Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 634

Tema: Istina o homeopatiji i drugim alternativnim metodama

  1. #1
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno Istina o homeopatiji i drugim alternativnim metodama

    S obzirom da nesmetano (uz primjenu sile moderatora i osoblja foruma) trajno postoji podforum s dezinformacijama o homeopatiji, bioenergiji, biorezonanci i sličnim prevarama, kojima sljedbenici tepaju "nekonvencionalna medicina" predlažem da ovdje u miru znosimo istinite činjenice o spomenutim pojavama.

    Za početak, stavio bih par linkova na relevantne članke (stručne i novinske):


  2. #2
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Tko voli nek izvoli, ima istine u svemu tome ali ima i prevaranata nažalost.
    Danas se sve vrti oko love, novac je vrijedniji od ljudskog zdravlja i života, žalosno

  3. #3
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Hm, volim čuti i vidjeti različita mišljenja na neku temu, no djeluje mi neozbiljno (bez uvrede) otvoriti temu i staviti linkove gdje tri od četiri ne rade.

  4. #4
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    odlična tema

  5. #5
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    i meni se sviđa tema, ali mujice, linkovi na quakewtch nisu kako treba, daj ponovo

  6. #6
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, volim čuti i vidjeti različita mišljenja na neku temu, no djeluje mi neozbiljno (bez uvrede) otvoriti temu i staviti linkove gdje tri od četiri ne rade.

    X

    Imaš li ti mujice konkretno neka negativna iskustva iz RL?

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ok, link koji radi kaže, ako sam dobro shvatila, da terapija biorezonancom nema značajnijeg učinka na atopijski dermatitis kod djece.
    Ako ima tko s ovom bolesti i ovom terapijom iskustva, baš me zanima što zna.

    Što se tiče homeopatije, ja sam dijete vodila homeopati ima cca 9 mjeseci. Imao je reakciju na prvi homeopatski pripravak u obliku blijedih obojenja kože (fleka) promjera cca 1 cm. Sada, otkad koristimo drugi po redu pripravak, nema nikakvih nuspojava, a inače, znatno je bolje. Ne mogu tvrditi da je jedino do homeopatije jer je moguće da je razvio i svoj imunitet...ipak, dobro stanje se poklopilo sa korištenjem homeopatije. Meni je bitno da sam, upoznavajući homeopatiju upoznala znatno bolje neke biljne čajeve koji su mi izvrsni. Zapravo, najbitnije mi je da sam počela vježbat svoja čula/osjetila i usmjerila ih na to da osijećaju, da osjetilno shvate što se događa, da pohvataju slijed događaja koji uvijek imaju iste posljedice, da više pazim na prehranu, da nudim dobru hranu češće, da nudim dobru zabavu češće...

  8. #8
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    zanimljiva tema
    i mene zanimaju razna mišljenja

  9. #9
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno

    Mene samo strah da će ova tema ovdje potonut i to prebrzo, pa neće biti baš čitana. Kao i Mujica, mislim da je nemogućnost iznošenja znanstvenih dokaza tamo na podforumu nekonvencionalna medicina, vrlo neodgovorno od strane moderatora foruma.

    http://www.badscience.net/category/c...ne/homeopathy/

    http://www.badscience.net/2008/08/the-medias-mmr-hoax/

    http://www.badscience.net/2008/08/bi...rnet/#more-753

  10. #10
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Pa nemojmo joj dozvoliti da potone. Meni stvarno super zvuči tema, iako moram priznati da nisam nikada ništa loše čula o homeopatiji. Ni pročitala. Istina, meni baš nije pomogla koliko sam se nadala, ali to sam samo ja.

  11. #11
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno

    Puno korisnih informacija...

    http://www.cochrane.org/cochrane-reviews

  12. #12
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    X

    Imaš li ti mujice konkretno neka negativna iskustva iz RL?
    x
    i mene zanima...

  13. #13
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno

    Ne znam je li homeopatija štetna, ali znam da je učinkovita kao i placebo (što je ponekad jako puno). I to je ok. Problem nastaje onda kada ljudi nisu dovoljno informirani pa odluče da će homeopatijom "liječiti" bolesti koje bi morali liječiti kod pravog liječnika (koje ne reagiraju na placebo). I tako si naprave štetu. Sebi ili još gore, djetetu. Da ne govorimo o tome da neznajući plaćaju vodu i šećer.
    I znam, reći ćete kako informacije na internetu svatko bira sam i svatko je sam odgovoran, ali mi je nevjerojatno da se na forumu koji se deklarira kao edukativan brišu linkovi na znanstvene dokaze.
    I ok da netko može započeti temu o biorezonanci, ali morali biste dopustiti da netko ako to želi i može argumentirati, napiše da je to glupost. A ne da cijeli podforum postane prostor za jeftinu reklamu kojoj se nitko ne smije suprotstaviti.

  14. #14
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno

    I nemojte reć da je mjesto za iznošenje protuargumenata ovdje na zdravlju djece. Jer ako netko traži informacije o biorezonanci onda će otić na nekonvencionalnu medicinu, a ne ovdje. A svatko tko ima nešto za reći protiv iste metode bi trebao onda otvoriti zasebni topic negdje na zdravlju???

    Ovaj je forum jako čitan. I stalnim ponavljanjem ili recikliranjem istih informacija one postaju činjenice koje više nitko ne dovodi u pitanje. Na podforumima podrške se stvorilo idealno tlo za bujanje točnih, ali i netočnih informacija. Koje zato jer bujaju, imaju i veći potencijal nanijeti štetu.

  15. #15
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ajmo ne trositi opet energiju na rasprave o forumu i moderatorima, ajmo ju utrositi u jednu kvalitetnu raspravu o homeopatiji!

  16. #16
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, volim čuti i vidjeti različita mišljenja na neku temu, no djeluje mi neozbiljno (bez uvrede) otvoriti temu i staviti linkove gdje tri od četiri ne rade.
    Gle, fakat, ne rade....

    Evo, sad rade (jel' sad ozbiljnije?)....

    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9066509

    http://www.quackwatch.org/01Quackery...s/electro.html

    http://www.quackwatch.org/01Quackery...opics/tt2.html

    http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...prijevara.html

  17. #17
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    majuška i curly mama, nemam.
    Posljednje uređivanje od mujica : 09.09.2010. at 08:57

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Evo jedan dobar informativan link

    http://www.howdoeshomeopathywork.com/

  19. #19
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Mima

    Što se tiče homeopatije, mi smo probali. Mislim da ne može štetiti, ali naravno, u kombinaciji s klasičnom medicinom (kako je naš homeopat, po struci internist, i činio).
    Uz to, rekao je da se homeopatski pripravci ne daju djeci mlađoj od 3 godine.
    Moram priznati da ja definitivno devetomjesečnoj bebi ne bi davala čajeve ili pripravke čiji sastav ne znam

    Inače, potpisujem Pups

  20. #20
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    mima, odličan je link.....
    (zakaj ja takve ne nalazim.....?)

  21. #21
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Pups, tekst s ovog tvog linka
    http://www.badscience.net/2008/08/bi...rnet/#more-753

    She then strapped on a wristband and plugged me into an electronic device called the Quantum QXCI, which scanned my system for vitamins, minerals, food intolerances, toxicity, organ function, hormone balance, parasites, digestive disorders and stress levels.”
    je kao u zvjezdanim stazama kad skenerom veličine kutije cigareta hologamski doktor pređe preko cijielog tijela i izbaci detaljnu dijagnozu.
    Kaj stvarno ima ljudi koji vjeruju da tak nekaj postoji?

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,985

    Početno

    Evo, ja već pola godine razmišljam o homeopatiji, ali nikako da se odlučim (što ću, užasno sam racionalan tip). A bojim se da ipak hoću jer je ova količina i učestalost vrtićkih boleština prešla svaku mjeru (sve konvencionalne savjete i uvjete za dobar imunitet smo ispoštovali). Ne bih imala ništa ni protiv placeba, ako bi djelovao .
    Mujice, kako to da recimo njemačka zdravstvena osiguranja pokrivaju homeopatske tretmane? To je tamo dosta priznata "grana".

  23. #23
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    je, čokolada, istina je, u Njemačkoj je dost' priznata, znam jer imam prijatelje koji idu homeopatu u Njemačku!

    mima, link je genijalan, đe ga nađe!?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Njemačka navodno razmišlja o ukidanju financiranja homeopatskih pripravaka iz državnog proračuna. Pročitala sam u nekim vijestima, ali ne nalazim sad link.

  25. #25
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    ja imam pozitivna iskustva s homeopatijom, ali vjerujem smao mom homeopatu, dr Šimetinu.
    On je:
    izliječio mm-a od migrene
    meni riješio upalu tetiva ruku, ginekološke bolove (probala sve kroz klasičnu medicinu - bezuspješno), vene
    sinu pomaže da preživi alergiju

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pretpostavljam da je homeopatija u Njemačkoj jako popularna jer je Hahnemann bio Nijemac.

    U UK je početkom ove godine bio osnovan odbor koji je napravio izvješće i preporučio vladi da više ne financira homeopatiju kroz njihov zdravstveni sustav.

    http://www.guardian.co.uk/science/bl...less-unethical

  27. #27
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Kao što je bioenergetičarima ponuđeno bilo 1000000 dolara ako dokažu da su u stanju otkriti vodene tokove (pa niti jedan nije uspio), tako je i homeopatima ponuđeno 1000000 dolara da dokažu da homeopatija djeluje, pa ekipi koja je pokušala nije uspjelo.
    Lijep opis pozadine eksperimenta, provedbe i rezultata se nalazi na ova dva linka:

    http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/2512105.stm

    http://www.bbc.co.uk/science/horizon...meopathy.shtml

  28. #28
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mujice, kako to da recimo njemačka zdravstvena osiguranja pokrivaju homeopatske tretmane? To je tamo dosta priznata "grana".
    Jer o tome ne odlučuje struka, već politika (kako politika u u strogom smislu riječi, tako i poslovna politika osiguravajućih društava), koja uvažava želje građana.
    Posljednje uređivanje od mujica : 09.09.2010. at 12:22

  29. #29
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,003

    Početno

    A propos vrtićkih boljki, bojim se da je jedini odgovor za neku djecu ili apstinencija iz kolektiva do neke dobi i/ili strpljenje, na žalost.

    Drago mi je da postoji ovaj topic, pa makar i ovako izolirano.

    Politika će progurati sve što "tržište traži", a na kraju, bojim se, skoro pa sve se svodi na to tko bolje prodaje svoju ideju, tj. ko ima bolji marketing i bolje lobiste.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.09.2010. at 12:38

  30. #30
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Mislim da je sve po svuda farmaceutski lobi tako jak da jednostavno djeluje i na državne organe-vlast da nešto skine s repertoara, kao npr. homeopatiju ako kažete da se o tome piše da se ukida pokrivanje homeopatskih lijekova od strane zdravstvenog.
    Ponekad i dalje sumnjam u homeopatiju ali iskreno s njom sam dovela organizam u ravnotežu, plus nakon homeopatije su mi nestale alergije na travu u proljeće i ambroziju (a činjenica je da sve više ljudi oboljeva od alergija u današnje vrijeme, ne znam nikog tko se riješio alergija osim mene), homeopatija mi je izliječila upalu jajnika (bez antibiotika) koju sam vukla mjesecima prije, a ginekolog mi to nije nikad otkrio.
    Homeopatija ne može štetiti i to je po meni najbolja stvar kod nje. Sporije djeluje, treba duži period da se nešto izliječi, ali barem ne prikriva uzrok kao većina današnjih lijekova, nego djeluje na uzrok problema u tijelu. Većina modernih lijekova farmaceutske - alopatske medicine djeluje tako da "zamaskira" probleme, dakle da ublaži/smanji bolove. Istovremeno djeluje na xy stvari u tijelu - to su oni dugi spiskovi nuspojava.
    Ako se mene pita, uvijek ću radije otići k homeopatu i piti homeopatske remedije nego otići regularnom liječniku opće prakse (nisam bila već preko 7 godina). Čak i da je placebo, taj placebo kod mene djeluje

  31. #31
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,003

    Početno

    Ljudi se tome okreću za stvari za koje medicina nema rješenje, a nema za alergije i puste kronične bolesti, tu se radi samo o menadžmentu simptoma, ali ako je on uspješan, onda je stvar semantike jel' bolest izliječena ili ne - bitno je da te ne davi. Evo, i iz gornjeg primjera, masu ljudi ima alergije, vjerojatno puno njih i ide homeopatu, a navodno samo jedno izliječenje. Vjerojatno je stvar u glavi (tj. pali li ili ne pali placebo). Kako ja imam neki apriorni nevjeran stav, vjerojatno kod mene ne bi taj efekt placeba djelovao, odn. homeopatija ne bi djelovala (a koji sam psiho, vjerojatno bi umislila da mi je stanje pogoršalo, tj. da imam "negativni placebo") pa se držim klasike.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.09.2010. at 13:17

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Nia, tko ti je otkrio da imaš upalu jajnika?

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,003

    Početno

    I ja mislim da postoji i homeopatski lobi. Ima lobija za sve di se zarađuje, nitko nije nevin, samo su neki "neviniji", da parafraziram Orwella (po meni, klasičari, jer ono što prodaju ima neke dokazive osnove).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.09.2010. at 13:28

  34. #34
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja mislim da postoji i homeopatski lobi. Ima lobija za sve di se zarađuje, nitko nije nevin, samo su neki "neviniji", da parafraziram Orwella (po meni, klasičari, jer ono što prodaju ima neke dokazive osnove).
    X velik k'o kuća

  35. #35
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Sasvim je u redu da netko misli da je homeopatija glupost. No meni osobno je vrlo bitna stavka da li ta ista homeopatija može štetiti, obzirom da njena potencijalna šteta je neusporediva s potencijalnom štetom koju čine obični lijekovi, ja sam sklonija homeopatiji.

    Da mi netko nudi nešto krajnje štetno za tijelo, a da je učinak upitan, e to bi onda bilo vrlo problematično. Obzirom da to nije slučaj kod homeopatije, nisam se previše razbijala glavu. Problem je samo s homeopatijom pogoditi pravi pripravak - treba stvarno znati.

    Ja imam sreću, i vrlo sam zahvalna na tome da moje zdravstveno osiguranje smatra homeopatiju i akupunkturu ravnopravnima zapadnoj medicini, pa se tako mogu liječiti i s homeopatijom a da mi nitko ne zvonca o tome kako je to glupost

  36. #36
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja mislim da postoji i homeopatski lobi. Ima lobija za sve di se zarađuje, nitko nije nevin, samo su neki "neviniji", da parafraziram Orwella (po meni, klasičari, jer ono što prodaju ima neke dokazive osnove).
    Lobiji nažalost u današnje vrijeme postoje u svemu. Para sve vrti - tu nema dileme. A na meni je sad da probam plivati kako znam i umijem između tih lobija i odabrati ono što je najbolje za mene i moju obitelj i njihovo zdravlje.

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,340

    Početno

    Citiraj nadica_b prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam pozitivna iskustva s homeopatijom, ali vjerujem smao mom homeopatu, dr Šimetinu.
    On je:
    izliječio mm-a od migrene
    meni riješio upalu tetiva ruku, ginekološke bolove (probala sve kroz klasičnu medicinu - bezuspješno), vene
    sinu pomaže da preživi alergiju
    Slično i kod mene - riješila se bolova u zglobovima. Budući da mi je iskustvo jednokratno, ne mogu reći ništa više, ali činjenica je da mi je pomoglo.

  38. #38
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    I još nešto... ne volim generaliziranje. Meni je sasvim ok što si ti poklonik zapadne medicine i što svim srcem vjeruješ u nju. Meni je to sasvim u redu. No isto tako postoje mnoge druge medicine/metode koje pomažu ljudima i uspješno ih liječe. Tko sam ja da sudim i da vičem da je to prevara? Ja sam sigurna da ima puno slučajeva kad zapadna medicina nije uspjela riješiti neke bolesti a druge medicine/metode su to uspješno riješile, da li je ok onda za zapadnu medicnu reći da je prevara? Naravno da nije. Nije svemoguća kao niti jedna druga metoda/medicina na ovom svijetu. No bez obzira na to, ne bi se trebali dati uvući u generaliziranje i općenito blaćenje nečeg samo zato što je naše mišljenje drugačije.

  39. #39
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Problem je samo s homeopatijom pogoditi pravi pripravak - treba stvarno znati.
    Prema informacijama s kojima raspolažem, to ne postoji.
    Jer homeopatija ne djeluje nikako.

    Prepun je internet, pa i knjižare i skkupovi s predavanjima na kojima se ponavlja jedno te isti:
    Homeopati smatraju da homeopatski pripravak (remedija) djeluje kao impuls koji stimulira samoiscjeljujuće snage organizma, potiče imunološki sustav i djeluje na mentalnim, emocionalnim i fizičkim razinama osobe. Zbog toga se često dešava da istu bolest različito liječe ovisno o karakteru pacijenta.
    Temelj homeopatije je »načelo sličnosti«: bilo što što određena tvar izaziva u prevelikoj količini, protiv toga će iscjeljujuće djelovati u posebno pripremljenoj mikrokoličini.
    Međutim, nitko nikada nije dao znanstvene dokaze da je to istina, te je potpuno besmisleno to stalno ponavljati kao trlababalan.

    Ako su razrijeđenja tolika da pripravak ne šteti, to je odlično. Ali zašto plaćati skupe homeopatske pripravke kad se jednako tako može piti i destilirana voda koja nema nuspojave?

  40. #40
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Trilian prvotno napisa Vidi poruku
    Nia, tko ti je otkrio da imaš upalu jajnika?
    Otkrile su mi doktorice u Centru zdravog života na onom aparatu Amsad ili nekoj varijaciji na temu. One su mi i dale homeopatiju i nakon mjesec dana upala je nestala. A znam da me mjesecima prije taj desni jajnik onako pomalo boluckao, ali kak je to onako neodređena bol koja se javljala samo povremeno, mislila sam da nije ništa specijalno obzirom da je ginekolog rekao da je po njemu sve ok.

  41. #41
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Komplementarnu i alternativnu medicinu čine: akupunktura, apiterapija, aromaterapija, art-terapija, aura-somatska terapija bojama, Ayurveda, Bachovi cvjetni pripravci, balneoterapija, bioenergetski tretman, bioptron, duhovno iscjeljivanje, elektroakupunktura, fitoterapija, Feng Shui, herbalna medicina, hidroterapija kolona, hipnoterapija, holistička medicina, homeobotanička terapija, homeopatija, intuitivno iscjeljivanje, iridologija, joga, kineska tradicionalna medicina, kiropraktika, kristaloterapija, Maharishi Vedski pristup zdravlju, makrobiotika, meditacija, molitva, naturopatija, neurofeedback, orijentalna masaža, orto - bionomija, osteopatija, pilates, refleksologija, reiki, stimulacija akcijskih potencijala, shiatsu (akupresura), švedska masaža, terapija bojama, terapija dodirom, terapija glazbom, terapija ponovnim rođenjem (rebirthing), vizualizacija, i mnoge druge metode
    Sasvim je jasno da mnoge od ovih alternativnih medicina (za neke mi je to i prejaka riječ) nemaju uporište ne samo u znanosti nego i zdravom razumu.
    Ako je nekome placebo dovoljan, bolje da se i liječi bojama nego lijekovima. Ako nekome paše irigacija kolona nek uživa.
    Problem nastaje u:
    Citiraj Pups prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj je forum jako čitan. I stalnim ponavljanjem ili recikliranjem istih informacija one postaju činjenice koje više nitko ne dovodi u pitanje. Na podforumima podrške se stvorilo idealno tlo za bujanje točnih, ali i netočnih informacija. Koje zato jer bujaju, imaju i veći potencijal nanijeti štetu.
    Samo koliko god se to isticalo, mjerodavnima očito ne smeta.

  42. #42
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa Vidi poruku
    Otkrile su mi doktorice u Centru zdravog života na onom aparatu Amsad ili nekoj varijaciji na temu. One su mi i dale homeopatiju i nakon mjesec dana upala je nestala. A znam da me mjesecima prije taj desni jajnik onako pomalo boluckao, ali kak je to onako neodređena bol koja se javljala samo povremeno, mislila sam da nije ništa specijalno obzirom da je ginekolog rekao da je po njemu sve ok.
    Jel se ta pretraga naplaćuje?

  43. #43
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Prema informacijama s kojima raspolažem, to ne postoji.
    Jer homeopatija ne djeluje nikako.

    Prepun je internet, pa i knjižare i skkupovi s predavanjima na kojima se ponavlja jedno te isti:




    Međutim, nitko nikada nije dao znanstvene dokaze da je to istina, te je potpuno besmisleno to stalno ponavljati kao trlababalan.

    Ako su razrijeđenja tolika da pripravak ne šteti, to je odlično. Ali zašto plaćati skupe homeopatske pripravke kad se jednako tako može piti i destilirana voda koja nema nuspojave?
    To je stvarno lijepo što se ti brineš za naše financije

    Ako će mom djetetu recimo proći upala uha od homeopatije, onda ću mu rađe dati homeopatiju (i platiti je) nego mu dati antibiotik.

    No kao što rekoh, a eto ja imam i sreću da moje osiguranje ravnopravno gleda na homeopatiju i zapadnu medicinu, pa me nitko nikada nije pitao zašto kupujem besmislene homeopatske pripravke.

    I isto je neobično to da postoji masa doktora zapadne medicine (dakle prošli istu školu kao i ti) a oni rade s homeopatijom i na taj način isto liječe pacijente - kombiniraju i jedno i drugo.

    Dakle, bilo bi to lijepo kad ne bi smo bili totalno isključivi i polazili samo od sebe

  44. #44
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Međutim, nitko nikada nije dao znanstvene dokaze da je to istina, te je potpuno besmisleno to stalno ponavljati kao trlababalan.
    I još nešto, ako nešto funkcionira - meni ne treba znanstveni dokaz da to funkcionira, meni je savršeno dovoljno to što vidim da funkcionira. Recimo primjer luka za upalu uha. Nemam pojma zašto šljaka (niti me zanima iskreno), al stvar šljaka. Meni je to sasvim dovoljno da to nastavim koristiti i dalje. I sreća pa postoji i doktori zapadne medicine koji nisu isključivi - recimo jedna divna ORL mi se čudila tome kad sam joj pričala, i ja sam joj rekla da nemam pojma zašt to šljaka al da šljaka, i žena mi nije rekla da nisam normalna i da je to prevara. To stvarno cijenim

  45. #45
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja mislim da postoji i homeopatski lobi. Ima lobija za sve di se zarađuje, nitko nije nevin, samo su neki "neviniji", da parafraziram Orwella (po meni, klasičari, jer ono što prodaju ima neke dokazive osnove).
    Pa činjenica je da su homeopatski pripravci jako jeftini, samo je problem što ih je u HR teško pronaći, tako da ne znam koja bi korist bila od toga u tom slučaju. Mislim da o homeopatskom lobiju ne možemo pričati jer alopatska medicina i tako zauzima preko 95% medicine uopće. Ali zato farmaceutski lobi je jaaaaako jak, prodaju tablete za koje uopće nema nikakvog dokaza da bilo što poboljšavaju, ali eto imaju jaku reklamu i ljudi to kupuju jer su ih uvjerili da će im to pomoći za ovo ili za ono.

    Ma ovo za placebo u mom slučaju sam se zezala. Ne mislim da je placebo, ali ja kao ja, nevjerni Tomo, bez obzira što sam se uvjerila da homeopatija djeluje i dalje sumnjam. Čak i da dobijem dokaze crno na bijelo i dalje bi u meni postojao tračak sumnje, jer tko bi rekao da te male slatkaste kuglice mogu bilo što napraviti

    E sad, činjenica je da je nekad nekome teško pogoditi prave homeopatske remedije, homeopatija nije ono uzmeš-popiješ i dobro ti je. Simptomi nekad mogu čak biti i gori prvih tjedan do 10 dana, tako je bilo MM i meni, prvih 10 dana smo se osjećali kao da nas je pregazio tramvaj, umorni, sve nas je boljelo kao da imamo gripu, baš smo se loše osjećali. E a onda su ti svi simptomi nestali i valjda je tek tada počela homeopatija djelovati. Homeopatija je dogoročni proces, nama je trebalo valjda godinu i pol da dovedemo organizam skroz u normalu, ali već nakon par mjeseci je bilo vidljivih rezultata. Mislim da ćemo sad ponovo na jednu turu, sad nismo bili već valjda 4 godine...

  46. #46
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Jel se ta pretraga naplaćuje?
    Je, pregledali su nam cijeli organizam, sve organe. Bilo je to zadnji put prije cca 7 godina, ne sjećam se više, ali koštalo je mislim oko 400 kn, svaki idući pregled mislim 200 kn, homeopatski lijekovi su bili uključeni.

  47. #47
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    No meni osobno je vrlo bitna stavka da li ta ista homeopatija može štetiti, obzirom da njena potencijalna šteta je neusporediva s potencijalnom štetom koju čine obični lijekovi, ja sam sklonija homeopatiji.
    Homeopatija može štetiti na način da su neki ljudi previše isključivi i potpuno negiraju klasičnu medicinu pa od lako izlječive bolesti dobiju tešku komplikaciju.

    Homeopat kod kojeg smo mi išli nije želio niti početi liječiti bolesti za koje je smatrao da trebaju postupke iz klasične medicine (recimo kirurško uklanjanje i sl.). Uz to, nakon svake ture njegovih pripravaka tražio je da donesemo nove nalaze dobivene klasičnim pretragama (krv, urin i sl.).
    Međutim, postoje i šarlatani koji vrlo dobro koriste nečiju isključivost i neupućenost.

  48. #48
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Homeopatija može štetiti na način da su neki ljudi previše isključivi i potpuno negiraju klasičnu medicinu pa od lako izlječive bolesti dobiju tešku komplikaciju.

    Homeopat kod kojeg smo mi išli nije želio niti početi liječiti bolesti za koje je smatrao da trebaju postupke iz klasične medicine (recimo kirurško uklanjanje i sl.). Uz to, nakon svake ture njegovih pripravaka tražio je da donesemo nove nalaze dobivene klasičnim pretragama (krv, urin i sl.).
    Međutim, postoje i šarlatani koji vrlo dobro koriste nečiju isključivost i neupućenost.
    Ovo što pišeš ima veze s nečijim odlukama, to je nešto drugo, dakle i dalje stoji kako Anchie kaže, homeopatija kao lijek ne može štetiti.

  49. #49
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Da, voda je u principu bezopasna.

  50. #50
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    I sreća da je

    I tu je najveća razlika između klasične i alternativne medicine. Što klasična ako ne može dokazati znanstveno da postoji neki sastojak unutra, onda toga nema. A da bi uspjeli dokazati nešto na energetskom nivou, e to još ne možemo jer nam znanost još nije na tom nivou. Dakle, za sada samo funkcionira ono "što mogu dokazati samo to postoji", što bojim se da u svakodnevnom životu vidimo da su stvari puno kompliciranije od te izjave i tog dokaza. Evo samo majčino mlijeko za koje se ne zna ni koje sve supstance postoje u njemu, ni čemu služe i kad ih otkriju.. ali eto mi sad dokazujemo da je majčino mlijeko ok pa eto ćemo ga sada i možda i početi promovirati jer smo dokazali da je ok. A činjenica da milijunima godina ljudi opstaju zahvaljujući tom majčinom mlijeku je manje bitna.. nama je bilo bitno da znanost dokaže da je to bolje od adaptiranog. Neke stvari su apsurdne u današnje vrijeme

Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •