Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Što posaditi na balkonu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    60

    Početno Što posaditi na balkonu?

    Imam balkon koji gleda na zapad. Kupili smo ormariće s ugrađenom posudom za biljke, dubina je cca 15cm.
    Htjela bih posaditi cvijeće koje će dobro uspjevati na zapadu i koje nije jako osjetljivo. Bilo bi super da može prezimiti vani jer nemam gdje spremati biljke zimi. Ili barem da nije skupo za zamijeniti iduće sezone ako ne uspije. Također bih htjela posaditi nešto u žardinjere na balkonskoj ogradi što će podnositi sunce.

    Imate li preporuke? Postoje li neke opcije za višegodišnje biljke ili ću svake godine trebati saditi novo?

    Hvala!

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Draga Summers, kontinent ili more? Ja za ZG za balkon istok - sjever i visok kat nemam baš nekih rješenja za trajnice, osim kadulje i bršljana. Mislim da za zapad ide isto što i za jug ili istok, tj. osunčana mjesta, a to su ti pelargonije (koje onda bacaš i sadiš novo u žardinijere). Nadam se da će ti se još netko javiti tko ima više iskustva s trajnicama, imam frendicu kojoj čak i ona jela od božića u tegli uspijeva na zapadnom balkonu, balkon je uvučen dosta i ima tendu.

    Koliko dugo te ljeti nema i kako imaš riješeno zalijevanje (očekuješ li od biljaka da "nekako" prežive 10 dana solo)? Ljudi imaju nekakve sisteme sad na kapaljke, ja to nisam prokužila.

    Sretno!

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,579

    Početno

    Katarinčice i pustinjska ruža ( nju eventualno možeš zamotati u agrofoliju)

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,645

    Početno

    Prkosi, pustinjska ruža, menta, smilje, ružmarin.

    Ako imaš zasebnu dublju posudu maslina će ti preživit Zg zimu, možeš je eventualno unijet u siječnju u stan.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.06.2024. at 08:07

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Summers, kontinent ili more? Ja za ZG za balkon istok - sjever i visok kat nemam baš nekih rješenja za trajnice, osim kadulje i bršljana. Mislim da za zapad ide isto što i za jug ili istok, tj. osunčana mjesta, a to su ti pelargonije (koje onda bacaš i sadiš novo u žardinijere). Nadam se da će ti se još netko javiti tko ima više iskustva s trajnicama, imam frendicu kojoj čak i ona jela od božića u tegli uspijeva na zapadnom balkonu, balkon je uvučen dosta i ima tendu.

    Koliko dugo te ljeti nema i kako imaš riješeno zalijevanje (očekuješ li od biljaka da "nekako" prežive 10 dana solo)? Ljudi imaju nekakve sisteme sad na kapaljke, ja to nisam prokužila.

    Sretno!
    U Zagrebu sam. Brsljan po zimi uneses unutra?
    Ljeti odemo na najvise tjedan-dva u komadu, ali ima nam tko doci zaliti pa mislim da to nije problem.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    123

    Početno

    Isto Zg, jako osunčani južni balkon - imam bršljan i bambus od trajnica, ostaju vani preko zime. Planiram staviti još eriku na jesen, i ona može prezimiti.
    Od ljetnica trenutno vinke koje su se lani pokazale super-izdržljivima na tako jakom suncu, a sad ću isprobati i begonije.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,349

    Početno

    Citiraj Peppy prvotno napisa Vidi poruku
    Isto Zg, jako osunčani južni balkon - imam bršljan i bambus od trajnica, ostaju vani preko zime. Planiram staviti još eriku na jesen, i ona može prezimiti.
    Od ljetnica trenutno vinke koje su se lani pokazale super-izdržljivima na tako jakom suncu, a sad ću isprobati i begonije.
    Isto dobro podnose sunce, ali ih treba redovno zalijevati. Kad dođu kraju (kasna jesen) počupaš i baciš.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •