Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 215

Tema: Hard rock i bebe/mala djeca

  1. #101
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A ja sam tu negdje blizu, i nije mi žao što je zatvorena, jer nema više buke, i što je još važnije, goleme količine razbijenih boca i ko zna čega još okolo.

  2. #102
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    npr. http://www.jutarnji.hr/crna_kronika/...racun,63951.jl, možda su bili skinhedi, možda nisu. svaka strana će tvrdit svoje. mislim da je ovaj slučaj bio najkrvaviji.
    otvara praznu stranicu :/

  3. #103

  4. #104
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Svaki put dok netko potegne pitanje povezanosti ove ili one vrste glazbe, sjetim se "Paklene naranče". Za one neupućene, glavni lik je krao, silovao, ubijao, a sve uz glazbenu pozadinu - Beethovena.

  5. #105
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Dovraga, ja poslala post koji sam pisala prije sat vremena, a u međuvremenu svega!
    Felix, bilo je to ono kad je u Puli trebao imati koncert (ta Pula baš problematična ), pa su se usprotivili crkveni velikodostojnici jer da on propagira sotonizam , a on im na to odgovorio "Ako Vam ja mogu poljuljati vjeru, možda se onda treba zapitati koliko vam je vjere čvrsta"
    Nije točan citat, ali to je svakako bio smisao, a ostalo mi je usjećanju jer sam pomislila "svaka čast"

  6. #106
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Možda je ne bi poljuljao kako ih ti zoveš crkvenim velikodostojnicima, ali oni ziher ni ne bi bili na koncertu. Bili bi klinci koji su podložni svakakvim utjecajima. Nađi mi nešto pozitivno u mansonu.

  7. #107
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Pročitala linkani tekst o močvari, po meni uopće ne potvrđuje Dijanin stav, a i upućujem na prvi komentar ispod teksta

  8. #108
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Luminitsa prvotno napisa
    Svaki put dok netko potegne pitanje povezanosti ove ili one vrste glazbe, sjetim se "Paklene naranče". Za one neupućene, glavni lik je krao, silovao, ubijao, a sve uz glazbenu pozadinu - Beethovena.
    da, a tek što su uz wagnera smišljali i radili :/

    svimbalo, ti si postala kao ina33

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    ovo se pretvara u srednju školu - reci kakvu muziku slušaš da vidim kakav si i da li ću se družiti s tobom

  10. #110
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Evo i ja ću malo zaglumit inu , bijah u takvim glazbenim vodama, i na svojoj koži znam kako muzika tipa mansona (iako njega nisam nikad slušala) utječe na čovjeka.A utjecala je tako i na one oko mene. Muzika tipa bauhaus, redlorryyellowlorry, fields of the nephilim,electronica, christian death itd.

  11. #111
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    svimbalo, ti si postala kao ina33
    Znam
    O tome baš jutros razmišljam..pa ti reci da nismo slične!
    Pusa ini

  12. #112
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    kao sto rekoh, nozevi nisu dosli iz mocvare nego iz ruku skinheada koji su bas slucajno tu bili

    ovo sigurno nitko nece napisati za ludnicu:
    Klub Močvara popularno je zagrebačko okupljalište takozvane alternativne mladeži u kojem se zabavljaju poklonici hard rocka, heavy metala, punka i drugih žešćih glazbenih smjerova.
    No, dosad je klub slovio kao jedan od mirnijih u gradu te su rijetki zabilježeni incidenti.
    Svjedoci napada koji su se jučer tijekom dana javljali redakciji Jutarnjeg lista tvrde da su se iste večeri u okolici kluba kretali i pripadnici subkulturne skupine tzv. skinheadsa.

    - Cijela večer je bila napeta jer je ispred Močvare bila skupina mladića obrijanih glava za koje sumnjamo da su skinheadsi. Odjednom je prema Močvari doletjela jedna boca i tada su se počeli svađati. Ti obrijani su otišli do svojih automobila i iz njihovih prtljažnika izvukli noževe, vidjela sam i jednu bejzbol palicu i počela je masovna tučnjava. Kad smo začuli jedan pucanj, svi su se razbježali - ispričala nam je jedna od djevojaka koja se u vrijeme sukoba zatekla ispred kluba.

    No, drugi sugovornici tvrde da skinheadsi nisu sudjelovali u obračunu, već da su se na klupicama ispred kluba samo zabavljali, a ni jednu ni drugu verzilju jučer nije bilo moguće službeno potvrditi ili demantirati.
    da, slucajno su sjedili ispred mocvare i pitomo natezali pivu, ni ne pomisljajuci na neki sukob s pripadnicima supkulturnih skupina

    ali dobro, ovo je malo OT, mislim da je jasno sto zelim reci.

  13. #113
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    bijah u takvim glazbenim vodama, i na svojoj koži znam kako muzika tipa mansona (iako njega nisam nikad slušala) utječe na čovjeka.A utjecala je tako i na one oko mene. Muzika tipa bauhaus, redlorryyellowlorry, fields of the nephilim,electronica, christian death itd.

  14. #114
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj sofke prvotno napisa
    ovo se pretvara u srednju školu - reci kakvu muziku slušaš da vidim kakav si i da li ću se družiti s tobom
    molim da da stavis koji citat koji bi to potvrdio. :?

    istina je da bi bilo dobro da se drzimo teme (ja prva ), a to je HC i utjecaj muzike na malu djecu.

  15. #115
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ja sam više rockerski tip, a volim i funk, nije mi mrzak niti jazz...volim i dance, ali nikad nikad nikad neću puštati nikakav hr zabavnjak, a o narodnjacima, neću niti pričati.
    MM voli funk, neki jazz, ali obožava punk i death metal i ostalu hard mjuzu...(narodnjake ne spominjem iz istog razloga).

    I sad...malac ima svoju dječju mjuzu i samo svoj CD (Marley) kojeg obožava. Ali obožava slušati sve ovo "hard" što voli i tata.

    No kako punk, death metal i sl. utječe na mene (malo je reći da potiče moju agresivnost), sigurno utječe i na njega. Stoga ovu mjuzu neće slušati doma. Možemo je slušati na kratko u autu ako idemo na kratke relacije, može "uloviti" koji ton kad dođe doma, a tata to sluša, ali je u osnovi ne puštamo pred njim.
    I to zato jer sam uvjerenja da muzika definitivno utječe na raspoloženje djeteta. Ako je umorno i sluša ovu žešću mjuzu definitivno će u tom trenutku biti više razdražljivo, ratoborno, svojeglavo..itd.

    O načinu slušanja muzike ne trebam niti pisati. Preglasna muzika definitivno utječe na sluh. A ova se agresivnija muzika nikad nikad nikad ne sluša tiho.

    Miha razumijem tvoje pitanje i tvoju brigu. Ali ću ti isto tako reći kao što je netko drugi tu napisao, pokušaj razgovarati sa tatom oko izbora muzike, načina slušanja, vremena slušanja iste. Nadam se da ćete doći do nekog zadovoljavajućeg rješenja.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    pa ono, svi nabrajaju ono kaj oni slušaju i svi za sebe pretpostavljaju kako je to najkvalitetnije kaj ima

    pa stereotipi - kakvu muziku slušaš, takva si osoba, da li ima više agresive ispred močvare (pokoj joj duši) ili ludnice - meni je to srednjoškolski, tebi nije?

  17. #117
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    A ova se agresivnija muzika nikad nikad nikad ne sluša tiho.
    Not true! Ja sam slušala često vrlo tiho Cannibal corpse-pa po nazivu benda pogodi kakav je

  18. #118
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Citiraj mamma san prvotno napisa
    A ova se agresivnija muzika nikad nikad nikad ne sluša tiho.
    Not true! Ja sam slušala često vrlo tiho Cannibal corpse-pa po nazivu benda pogodi kakav je
    ok. generalizirala sam.

    kod nas se nikad ne sluša tiho...

  19. #119
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    ... ali obožava punk i death metal i ostalu hard mjuzu...
    Vidi vidi, svasta covjek sazna na ovom forumu 8)

    Citajuci onaj link o utjecaju heavy metala na djecu, da sama nisam bila (i ostala) ljubiteljica heavy metala (nerijetko i death metala), pomislila bih da je to najgore zlo na svijetu :shock: Nerijetko bi se ljudi iznenadjivali da tako jedno dobro i zlatno dijete kao ja slusa heavy (i death) metal... predrasude.

    A ja bas planirala dofurat svoje stare heavy metal CD-ove i upoznat dijete s pravom glazbom..... A dobro, za pocetak moze Metallica i simfonija 8) pa onda zadnji albumi Metallice pa polako prema prvim

  20. #120
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj sofke prvotno napisa
    pa ono, svi nabrajaju ono kaj oni slušaju i svi za sebe pretpostavljaju kako je to najkvalitetnije kaj ima

    pa stereotipi - kakvu muziku slušaš, takva si osoba, da li ima više agresive ispred močvare (pokoj joj duši) ili ludnice - meni je to srednjoškolski, tebi nije?
    meni nije. jer pokusavam(o) dokazati da slusanje takve glazbe ne mora poticati agresivnost i nezeljeno ponasanje.

    slazem se s mammom san o death metalu (i zato i rekoh da ga ne zelim pustati djetetu), ali PUNK? ja se nakon punka osjecam tako... prposno, veselo, puno energije, ali iskljucivo pozitivne energije dobro, pistolsi mi nisu bas nesto pa mozda zato tako rezoniram, a priznajem da su zesci, ali ostali bendovi koji koketiraju s punkom, tipa ramonesi i green day, sto im fali?

  21. #121
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj mamma san prvotno napisa
    ... ali obožava punk i death metal i ostalu hard mjuzu...
    Vidi vidi, svasta covjek sazna na ovom forumu 8)

    Citajuci onaj link o utjecaju heavy metala na djecu, da sama nisam bila (i ostala) ljubiteljica heavy metala (nerijetko i death metala), pomislila bih da je to najgore zlo na svijetu :shock: Nerijetko bi se ljudi iznenadjivali da tako jedno dobro i zlatno dijete kao ja slusa heavy (i death) metal... predrasude.

    A ja bas planirala dofurat svoje stare heavy metal CD-ove i upoznat dijete s pravom glazbom..... A dobro, za pocetak moze Metallica i simfonija 8) pa onda zadnji albumi Metallice pa polako prema prvim
    Anchie
    Bit će da smo se u Jabuci sretale
    Oli si ti ona koja mi je na glavu stala??? (metal agresiva na djelu)

  22. #122
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Meni su oni bas ok... green day, ak ne poletis nakon slusanja, kad ces ak ne tad?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    death metal vs. punk?

    što se tiče punka kao muzike i punka kao supkulture, isti zna koketirati sa skinheadsima pa čak i nacizmom...vidi bend Screwdriver, primjerice

    pa onda ima anarho punk, trashcore punk, grindcore koji je proizašao iz hardcore punka (to ne želiš slušati ) jer vidjeh da se ovdje spominjao Napalm Death, ali također ima zanimljivih grindcore bendova simpatičnih naslova kao primjerice Anal Cunt

    to se dalje sve dijeli u industrial muziku (slušala), noise (puno slušala) itd..

    metal, pa ni death metal nikad nisam slušala tak da ne znam puno o tome...

    green day se po fanzinima predstavlja kao rock sastav, a za Ramonese se zna reći da su punk rock bend (ne tvrde li oni uostalom tako nešto i sami za sebe?)

    uglavnom, pod punkom se krije puno svakojakih stvari tako da ne mogu tvrditi da je baš svaki punk za dječje uši..doduše, smatram da nije ni Milo Hrnić pa ja zato maloj puštam Mano Chao..i to ne preglasno

    sto ljudi, sto glazbenih ukusa, a ja sam odavno prestala dijeliti muziku na kuruzu ili ne kuruzu..dijelim je na muziku koja mi se sviđa ili koja mi se ne sviđa

  24. #124
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sofke prvotno napisa
    sto ljudi, sto glazbenih ukusa, a ja sam odavno prestala dijeliti muziku na kuruzu ili ne kuruzu..dijelim je na muziku koja mi se sviđa ili koja mi se ne sviđa
    točno, a ovisi i o raspoloženju, situaciji...
    stvar je u tome da, ako se naravno ne pretjeruje, teško da će ijedna vrsta muzike loše djelovati na dijete od 2 - 3 godine. barem ja tako mislim. :/

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    osobno, nisam zagovornik teze da djeci ne smeta ako im puštamo bilo kakvu muziku, samo jadna trpe

    znam samo da ja nikako ne bi da me neko terorizira sa trash metalom

  26. #126
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj sofke prvotno napisa
    osobno, nisam zagovornik teze da djeci ne smeta ako im puštamo bilo kakvu muziku, samo jadna trpe

    znam samo da ja nikako ne bi da me neko terorizira sa trash metalom
    Moj ne trpi. Iz autosjedalice diktira - Ne tu! Onu! Nije dobo! Jako! Pali! Gasi! Amo kupa! Piva mama!

    Pa kad na putu do bake i natrag slusamo jednu jedinu pjesmu - bome ja trpim

  27. #127
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sofke prvotno napisa
    pa ja zato maloj puštam Mano Chao..i to ne preglasno
    jel onu ... me gusta mariuana me gusta...

    a što se tiče teroriziranja, potpisujem summer. a čuj, ako baš vidiš da dijete trpi, normalno da ga nećeš mučiti. nisam dobila dojam da dijete od mihe trpi. :/

  28. #128
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    cekaj sofke, nismo li nedavno vodili neku raspravu (tad je bilo o utjecaju glazbe na nerodjenu djecu), pa si ti tvrdila da je to ovisno samo o broju decibela, a ne i o vrsti glazbe?
    a sad ipak velis da nije svaki punk za djecje usi, ali manu chao zato je? (u cemu se ja apsolutno slazem, samo mi onda nisi bila jasna)
    ili sam ja nesto krivo zapamtila?

    a i ja se divim svima vama koje uz klince imate zivaca slusati ikakvu muziku.
    ok, u autu i mi slusamo. ali doma, uz dvoje blebetave djece i blebetavog muza, meni uzasno smeta bilo kakva zvucna podloga.
    muziku slusamo samo kad oni zaspu, ili u rijetkim prilikama kad imamo kucni tulum - kad klinci plesu i pjevaju (nda, sin protestira na svaki tekst na ne-ex-yu jezicima, sto je dosta ogranicavajuci faktor).

  29. #129
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vjerujem da ama bas nista ne utjece na djecu, sto se tice muzike, osim glasnoce. Preglasno nije dobro niti za odrasle, a kamoli za djecu.

    Logicno mi je da djeca slusaju ono sto vole roditelji i u tome ne vidim nista lose. Pogotovo ako je djeci dostupno slusanje i neceg drugog, ako tako zele.

    Ne vidim razliku izmedju odabrane glazbe, primjerice, i odabrane vjere. Ili nacina prehrane. Dijete vegetarijanaca je, najcesce, vegetarijanac. Dijete katolika je, najcesce, katolik. Dijete ljubitelja punka najcesce voli punk. I sve to ostaje bas tako sve dok dijete ne upozna svijet van svog dvorista.

    Osobno, jedino sto mi je vazno jest mogucnost odabira. Ipak, moram priznati, necu dozvoliti djetetu da slusa cajke, barem ne pod mojim krovom. Tu si ne mogu pomoci.

    (Dobro, prvo si moram nabaviti dijete.. ;))

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    A moj okida na Ringe ringe raja 8)

    Štajaznam, nekako sam sklonija onoj - sve u svoje vrijeme. Tako da, neka im dječjih pjesmica i brojalica u ovoj dobi, nemam ništa protiv njih. Imat će se vremena sprijateljiti i sa heavy metalom, grungeom, punkom, i ostalom žesticom.

    Nekako se sjetim sebe sa 10tak godina i miljun upitnika iznad glave dok sam slušala Hendrix-a, Black Sabbath, Cepeline, itd (ono šta se pisalo po spomenarima a šta nitko nije ustvari slušao). Pošteno su mi svi oni "sjeli" tek u srednjoj školi.

    Potpis na ono što se reklo za decibele - ne valja s njima pretjerivati.

  31. #131
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa

    a i ja se divim svima vama koje uz klince imate zivaca slusati ikakvu muziku.
    ok, u autu i mi slusamo. ali doma, uz dvoje blebetave djece i blebetavog muza, meni uzasno smeta bilo kakva zvucna podloga.
    i meni. bilo da je muzika, radio ili tv kojeg nitko ne gleda. još kad krenu svi u glas govoriti.

    mi posljednje vrijeme slušamo musical "hair". i've got life,.... mother!

    mislim da nakon 3 godine što sam iz dana u dan slušala pjesme jerke rošina i klinaca s ribnjaka, da može sad i malo moje mjuze. a bosankama sigurno nije stran album "planeta zemlja", dado i zlaja... e, to se stalno kod nas vrtilo.

  32. #132
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Upravo sam se sjetila pjesmice "tašun tašun", s onim zgodnim momentom "u marami šećera, malom xy večera"
    Ja doduše istu prvi put čula od svekrve koja je rado pjevuši unucima (ali, srećom, ne slijedi tekst), ali ona veli da je općepoznata
    Pa sad, ak se mene pita, od toga puno konkretnije štete za malo dijete nego od svih metalaca/punkera i sl. zajedno

  33. #133
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    glasna glazba ne prije škole

    pilačinom od mjuze koju volim ne gnjavim ni muža, koji je nešto nježniji tip, pa neću ni dijete.

    nevo malo da
    začinim

  34. #134

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    73

    Početno

    moji klinci vole pravu mjuzu za "muškarce" i sami pojačavaju,iskreno se bojim da ne pređu na cajke jer sam ovo ljeto s balkona promatrala curice s kojima su se igrali na dvorištu,a one su uživale pjevajući nešto prestrašno.Usput rečeno živimo na selu i sa svih strana okruženi smo cajkama koje cijelo proljeće, ljeto,a bogme i jesen urlaju kroz njihove prozore,šta da i mi pokažemo susjedima koliko moćnu muziku imamo....ionako nas ne doživljavaju kao dio zajednice već kao padobrance koji su pali među njih iz nekog svog,njima nepoznatog svemira

  35. #135
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Upravo sam se sjetila pjesmice "tašun tašun", s onim zgodnim momentom "u marami šećera, malom xy večera"
    Ja doduše istu prvi put čula od svekrve koja je rado pjevuši unucima (ali, srećom, ne slijedi tekst), ali ona veli da je općepoznata
    Pa sad, ak se mene pita, od toga puno konkretnije štete za malo dijete nego od svih metalaca/punkera i sl. zajedno
    Ma daj, pa je to nije pretjerivanje?

    Ja sam to pjevala, i moja mama, i moja baka...
    Meni je to baš draga pjesma.

    Pa neću zato sad djetetu natresti šećera u maramu za večeru

    Mi slušamo glazbu, i doma i u autu.
    Ne volimo preglasno, kad plašemo, malo pojačamo
    Doduše, ne slušam neke teške, teške žanrove.

    Sluša se i Hladno pivo, i tamburaši, i Balašević, i klape, i Zgb mališani...

    Dobro, ne Mile Hrnić

  36. #136
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Anci, falio mi ovaj na kraju
    Time stvar dobiva drugi smisao
    Ali ipak mislim da ako je riječ o utjecaju teksta na dijete, a o tome je ovaj topic, onda će svakako 2,5 godišnjak prije to razumjeti i poslušati, nego I wanna be buried in a pet cemetery
    Opet

  37. #137
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Ja sam kao dijete mrzila tekstove dječjih pjesmica , toliko su mi bili glupavi da sam uvijek zamišljala , znala da ih pišu odrasli koji briju da su djeca....

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    cekaj sofke, nismo li nedavno vodili neku raspravu (tad je bilo o utjecaju glazbe na nerodjenu djecu), pa si ti tvrdila da je to ovisno samo o broju decibela, a ne i o vrsti glazbe?
    a sad ipak velis da nije svaki punk za djecje usi, ali manu chao zato je? (u cemu se ja apsolutno slazem, samo mi onda nisi bila jasna)
    ili sam ja nesto krivo zapamtila?
    jesmo, jesmo , ali bilo je riječ o pohađanju koncerata i bebama u trbuhu...tko zna, možda sam izbezumila svoje nerođeno dijete..

    moj stav je (dozvoljavam da netko radi drugačije, dapače) da svoje (rođeno) dijete ne mučim sa svojom muzikom..na kraju, ja imam štošta u svojoj fonoteci..to što su mama i tata išli na koncert steve albinia i Shellac ne znači da dijete treba slušati Big Black..to je prebučno i pregrubo za nju, ona ima samo četiri godine

    pretpostavljam da mala djeca više vole melodiozne stukture s riječima na jeziku koji govore umjesto američkog noise zvuka ili methal vokalnog režanja

    možda sam u krivu..

    uglavnom, ja joj to ne puštam, jer mislim da nije zaslužila majčin glazbeni ukus, ha, ha..

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    osim toga, trebalo mi je vremena da postanem smjerna majka...

    svo vrijeme trudnoće još uvijek nisam bila spremna prihvatiti novo nastale okolnosti

  40. #140
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    sad sam se sjetila ljetne epizode s zxujom. u autu, pičimo po istri i ja joj prvi put pustila "ne spavaj mala moja muzika dok svira". i naravno puna entuzijazma joj objašnjavam riječi pjesme, ono:" ovaj ludi ritam nikom ne da mira, mama spava... nitko neće znati da si bila s nama... ajd s nama, siđi, mi te čekamo..." blablatrućtruć, kad odjednom će mi zxuja skroz ozbiljno: a kako da se izvuče iz maminog kreveta a da mama to ne osjeti ?! ja ono: :? aha, dijete mi još u co-sleeping fazonu.

  41. #141
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    npr. http://www.jutarnji.hr/crna_kronika/...racun,63951.jl, možda su bili skinhedi, možda nisu. svaka strana će tvrdit svoje. mislim da je ovaj slučaj bio najkrvaviji.
    ja sam "odrasla" u jabuci i toga je bilo i u moje vrjeme "odrastanja".
    i kad se zatvorio lap pa je ekipi bilo dosadno. pa je bila frka proci iz jabuke pokraj saloona pa se znalo trcati po tudjim vrtovima niz obronke.... bilo je svega i svacega, ali jedna je bila konstanta a to je da su se docekicvali oni iz jabuke.

    moje dijete slusa sto slusam i ja. nemam uopce problem sa time.
    brate, kad pjeva spicu bitanga i princeza nitko osim mene ne kuzi da vice "sve to sve to je nama sveto"

    ako mislim da je prezestoko (distorzija ili basevi) preskocim stvar.

  42. #142
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Punk-prposno, veselo, puno energije, ali iskljucivo pozitivne energije Smile dobro, pistolsi mi nisu bas nesto pa mozda zato tako rezoniram, a priznajem da su zesci, ali ostali bendovi koji koketiraju s punkom, tipa ramonesi i green day, sto im fali?
    eto ga!
    jos dodas ska punk

    da vidis kako nas dvje skacemo po dnevnoj sobi! covjece, obje se nakon toga osjecamo preporodjene!

    a voznja u autu....jos kao beba morala bi zaspat, uz glasan!!, zvuk rocka

  43. #143
    insomnia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    Ma šta mi vrijedi to što doma sluša od rođenja rock, punk, americanu, pa čak i soul, blues, jazz (fakat smo svestrani) i Stojedinicu, kad mi iz vrtića dolazi pjevušeći Gas, gas! A da joj tek vidite ozarenu facu ako slučajno, vrteći programe na TV, naletimo na ono smeće Pod lipom/Nad lipom (nemam pojma)... Majke mi, dođe mi da plačem...

  44. #144

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj insomnia prvotno napisa
    Ma šta mi vrijedi to što doma sluša od rođenja rock, punk, americanu, pa čak i soul, blues, jazz (fakat smo svestrani) i Stojedinicu, kad mi iz vrtića dolazi pjevušeći Gas, gas! A da joj tek vidite ozarenu facu ako slučajno, vrteći programe na TV, naletimo na ono smeće Pod lipom/Nad lipom (nemam pojma)... Majke mi, dođe mi da plačem...


    Izgleda da je humor u tim serijama stvarno na razini 3-godišnjaka.

  45. #145
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    slazem se s mammom san o death metalu (i zato i rekoh da ga ne zelim pustati djetetu), ali PUNK? ja se nakon punka osjecam tako... prposno, veselo, puno energije, ali iskljucivo pozitivne energije dobro, pistolsi mi nisu bas nesto pa mozda zato tako rezoniram, a priznajem da su zesci, ali ostali bendovi koji koketiraju s punkom, tipa ramonesi i green day, sto im fali?
    Da, dobro si primijetila Ramonesi i Green Day koketiraju sa punkom, ali to fakat nisu. Normalo da se dobro osjećaš nakon punka, to je, zapravo, ako malo bolje poslušaš mjuza 60-ih sa žešćim ritmom. Probaj sa the Clash, oni su super (barem meni). Izvorni punk, ali dobri. Niti meni Sex pistolsi nisu nekaj. A kad malo bolje pogledaš koja je njihova najbolja i najpoznatija stvar - My way. To je obrada stvari od Sinatre. Hoću ti reći, ne volim neoriginalnu muziku. Kaj još slušaš? Izgleda da imamo isti ukus u muzici, a kupila bi si za Božić neki dobar CD jer je MUBM otišao i odnio većinu naših CD-ova.

  46. #146
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    elin meni je od pistolsa najdraza who killed bambi
    mislim da je prije my waya ipak poznatija anarchy in uk kao i god save the queen
    a rijeci imaju ipak malo dublje znacenje.

    da i meni su ramonesi "soft", bas kao i pistolsi, ali u ono doba, to je bilo hard. a punk nije samo "ritam". koliko se sjecam. a mozda sam s vremenom i pozaboravljala puno toga. ali mislim da se ramonesi i pistolsi i clashovci kao i jos neki bendovi smatraju "ocima" punka.

    mozda da se tema splita ili prebaci na filozofski?

  47. #147
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    To je baš grozna muzika, taj rock, i ti tekstovi, a tek izvođači i one curice što za njima vrište u prvim redovima, kako će od njih ikada postati poslušne žene i pristojne domaćice?!!! Cccc.

  48. #148
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Neroslava prvotno napisa
    To je baš grozna muzika, taj rock, i ti tekstovi, a tek izvođači i one curice što za njima vrište u prvim redovima, kako će od njih ikada postati poslušne žene i pristojne domaćice?!!! Cccc.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Sve bi ja to na radnu akciju.
    U citavoj ovoj prici mene jedino nerviraju te scene curica koje vriste u prvim redovima. Nisam bas nesto primijetila obrnute situacije. Ono....sve bi mu dala za jedan pogled... :/
    Sto se same muzike tice, ja znam nekad, za svoju dusu, upalit npr. Soundgarden, Sisters of mercy i sl. Medjutizin, i mene muci kako djetetu objasniti zasto majka slusa pjesmu u kojoj lik pjeva o tome kako mu je tesko jer nema dopa pri ruci. A nije da me Zorka nema obicaj pitat o cemu se tocno radi u nekoj pjesmi. Da muljam?

  50. #150
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ne znam koliko ima godina, no nije li takva pjesma savršena za objasniti pakao ovisnosti?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •