NIsam smislila bolji naziv teme, pa da objasnim 8)
Znam šta znači meni generalno čišćenje, ali prvi put u životu sam po preporuci angažirala jedan servis za čišćenje. Uz pokretanje vlastitog posla, uz dvoje djece jednostavno nemam ni snage ni vremena odvojiti dva dana za generalku koja mi je bila potrebna. Jedva stignem obaviti svakodnevna čišćenja.
Jako sam se tome veselila jer bi to bilo prvi put da netko umjesto mene nešto počisti. MOžda sam imala prevelika očekivanja, ali očekivala sam "generalno čišćenje".
Dogovorila sam da se sve kompletno operu, očiste. Rekli su da oni imaju sve aparate, strojeve, da sve peru, dezinficiraju, stvari odmiču i vraćaju na svoje mjesto.
Na prvi pogled kad su još bili tu, onako usput, na brzinu stvarno se sve činilo u redu i ja sam platila.
Na drugi pogled i nije bilo tako.
Npr. zanima me da li odmicanje veš mašine i čišćenje poda iza nje i ispod spada u normalno. Meni da ( naravno), ali možda sam u zabludi.
Da li stvari u kupaoni ( npr. dječja kadica, lavor ) spadaju u stvari koje se čiste ili to spada pod ono što se makne i vrati?
Da li u generalno čišćenje ide i čišćenje kuhinjskih vratašaca i iznutra ili samo izvana?
Ima još toga...
Zanima me za drugi put, da znam dogovoriti, znači da li su to stvari koje moram posebno dogovarati ili bi trebale biti normalne?
Znam da više njih neću angažirati jer nisu napravili niti hrpu stvari za koje sam sigurna da su trebali ( npr oprati staklene stjene tuš kabine), a prašinu su pobrisali samo ono što se vidi. Nema veze sa pranjem i dezinficiranjem.
MIslim da nisam tražila previše, da sad tražim sitnice koje nisu oprali, ali stan mi i dalje traži generalno čišćenje
Šta znači vama generalno čišćenje?