Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: TV i ostala cuda tehnike

  1. #1
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno TV i ostala cuda tehnike

    zanima me vase misljene o tome da se djeci u sobu stavlja televizor i dvd plejeri

    moja je sad 27 mjeseci i u nazad koji mjesec je pocela gledati crtice i to do max 20minuta

    ono sto mene sad interesira da li njima uopce treba dat tv u njihovu sobu

    ja ga recimo nemam u svojoj spavacoj sobi nisam ni njoj sad stavila u sobu kad smo je slozili znaci ako hoce crtic moze ga gledati u dnevno boravku

    primjer od frendice je da mala od 6 mjeseci je gledala barem 1 tabise dnevno(nekad sam joj zavidila na tome jer je djete imalo zanimaciju dok ona zavrsi rucak ili pospremi samo joj nesto ) i sad sa 3 godine ima svoju sobu sa svim tim cudima unutra i ako joj ne pusti crtic mala nemoze zaspati tako da nijhovo uspavljivane traje koliko i odabrani crtic za laku noc

    i doslo je do toga da se ja cudim njoj na tome u djecijoj sobi a tako i ona meni kako mogu bez toga


    zanima me vase misljenje da li bi stavili djeci tv u sobu ili ne :?

  2. #2
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Ja i dok sam mislila da nikad neću imati dijete nisam bila za to da imaju TV u sobi. Danas još manje. Mislim da je bitna odgojna mjera raspoređivanje vremena za televiziju. Znači svatko od nas ima vrijeme za svoji omiljeni program, pravedno. Ako je nešto u isto vrijeme razmotrimo prioritete, a ako je baš jaaaako bitno, snimi se na video kazetu. Tako funkcioniramo sada MM i ja.
    Po ovome što pišem vidi se da volim gledati tv, znači nisam od onih okorijelih anti tv (iako mislim da imaju pravo, samo ja sam slaba ), ali ipak nisam i neću nikada željeti tv u sobi, ni našoj ni njenoj.
    Nadam se da ću u tome ustrajati i kad bude u pubertetu

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    u njegovoj sobi su samo igracke i knjige. tv, ps3, psp i pc ne moraju biti u njegovoj sobi

    on je za komp sjeo sa 9 mjeseci, tata mu je nerd i hacker tako da nemrem reci da smo obitelj koja je protiv tehnike, upravo obrnuto. sve sto se pojavi na trzistu mi imamo isti dan

    sve gore popisano moze stvoriti ovisnost

    ima svoju mini liniju i slusanje muzike mi je ok

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Moj četverogodišnjak ima TV i DVD u svojoj sobi,ali mu nisu nešto specijalno zanimljivi zato što ga mi nismo učuli na beskrajno i ovisničko gledanje crtića. Ako gleda neki,onda hoće da je netko od nas dvoje sa njim,a sam je na njih skoncentriran 10 minuta maksimalno ( osim ako nije preumoran pa uz njih ,kako kaže, keti...)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    181

    Početno

    Ja sam apsolutno protiv TV-a u spavaćoj sobi, pogotovo u dječjoj spavaćoj. I inače ne volim da mi dijete gleda crtiće, mislim da je sa svoje dvije godine još premali za buljenje u ekran.
    Po mom mišljenju, što kasnije to bolje ali u sobu gdje spava nikako.

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Ne vidim nijedan razlog za stavljanje TV/playera u dječju sobu :?

  7. #7
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Ne vidim nijedan razlog za stavljanje TV/playera u dječju sobu :?
    Ni ja

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ni sama bas ne koristim TV ili bilo kakav player (osim linije) pa ne znam zasto bih ga stavljala u djecju sobu.

  9. #9
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Ne vidim nijedan razlog za stavljanje TV/playera u dječju sobu :?
    Ni ja
    A bome ni ja.

  10. #10
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    dobro da nisam jedina luda koja nece da ima djete svoj tv u sobi

    ja sam odrasla sa tv -om u sobi ali mi smo imali jednosoban stan di nam je ta soba bila i dnevni i spavaca i moja pa i nisam imala nekog izbora

    MM je dobio tv u svoju sobu kad je zaradio prvu placu sa 17 i kupio si sam svoj tv

    pitam se od kud ta ovisnost o tv-eu danas imam osjecaj da ga neki moraju imati i na wc-eu

    mislim da je neki nas selebreti sebi ugradio u kupaonu bilo prije nekog vremene ili u novinama ili nekok emisiji o uredenju

  11. #11
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sam bila apsolutni protivnik tv-a u djecjim sobama. i u proslom stanu ga nisu imale u svojim sobama,imale su cd playere i to je bilo to od 'tehnike'.

    onda smo se silom prilika preselili u stan u kojem cure imaju svoju sobu, a jedina druga soba je sve ostalo (moja spavaca, dnevna, blagavaonica, dijelom i kuhinja jer nema vrata izmedju te dvije, a ajde, nazvat cu ih prostorije )

    pa sam se iznenada prestala protivit
    i dozvolila im tv u sobi.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    CG
    Postovi
    53

    Početno

    mm je "lud za tehnikom" i mi u kuci imamo sve i svasta.
    (trenutno imamo 3 laptopa i 1 desk top racunar - mislim da to dovoljno govori)
    ali nam nikad nije ni palo na pamet da u decijoj sobi treba da bude TV ili neki od racunara. decija soba je prepuna igracaka, njihovih knjiga i casopisa.
    kad zele igrati igricu na compu ili gledati crtani dodju u dnevnu, kazu sta zele i to je to...
    i ni u cemu ne preteruju. nekada danima im ne padne na pamet igrica, sem kad mm instalira nesto novo, tada su par dana cesce za PCjem a onda im dosadi pa se vracaju drugim zanimacijama poput crtanja i bojanja, jer to inace najvise i vole

  13. #13
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    kad sam bila mlada mama bila sam veliki protivnik djece i tehnike, ali sam definitivno promijenila misljenje...

    klinci nemaju tv u svojim sobama, nekako mi se to cini nepotrebno, ali ne mislim da je lose imati tv u sobi. tv u dnevnoj sobi im je slobodno dostupan, ko i dvd player, i poticem ih da sami se nauce koristiti uredjaje... vremena su takva da su gadgeti dio zivota, i treba se tome prilagoditi...

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    far away
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Ne vidim nijedan razlog za stavljanje TV/playera u dječju sobu :?
    potpis

    računalo će dobito kad će školske potribe biti takve da mu treba

  15. #15
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mandarinka prvotno napisa
    Ja sam apsolutno protiv TV-a u spavaćoj sobi, pogotovo u dječjoj spavaćoj. I inače ne volim da mi dijete gleda crtiće, mislim da je sa svoje dvije godine još premali za buljenje u ekran.
    Po mom mišljenju, što kasnije to bolje ali u sobu gdje spava nikako.
    x

  16. #16
    Baby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Apsolutno protiv!

  17. #17
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ne.

    Al' pretpostavljam da ću do puberteta promijenit mišljenje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •