Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Što da učinim? Prvašić ne sluša učiteljicu

  1. #1
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno Što da učinim? Prvašić ne sluša učiteljicu

    Ne znam više što da radim. Moj prvašić uopće ne sluša učiteljicu.
    Na početku školske godine je bilo sve super, bio je mirno i poslušno dijete, a kako se bližio kraj polugodišta, svaki dan sam slušala prigovore. Sad je to prešlo tu mjeru da na satu ne želi pisati ono što moraju svi, ne sluša ju kad u boravku treba pisati zadaću ili čitati. Ignorira ju i samo se igra. Svakodnevno gubi pribor iz pernice.
    Kad treba doma pisati zadaću, ja nemam problema s njim. Sjedne i piše, ako ne zna nešto, objasnim mu i pomognem i nemamo natezanja oko toga.
    Ali u školi je katastrofa
    Ja sam već nekoliko puta razgovarala s njim da mora slušati učiteljicu, kaznila ga kad nije tako da nije mogao na igranje k prijatelju ni doma igrati PS i razgovarala opet i opet s njim...
    Ali stanje je sve gore.
    Mislim da ona mora na neki način to riješiti s njim...jer ja nemam problema s njegovim neslušanjem, a ona ima...nemam ništa protiv toga da ga kazni na bilo koji primjeren način i ja bi rado da on nju sluša...ali ne znam kako da ja riješim taj problem..
    Svaki vaš savjet će mi dobro doći...

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    nisam baš kompetentna, ali mislim da ovdje može biti i problem u učiteljici. Možda se ona prema tvojem prvašiću jednostavno ne zna postaviti kao autoritet.
    teško je djetetu objasniti da je netko autoritet, ako ga ono tako ne doživljava.

    Eh sad kako pomoći svojem djetetu da ne bude stalno kažnjavan jer se odupire učiteljici... to bih ipak prepustila drugima koji su malo kompetentiniji od mene.

    Ja imam drugi problem... moj previše sluša, a premalo se buni.

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa Vidi poruku
    ........Ja imam drugi problem... moj previše sluša, a premalo se buni.
    ovo "bunjenje" je samo hipotetski.. no činjenica je da ima manjak samopouzdanja...

  4. #4
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    A da probate sistem nagrada?

    Naša učiteljica je dosta stroga i svaki dan na google stranici njihovog razreda bude popis s ponašanjem svih učenika-tj. tko je primjerenog ponašanja.
    Kad nismo na popisu, pokušavamo s njim razgovarati i onda osim kazni i zabrana ponudimo i nagradu ako se popravi. Pozitivna motivacija (barem kod moga malca) više pali.

  5. #5
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    sto on kaze?

    ako je u pocetku bilo sve ok a onda je dijete uslo u otpor - nesto se moralo desiti,nesto je moralo biti okidac. Da potrazis savjet strucne sluzbe.

  6. #6
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Žao mi je zbog toga što maleni prolazi, i vi skupa s njime. Eto, to nas u ovom ili onom obliku čeka svih - dijete ima svoje faze, pobune, probleme, i tu smo da mu pomognemo. Nemam pojma o čemu je riječ; ako možete sami - saznajte, ako ne - pričajte sa stručnom osobom, oni stvarno znaju ubosti u pravi razlog dječjeg ponašanja.
    I sretno!

  7. #7
    Hajdi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    173

    Početno

    @Ivanicice, kako imate srece sa učiteljicom.
    E da je meni jedan takav entuzijasta.

    Sunčice, a kakav je odnos druge dece sa učiteljicom.
    Ako dobro razumem, on nije drzak, bezobrazan, ne smeta drugima, on je samo ignoriše.
    Nekako mislim da ona to mora da reši, mora da nađe "kvaku" da mu nametne svoj autoritet, a kako, pa ne znam, oni su se za to školovali.

    Mislim da je njemu dosadno. Verovatno ne zato što mu je to sve što se uči jasno i poznato, nego on to smatra nepotrebnim, zaigran je u svom svetu, ne vidi svrhu provođenja vremena u školi.

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    što je s drugom djecom u razredu?
    pružaju li oni otpor učiteljici?

    kako je s drugim učiteljicama/ma (strani jezik, vjeronauk) ima li s njima problema?
    što je s učiteljicom u boravku? (po tvom postu sam shvatila kao da je ista učiteljica i u boravku, taj dio mi nije jasan)

  9. #9
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj Hajdi prvotno napisa Vidi poruku
    @Ivanicice, kako imate srece sa učiteljicom.
    E da je meni jedan takav entuzijasta.

    Sunčice, a kakav je odnos druge dece sa učiteljicom.
    Ako dobro razumem, on nije drzak, bezobrazan, ne smeta drugima, on je samo ignoriše.
    Nekako mislim da ona to mora da reši, mora da nađe "kvaku" da mu nametne svoj autoritet, a kako, pa ne znam, oni su se za to školovali.

    Mislim da je njemu dosadno. Verovatno ne zato što mu je to sve što se uči jasno i poznato, nego on to smatra nepotrebnim, zaigran je u svom svetu, ne vidi svrhu provođenja vremena u školi.

    Kao prvo hvala svim curama na odgovorima.
    Kad se učiteljica žalila prije, pokušala sam s njim razgovarati i saznati koji je uzrok takvog ponašanja. Nakon duge šutnje rekao je da mu je dosadno...e sad, očito je da mu se ne da raditi. Pokušala sam mu objasniti da ako riješi sve što treba kad i drugi, imat će više vremena za igru i manje mu bude dosadno. Bilo je dobro par dana i opet sve ispočetka.
    Imamo mi i sistem nagrada kad je dobar i za svaku peticu dobi 5 kuna - to je palilo kod starijeg, a inače džeparac ne dobivaju pa eto, nek se trudi ako si želi nešto kupiti. Nije neki super sistem jer znam da učiti mora, ali sa starijim je to upalilo, poslije je shvatio da ocjene dobiva za sebe, a ne za mene ili nagradu.
    Ne znam kakav je odnos druge djece, ali ono malo što sam mogla vidjeti da isto tako ne slušaju baš odmah kad im nešto kaže da naprave ili da ne smiju.
    Moje mišljenje je da ona mora naći načina da mu nametne autoritet...i ja sam sama jedno vrijeme imala sa svojom djecom da me nisu doživljavali jer sam stalno samo govorila, ponavljala, molila da pospreme sobu i slično - bez efekta, kada sam postala oštrija i dosljednija - sve se totalno promijenilo.

    Ja sam sa svoje strane jučer opet razgovarala s njim, u školi nije ništa riješio, a doma je za pola sata riješio sve zadaće koje je imao, napisao je sve uredno bez imalo brisanja i prigovora.
    Nisam vikala na njega nego ga pohvalila kako je lijepo to napravio, bila uz njega dok je rješavao i rekla mu da vidi kako to može i da mu bude lakše posluša li učiteljicu. Pitala sam ga dal mu ne bi bilo ljepše da mene svaki dan učiteljica pričeka s pohvalom kako je bio dobar nego da slušam da je bio zločest...Uglavnom jučer je obećao da bude dobar i da bude slušao.
    Ja sam jučer zamolila učiteljicu da pedagogica malo popriča s njim, možda još nešto više saznamo...
    Vidjet ćemo kakav će biti danas

  10. #10
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    što je s drugom djecom u razredu?
    pružaju li oni otpor učiteljici?

    kako je s drugim učiteljicama/ma (strani jezik, vjeronauk) ima li s njima problema?
    što je s učiteljicom u boravku? (po tvom postu sam shvatila kao da je ista učiteljica i u boravku, taj dio mi nije jasan)
    Što se tiče drugih učiteljica, nemam pojma kakav je jer nisam dosad razgovarala s njima...krenut ću od ove koja mu je razrednica pa ćemo vidjeti.
    U boravku se mijenjaju dvije učiteljice - jedna je ta njegova, druga se isto zna žalit kako se igra umjesto da piše zadaću. Treća je pedagogica...ona se nikad nije žalila

  11. #11
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Moj sinko je imao identican problem.

    On je zlatno dijete, poslusan, kod njega nema necu ili tako nesto, barem kod kuce.
    Kada je krenuo u skolu bilo je sve ok prvi tjedan, a onda je pocelo.
    Ispadi kada nesto nije po njegovom, neslusanje, ignoriranje.
    Uciteljica je razgovarala samnom i rekla da me samo obavjestava sto se desava i da ce ona s njim to rijesiti na svoj nacin (uciteljica starog kova, divna je) pa ako ce se sto buniti da znam sto je na stvari.
    2 tjedna joj je trebalo da ga dovede u red.
    Razlika se kuzila jer on uz uciteljicu razredne nastave ima jos 4 razlicite profesorice (engleski, glazbeni, ritmika i tjelesni) koje nije fermao kao ni svoju uciteljicu u pocetku.

    Mi nismo koristili pojam kazna.
    Naime, sve stvari koje on voli a to je igranje igrica na PC-u, surfanje po youtubu (pod nadzorom) i gledanje crtica u nasoj kuci smatraju se povlasticom na koje ima pravo kada izvrsi sve svoje obveze.
    Obavezom se smatra i lijepo ponasanje u skoli te izvrsavanje postavljenih zadataka.
    Ako je tu bilo problema - nema pravo na povlasticu.

    Brzo je naucio da je jedno s drugim usko vezano pa se tome prilagodio.
    Tu i tamo ima jos pokoji ispad koji ukljucuje brbljanje pod satom (vecinom kada mu je dosadno jer rade nesto sto on vec zna, ali to ga ne opravdava) ali nije to nista vise nego sto je i kod druge djece u razredu.

    Sve u svemu, koliko ja vidim nemas ti problem s svojim djetetom nego uciteljica.
    Ona je ta koja mu mora postaviti granice, ako smatra da je njegovo ponasanje neprihvatljivo nega ga kazni i neka bude dosljedna.
    Ona ima problem s autoritetom, ti nemozes obaviti njen posao, mozes joj pomoci savjetom (ti znas kako tvoje dijete razmislja) ali autoritet mora postati sama

  12. #12
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Eto, Marsupilami vidim da razumiješ, ali vidim da ona ništa ne rješava pa ne vidim drugo nego da ja nekako pokušam. Iako mislim da je njen problem...
    I stvarno je dobro dijete, uvijek je bio takav i u vrtiću su ga svi obožavali i tete hvalile uvijek.
    Doma sluša i nikad mi nije rekao da neće pisati zadaću i uvijek sve brzo napravi. E sad, što se tiče naših povlastica, u stvari funkcioniramo isto. Kad pospreme sobu, napišu zadaće i ako još nešto treba, uvijek pitaju da li sad smiju igrati PS ili gledati crtiće...Stariji ima 11 godina i nikad ne upali komp ako me prvo nije pitao dal se smije igrati.
    Kad je ovaj mali počeo sa cirkusima - nije se više smio igrati - ja sam to doživjela kao kaznu njemu...ali on se ne nervira previše radi toga..
    Ah..nadam će da će on shvatiti da treba slušati jer ne vjerujem da učiteljica zna na koji način mu nametnuti autoritet. Da zna, ne bi mene gnjavila.
    Jedna stvar za koju mislim da krivo radi -a to je da svaki dan kad ja dođem po njega, ona ga tužaka, danas me nije slušao ovako, pa nije onako, na to se on smije. I vidim da mu je totalno zabavno kad ona njega tužaka pa mi je palo na pamet da on svojim ovakvim ponašanjem samo želi privući pažnju na sebe što i postiže

  13. #13
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    hm, ovako kad čitam na prvu mi pada na pamet da je možda došlo do nekog zasićenja kod njega. ili da se stvarno dogodio nekakav stres , okidač kad pruža takav otpor prema učiteljici. moja je mala isto u prvom razredu i vidjela sam pred kraj polugodišta koliko joj pada koncentracija, teško joj pisati teško joj čitati a inače je to savladala perfektno. opet, ako on doma surađuje i obavlja zadaću bez problema čini mi se da je ipak problem vezan uz učiteljicu. možda da probaš ti s njom direktno razgovarati, da vidiš jel se desilo nešto što je u njegovoj glavici pokrenulo otpor?

  14. #14
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    apropos ovog tužakanja što sam tek sad pročitala, meni je to neprihvatljivo s njene strane!

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Moj mlađi je počeo klafrati u drugom polugodištu, kad si je našao prijatelje i "jarane" za brbljanje i kad je pronjušio učiteljičine slabe točke. Učiteljica je ok, ali često preblaga (doduše, ne mogu reći da se žalila, nego sam ja primijetila da dijete slabije savladava gradivo jer ne sluša i cirkusira).

    Sad je u trećem razredu - stvar se bitno popravila kako se opseg gradiva povećao. Čak i ocjene, iako mi se čini ponekad da doma imamo "part time homeschooling" jer kontroliram znanje, i to bez milosti.

  16. #16
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    hm, ovako kad čitam na prvu mi pada na pamet da je možda došlo do nekog zasićenja kod njega. ili da se stvarno dogodio nekakav stres , okidač kad pruža takav otpor prema učiteljici. moja je mala isto u prvom razredu i vidjela sam pred kraj polugodišta koliko joj pada koncentracija, teško joj pisati teško joj čitati a inače je to savladala perfektno. opet, ako on doma surađuje i obavlja zadaću bez problema čini mi se da je ipak problem vezan uz učiteljicu. možda da probaš ti s njom direktno razgovarati, da vidiš jel se desilo nešto što je u njegovoj glavici pokrenulo otpor?
    Mislim da nije stres nego je jednostavno vidio da se može igrati i ignorirati ju i da mu ona ništa ne može pa to iskorištava, moguće da je pokupio od nekog drugog, a moguće da je sam došao na ideju. Ja razgovaram s njom svakodnevno, ali ona nema ideju zašto ju ne sluša

  17. #17
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Ona je ta koja mu mora postaviti granice, ako smatra da je njegovo ponasanje neprihvatljivo nega ga kazni i neka bude dosljedna.
    Ona ima problem s autoritetom, ti nemozes obaviti njen posao, mozes joj pomoci savjetom (ti znas kako tvoje dijete razmislja) ali autoritet mora postati sama
    Slažem se s dijelom o autoritetu i dosljednošću. Ali zanima me na koji način bi učiteljica trebala kazniti učenika?

  18. #18
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Da taj dio i mene zanima...
    Nemam pojma
    Kod moje malene Princeze - koja je više divljakuša nego princeza, kad je zloćesta ne pali ništa osim jednog - pošaljem ju u kaznu - u našu sobu, mora sjest na krevet i čekati da se popravi...ide sama - to me šokiralo, ostane koliko želi i kad se vrati sve je ok..
    E sad, ne znam dal u školi smiju dijete poslati u kut, stavit u "tzv" magareću klupu ili nešto slično...ne znam, isključit ga nekako da to ne radi...možda da onda mora dva puta pisati isto kad ne sluša..nemam pojma..

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,407

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa Vidi poruku
    Da taj dio i mene zanima...
    Nemam pojma
    Kod moje malene Princeze - koja je više divljakuša nego princeza, kad je zloćesta ne pali ništa osim jednog - pošaljem ju u kaznu - u našu sobu, mora sjest na krevet i čekati da se popravi...ide sama - to me šokiralo, ostane koliko želi i kad se vrati sve je ok..
    E sad, ne znam dal u školi smiju dijete poslati u kut, stavit u "tzv" magareću klupu ili nešto slično...ne znam, isključit ga nekako da to ne radi...možda da onda mora dva puta pisati isto kad ne sluša..nemam pojma..
    Bolje je da saznate zašto on ima problem sa disciplinom i nemirom, nego da smišljaš kazne.
    Isključivanje meni nije prihvatljiva metoda, dugoročno narušava samopouzdanje i usmjerava ostalu djecu u razredu negativno na dijete.

  20. #20
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nije stres nego je jednostavno vidio da se može igrati i ignorirati ju i da mu ona ništa ne može pa to iskorištava, moguće da je pokupio od nekog drugog, a moguće da je sam došao na ideju. Ja razgovaram s njom svakodnevno, ali ona nema ideju zašto ju ne sluša

    mi smo imali identičan problem s učiteljicom iz boravka
    na stranu sad divno ponašanje moje kćeri u vrtiću i u prvom razredu, ali u drugom je radila apsolutno neprihvatljive stvari i to uvijek u boravku.
    i svaki dan kad bih ja došla po nju, dobila bih izvješće o svim nepodopštinama i o tome kako učiteljica više ne zna što će
    a ustvari nije radila ništa - ono što je moja kćer napravila u školi, ja sam morala ispravljati doma i na to reagirati doma, što nije ni prihvatljivo ni prirodno
    dakle, učiteljica nema nikakav autoritet, a to je meni neshvatljivo.
    to prizna i sama, ali ne vidim da nešto mijenja u tom smislu.
    neki je dan na roditeljskom rekla: "ja njima ponovim osamnaest puta isto... možda ja griješim...".
    s obzirom da moje dijete više ne ide u boravak, nisam mogla odgovoriti na to, jer zaista griješi. mislim, ponavljaš više od tri puta? i onda kad te ne poslušaju za nagradu ima daš da igraju Monopoly?
    ja sam to riješila tako da sam dijete ispisala iz boravka. znam da to roditelji uglavnom ne mogu, ali mi smo se svi preporodili nakon toga. D. je divljala u boravku jer nije imala nikakvih granica. sada su granice vrlo jasne i više nije zbunjena. da, to je nešto što je konstantno visilo u zraku - ta zbunjenost od činjenice da zna da granice postoje, ali da ih je u boravku iznimno lako prijeći.

    tako da problem u ovom slučaju jest u učiteljici - ona nije prijateljica, ona mora biti vodilja.
    Posljednje uređivanje od sladjanaf : 02.02.2011. at 13:30

  21. #21
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Da sirius, treba naći uzrok...

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,407

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa Vidi poruku
    Da sirius, treba naći uzrok...
    Da li imate pedagoga i defektologa u školi, da malo razgovaraju sa njim, naprave neke testove?
    Kakva su iskustav drugih roditelja sa tom učiteljicom?
    Prvo polugodište prvog razreda je period privikavanja za svu djecu. Nekom jednostavno bude previše sati koliko moraju provesti koncentrirani u kolektivu. Neki jednostavno nisu u stanju se organizirati i strukturirati sami, a učiteljica ih ne vodi dobro (nekoj djeci trebaju jasnije upute).
    Početkom drugog polugodišta se opet mora steći rutina, tako da se problemi uvijek aktiviraju dao se rutina ne stekne.
    Kakav je tvoj dojam što se njegove osobne organizacije tiče? Kako ti se čini da savladava gradivo? Prelagano i nedovoljno izazovno? Preteško? Neki predmet je posebno problematičan?
    Posljednje uređivanje od sirius : 02.02.2011. at 14:25

  23. #23
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Janis prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me na koji način bi učiteljica trebala kazniti učenika?
    Postoje pedagoski prihvatljive metode.
    Ne mora to uvijek biti slanje u kut ili kako kazete "magareca klupa".
    U skoli, pogotovo prvi razred, imaju dosta dodatnih aktivnosti, npr. igraju se vise nego u visim razredima.
    Tu je temelj za uskracivanje, npr. ako nije slusao uciteljicu - nema drustvenih igara na odmoru, razmjestanje od najboljeg prijatelja u drugu klupu, dodatni zadaci iz gradiva (npr. duplo prepisivanje sa ploce).
    Ako ima volje onda se nadje nacin bez da se dijete etiketira tako da ga druga djeca izruguju cijelo vrijeme.
    S druge strane neugoda i je cilj kazne, ako djetetu kazna ne potakne neugodu ili ju ne dozivi kao nesto sto mu tesko pada, onda ni nece imati efekta

  24. #24
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da li imate pedagoga i defektologa u školi, da malo razgovaraju sa njim, naprave neke testove?
    Kakva su iskustav drugih roditelja sa tom učiteljicom?
    Prvo polugodište prvog razreda je period privikavanja za svu djecu. Nekom jednostavno bude previše sati koliko moraju provesti koncentrirani u kolektivu. Neki jednostavno nisu u stanju se organizirati i strukturirati sami, a učiteljica ih ne vodi dobro (nekoj djeci trebaju jasnije upute).
    Početkom drugog polugodišta se opet mora steći rutina, tako da se problemi uvijek aktiviraju dao se rutina ne stekne.
    Kakav je tvoj dojam što se njegove osobne organizacije tiče? Kako ti se čini da savladava gradivo? Prelagano i nedovoljno izazovno? Preteško? Neki predmet je posebno problematičan?
    Imamo pedagoga i psihologa, molila sam učiteljicu da dogovori razgovor s njima. Kako je pedagogica petkom s njima u boravku, popričat će s njim.
    Učiteljica je sama po sebi jako draga i pristupačna, vesela i pozitivna osoba...komunikacija s nama roditeljima je ok.
    Što se tiče njega - postao je jako šlampav, gubi olovke, gumice flomastere, knjige i bilježnice su mu po cijelom razredu i tako.
    Što se tiče savladavanja gradiva - nema nijedan problem, sve odmah shvati - matematika mu je mačji kašalj, pisanje isto tako uvijek je volio crtati pa ima razvijenu grafomotoriku i može savršeno napisati slova za kratko vrijeme bez puno muke, ali učiteljici vrlo rado nadrlja nabrzinu - nečitljivo i onda mu ona briše pa on ponovno piše - to je što se mene tiče ok - i ja obrišem ako je krivo ili neuredno, to mi je normalno, ali imam osjećaja da joj on to sve namjerno radi. Prirodu kuži bez problema, jezik isto tako...
    Uglavnom - sve mu je lagano - moram spomenuti da ja nisam prije škole ni jedan jedini dan provela s njim učeći slova, nije znao ni pisati ni čitati, samo napisati svoje ime jer nisam htjela da mu bude dosadno kad budu učili u školi, ali eto nisam uspjela. Gradivo svladava bez imalo poteškoća i pisanje i čitanje tako da mu je očito to prelagano

    Inače, jučer je bio super u školi, slušao je, napisao zadaću odmah u boravku, kad i svi, uredno i bez greške i mogao se poslije igrati. Učiteljica ga je pohvalila za to...
    On je bio sretan i zadovoljan i nadam se da će biti tako i dalje...moram ga svakodnevno podsjećati na naš dogovor pa se nadam da ćemo uspjeti..

  25. #25
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Meni se malo čini da bi on mogao biti darovit - sve mu je lako, pa mu je jadnom dosadno. Možda da ga testirate?

  26. #26
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se malo čini da bi on mogao biti darovit - sve mu je lako, pa mu je jadnom dosadno. Možda da ga testirate?
    meni je ovo misterij
    kako dođete do ovakvog zaključka?
    imamo đaka koji ne sluša neautoritativnu učiteljicu i evo ga, odmah je darovit
    i da jest, par testova neće riješiti OVAJ problem

  27. #27
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,407

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    meni je ovo misterij
    kako dođete do ovakvog zaključka?
    imamo đaka koji ne sluša neautoritativnu učiteljicu i evo ga, odmah je darovit
    i da jest, par testova neće riješiti OVAJ problem
    To je bar jednostavno. Dovoljno je pametan da u prvom razredu prepozna autoritet.

  28. #28
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    I mojem sineku je bilo zanimljivo novo okruženje prvo polugodište, a u drugom je došlo do zasićenja.

  29. #29
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se malo čini da bi on mogao biti darovit - sve mu je lako, pa mu je jadnom dosadno. Možda da ga testirate?
    Nažalost ili nasreću ima na koga biti..
    Ali zbog njihove darovitosti i naprednosti imam samo više problema nego koristi. Tak je i meni bilo u školi, zbog brzine shvaćanja i učenja mi je često bilo dosadno - da ne govorim o mojem rukopisu i tome kak mi je u prvom razdredu sve bilo bezveze jer sam davno prije škole sama naučila čitati i pisati. Učiteljica je problem sa mnom riješila tako da mi je uvijek davala puno više zadataka na nastavi nego ostalima i to me veselilo i zaokupljalo.
    Ne postoji program za napredne pa mi to nekak nema smisla ispitivati i dokazivati.
    Jedino kaj po tom pitanju bi mogla ja sama - doma, naći si neke materijale pa s njim raditi

  30. #30
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino kaj po tom pitanju bi mogla ja sama - doma, naći si neke materijale pa s njim raditi
    Možda bi bilo dobro da mu učiteljica, kad odradi zadatke koje obavljaju ostali, zada neke dodatne zadatke, literaturu? Ja bih pokušala u tom smjeru razgovarati s njom, možda čak i da joj predložiš što bi ga moglo motivirati ili doneseš nešto što bi mu moglo biti zanimljivo ili korisno. Ako je inače spremna na razgovor ne bi se trebala uvrijediti, samo to svakako treba izvesti tako da ne ispada da je učiš njezinom poslu.

    Inače rekla bih da radiš sve što možeš, nastavi u tom pravcu i vjerujem da ćete riješiti problem.

  31. #31
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Mislim da budem morala, jer vrijeme ne budem mogla vratiti. Ima potencijala puno, samo ja moram sebi organizirati vrijeme i posvetiti se svakom od njih više

  32. #32
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/15986-D...33#post1805033
    Evo ovdje imaš 23 str sličnih situacija pa malo virni kad stigneš ako želiš

  33. #33
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    vidla sam temu i zaobilazim dosad u širokom luku jer znam da kad pročitam neću moći ne krenuti raditi malo više s njima..
    Ma problem je u tome što mi je zadnjih godinu i nešto dana život totalni kaos i sve jedno zlo na drugo mi se naredalo i čekam da se sve smiri pa da mogu nastaviti normalno živjeti

  34. #34
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    meni je ovo misterij
    kako dođete do ovakvog zaključka?
    imamo đaka koji ne sluša neautoritativnu učiteljicu i evo ga, odmah je darovit
    i da jest, par testova neće riješiti OVAJ problem

    Pa test neće riješiti ništa, kao što ni krvna slika neće izliječiti upalu pluća bez antibiotika. Ali znati s čime imaš posla je prvi korak ka poboljšanju.

  35. #35
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost ili nasreću ima na koga biti..
    Ali zbog njihove darovitosti i naprednosti imam samo više problema nego koristi. Tak je i meni bilo u školi, zbog brzine shvaćanja i učenja mi je često bilo dosadno - da ne govorim o mojem rukopisu i tome kak mi je u prvom razdredu sve bilo bezveze jer sam davno prije škole sama naučila čitati i pisati. Učiteljica je problem sa mnom riješila tako da mi je uvijek davala puno više zadataka na nastavi nego ostalima i to me veselilo i zaokupljalo.
    Ne postoji program za napredne pa mi to nekak nema smisla ispitivati i dokazivati.
    Jedino kaj po tom pitanju bi mogla ja sama - doma, naći si neke materijale pa s njim raditi
    Je, to je sve tako kako kažeš
    Ali u slučaju "posebnih potreba" darovitih mislim da nalaz psihologa obvezuje školu da se pozabavi djetetom, da mu više posla, drugačiji pristup i sl.

  36. #36
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Žao mi je zbog potresa koje prolaziš! Iskreno se nadam da ćete to brzo riješiti, i da ćeš onda imati više snage i svega i za ovo!

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa Vidi poruku
    vidla sam temu i zaobilazim dosad u širokom luku jer znam da kad pročitam neću moći ne krenuti raditi malo više s njima..
    Ma problem je u tome što mi je zadnjih godinu i nešto dana život totalni kaos i sve jedno zlo na drugo mi se naredalo i čekam da se sve smiri pa da mogu nastaviti normalno živjeti
    Ovo se isto zna prelamati preko ponašanja djece (barem je kod mene tako). Želim ti da se stvari poprave čim prije... To neće riješiti problem klimavog autoriteta učiteljice, ali bi moglo povoljno utjecati na dijete.

    I razgovaraj s učiteljicom - nije ona nadređena roditelju, imaš pravo na to. Ja sam se "drznula" čak i predlagati i to se obično dosta dobro prihvaćalo. Mi najbolje poznajemo svoju djecu, a učiteljica je ta koja ih treba uvjeriti da se u razredu ponašaju kako treba. Uostalom, imaš i stručnu službu, pa nek se malo oni pozabave s djetetom, naprave procjenu i kažu da je dijete iznadprosječno/darovito/napredno... Tada će učiteljica vjerojatno promijeniti kut gledanja.

    Sretno!

  38. #38
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Hvala cure, naravno da ima utjecaja na dijete, a ono što najviše utječe da sam imala premalo vremena, volje, snage posvetiti se svakom od njih...ono baš kvaliteta u komuniciranju, polako se organiziram i pokušavam sve uskladiti. A ako bude problema s učiteljicom i dalje, morat ćemo naći neko rješenje kako mu ne bi bilo dosadno

  39. #39
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    ima li tamo jos koji prvi razred, pa da promijenis uciteljicu? jadna mi je to osoba koja radi s djecom i ne zna kako s njima...

  40. #40
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Ma ima, ali ne bi mijenjala dok sve ne probamo....korak po korak..

  41. #41
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja bih rekla da nije baš tako drastična situacija da bi trebalo mijenjati razred, bar za sad.

  42. #42
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni je jadno da netko na osnovu par rečenica na forumu proglašava nekog jadnim i nesposobnim za rad

  43. #43
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih rekla da nije baš tako drastična situacija da bi trebalo mijenjati razred, bar za sad.
    Da, jer on mora naučiti slušati učiteljicu kakva god ona bila jer će to raditi i ako ga preselim u drugi razred. On u svojoj glavi očito ne doživljava da je škola obaveza i nema hoću -neću nego moraš Inače u četvrtak je bio ok na nastavi, ali u boravku nije napisao zadaću jer " nije razumio " zadatak. Doma je odmah sve riješio jer je htio k prijatelju na igranje
    U petak mu se na matematici nije dalo prepisivati zadatke s ploče pa mu je to ostalo kao zadaća koju je u boravku napravio..
    Baš me zanima što bude danas

  44. #44
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    meni je jadno da netko na osnovu par rečenica na forumu proglašava nekog jadnim i nesposobnim za rad
    Ma nije učiteljica nesposobna za rad, samo je preblaga pa klinci to iskorištavaju..

  45. #45
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Sad me ovo podsjeća na moju prvu učiteljicu.
    Jako draga i dobra, ali disciplina je bila nepoznat pojam. Ja sam već prije škole naučila čitanje i osnove matematike, tako da jednostavno nisam imala što raditi velik dio nastave. Kako nisam bila buntovni tip, jednostavno sam većinu vremena puštala misli da vrludaju. Drugi u razredu su se pobrinuli za rušenje autoriteta i stvaranje nemira. Promijenila sam razred zbog nekih drugih okolnosti, ali do tad sam se već naučila da u školi ne moram raditi baš ništa i da dobre ocjene dolaze same po sebi. Onda sam došla u ruke učiteljici partizanskog tipa, koja je imala svakakvih rupa u znanju ali nas je filala s podacima o ofanzivama koje smo morali učiti napamet, i moje ocjene su se dosta poljuljale. Taj prijelaz mi je dosta teško pao.

  46. #46
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije učiteljica nesposobna za rad, samo je preblaga pa klinci to iskorištavaju..
    nema tu puno pomoći, ja bih na tvom mjestu tupila malome kao što tupiš, da mora slušati učiteljicu, mali je vjerojatno i dalje neće slušati, i tako će biti do kraja 4. razreda.
    ne možeš ti umjesto nje stvoriti autoritet u razredu.

    ali isto tako, nikako ne bih odobravala njegovo neslušanje - dosadom. ajde budite iskreni, kome nikad u školi nije bilo - dosadno? darovitima, prosječnima, naprednima. pa nije baš škola neka ludo zabavna institucija gdje se sva djeca ludo zabavljaju i nikad nikome nije - dosadno?

    brate mili, ok da je zabavnije učiti pisati onima koji pisati ne znaju, il računati onima koji ne znaju računati, al ni njima nije neki diznilend.

    razumjeti - da, tolerirati - nikako.
    on mora biti svjestan da u školi mora slušati učiteljicu. prepisivati s ploče. pisati zadaću. we.
    i da si ti u ovoj priči skroz na strani učiteljice.

    a to što ona ne zna postići disciplinu, to će ona morati nekako riješiti, ili ne riješiti, čini mi se.

    mislim, sve u svemu, problem nije baš toliko velik, niti toliko neobičan, a sigurno ne za mijenjati razred. zato što dijete priča pod satom. nit je prvi nit je zadnji. zapala ga je učiteljica koja je, eto, preblaga. pa muku muči s djecom koja to iskorištavaju. nije joj lako. pa se žali roditeljima. a šta će, vjerojatno ne zna drugačije. već smo zaključili da nemaju svi savršene predispozicije za taj posao.

  47. #47
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    e da, sori ako sam iz tvojih postova dobila blaži dojam o problemu nego problem u stvarnosti je.
    ali, ovako gledajući, čini mi se da se stvarno, ali stvarno pretjeruje s pozivanjem na stručne službe, psihologe, razgovore itd.
    možda ja imam neki issue sa stručnim službama, ne kažem, ali koliko god je ok biti na oprezu, toliko mi je isto ok manje tražiti od te naše djece.
    dozvoliti im da budu - djeca.
    čim su malo neposlušni, nedajbože im se neda učiti ili pisati zadaće, hop, ajmo kod psihologa. ima sigurno neki problem kojeg treba riješiti. možda im ne posvećujemo dovoljno pažnje.

    takav dojam imam ponekad. da ta naša jadna djeca moraju biti uvijek savršena.

  48. #48
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ono što sam ja zapravo htjela reći, je da bi mi bilo vjerojatno puno da sam ostala kod ove prve učiteljice, jer druga je bila baš , samo uz malo obraćanje pažnje na činjenicu da bi mi trebalo zadati neke više poticajne zadatke.

  49. #49
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    cvijeta73 - potpuno si ulovila situaciju Nije panika i nisi umanjila probelm, ali prošli tjedan kad sam otvorila topik mi je bilo užas i kad će to prestati.. i što će se iz toga razviti, imam delinkventa od 7 god - tako sam se osjećala

    Imam iskustva s mijenjanjem cijele škole radi učiteljice, ali to je bio stvarno veliki problem jer mi je dijete postalo zatvoreno, nemotivirano, frustrirano, žena stvarno nije bila za posao koji je radila, promjena je rezultirala totalno drukčijim odnosom malog prema školi - doslovno se preporodio i nije imao nikakvih problema s izvršavanjem obveza.

    Nekako mi se čini da mi je jedini način rješavanja ovog problema pilit ga svaki dan pa dok ne nauči da mora slušat učiteljicu.
    Preseljenje u drugi razred ne dolazi u obzir jer tamo ima ekipu iz vrtića s kojima je vezan pupčanom vrpcom i mislim da bi još manje pazio na satu jer je totalno zaigran

  50. #50
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Sad me ovo podsjeća na moju prvu učiteljicu.
    Jako draga i dobra, ali disciplina je bila nepoznat pojam. Ja sam već prije škole naučila čitanje i osnove matematike, tako da jednostavno nisam imala što raditi velik dio nastave. Kako nisam bila buntovni tip, jednostavno sam većinu vremena puštala misli da vrludaju. Drugi u razredu su se pobrinuli za rušenje autoriteta i stvaranje nemira. Promijenila sam razred zbog nekih drugih okolnosti, ali do tad sam se već naučila da u školi ne moram raditi baš ništa i da dobre ocjene dolaze same po sebi. Onda sam došla u ruke učiteljici partizanskog tipa, koja je imala svakakvih rupa u znanju ali nas je filala s podacima o ofanzivama koje smo morali učiti napamet, i moje ocjene su se dosta poljuljale. Taj prijelaz mi je dosta teško pao.
    Žao mi je što nisi imala sreće Ja sam imala sreće s učiteljicom koja je imala stpljenja s nama "naprednima" i uvijek nas je nafilala s dodatnim zadacima tako da nam nije bilo dosadno. Ali meni zbog strahopoštovanja - tako sam odgojena nikad nije palo na pamet da joj za išta velim neću.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •