Stranica 21 od 23 PrviPrvi ... 111920212223 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,050 od 1149

Tema: Odgadjanje cijepljenja i susretljiv pedijatar.

  1. #1001
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    mamica, na porodiljnom sam, imam FB, i imam vremena. U hrpi grupa sam za zabavu, i kada vidim način razmišljanja večina žena danas više me ništa ne može iznenaditi.
    Mislim da je ovaj forum i mi "stari" članovi nešto što je izuzetak a ne pravilo. I sada će ove cure reći da smo mi zadrti i da sakrivamo glavu pred očitim činjenicama, ali mislim da u konačnici i IQ utječe na hrpu toga.
    (I da, prihvaćam ban ako slijedi.)
    Mene to toliko zivcira da ne mogu podnijeti niti da sam clan tih grupa. Ponekad povirim, nasekiram se i zatvorim. Problem je sigurno i u prevelikoj dostupnosti informacija i njihovom neselektivnom prihvacanju. I dobro si rekla, obrazovanje i IQ tu igraju veliku ulogu.

  2. #1002
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,729

    Početno

    Molim vas da stanete s predvidjanjima IQ osoba na forumu. to sto je neko istog stava kao i ja ili suprotnog od mene ne znaci da ima veze s IQ. Znamo da vrijedjanje nije dozvoljeno

  3. #1003
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    E, vidis, to su prava pitanja. Sada kada si ih konacno postavila potrudi se sama i pronaci odgovore na njih. To je onaj korak kojeg sljedece treba napraviti. Tako sam i ja i zato se nasi stavovi po tom pitanju sustinski razlikuju.

    Buduci da je kopanje po internetu u potrazi za tim odgovorima dugotrajan i zahtjevan posao, na FB postoje dvije sjajne grupe, izvorna na engleskom jeziku, i po uzoru na nju nastala i na nasem jeziku, u kojoj su na mnoga ta pitanja vec dani odgovori, a uvijek mozes postaviti i sama konkretno pitanje na koje ces dobiti provjereni, pa i strucan odgovor.

    Vaccine Talk: A Forum for Both Pro and Anti Vaxxers

    Cijepljenje / Vakcinacija - grupa za sve koji imaju pitanja i nedoumice
    Vidiš, nikad mi nije palo na pamet da ukoliko ne cijepiš svoju kći, direktno ugrožavaš i unuče. Jedino, ako upozoriš kćer da se prije trudnoće svakako cijepi. Koliko AV upozori svoje kćeri na to da budu svjesne da im ni bebe nemaju imunitet. A zapravo i cijepljene potencijalne trudnice bi mogle provjeriti IgG titar.

    Ako imate vi dobre IgG titre - ne biti u panici za bebu. Za zadnjeg trimestra bebe prime od majki specifične IgG od bolesti na koje ste imuni (bilo da ste prebolili bolest ili protiv iste imate dobre titre stvorene cijepljenjem). Ta zaštita je dovoljno dobra unutar 4-6mj starosti bebe, do 9mjeseci vise je nema.

  4. #1004

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj maminja prvotno napisa Vidi poruku
    ... Što je to točno krivo u Wakefieldovoj studiji, osim što znaš činjenicu da je povučena?
    Evo konkretno, krivi je uzorak na kojem je provedeno istraživanje. Uzorak korišten u studiji je svega 12 djece. S obzirom da si iz znanstvenih krugova, pretpostavljam da znaš što je najbitnije za zaključivanje u statistici. Ako neznaš, glavna pretpostavka je dovoljno velik i dovoljno slučajan uzorak. U navedenoj studiji je kasnije otkriveno da uzorak na kojem je provedeno istraživanje uopće nije bio slučajan nego namješten da bi potkrijepio njihove teze.

    Također, da li znaš da je Wakefield paralelno pokušavao patentirati svoje cjepivo protiv zaušnjaka, ospica i rubeole?

  5. #1005
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj maminja prvotno napisa Vidi poruku
    Ti bi dopustila da tvoje dijete umre radi imunokompromitiranog djeteta? Pretpostavljam da bi i nuspojavu "smrt", da teoretski zahvati jednog na milijardu prihvatila za svoje dijete da spasiš krdo?
    Uostalom, ljudi, nemojmo si lagati, ne cijepite vi svoju djecu zbog imunokompromitiranih osoba nego zato što vjerujete u sigurnost i učinkovitost cjepiva. I budite sami sa sobom iskreni dal mislite o dobrobiti imunokompromitiranih ljudi kad dajete dijete cijepiti. Jer ovo što radite s pozivanjem na zaštitu imunokompromitiranih je jadno i služi kao emocionalna ucjena i nabijanje krivice.
    Sve što sam navela u gornjem postu je provjerljivo, prema tome, smiješni ste s tim napadima. Umjesto da provjerite činjenice vi napadate glasnika.

    Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
    Zivim s osobom koja nije konkrento imunokompromitirana, ali ima izuzetno povecan rizik od komplikacija cijelog niza bolesti. Cijepimo se zbog te osobe, a i zbog nas samih.

    Znas da mozes umrijeti i od vode (koju pijes, ne one u kojoj se mozes utopiti), zelene salate, mesa goveda hranjenog samo organskom travom, obicnog paracetamola, nekog antibiotika, a i klavir koji ti padne na glavu te takodjer moze usmrtiti na mjestu. Djeca umiru i u parku. Nesrece se dogadjaju. Vozite li se autom? Znas da mozete poginuti, svi redom?

    Rizik postoji svuda.

  6. #1006
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    A da malo obrnemo tezu? Moze li maminja zamisliti da iz nekog razloga njena beba bude imunokompromitovana? Da li bi onda smatrala da je vakcinalni obuhvat bitan kako za imunitet krda, tako i za njenu bebu? Ili bi i dalje mislila da ostali imaju pravo birati sta ce ubaciti u svoje tijelo, makar to ugrozavalo njeno dijete?

  7. #1007
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    A da malo obrnemo tezu? Moze li maminja zamisliti da iz nekog razloga njena beba bude imunokompromitovana? Da li bi onda smatrala da je vakcinalni obuhvat bitan kako za imunitet krda, tako i za njenu bebu? Ili bi i dalje mislila da ostali imaju pravo birati sta ce ubaciti u svoje tijelo, makar to ugrozavalo njeno dijete?
    Bravo!

  8. #1008
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    džaba kad ona ne priznaje imunitet krda

  9. #1009
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Osnivač farmaceutske kompanije osuđen za sustavno ucjenjivanje liječnika, direktori priznali krivnju za urotu:
    https://www.nytimes.com/2019/05/02/h...ct-kapoor.html

    Ajmo, volonterski advokati farmakomafije, sad me baš zanima na temelju čega ćete proglasiti da su ipak nevini, ili da to nema nikakve veze s krdom i njegovim imunitetom?

  10. #1010
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

    Početno

    Citiraj Nikolaa prvotno napisa Vidi poruku
    Osnivač farmaceutske kompanije osuđen za sustavno ucjenjivanje liječnika, direktori priznali krivnju za urotu:
    https://www.nytimes.com/2019/05/02/h...ct-kapoor.html

    Ajmo, volonterski advokati farmakomafije, sad me baš zanima na temelju čega ćete proglasiti da su ipak nevini, ili da to nema nikakve veze s krdom i njegovim imunitetom?
    Ne da nam se.
    Zapravo bas nas briga.
    Prosli smo potrebe dokazivanja bilo cega. Cak i mi koji smo izuzetno oprezni , koji smo iskusli nuspojava na vlastitom djetetu br. 1 i odgadali/cijepili selektivno nakon poduzeg analiziranja br. 2
    Ono fakat nam je to dosadno i gubitak vremena.
    Prvenstveno zbog toga sto smo vec nekad bili u tvojoj fazi i znamo da sto god sad napisemo nema smisla jer sve izgleda kako teska teorija zavjere.
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.05.2019. at 16:34

  11. #1011
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Nikolaa, kakve veze ima taj članak s cijepljenjem? Članak je o nemoralnoj koroporaciji iz farmaceutskog sektora. Je l ovdje itko ikad branio korporacije? Je l itko tvrdio da nema amoralnih u bilo kojem sektoru?

    U članku stoji:
    Company executives were accused of paying doctors to write prescriptions for a much wider pool of patients than the drug was approved for
    Znači da lijek nije bio dopušten od strane struke za ono za što se prepisivao. To nema nikakve veze sa cijepljenjem.

    Odmah ispod članka u vezanim vijestima je upravo suprotna vijest od onog što si želio ovime pokazati:
    https://www.nytimes.com/2019/05/08/h...y-measles.html

    Mr. Kennedy’s sister, Kathleen Kennedy Townsend, a former lieutenant governor of Maryland; his brother, Joseph P. Kennedy II, a former Massachusetts congressman; and his niece, Maeve Kennedy McKean, executive director of Georgetown University’s Global Health Initiatives, criticized him for participating in social media campaigns that have stoked fear and mistrust of vaccines and for attacking public health institutions seeking to stem the spread of infectious diseases.
    The United States is now experiencing the worst measles outbreak since the disease was declared eliminated in the United States in 2000. As of Monday, 764 cases had been identified in 23 states, most of them in people who were never vaccinated.
    Government health officials have made an urgent plea to parents to vaccinate their children if they have not already done so, and they are urging Americans to be immunized before traveling overseas.
    Mr. Kennedy’s relatives wrote that his anti-vaccine messages are having “heartbreaking,” and even deadly, consequences.


  12. #1012
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne da nam se.
    Zapravo bas nas briga.
    Prosli smo potrebe dokazivanja bilo cega. Cak i mi koji smo izuzetno oprezni , koji smo iskusli nuspojava na vlastitom djetetu br. 1 i odgadali/cijepili selektivno nakon poduzeg analiziranja br. 2
    Ono fakat nam je to dosadno i gubitak vremena.
    Prvenstveno zbog toga sto smo vec nekad bili u tvojoj fazi i znamo da sto god sad napisemo nema smisla jer sve izgleda kako teska teorija zavjere.
    sirius, i meni je isto palo napamet - pa dokle će s ovakvim "argumentima". Je l zbilja treba na ovo odgovarati?

  13. #1013
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    I isto u tim vezanim vijestima koje se ne tiču nas ovdje direktno jučer objavljeno kako se smišlja način kako da se pomogne ljudima u Kongu u borbi protiv ebole. Kako da im se dostavi cjepivo. Baš me zanima bi li ti i maminja da živite u Kongu dali sve od sebe da uspijete doći do cjepiva protiv ebole za vaše dijete ili bi filozofirali kako izigrati zapadnjake koji daju sve od sebe da vam uvale cjepivo.

    https://www.nytimes.com/2019/05/08/h...ine-congo.html
    Posljednje uređivanje od Jelena : 09.05.2019. at 16:41

  14. #1014
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    sirius, i meni je isto palo napamet - pa dokle će s ovakvim "argumentima". Je l zbilja treba na ovo odgovarati?
    Ako zelis odgovaraj.
    Ali stvarno nema smisla.
    Ja sam bila u toj fazi ( istina, imala sam osobni negatino iskustvo na vlastitom djetetu) kad sam bila apsolutni prestravljena . Citanje gore linkanih clanaka i slicnih tema na raznim.grupama samo je raspirivalo tu moju stravu. Uopce nisam mogla razmisljati logicki.
    Trebalo mi je vremena da se skockam i da prestanem misliti da cu imunizacijom napraviti nepopravljivu stetu.
    Ali to nema veze sa tudim argumentima ako si u zacaranom krugu izlozen neprestano teoriji zavjere.

  15. #1015
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako zelis odgovaraj.
    Ali stvarno nema smisla.
    Ja sam bila u toj fazi ( istina, imala sam osobni negatino iskustvo na vlastitom djetetu) kad sam bila apsolutni prestravljena . Citanje gore linkanih clanaka i slicnih tema na raznim.grupama samo je raspirivalo tu moju stravu. Uopce nisam mogla razmisljati logicki.
    Trebalo mi je vremena da se skockam i da prestanem misliti da cu imunizacijom napraviti nepopravljivu stetu.
    Ali to nema veze sa tudim argumentima ako si u zacaranom krugu izlozen neprestano teoriji zavjere.
    Istina. Al možda netko drugi čita

  16. #1016
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Trebalo mi je vremena da se skockam i da prestanem misliti da cu imunizacijom napraviti nepopravljivu stetu.
    Ja imam sreću da sam prije rođenja djece odlučila cijepiti.
    Kada godinu dana živite sa osobom koja je preživjela veliku epidemiju polia 1955, shvatite da je cijepljenje blagodat.
    Zašto kažem preživjela, zato jer je kao posljedicu do kraja života bila invalid u invalidskim kolicima.

  17. #1017
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Nisam čitala cijelu temu pa ako je netko već pisao slično, oprostite.
    Specka iz imunologije s epidemiologijom traje min 4 godine. Nakon studija medicine koji traje 6 ili 7 godina (u moje doba je bilo 6). Subspecijalizaciju neću spominjati. Meni, osobno, je apsolutno fascinantno da netko može proguglati, pročitati na netu 5-6 ili 50-60 članaka upitne kvalitete i zaključiti da zna koliko i netko tko je gulio najmanje 12 godina funkcioniranje ljudskog tijela i njegovog imunološkog sustava.
    Moje dijete je imalo odgođeni raspored cijepljenja i žalim što nisam stigla ubaciti i ona izborna cjepiva. Al to sam ja, radije moguće nuspojave nego mrtav ili doživotno invalid jer mu ja nisam pružila sve što sam mogla u smislu imunizacije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  18. #1018
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam čitala cijelu temu pa ako je netko već pisao slično, oprostite.
    Specka iz imunologije s epidemiologijom traje min 4 godine. Nakon studija medicine koji traje 6 ili 7 godina (u moje doba je bilo 6). Subspecijalizaciju neću spominjati. Meni, osobno, je apsolutno fascinantno da netko može proguglati, pročitati na netu 5-6 ili 50-60 članaka upitne kvalitete i zaključiti da zna koliko i netko tko je gulio najmanje 12 godina funkcioniranje ljudskog tijela i njegovog imunološkog sustava.
    Moje dijete je imalo odgođeni raspored cijepljenja i žalim što nisam stigla ubaciti i ona izborna cjepiva. Al to sam ja, radije moguće nuspojave nego mrtav ili doživotno invalid jer mu ja nisam pružila sve što sam mogla u smislu imunizacije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Da, al sve neki pokvarenjaci podučavaju, tako da se to ne broji

  19. #1019
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Nikolaa, kakve veze ima taj članak s cijepljenjem? Članak je o nemoralnoj koroporaciji iz farmaceutskog sektora. Je l ovdje itko ikad branio korporacije? Je l itko tvrdio da nema amoralnih u bilo kojem sektoru?

    U članku stoji:


    Znači da lijek nije bio dopušten od strane struke za ono za što se prepisivao. To nema nikakve veze sa cijepljenjem.

    Odmah ispod članka u vezanim vijestima je upravo suprotna vijest od onog što si želio ovime pokazati:
    https://www.nytimes.com/2019/05/08/h...y-measles.html
    Pa te osobe iz citata koje si stavila nemaju nikakve veze s osobama koje su osuđene za sustavno ucjenjivanje i zavjeru. Ne znam zašto to stavljaš u formu odgovora kad je to započinjanje nove teme i slobodno citiranje nevezanih ljudi.

    Kad ljudi iz takozvanih uređenih država slijepo vjeruju u dobronamjernost farmaceutskih kompanija i sigurnost njihovih cjepiva, to mi je još nekako i shvatljivo, ali kad takvu slijepu vjeru imaju Hrvati - koji su se nagledali hrpetine ljudi koji na svojim pozicijama mare samo za osobnu korist bez obzira na tragediju koju naprave svojem narodu - e to mi zbilja ne ide u glavu.

  20. #1020
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam čitala cijelu temu pa ako je netko već pisao slično, oprostite.
    Specka iz imunologije s epidemiologijom traje min 4 godine. Nakon studija medicine koji traje 6 ili 7 godina (u moje doba je bilo 6). Subspecijalizaciju neću spominjati. Meni, osobno, je apsolutno fascinantno da netko može proguglati, pročitati na netu 5-6 ili 50-60 članaka upitne kvalitete i zaključiti da zna koliko i netko tko je gulio najmanje 12 godina funkcioniranje ljudskog tijela i njegovog imunološkog sustava.
    Moje dijete je imalo odgođeni raspored cijepljenja i žalim što nisam stigla ubaciti i ona izborna cjepiva. Al to sam ja, radije moguće nuspojave nego mrtav ili doživotno invalid jer mu ja nisam pružila sve što sam mogla u smislu imunizacije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Ti fakulteti su davno prestali biti edukacija, a postali su indoktrinacija koju financira farmaceutska industrija:

    https://www.collective-evolution.com...ormed-doctors/

    Evo i što ugledan imunolog priča o svojem školovanju:
    https://www.collective-evolution.com...-immunologist/

  21. #1021

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam čitala cijelu temu pa ako je netko već pisao slično, oprostite.
    Specka iz imunologije s epidemiologijom traje min 4 godine. Nakon studija medicine koji traje 6 ili 7 godina (u moje doba je bilo 6). Subspecijalizaciju neću spominjati. Meni, osobno, je apsolutno fascinantno da netko može proguglati, pročitati na netu 5-6 ili 50-60 članaka upitne kvalitete i zaključiti da zna koliko i netko tko je gulio najmanje 12 godina funkcioniranje ljudskog tijela i njegovog imunološkog sustava.
    Da...
    Ovo je o evoluciji i kreacionizmu, ali je prilično univerzalno primenljivo:
    Scott D. Weitzenhoffer:”Raspravljati o temi evolucije s kreacionistom je poput pokušaja da igrate šah s golubom; porušit će figure, posrati se na ploču i odletjeti nazad u svoje jato po potvrdu svoje pobjede.”


  22. #1022
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Da...
    Ovo je o evoluciji i kreacionizmu, ali je prilično univerzalno primenljivo:
    Scott D. Weitzenhoffer:”Raspravljati o temi evolucije s kreacionistom je poput pokušaja da igrate šah s golubom; porušit će figure, posrati se na ploču i odletjeti nazad u svoje jato po potvrdu svoje pobjede.”

    Meni više-manje svaki Nikolin komentar ostavlja takav dojam. Al dozvoljavam da je do moje interpretacije pročitanog.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  23. #1023

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Nikolaa prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ljudi iz takozvanih uređenih država slijepo vjeruju u dobronamjernost farmaceutskih kompanija i sigurnost njihovih cjepiva, to mi je još nekako i shvatljivo, ali kad takvu slijepu vjeru imaju Hrvati - koji su se nagledali hrpetine ljudi koji na svojim pozicijama mare samo za osobnu korist bez obzira na tragediju koju naprave svojem narodu - e to mi zbilja ne ide u glavu.
    Dobro, kada smo kod slepe vere, ajmo ponovo po n-ti put dva neodgovorena pitanja, naučnim metodom.
    Prihvatimo nultu hipotezu da vakcine ne deluju.
    Dobro.
    Šta je objašnjenje za nestanak nekih virusa i neverovatno drastičan pad drugih, upravo onih protiv kojih se vakciniše i u državama koje vakcinišu (uz nepromenjenu frekvenciju obolelih od bolesti koje nije obuhvatala imunizacija)?

    Šta je objašnjenje za iste ishode zabeležene tokom perioda od prethodnih 1 000 godina, koliko se već otprilike zna za razne oblike imunizacije?

    Sledeća hipoteza.
    Vakcine su štetne, u većoj frekvenciji i većem obimu nego same bolesti protiv kojih su razvijene.
    Dobro.
    Ako je tako, zašto je smrtnost dece drastično opala u moderno doba?
    Kako to da ukupan zbir umrle i hendikepirane dece nije veći nego u pre-vakcinacijsko vreme?
    Kako to da ljudska populacija drastično RASTE, kada bi trebalo da opada?

    I na kraju, čija je vera slepa uprkos objektivnim podacima, a ko upotrebljava najobičniji zdrav razum?

  24. #1024
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    A, cujte, mudrost se nekada nadje na najneocekivanijim mjestima. Evo, ja na FB neki dan procitah: "Iz dupeta u glavu - najveca razdaljina u svemiru".

  25. #1025
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Istina. Al možda netko drugi čita
    Nikolaa, sam si sve napisao.

  26. #1026
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro, kada smo kod slepe vere, ajmo ponovo po n-ti put dva neodgovorena pitanja, naučnim metodom.
    Prihvatimo nultu hipotezu da vakcine ne deluju.
    Dobro.
    Šta je objašnjenje za nestanak nekih virusa i neverovatno drastičan pad drugih, upravo onih protiv kojih se vakciniše i u državama koje vakcinišu (uz nepromenjenu frekvenciju obolelih od bolesti koje nije obuhvatala imunizacija)?
    - Drastično poboljšanje sanitarnih i higijenskih uvjeta, čistoće hrane i vode, životnih prostora, kvaliteta ishrane, itd.

    Šta je objašnjenje za iste ishode zabeležene tokom perioda od prethodnih 1 000 godina, koliko se već otprilike zna za razne oblike imunizacije?
    - Isto.

    Sledeća hipoteza.
    Vakcine su štetne, u većoj frekvenciji i većem obimu nego same bolesti protiv kojih su razvijene.
    Dobro.
    Ako je tako, zašto je smrtnost dece drastično opala u moderno doba?
    - Isto (Drastično poboljšanje sanitarnih i higijenskih uvjeta, čistoće hrane i vode, životnih prostora, kvaliteta ishrane, itd.)
    - Međutim: što je razlog eksplozije autoimunih bolesti kod djece u zadnjih 20-30 godina? Jesi se ikada to zapitala? Što je razlog eksplozije neuroloških poremećaja kod djece? Ha?
    Kako to da ukupan zbir umrle i hendikepirane dece nije veći nego u pre-vakcinacijsko vreme?
    - Isto (Drastično poboljšanje sanitarnih i higijenskih uvjeta, čistoće hrane i vode, životnih prostora, kvaliteta ishrane, itd.)
    Kako to da ljudska populacija drastično RASTE, kada bi trebalo da opada?
    - Ne znam zašto uopće misliš da bi populacija "trebala" opadati.

    I na kraju, čija je vera slepa uprkos objektivnim podacima
    - Svih onih koji prihvaćaju ono što im se servira u medijima
    a ko upotrebljava najobičniji zdrav razum?
    - svi ostali
    .

  27. #1027
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Mislim, to je kao da pitaš zašto mačići kućnih mačaka imaju veće šanse za preživjeti i dužu očekivanu dob nego mačići dvorišnih i šumskih mačaka.

  28. #1028

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Kućne mačiće vlasnici daju cijepiti, možda zato?

    https://veterina.com.hr/?p=4577

  29. #1029

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ne mogu da te citiram sa ovim što si napravio...
    Ali, recimo... kako čistoća hrane i vode utiče na učestalost virusa koji se mahom prenose kapljičnim putem vazduhom?
    Kako to da su ti virusi tokom istorije napadali i usmrćivali i monarhe i plemiće, ljude koji su imali zavidan kvalitet života, životnog prostora i ishrane? Ili recimo civilizacije koje su za svoje vreme imali zavidna higijensko-sanitarna rešenja, poput Rima ili delova stare Kine?
    Da ne pominjemo činjenice da su na određene načine hrana koju danas jedemo, voda koju pijemo i životni prostor daleko manje čisti i kvalitetni nego ikada.

    I onaj osnovni argument protiv tvoje logike koji izgleda nisi zapazio. Ako su tako efikasni, zašto svi ti faktori koje si nabrojao onda nisu iskorenili i sve ostale zarazne bolesti? I zašto npr. polio nije uopšte nestao sa poboljšanjem sanitarnih uslova početkom 20. veka, nego je naprotiv, buknuo u goru i opasniju formu i epidemiju, čak i u državama koje su imale dobar životni standard?


    Šta je razlog eksplozije autoimunih bolesti i neuroloških poremećaja? Činjenica da su ta deca preživela. Sto godina ranije bila bi mrtva. Kao što su i sada ta deca često prve i najslabije žrtve bolesti protiv kojih se imunizuje.

    Populacija bi "trebala" opadati jer se u njoj imunizuje u proseku 90% novorođenčadi i dece. DA su vakcine tako neizmerno štetne i beskorisne, smrtnost bi trebala da bude ista, slična ili veća nego ranije. Nikakvi poboljšani uslovi sredine ne bi mogli to da ponište.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 09.05.2019. at 20:16

  30. #1030

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Kućne mačiće vlasnici daju cijepiti, možda zato?

    https://veterina.com.hr/?p=4577

    Ne vidim baš vezu između kućnih mačića i ljudske dece ali

    (Mislim, mi već vekovima ne odgajamo decu ni u dvorištu ni u šumi, valjda - a i puštamo našu decu svakodnevno napolje, valjda... za razliku od kućnih mačića...) a i ne jede nas ništa u šumi odavno ...
    Posljednje uređivanje od pulinka : 09.05.2019. at 20:23

  31. #1031

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vidim baš vezu između kućnih mačića i ljudske dece ali

    (Mislim, mi već vekovima ne odgajamo decu ni u dvorištu ni u šumi, valjda - a i puštamo našu decu svakodnevno napolje, valjda... za razliku od kućnih mačića...) a i ne jede nas ništa u šumi odavno ...
    Pa Nikolaa je spomenuo tu analogiju. Činjenica je da se kućne mačke fakat cijepe, ako već idemo uspoređivati.
    Nisi shvatila moju ironiju?
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 09.05.2019. at 20:34

  32. #1032
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Logika da su bolesti suzbijene radi uvođenja cijepljenja ne drži vodu - jer postoje mnoge bolesti za koje uopće nema cjepiva! Međutim, kao što svi znamo, ljudi od tih bolesti više ne boluju, iako u prošlosti jesu. I općeprihvaćena činjenica u medicinskoj struci je da je to tako zbog poboljšanih uvjeta života.

    Koja čudna koincidencija - za baš točno sve one bolesti za koje su patentirana cjepiva kaže se da su suzbijene upravo radi cjepiva, a za točno sve one za koje cjepiva nisu patentirana, kaže se da su nestale zbog poboljšanih uvjeta života. Hmmmm, tko bi tu povezao neke točkice....

  33. #1033

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Pa Nikolaa je spomenuo tu analogiju. Činjenica je da se kućne mačke fakat cijepe, ako već idemo uspoređivati.
    Nisi shvatila moju ironiju?
    Ma jesam, samo sam glupo nakucala u žurbi, mrzelo me da citiram i Nikolu, pa sam sve spojila u isti post ne baš srećno .

  34. #1034

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Nikolaa prvotno napisa Vidi poruku
    Logika da su bolesti suzbijene radi uvođenja cijepljenja ne drži vodu - jer postoje mnoge bolesti za koje uopće nema cjepiva! Međutim, kao što svi znamo, ljudi od tih bolesti više ne boluju, iako u prošlosti jesu. I općeprihvaćena činjenica u medicinskoj struci je da je to tako zbog poboljšanih uvjeta života.

    Koja čudna koincidencija - za baš točno sve one bolesti za koje su patentirana cjepiva kaže se da su suzbijene upravo radi cjepiva, a za točno sve one za koje cjepiva nisu patentirana, kaže se da su nestale zbog poboljšanih uvjeta života. Hmmmm, tko bi tu povezao neke točkice....

    Problem sa bolestima od kojih ljudi više uopšte ne boluju je što za mnoge od njih više ne možemo biti sigurni da li im je uzročnik virus, bakterija, parazit, trovanje nečim, deficit nekog vitamina ili nešto pedeseto, tako da naravno da su neke od tih bolesti nestale poboljšanjem životnih uslova. Dobar deo tih nestalih i proređenih bolesti se uopšte nije prenosio sa čoveka na čoveka, tako da tvoje poređenje ne stoji.
    Moji komentari su se strogo odnosili na zarazne bolesti za koje znamo da se prenose sa čoveka na čoveka i da su im uzročnici virusi ili bakterije.

    Što se tiče poboljšanih uslova života, hajde, koji životni faktor se drastično promenio od 1980. kada su kod nas još svi imali rubeole i zauške kao deca, do 1990. kada ih više nije imao skoro niko?

  35. #1035

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ma jesam, samo sam glupo nakucala u žurbi, mrzelo me da citiram i Nikolu, pa sam sve spojila u isti post ne baš srećno .
    Kužim, da da

  36. #1036

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Nikolaa prvotno napisa Vidi poruku
    Šta je objašnjenje za nestanak nekih virusa i neverovatno drastičan pad drugih, upravo onih protiv kojih se vakciniše i u državama koje vakcinišu (uz nepromenjenu frekvenciju obolelih od bolesti koje nije obuhvatala imunizacija)?

    - Drastično poboljšanje sanitarnih i higijenskih uvjeta, čistoće hrane i vode, životnih prostora, kvaliteta ishrane, itd..
    Objasni to na primjeru epidemije ospica u Srbiji prosle godine kada je oboljelo preko 5000 osoba, od kojih je umrlo 15 i na primjeru trenutne epidemije ospica u Makedoniji s do sada oboljelih oko 1300 osoba i umrlih 4.

    Sto se to iznenada desilo u Srbiji prosle godine i onda u Makedoniji ove godine da su sanitarni i higijenski uvjeti iznenada opali, je li doslo do drasticnog oneciscenja hrane i vode, pada standarda zivotnog prostora, kvalitete ishrane? Ili sto?

    Takodjer molim objasni kako to da unatoc tome sto desetljecima nemamo epidemiju ospice u Hrvatskoj svo to vrijeme uz iste sanitarne i higijenske uvjete te ostalo navedeno imamo konstantne epidemije vodenih kozica (varicela)?

  37. #1037

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Zaboravila sam staviti link na slikoviti prikaz spomenutih epidemija. Pa molim Nikolu za pojasnjenje istih.

    http://ospice.geonav.xyz/?fbclid=IwA...Ks0ZoEGr0#2019

  38. #1038
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Nikolaa prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i što ugledan imunolog priča o svojem školovanju:
    https://www.collective-evolution.com...-immunologist/
    https://www.snopes.com/fact-check/ha...ated-children/


    Ah, sto je ugledna i puna kredibiliteta.

  39. #1039

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Činjenica je da su poboljšani higijenski uvjeti doveli do smanjenja oboljenja od nekih bolesti ali su isto tako doveli do drastičnog povečanja drugih, npr alergija.

    Nikolaa, osim famozne studije da cjepiva uzrokuju autizam a koja je lažirana, koji ti još imaš strah od cjepiva? Tj čega se, osim autizma tako panično bojiš da tako drastično guraš glavu u pijesak? I da li si ikad koristio aspirin, andol ili bilo koji drugi paracetamol, ili neku tabletu protiv glavobolje, ili antibiotik ili bilo koji lijek? Da li posjećuješ ikakvog doktora? I nadalje, kakvu ti to imaš edukaciju da si kompetentan raspravljati o kompleksnoj struci kao što je medicina? Ili, da li bi se usudio roditeljima male Mile reći da ne vjeruju medicini?

    Ja se recimo panično bojim da mi djete ne oboli od ospica ili meningitisa, strašno mi je bila frka prošle godine u ljeto dok je imala svega mjesec dana a kad su se ospice javile i u HR.
    Pored redovnog cjepljenja dobila je i cjepiva protiv rote i pneumokoka a dobit će još i protiv meningitisa i vodenih kozica.

  40. #1040
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa i nisu doveli do smanjenja pobola, nego do smanjenja smrtnosti.

  41. #1041
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    Nikolaa doktor za argumentiranje djed šumom baba drumom.

  42. #1042
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Da...
    Ovo je o evoluciji i kreacionizmu, ali je prilično univerzalno primenljivo:
    Scott D. Weitzenhoffer:”Raspravljati o temi evolucije s kreacionistom je poput pokušaja da igrate šah s golubom; porušit će figure, posrati se na ploču i odletjeti nazad u svoje jato po potvrdu svoje pobjede.”

    Doista je.

  43. #1043
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Evo novih podataka: 26% djece cijepljene protiv ospica dva ili više puta je oboljelo od ospica.
    I to u državi u kojoj je "krdo" procijepljeno 99%, a bilo je 700 epidemija ospica unutar samo 4 godine.
    Tako da one filozofije o "imunitetu krda" i učinkovitosti cjepiva možete objesiti golubu o rep.
    U članku je i link na znanstveni rad, znam da njih prekaljeni forumaši najviše vole...izvrtati.
    http://www.greenmedinfo.com/blog/fai...nes-new-chines

  44. #1044

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Iz naučnog rada:

    "In China, children receive a measles-containing vaccine (MCV)
    at 8 months, 18–24 months, and some urban areas offer a third dose at age 4–6 years. "

    "and perhaps that the dose administered at 8 months of age, one of theearliest suggested dose times in the world for MCV,
    may have a reduced immune response "

    "Future research is needed to identify whether this is due to primary or secondary vaccine failure, and whether cold chain management, low vaccine efficacy, scheduled dose timing, or host factors such as co-morbidities and waning immunity might be responsible."


    Znači, njihova deca se imunizuju po totalno drugačijem kalendaru nego naša, puno ranije, kada je imuni odgovor puno slabiji. Osim toga, i dalje ne znaju da li su njihove vakcine bile ispravne, da li je ispoštovan hladni lanac, itd. itd.

    Šta je tvoja poenta - da se u Kini, koja je trenutno najzagađenija, najmnogoljudnija, prilično korumpirana, sa velikom gustinom stanovništva i frekvencijom migracija, ne sjajnim standardom života i totalno drugačijim kalendarom vakcinacije od našeg - povremeno javljaju lokalizovane epidemije ospica?

    Što se mene tiče, ja im se divim kako su uopšte živi u neljudskim uslovima koje tako mnogo njih podnosi. Njihov imuni sistem je konstatno ugrožen i ne čudi me ako vakcine kod dela stanovništva ne mogu da postignu pun efekat.

    Ja zaista ne razumem šta je u glavi ljudi kao što si ti.
    Ti zaista, ali zaista imaš drskosti da tvrdiš da su npr. velike boginje nestale zbog boljih uslova života? Kojih?
    Zaista tvrdiš da nam deca nemaju zauške i rubeole jer imaju bolje životne uslove od našeg detinjstva? Koje?
    Koji je to čarobni životni faktor koji uključuje/isključuje epidemije a da nisu vakcine?
    Kako to da se te kineske epidemije ne šire dalje i ne postanu globalne, kao što se dešava epidemijama gripa?
    Kako to da nema više polia u Africi gde ljudi često žive uočajnim uslovima ali se besomučno vakcinišu?
    Kako to da je deda MM-a umro od tuberkuloze a njegov sin je nikad nije dobio iako je uz njega odrastao, jedina razlika je bila u započetoj vakcinaciji?

    Znači, sve očigledne višedecenijske dokaze globalnog uspeha imunizacije ti biraš da ignorišeš, ali ćeš sada besomučno po temi da spamuješ sa svakim dostupnim pojedinačnim slučajem u kome se nešto u procesu vakcinacije zabrljalo pa su takvi i rezultati?



  45. #1045
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja zaista ne razumem šta je u glavi ljudi kao što si ti.
    Ti zaista, ali zaista imaš drskosti da tvrdiš da su npr. velike boginje nestale zbog boljih uslova života? Kojih?
    Zaista tvrdiš da nam deca nemaju zauške i rubeole jer imaju bolje životne uslove od našeg detinjstva? Koje?
    Koji je to čarobni životni faktor koji uključuje/isključuje epidemije a da nisu vakcine?
    Kako to da se te kineske epidemije ne šire dalje i ne postanu globalne, kao što se dešava epidemijama gripa?
    Kako to da nema više polia u Africi gde ljudi često žive uočajnim uslovima ali se besomučno vakcinišu?
    Kako to da je deda MM-a umro od tuberkuloze a njegov sin je nikad nije dobio iako je uz njega odrastao, jedina razlika je bila u započetoj vakcinaciji?

    Znači, sve očigledne višedecenijske dokaze globalnog uspeha imunizacije ti biraš da ignorišeš, ali ćeš sada besomučno po temi da spamuješ sa svakim dostupnim pojedinačnim slučajem u kome se nešto u procesu vakcinacije zabrljalo pa su takvi i rezultati?


    [/COLOR][/FONT]
    Garant je odgovor zdrava prehrana i homeopatija.

    Pulinka, samo golub može razumjeti goluba. Uzalud ti trud.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  46. #1046

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Objasni to na primjeru epidemije ospica u Srbiji prosle godine kada je oboljelo preko 5000 osoba, od kojih je umrlo 15 i na primjeru trenutne epidemije ospica u Makedoniji s do sada oboljelih oko 1300 osoba i umrlih 4.

    Sto se to iznenada desilo u Srbiji prosle godine i onda u Makedoniji ove godine da su sanitarni i higijenski uvjeti iznenada opali, je li doslo do drasticnog oneciscenja hrane i vode, pada standarda zivotnog prostora, kvalitete ishrane? Ili sto?

    Takodjer molim objasni kako to da unatoc tome sto desetljecima nemamo epidemiju ospice u Hrvatskoj svo to vrijeme uz iste sanitarne i higijenske uvjete te ostalo navedeno imamo konstantne epidemije vodenih kozica (varicela)?
    Nikolaa, bi li molim odgovorio na ova moja pitanja?

  47. #1047
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Cure,
    Nikola je trol.
    Nemojte trošiti svoju energiju na trola.
    Molim vas.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #1048

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Da je tema neka druga odavno se ne bih nastavljala.
    Ali čini mi se važno ne puštati na volju trolovima na temi vakcinacije.
    Kod nas taktika sleganja ramenima nije donela baš najbolje rezultate prošle godine :/.
    Nekako računam da nastavljanjem na temu mogu ipak podstaći nekoga ko je čita na dalje razmišljanje.
    Iako, nažalost, istraživanja pokazuju da antivakceri mišljenje najefikasnije menjaju suočeni sa eksplicitnim primerima obolele i umrle dece. Kao kod nas, gde je stopa vakcinisanih skočila vrtoglavo u nepunih godinu dana u toku epidemije, iako je godinama pre toga padala...

    Sve u svemu, ja se kao tešim da ne rasipam energiju nego je ulažem u neke buduće generacije koje će živeti sa mojom decom (i nadajmo se ne prenositi nepotrebno bolesti).

  49. #1049
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,145

    Početno

    pulinka, i ja sam tako mislila do pred tjedan dana kad mi se činilo da Nikolaa ipak na kraju sam sebe pokopa s besmislenim "argumentima", ne treba mu kontra strana. Tko pokušava razumijeti, valjda će uvidjeti da to što on linka nikad nema veze s tim što želi pokazati. Bez iznimke. Kako oko sebe nemam antivakcinere, eto barem vidim da ne razumiju problem, ali ako ga ne žele razumijeti, onda ti tu ništa ne možeš. Ako žele, a ne mogu, opet ne možeš ništa.

    Ili ne razumije, ili mu je dosadno pa nas malo kao provocira pa je trol vulgaris, kao što je Tanči napisala.

  50. #1050
    Nikolaa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    42

    Početno

    Samo se vi kunite u sigurnost cjepiva zato jer su tako proglasili oni koji su na pozicijama moći - a evo što se u međuvremenu događa (tj. cenzurira) iza kulisa:
    http://www.greenmedinfo.com/blog/gat...o-facebook-rep

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •