Vidi rezultate ankete: Moje dijete/djeca citaju stripove ... ?

Glasači
25. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Nikada

    2 8.00%
  • Iznimno rijetko

    5 20.00%
  • Tu i tamo (posudjujemo ili kupujemo)

    8 32.00%
  • relativno cesto

    1 4.00%
  • Redovno ih citamo

    9 36.00%
Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Stripovi - padaju li u zaborav?

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Stripovi - padaju li u zaborav?

    Ovo je pitanje prije svega za vas, roditelje, koji imate nesto vecu djecu, uzrast od 5 godina navise ... citate li im stripove? Ako ne, zasto ne?

    Primjetio sam da vecina djece nasih prijatelja ne cita stripove, uopce ili tek sporadicno ... roditelji ih nisu uveli u svijet stripova, a bez toga, uz TV, DVD-ove i kompjutere, tesko da ce ikad sami krociti iole smjelije na taj teren.
    Mislite li da je vrijeme stripa proslo odnosno da stripove sad citaju uglavnom ljudi "nase" (dakle, srednje) generacije? Mogu li stripovi biti zanimljivi i djeci danasnjice, navikloj na brzu akciju, smjenjivanje kadrova filmova i igara ...?

    Ja mislim da je to steta, jer stripovi mogu biti zaista vrlo kvalitetni i zabavni, a pomalo uvode i djecu prema nesto "tezim" stvarima tipa slikarstvo, apstraktnija umjetnost (anti-stripovi "Tupko" Nedjeljka Dragica i "Sjena" Ninoslava Kunca, oba Vedranovi favoriti) i slicno.

    Mi smo poceli sa citanjem stripova tamo negdje oko Vedranove 4. godine, prvo s Asteriksom (imamo ih sve doma), poslije sa Talicnim Tomom/Lucky Lukeom, pa vec spomenutima Kuncom i Dragicem, stripovijma Ivice Bednjanca, Gastonom, Marsupilamijem ... povremeno ih kupujemo, ali smo vec "obrstili" i glavninu zaliha u knjiznicama gdje smo uclanjeni.

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ne mislim da stripovi padaju u zaborav, ima ih na kioscima, citaju ih svi oko nas
    ivar obozava stripove, jos od malena kad smo mu ih mi citali pa je onda vrlo brzo poceo sam, prvo je kupovao garfielda, pa gastona, kratki su i duhoviti, a otkad je krenuo u skolu prebacio se na lucky lukea, alana forda, najnajdrazi mu je tex willer, zatim komandant mark, mister no.
    ne voli zagora.
    e, i na matakovica odvaljuje. na njegove radove iz ranih 90tih.

    stripove kupuje, skuplja i cuva, ko i sve ostalo, kolekcionar.

  3. #3
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ne mislim da stripovi padaju u zaborav, ima ih na kioscima, citaju ih svi oko nas
    ivar obozava stripove, jos od malena kad smo mu ih mi citali pa je onda vrlo brzo poceo sam, prvo je kupovao garfielda, pa gastona, kratki su i duhoviti, a otkad je krenuo u skolu prebacio se na lucky lukea, alana forda, najnajdrazi mu je tex willer, zatim komandant mark, mister no.
    ne voli zagora.
    e, i na matakovica odvaljuje. na njegove radove iz ranih 90tih.

    stripove kupuje, skuplja i cuva, ko i sve ostalo, kolekcionar.
    ivarice, drago mi je ovo cuti! :D

    U nasoj okolini ih zaista malo djece cita. A ono sto vidim po kioscima i na sajmovima, kupci stripova su uglavnom ekipa 30-50 god (pretezno muska), malo je klinaca odnosno roditelja sa djecom.

  4. #4
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    evo linka koji ce i vedranu biti zanimljiv jako brzo :D

    http://www.stripovionline.com/

  5. #5
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ja na stripovima naučila čitati, djeca mi ih opće ne čitaju
    dobro ste me sjetili

  6. #6
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    stripovi su mi skupi za kupovinu, a iskreno nisam se sjetila da ih ima u knjižnici. za koji mjesec ću moći postati drugačiji odgovor.

  7. #7
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    skupi su ako ih kupujes kako izlaze
    ali se nadju stariji brojevi na snizenjima, pakiranje 3 komada i slicno

    ivar ce radije izabrati tri starija texa u pakiranju za 20 kuna nego neku igracku za 50


    sa stripovima, ko i sa knjigama mi je super jer ih djeca uspjesno mogu selektirati, za razliku od filmova koje stvarno mogu gledati neselektivno i gdje treba puno vise nase kontrole
    nece citati nesto na sto nije spreman
    ivar npr ne zeli citati marti misterija ili dylana doga, nije da smo mu branili nego krenuo je i nikad nije procitao do kraja niti kasnije htio kupiti.
    mislim, ne bojim se da ce uskoro i oni na tapetu

  8. #8
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    S. je u pocetku citao Snoopyja, poslije Asterix, Garfield, favorit je jos uvijek Gaston

  9. #9
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj sir_oliver prvotno napisa
    stripovi su mi skupi za kupovinu, a iskreno nisam se sjetila da ih ima u knjižnici. za koji mjesec ću moći postati drugačiji odgovor.
    Mi se snalazimo kojekako - asterixa imamo nekoliko na hrvatskom, nekoliko na esperantu, nekoliko na engleskom, nesto onih starih YU izdanja, dosta na njemackom (vecinu onih koji nisu prevedeni kod nas). U Austriji kostaju samo 5 EUR, dakle isto kao kod nas rabljeni na placu.

    Na placevima smo kupili dosta toga, a neke cak i na buvljaku, po 5 kn/kom.

    Zasad moze citati samo hrvatske i esperantske, no vjerujem da ce i GB/D s vremenom postati citljivi, a i tako on vec zna tekstove napamet nakon nekoliko mojih citanja.

    Kaj se tice knjiznica, Medvescak ima vrlo dobar izbor stripova, knjiznica Precko slabiji, ali ih ima nesto.
    Kakva je situacija sa drugim knjiznicama?

  10. #10
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    mi smo iz pule, ovih dana ćemo u knjžnicu pa ću izviditi situaciju

  11. #11
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    M. nije baš veliki ljubitelj stripova, ali ih ipak čita. Čita Mikija, Asteriksa, Lucky Lukea, Garfielda, ali neredovito. Moj odnos prema stripovima u djetinjstvu je bio sličan: pročitala bih ih, ali nikad nisam bila luda za njima nego više za knjigama. Jedino za čim sam bila stvarno luda su bili Alan -Ford i Corto Maltese, ali to kad sam bila mnogo starija od M. Pretpostavljam da se kod M. radi o mom utjecaju. Ne bih imala ništa protiv da mu je interes i veći. B. uopće ne pokazuje interes za stripove.

  12. #12
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi svi citamo stripove.

    Ja sam nekad pratila Millera, Manaru, HeavyMetal, Freak Brotherse, Alana Forda, ma sve redom....

    Andrija cita Gastona, Talicnog, Kapetana Marka, Zagora, Mister Noa, Martina Misteriju, Asterixa...

    Posebno volim Bone-a.

  13. #13
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    Ovo je moja tema!
    Mi smo svi doma veeeeeeeliki i ozbiljni ljubitelji stripova.
    MM cita DC, Marvel stripove, Gaimana, u stvari sve po redu, što mu dođe pod ruku (ili miša).
    Ja sam baš za božić dobila od Djeda Mraza Life in Pictures Willa Eisnera, a MM je dobio grafičku novelu Stardust (prvo je ona nastala, zatim roman, i na kraju film).
    Fiona čita Mickey Maus časopis (koji i ja volim), Tom & Jerry, a upravo smo joj za ove praznike ponudili Garfielda sa kojim se oduševila. U nekim momentima joj nije baš jasan, no ima dovoljno slapsticka da se odvali od smijeha.
    Sa Asterixom i Taličnim još čekam (još joj ga nisam ponudila) da bude dovoljno zrela da može u potpunosti pratiti priču i uživati u stripu.
    Još prije trećeg rođendana F je ulovila MM ili mene kako čitamo Calvina&Hobbesa (imamo sva sabrana djela). Inzistirala je da ga čitamo njoj i da joj objašnjavamo što joj ne bi bilo jasno.
    To je bila, pa mogu reći, višegodišnja opsesija.
    Plišanac koji oživi i Calvinova mašta su je potpuno očarali.
    Mislim da su stripovi otvorili mom djetetu puno više novih svijetova, dali joj informacija o životu i pobudili joj maštu, nego što bi to mogle samo slikovnice.
    U našim knjižnicama ima prekrasan Hermannov strip za djecu koji se zove Nick, sanjaš li?
    Toplo preporučam.
    Tatek, u knjižnici Prečko imaš sve nastavke Bone-a, nježnog i uzbudljivog avanturističkog stripa. To smo mi veliki čitali doma, no Vedran bi mogao već biti dovoljno velik za to.
    Mi povremeno navratimo u More Comics, u prolazu ispod nebodera na Trgu, uglavnom nema puno za djecu, no povremeno se nađe nešto, a može se i naručiti kod njih. Ja sam prije mjesec dana našla Donald Duck i Uncle McScrooge stripove na engleskom.
    Mogla bih tako o stripovima u nedogled...

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ismiki, kako sam mogla zaboraviti Calvina&Hobbesa.

  15. #15
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Deedee, fala na podsjecanju da Vedranu ponudim snupice! :/
    )moija sestra je nakupovala par albuma tokom davnih godina=

    Alan Forda naravno imamo u velikim kolicinama, ali mislim da ce na to pricekati jos koju godinu.

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Tatek, mislim da ti V moze bez problema citati AF.

  17. #17
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    Misliš na Snoopy-ja ili općenito funnies? Snoopy-ja nisam spominjala uopće i to sa razlogom!
    Imamo doma jednu knjižurinu Charlie Browna (1959-1960) i meni je grozan.
    Lucy bih osobno pridavila, no možda je to samo bila loša godina za taj strip.
    Imaju u More Comics Denisa, možda to probamo skoro.

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    dee-dee, prava si inspiracija. Denisa se uopce nisam sjetila.

  19. #19
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj deedee prvotno napisa
    Misliš na Snoopy-ja ili općenito funnies? Snoopy-ja nisam spominjala uopće i to sa razlogom!
    Imamo doma jednu knjižurinu Charlie Browna (1959-1960) i meni je grozan.
    Lucy bih osobno pridavila, no možda je to samo bila loša godina za taj strip.
    Imaju u More Comics Denisa, možda to probamo skoro.
    Da, nisi ga direktno spomenula, no podsjetila si me.
    I meni su neki od tih likova malo priglupi (da, bas Lucy ) no sam lik Snoopya mi je bas cool, mislim da bih mogao odabrati neke bolje stripove sa njim u glavnoj ulozi. No, cinjenica je da je Vedranu to vec malo "djetinjasto" i da zaista, marta, on dolazi na prag doba za Alan Forda. Sigurno bi kuzio dio stosova, no vjerojatno ne sve ... mozda mu pokazem koji primjerak pa cu vidjeti reakciju.
    (ne bih volio da se ponovi slucaj sa parodijskim stripovima Julesa Radilovica koji mu nisu bili zanimljivi jer ih nije bas razumio )

  20. #20
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    Tatek, gdje ste našli Tupka?
    Ja sam Fioni pokazala samo par komada koji su objavljeni u Povijesti hrvatskog poslijeratnog stripa. Postoje li albumi?

  21. #21
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj deedee prvotno napisa
    Tatek, gdje ste našli Tupka?
    Ja sam Fioni pokazala samo par komada koji su objavljeni u Povijesti hrvatskog poslijeratnog stripa. Postoje li albumi?
    Mi smo citali samo tu antologiju, mislim da ima ipak barem 20-tak epizodica, ako ne i vise.

    Ninu Kunca tj. Sjenu imamo bas u album formatu.
    (i treba ga nekad "cenzurirari" za klince )

  22. #22
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Sergej je neki dan s police izvukao Povijest rocka u stripu.
    nije ga se bas dojmilo (mislim da je to ipak na malo starije rockere ), ali sam ja obnovila malo znanje

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    maksimir
    Postovi
    213

    Početno

    I mi se prijavljujemo!
    Ja sam luda za stripovima, ali onim humoristično-sarkastičnim. Iako sam svašta čitala.
    Happy sam što sam i Vikija zarazila, tako da redovito ( jednom mjesečno) idemo u More Comics ( ono u prolazu Neboder) i kupujemo.
    On je lud za svime: Asterix, Talični, Gaston, a za Garfieldima posebno.
    Ja sam mu sačuvala svoju zbirku starih Alan Fordova, Tomova i Jerrya i raznih nekih, ali svejedno kupujem i ova reizdanja Klasika.
    Probali smo ovo ljeto s Zagorima i ostalim talijanskim stripovima, ali nije mu se baš svidjelo. Možda je još premali. Draži su mu oni od kojih pada u nesvijest od smijeha. Tu je Garfield stvarno za umrijeti.
    Inače, on je preko praznika dobio za zadaću da napiše referat o nečemu što ga jako zanima, pa smo se zajednički odlučili da to bude o stripu. Ja sam izvukla s neta sve o povijesti stripa i neke druge detalje, kao npr. da će uskoro početi nova edicija Asterixa na hrvatskom, da će u 2009 kad se slavi 50 god kompletno biti ponovno obojen i prerađen ( nekada se ručno farbalo, a sad je boja već malko izblijedjela)...
    Najčitaniji strip na svijetu je Garfield, barem tako kaže Guinnesova knjiga rekorda u 2006.
    Riječ strip dolazi od eng. stripe ( trake) jer su u početku bili crtani tako da su imali samo 3 ili 4 kućice i bili su fakat kao trake.
    Strip se smatra 9. umjetnošću i recimo u Francuskoj, crtači stripova stvarno imaju status umjetnika.
    Prvi strip je nastao 1895 i zvao se Žuti dječak, to je bio malac klempavih ušiju kojemu je na pidžami pisalo što je želio reći. Ubrzo se počinju koristiti oblačići kao sredstvo komunikacije. Inače, taj Žuti dječak, obziorom da je izlazio u novinama je predstavljao pravu trakavicu ( užasno je dugo izlazio ) i obrađivao je razne društvene događaje, tako da od tuda vuče pojam Žuta štampa.
    Uf, al sam se raspisala iako to nitko od mene nije tražio.
    Da rezimiram, mi smo stripoljubci i dok je nas, strip neće propasti ( ali moj novčanik-da)!!!!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    maksimir
    Postovi
    213

    Početno

    Zaboravila sam spomenuti Iznoguda. To nisam nikada prije vidjela, a smiješan je do bola. Sad je krenuo i crtić na HTV 2, ujutro u 7.00. Samo, bad je jer nije sinhroniziran, ali je jako funny.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Postovi
    73

    Početno

    Alan Ford je zakon!
    A davno prije su mi bili simpa Družina od vješala.

  26. #26
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Potaknuta ovim topicom jučer sam mu pokušala čitati Asterixa kojeg sam dobila, no na engleskom je i sitnih slova pa sam nakon par stranica mučenja sebe i njega odustala i prebacila se na Paju Patka, ali vidim tu zgodnih preporuka :D

  27. #27
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    Postoji čitav niz dobrih domaćih autora stripa koji rade za djecu.
    Fioni su bili super albumi:
    Komarac - Prop'o plan od Macana & Bartolića i Pipo Nike Baruna.
    Vidjela sam da je izašlo:
    http://www.autorska-kuca.hr//knjizara/HR/38
    no nismo još stigli pročitati.
    Mister mačka se može čitati ovdje:
    http://www.stripovi.com/index.asp?Re...Macak%2Easp%3F
    Na tom siteu ( http://www.stripovi.com ) se može naći dosta informacija o stripovima.

  28. #28
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zaboravili smo spomenuti Velikog Vezira IZNOGUDA, meni je to zakon strip.

    Meni je odlican i Zekanove hvalevrijedne pustolovine od L. Trondheima, izdaje More Comics.

  29. #29
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    evo jednog poziva ljubiteljima stripa (i domaćih autora) na promociju...
    Pozivamo sve prijatelje stripa na promociju Svebora i Plamene koja će se održati u Profil Megastoreu, Bogovićeva 5, Zagreba, u petak 18. siječnja 2008. u 19:00 sati. Na promociji će biti prisutna sva trojica autora: Darko Macan, Goran Sudžuka i Matija Pisačić od kojih ćete moći dobiti potpis i crtež. Vidimo se!
    http://mcn.blog.hr/

  30. #30
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    I još jedna preporuka za dobar (ma odličan!) domači strip za najmlađe:
    darko macan, frano (crtež) petruša: MALI GUJ I NJEGOV ZMUJ, izdavač: Mentor, Zagreb
    Svježe izašlo, još se ni boja nije osušila, mi odmah kupili i pročitali.
    Fiona oduševljena, MM također (najviše mu se svidjela matematička bajka, zapravo, mutemutička bajka).

  31. #31
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To moram mojim klincima kupiti.
    Lovro cesto govori u umjesto o.

  32. #32
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Meni je odlican i Zekanove hvalevrijedne pustolovine od L. Trondheima, izdaje More Comics.
    Nama je bio dobar onaj nekakav atomski ubrzivac gdje su "oponasali" Fantazija i Spirua. Radnja je bial zgodna, a meni je i crtez, imitacija Franquinq, bio zgodan.

  33. #33
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Skuzila sam neki dan da IZNOGUD ide na TV-u!

  34. #34
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    tatek i svima svaka čast..meni su moji iz samo njima znanog razloga branili čitanje stripova (dobro se sjetih, priupitat ću ih)..tako da sam ja Dariu počela kupovati Winnie Pooha i Tom&Jerryija s 2,5 godine.. sad redovno čitamo Mickey Mousa (mi smo disney fanovi općenito), Tom&Jerryija, Garfield mu se isto sviđa, AF je pročitao par komada, vidim da je vrijeme da se prebacimo i na "prave" stvari..inače silno voli čitati, i ja se još uvijek borim protiv kompjutera i play stationa, neka kažu da sam zaostala, ali neka ima djetinjstvo, dojadit će mu kompjuter u životu..

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ja sam ko klinka obožavala alan forda, imala sam zavidnu kolekciju
    luka čita stripove, no nije kolekcionar. redovito kupujemo mickya, ali iskreno mislim da je to više radi igračke :/
    asortiman iz naše knjižnice smo već davno prožvakali.
    e da, skužila sam da puno više čita na moru, kad ima više vremena, a i kad nam je odlazak u knjižnicu nekakav ritualčić.

  36. #36
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Mi smo još mali za čitanje, ali pošto su roditelji bili veliki ljubitelji (ja brstila sve na što sam nailazila), te smo pronašli jednu lijepu kolekciju Asterixa i Taličnog Toma, ja se iskreno nadam da će nam se ljubav prema stripu razviti do neslučenih granica Još ako neko stavi kakav dobar link na Snoopy-ja ili Denisa pa da skinemo sa neta, niko vam neće biti više zahvalan

  37. #37
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    j. vec sad s nama cita calvina i hobbesa istina, vise zbog tigra. ostali stripovi (watchmen i sl.) ce mu jos dugo biti preteski.

    inace planiramo razviti jednu epizodu calvina u velikom formatu i staviti na zid iznad tv-a. onako, prigodno, calvin se klanja tv-u, tj. shrine of passive entertainment

  38. #38
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne znam jesmo li spomenuli Usagi Yojimbo - Zec Samuraj - to je STRIP!

  39. #39
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mi imamo 2 godine i 7 meseci i za sada redovno kupujemo samo Miki Mausa (nekadasnji Mikijev zabavnik)
    Drago mi je da cujem da deca i dalje citaju stripove

  40. #40
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Vjerovali ili ne, vidio sam prije 3 dana Politikin zabavnik na kiosku u Zagrebu (mislim da je bio onaj od Tiska u Frankopanskoj ulici)!

  41. #41
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    THE POLITIKIN ZABAVNIK?

    kli kli, jel to jos uvijek isti casopis ko i prije x godina?

  42. #42
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Naravno, moj malisa je premali, ali i ja i MM smo stripoljupci.

    Joj, osnovna i srednja, ljeto kod bake, a ja se zavucem negdje sa punom kutijetinom stripova od tetka (od Zagora, Alan Fordova, do Stripoteka, Almanaha) u nadi da ce se npr. Modesty i Vili napokon spandjati.
    Kasnije bih cesto govorila 'docnije' pa mi je tata sizio. A najvise sam mrzila 'nastavke u sledecem broju'.

  43. #43
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ja sam uvijek znala da će se dylan dog spandjati sa svojom aktualnom klijenticom

  44. #44
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni je corto i dan danas mmmm 8)

  45. #45
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ih, corto je fenomenalan, ali ovdje uglavnom razglabamo stripove prikladne djeci.

  46. #46
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    mi vec tjednima (a mozda i mjesecima?) navecer citamo princa valianta. toncek je ushicen.

  47. #47
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Mi jucer posudili u knjiznici "Malog Spirua". Strip je fora crtan, stosevi su prikladni skolskom uzrastu (iako malo starijem skolskom, ima i ponesto seksualnih aluzija, ali ne agresivnih, a ja ih uglavnom izbacujem van kod citanja ), uglavnom preporucujem.

    (jedino me malo brine da mu time ne dajem ideje za spacke u razredu, kojima obiluje taj strip uciteljice, procitajte te stripove i pripremite se na moguce stoseve)

  48. #48
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    ja sam uvijek znala da će se dylan dog spandjati sa svojom aktualnom klijenticom

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Evo i nas na ovu temu.
    Andrej je za vikend užicao od bake na posudbu uvezanu knjigu stripova Ivice Bednjanca ("Durica") i već tri dana puna su mu usta Durice i štoseva odande. Mislila sam prvo da mu je to prenerazumljivo, ali ma kakvi, smije se kao lud.
    Istina, malo je naporno čitati stripove djetetu koje ne zna čitati (lakše mi je s knjigama), ali dobro.
    Htjela sam pitati, imate li kakvu preporuku lakših stripova za 3-4 godišnjake (ja sam odrasla uz Mikijev zabavnik, postoji li sad nešto slično?)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •