Stranica 11 od 33 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1625

Tema: kruh iz pekača 2. dio

  1. #501
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    još 42 minute i lijepi dignuti kruh u novoj alascije gotov :D
    samo da ne padne :/

  2. #502
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    ovaj kruh koji mi i dalje jedini uspijeva 100 % je polubjeli gdje redom ide
    300 ml vode
    30 ml maslinovog ulja
    1,5 žličica soli
    1,5 žličica šećera
    1/2 kg brašna polubjelog tip 850
    1 žličica suhog kvasc

    Evo ovaj me danas dočekao prekrasnog izgleda i mirisa

  3. #503
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj ssss prvotno napisa
    ovaj kruh koji mi i dalje jedini uspijeva 100 % je polubjeli gdje redom ide
    ...
    Evo ovaj me danas dočekao prekrasnog izgleda i mirisa
    I na kojem programu ga pečeš?

  4. #504

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    imam pekac vec oko godinu dana i prije nekoliko mjeseci nakon sto izvadim kruh iz njega, onaj propeler nije htio van iako uredno nakon pecenja svaki put stavim vodu u posudu. do sada je uredno izlazio van ali sada se kao zapekao i vise nece. jel imate neki savjet s cim ga namazati ili kako ga izvuci van da ga operem. pekac i dalje uredno radi i pece kruh ali propeler nece van

  5. #505
    lionne avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa

    probaj staviti na cca 500 gr brašna oko 20 gr maslaca
    Hvala svima na savjetima!
    Nakon dodavanja maslaca situacija je mnoogo bolja i finija! Sljedeći ide s maslinovim

  6. #506
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj lionne prvotno napisa
    Citiraj ewa prvotno napisa

    probaj staviti na cca 500 gr brašna oko 20 gr maslaca
    Hvala svima na savjetima!
    Nakon dodavanja maslaca situacija je mnoogo bolja i finija! Sljedeći ide s maslinovim

  7. #507
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    BIJELI KRUH

    -3/4 male mjerice kvasca (ona mjerica koja se dobije uz pekač)(1 mala mj.)
    -400 gr oštrog brašna (475 gr)
    -1 mala mj. šećera (1 1/2 mala mj.)
    -15 gr maslaca
    -1 1/2 male mj. soli ( 2 male mj.)
    -270 ml vode (320 ml)

    ova u zagradama su mjera za malo veći kruh

    ne može ne valjati :D

    ako vas zanima koji drugi kruh nije problem, pitajte

  8. #508
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    aaaaa, alaska
    gdje? gdje? pošto? pošto?
    nemoj da mi promakneeee

  9. #509
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj Dream prvotno napisa
    Citiraj ssss prvotno napisa
    ovaj kruh koji mi i dalje jedini uspijeva 100 % je polubjeli gdje redom ide
    ...
    Evo ovaj me danas dočekao prekrasnog izgleda i mirisa
    I na kojem programu ga pečeš?
    Na osnovnom od 3 h tako je tu negdje bilo u receptu

    Sada sam stavila orahov i baš me zanima rezultat

  10. #510
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    :D imam i ja! imam i ja!

    sada moram brzo iskopati najjednostavniji recept

  11. #511
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Evo i prvih uradka kruh iz pekača alaska sa očitom voljom za uspjeh jer ako ste vidjeli prvi sve vam je jasno

  12. #512
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa
    imam pekac vec oko godinu dana i prije nekoliko mjeseci nakon sto izvadim kruh iz njega, onaj propeler nije htio van iako uredno nakon pecenja svaki put stavim vodu u posudu. do sada je uredno izlazio van ali sada se kao zapekao i vise nece. jel imate neki savjet s cim ga namazati ili kako ga izvuci van da ga operem. pekac i dalje uredno radi i pece kruh ali propeler nece van
    Samo potopi u vodu na dan-dva pa će otpustiti. Potom dooobro očisti propeler i suhog ga namaži maslinovim uljem, najlakše pomoću štapića za uši. Varijanta B je dobro očišćeni propeler pofrigati s krumpirićima u fritezi Provjereno if to regenerira - možeš to zamisliti kao health spa za propelere.

  13. #513
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ssss, kruh ti je super, a sada još samo trebaš isprobati neki od recepata s bigom i ostat ćeš zaražena zauvijek.

  14. #514
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    ssss, kruh ti je super, a sada još samo trebaš isprobati neki od recepata s bigom i ostat ćeš zaražena zauvijek.
    Je sve je isprintano i čeka da skupim hrabrost za probat Davor 1 to je onaj prvi tj.osnovni s bigom ali su me scimale žemske kak im ne ispada :/

  15. #515
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Frka, a?

  16. #516
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Frka, a?
    točno kad si pisao ovaj post ja več napravila bigu i u pola noči namjestila odgodu na 7i20 a slike su u albumu
    Nego mislim da je normalno da nije napuhan ko drugu :? iako možda je malo gnjecav(a možda i nije jer je to dojam vručeg) s obzirom da sam stavila onoliko vode a dosta tamno i int.brašna

  17. #517
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    :? kako izvaditi kalup za pečenje?
    metlica za mješenje je bila sa strane u vrećici, a kalup ne mogu izvaditi
    vidim onu pogonsku osovinu
    ima li nešto što treba kliknuti?

    pa nisam još niti krenula sa pečenjem, buuaaa

  18. #518
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ako je alaska, zakreni kalup u ljevo

    ja jučer kupila, sad odoh isčitavati sve ikad napisano o kruhu iz pekača

  19. #519
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    hvala
    mm me spasio
    sada čekam bijeli kruh - damica je taj naručila
    ja jedva čekam da napravim sebi integralni

    alaska :D

    kopirala sam davora, pa lagano krećemo u taj svijet

  20. #520
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Baš sam skužio da zapravo nemamo previše recepata ovdje :?
    Povremeno se spominje kruh po nekom mojem receptu, a namučio sam se tražeći ga. U međuvremenu sam ga pojednostavio i red je napisati ga opet. Naravno, u dvije faze. Pekarski recepti se zovu formule radi specifičnog načina isražavanja količina sastojaka, a obzirom da zadajem točne količine ovo je ipak recept.
    Kruh iz stroja najbolje ispadne kada se radi u dvije faze. Tako se nekada radio svugdje jer nije bilo kupovnog kvasca, a puno je ukusniji od modernih varijanti. Znanje o kruhu iz dvije faze su zadržali u Italiji pa poštujem njihov naziv za prvu fazu: biga. Kod nas se prva faza zove kvas ili u Lici podkvas. Radi se o vrlo rijetkom tijestu koje se ostavi ležati nekoliko sati i potom se doda ostatak brasna, dodaci i sol, mijesi se i peče kruh.

    Biga:
    350ml vode
    1/20 vrećice (manje od 0,5g) suhog instant kvasca (Digo ili neki drugi)
    25dag brašna, crnog ili polubijelog

    Tijesto:
    biga
    25dag brašna
    1 žlica masnoće (putra ili ulja)
    1/2 do 1 žličica soli
    1 žličica šećera
    2 šake (masnog) zrnja

    Postupak:
    U stroj se stavi sva voda, na vodu se pospe kvasac i kad nabubri i potone oključi se stroj (bilo koji program) i potom se doda brašno (25dag). Stroj miješa 5 minuta i program se prekine (stop), a dobivena smjesa je biga. Na bigu se pospe ostatak brašna, masnoća i dodaci, a sol se stavi u udubinu na vrhu hrpice brašna. Stroj se programira na program za bijeli kruh (ili neki drugi koji se pokusom pokaže bolji) na položaju za brzo pečenje (rapid) s programiranom odgodom od 6 do 10 sati.

    Napomena o dodacima: ako upijaju puno vode, poput pšenicnih klica ili integralnog brašna stavljaju se u bigu umjesto dijela brašna - dodaju se na vagu do količine u formuli. Svo ostalo zrnje se stavlja u tijesto i ne umanjuje se količina brašna.
    Ovaj sam napravila s
    100g 1600
    100g 850
    50g integralnog
    za bigu
    a za tjesto sve 850 i dodala 1 1/2 šaku suncokreta i 1/2 šake lana i ispao mi je takav da je djete tražilo tatu kad su jeli kruh i on mu nudi kupovni a on neče nego pokazuje na moj i kaže fini a ovaj moj sav u nevjerici ponovo da S ne skuži pokuša mu ponovo uvalit kup.a mali izbaci i opet traži fini kruh Sad če valjda i tata svatit da pekač nije glupost

    A orahov od jučer s dijelo raženog danas je savršen -još namazan s kakao namazom i posipan krupno mljevenim prženim lješnjacima

  21. #521
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    njami, svi oduševljeni
    4 fotke na http://public.fotki.com/bubynr1/razn...092008002.html

    moram brzo naučiti integralni jer gdin monti okreće okicama na šnitu bijelog kruha sa nutellom koju sam upravo smazala

  22. #522
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ssss, vidio sam fotke i sve je OK. Čini mi se da je mogao još malo narasti, ali to ćeš kroz pokuse vidjeti i sama. Kod većih količina integralnog brašna je OK koristiti program za integralni kruh koji te može malo zbuniti jer ne počinje miješanjem nego podgrijavanjem. Tako kad radiš bigu kreni s nekim od osnovnih programa da ju zamuti, a odgodu programiraj na programu za integralni.

    Vijenac oko kruha koji ostane jer se tanki sloj tijesta zalijepi za kalup se lako skida tuckanjem, a dobro ga je skinuti kad i propelere - da se mrvice ne vuku po kući.

  23. #523
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    evo i tri fotke integralnog http://public.fotki.com/bubynr1/razn...092008008.html
    putar štangice by Linda nisam niti stigla slikati

    nisam još probala bigu, sada sam radila sa digo kvascem, suhim
    počela sam sa receptima iz knjižice

  24. #524
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    prvi pokušaj je bio od čistog interalnog brašna (1/2 kg) i suhog kvasca i bio je ok

    ovaj drugi je od pola integralnog, pola bijelog sa dodatkom 4 žl pšeničnih klica i bigom

    s tim da sam stavila odgodu, a zaboravla upalit start pa je kasnilo nekolko sati, upalila sam kad sam se digla
    svejedno je uspio, iako mi se čini da se mogao puno više dići

    jaako je ukusan

    prerez

    e, da, stavila sam i sjemenke suncokreta i buče

  25. #525
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Čak je i 18x mješan kruh s bigom vrlo jestiv

  26. #526
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    I dupla banana kruh po receptu s foruma se može u pekaču zamjesit i speč :D Uz moju malu pomoč gnječenja par večih komada banane iako ih je ostalo onako u komadičima baš je to dalo poseban doživljaj. slika je još vručeg kojeg moram odma rezat zbog nestrpljivosti mojeg inače ne pohlepnog djeteta ali kad je kruh iz pekača u pitanje neznam kaj se događa http://public.fotki.com/lavandas/kruh/img5442.html
    I inače djete jako voli gledat po rajnglicama i bolje jede kad pred njim pripremamo obrok nego kad je več servirano.
    Ispravak iz predhodnog posta djete ne traži fini kruh nego ljepi i nestrpljivo dolazi do pekača i govori ajde

  27. #527
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    dragi pekari i pekarice, treba mi savjet, odnosno misljenje:
    spremam se u kupovinu pekaca, a kod nas nema alaske
    izbor mi je:
    - clatronic
    - whirpool
    - moulinex

    nije mi zao ni dati 80-90 eura za moulinex, posebno ovaj xxl jer nemam nista protiv velike struce, dapace...
    dakle, sta mi savjetujete?

  28. #528
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    sss, koji je recept za banane?
    ja sada radim klasični francuski (iz knjižice) - nadam se da će uspjeti, smuljala sam tri vrste brašna - glatko, oštro, dizano (sve ostanjke)
    moram poslati mm-a u nabavku

    wewa, a da ti pošaljemo?

  29. #529
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj buby prvotno napisa
    sss, koji je recept za banane?
    ja sada radim klasični francuski (iz knjižice) - nadam se da će uspjeti, smuljala sam tri vrste brašna - glatko, oštro, dizano (sve ostanjke)
    moram poslati mm-a u nabavku

    wewa, a da ti pošaljemo?
    Bubili, divna si! rado bih prihvatila ponudu, no bojim se da bi se stvari nepotrebno komplikovale za slucaj da mi zatreba servis/lopatice i sl. zato cu probrati neki ovdje

  30. #530

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    Za sve koje zanima pekač Alaska na akciji u Metou od 11.9 za 298kn
    hvala Ewa, i hvala Davore, evo sad sam vidjela.
    Do kada je akcija?

  31. #531

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    do 24.9., mislim.

    pitanje za znalce.
    domogla sam se ove alaske, kruh se peče, tj. uskoro će početi, a ja imam par nedoumica.

    nakon prvog i drugog miješanja, većina mase se nalazi na lijevoj strani. pekač je na ravnom. i nije baš ravnomjerno promiješao, nešto brašna je ostalo sa strane. ajde, ovo sa brašnom još nekako, ali nisam mislila da ću imati unikatni kruh iz pise.

    drugo. u uputama stoji držite se redoslijeda sastojaka po receptu. a onda piše prvo tekućina, zatim brašno pa sve ostalo, sol i šećer po rubu i sl.
    e sad. redoslijed ide drugačije. recimo francuski: voda, sol, šećer, brašno, kvasac, ulje.
    dakle, da ja ne zgubidanim i ludim isprobavajući kombinacije, molim lijepo tips-and-tricks!

  32. #532
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj buby prvotno napisa
    sss, koji je recept za banane?
    ja sada radim klasični francuski (iz knjižice) - nadam se da će uspjeti, smuljala sam tri vrste brašna - glatko, oštro, dizano (sve ostanjke)
    moram poslati mm-a u nabavku

    wewa, a da ti pošaljemo?
    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Možeš i jedno i drugo, u principu se peče u visokom pravokutnom kalupu (kao za kruh).

    Kad smo mi ono imali puno banana probala sam 3 recepta i u svima smo se ugušili, ne možeš fulati s tim kolačem.

    Ovaj je ludnica, jaaaako sočan i nije presladak:

    DUPLA-BANANA BREAD

    10 dkg maslaca
    10 dkg šećera (može i bijeli i smeđi)
    pol male žličice soli

    Izmikasti i dodati:

    2 jaja
    4 velike banane zgnječene

    Izmikasti i dodati:

    25 dkg oštrog brašna (može i polubijelo, crno ili pol oštrog pol grahama)
    1 ravnu žličicu sode bikarbone

    Peći u kalupu oko 45-50 min na 180.

    Jako je brzo gotovo. Ja sve radim u jednoj zdjeli s štapnim mikserom tako da odmah meljem i banane.
    _________________
    Članica udruge, Suurednica Trudnoće na portalu
    Ema Helena 06.10.2002.
    Ana Lorena 06.06.2006.
    Ian 10.09.2008.
    Evo receptič s tim da ja nisam ovaj put čak ni št.mikser koristila pa je ostalo i večih komada banane što mi je bilo super

    Dobro mi je frendica rekla kad je vidla slike "pa dobro kad si ga ti ono kupila" i da "kako slikaš keuheke tak si odma poslikaj i gu... " i izrazila žaljenje kaj ne živimo bliže ali kao ne zbog kruha

    Pravila sam ovaj i jako sam zadovoljna,još samo da tako nešto dobijem s bigom

    Lapis bitno je radit po preporuci iz uputa u slučaju da se stavlja na odgodu da ne dolaze sastojci koji nebi trebali u kontakt

  33. #533
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    hvala ti ssss (možda nije loša preporuka da slikamo i g..... )
    lapis, ja sam početnik - napravila do sada 3 (tri) kruha - išla sam redom kako je u receptu. kada ću raditi sa odgodom, onda ću ići po logici "mokro pa suho"
    jučer je onaj mischung ispao super

  34. #534
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Lapis prvotno napisa
    molim lijepo tips-and-tricks!
    Nema tu puno trikova. Svejedno, evo ti par:
    - kad postavljaš kalup u stroj okreni oba propelera u istom smjeru, recimo naprijed - na taj način kroz sredinu kalupa prolaze naizmjence i ravnomjernije mijese;
    - kalup nemoj namakati osim ako ne možeš izvaditi propeler - manje će ti zapinjati i duže će živjeti jer tako manje "materijala" iscuri u ležajeve;
    - ako ne pečeš s odgodom, možeš spatulom pomoći u odvajanju brašna sa stijenke kalupa pa nećeš imati onaj vijenac oko kruha - nebitno, ali malo bolje izgleda;
    - ako ti je kruh anemičan ostavi ga još dvadesetak minuta na održavanju topline pa će mu se boja popraviti;
    - propeleri se regeneriraju prženjem u fritezi, a prije prženja ih treba dobro očistiti - nakon ovakvog tretmana će se bolje odvajati od kruha i bit će bar neko vrijeme kao novi;
    - kod vađenja kruha prvo izvadi kalup i ostavi da se malo ohladi, recimo oko 10 minuta - time se korica na dnu otpusti i lakše je izvaditi kruh i propelere, a to što je dno kruha malo vlažno ne smeta jer je kruh prilično vruć i osuši se za minutu;
    - sol i kvasac nikada ne idu zajedno;
    - brašno mora ležati barem mjesec dana nakon mljevenja, a neodležano brašno je uzrok brojnih "cigli" iz pekača.

  35. #535

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Hvala Lapis, nadam se da cu ga i ja kupiti napokon.
    *
    Davore tnx i za tips&tricks, ovo sam sejvala kod sebe

  36. #536
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    evo, 10 dana korištenja, i svaki dan 1 ili 2 kruha, od bijelih preko integralnih završno sa slatkim kruhom od čokolade, banana i oraha, i svi uspješni 100%
    sad pečem biskvit s jogurtom 8)
    a i pekmez od brusnica i jabuka je pao.
    moj najbolji novi prijatelj je alaska pekač

  37. #537
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj klmama prvotno napisa
    evo, 10 dana korištenja, i svaki dan 1 ili 2 kruha, od bijelih preko integralnih završno sa slatkim kruhom od čokolade, banana i oraha, i svi uspješni 100%
    sad pečem biskvit s jogurtom 8)
    a i pekmez od brusnica i jabuka je pao.
    moj najbolji novi prijatelj je alaska pekač
    A ja mislim kako ja pretjerujem s svakodnevnim pečenjem kruha ali padnu tu i kiflice zamjesene u pekaču s obzirom da mi je nekad bilo dovoljno pola kruha za mjesec dana-koliko bi meni trebalo ovo je opasnooo jer ga sama ujutro pola zmažem

    Davore ili netko -Dali je tko dodavao sirutku i u kojoj količini :? jeli previše deci od dva i pol i kakva je situacija s obzirom na bigu(ja mislim da mu to baš paše ali to sam si ja zamislila a možda nema veze s stvarnošču) :/

  38. #538
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    ssss, jesi li se slikala?
    baš sam htjela pohvaliti nas sve kako nam dobro ide - novi u klubu alaska, a moram prijaviti fijasko - radila sam recept iz knjižice - onaj talijanski sendvič - ostavila na timer da nas ujutro lijepo dočeka...
    ispala je tvrda pogača
    valjda je bed jer u njega ne ide kvasac pa se on zacimentao preko noći?!
    ali zato su kiflice mljaaaaaccccccciiiiiiiiiiiiiiiiiii - odmah sam zamijesila putar štangice - te će me uništiti

  39. #539
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    Citiraj buby prvotno napisa
    moram prijaviti fijasko - radila sam recept iz knjižice - onaj talijanski sendvič - ostavila na timer da nas ujutro lijepo dočeka...
    ispala je tvrda pogača
    valjda je bed jer u njega ne ide kvasac pa se on zacimentao preko noći?!
    mislim da je to greška u knjižici, kako će se dići inače ?
    ja stavim kvasca malo kao i u ostale, i moji klinci najviše vole taj

  40. #540
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj buby prvotno napisa
    ssss, jesi li se slikala?
    baš sam htjela pohvaliti nas sve kako nam dobro ide - novi u klubu alaska, a moram prijaviti fijasko - radila sam recept iz knjižice - onaj talijanski sendvič - ostavila na timer da nas ujutro lijepo dočeka...
    ispala je tvrda pogača
    valjda je bed jer u njega ne ide kvasac pa se on zacimentao preko noći?!
    ali zato su kiflice mljaaaaaccccccciiiiiiiiiiiiiiiiiii - odmah sam zamijesila putar štangice - te će me uništiti
    Nisam se niš slikala ajte vi
    Po kojem receptu radite kiflice i puter štangice

    Dobro da nisi radila tradicijonalni bijeli po knjižici Bez ikakve tekučine

  41. #541
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj ssss prvotno napisa
    Davore ili netko -Dali je tko dodavao sirutku i u kojoj količini :?
    Radim kruh s kefirom, a to se ne razlikuje previše od sirutke i ne očekujem neke posebne probleme. Zadnji kruh sam radio s kefirom i medom i super je.
    Dok sam eksperimentirao s kefirom zaključio sam da mi je najbolji kruh s pola-pola kefira i vode pa sam recept prilagodio upravo toj količini tekućine: 2dl kefira, 2 dl vode, u bigu ide 25 dag brašna, a isto toliko i u tijesto.

  42. #542
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Davore, kako je dobar kruh s bigom

    iz-vrs-tan!

    da pitam kad si već tu, jel radi samo s brzim programom ili može i s običnim?

  43. #543
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Kod zrele bige je dosta kritično vrijeme dizanja i uglavnom ne dobijem tako dobar rezultat na dugom programu. Probaj pa vidi, moguće je da će ti biti OK. Kad sam imao posuđen Panasonicov pekač - blento nije imao podržano odgođeno pečenje na brzom programu i morao sam koristiti normalni program. Tekstura kruha nije bila ona fina talijanska, ali je kruh po svemu ostalome bio OK.

  44. #544
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    aha, znači podvale u alaska knjižici - skupljamo bodove, kviz?
    recept za one putar štangice je na http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...ter+%9Atangice
    Citiraj Linda prvotno napisa
    Putar štangice
    1,10 kg glatkog brašna
    0,5 l mlijeka
    12 dag maslaca
    2 jaja
    1 dag soli
    8 dag šećera
    2 dag germe (svježu samo nadrobiti)
    Zamijesiti (najbolje u pekaču), dizati tijesto oko 20 minuta, zatim oblikovati štangice (da budu što sličnije onim oriđiđi), posložiti u lim i dizati još pola sata. Prije pečenja premazati jajem i nožem napraviti nekoliko rezova.
    Peći i uživati!

    Gotove puterice (kao i sva dizana tijesta) možete smrznuti i držati u škrinji koliko god želite, a po potrebi vadite, pustite da se odmrznu na sobnoj temperaturi i pecite isto kao svježe.
    ja sam prepolovila količinu da mi stane u pekač, a stavim jednu vrećicu kvasca - super su
    nisam se još slikala, a kako sam stalno u trenirci, sve me strah obući trapke

  45. #545

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    naš favorit za sada je kruh sa orasima i bademima.

    za one koji žele znati više, pazite propeler ko oko u glavi.
    mm ga je u brzini zaboravio izvaditi i uredno ga je sredio nožem, sa više strana i pošteno.
    i zovem ja končarov servis, kad veli meni lik, ne možete kupiti sam propeler, morate cijelu posudu, to vam je oko 200 kn! :shock:

    pa cijeli pekač sam platila malo više, ko je tu lud? i šta će mi cijela posuda, treba mi samo propeler.

  46. #546
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Čudno, meni su rekli da ide na komad, a tome nema baš toliko puno vremena.

  47. #547

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    zvat ću onda ponovo, možda u međuvremenu usklade priče.
    i probat ću nazvat skladište, možda bi i oni nešto mogli znati.

  48. #548
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    ssss:
    Davore ili netko -Dali je tko dodavao sirutku i u kojoj količini jeli previše deci od dva i pol i kakva je situacija s obzirom na bigu(ja mislim da mu to baš paše ali to sam si ja zamislila a možda nema veze s stvarnošču)
    Sirutka ne može negativno utjecati na kvalitet kruha. Sa 1 dcl. neće biti vidne razlike, sigurno mora biti dobro.
    Inače se u pekarstvu mlijeko zamjenjuje sa sirutkom, jer je sirutka kvalitetna, a znatno jeftinija. Zato kod kiflica ili mliječnog kruha možeš cijelu količinu vode zamjeniti sirutkom.

  49. #549
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Davorov kefir s bigom mi je ispao malo gnjecav kefir s kravljim kefirom
    Ali sam zato jako zadovoljna što sam probala minimum minimuma kvasca u bigu Kao što je bilo i preporučeno 1/20 vrečice ako ne i manje i mrvu šečera jer me mučila tvrda kora i fakat je uspjelo kao što sam se nadala :D bigo

  50. #550

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj Lapis prvotno napisa
    naš favorit za sada je kruh sa orasima i bademima.

    za one koji žele znati više, pazite propeler ko oko u glavi.
    mm ga je u brzini zaboravio izvaditi i uredno ga je sredio nožem, sa više strana i pošteno.
    i zovem ja končarov servis, kad veli meni lik, ne možete kupiti sam propeler, morate cijelu posudu, to vam je oko 200 kn! :shock:

    pa cijeli pekač sam platila malo više, ko je tu lud? i šta će mi cijela posuda, treba mi samo propeler.
    ja sam evo prošli tjedan iz ZG-a naručila samo novi propeler, stari sam zabunom bacila u smeće i koštao me 0 kn. Pekač Clatronic.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •