Stranica 10 od 20 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 995

Tema: Kako održavate svoj dom čistim?

  1. #451
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja imam Vileda ultramat power press i jako sam zadovoljna.

  2. #452
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    A imaš li psa koji se linja?

  3. #453
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Žuta ja sam imala retrivericu...linjala se non stop.. Maknula sam sve tepihe i svako jutro bi prošla s onim viledinim štapom na kojem je bila ona suha elektrostaticka maramica i time pokupila dlake i prašinu ako ne bi taj dan usisavala. To mi je super stvar i dan danas znam s time proci i pokupiti prasinu, mrvice..kad mi se ne izvlaci veliki vodeni usisivac svaki drugi dan..

  4. #454
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    A ovi mopovi s resama meni nisu dobri-kao da mi sve zamuljaju..bolja mi je verzija ono plosnato i krpa na tome

  5. #455
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A kakvo je to sa psećim dlakama? Pokupi li ih ili ih lijepi od jednog do drugog čoška?
    Ja imam zlatnog retrivera, linja se jako cijele godine, dlake pokupi bez problema...
    Imam dva mopa, perem ih u mašini, jako sam zadovoljna tim setom, a isprobala sam sve i svašta...

  6. #456
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Ja imam za pomest dlake gumenu metlu. Odlicna stvar. Kupila sam je u Hofer-ju u Slo za 10e.

    A sad je sezona linjanja, ja usisam, za pola sata kuca puna dlaka. A imam malenog psa.

  7. #457
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A imaš li psa koji se linja?

    Ako si mene pitala, da.
    Imam psa.
    Kratkodlaki, ali se isto linja.

  8. #458

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    7

    Početno

    jooj i ja mrzim čišćenje i uvijek mi je slabo kada dođe vikened jer znam da bi trebala čistit.. no, uzela sam si to pod obavezno i svaki tjedan obavezno se potrudim sve očistit, ako ne stignem sve, onda barem kuhinju i kupaone,a prašinu kad stignem..Što se tiče žena za čišćenje, isporbala sam to, ali nekako nikad nisam bila baš jako zadovoljna, vjerojatno nisam našla pravu osobu :/ istrenirala sam i muža da mi pomogne i sad u paru čistimo

  9. #459
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja imam mopsa.Uzas kako se linja.E nije me to nerviralo dok se ona nije rodila.Taj mop s resama je meni koma.Imamo ga.S njim muz brise njemu je super.Ja usisavam svaki drugi dan i tad prebrisem mokrom viledom -obicnom pamucnom na stapu.A kad ne usisam nataknem na swifer(muller)stap vlaznu maramicu za pod i s njom pokupim.
    A dlaka uvijek ima.....

  10. #460
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Meni su swiffer maramice na pripadajucem stapu zakon, ali uvijek prije obvezno usisam.

  11. #461
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam mopsa.Uzas kako se linja.E nije me to nerviralo dok se ona nije rodila.Taj mop s resama je meni koma.Imamo ga.S njim muz brise njemu je super.Ja usisavam svaki drugi dan i tad prebrisem mokrom viledom -obicnom pamucnom na stapu.A kad ne usisam nataknem na swifer(muller)stap vlaznu maramicu za pod i s njom pokupim.
    A dlaka uvijek ima.....
    Mop s resama sam ja odselila u vikendicu, za tam je dobar. Ima i to svojih prednosti (trebalo mi je dok sam imala staru kuhinu, na nogicama). Kad se kuhinja preselila u vikendicu, s njom je otišao i mop s resama.

    Doma sad perem pomoću one plosnate naprave. Zapravo, ne perem baš često, posao je delegiran.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.03.2016. at 15:46

  12. #462
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja sljedeci tjedan pocinjem raditi...doma je jedan malac od godinu dana, a drugi od nepune 4 ide u vrtic. Muz ce dva mjeseca biti na porodiljnom. Malo je rec da vec sada doma konstantno vlada kaos. Cistibse kad se stigne i ima snage.

    Moj povratak na posao donjet ce dodatnu nervozu u nas zivot pa smisljam plan kako nas organizirati da je sve koliko toliko cisto i uredno. Najgora stvar mi je ves. Mi peremo tone robe. I stalno ima tog vesa po kuci. Pa se razvlaci za peglanje pa vise ne znas sta je cisto sta oprano. Kako vi to rjesavate?
    Kako ste si opce organizirali kad sta...

  13. #463
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Perem po noći.
    Zaspim pa se probudim oko 2-3h i stavim taj veš u sušilicu.
    Ujutro ga složim i pospremim u ormare.
    Peglam samo muževe košulje i stoljnjake i to me zapadne jednom mjesečno sat- dva, opet navečer dok je struja jeftinija i to nedjeljom uz tv.
    Nekad sam peglala sve.
    Sad uz sušilicu ne treba peglati.
    Ne koristim ni omekšivač više.
    Nas je troje i ima veša ko u priči, ali uz ovakvu organizaciju je sve čisto i pospremljeno.
    A i račun od struje je ok.

  14. #464
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Ne peglam. Uopće. To peglaš samo odjeću za posao ili onako sve, od gaća do posteljine?

  15. #465
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ma samo za posao ono sto se mora. Djecje uopce ne peglam. Ne znam kako se toga toliko nakupi.
    Imam susilicu...

  16. #466
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Kako se natjerati nocu ustat kad sam umorna ko pas, a ovaj manji se budi po sto puta.
    Ali mislim da cu morat pocet stvarno tako. Nocu odradjivat hrpu toga

  17. #467

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Joj meni je grozno kad se na odjeći vidi da je neispeglana

    U nas se pegla

  18. #468
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Pomisliš si kako je otrcana, kako je žena nemarna i sigurno doma jede stojeći s prstima, a onda se zavali na kauč i pije pivu?

  19. #469
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ako imas susilicu, ne vidi se da je neispeglana. Ja bih se prije odrekla ne znam cega nego nje. Velika sam nemajka i vise naginjem muskom umu, vazniji mi je san, sex,teretana od ispeglanog xD

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  20. #470
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Meni je super perilica-susilica s timerom, navecer stavim ves, ujutro u sedam ujutro u deset minuta sve izvadim upravo posuseno i slozim jos vruce u ormare. Ne peglam nista, zato i kupujem skoro sve pamucno s elastinom ili ono pamucne pletene majice koje ne traze peglanje.

  21. #471

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pomisliš si kako je otrcana, kako je žena nemarna i sigurno doma jede stojeći s prstima, a onda se zavali na kauč i pije pivu?
    Moš mislit, prestara sam za tako puno fantaziranja u jednom dahu

    Meni to ružno izgleda.

    Treba kupovati odjeću koja ne treba peglanje, ali nažalost ne može sve biti takvo.

  22. #472
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    To je uglavnom sintetika.

  23. #473

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    A niš, onda peglu u ruke i ožeži.

  24. #474
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se natjerati nocu ustat kad sam umorna ko pas, a ovaj manji se budi po sto puta.

    Ali mislim da cu morat pocet stvarno tako. Nocu odradjivat hrpu toga

    Ma to ti je doslovno 2 minute.
    Ne ustajem ni ja ciljano; ili me probudi pas koji hoće k nama u sobu ili moram na toalet i onda usput prebacim veš iz mašine u sušilicu.
    Nemoj pretrpavat mašinu pa će ti se sve lijepo posušit i nećeš morati peglati.
    Ništa neće biti izgužvano.

  25. #475
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Joj meni je grozno kad se na odjeći vidi da je neispeglana

    U nas se pegla

    Odjeću osušenu u sušilici nije potrebno peglati, ona je speglana.

  26. #476
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Odjeću osušenu u sušilici nije potrebno peglati, ona je speglana.
    Tako je.

  27. #477
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Moš mislit, prestara sam za tako puno fantaziranja u jednom dahu

    Meni to ružno izgleda.

    Treba kupovati odjeću koja ne treba peglanje, ali nažalost ne može sve biti takvo.
    Istina je to, ali možeš smanjiti peglanje na minimum ako imaš sušilicu. Zahtijeva određenu disciplinu jer veš treba odmah izvaditi kad je gotov, ali je 90% toga i speglano. Samo slažeš. Ja sam škrta struje pa ne sušim do kraja, ali odvrtim najkraći program sušenja da se veš izravna, pa na štrik ili rešetku za sušenje. Peglam neke muževe košulje i neke omiljene stolnjake, recimo 20 min u 2 tjedna. Nije mi to pretjerano. Ali meni peglanje nije mrsko, pa u ljetnim mjesecima izbjegavam korištenje sušilice i peglam malo više bez nekih trauma.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.03.2016. at 19:47

  28. #478

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Imam sušilicu, peglam odjeću koja i nakon sušilice izgleda pogužvano.

  29. #479
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,279

    Početno

    Ja sam isto to radila dok sam imala Indesitovu kombiniranu mašinu. Krepala je, a ja se spasila s Gorenjem.

  30. #480
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Onda je do sušilice.
    Ja imam Gorenje, ventilacijsku.
    Genijalna je.
    Ujutro izvadim robu i ništa nije pogužvano.
    Ništa! A stajalo je par sati u bubnju.
    Samo složim i u ormare s tim.
    Ja ne volim zgužvano i bila sam rob pegle, ali odkad imam sušilicu zaista ne moram peglati.
    Samo malo prođem košulje i stolnjake.
    Iako čak ni to možda ne bih trebala, ali ajde, prođem peglom.

  31. #481
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,528

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sljedeci tjedan pocinjem raditi...doma je jedan malac od godinu dana, a drugi od nepune 4 ide u vrtic. Muz ce dva mjeseca biti na porodiljnom. Malo je rec da vec sada doma konstantno vlada kaos. Cistibse kad se stigne i ima snage.

    Moj povratak na posao donjet ce dodatnu nervozu u nas zivot pa smisljam plan kako nas organizirati da je sve koliko toliko cisto i uredno. Najgora stvar mi je ves. Mi peremo tone robe. I stalno ima tog vesa po kuci. Pa se razvlaci za peglanje pa vise ne znas sta je cisto sta oprano. Kako vi to rjesavate?
    Kako ste si opce organizirali kad sta...
    budući da imaš dvoje male djece, znam koliko često vrtiš veš mašine.Definitivno ti je isplativije noću i nastojat čim se roba osuši spremat u ormare.
    Peglanje svesti na najmanju moguću mjeru, ja sam u jednoj fazi prešla na to da sam neispleglano stavljala u ormar pa peglali kako tko stigne i nešto treba.

    Mi smo često to skupljanje veša po kući i razvrstavanje radili dok su se klinci u kadi kupali, oni su uživali zajedno (razlike 2 god) a mi bi se tad razletili na sve strane.

    i probat što manje ostavljat robu koju se skine svukuda, prljavo odmah u koš/mašinu, čisto u ormar i tako.

    Skužit ćete već sistem, nama je sad puno manje veša nego prije dok su djeca bila mala, tad doslovce nisu mogli ništa obuć do jednom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.03.2016. at 22:49

  32. #482

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja ni inace ne peglam robu nakon susenja. Peglam ujutro ono sto nam treba taj dan.

  33. #483

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Istina, moja sušilica je kombinirana

    Ne znam detalje, ali živjela sam jednom u stanu gdje sam imala sušilicu koja bi pri radu ispustila puno pare, ova sad to ne radi

    Ta ne-kombinirana je davala bolje rezultate

    Ali peglala sam jednako i tad - košulje i slične stvari, koje kad izađu iz sušilice, nisu "ravne" i kuže se nabori od gužvanja.

    Inače, peglam ovako kako martinaP kaže, dakle po potrebi, a kako drugačije?

    Samo sam napisala da ne podnosim kad se vidi da je zgužvano, kako god do toga došlo.

  34. #484
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    U kombiniranoj mašini možeš sušiti pola oprane količine veša.
    I bubanj je manji pa ti je zato sve izgužvano.
    A da recimo nakon pranja staviš odjeću na vješalice pa tako sušiš?
    To je isto zgodno.
    Roba se izvisi i nije zgužvana, bar ne jako.
    Hlače na crtu kojih imam najviše obavezno tako sušim.
    Operem ih na 40 i složim po crti i s njima na vješalicu.
    Ne pamtim kad sam ih trebala peglat, a izgledaju speglano i ja savršeno uredno.
    Sintetiku ne kupujem kao ni neke divlje mješavine.
    Najbolji mi je pamuk ili viskoza s elastinom.
    To se ne gužva uopće.
    Eventualno za hlače malo vune, ali one koju mogu sama prati.
    A inače, kužim te.
    I ja sam imala teški okp oko izgleda odjeće, kuće, djeteta, supruga, sebe, kuhala non stop i staaaalno padala s nogu od umora.
    I onda sam polako liječila samu sebe i zaključila da svijet neće propasti ako moja kći tu i tamo pojede sendvić ili ako tajice nisu speglane.
    Jer, tajice kad navuče se razvuku po nozi i zaista ih ne treba peglati.
    Košulje da.
    Ali,
    Moj suprug obavezno preko košulje odijene pulover.
    I? Zar je zaista ta košulja trebala biti savršeno ispeglana?
    Drugo je kad ide na odijelo pa se sve vidi, ali ovako nema potrebe pol sata peglat svaku košulju.
    Nadalje, sjedneš ujutro u auto, vežeš pojas i do posla si sva već izgužvana.
    Tko to to danas vidi i gleda?
    Vjeruj mi da nitko.
    Bitno je da je odjeća čista, bez flekova. Osoba koja ju nosi uredna, s čistom kosom.
    A je li sve ispeglano za porezat se na to, nije važno.
    Ni najmanje.

  35. #485
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Uglavnom kupujem robu koja ne zahtijeva peglanje, za kosulje se muz pobrine sam.
    I otkako imam susilicu koja ima program peglanja - ne sjecam se kad sam zadnji puta nesto opeglala.

  36. #486
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Moderne kombinirane imaju velik bubanj i suse vise od pola kolicine, moja pere 8 a susi 6 kg, sto znaci da mogu navecer ubaciti 6kg prljavog i ujutro izvaditi suho bez ikakvog prebacivanja. A realno rijetko perem vise od 4kg, za nas cetvero.

  37. #487

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    U kombiniranoj mašini možeš sušiti pola oprane količine veša.
    I bubanj je manji pa ti je zato sve izgužvano.
    A da recimo nakon pranja staviš odjeću na vješalice pa tako sušiš?
    To je isto zgodno.
    Roba se izvisi i nije zgužvana, bar ne jako.
    Hlače na crtu kojih imam najviše obavezno tako sušim.
    Operem ih na 40 i složim po crti i s njima na vješalicu.
    Ne pamtim kad sam ih trebala peglat, a izgledaju speglano i ja savršeno uredno.
    Sintetiku ne kupujem kao ni neke divlje mješavine.
    Najbolji mi je pamuk ili viskoza s elastinom.
    To se ne gužva uopće.
    Eventualno za hlače malo vune, ali one koju mogu sama prati.
    A inače, kužim te.
    I ja sam imala teški okp oko izgleda odjeće, kuće, djeteta, supruga, sebe, kuhala non stop i staaaalno padala s nogu od umora.
    I onda sam polako liječila samu sebe i zaključila da svijet neće propasti ako moja kći tu i tamo pojede sendvić ili ako tajice nisu speglane.
    Jer, tajice kad navuče se razvuku po nozi i zaista ih ne treba peglati.
    Košulje da.
    Ali,
    Moj suprug obavezno preko košulje odijene pulover.
    I? Zar je zaista ta košulja trebala biti savršeno ispeglana?
    Drugo je kad ide na odijelo pa se sve vidi, ali ovako nema potrebe pol sata peglat svaku košulju.
    Nadalje, sjedneš ujutro u auto, vežeš pojas i do posla si sva već izgužvana.
    Tko to to danas vidi i gleda?
    Vjeruj mi da nitko.
    Bitno je da je odjeća čista, bez flekova. Osoba koja ju nosi uredna, s čistom kosom.
    A je li sve ispeglano za porezat se na to, nije važno.
    Ni najmanje.
    Relax, Tanči, ti se bome uživjela

    Rekla sam da odjeća koja izgleda neispeglano meni izgleda loše. Zato ono što izgleda neispeglano, ja ispeglam.

    Košulje će uvijek izledati neispeglano, bez obzira na to kako se suše. I to je u redu, u mome svemiru, nisam se žalila, samo konstatirala.


    Ne kužim ovo "i ja sam imala okp i padala s nogu" - nijednom riječju nisam napisala da padam s nogu zbog kućanskih poslova.

    Nisam napisala da je popeglati nešto teško i grozno - samo da je potrebno za neke vrste odjeće. Općenito

    Jođ je žuta najbolje ubola - živcira me to kod bilo koga. Poput prljave kose i sličnih narodnih običaja LOL

  38. #488
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Relax, Tanči, ti se bome uživjela

    Rekla sam da odjeća koja izgleda neispeglano meni izgleda loše. Zato ono što izgleda neispeglano, ja ispeglam.

    Košulje će uvijek izledati neispeglano, bez obzira na to kako se suše. I to je u redu, u mome svemiru, nisam se žalila, samo konstatirala.


    Ne kužim ovo "i ja sam imala okp i padala s nogu" - nijednom riječju nisam napisala da padam s nogu zbog kućanskih poslova.

    Nisam napisala da je popeglati nešto teško i grozno - samo da je potrebno za neke vrste odjeće. Općenito

    Jođ je žuta najbolje ubola - živcira me to kod bilo koga. Poput prljave kose i sličnih narodnih običaja LOL

    Javila sam se na ovaj topik prvenstveno da "pomognem" forumašici giussepe koja je i pitala kako mi ostale rješavamo veš.
    Ti si uletila s komentarimq o peglanju.
    Ja sam kao i Peterlin napisala svoj stav i iskustvo o tome.
    I onda ti meni pišeš svašta.
    Ne trebam se ja opustiti jer sam ja opuštena.
    Oprosti što sam željela pomoći.
    Neću više.

  39. #489
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom kupujem robu koja ne zahtijeva peglanje, za kosulje se muz pobrine sam.
    I otkako imam susilicu koja ima program peglanja - ne sjecam se kad sam zadnji puta nesto opeglala.
    Stvarno ima takav program? Moja susilica ( koja cak i nije kombinirana) izbaci ves kao da ga je krava zvakala. Osim ako je napunjena samo 1/2 , tada nije toliko zguzvano.

  40. #490
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Ja imam prastaru Gorenje ventilacijsku susulicu,koja ima samo 2 programa i nakon nje nema peglanja. Jedino ako je ptkrcam ili robu presusim ( stavim na predugo vremena da se susi) onda bude ta roba zguzvana.

  41. #491

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Javila sam se na ovaj topik prvenstveno da "pomognem" forumašici giussepe koja je i pitala kako mi ostale rješavamo veš.
    Ti si uletila s komentarimq o peglanju.
    Ja sam kao i Peterlin napisala svoj stav i iskustvo o tome.
    I onda ti meni pišeš svašta.
    Ne trebam se ja opustiti jer sam ja opuštena.
    Oprosti što sam željela pomoći.
    Neću više.
    Oprosti ti što nisam tražila pomoć

  42. #492
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Je li tko upotrebljavao solnu za čišćenje wc školjke i kako je to izgledalo? Molim opis postupka.

  43. #493

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ne peglam već četiri godine, osim košulja i haljina (za vjenčanja i slične prigode).
    Preporodila sam se

  44. #494
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li tko upotrebljavao solnu za čišćenje wc školjke i kako je to izgledalo? Molim opis postupka.
    Ja sam samo varikinom cistila onaj dio gdje voda iz kotlića izlazi jer je bio sloj kamenca - natopila sam obilno veći komad vate i zalijepila ga za to mjesto. Poslije sam postrugala drvenom špatulom. Sve naravno u rukavicama.

  45. #495
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li tko upotrebljavao solnu za čišćenje wc školjke i kako je to izgledalo? Molim opis postupka.
    Natopis sa cc 1/4 boce , ostavis barem pola sata ili duze, oribas cetkom , pustis vodu. Garantirano otapa kamenac.

  46. #496
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    @čoksa, ja sam pokušavala nekaj varikinom, ali neće

    @sirius, cijela četvrtina? Kaj nije to previše?
    Koliko je štetna po okoliš?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 26.03.2016. at 18:20

  47. #497
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Nemam pojma. Pitala si kako se cisti , a ne koliko je stetna za okolis.

  48. #498
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Uglavnom , malo odmaram od octa , limuna i sode.

  49. #499
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,206

    Početno

    Našla sam neki blog, kaže:

    "Što se tiče okoliša, solna kiselina će se razrijediti i neutralizirati u kanalizaciji na raznim sapunima koji su lužnati, urinu i kamencu te će nastati kalcijev, natrijev i kalijev (gnojivo) klorid, ovisno o tome koji su ioni dostupni."
    http://www.re3.bloger.index.hr/

    Ajde onda dobro. Već je dugo vremena zagledavam u trgovini.

  50. #500
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja prvo cetkom istjeram dio vode i onda ulijem. Obicno to napravim navecer pa oko 2h stoji. Nakon toga isperem cisteci sa cetkom. Ulijem oko 2dcl. Skida sve. Poklopim skoljku dok stoji.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Stranica 10 od 20 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •