ti, sto se tice apstinencije.
    Utjecalo bi na volume, broj spermija i pokretljivost.

  18. #218
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Potpuno se slažem sa Sandrij2... ove doze vitamina i aminokiselina koje ti je navela (naročito L-karnitin) mogu poboljšati morfologiju, a sve ostalo vam je ok.

  19. #219
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa
    A što se tiče apstinencije i toga kaj je napravio, naravno da sam ljuta ko pas, ali opet si nekak mislim da bi to utjecalo na broj spermija ili njihovu pokretljivost, ali ne baš i na morfologiju - ili sam u krivu???
    Da, i meni je tako logično.
    Evo još malo o selenu:
    Iza željeza, cink je po važnosti drugi oligoelement u organizmu.

    Po svojoj funkciji, cink se može slikovito usporediti s radom prometnog policajca organizma. Kontrolira i upravlja procesima izmjene tvari, nadzire rad enzimskih sustava, održava cjelovitost stanica. Nalazi se u sastavu brojnih životno važnih enzima koji obavljaju vrlo širok spektar raznih funkcija, od rasta i obnavljanja stanica, do produkcije visoko specifičnih hormona ( npr. muškog spolnog hormona, testosterona). Organizam ne može deponirati veću količinu cinka, pa ga zato treba neprestano unositi hranom. Ako smanjena koncentracija cinka u tijelu traje samo tjedan dana, već dolazi do usporenog rasta i razvoja mišića i slabije funkcije imunološkog sustava.

    Metaboličke funkcije cinka potiču pretežno iz činjenice što je cink sastavni dio metaloenzima (karboanhidraze, alkalne fosfataze, RNA i DNA polimeraze, timidin kinaze, karboksipeptidaze i alkalne dehidrogenaze). Cink je neophodan za proces sinteze bjelančevina, kao i u izgradnji životno važne DNA koja je osnovni element stanične jezgre. Cink potpomaže proizvodnju inzulina u gušterači, hormona koji je neophodan za iskorištavanje šećera koji je energetski izvor organizmu. Igra važnu ulogu u održavanju kiselinsko-bazne, stabilnosti tkivnih tekućina. Neophodan je za izgradnju i razvoj reproduktivnih organa. Prostata može normalno funkcionirati samo uz dovoljnu količinu cinka. Osim toga, cink regulira kontrakcijsku sposobnost mišića.

    Prema najnovijim istraživanjima, cink zauzima značajno mjesto i u funkcioniranju mozga i povoljno djeluje u terapiji šizofrenije. Ubrzava procese zacjeljenja unutrašnjih i vanjskih ozljeda i rana. Pomaže u liječenju tegoba vezanih uz prostatu i može biti vrlo koristan u liječenju nekih oblika sterilnosti (nemogućnosti dobivanja potomstva). Cink utječe na smanjeno taloženje kolesterola na stjenkama krvnih žila. Potiče mentalnu svježinu i vitalnost, a može biti od koristi i u otklanjanju određenih mentalnih poremećaja. Ima blagotvorno djelovanje u nekim slučajevima poremećaja osjeta ukusa. Otklanja bijele pjege iz noktiju.

    Prema najnovijim istraživanjima, s obzirom na činjenicu da je cink neophodno potreban za normalnu proizvodnju muškog spolnog hormona ( testosterona) i spermatozoida, njegov kronični nedostatak u organizmu muškaraca može bit ijedan od vodećih činilaca u nastanku impotencije, na koju se danas žali velik broj muškaraca. Možda odatle potiče, u nekim krugovima, i velika popularnost školjaka, npr. kamenica, koje se smatraju afrodizijakom (potiču spolnu želju), jer sadrže velike količine cinka u takvom obliku koji organizam može Iako iskoristiti. Prema nekim zapažanjima, kod brojnih muškaraca koji se žale na probleme potencije, uključivanje u ishranu dodataka sa cinkom i vitaminom B6, dovodi do značajnog poboljšanja. Inače se smatra da je kod muškaraca, bez obzira na to imaju li prostatičnih tegoba ili ne, vrlo važno osigurati vrlo visoku razinu cinka u organizmu.

  20. #220

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    da li netko ima kakvih saznanja o tome da nekvalkitetni spermiji mogu biti uzrok ne samo nemogucnosti zaceca vec i pobacaja,gubitaka trudnoce?

  21. #221
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Pročitajte zadnja dva posta ovdje

  22. #222

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ekice, statistički gledano ako imate puuuuno spermija (a imate) manje je važno što ih je manji % morfološki ispravan.

    Koncentracija 52,47mill/mL je više nego duplo veća od granične (20 mill/mL), pa valjda i to nešto znači...

    ~~~~~~ od sveg da će vas vitaminski preparati dovesti što prije do malog

    E da, velocity je engl. za brzina...a koje su referentne vrijednosti, pojma nemam. Na onom linku koji sam jutros stavila piše da se spermiji kreću brzinom od 3mm u sekundi, a kako je prosječni put koji moraju preći 13 cm za to im treba oko 1 sat...

  23. #223
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Eki a hebemu sve. Ali znaš već, sad znate i hrabro u akciju za poboljšanje plivača! Svakako mislim da bi bilo dobro ponoviti sa normalnom apstinincijom (on se zaigrao ...), pa onda s tim dalje... Bioastin mi sad pijemo, i ne znam još rezultate, ali ima jako puno pozitivnih iskustava... Mi smo tu!

  24. #224
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Eki a hebemu sve. Ali znaš već, sad znate i hrabro u akciju za poboljšanje plivača! Svakako mislim da bi bilo dobro ponoviti sa normalnom apstinincijom (on se zaigrao ...), pa onda s tim dalje... Bioastin mi sad pijemo, i ne znam još rezultate, ali ima jako puno pozitivnih iskustava... Mi smo tu!

  25. #225

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    ekice, ne kužim se, ali ipak mi se iz nalaza ne čini da je preloše, znate točno u čemu je problem i mislim da uz ciljane vitamine i minerale možete puno napraviti

    osim toga, volumen je :shock: , bez obzira na to što se TM malo zaigrao

    samo naprijed, draga, vaš vas čeka

  26. #226
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    ekice sad znate neprijatelja i jos bolje, znate kako ga pobijediti i zato samo hrabro, vasa beba dolazi uskoro
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  27. #227

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    jojn draga, mrzim to dok se poigraju
    nemam riječi, a znao je kaj ga čeka....no jedino volumen i količina mogu bit smanjeni, a to nije, pokretljivost nema sigurno nikakve veze sa (ne)apstinencijom...još jednom
    zbilja su nevjerojatni.....
    ma biće sve ok, sam ga ti šopaj s vitaminčekima i sve će se to popravit!
    i ne dopuštaj mu više da se igra.....

  28. #228
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    curke drage, hvala na svim tješilicama i svemu kaj ste napisale!
    ja osobno imam neku averziju prema tabletama i uzimanju tih stvarčica na svoju ruku (a MM ima genetsku predispoziciju za lošu jetru), ali nemam sada baš puno opcija;
    ili ću naći neke čajeve ili takvo što pa ću ga time filati (možda onaj receptić od Gejshe, čini mi se, ono s medom i svačim unutra) ili ću ipak "pregristi" i kupiti tablete pa vidjeti ima li nakon nekog vremena poboljšanja.

    Uf, danas nije moj dan...

  29. #229
    bijeli ljiljan avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    270

    Početno

    ekice, cure su vec sve rekle, ja ti samo saljem pusu tjesilicu

  30. #230

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    ekica - draga, ja ih ti preporučila da simultano dok dragog kljukaš sa vitaminčekima i ostalim.... se prijavite u neku MPO kliniku. Čeka se jako dugo za postupak, pa dok tamo čekaš radiš u kućnoj radinosti... (osim ako imaš love za privatnika, naravno..)

  31. #231
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    andiko tako sam nekako i mislila, moram o tome još s MM popričati večeras.
    Inače, slijedeći tjedan idem po uputnice za hormone, u ovom ciklusu vadim progesteron, a u slijedećem sve ostale hormone i čim s tim budem gotova s tim naručujem se negdje. Priv. gin. mi je preporučio Radakovića u Petrovoj (rekao da kažem da me on poslao pa sam skontala da su si neki frendovi) - znaš štogod o njemu?

  32. #232

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    ja ti nisam u petrovoj, ali mi se trenutno čini kao najbolja opcija. Na VV je gužva, a na SD-u nemaju inkubatore. O Petrovoj pričaju sve ok.
    Ako je s tvojim cuklusima sve ok, možeš u prirodne IVF-ove. Svakako provjeri hormone inapravi briseve.... Mislim da se na prirodne IVF-ove ne čeka.... (btw na VV se plaća, a u Petrovoj ne)....pa sad - ne znam točno koje su ti opcije. Ti sama najbolje znaš...
    Ja ti želim bebicu što prije

  33. #233
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa
    I MM koristi neke preparate i vitamine već 5 mjeseci.U petak bi trebao ponoviti spermiogram.Kažem trebao jer smo već jednom odgodili.Posle 4 dana apstinencije desila mu se mala nezgodica u snu .Kaže da je sanjao mene!Valjda sada neće biti nezgoda !Prije apstinencije se dooobro ispraznio !
    Opet ista priča sinoć!Pa čovječe,izdrži 4 dana!
    Valjda svi ovi silni vitamini podižu i .....hm.....
    Sad opet čekamo utorak!

  34. #234

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    ekice,samo da ti ~~~~~~~~~~~~~~~~~~1da što prije popravite spermiogram.
    Na potpomognutoj ima isto ova tema(mislim da se zove kako ste popravili spermiograme),pa možda tamo nađeš nešto korisnoga

  35. #235
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ekice ništa to nije nepremostivo i ja bih nadodala na sve one preparate da uzmete acetyl-l-carnitin uz njega se može i sam l-carnit i uzima se prije doručka bar pola sata. L-arginin se također uzima na što prazniji želudac i to najbolje navečer pola sata prije spavanja.Inače, ove aminokiseline su zdrave, pa te ne treba brinuti što su tablete jer ima dobra svojstva tipa poboljšavanju koncentraciju, jačaju srce, itd., da ne nabrajam.

    Kao što su cure napisale, sad znaš u čemu je problem, a on nije nerješiv i zato u kupovinu i za par mjeseci, a možda i prije se bude dogodilo iznenađenje

  36. #236

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    ekica - btw - ja isto mrzim tablete, al ono fakat kad trebam andol popit se nećkam. Zato ti i spominjem prirodni IVF.... Ima puno manje šansi za uspjeh, ali se ne kljukaš ni sa čim...

  37. #237
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Evo i mene da se pridruzim s spermiogramom MM

    Volume: 2,0 mL
    Spermcount:51,20mill
    Concentracion: 25,60 mill/mL
    Grade A motility: 46% -----------> 11,8 mill/mL
    Grade B motility: 20%-------------> 5,1 mill/mL
    Grade C motility: 13%-------------->3,3 mill/mL
    Grade D motility: 21%---------------> 5,4 mill/mL

    Velocity (micron/s) MEAN 32,3 SD(33,4) MEDIAN 32,1 S.E.M. 5,5
    Linear velocity(micron/s) MEAN 29,1 SD(10,6) MEDIAN 29,0 S.E.M. 1,7
    Linearity index MEAN 90,0 SD(47,0) MEDIAN 91,2 S.E.M. 7,7


    pH (>7,2): 8,0
    viscosity(<2cm): < 2cm
    aggulutination: no aggulutination
    round cells(<5 mill/mL): 0,6
    white blood cells (<1mill/mL) 0,1
    morphology (30%) 30
    vitality (>75%) 80

    Srednje spermija u ejakulatu. Pokretni spermiji su progresivne gibljivosti, dobrih kinetickih osobina. Fertilnost je normalna.

    Ono sto mene zabrinjava je srednje spermija u ejakulatu
    Apstinirali smo 2 ili 3 dana ne sjecam se vise tocno

  38. #238
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ajde ne prdaj stelac ovako dobar spermiogram vec dugo nisam vidla

  39. #239
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    pujica ne kuzim se u spermiograme, vidjela sam da je ok, al me zabrinuo dio gdje pise "srednje spermija u ejakulatu"...

  40. #240
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    stelač daj se draga ne brini!
    Sve iznad 20 mill/mL je dobar nalaz, a TM ima 25mill/mL. A i daj pogledaj koji je to postotak brzo progresivnih i progresivnih - ej, skoro 70%!!! I još morfologija dobra....
    Draga, nemaš razloga za brigu, bar što se TM tiče!

    Vidiš, mi ih imamo puno (dakle, skoro duplo više mill/mL), ali koja korist kada su bezglavi!

  41. #241

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa
    stelač daj se draga ne brini!
    Sve iznad 20 mill/mL je dobar nalaz, a TM ima 25mill/mL. A i daj pogledaj koji je to postotak brzo progresivnih i progresivnih - ej, skoro 70%!!! I još morfologija dobra....
    Draga, nemaš razloga za brigu, bar što se TM tiče!
    stelerina da MM ima takav spermiogram ja bi skakala od srece ovako :D

  42. #242
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    dobro, onda sutim
    vec sam ga jucer zajasila da ce pit vitamine, da se nes ne pokvari
    dobro, dobro, nestajem 8)

  43. #243
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa
    Volume 4.o
    concetration 44,00 mill/mL
    spermcount 176.00 mill
    Grade A 5%
    Grade B 11%
    Grade C 15%
    Grade D 69%

    morphology (30%) 6
    vitality (>75%) 50

    Ovo je astenoteratozoospermia.A je li baš tako loš?
    Stigao nam je nalaz.čini mi se da se popravio,ali je i dalje asthenoteratozoospermia.Molim vas,uporedite ga s ovim što je radio u 8 mjesecu p.g.Ljubim vas,pleaseee!
    volume 2,6 mL
    concentracion 70,37 mill/mL
    spermcount 182,96mill
    grade A 11%
    grade B 12%
    grade C 12%
    grade D 65%
    morphology(30%) 21%
    vitality(>75%) 62%

  44. #244
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    silkica nalaz se fakat poboljšao, posebno morfologija! Mislim, sa 6 na 21 to je fenomenalno! :D
    A i broj brzo progresivnih, iako nije velik, ipak je duplo veći nego je bio!
    Po meni, imaš razloga za optimizam!

    Daj mi pls. reci da li je bila jednaka apstinencija i kod prvog i kod drugog sperm. i što TM od preparata koristi (ovo te pitam jer i mi imamo baš s morfologijom problema)

  45. #245
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    pa bolji je definitivno samo znas ja mislim da kod ovakvih tezih nalaza nema bas prevelike mogucnosti za poboljsanje - ide ovako pomalo, ali da ce doc do normospermie - sumnjam (isto vrijedi i za MM)

  46. #246

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    :D super idete na bolje

    jel mu se volumen smanjio malo ili si krivo napisala :?

  47. #247
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Mene opet tješi broj,jer ih,hvala Bogu,ima dosta.Juče je bio kod urologa i on je rekao da ne vidi razlog zašto ne bi došlo do začeća prirodnim putem,a i endokrinolog je isto rekao.Pa,de ti sad znaj...Sad smo skupili kamaru nalaza i mojih i njegovih i idemo ponovo u VV.I dobro sam napisala volumen,ali kaže da se nije mogao dobro skoncentrisati.Zamislite onda koliko ih ima u 4,0!Duplo više !

    Ekice,prestao je pušiti :D ,proxeed,oligogal (multivitamini) sa selenom,bundavino ulje,to je koristio redovno.Prah piskavice s medom,L-carnitin (1 bočicu),vitamin C,magnezijum-cink-kalcijum u zadnjih mjesec dana.

  48. #248
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Apstinencija je prvi put bila 8 dana,a ovaj 7 dana.

  49. #249
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    Citiraj gejsha prvotno napisa
    jel mu se volumen smanjio malo ili si krivo napisala :?
    to, na kraju krajeva, nije bitno. Ono što je super je koncentracija u mililitru, a to je kod silkicinog muža super (prvi nalaz 44mil/mL, a sada 70 mil/mL :shock: )

  50. #250

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    znam da nije bitno ali pomislila sma da jekrivo napisala

Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •