Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Trudovi i pokreti bebe

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno Trudovi i pokreti bebe

    Da li se beba smiri kada počnu pravi trudovi?
    Ili još uvijek između kontrakcija postoji neka aktivnost?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Ja sam samo osjecala da se principessa spusta i priprema za izgon, nisam osjecala njezine udarce.

  3. #3
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Pa ja sam ga znala osjetiti svako toliko, znam da smo jurili u bolnicu jer je mm bio uvjeren da je mali ostao na suhom jer mi je puknuo vodenjak i ja sam mu stalno govorila da osjećam kako se maleni miče

  4. #4
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Svo troje moje djece bili su izuzetno aktivni dok su se rađali.Najmanji se toliko ritao da je gurao pločicu ctg-a pa su jednu morali skinuti

  5. #5
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    meni se B micala cijelo vrijeme, čak su njeni pokreti izazivali trudove

  6. #6
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    i moj A se micao-štaviše odgurivao se nogama u dok se spuštao-ja sam se baš začudila-vjerojatno to nije čudno, ali eto ja nisam znala da to bebe rade.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    Negdje sam pročitala kako pokreti bebe u vrijeme poroda mogu upućivati na to da nešto nije u redu. Moja beba je jako aktivna (poznata mi je ova priča sa ctg aparatom- neki dan ga je odgurivao dok ga nisu premjestili i pokušali ponovno ), pa ne želim paničariti bez razloga kad dođe vrijeme.

  8. #8
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    U riječkom rodilištu u zadnjim tjednima na kontroli, dobije se papir na kojem se prate fekalni pokreti. Tri puta dnevno se po sat vremena bilježe bebini pokreti. Pred kraj trudnoće ti bi se pokreti morali smanjiti tj., beba se priprema za porod pa se i njena aktivnost smanjuje.

    Pračenje takvih pokreta i mami i doktorima može pokazati dali se približava vrijeme.
    E sad, to je isto jako varljivo. Ja sam zadnjih 5 dana pred porod ležala u bolnici i mjerila sam po (najmanje!) 40ak udaraca dnevno, dok je moja cimerica recimo, bebu osjetila manje od 10 puta (par dana pred porod).

    A kad su počeli trudovi- na žalost nisam više ništa osjećala osim boli, ili se bar toga ne sjećam.

  9. #9
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    moja curka je bila aktivna non stop od početka do kraja
    na porodu sam lijepo gledala u trbuh dok se ona ritala ali nije me to boljelo nego trudovi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •