Stranica 12 od 13 PrviPrvi ... 210111213 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 634

Tema: Istina o homeopatiji i drugim alternativnim metodama

  1. #551

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Sirius, razumijem da su ti njegove knjige bile teške, međutim on je JEDINI homeopat za kojeg znam da polazi sa znanstvenih osnova, a ne intuitivnih osjećaja o djelotvornosti homeopatije.
    Jer ako ljudi ZAISTA žele znati i žele dobiti prave izvore ili znanstvene teze koje uključuju homeopatiju onda to neće moći pročitati od Mirande Castro, Sankarana ili Mishe Norlanda. Već upravo od Vithoulkasa koji je sudjelovao na mnogim znanstvenim okruglim stolovima i imao iskustvo od 40 godina rada s pacijentima.....

  2. #552
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Devotion prvotno napisa Vidi poruku
    Nije, Mujica, nije. Zato pokušavam dobiti informacije od Mime, koje točno bolesti je autistično dijete imalo.
    Ne razumijem; zašto pokušavaš dobiti informacije od Mime, kad ti je jedan liječnik rekao da se autistična djeca mogu akutno razboljeti i mogu razviti visoku temperaturu? Da se razumijemo, ja vjerujem Mimi. Ali zašto ne pitaš mujicu za info o tim stvarima, to mu je struka i sigurno o tome zna puno više od nas laika?

  3. #553
    babilon

    Početno

    Osobno imam jako lijepo iskustvo s homeopatijom. Moje djete je imalo kožni problem 2 godine. Koža joj je bila crvena, svrbila ju je i izgledalo je kao da je opečena. Prvo se pojavilo po rukama , pa se počelo širiti po nogama i trbuhu. Stvarno je bilo očajno za vidjeti. Pedijatrica je pričala priče u stilu kupite ovu kupku, mažite ovom kremom (sve neznaš koja skuplja od koje), na Šalati priča kako je to dermatitis i svima odreda su prodavali priču o nejedenju smokija kikirikija i uglavnom ništa nisam riješila. Onda mi je puko film i otišla sam kod hopeopatice koja je odmah rekla da djete ima parazite u probavnom traktu i počela sam uzimati njihove kuglice. Dva mjeseca iza toga sve se gotovo povuklu, mada sam sve skupa 9 mjeseci davala joj kuglice s obzirom da joj je još dodatno dizala imunitet i poslije toga nikada joj se više nije to pojavilo. Eto, stvar je bila faktički banalna, no pedijatrica nije bila ustanju sjetiti se dati stolicu na analizu, a kamoli ostalo.
    U mom slučaju ja sam se liječila homeopatijom i akupunkturom. Stvar nije ni malo jednostavna i mogu reči da sam djelomično uspjela. Nešto sam uspjela izliječiti, no glavnu star nisam, no ne odustajem. Svjesna sam činjenice da niti jedna bolest ne dolazi slučajno i da je zapravo poslijedica dugogodišnjeg nakupljanja duševnog bola koja se kasnije manifestira kod svakog različito. Tijelo nije poput automobila kojeg možeš popraviti samo tako da mu zamjeniš dio koji nevalja nego se sastoji od tijela i duše. A što naši doktori rade? Liječe tijelo, a zanemaruju dušu.
    Dakle da bi neka boles bila uspješno riješena i izliječena treba prvenstveno vjerovati sebi i svojem instinktu. Simtomi neke bolesti se daleko prije nagovještavaju kroz signale koje nam naš organizam šalje, no nas nitko o tome ne podučava. Kažu, da će to doktor srediti, a ja sam uvjerena da niti jedan doktor ne može biti toliko dobar u diagnozi kao mi sami. Smješno? Je, ali je istinito....
    Od kad sam počela osluškivati svoje tjelo i njegove signale, nevjerojatno je koliko nam tjelo šalje različite alarme da mu nešto ne štima, a što mi radimo? Najčešće ništa....do trenutka dok se bolest ne pojavi na površini, a onda mnogi kažu pa kako? Pa, zašto? Bio/la sam uvijek zdrav/a?
    Da ne ispadne da sam protiv standardne zapadne medicine, to svakako nisam. Ona se danas doista razvila i razvija, no ono što bi doista trebalo , a to je spoiti standardnu i alternativnu medicinu kako bi rezultati izlječenja bili što veći.

  4. #554
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Devotion prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, razumijem da su ti njegove knjige bile teške, međutim on je JEDINI homeopat za kojeg znam da polazi sa znanstvenih osnova, a ne intuitivnih osjećaja o djelotvornosti homeopatije.
    Jer ako ljudi ZAISTA žele znati i žele dobiti prave izvore ili znanstvene teze koje uključuju homeopatiju onda to neće moći pročitati od Mirande Castro, Sankarana ili Mishe Norlanda. Već upravo od Vithoulkasa koji je sudjelovao na mnogim znanstvenim okruglim stolovima i imao iskustvo od 40 godina rada s pacijentima.....
    ime tog georga povezuješ sa znanosti.
    postoji znanost.
    postoji pseudoznanost.
    postoje i tzv crackpotovi u znanstvenoj zajednici.
    to su oni koji propagiraju pseudoznanost.
    ti su naravno za laike najopasniji jer se služe znanstvenim rječnikom, pa i totalno blesave teorije poput chemtrailova, što smo imali prilike vidjeti i na ovom forumu, laicima mogu djelovati da su znanstveno dokazane.
    znaš koji je problem?
    što kad nemaš dovoljno dobar razlog, traže se nekakva blentava objašnjenja. koja uvijek možeš naći.
    evo jedan primjer (nije moj): svi teški narkomani koji su umrli od predoziranja teškim drogama, kao mali su pili kravlje mlijeko. pijenje kravljeg mlijeka u djetinjstvu izaziva sklonost narkomaniji.
    odrasle osobe rijetko kad imaju temperaturu višu od 38,5. odrasle osobe nemaju jak vitalitet. bolest im je prešla u dublji nivo. ili kako već.

    ajde nemoj više homeopatiju povezivati sa znanošću, molim te.
    draža mi je dok polazi s intuitivnih osjećaja.

  5. #555
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, prisjela mi je ova tema. Jednom davno i ja sam se liječila jednom alternativnom metodom, i sad sam se sjetila jedne donekle poznate osobe koja je bila sa mnom na tom liječenju, pa mi je palo na pamet proguglati što se dogodilo sa tom osobom.
    Nije dobro
    se smije znati koja je metoda u pitanju?

    meni nije prisjela ova tema...ali je...ne znam..mislim da si ništa međusobno nećemo dokazati. ali izuzetno je pozitivna ova masa razmišljanja, linkova..na jednome mjestu. a što se tiče homeopatije..ja sam bila skeptična prema njoj, ne mogu reći da nisam i danas, jer mi je oduvijek bilo čudno kako su energiju zapakirali u jednu kuglicu. inače sam polaznik wu wei terapija, pa su mi svi ti okidači i pokretači samoiscjeljenja jako poznati i bliski. razlika je što na wu wei-u zaista moraš "odraditi" neke stvari da bi proces pokrenuo, a ovdje se to nudi u obliku male kuglice, gdje ti možeš ostati sasvim pasivan u pogledu izlječenja. uglavnom, kad sam rodila homeopatija mi je bila bliža od klasične medicine, pogotovo kad su nuspojave u pitanju..i još kad sam primjetila da djeluje, super. ova tema je meni osobno pružila neke zadovoljavajuće teze u pogledu homeopatije, bez obzira na znanstvene dokaze..ali na kraju se ispostavlja, po meni, da ne možeš biti pasivan i koristiti homeopatiju, jer ti neće djelovati. ipak trebaš određenu dozu vjere...ili se varam? jer ja sam primjetila da ne djeluje na svakoga. u biti, da li homeopati tvrde da kuglice djeluju na svakoga, to nisam polovila? jer, wu wei ne djeluje na svakoga.

  6. #556
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    ..ali na kraju se ispostavlja, po meni, da ne možeš biti pasivan i koristiti homeopatiju, jer ti neće djelovati. ipak trebaš određenu dozu vjere...ili se varam? jer ja sam primjetila da ne djeluje na svakoga. u biti, da li homeopati tvrde da kuglice djeluju na svakoga, to nisam polovila?
    Ako djeluju na malu djecu i životinje te time negiraju da je homeopatija ustvari placebo, onda nikakva vjera nije potrebna.

  7. #557

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem; zašto pokušavaš dobiti informacije od Mime, kad ti je jedan liječnik rekao da se autistična djeca mogu akutno razboljeti i mogu razviti visoku temperaturu? Da se razumijemo, ja vjerujem Mimi. Ali zašto ne pitaš mujicu za info o tim stvarima, to mu je struka i sigurno o tome zna puno više od nas laika?
    Jedan drugi liječnik mi je potvrdio suprotno. I ja želim biti otvorena uma i propitivati. Nema ništa lošeg u tome. Možda se nismo dobro razumjeli. Zanima me koje akutne bolesti, s kolikom temperaturom. Ako vas ostale ne zanima, no problem. Molim meni pp. Hvala!

  8. #558

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    To nema veze s vjerom, nego "kuglice" nekad ne rade jer nije dobar lijek dat pacijentu. Sjećate se što sam rekla: slično sa sličnim, ako se dogodi da loše razumijemo proces kod osobe, damo neodgovarajući lijek, ništa se neće dogoditi. S vjerom ili bez nje. Jedino može doći do placeba pa da svejedno osoba tvrdi da je bolje, ali efekt placeba ne traje dugo, tako da je lako uspostaviti da nije odgovarajući lijek propisan......

  9. #559

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Ne moramo svi isto razmišljali ali smijemo, ako to želimo, diskutirati. Žao mi je što ismijavaš nešto što dokazuje svoju vjerodostojnost kroz praksu kao što mi je žao što znanost još ne može dati sve odgovore. Ali sam zadovoljna što smo otvorili neke teme. Dok god pričamo, ima nade za nas, znači da želimo znati....

  10. #560

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Citiraj Devotion prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moramo svi isto razmišljali ali smijemo, ako to želimo, diskutirati. Žao mi je što ismijavaš nešto što dokazuje svoju vjerodostojnost kroz praksu kao što mi je žao što znanost još ne može dati sve odgovore. Ali sam zadovoljna što smo otvorili neke teme. Dok god pričamo, ima nade za nas, znači da želimo znati....
    Ovo je bio odgovor za Cvijetu

  11. #561
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Devotion prvotno napisa Vidi poruku
    To nema veze s vjerom, nego "kuglice" nekad ne rade jer nije dobar lijek dat pacijentu. Sjećate se što sam rekla: slično sa sličnim, ako se dogodi da loše razumijemo proces kod osobe, damo neodgovarajući lijek, ništa se neće dogoditi. S vjerom ili bez nje. Jedino može doći do placeba pa da svejedno osoba tvrdi da je bolje, ali efekt placeba ne traje dugo, tako da je lako uspostaviti da nije odgovarajući lijek propisan......
    znači izričito tvrdite da su sve bolesti izlječive homeopatijom, ukoliko se, normalno, pacijentu da njemu odgovarajući lijek, a da pritom pacijent može imati totalno negativan stav prema homeopatiji?

  12. #562
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ako djeluju na malu djecu i životinje te time negiraju da je homeopatija ustvari placebo, onda nikakva vjera nije potrebna.
    kod mene je sve povezano...i sklona sam vjerovati da su naše sugestije naspram vlastite djece strašno velike, kužiš? jer ima djece, makar u mojoj okolini, na koje homeopatija nije utjecala..rekla bi devotion da nisu pogodili lijek, možda i nisu, ali je činjenica da su ti roditelji jako skeptični prema homeopatiji. eto, ja sam jednostavna skroz, kod mene je sve u glavi

  13. #563
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Dodatna zarada?
    Znam jednu doktoricu koja se bavi akupunkturom. Zvršila je neki tečaj u Zg, pika samo za mršavljenje.
    Njezine klijentice su na takvoj dijeti da ne znam koja je svrha pikanja. Navodno manji apetit. Ne znam. I ne vjerujem.
    Jedinu korist koju ja tu vidim je kad se već daje silna lova za tretmane, onda se bar drži dijete. Samim tim je i mršavljenje uspješnije.
    A zarada je super.
    O da, moja susjeda je išla par mjeseci na akupunkturu za mršavljenje. Smršavila je valjda 30 kg u roku godinu dana. OK, možda malo previše, ne znam da li je bila pod prismotrom liječnika jer ona je doslovno jako malo jela, jer nije nakon akupunkture imala apetit. Znam da to definitivno nije zdravo, ali eto... akupunktura za ovo mršavljenje definitivno šljaka.

    Ali ne vidim zašto ne bi ljudi koji su završili medicinu imali afiniteta prema nečem što kod nas, jel, još nije priznata medicinska metoda, kao kiropraktika, kao akupunktura, homeopatija... Pa to je u drugim zemljama već godinama maltene main stream.

  14. #564
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    znači izričito tvrdite da su sve bolesti izlječive homeopatijom, ukoliko se, normalno, pacijentu da njemu odgovarajući lijek, a da pritom pacijent može imati totalno negativan stav prema homeopatiji?
    Ovo i mene zanima. I zanima me da li se autistična djeca mogu akutno razboljeti i dobiti visoku temperaturu. Mislim da je važno da se takve stvari ne spominju ukoliko nisu istinite; osobno o tome ništa ne znam.

  15. #565
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Možda Devotion misli kako autizam uzrokuje diseminirana oštećenja po mozgu da nekako utječe na hipotalamus i da akutno oboljela autistična djeca u nekim slučajevima ne razvijaju visoku temperaturu.
    Ne znam da li je to moguće, možda i je. Ne znam mnogo o autizmu.
    Ali ne može se izjednačiti nedostatak neke reakcije na akutnu infekciju sa izostankom akutne infekcije.

  16. #566

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Cubana, hoćeš reći da djeca zapravo imaju infekciju, samo tijelo ne reagira na nju?
    Ima mi smisla.

  17. #567
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa Vidi poruku
    Cubana, hoćeš reći da djeca zapravo imaju infekciju, samo tijelo ne reagira na nju?
    Ima mi smisla.
    I meni.

  18. #568
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Devotion prvotno napisa Vidi poruku
    Nije, Mujica, nije. .
    Utipkaj u Google tražilicu "autistic child fever"

    Vidjet ćeš hrpu članaka različitih izvora i različite kvalitete i s različitim interpretacijama koji govore o tome da povišena tjelesna temperatura kod autističnog djeteta privremeno umanjuje simptome autizma.
    Ali činjenica je da se radi o autističnoj djeci kkoja su zbog akutne zarazne bolesti imala temperaturu.

    Kako onda možeš reći da autistična djeca ne mogu oboljeli od akutne bolesti i razviti povišenu tjelesnu temperaturu?

  19. #569
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Nije mi jasan liječnik koji je Devotion potvrdio ovo o autističnoj djeci?

  20. #570

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa Vidi poruku
    Cubana, hoćeš reći da djeca zapravo imaju infekciju, samo tijelo ne reagira na nju?
    Ima mi smisla.
    Ne, nemaju uopće prilike dobiti npr. streptokok.

    Nije lako u dvije riječi objasniti čitav taj mehanizam ali ukratko dat ću primjer: kod posljednje svinjske gripe pokazalo se da virus napada ZDRAVE ljude, uglavnom od 22 do 40 godina (što nemojte shvatiti kao jedinu skupinu, već uglavnom tu skupinu). Znači skupina koja je inače ugrožena običnom gripom su ljudi slabog zdravlja ili nerazvijenog imunog sustava - mala djeca i starija populacija. Znači hoću reći da bilo koji virus ili bakterija, virus HIV-a, virus streptokoka, i tako dalje napadaju različite skupine, neki pogađaju šira područja od drugih, a npr. streptokok napada samo osobe koje smatramo vrlo zdrave - grupa 1 i one blizu vrlo zdravih - grupa 2 (postoji kategorizacija od 4 glavne skupine, odn. ukupno 12 nivoa zdravlja, i to neću sad u detalje), autisti su u posljednjoj 4. skupini i streptokok nije u njihovoj domeni djelovanja, ali ipak ako dobije streptokoknu upalu grla vjerojatno će to dijete, osobu bolest vrlo teško pogoditi i jako ugroziti preživljavanje osobe, ili a ovo je jako važno: stanje će se kod djeteta kratkotrajno mentalno poboljšati za vrijeme akutne epizode da bi se ponovo nakon bolesti vratilo u početno stanje, ali je vrlo važno jer pokazuje da uz odgovarajući lijek možemo vratiti TO dijete u stanje prije autizma..... Grupa 1 će bolest vrlo jednostavno preboliti i bez komplikacija.
    U grupi 2 moguće je duže trajanje bolesti i neke komplikacije...Što se tiče autista i liječenja homeopatijom možete pogledati na YOUTUBEU - FROM WITHIN WITHOUT slučaj djeteta koje je nakon vakcinacije postalo autistično i kako izgleda njegov povratak iz autizma nakon hom. tretmana...

    Pa eto molim da mi se javi onaj tko zna da je autistična osoba imala streptokok i kako je to izgledalo? Hvala unaprijed!

  21. #571

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    E sorry, Mujica sad pročitah tvoj post. Upravo sam o tome pisala. Akutna reakcija AKO se pojavi kod autističnog djeteta će ga vratiti ali samo kratkotrajno na viši nivo zdravlja. Ista stvar kod Alzheimera, shizofreničara itd...Međutim promjena odn. mentalno poboljšanje će biti vrlo kratkotrajno, i ako se pojavi je jako dobar znak - jer homeopat procjenjuje da možda ipak ima mogućnosti od neizlječive bolesti preokrenuti proces. A ako na to gledate kao i ja, onda će vam to objasniti zašto sam tvrdila da bolest odlazi na dublji nivo s fizičkog na mentalno kao što može uz adekvatan lijek i ako postoji dobra reakcija organizma i s mentalnog nivoa na fizički natrag. Znači integracija sva tri nivoa, fizički, emocionalni i mentalni stalno se prožimaju, zdravlje ovisi i o predispoziciji koju nosimo sa sobom na ovaj svijet , o okidačima tih predispozicija, o supresiji fizičkih simptoma ako ih je bilo koji odlaze na emocionalni ili mentalni plan. I to je isti put natrag...
    Malo sam umorna, pa ne znam da li sam se dobro izrazila?

  22. #572
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Devotion prvotno napisa Vidi poruku
    stanje će se kod djeteta kratkotrajno mentalno poboljšati za vrijeme akutne epizode da bi se ponovo nakon bolesti vratilo u početno stanje, ali je vrlo važno jer pokazuje da uz odgovarajući lijek možemo vratiti TO dijete u stanje prije autizma.....
    Daleko je to od dokaza.
    Taj fenomen može ukazati da se možda može na neki način vratiti dijete u stanje prije autizma.
    Ali dokaz da se dijete uz odgovarajući lijek može izliječiti zahtijeva kudikamo više dokazivanja.
    Ovako dalekosežno zaključivanje zapravo nije niti logično, jer premisa ne podupire konkluziju.


    Nego, postoji ili ikakav dokaz za ovo?
    .......a npr. streptokok napada samo osobe koje smatramo vrlo zdrave - grupa 1 i one blizu vrlo zdravih - grupa 2 (postoji kategorizacija od 4 glavne skupine, odn. ukupno 12 nivoa zdravlja, i to neću sad u detalje), autisti su u posljednjoj 4. skupini i streptokok nije u njihovoj domeni djelovanja, ali ipak ako dobije streptokoknu upalu grla vjerojatno će to dijete, osobu bolest vrlo teško pogoditi

  23. #573
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Devotion prvotno napisa Vidi poruku
    Malo sam umorna, pa ne znam da li sam se dobro izrazila?
    Dobro si se izrazila.
    Objasnila si koncept nastanka bolesti i zdravlja kojim se homeopati vode, slično kao što objašnjava G. Vithoulkas. Samo i u tvom i njegovom objašnjavanju ne vidim nikakve dokaze da je to istina.

  24. #574

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Mujica,
    Svaka čast. Dobar oponent je informirani oponent.

    Mislim da je jedini dokaz koji homeopatija može u ovom trenutku ponuditi - klinička slika pacijenta.
    Vidjela sam jedan slučaj autizma, kod djevojke stare 22 godine, kod koje se stanje drastično poboljšalo: homeopatsko pogoršanje nakon lijeka dugo nije nastupilo, da bi ipak konačno proizvela akutnu reakciju s povišenom temperaturom koju nije imala od djetinjstva. Nakon te reakcije stanje se je malim koracima poboljšavalo, a očitovalo se upravo kroz socijalni aspekt - interakcije s drugim ljudima: smanjeni su za 60% agresivni ispadi, povećala se samostalnost osobe, autizam je naravno ostao, ali u blažem obliku, vjerujem do njene smrti. Međutim njena majka je to poboljšanje doživjela vrlo pozitivno i osjećala se sigurnijom za svoje dijete jer je za autiste vrlo važno da imaju određenu dozu samostalnosti za daljnjii život (nakon smrti roditelja) jer ih inače smještaju u institucije...

    Vjerujem također da je pitanje vremena kad će znanost principe homeopatije moći također dokazati.

  25. #575

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    http://www.homeopathy-soh.org/whats-...al-trials.aspx

    Obećah, ispunih. Link gdje se mogu naći istraživanja u vezi s efikasnošću homeopatije. Naravno, na engleskom.

  26. #576
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    pošto niti jedan link na citirane reference ne vodi nikamo, tj. ponovno otvara prvu stranicu, nemoguće je odatle provjeriti koliko su kvalitetne citirane studije i jesu li ispravno interpretirane.
    Međutim, ima onih koji su sve to pročitali i evaluirali, i ranije sam stavio nekoliko linkova na takve članke

  27. #577
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    jako dobar članak o homeopatiji
    http://www.quackwatch.org/01Quackery...ics/homeo.html
    u stvari, cijela je ta web stranica odlična. stučna i pisana jezikom koji je svima razumljiv.
    Ima tu i o koloidnom srebru, akupunkturi, dijetama, vitaminskim preparatima i antioksidansima, biorezonanci, lijekovima protiv starenja, iridologiji, makrobiotici, refleksologiji, reikiju......

    to mi je jedna od najdražih web stranica.

    možete se i prijaviti na mailing listu za primanje obavijesti o novoobjavljenim tekstovima (bilten)

  28. #578
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Devotion, znaš li što o ovom Ratimiru Šimetinu i antropozofskoj medicini?
    http://www.biofarm.hr/pdf/antropozofska_medicina.pdf

  29. #579

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Devotion, znaš li što o ovom Ratimiru Šimetinu i antropozofskoj medicini?
    http://www.biofarm.hr/pdf/antropozofska_medicina.pdf
    Znam, za dr. Šimetina znam već jako dugi niz godina, još iz 80-ih! Antropozofska medicina dio je šire filozofije Rudolpha Steinera, oca waldorfske škole, biodinamike, antropozofije itd. Od homeopatije se antrop. medicina jako razlikuje iako su principi pripravaka lijekova: potenciranje i dinamiziranje preuzeti upravo iz homeopatije.
    Imala sam neka vrlo dobra iskustva i na vlastitoj koži tako da cijenim antropozofsku medicinu iako je dovoljno ne poznajem.

  30. #580
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Meni se čini poprilično različit princip liječenja od onoga u homeopatiji, jer sam vidio antropozofske lijekove u ampulama. Oni se primjenjuju na taj nalčin da se postupno povećava koncentracija lijeka koji se primjenjuje.
    I ne radi se o velikim razrijeđenjima, već o uobičajenim dozama u miligramima. Tako da mi je to nekako lakše prihvatiti kao nešto što ima djelovanje.

    Ali jako me neugodno iznenadio način na koji odbire odgovarajući lijek - polaganjem različitih kutijica s ampulama na prsa. S medicinskog gledišta to zvuči posve besmisleno. Ima li to smisla s homeopatskog stanovišta?

  31. #581

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno neuromuskularno testiranje lijekova

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se čini poprilično različit princip liječenja od onoga u homeopatiji, jer sam vidio antropozofske lijekove u ampulama. Oni se primjenjuju na taj nalčin da se postupno povećava koncentracija lijeka koji se primjenjuje.
    I ne radi se o velikim razrijeđenjima, već o uobičajenim dozama u miligramima. Tako da mi je to nekako lakše prihvatiti kao nešto što ima djelovanje.

    Ali jako me neugodno iznenadio način na koji odbire odgovarajući lijek - polaganjem različitih kutijica s ampulama na prsa. S medicinskog gledišta to zvuči posve besmisleno. Ima li to smisla s homeopatskog stanovišta?
    Mujica, to nije dio homeopatije, jer homeopat odlucuje o lijeku po simptomima osobe a ne testiranjem bila, misicnim testom ili slicno. Mada, sto mene zalosti, cesto je kod nas u praksi, jer homeopatu ocito nedostaje znanja ili sigurnosti.

  32. #582

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Poštovani Mujica,
    najnoviji članak dr. Danae Ullmana o učinkovitosti homeopatije u liječenju fibromijalgije:

    http://www.huffingtonpost.com/dana-u..._b_781144.html
    Posljednje uređivanje od Devotion : 14.11.2010. at 14:06

  33. #583

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Devotion prvotno napisa Vidi poruku
    Poštovani Mujica,
    najnoviji članak dr. Danae Ullmana o učinkovitosti homeopatije u liječenju fibromijalgije:

    http://www.huffingtonpost.com/dana-u..._b_781144.html
    Uf... Dana Ullman i Huffington Post. Šarlatan u leglu šarlatana.
    Evo ti detaljno razvaljivanje tog članka:

    Homeopathy for fibromyalgia: The Huffington Post bombs again

  34. #584
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Izvrsna analiza članka!

  35. #585
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    http://laikaskeptik.wordpress.com/20...o-homeopatiji/

    Ipak, koliko god apsurdno homeopatska teorija zvučala, to nije razlog za njeno bezuvjetno odbacivanje; postoje mnoge stvari koje nisu u potpunosti objašnjene, a ipak funkcioniraju. Ne, znanost ne funkcionira tako da ismijava bez ispitivanja. Iako mehanizam nije poznat, još uvijek postoji šansa da homeopatija ima nekakav efekt… I zato su urađene mnoge studije i analize studija o efektu homeopatskih pripravaka (u usporedbi s običnim placebom) koje jasno pokazuju da je homeopatija bezvrijedna kao terapija. To je razlog za bezuvjetno odbacivanje i ismijavanje.

  36. #586
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    http://nccam.nih.gov/health/silver

    • Colloidal silver is not safe or effective for treating any disease or condition.
    • Colloidal silver can cause serious side effects. The most common is argyria, a bluish-gray discoloration of the skin, which is usually not treatable or reversible.
    • The FDA and the Federal Trade Commission have taken action against a number of companies (including some companies that sell products over the Internet) for making drug-like claims about colloidal silver products.

  37. #587
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja nemam nis protiv alternative, ni autosugestije, niti iceg drugog. ljudsko tijelo i um djeluju sasvim neistrazeno, pa se ne bi usudila tvrditi da neke stvari nemaju nikakav ucinak. ako netko tvrdi da je ozdravio jer su se drugi molili za njega, pa to je super. ok, kuzim da se neke stvari naplacuju, ali punoljetni smo.

  38. #588
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja nemam nis protiv alternative, ni autosugestije, niti iceg drugog. ljudsko tijelo i um djeluju sasvim neistrazeno, pa se ne bi usudila tvrditi da neke stvari nemaju nikakav ucinak. ako netko tvrdi da je ozdravio jer su se drugi molili za njega, pa to je super. ok, kuzim da se neke stvari naplacuju, ali punoljetni smo.
    Nemam ni ja ništa protiv autosugestije, molitve, placeba, noceba, sugestije i neistraženoga.

    Samo mi se ne sviđa kad sugestiju i autosugestiju netko pokušava nazvati drugim imenom pa to naplatiti i uvjeriti ljude da im ne treba nikakva druga terapija jer je sugestija kao dovoljna za izliječiti sve. Teoretski, možda se sugestijom i može sve izliječiti. Ali nitko ne zna kad će biti uspješna a kad neće. Niti taj koji ju prodaje.

  39. #589
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    kak ti se više da?

    ne zezam, stvarno me zanima

  40. #590
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    pokreće me znatiželja.

    (svaki put kad pročitam kak su ljudi uvjereni da te stvari djeluju, posumnjam u svoje stavove, pa opet čitam raznu literaturu. I opet dođem do istih zaključaka, pa ih rado podijelim s drugima )
    Posljednje uređivanje od mujica : 25.01.2013. at 22:22

  41. #591
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    . Ali nitko ne zna kad će biti uspješna a kad neće. Niti taj koji ju prodaje.
    Zar nije tako i s nekim lijekovima u konvencionalnoj medicini, kod malignih bolesti, primjerice...

  42. #592
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    kakva?
    ti već "znaš" sve odgovore

    i više od nekoliko desetaka puta si izrazio svoj stav o alternativnoj medicini
    pa mi nije jasno čemu više to?

  43. #593
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Zar nije tako i s nekim lijekovima u konvencionalnoj medicini, kod malignih bolesti, primjerice...
    Tako je kod svakog postupka.

    Ali za neke postupke (uglavnom za one koji se primjenjuju u konvencionalnoj medicini) ima dokaza da češće dovode do poboljšanja nego sama sugestija/placebo, dok za neke postupke (poput ranije navedenih alternativnih) nema dokaza da češće dovode do poboljšanja nego sugestija/placebo.

    To su bitne razlike.

  44. #594
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    kakva?
    ti već "znaš" sve odgovore

    i više od nekoliko desetaka puta si izrazio svoj stav o alternativnoj medicini
    pa mi nije jasno čemu više to?
    rekoh, svaki put kad vidim koliko su drugi uvjereni, pokolebam se, pa iznova idem vidjeti o jesam li što propustio.....

    A uostalom, nije na odmet ponoviti neke stvari. Da se ne zaborave. (ljudi su zaboravni, treba ih podsjećati)
    Posljednje uređivanje od mujica : 25.01.2013. at 22:27

  45. #595
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Po meni su svjedočanstva ljudi koji su pobijedili karcinom prehranom ili postom sasvim solidni dokazi.

  46. #596
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    i više od nekoliko desetaka puta si izrazio svoj stav o alternativnoj medicini
    pa mi nije jasno čemu više to?
    A što ti sad ovdje smetam?

    Lijepo sam se maknuo s alternative kad me sirius potjerala jer me pokretačica teme nije htjela vidjeti na svojoj temi. Rekla mi je nek si otvorim svoju, pa neka pišem o alternativi.

    Sad sam na svojoj davno otvorenoj temi i opet smetam. Ne kužim......

  47. #597
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    kaj bi smetal?

    samo me zanimalo

    pokreće me znatiželja valjda!

  48. #598
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni su svjedočanstva ljudi koji su pobijedili karcinom prehranom ili postom sasvim solidni dokazi.
    Ja znam samo jednoga koji je liječio rak postom (40-dnevnim postom). Umro je jako mršav pred kraj razdoblja posta.

    Tako da ja ne mogu reći da su moja svjedočanstva jednaka tvojima.

  49. #599
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Upoznati ću te ja s gospođom koja je imala upravo suprotno iskustvo.

  50. #600
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    kaj bi smetal?

    samo me zanimalo

    pokreće me znatiželja valjda!

    vidiš kako smo ti i ja slični. Tko bi to rekao

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •