Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Pubertet i tesko odgojivo dijete

  1. #1
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno Pubertet i tesko odgojivo dijete

    Nadam se da ovdje ima pokoja mama koja ce moci pomoci svojim iskustvom ili savjetom.

    Moj 13-ogodisnjak je lijevak, u drugom razredu osnovne skole mu je u Centru Suvag dijagnosticirana dislalija, disgrafija i u povijesti bolesti je napisano da pokazuje sklonosti prema ADHD-u (poremecaj paznje) ali nije postavljena ta dijagnoza.
    Do sada nam je cijelo skolovanje proslo dosta tesko, sa jedva prolaznim ocjenama.
    U nizim razredima zbog ljevorukosti, jer je zbog toga sporije pisao i tako uvijek bio u nekom zaostatku, a sada je vec u svemu tome razvio toliku odbojnost prema skoli i ucenju da smo trenutno u borbi sa vrlo velikim problemima.

    Markira, laze, vrijedja djevojcice, tuce se. To nije los odgoj, to je njegov nacin iskazivanja u drustvu kao "negativnog heroja", jer pozitivan heroj nikako ne uspijeva biti zbog losijeg ucenja. Da je greska u odgoju, mladji mi sin vjerojatno ne bi bio vrlo dobar ucenik, izrazito bistar, sa velikim zanimanjem za odredjene premete (povijest npr.) i pun slobodnih aktivnosti za koje stariji uopce nema interesa (ni za sto).

    Prosli smo cijeli medicinski tretman od ispitavanja sluha, mjerenja mozdanih valova, refleksologije, defektologa u skoli, logopeda u Suvagu i maticnom Domu zdravlja, psihologa u Suvagu, privatne psiho-terapije....nista do sada nije pomoglo.
    Vecina strucnjaka mi daje savjet da ga naprosto tretiram kao prvoskolca, da mu visim nad glavom dok pise zadace, kontroliram svaki dan da li ima sav pribor u skolskoj torbi, svaki dan ucim sa njime jer on sam to ne zna, te da se nadam da ce se uskoro trgnuti, jer njihova praksa je pokazala da se takva djeca nekad trgnu i budu vrlo uspjesni ljudi (kako ce biti uspjesan ako ne uspije ni osnovnu skolu zavrsiti???)

    Ima problem sa dugorocnim pamcenjem, kratkorocno funkcionira, ali ono sto nauci obicno se do skole zaboravi. U skoli ima blokade...naprosto se zablokira pred plocom i ne bekne, doma meni odgovara savrseno.
    Jucer sam istovarila 220kn za jedan sat razgovora i terapije kod djecjeg psihologa, danas mi je izmarkirao cijeli dan (zvala me nastavnica), bez obzira na taj razgovor, na moj razgovor sinoc pred spavanje, na sva grljenja, obecanja, suze....

    Za njega kazna ne postoji...izdrzavati ce je danima bez pogovora, prvi dan van kazne, uciniti se isto zbog cega je kaznjen. Ne pomaze ni zabrana gledanja omiljenih serija, igrice, komp, bicikl, izlazak....naprosto je imun na kaznu. Imun je lijep razgovor, imun je na viku.....

    Ne znam kako bi vise i kuda sa njime? Imate li neki savjet. Spremna sam probati sve.

  2. #2
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ja ti ne mogu pomoći savjetom ali ti mogu pružiti malo podrške

    moja prijateljica ima sličnih problema sa 17godišnjim sinom.
    lani je prošao razred zahvaljujući roditeljskoj angažiranosti i njihovom stalnom kontaktu s razrednikom.
    bili su kod psihijatra, psihologa, na testiranjima... nitko nije ništa opipljivo zaključio već im je savjet, kao i kod tebe, visiti mu nad glavom.
    kod njega je problem što puno vremena provodi za kompjuterom tj. provodio je. sada ima ograničenje samo na vikende i školske potrebe.
    kada mu se neće, on jednostavno ne odlazi na nastavu.
    roditelji su nemoćni i žao mi ih je gledati u takvoj bezizlaznoj situaciji.
    inače je mali bio neurorizičan, rođen u 29om tjednu trudnoće.
    prilično je introvertiran bez želje za uspostavljanjem socijalnih kontakata i mogao bi prespavati život da ga roditelji stalno ne cimaju.
    mlađe dijete je odlikašica, druželjubiva, empatična... prava suprotnost bratu.

    nadam se da će ti se javiti netko s iskustvom i nekim konkretnim prijedlogom.

  3. #3
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Hvala fegusti

  4. #4
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno Re: Pubertet i tesko odgojivo dijete

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa
    Jucer sam istovarila 220kn za jedan sat razgovora i terapije kod djecjeg psihologa, danas mi je izmarkirao cijeli dan (zvala me nastavnica), bez obzira na taj razgovor, na moj razgovor sinoc pred spavanje, na sva grljenja, obecanja, suze....
    ovako je isto kod te moje prijateljice.
    nikako da pronađu motivirajuću točku.
    kazne tj. zabrane i nisu baš djelotvorne.
    zamišljam se u njenoj situaciji i stvarno ne znam što bih napravila.

    kako tvoj sin stoji s druženjima i komunikacijom s prijateljima?
    kako doživljava vas roditelje?

  5. #5
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Ima uzak krug prijatelja i obicno nadje nekoga kome je uzor (citaj; frajer). Postuje status roditelja ali se tesko povjerava i kad nesto lose ucini ja vidim da mu je uzasno krivo i zato nikako ne mogu razumjeti zasto stalno ponavlja iste stvari koje ne bi smio.

  6. #6
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    tikice, kako ste?

  7. #7
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    fegusti, hala na brizi...evo guramo. izgleda da smo nasli nacin kontrole.svaki dan mu obiljezavamo teke,stavljamo datume pa tako vidimo koliko pise u skoli i sto ima za zadacu. takodjer,obavezno svaku vecer ucimo skupa sat vremena i pregledam da li je sve od pribora stavio u torbu...trebalo, ne tebalo...razrednica veli da se vidi poboljsanje pa se nadam da cemo do kraja ovog polugodista imati bolje rezultate nego na tromjesjecju

  8. #8
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ja sam danas bila kod spomenute prijateljice.
    sin opet bojkotira školu i učenje.
    tvoj je mlađi i izgleda da im stvarno treba čvrsta ruka. bolje da si sada date truda i oboružate se strpljenjem pa da vam kasnije bude lakše.

  9. #9
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    A skoro cu opet na informacije pa cemo vidjeti kako stvari stoje...ne zelim izgubiti kontrolu i stvarno se trudim da osjeti da me ne moze muljati, da pratim sto cini....

  10. #10
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    samo se ti ne daj smesti!
    želim ti ugodne vijesti na informacijama.

  11. #11
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    moj stariji sin je 14,5 godina, ADD, problemi s čitanjem (teško mu ide i zato nevoljko čita), ambidekser (možejednako pisati s obje ruke), nečitak rukopis zbog loše grafomotorike.
    Početak puberteta teško proživjeli zbog hipersenzibilnosti i posljedičnme ekplozivne reakcije.
    Ide redovito kod izvrsne psihologice na radionice; nakon što smo preživjeli kritični 6. razred, sve dalje ide sve bolje. Našao je društvo dobrih dječaka iz razreda kojima je uzor, preuzeo je odgovorno ponašanje oko škole i prolazi s odličnim. Znam da mu je znanje na niskim granama i da dobro prolazi samo zato što je ostatak razreda katastrofalno loš.
    Ima takve ocjene da se može upisati u bilo koju srednju školu, ali nam je psihologica savjetovala koje su za njega najbolje.
    Sve u svemu, jako smo zahvalni radu psihologice jer je on danas neupadljivi ADD kojega svi ističu kao primjerenog dječaka i učenika.

  12. #12
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    nadice, baš mi je drago da tako dobro napreduje! :D
    želim mu da nastavi tim putem!

  13. #13
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    hvala ti
    velim, da nismo imali vodstvo i radionice kod psihologice, pojma nemam kako bi cijela priča završila

  14. #14
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj nadica_b prvotno napisa
    hvala ti
    velim, da nismo imali vodstvo i radionice kod psihologice, pojma nemam kako bi cijela priča završila
    Gdje, kada, koliko para?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •