Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 219

Tema: Ankete o polaženju djece u vrtić tijekom blagdana

  1. #151
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Ja kad sam vidjela anketu odmah sam stavila sve plusiće jer mi se anketa nije svidjela a istina je da do zadnjega ne znam što ćemo i kako ćemo, na kraju će mi m bit doma pa eto... a ja radije volim Ninu odvest u vrtić nego ju ostavit bilo kome na čuvanje, pa i kad trebam do frizera, počistit kuću il kad jednostavno trebam svoj mir...za pročitat neku dobru knjigu o odgoju djece

  2. #152

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa
    Ja kad sam vidjela anketu odmah sam stavila sve plusiće jer mi se anketa nije svidjela a istina je da do zadnjega ne znam što ćemo i kako ćemo, na kraju će mi m bit doma pa eto... a ja radije volim Ninu odvest u vrtić nego ju ostavit bilo kome na čuvanje, pa i kad trebam do frizera, počistit kuću il kad jednostavno trebam svoj mir...za pročitat neku dobru knjigu o odgoju djece

  3. #153
    cinderella avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    329

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    moje osobno mišljenje je da se ditetu puno više i kvalitetnije posvetim kad je skupim iz vrtića nego kad je 24 sata uz mene. kad iz vrtića dođemo doma onda mi je važnije sjest s njom i pričat nego
    e, pa tako i ja mislim. nisam ni mislila na tvoj, niti sofkin primjer nego (da navedem konkretne primjere da nebi bilo zabune):
    ----- trogodisnjak prica svojoj teti koja ga vodi u dezurstvo na badnjak da mama i baka doma peku kolace pa on mora bit u vrticu dok one ne zavrse - igrom slucaja poznajem tu zenu iz videnja i ona mi je to potvrdila :shock: e sad, znam da svatko treba vrijeme za sebe, kuhanje... ali ta zena je meni bez imalo ustrucavanja rekla da joj je dijete bilo na badnjak u dezurstvu zadnje i to 1 h. pa sta ga onda nije mogla bar malo ranije odvest kad je vec i baka doma pa da se on igra ili da "pomaze" radit kolace
    -----mama, tata i baka drugog djeteta kroz prozor svog stana gledaju u vrticko dvoriste (svi cijeli dan doma) te po dolasku napadaju tete i drugu djecu - zasto si malom napravio ovo, zasto se teta pomakla lijevo ili desno (moram karikirat jer ako su svi doma pa sta onda toliko porigovaraju - ali svakom djetetu i tetama. kao sto je netko iznad napisao sta ga vode tamo ako je to toliko (po njihovom) nesigurna i nepouzdana okolina
    -----nezaposlena mama (razvedena) sa starim i nemocnim ocem (svojim) "odgaja" djevojcicu. ona umj. da trazi posao - sa svakog ju radi njenog nerada izbace - polugola skakuce po okolnim kaficima i spava sa gotovo svakim (bez obzira na godine). umjesto da se posveti svojoj curi - mala je u dezurstvu svaki dan. dobro, u ovom slucaju je valjda i bolje da ne vidi sto joj majcica radi, bolje joj je u vrticu
    -----susjed pita tetu (dijete 5 god, on ne radi - niti u fusu) - teta recite, buduci da sam ja stalno doma kad ce bit vrijeme da pocnem malu odgajat :shock: :shock:

    ne znam trebam li dalje nabrajati (al znam jos primjera).... na takve sam mislila da ne trebaju ostavljati djecu po cijele dane u vrticu jer bi ipak obitelj trebala biti temeljni odgajatelj i oni bi trebali provodit vise vremena s djecom. i oni zaista ne provode vrijeme s djecom iz komocije.

    nisam mislila ni na sofkin slucaj jer njena kolegica ako trazi posao na to trazenje trosi puno vremena (znam iz vlastitog iskustva, pogotovo ako ni ona nema auto) i treba joj vrtic zbog toga. ne kazem da ne treba ic frizeru i sl. al to nije svaki dan, niti ne traje pol dana. tako da joj dijete ne ostaje zbog toga u vrticu dulje nego obicno.
    takoder znam zenu koja vodi dijete ujutro u dezurstvi i pokupi ga u popodnevnom jer ima takvo radno vrijeme. i to je svaki dan. to ne smatram komocijom jer mora tako radit.
    isto tako nisam mislila na dezurne doktore, trgovce... ili ljude koji fakat nemaju kom ostavit djecu ali to sam vec sve rekla u prethodnim postovima i mislila sam da se to iz njih da procitat. ako ne, sorry, moja greska nadam se da sam ovim konkretnim primjerima pojasnila na sto sam mislila. jedino sto se pitam koliko takve djece kojima se roditelji bas nimalo ne bave stvarno ima ako ja sama znam toliko primjera

  4. #154

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    evo...mene zanima povratna informacija...
    tko od vas koristi sada dežurstva, koliko teta radi, koliko otprilike djece ima?

    kod nas je na badnjak bilo 20-ak djece, a 8 teta, 2 spremačice (za kuharice nisam sigurna... vidjela sam 2, ali možda ih je bilo još u kuhinji)... i jel to onda pokazatelj da roditelji trebaju vrtić onoliko koliko su pisali po anketama?
    dogodilo se upravo ono o čemu sam pisala... ako 100 roditelja stavi plusić tek tako, i onda se za 100 djece organizira toliko puno teta, a djece na kraju dođe toliko da su im dovoljne 2 (maksimalno 3 tete), 5-6 teta je taj dan bespotrebno došlo na posao umjesto da iskoriste dan godišnjeg

  5. #155

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    ma bubička, nisu valjda svi s predumišljajem napisali plusiće

    ja još ne znam hoću li na g.o. sljedeći tjedan, što sam trebala upisati u anketu pred 2 tjedna?

    OK, na Badnjak je i kod nas zbilja malo djece, i ja svečano obećavam da ću za veliki petak staviti minus pa kud puklo da puklo

  6. #156

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    na Badnjak nisam radila, tako da ne znam koliko ih je bilo
    No jutros sam L ostavila u 8:30 i bilo ih je od cijelog objekta (10 grupa) desetak.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    ma bubička, nisu valjda svi s predumišljajem napisali plusiće

    ja još ne znam hoću li na g.o. sljedeći tjedan, što sam trebala upisati u anketu pred 2 tjedna?
    ne znam s čim su upisali, ali od tolikog broja predbilježenih, došla je petina...
    i sad zamisli da se ankete uopće ne rade... nijedna teta, nijedna kuharica, nijedna spremačica ne bi mogla na godišnji, jer se uopće ne bi znalo koliko će djece doći....

    eto, cure, to vam je namjena anketa...da se bar otprilike zna koliko roditelja ima potrebu za vrtićem i koliko zaposlenika smije koristiti dane godišnjeg... nikakav pritisak na roditelje....

    ailish, naravno da ako ne znaš hoćeš li dobiti godišnji, nisi odgovorna za plusić na anketi, ali bilo bi dobro da i kod tog dana staviš upitnik...ili bar napomeneš teti da još nisi sigurna...

  8. #158

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    36

    Početno

    Evo Bubička kako ti to izgleda kod nas:
    Nismo provodili anketu , ni zapitkivali roditelje da se ne bi osjetili kako se osjecaju neki roditelji na forumu.
    Na badanjak sam bila dezurna od 5.45, prvo dijete je doslo u 7.15. Sama samcata sam sjedila i cekala (pomocnog osoblja jos nije bilo u to vrijeme).
    5 djece citav dan (po dvije grupe spojene), a tri smo bile zaduzene raditi u toj grupi. Bez ikakvog razloga, bile su i vise nego dvije dovoljne .
    Da smo znali unaprijed koliko ce ih barem otprilike bit...netko je mogao koristit slobodan dan. Sveukupno nas je bilo previse jer nismo znali koliki broj ocekujemo i nije imalo nikakvog smisla.
    Danas sam nazvala da vidim koliko ih je i kada da dodjem u popdnevnu smjenu. 10 djece i receno mi je da nema smisla da dolazim raditi jer dvije rade.Koristila sam dan godisnjeg. Da sam od pocetka znala da ce biti tako i kakav ce tocan rapored biti, znala bi da imam 4 dana( jer sam u petak trebala koristit GO)) u komadu i iskoristila bi ih i otputovala s muzem.
    Ovako nista...Sve saznam u zadnji cas , tih par godisnjeg koji mi ostanu ili slobodnih koje teskom mukom skupim -ne mogu planirati vec svake godine ispadne - danas dodjem jer je tako po rasporedu- ne znamo koliko ih ocekujemo, sutra ostani kuci isto ih je ko i jucer malo , a prekosutra budi u pripravnosti pa ako ih bude veci broj zvat cemo te.. Za dva dana koja se unaprijed rasporedimo znam sigurno da cu iskoristit na tocan datum. A jos mi dan- dva upadnu neplanirano.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Na kraju ispadne, da su ta dezurstva losa i za djecu i za tete.
    I nitko to ne moze, zeli ili ne zna promjeniti na bolje.
    Tete su u isčekivanju, a moje dijete 2 mjeseca godišnje odlazi samo na čuvanje. Danas nisu bili vani (iako ih je bilo samo desetak, a ujutro sam vidjela najmanje tri tete) , nisu oblacili piđame, bili su u jednoj prirucnoj sobi, zapravo dijelu hodnika, da ne nabrajam dalje.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    ma eto, mislim da tvoj primjer mamamaja pokazuje kako to zapravo izgleda s druge strane, tj. strane teta... i da bi i roditelji mogli imati malo razumijevanja, a ne se toliko ljutiti zbog anketa...

    poanta je u tome da vrtić radi i da svatko tko radi u to vrijeme ima gdje zbrinuti svoje dijete, a činjenica da djetetove tete su možda tijekom tog perioda odsutne neko vrijeme, ne treba shvaćati tako tragično... naravno, ima djece koja to teže prihvate, ali svaka teta koja voli svoj posao, dat će sve od sebe da pomogne djetetu u takvoj situaciji da se dijete što bolje provede

  11. #161

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa
    Na kraju ispadne, da su ta dezurstva losa i za djecu i za tete.
    I nitko to ne moze, zeli ili ne zna promjeniti na bolje.
    Tete su u isčekivanju, a moje dijete 2 mjeseca godišnje odlazi samo na čuvanje. Danas nisu bili vani (iako ih je bilo samo desetak, a ujutro sam vidjela najmanje tri tete) , nisu oblacili piđame, bili su u jednoj prirucnrtićuoj sobi, zapravo dijelu hodnika, da ne nabrajam dalje.
    hm... izgleda da se te tete ili nisu potrudile oko toga da djeca uživaju tijekom dana u vrtiću ili da, s obzirom da možda ne poznaju djecu, izbjegavaju odlazak van i oblačenje pidžama (da se nešto ne zagubi)...ne opravdavam ih, ali možda je u tome problem :?

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Razlog sto ne idu van je definitivno taj sto se tetama ne ide. Njihov odgovor jutros je bio, da ima malih beba. Sto uopce nije razlog jer su bile tri tete, i ako male bebe ne trebaju ići van uvijek jedna ili čak dvije tete mogu ostati s njima.
    Ja imam razumjevanja za tete, ali ono što sam htjela reći je to da moje dijete 2 mjeseca i više godišnje provede u polovičnim rješenjima. I to me muči.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    pa ako je tako cijelo vrijeme dok su grupe spojene, onda je to stvarno žalosno
    nadam se da dok dođu druge tete da će one imati drukčiji način rada tijekom spajanja grupa...

  14. #164

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    22

    Početno

    ono što sam htjela reći je to da moje dijete 2 mjeseca i više godišnje provede u polovičnim rješenjima. I to me muči.
    _________________
    Znam da je to većini roditelja teško, još je teže djeci, ali vrtić do 45 dana ne smije uzimati zamjenu. Jedino vi roditelji svakodnevnim grintanjem ravnatelju možete nešto promjeniti.

  15. #165
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ko što već rekoh, kod nas uopće nije bilo niti anketa, niti obavijesti, niti dan danas išta piše niti na jednim vratima, počevši od ulaznih pa nadalje....međutim, kad sam vidjela da nitko ništa ne govori, pitala sam - i opet mi nitko nije znao reći - stoga je moje dijete čitav prošli i polovicu ovog tjedna bilo kod bake čisto da sebe i njega poštedim nepotrebnih stresova.....
    I sad, s obzirom da me još uvijek nitko nije ni o čemu obavijestio - hoće li biti dežurstva, do kad, gdje, koje tete.....jučer dovedem dijete u vrtić s pretpostavkom da s obzirom da su blagdani IPAK već prošli, možda bar netko nešto zna.
    Međutim, kad sam zatekla zaključana vrata njegove grupe, o čemu me ponavljam nitko nije niti obavijestio, niti stavio obavijest na ta ista zaključana vrata - krenula sam istraživati po vrtiću kamo ga trebam odvesti. Ovo ne da je preotužno - nego stvarno nemam nikakvog komentara.
    Dakle, tete ne mogu nešto znati po duhu svetom nego roditelji sve moraju nacrtat i obojat ako žele da im se djecu tretira kao i inače kad nema dežurstava, ali roditelji bi ipak trebali po duhu svetom znati kamo trebaju dovesti dijete :/

    Kad sam konačno dobila neku informaciju na hodniku gdje su djeca iz njegove grupe, tamo sam, u valjda najmanjoj prostoriji u vrtiću, zatekla dvadesetak djece s jednom tetom - što je kao recimo u redu....ali isto tako mom djetetu su to potpuno nepoznata djeca i još ih je toliko, nepoznata prostorija i nepoznata teta, a na što se mi - i on, baš kao niti ja, nismo imali priliku pripremiti jer smo zakinuti za vrlo važne i presudne informacije.....
    Očito su neki roditelji, baš kao i ja, odlučili dijete nakon blagdana ipak odvesti u vrtić, a vrtić nije napravio baš ništa da osigura nekakvu normalniju organizaciju sukladno situaciji koja se mogla očekivati. A ako se nije mogla, onda su ipak morali napraviti anketu koje, ponavljam, nije bilo, dakle sve se ipak zna po duhu svetom.

    Uopće neću o tome da mi je dijete koje već samostalno ide na wc, čitavo popodne bilo u peleni....no opet, ne mogu za to kriviti tete koje s tolikom djecom ne mogu u dva dana zapamtiti što, kome, kada i koliko....

    Netko će sad komentirati - samo 2-3 dana - ali radi se o 2-3 dana u takvim uvjetima, a sasvim sam sigurna da se sve to skupa da puno, puno bolje organizirati kad bi se uopće netko s tim malo pozabavio.

    Zato, svaka čast vrtićima koja uopće rade ankete i gdje se bar netko pokušava potruditi da sve više-manje funkcionira....

  16. #166

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    22

    Početno

    Vrtići ne smiju provoditi ankete ( direktiva iz grada) jer se upravo roditelji bune protiv njih, a s obzirom da se ne zna koliko djece će doći, teško je organizirati rad. Kod mene je na staru godinu bilo 3 djece, ukupno jaslice i vrtić, a radilo je 8 odgajatelja, 2 spremačice i kuharica.
    Pošto nam isti grad ne dozvoljava zamjene za bolovanja do 45 dana, odgajatelji sami pokrivaju sve rupe u smjenama. Na taj način se nakupi popriličan višak sati. Pošto nama nitko ne plaća prekovremeni rad, a nakupi se tu dosta viška tokom godine, jedino što možemo je koristiti slobodne dane, a to je najprikladnije kad je smanjen broj djece. Žao mi je što to nekoj djeci teško pada, jer svako dijete najviše voli biti u svojoj sobi sa svojom tetom.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Vrtići ne smiju provoditi ankete ( direktiva iz grada
    Od kad je ovo aktualno?

  18. #168

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    22

    Početno

    Već za Dan mrtvih se kod nas nije smjelo anketirat roditelje. Ali isto tako znam da se velik dio vrtića na to oglušio.

  19. #169
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    ni kod nas nije bilo ankete, ali su stavili papir na koji su molili da se upišu djeca koja NEĆE dolaziti (znači nisu smjeli kao prijašnjih godina staviti cijeli popis djece pa se svaki roditelj izjasni i potpiše, nego su roditelji sami upisivali samo djecu koja ne dolaze)

    inače, u našem vrtiću se svakog rujna održavaju veliki roditeljski za roditelje tek upisane djece (posebno za jasličare, posebno za vrtićance) na kojem su nas obavijestili kako funkcionira vrtić, kad su dežurstva, u kojim sobama su dežurstva, da SVA djeca na jednu godinu (srednja vrtićka skupina) sele u drugu zgradu na drugom kraju naselja (naravno, skupa sa svojim tetama, razlog je jednostavni nedostatak prostora u glavnoj zgradi), SVE tete su se predstavile sa par rečenica, kao i ravnateljica, psihologica, pedagogica i medicinska sestra, mogli smo postavljati pitanja i poslije su nas odveli po sobama u kojima će nam djeca boraviti. također imamo svake godine po 3-4 roditeljska sastanka na kojima opet možemo (u točki "razno" ) pitati i raspraviti sve što nas zanima
    ja poslije takvih sastanaka nemam nikakvih pitanja, sve mi bude jasno i sve raspravimo na licu mjesta - zar u vašim vrtićima toga nema?

  20. #170
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    nema. Nama su na prvom sastanku nakon ljeta rekli da će biti sljedeći početkom listopada zbog polaska djece u školu. Sastanak još nije održan

  21. #171
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    u našem je jedan pri upisu.
    poslije više nije bio niti jedan - godinu i pol dana smo u tom vrtiću bez sastanka.
    Da ne bi bilo zabune, inače sam zadovoljna i uvjetima i tetama i obično nema nikakvih većih problema, ali da bi moglo biti bolje - moglo bi....

  22. #172

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Kod nas je jedan veliki zajednički za sve nove klince vrtića i jaslica na početku godine, zatim jedan veliki za našu grupu na početku godine i jedan u 11. mjesecu, a individualne konzultacije svaki tjedan. Pretpostavljam da je slijedeći negdje na proljeće ...

    Ali puno ovisi o roditeljima: kod starije curke na sastancima se pojavljuju roditelji gotovo sve djece, dok kod mlađe roditelji 4-5 djeteta (i to uvijek isti). I naravno da roditelji koji ne dolaze na sastanke ne znaju zbivanja u vrtiću i razloge određenim događanjima.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj mirjana prvotno napisa
    ni kod nas nije bilo ankete, ali su stavili papir na koji su molili da se upišu djeca koja NEĆE dolaziti (znači nisu smjeli kao prijašnjih godina staviti cijeli popis djece pa se svaki roditelj izjasni i potpiše, nego su roditelji sami upisivali samo djecu koja ne dolaze)
    po meni...dođe na isto (samo je drukčije zapakirano)...

  24. #174

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Zato, svaka čast vrtićima koja uopće rade ankete i gdje se bar netko pokušava potruditi da sve više-manje funkcionira....
    eto...tvoj primjer pokazuje da je ipak bolje imati anketu i biti obavješten kako će se točno raditi tijekom ta dva tjedna i gdje će djeca biti smještena, a ne da i ti i dijete doživljavate ovakav šok (da si bila obavještena kako će se raditi, mogla si i dijete na to bar malo razgovorom pripremiti...)

  25. #175
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    evo našeg stanja

    imali smo anketu, ali usmenu i nemam ništa protiv anketa, dapače smatram ih dobrima da se tete bolje organiziraju.

    inače već godinama šizim na ta dežurstva jer su za djecu katastrofalna - svaki dan druga teta . moji polude.

    na zadnjem roditeljskom sam iznijela ravnateljici vrtića sve što mislim o njihovoj organizaciji rada i problemima koji se onda dešavaju i nije bilo nimalo ugodno.

    ovaj božić ja prezadovoljna, sunčica još više - jedna teta je radila prvi tjedan od 6.30 do 15.30, a druga je bila doma. drugi tjedan su se zamjenile i sve pet. kako je bilo cirka pola djece iz grupe družili su se sa susjednom grupom što je meni super ali bar jedna poznata teta pod obavezno :D

  26. #176

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    sunca, to je super za tebe i tvoje dijete...i za tete ako su već iskoristile sav godišnji i većinu slobodnih dana
    ali, problem je ako nisu iskoristile sav godišnji i sl. dane... kad će to onda iskoristiti...dok grupa normalno funkcionira, bez spajanja?
    jer ako na taj isti način rade preko ljeta da je jedna 1 mjesec, a 2. drugi mjesec, nema šanse da su iskoristile godišnji...ok, znam da tebe to vjerojatno ne zanima, ali organizacijski (po pitanju trošenja godišnjih) opet je problem za ustanovu

  27. #177

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    fghn
    Postovi
    47

    Početno

    jedna teta je radila prvi tjedan od 6.30 do 15.30, a druga je bila doma
    Ipak se ravnateljica oglasila na vase zamolbe, a ja samo mogu reci da se iz iskustva suosjecam s tetom koja je svih 5 dana u tjednu radila jutarnju osmosatnu smjenu.Sreca, smo taj jedan tjedan.Zatim odmor.
    Bubička mi stignemo iskoristit godišnji ako jedna koristi 7.mj., druga 8.mj, i onda si uvijek 5 preostalih dana sacuvamo i koristimo kad stignemo oko praznika, raznih blagdana, ako nam zatreba nesto hitno. Rijetko svih 5 dana u komadu.
    Naravno problem opet nastaje ljeti kad ne mozemo obje biti, vec uvijek jedna od nas radi s djetetu nepoznatim odgajateljem. Da nas je kojim slucajem 3 u grupi, dijete bi uvijek (u bilo kakvim situacijama,bolovanjima, blagdanima, gosinjim odmorima,...) moglo imat u obje smjene poznatog odgajatelja.I po dolasku i po odlasku A to ce se ,kako stvari kreću ,dogoditi jednom nikad.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    a kaj sa slobodnim danima? imate li ih i kad ih koristite?
    i da...slažem se da bi 3. odgajatelj bio rješenje ovih problema...a i još mnogih drugih...

  29. #179
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    bubička kaže:
    ...ok, znam da tebe to vjerojatno ne zanima
    pa nije baš da me ne zanima, jer imamo izrazito dobre i drage tete, ali sto bi ti rekla na to da je naša teta cijeli 8.mjesec radila u drugoj grupi na dežurstvu, a nama su bile nepoznate tete?

    po ljeti bih se zadovoljila i da poznata teta odradi uobičajnu smjenu, ali u situacijama kao što je bolest tete ili neki kraći praznici, ove mi devetosatne smjene ne izgledaju tako tragične - u tim danima nije ni puna grupa pa je ipak lakše. osim toga tete vrlo često odlaze na zamjene u druge grupe, pa opet imaju tako dugu smjenu.

  30. #180
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    kod nas je isto uvijek jedna 7, jedna 8. mj., ostane jos dana i za ovaj zimski period kad u razdoblju od bozica do sv.tri kralja ide jedna ekipa, a onda druga ekipa ovaj i sljedeci tjedan, u to vrijeme imamo oko 50% tzv. zimskog ispisa djece (isto tako ljeti imamo lj. ispis). nemamo sl. dana

  31. #181
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    a i da dodam, doista je dost i na organizaciji vrtica, klasicno (to sad ja uvjetno tako nazivam) organiziran vrtic je pun grupa koje su dosta zatvorene i djeca ne upoznaju niti drugu dj. niti tete, otvoreni vrtici imaju otvorena vrata, djeca se krecu izmedju nekoliko soba i upoznaju vise teta i imaju vise povjerenja. nama se to pokazalo jako dobrim bas kod ovakvih dezurstava, jer se ne radi o 2 tete, nego o barem 4.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj sunca prvotno napisa
    pa nije baš da me ne zanima, jer imamo izrazito dobre i drage tete, ali sto bi ti rekla na to da je naša teta cijeli 8.mjesec radila u drugoj grupi na dežurstvu, a nama su bile nepoznate tete?
    Pa rekla bih da mi to baš i nema smisla ako je ona radila, a da ipak nije bila sa svojom grupom... i drago mi je da si se izborila da se to promjeni...

  33. #183

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    kod nas je isto uvijek jedna 7, jedna 8. mj., ostane jos dana i za ovaj zimski period kad u razdoblju od bozica do sv.tri kralja ide jedna ekipa, a onda druga ekipa ovaj i sljedeci tjedan, u to vrijeme imamo oko 50% tzv. zimskog ispisa djece (isto tako ljeti imamo lj. ispis). nemamo sl. dana
    kako nemate sl. dana? dobijete novac za višak sati ili?

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Imam iskustvo u privatnom vrtiću gdje je bio kolektivni go jedan cijeli mjesec - ili 7. ili 8. a sve ostalo vrijeme se normalno radilo osim državnih praznika i blagdana, a isto tako imam iskustvo i u državnom vrtiću gdje su se skupljala djeca sa tri objekta u jedan, pa djeca na tim dežurstvima ne da nisu poznavala drugu djecu, već ni tete, ni prostor ukoliko nisu bili od onih kojima je dežurni vrtić bio matični. :/
    Moji nisu voljeli ići na ta dežurstva, a nakon incidenta koji sam doživjela sa juniorom na jednom od tih ljetnih dežurstava, nije mi padalo na pamet da ih opet tamo odvedem.

  35. #185

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    fghn
    Postovi
    47

    Početno

    a
    kaj sa slobodnim danima? imate li ih i kad ih koristite?
    Nekad pretvorim bolovanje u te slobodne dane, da mi ne skine s place gomilu novaca zbog 4-5 dana bolovanja. A na bolovanje idemo ionako samo kad smo bas koma, nekad ih iskoristimo oko drzavnih praznika...ili za hitne slucajeve ako bas nisam sigurna da stignem doci ili nam nesto iskrsne. Jednako kao s GO, ovisno o potrebi ili kad stignemo.Al uspijemo se izorganizirat nekeko i ostavljamo kolegice u nemilosti duljeg radnog vremena. Al svima jednako. Jedan put ja, jedan put ona... Al tesko je skupiti bas puno slobodnih dana s obzirom kako nam je satnica namjestena.

    osim toga tete vrlo često odlaze na zamjene u druge grupe, pa opet imaju tako dugu smjenu.
    Sumnjam da imaju osmosatnu smjenu (ako se radi o drzavnom vrticu), al mozda se varam.

    sto bi ti rekla na to da je naša teta cijeli 8.mjesec radila u drugoj grupi na dežurstvu, a nama su bile nepoznate tete?
    Ti lijepo opet kuc, kuc kod ravnateljice s jos par roditelja i opet u rjesavanje situacije. Ravnatelji su uglavnom spremni na nekakve pomake ako im grupica roditelja vise nad glavom i uporna je u svom zahtjevu. Za nase molbe i prigovore su prilicno gluhi.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj maza36 prvotno napisa
    Imam iskustvo u privatnom vrtiću gdje je bio kolektivni go jedan cijeli mjesec - ili 7. ili 8. a sve ostalo vrijeme se normalno radilo osim državnih praznika i blagdana, a isto tako imam iskustvo i u državnom vrtiću gdje su se skupljala djeca sa tri objekta u jedan, pa djeca na tim dežurstvima ne da nisu poznavala drugu djecu, već ni tete, ni prostor ukoliko nisu bili od onih kojima je dežurni vrtić bio matični. :/
    Moji nisu voljeli ići na ta dežurstva, a nakon incidenta koji sam doživjela sa juniorom na jednom od tih ljetnih dežurstava, nije mi padalo na pamet da ih opet tamo odvedem.
    ako sam ja dobro shvatila...privatni vrtić je bio 1 mjesec totalno zatvoren... i to je vama bolje? :/

  37. #187

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj miasa prvotno napisa
    Nekad pretvorim bolovanje u te slobodne dane, da mi ne skine s place gomilu novaca zbog 4-5 dana bolovanja. A na bolovanje idemo ionako samo kad smo bas koma, nekad ih iskoristimo oko drzavnih praznika...ili za hitne slucajeve ako bas nisam sigurna da stignem doci ili nam nesto iskrsne. Jednako kao s GO, ovisno o potrebi ili kad stignemo.Al uspijemo se izorganizirat nekeko i ostavljamo kolegice u nemilosti duljeg radnog vremena. Al svima jednako. Jedan put ja, jedan put ona... Al tesko je skupiti bas puno slobodnih dana s obzirom kako nam je satnica namjestena.
    nase molbe i prigovore su prilicno gluhi.
    čula sam da se slobodni dani ne smiju uzimati umjesto bolovanja... ali valjda to najviše ovisi jel ravnatelj dopušta...

  38. #188
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    kako nemate sl. dana? dobijete novac za višak sati ili?
    sve ode u preraspodjelu ili se dobiju novci.

  39. #189

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Naravno da nije bolje, bubička. Ja samo govorim kakva je bila organizacija vrtića...

  40. #190

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    kako nemate sl. dana? dobijete novac za višak sati ili?
    sve ode u preraspodjelu ili se dobiju novci.
    A očito je najviše do ravnatelja, jer se lova u većini vrtića ne dobiva...i u tome i je problem..

  41. #191

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj maza36 prvotno napisa
    Naravno da nije bolje, bubička. Ja samo govorim kakva je bila organizacija vrtića...
    ok...samo sam pitala...

  42. #192

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    17

    Početno ANKETE RAZUMIJEM I NE RAZUMJEM

    Dakle naš četverogodišnjak ide sad već drugu godnu u vrtić, Obožava vrtić i vikendom bi išao da može. Mi radimo duga radna vremena i moramo ga rano odvest i kasno kupiti. Jedva smo dobili mjesto u vrtiću i smrzla sam se kad sam vidjela da je ostala podulja lista djece koja nisu upala. Tete su mu divne i stvarno uživa. Međutim to je najmanji problem ono što mene izluđuje ( a to nisu tete kojima bih ja dala sve benificirano što se dati može, i ne bih radila njihov posao ni za 35 dana GO) je činjenica da moj sin od 20 članva njegove grupe u vrtić dolazi 70% djece a ona dolaze oko 10 i odlaze oko 13-14 sati. Na moje opće čuđenje rečeno mi je da ih kupe bake. U dvije godine koliko mi sin ide u vrtić svega 10tak puta sam uspjela doći po njega radi radnog vremenakoje je nepredvidivo, obično ga kupi suprug oko 16:30 17 sati i tad je sam ili sa još jednim djetetom.
    Pa šta se onda čudimo anketama i spajanjima. Takvo ponašanje je dovelo do činjenice da je stvarno bezveze da 8 teta bude između Božića i 3 kralja na 10 djece. Ankete se ne provode radi hrane i obroka već je stvarno neproduktivno imati tolike tete. Pa zar se može provesti anketa za vodene kozice, cijeli 12. mjesec je unašem vrtiću vladala pošast kozica i opet nitko nije bio u vrtiću.
    Po meni onaj tko upiše djete u vrtić treba ga tamo i voditi, sa iznimkom bolesti ili putovanja... Ova vođenja djece u vrtić da bi se obavio šoping i kava te skuhao ručak u miru su mi u najmanju ruku bezobrazna. Osim redovite grupe plaćamo i dodatnu aktivnost sinu koja košta 300 kn ( ne radi se o novcima), na roditeljskom su svi inzistirali da žele da im djete sudjeluje u toj dodatnoj aktivnosti uvjeravali nas nove roditelja da je to divno, a ti isti ne vode djecu u vrtić pa čemu onda to sve. I suprug i ja radimo u stranim privatnim firmama, gdje je godišnji na kapaljku, a bolovanje ne postoji, pa nama je vrtić svetinja. Djeca te dobi kao i manja vole rutinu te da su im dani posloženi nekim ritmom, pa ne razumijem da djeca dolaze u vrtić u 9:30, odlaze rano. Mislim da takav ustaljeni raspored kakav provode u vrtiću samo pomaže razvoju djeteta te u njmu stvara neke navike za budućnost.
    Našeg sina vodimo u vrtić oko svih blagdana osim po ljeti kad je na moru ( hvala bogu pa može) inače bi se i na ta dežurstva navikao.
    Sve te nesuglasice oko anketa i nezadovoljstva teta bi se izbjegla kad mi stvarno bilo zaposleno dovoljno teta da u svakom trenutku bude 2 tete na 20 djece, te kad bi djeca stvarno dolazila u vrtić i boravila tamo odeđeno vrijeme. Oni koji kuhaju ručak i obavljaju šoping trebali bi djecu odvesti u igraonicu te napraviti mjesta u vrtićima za djecu koju nema tko paziti te koja žele pratiti cijeli program koji vrtić pruža.
    Ono što je meni diglo svu kosu u zrak je da po novome tete za sinovu grupu rade od 8-4. Zašto ? pa zato jer nema potrebe da dođu ranije da bi zabavljali mog sina i još jedno djete kad to može dežurna teta cijelog kata.!!??

  43. #193
    teta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    102

    Početno

    htjela bih se samo osvrnuti na radno vrijeme odgajateljica... ono iznosi 6 sati jer se na to dodaje planiranje i organizacija rada koje podrazumijeva ispunjavanje papirologije, pripremanje sredstava, dogovaranje s odgajateljicama iz drugih skupina koje se isto tako mora održati u vidu sastanka i sve to u sklopu radnog vremena, a to je sve nemoguće napraviti za vrijeme rada u grupi pa se to zbraja na tih 6 sati...
    s tim da ako si vaki dan na poslu i odradis svoju smjenu u manjku si sa satnicom pa moraš odraditi dva dana duplu smjenu da bi imao normativ sati za taj mjesec...
    pauza nam se ne računa u radno vrijeme i ne ulazi u spornih 6 sati i ne možemo ju uzeti za vrijeme rada u skupini što je i logično jer se ne smiju djeca niti pod razno ostavljati sama u grupi pa je tako i odlazak na wc nemoguća misija jer moraš zvati odgajateljicu iz druge grupe da ti malo pripazi na djecu te ona u to vrijeme mora biti na 2 mjesta u svojoj i mojoj grupi...
    a neću niti spominjati sastanke, aktive, i stručna usavršavanja na koja moramo dolaziti navečer nakon radnog vremena, pa ako radiš ujutro u 18 se vraćaš nazad na posao na sastanak, protiv kojih nemam ništa jer su vrlo korisni ali malo je nezgodno organizirano al to je jedini način da svi mogu prisustvovati...i naravno oni isto tako ne ulaze u radno vrijeme (a za vrijeme njihovog trajanja mi smo na radnom mjestu) a održavaju se minimalno jednom tjedno po 2-3 sata...
    da još jednu stvar za aktivnosti sa djecom sam do sada izradila bezbroj aplikacija, lutkica, slagalica, memorija i sličnog, a nitko me od roditelja nije pitao da li sam to radila u svoje slobodno vrijeme ili mi se to računa u satnicu......naravno da je nemoguće bilo što izraditi za vrijeme rada sa djecom sve se mora pripremiti prije....

    ne znam zašto su neki tako zlobni i samo po nama drvlje i kamenje a niko se ne žali zbog uvjeta u kojima radimo i kada sam sama na 25 trogodišnjaka i s svakog treba maziti i naći piđamu i šlape i kapu i šal i jednu rukavicu koju je krišom bacio preko ograde, obrisati guzu i u isto vrijeme biti u sobi i paziti da slučajno netko ne padne ili štogod jer se odmah postavlja pitanje "a gdje je bila teta"
    htjela bih samo napomenuti da nismo mi donijele ta pravila ali i nije lijepo suditi o nečemu o čemu nemaš pojma...ja nikada nisam rekla da je ženama koje rade u uredu lako jer sjede po cijele dane (to je sve što vidim kao promatrač ) jer ne znam što rade i koliko im je teško pa neću suditi...
    stvarno su me uzrujali komentari nekih roditelja jer nisu u redu i mislim da bi se trebali malo više informirati prije nego što počnu pričato ružno o nama odgajateljicama kad znam koliko se samo ja dajem toj djeci da im unatoč uvjetima pokušam to vrijeme provedeno u vrtiću učiniti što ljepšim...naravno i mi smo samo ljudi koji isto tako griješe kao i svi ostali i ima nas svakakvih karaktera i osobnosti kao i roditelja što i same jesmo..
    ispričavam se na opširnosti i ako sam ponovila nešto što je možda već netko rekao al nisam mogla drugačije..

  44. #194
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    teta, lijepo napisano. Ja kao roditelj vidim angažman naših teta i ustvari, ono negativno iskustvo našeg vrtića vezano je samo uz jednu tetu i tako jedna loša pokvari sve ono dobro što drugi rade.

    Ja naprosto ne vjerujem da moja djeca idu u isti vrtić - hoću reći koliko sve ovisi o tetama.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Teta, Baš si lijepo izložila "vašu stranu priče" koju roditelji ponekad zanemaruju, ili barem zaboravljaju. Slažem se sa svim što si napisala, posebno mi se sviđa način (i ton i argumenti) na koji si je izložila. Komunikacija između roditelja i teta je jako važna za sve na koje se odnosi- i za roditelje, i tete, a posebno za djecu. Tete rade jako važan posao, jako lijep posao (sigurna sam da ćeš se složiti sa mnom), koji je ponekad jako naporan, a loši odnosi i međusobno potcjenjivanje ga može samo još i više otežati. Na žalost, svi smo emotivni kad je riječ o djeci pa često reagiramo i preburno, ali ovaj tvoj post stvarno demonstrira način na koji bi se trebali obraćati jedni drugima, za razliku od posta koji je prije nekog vremena stavila catwoman i kao što sam njoj rekla da "srećom nije teta mojem djetetu", tako mogu reći da bih bila jako sretna da se iza tvog nicka "krije" jedna od naših teta, jer sam sigurna da si super teta

  46. #196

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    frdo, ko da sam ja pisala tvoj post

    MM vodi Sof u vrtić između 8 i 8,30 (zato ostaje dugo na poslu), a ja idem rano na posao pa ranije izađem da je uspijem pokupiti iz vrtića do 16,00

    jer..

    jer je svaki put sama kad je dovedemo i sama ostane kad ja dođem po nju

    drugu djecu dovode bake oko 10, a idu doma ili poslije ručka pa najkasnije do 15,00..i to za jednu malenu dolaze i baka i djed jer baka obuva jednu cipelu, a deda drugu, drukčije mala plače :/

    meni je jako žao što moje dijete ide u grupu s djecom koja uopće ne trebaju vrtić..ili da se organizira 4-satni program vrtića za takve koji vrtić ni ne trebaju, a ne da moje dijete tamo samotno čuči kao da je socijalni slučaj

    a kao nema dovoljno mjesta za sve..moš mislit

  47. #197
    teta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    102

    Početno


  48. #198

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Primorsko-goranska županija
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    ...
    a i ruku na srce, tete imaju šestosatno radno vrime za razliku od roditelja koji rade, najmanje, 8 sati.
    Bez zamjerke, no jako griješite. Odgajatelji imaju, kao i ostala zanimanja, 8-satno radno vrijeme, no nerijetko ne rade tih 40 sati tjedno, nego im se nakupi puno prekovremenih koji, naravno, nisu plaćeni. Sretne su one odgajateljice koje svoje prekovremene sate mogu koristiti kao slobodne dane.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Primorsko-goranska županija
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Svi smo valjda jako dobro svjesni činjenice da i tete imaju pravo koristiti godišnji odmor, ali ovoliko koliko ga one svako malo koriste, toliko valjda nitko od nas "običnih" smrtnika-roditelja, nema da bi ga korisitio.
    Također bez zamjerke: odgajatelji godišnji odmor koriste isključivo ljeti (iznimno pokoji dan, umjesto bolovanja, tijekom pedagoške godine, a tad je riječ o danima koji nisu iskorišteni u prethodnoj godini), kad rapidno opadne broj djece u skupinama i kad se godišnji odmori mogu organizirati. Broj dana godišnjeg odmora maksimalno je 30, sa svim ''pogodnostima'' koje Zakon o radu i pravilnici o radu vrtića dozoljavaju.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Primorsko-goranska županija
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    gle, mislim da većine ljudi može dobiti max 30 dana godišnjeg (tako je kod nas u kolektivnom). Već je bilo da tete nemaju 2 mjeseca godišnjeg nego koriste slobodne dane koje dobiju jer su radile po zamjenama. Tako sam ja shvatila.

    Ako još znamo da im je radno vrijeme, ako rade ujutro onda mislim do 13 h, popodne ne znam već kako. Znači ne rade 8 sati dnevno.

    I sada, naravno da smo mi roditelji, svako malo revoltirani činjenicom da se u vrtiću prekida rutina, spajaju grupe, mijenjaju tete i ne znam šta već i to svako malo. 2 ljetna mjeseca, pa sada 3 tjedna zimskih praznika, pa proljetni praznici, pa šta ja znam više.

    Možda se javi koja teta u vrtiću, znam da ih ima na forumu, pa nam to sve malo razjasni.

    U svakom slučaju, meni je uvijek žao djece i roditelja koja idu u dežurstva - pogotovo je to teško u jasličkoj dobi, i nikad mi nije bilo jasno to objašnjenje vezano uz školu (oni kao pretpostavljaju da roditelji imaju i školsku djecu, koju isto moraju zbrinuti
    Javlja se jedna ''teta''. Jednim dijelom sam odgovorila na neke Vaše dvojbe/pitanja u prethodnim postovima. Mogu ponoviti: odgajatelj maksimalno, bez obzira na broj godina radnoga staža, može imati 30 dana godišnjeg odmora (prema Zakonu o radu koji je za svih jednak). Odmor je koristi u pravilu ljeti, iznimno mimo ljeta (pogledati gornji post). Radno vrijeme odgajatelja prema ugovoru i Zakonu o radu iznosi 40 sati tjedno. Vrlo često broj sati nadmašuje satnicu i sretan je odgajatelj koji prekovremene sate može ''podmiriti'' slobodnim danima. Opis radnog mjesta odgajatelja ne podrazumijeva samo 6-satni neposredni rad s djecom u objektu vrtića ili izvan njega, nego puno, puno više... No, da ne ulazim u duboke analize, posjetite nas na: Udruga odgajatelja dječjih vrtića . Naravno, ravnopravni ste za sudjelovanje , a nama će biti iznimno drago.

    Hvala.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •