Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Hemoragicna cista

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Jaca30

    Početno Hemoragicna cista

    Pozdrav svim Rodama! Nova sam na forumu, a i u borbi za potomstvo.

    Prije neki dan mi je dijagnosticirana hemoragicna (prokrvljena) cista na lijevom jajniku velicine 4x4,5 cm, benigna. Doktor me je vratio na kontracepciju (Cileste) koju sam inace prestala koristiti prije 4 mjeseca. Kaze da bi cista trebala sama otici u naredna 3-4 ciklusa, mada se zna desiti i da ne ode, u kojem slucaju ce vjerovatno trebati laparoskopija.

    Zanima me da li je neka od vas imala slicno iskustvo i kakav je bio ishod? Hvala unaprijed na odgovorima!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Ja već godinama imam policistične jajnike, neredovite cikluse, loš ten i sve ostale "divote" koje prate takvo stanje.

    Na oba jajnika sam imala velike hemoragične ciste koje se nisu povlačile i odstranjene su laparoskopski. Kao terapiju nakon operacije sam trebala 6 mjeseci piti Cileste. Pila sam ih 3 godine jer nisam imala nuspojava, super sam se osjećala, a i nisam željela ostati trudna. Nakon što sam ih prestala piti, zatrudnila sam nakon otprilike godinu dana.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Zaboravila sam napisati:
    Nakon što sam prestala uzimati Cileste, i dalje sam imala policistične jajnike, samo više nije bilo cisti koje bi zahtijevale operaciju. Ciklusi su mi bili 34-40 dana, ten koma... uglavnom, sve po starom. Ginekologica mi je rekla nek pokušavam prirodno zatrudnjeti 6 mjeseci, a da će me zatim slati na pretrage. Tada su mi se dešavale i neke druge stvari u životu, tako da joj se nisam javila nakon 6 mjeseci, a nakon nešto manje od godine dana sam ostala trudna.

  4. #4
    Magy

    Početno

    Na oba dva jajnika sam imala ciste koje su se povukle nakon par mjeseci same od sebe.

  5. #5
    Jaca30

    Početno

    Trilian, zaboravila sam reci - i ja imam policisticne jajnike, pa se bas pitam kako ce mi to, u kombinaciji sa ovom cistom, uticati poslije na neke pokusaje da zatrudnim... Ali ocito je sve moguce

  6. #6
    Jaca30

    Početno

    Citiraj Magy prvotno napisa
    Na oba dva jajnika sam imala ciste koje su se povukle nakon par mjeseci same od sebe.
    Magy, da li si u tom periodu imala neku terapiju?

  7. #7
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    imam i ja - i ciste i policisticne jajnike.
    pila cilest par godina, jajnici mi se ocistili od malih cisti, ali na lijevom jajniku ostala jedna malo veca, no doc smatra da je ipak zasad nema potrebe operirat. Navodno cak i na tom jajniku imam ovulaciju, iako ne svaki put (bas je ovaj mjesec on na redu, tak da nist ni ne ocekujem, ali evo wileia je primjer da moze uspjet bez obzira na to)
    doktori ionak kazu da je trudnoca najbolji lijek za te probleme, pa svima nama ~~~~~~~~~~1

  8. #8
    Magy

    Početno

    Citiraj Jaca30 prvotno napisa
    Magy, da li si u tom periodu imala neku terapiju?
    Nisam. Promijenila sam jedino pilule zato sto sam imala neredovito krvarenje.

  9. #9
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    I ja imam policistične jajnike. Prije 3.5 g sam počela piti Diane. I još uvijek ih pijem.
    Kod mene se jedan jajnik skroz "oslobodio" cista i nema ih više (bar se na UZV nisu vidjele), a drugi je i dalje u "lošem" stanju.

    E sad, planiram trudnoću i trebala bih prestati koristiti Diane.
    Znam da se ciste s prestankom terapije mogu vratiti (ako ne zatrudnim).

    Imate li savjete što je najbolje planirati (učiniti) ovakvih situacija?
    Npr. koliko najduže pokušavati s trudnoćom, da se ne ugrozi vlastito zdravlje (povratak cisti)?

    Thanx na svakom savjetu!

  10. #10
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...4d6c688b53ba25

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...c4faf20449b3b7

    Moja cista je i dalje tu oko 5,5x5cm,s protokom..provera kroz 2 ciklusa nije pomogla. Ako se ne dogodi neko čudo do jeseni, idem na laparoskopiju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •