Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Kako se Lina rodila

  1. #1
    lininamama

    Početno Kako se Lina rodila

    Citajuci vase price i ja sam se odlucila da ispricam svoju.
    Moram vam priznati da Linu nismo planirali,a nismo koristili zastitu ali ja sam uvijek pricala da hocu bebu u 28-oj godini i tako je i bilo,slucajno
    Kad sam napravila test i kad je pokazao dvije tacke (pozitivan) ispocetka sam bila zbunjena,
    pa uplasena,pa sretna,i to raspolozenje me je drzalo par dana.
    Posto sam bila pusac prije trudnoce kad sam napravila test i kad je pokazao pozitivno odmah sam bacila cigarete,to sam obecala mom muzu da cu uraditi kad budem u drugom stanju.
    Odmah posije testa smo zakazali termin kod ginekologa,i on je samo potvrdio trudnocu :D
    I znate kako vec ide,testovi,pregledi i slicno,da ne duljim.
    Moja trudnoca je protekla u najbolejm redu,na pocetku sam imala mucninu ali nije bilo strasno,ostalo je sve bilo super.Pocela sam da jedem voce,voce prije nisam nikako volela,
    ostavila sam kafu (za cigare sam vec rekla )
    I bila sam u pokretu do zadnjeg dana,da napomenem da sam dva puta isla kuci,kod mojih,
    inace ja sam iz Makedonije,muz iz Bosne,kad sam bila u trecem mjesecu isla sam kuci avionom,a u sedmom isli smo autom,Njemacka-Bosna-Makedonija i nazad
    Jos prije porodjaja sa mojom starijom sestrom smo se dogovorile da i ona dodje kod nas kad bude porodjaj i tako je i bilo,ona je dosla dan prije inace termin mi je bio 12.07
    A Lina se rodila 23.07 znaci 11 dana kasnije.
    Dan prije,ujutro smu bili na CTG u bolnici i pravac aerodrom po moju sestru
    I kako dugo se nisam vidjela sa sestrom ostale smo do kasno u noc,ustvari do 3 ujutro
    A u 6 mene je probudila lagana bol,ustala sam i kad sam bila u wc-u primjetila sam roze iscjedak.Znala sam da je to to,a u bolnici su mi rekli,ako ne dobijem bolove do 10og dana poslije termina da moram ici u bolnicu,a ja to nekako nisam htjela i imala sam osjecaj da ce beba sama krenuti.Tako je i bilo.
    Bolovi su bili jako slabi,ja sam radila po kuci,nisam mogla da lezim,setala sam,smijala se sa sestrom i muzem,poslije je babica dosla kod nas da me pregleda,nisam jos htjela u bolnicu,
    ona je rekla da sam pocela da se otvaram.
    I tako je bilo citav dan,setanje,pricanje,smijanje….
    Kad su bolovi postali jaci tusirala sam se,to je pomagalo.
    A moram napomenuti da sam se uzasno bojala porodjaja.Kad su poceli bolovi pocela je i panika,ali ja sam to uspjesno krila
    I tek navece oko 21h poceli so skoro neizdrzivi bolovi ( tako sam mislila )
    I babica mi je predlozila kupanje u kadu,ne tusiranje,i tako sam i uradila,i kad sam izasla iz kade,brisala sam se i podigla nogu,nesto je procurilo,plodova voda,bila je zelenkasta
    Nabrzinu sam se obukla i otisla u dnevni boravak i rekla sam mom muzu i babici da moramo u bolnici,i kad sam htjela da im kazem zasto pocela sam da placem,uhvatila me je panika skroz,a nisam htjela da placem
    Oh i da ne duljim,stigli smo u bolnici,babica me je pripremila za poradjaj,mogla sam da biram polozaj,ali nije mi nijedan odgovarao moj muz i sestra su bili samnom,ali posto nisam mogla da izdrzim rekla sam babici da mi nesto da protiv bolova,ona mi je dala neku injekcuju,
    nije pomogla i poslije neko vrijeme rekla sam joj da mi opet da nesto i kad mi je davala spricu
    moja sestra je rekla da joj nije dobro pozlilo joj je od toga sto je gledala kako me bockaju
    joj rekoh a ona je htjela da prisustvuje porodjaju i ona je izasla i dok je trajao porodjaj ona je ulazila,izlazila i tako a moj muz,nije sjeo uopste,od 22h do 06h nije se makao od mene
    samo kad je sve bilo gotovo je izasao da potrazi moju seku,ona je bas tada bila zasetala
    inace bolilo je puno,na kraju sam dobila i epiduralnu ali nije nista pomogla,osjetila sam sve.
    Ali sada kad razmislim ne sjecam se boli,sjecam se samo kad su me presekli ( radili su mi epiziotomiju i pukla sam plus ) ah da sjecam se i sivanja
    Ali trenutak kad se Lina rodila,kad sam cula njen plac i kad su mi je dali onako,toplu i mokru
    To je bilo nesto predivno,ja sam samo plakala i vikala mom muzu vidi je kako je ruzna
    A u sebi sam mislila ona je najprekrasnije malo stvorenje,plakali smo i ja i moj muzic i Lina
    Poslije je dosla i moja seka i ona nam se pridruzila
    Dok sam drzala Linu,ja nisam obracala paznju ko ulazi u sobu,sta mi pricaju,nista,nista nije bilo vazno,samo ona,malo stvorenje,savrseno,moje,moje dijete,i danas kad pomislim nekako kao da nisam svijesna toga.
    Poslije je slijedilo sivanje,Linu su odveli na kupanje,mjerenje.
    Nekako sam izdrzala i sivanje,muzevu ruku ni na tren nisam ispustala
    Posle su mi je opet donjeli,okupanu.Ona me je samo gledala,nije plakala uopste.
    I tada smo zvali moje roditelje,svekrvu,muzevu sestru svekrvu sam ja nazvala
    Ona nije mogla da vjeruje da poslije porodjaja mogu biti tako vesela i pricljiva,
    ja neznam sta je ocekivala :?
    Inace,nesto na cemu sam jako ponosna,to je pored savova,ja sam mogla sjediti poslije par sati i izasle smo iz bolnice u ponedeljak,a Lina se rodila u subotu,izasla bih ja jos isti dan,
    ali ostale smo samo radi pregleda za Linu,posto bio je vikend i pedijatar i ortoped koji obavljaju te preglede nisu bili tu.
    I tako,ovo je bila nasa prica,malo je nabacana,ali oprosticete mi,dva je sati ujutro,ja neznam dobro jezik...

  2. #2
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    joooj, uspila si me rasplakat

    cestitam!!!

  3. #3
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    skrolam prema kraju i znam kaj ću napisati - rasplakala si me!! - i onda vidim da me luce preduhitrila.

    prekrasna priča... ljubi linicu!

  4. #4
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    super! pusa dobrodoslice lini.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •