Bila sam danas na kontroli moje nevoljene ciste na desnom jajniku i, nazalost, ista se uopce nije smanjila u proteklih pet mjeseci. Kad je otkrivena, imala je 28mm, dva mjeseca nakon (terapija Yasminom) izmjereno je 26,5mm sto je ginic smatrao zadovoljavajucim. Danas, nakon jos pet mjeseci, prasica jos uvijek tamo stoji u punoj velicini - 26,5.

I dalje je potpuno bistrog sadrzaja (kako oni to vide na UZV - stvarno mi nije jasno) i pravilnog oblika te se moj dragi doktor oko nje bas previse ne zabrinjava (i govori mi da niti ja ne bih trebala). Preporucuje nastavak terapije Yasminom (isti je pobio brojne male ciste na desnom jajniku u samo dva mjeseca), s obzirom da su mi veliki i mali koagulogrami u redu. Zbog godina (31) i kilaze te cinjenice da sam bivsi/povremeni/pasivni pusac, kontrolu zgrusavanja bi trebala raditi svakih 5 mjeseci (navodno su imali neki kongres prije 8 dana na kojem je dogovoren pravilnik o obaveznim pretragama prije prepisivanja i za vrijeme uzimanja hormona).

Ono sto mene brine jest cinjenica da mi je rekao da do sljedeceg pregleda (u ozujku) napravim testiranje na CA 125 tumor markere. Kaze - tek toliko da imamo te rezultate jer, ako cista ostane iste velicine, on bi me prebacio na Diane35 na mjesec, dva, samo da ubijemo cistu (koje ne voli propisivati jer su jake i dolaze s nuspojavama koje mi ne bi preporucio). Kaze da prije Diana voli vidjeti tumor markere.

I sad.. eto, nije mi svejedno. Pitala sam ga bezbroj puta i bezbroj puta mi je ponovio da ne moram odmah trcati na vadjenje krvi, jer nemam nista sto ga zabrinjava, vec da donesem nalaz za pet mjeseci.

Jel' taj CA 125 neka rutinska pretraga? Ima li razloga da trcim vaditi krv vec sutra ili da zaboravim na sve to do daljnjega?

S doktorom sam, inace, zadovoljna. Problem je u meni jer nikad nikome dovoljno ne vjerujem.