Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Cvijet SLONOVA NOGA

  1. #1
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno Cvijet SLONOVA NOGA

    Ima li ga tko ?Još ga navodno zovu Nolina ....dobila sam ga na poklon i ne mogu naći konkretne info o održavanju,zaljevanju i pelcanju(razmnožavanju) ,pa molim savjete
    Mome je ''noga'' kao suha pa pretpostavljam da mu fali vode,te mu se slučajno otkinuo jedan onaj zeleni izdanak sa vrha.Jel to mogu pelcati i kako?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,440

    Početno

    Moja je na izdisaju... a baš mi je žao... imam ju oko 8 godina ....
    Ne znam kako ju spasiti....
    Ne smije se previše zalijevati, a opet niti premalo - cca 1 čaša u dva tjedna...

    Zalijeva se zemlja, nikako ne vodu ulijevati po samoj biljki ...
    presaditi tu i tamo u širu posudu

  3. #3
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je na izdisaju... a baš mi je žao... imam ju oko 8 godina ....
    Ne znam kako ju spasiti....
    Ne smije se previše zalijevati, a opet niti premalo - cca 1 čaša u dva tjedna...

    Zalijeva se zemlja, nikako ne vodu ulijevati po samoj biljki ...
    presaditi tu i tamo u širu posudu
    thanks!
    Šta je tvojoj?Suši se ili ?Jesi li je probala pelcati?

  4. #4
    Gost

    Početno

    Ja ih imam tri , i sada su u kući i inače im ne paše toplo , najviše 18 stupnjeva zaljevam ih otprilike jednom tjedno tj, gurnem prst u zemlju i ako je suha onda ih zalijem obilno (vidim da im to paše) , vole da ih se šprica i da imaju puno svjetla .Jedna ima sada 10 godina , druga oko 5 i treća oko 7 .

  5. #5
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moja nolina stoji na tv-u pored prozora.
    S vremena na vreme je osisam,kada zelenilo visi preko ekrana.
    Zalivam jednom u 7 dana,jer ipak imamo parno grejanje.
    Ponekad je istusiram u kadi,suve izdanke zastitim alufolijom.
    Imam je godinama,i rekla bih da je prilicno izdrzljiva.
    Imala sam puno cveca u stanu,ali sada kad imamo i bebu,zapustila sam pa je puno toga otislo pa-pa
    No,Nolinica se ne da

  6. #6
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Samo da upozorim da ne vole duboke posude ni puno zemlje. Dakle plića i šira posuda, zaljevati manje, povremeno tuširati.
    Navodno se ne da pelcati.... nisam probala.

  7. #7
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    I ja je imam - jedino što sam zapamtila jest da je dobra za nas, malo neiskusnije - nije zahtjevna i ne zamjeri ti ak je dulje ne zaliješ.

  8. #8
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    I ja je imam - jedino što sam zapamtila jest da je dobra za nas, malo neiskusnije - nije zahtjevna i ne zamjeri ti ak je dulje ne zaliješ.
    to bi onda bio pravi cvijet za mene, moje sve uvene
    ima ko slikicu, kako izgleda?

  9. #9
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ukucaj na Google images Nolina ,i ima 10 stranica sa slikama

  10. #10
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    I ja sam dobila jednu prekrasnu Nolinicu za rođendan...
    Trenutno joj ne mogu osigurati jako svijetlo mjesto... nadam se da mi neće zamjeriti
    Na proljeće ću ju iznijeti na natkritu terasu, tamo će joj sigurno biti dobro

  11. #11
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Zamislite, po feng shuiu je slonova noga izrazito nepovoljna. Kažu

    "Biljka "slonova noga" je izuzetno nepovoljna (simbolizira nazadovanje i spriječen razvoj)."



    http://zena.hr/article.aspx?ID=252

  12. #12
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    bas mi je zao da to pise za Nolinu za feng shui, ja sam inace fan slonove noge jer je izuzetno zahvalna za odrzavanje i bas dekorativna.
    Jednu imamo vec 9 god a jednu 5.
    uglavnom, zalijeva se 1 tjedno obilnije, ne drzi se na direktnom suncu ali ne ni u mracnom. Prostorija nebi trebala biti hladnija od 18.
    Listove kad se napune prasinom premazemo korom od banane. Nakon toga se sjaje.
    Ne prskamo je.

  13. #13
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    ja sam tu nogicu kupila prije 4 godine, dok sam radila u cvječarni- osvojila me kak je lijepa, imala je kao tri vrha, a iz svakogpo par grmića, i tak ja odlučila kupiti ju- inače imam brdo cvijeća, i uživam u brizi o njima, i dajem šansu i najšugavijim i najuništenijim, koju najčešće spašavam od šogice... uglavnom, ova moja- ljeti ju zalijem možda jednom tjedno, ali obzirom da ju izbacim na terasu, to više bude tuširanje, onak brzinsko, a zimi- eto, zalila ju prošli tjedan, a prije toga negdje u 10., ili 11. mjesecu, i uopće ne zamjera, čak mi se čini da joj suša paše...kad sam ju na proljeće malo jače- češće zaljevala, bogica se počela sušiti, bilo mi žao ko psu, jer je bila tak gusta, a listići se na vrhu sušili, onak jako... niš, uzela sam škare i pocvikala tak da sam ošišala sve suho, ostabvila možda milimetar suhog na listu- nisam rezala u zdravu, i moj muž rekao da sam ju ošišala na ježeka... i to ju spasilo, njoj je zemlja uvijek presuha, a ona je kuštrava i bujna... tak da mislim da joj paše. e da- mrzi sunce, ali paše joj i svijetlo i polumrak- ak bude na svijetlu, onda bude imala kuštravu zurkicu ko moja, a ak bude u polumraku, onda bude imala duže i ne toliko kuštrave listove- kao ona kod mog brata.Ali obje su prekrasne i prezahvalne!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •