Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Još malo pomoću u korištenju platnenih

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno Još malo pomoću u korištenju platnenih

    1. Moram li koristiti zaštitne - ako ih ne koristim koliko često moram mijenjati pelene?
    2. Imam kamarisove zaštitne 0 koje su nam male a 12 nam je preveliko oko struka - ima li netko slično iskustvo i koje zaštitne da nabavim?
    3. Kada koristiti one uloške? Imam pelene s prišivenim uloškom i kamarisove bez toga. Da li danju koristite uloške.
    4. Pelene s prišivenim uloškom imaju šupljinu - što se stavlja tamo (uložak tipa kamarisov nemože stati)
    5. Kako se montiraju oni listići - imam neke velike a na kutiji je nacrtano za švedsku pelenu - da li idu dužinom samo uloška i smiju li se presavinuti na duplo i da li to žulja djecu?
    6. Koliko praška mećete kod pranja (manje ili više od propisane količine po perilici)? Da li stavljate oxi i slićne drangulije za izbjeljivanje i skidanje fleka?
    7. Smiju li se fleke od stolice skidati s sredstvima za otklanjanje fleka koja se nanose na odjeću prije oranja?
    8. Koristila bi ocat (trenutno nemogu u dućan u nabavku nećeg drugog) za držanje pelena u kanti. Da li mogu koristiti domaći vinski (crveni) ili moram kupiti onaj prozirni, koliko toga mećete na pelenu i da li se razriješuje?

    Ispričavam se ako je venegdje bilo govora o tome.

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Isprika zbog pravopisnih grešaka ali pišem jednom rukom (Filip spava na drugoj) a tipkovnica mi je s njemačkim slovima pa moram pikati čžš i ine hr znakove

  3. #3
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    1. Pelena ti promoci na odjecu, ako ti ne smeta, nemoj koristiti zastitne i mijenjaj odjecu i pelenu nakon svakog pisanja.

    2. Nemam pojma, ne koristim nikakve zastitne.

    3. Kad duze vrijeme neces moci mijenjati pelenu, ulosci su zgodni. Neki ih koriste stalno, neki samo nocu, neki nikad. Ti procijeni.

    4. Nemam pojma.

    5. Ja sam ih stavljala prvi put presavijene, a nakon pranja otvorene - nakon pranja se nekako skupe i manji su po sirini. Koristila Tosamu.

    6. Pola doze, meni se pokazalo dovoljno. Stavljam i na predpranje. Nista protiv fleka ti ne treba.

    7. Protiv fleka ti je najbolje sunce. Izvadis pelenu cijelu zaflekanu i stavis je susiti na sunce - kako se susi, fleke nestaju i potpuno izbijeli.

    8. Nemam pojma. Nisam nista koristila za u kantu, pelene sam bacala popisane onako, a govance bih isprala. I tako sam ih prala svaka 2 dana, za toliko mi se ne bi usmrdile.

    Nadam se da sam pomogla.

  4. #4

    Početno

    1. ako ne koristis zasitne, kad se pelena smoci smoci ti se i roba na djetetu.
    2. ko je rekao da se moras drzati isljucivo kamarisovih zastitnih?
    probaj neke druge, mozda smibove?
    3. i 4. ja uloske koristim konstantno, a u one s prisivenim uloskom nisam stavljala nista. i danju i nocu
    5. ja sam listice savijala preko ulozaka, ali ih uglavnom ne koristim...
    kad ga omotas oko uloska lijepo legne i ne zulja bebu
    6.praska u masinu stavim jednu petinu kad perem pelene i obavezno ponavljam ispiranje a fleke ne tretiram nicim, ako se operu ok, ako ne opet ok, ne diraju me vise
    7. ja nebi stavljala nista na fleke jer ipak to ide direkt na bebinu guzu a vrlo vjerojatno ostane u tragovima u peleni, a to ej cista kemija koja se dodatno aktivira u dodiru sa urinom i stolicom.
    8. ja pelene drzim na "suho" u kanti s tim da samo stolicu odmah isperem pod jakim mlazom vode ili tusem i bacim u kantu. a ocat koristim alkoholni,mislim da idu tri zlice na masinu umjesto omeksivaca...nek me netko ispravi ako grijesim

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    UKRATKO:

    1. Ako ne koristiš nikakvu vrsu zaštitnih, pelenu će vjerojatno trebati promijeniti svaki puta kad uleti pišanac. To je zgodno za velike vrućine. Možeš staviti dva uloška i tako malo produžiti rok trajanja.
    2. Možeš uzeti kamarisove zatitne vel.6, a svi hvale MiB zaštitne, koje ja nemam.
    3. Ja uloške koristim uvijek, pogotovo ako ne stavim zaštitne, i dok je Nevi trebala noćna pelena u njima je uvijek bio uložak, čak i dva.
    4. Pojma nemam, možda neki manji uložak ili tetra?!
    5. Najbolje je kad su papirići veliki, koristi ih čitavom dužinom i širinom, nema ih smisla presavijati jer služe skupljanju drekanca - veća je vjerojatnost da će završiti na njemu što je veći. Mislim da ne žulja, ali nekoj djeci smeta 'nešto' u njima, ipak je to papirna industrija.
    6. Praška uvijek manje, maaaaanje, znatno manje, ali o tome je već bilo mnogo riječi, pa potraži. Ne stavljam nikakve drangulije, jer sam osobito gadljiva na sve vrste kemikalija i na pomisao da onda to sve poluisprano, a pokazalo se da nam je uglavnom sva roba poluisprana jer su preporučene doze praška prevelike, nosimo po sebi.
    7. Isto kao 6; preporučam ispiranje u vodi i natrljavanje malo dječjeg sapuna na flekulju.
    8. Meni je ocat jako drag, domaću kvasinu sačuvaj za salate, stavljaj onaj prozrni alkoholni - za početak probaj kvarat dcl-a, možeš i više. Ja ne stavljam na pelenu, nego pelenu u vodu u kojoj je već ocat.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Hvala na savjetima. Sinoć smo počeli s platnenima, prvo sam stavila onu s uloškom i još jedan uložak - rezultat: Filip dobio fraze. Danas smo krenuli bez uložaka i zaštitnig pa je popišao i mamu. Morat ću u nabavku zaštitnig jer ove 0 nemogu zakopćati.

  7. #7
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno Re: Još malo pomoću u korištenju platnenih

    1. Ne moraš, naravno. Nama je a. kad je bio manji (i zimi) puno više piškio i trebalo ih je mijenjati gotovo svaki sat. Sad ima 11 mj. i znalo se dogoditi (za vrućih dana) da je i po 3-4 data suh.
    2. Mi smo isti problem Kamarisovih zaštitnih riješili SMIBOM
    3. Uloške koristimo po noći, stavimo ili Kamarisova dva ili Smibov jedan
    4. Nikad vidjela pa ne znam
    5. Mi smo ih upotrebili svega nekoliko puta i čini mi se da nema problema ako se presaviju, ali mi je bolje kad su rašireni jer zaštite cijelu površinu.
    6. Trećinu do pola od najmanje propisane doze. Malo alkoholnog octa pri prvom ispiranju, ispiranje ponavljamo.
    7. Ja nikako ne bih.
    8. Mi uglavnom ne koristimo kantu - ispiremo hladnom vodom i u mašinu ili bide (ovisi o tome peremo li pelene taj dan, a peremo svaki drugi do treći)

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Hvala na savjetima, još sam zaboravila pitati za zaštitne:
    1. Moram li ih mijenjati zajedno s pelenom ili mogu iste koristiti za 2 do 3 pelene?
    2. Da li je dovoljno da ih samo isperem ili moram s praškom oprati u mašini?
    3. Koliko zaštitnih minimalno trebam ako ne koristim OIA pelene?

  9. #9

    Početno

    1.ne ako nisu pokakane
    2.po zelji, ja sam samo popisane ispirala, a pokakane prala u masini s pelenama
    3. meni su za tako malu bebu troje bile sasvim ok..

  10. #10
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Paula ja sam imala jedne PUL zaštitne do Karlovog 4og mjeseca i jedne home made od flisa za pomoć dok se ove suše

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Zanimaju me još oni papirići - gdje ih kupujete i kako se zovu (tražila sam u DM-u pa su me blijedo gledali)?

  12. #12
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Ma nemaju ti oni pojma.Papirići ti vjerojatno stoje na polici gdje i vlažne maramice,jastučići za dojenje i sl.Zapakirane su u vrećicu,mislim da se suhe krpice za pranje,pu paketiću je 30 kom i dođe oko 10 kn
    Samo pazi imaš i vlažne krpice za pranje,a one su ti pakirane kao vlažne maramice
    Nadam se da sam imalo pomogla

  13. #13
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    A joj tipfelera
    mislim da se zovu suhe krpice za pranje ili tako nešto

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    54

    Početno

    5. Papirići - potrošila sam paket koji sam naručila uz pelene, sad fino stavim u pranje vlažne bebi maramice 8) i kad se osuše dobijem mekane papiriće koji fino "legnu" na pelenu i ne pomjeraju se.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Hvala, onda sam dobro kupila ali nisam bila sigurna

  16. #16
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    A ima sada i tosaminih papirića... ja vidjela u Konzumu (narančasta kutijica)

    E, ovo s vlažnim maramicama je i meni palo na pamet 8) kad mi je pokoja skrivećki uletila na pranje...

  17. #17
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Tosamini papirići su papirići za pranje i ne smiju se bacati u WC.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    54

    Početno

    Papirići koje sam ispočetka koristila su također bili kao Tosamini,sa mogućnošću pranja ali su mi nekako postajali hrapavi i grubi i gužvali se na peleni. Slučajno sam došla na ideju nakon što je par vlažnih uletilo u pranje i od tada ih stalno koristim.Malo se pokupe u pranju pa stavljam po dvije na pelenu a ostaju mekane i nakon 2-3 pranja. 8)

  19. #19
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj Paula prvotno napisa
    Zanimaju me još oni papirići - gdje ih kupujete i kako se zovu (tražila sam u DM-u pa su me blijedo gledali)?
    imas one babylove einmal wasc nesto blabla ti su ti super, u zutoj plasticnoj mekanoj vrecici su pakirani, onako duzi

  20. #20
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ja još nisam nikada nikakav papirić stavila, maleni kaka sada jednom dnevno ili svaki drugi, treći dan... i do sad se svaki put poklopilo da je imao pocketicu na sebi pa kakica samo sleti i u ispiranju odu svi tragovi :8)
    ... smola je što ne znam kad će kakati da mu ubacim papirić... a za piškenje, nema smisla

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Evo prepisujem: Einmal Waschlappen, u pakiranju je 30kom, košta 10kn. Duguljasto pakiranje, prozirna vrećica.
    Tosaminih je bilo u Konzumu, sad ih već danima kod nas nema.

  22. #22
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    meni su bolje tosama jer su veci, a ima ih u ipercoopa.

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Još ću malo gnjaviti
    Da li je potrebno guzu mazati s kremom i zašto (ako koristimo pamučne)?
    Primjetila sam da mu je koža besprijekorna, nema točkica, crvenila ili bilo koje naznake da nije adekvatno njeggovana.
    Da li i dalje nastaviti bez kreme ili da ju ipak koristim?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Mislim da nema potrebe, ako je guza predivna.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ne koristim kremu!

  26. #26
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Zar krema ne smanjuje moć upijanja platnenih?

  27. #27
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ma kakva krema! guza i jest tako super jer nema nista da ju iritira. sto vise zraka i vode - sasvim dovoljno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •