Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Nije strašno, mogla bih ja to opet!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno Nije strašno, mogla bih ja to opet!

    Evo i naše priče s poroda….
    U noći s četvrtka na petak (24 na 25.11.2005.) ustajala sam se valjda 10 puta na wc sve dok tamo oko 4 ujutro nisam primjetila da mi je na gaćicama mokriji trag no inače….preventivno sam promijenila gaćice i za sat vremena se opet probudila-kad ono-opet mokri trag…
    Sada je već i MM bio budan od mojeg stalnog hodanja po kući i ustvrdili smo da mi je sigurno pukao vodenjak…u miru je skuhao kavu, sjeli smo se, pijuckali kavu i smišljali što sve on mora napraviti dok se ja ne vratim iz rodilišta i što nam još nedostaje u torbi za rodilište….
    Spakirala sam torbu do kraja, otuširala se i krenuli smo u bolnicu…trudove nisam imala (barem ih ja nisam osjećala)…stigli smo u pola 7 u bolnicu…tamo su me pregledali, zaključili da bi moglo biti visoko prsnuće vodenjaka, te da sam otvorena 2-3 cm i smjestili me u predrađaonu….MM-u sam dala stvari, preuzela od njega torbu za rodilište i ugodno se smjestila u sobici predrađaone….no taman kako sam se legla-polio me mlaz tople vode po nogama-vodenjak je puknuo do kraja….
    Potom me sestra odvela na klistir-nije bilo neugodno iskustvo, a brijanje sam odradila neposredno prije kod kuće tako da sam čak dobila i pohvale za odlično odrađen posao
    Potom sam uzela mobitel u ruke i ugodno se smjestila na wc školjci….s obzirom na to da me ništa nije boljelo, lijepo sam „obavljala dužnost“ i istovremeno veselo čavrljala s mamom i frendicama….na kraju je sestra došla po mene u wc i rekla- „ Ajde sad možete van, dosta ste bili unutra“ ….
    Smještaju me u boks u rađaoni, doktor me pregleda i zaključi da sam 4 cm otvorena, a mene još uvijek ništa ne boli! Trudovi su regularni, cca jačine 80 , a meni super!
    Tražim da zovem muža i tražim da mi daju loptu…..za cca pol sata stiže mi suprug (to je bilo oko pola 11)….skačemo po lopti, slikamo se po boxu, ja mu poziram sa nekakvom medicinskom opremom koju sam našla, on meni pozira u kirurškom odijelu koje je imao na sebi, ja masiram njega i smijemo se…..s vremena na vrijeme nas dođu sestre pogledati jer misle da ja jaučem, a onda se nemalo iznenade kad vide da se ja zapravo valjam od smijeha…..
    U jednom trenutku stiže i primalja koju sam zamolila da mi prisustvuje porodu….ona me ponudi s vodom za popiti što objeručke prihvaćam jer sam već pošteno žedna….
    Oko podneva, osjećam kontrakcije, ali počinje me hvatati umor, počinje mi se spavati…..na pregledu je stanje super-otvorena 6 cm, a bez bolova, no na ctg-u se bilježi pad jačine trudova….znači da se maternica malo umorila i odlučuju mi se dati drip….ja im objašnjavam da ako me budu trudovi jače boljeli (poučena pročitanim na Rodinom forumu) da ću ja to iskopčati i svi se slažu s time…..
    Sad me počinju prašiti pravi trudovi, ali bol je podnošljiva, pa čak govorim primalji da može to malo i pojačati ako treba…… U međuvremenu me primalja ponudi i s čokoladicom za energiju što isto oduševljeno prihvaćam!
    Kako trudovi napreduju tako sam sve mirnija i tiša…odlučujem da mi više ne paše hopsati po lopti i penjem se na stol….koncentriram se samo na disanje-duboki udah, dugački izdah….ne pričam više s nikim, jedino govorim mužu da mi pridržava leđa jer imam osjećaj da ću se prevrnuti iz bočnog položaja u ležeći….. Oko 16 sati počinje tiskanje….muž se stalno naviruje dolje i objašnjava mi kako mi sa svakim mojim potiskom glavica izlazi za 1.5 cm van i da ju vidi, i da je ubrzo vani ako tako nastavim….to mi daje poticaj da tiskam i tiskam….babica me uvjerava da će međica izdržati porod i bez epi i za tim se povodim….
    Oko 16.40 u box ulazi doktor, ja mu objašnjavam da ne želim epi, a on meni da to nije moja odluka….u pauzama tiskanja se uspijemo posvađati….međutim, beba ipak ne prelazi preko međice jer je previsoka i ipak učine epi, ali svega 6 šavova…..
    Još jedno-dva tiskanja i beba je vani! U 16.50 sati, 25.11.2005., rodila se mala curica 3850 g i 51 cm dugačka…..
    Iako mi je u tijeku šivanja doktor objasnio da ga dugo nitko nije tako razljutio svađajući se usred izgona s njim-ipak je dobro obavio posao i već za par dana sam mogla normalno sjediti…
    Prva stvar što me suprug upitao nakon poroda je bilo: „I kako ti se činilo?“, na što sam ja najiskrenije rekla:“Nije strašno, mogla bih ja to opet!“….
    Pa eto, nadam se da uskoro i budem
    Lijep pozdrav svima!

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    supeeer! :fali mi smajli koji plješće:

  3. #3
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Lijepo !
    Doktor bi trebao pročitati Zakon o zaštiti prava pacijenata .

    Kako je bilo nakon poroda?

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ma fantastična priča!!!!!

    PS
    Nick ostaje do daljenjeg, ili ga mjenjaš?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Bravo mama!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    svaka čast

  7. #7
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Bravo!!

    p.s. nisam baš bila u toku, pa ne znam di si rodila - Čakovcu ili Zagrebu?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Evo i odgovora na piatnja...
    Rodila sam u Čakovcu, oporavak nakon poroda je bio super....epi nije zadavala poteškoće, već sam u rodilištu mogla sjesti, konci ispali 7. dan....jedini omanji problem mi je pričinjala navala mlijeka jer sam se morala izdajati nakon svakog podoja da mi se ne bi dojke upalile,ali i to je trajalo svega nekoliko dana dok malena nije pojačala cikanje i pojela sav višak....
    Nick ostaje do daljnjega u nadi da ću skoro opet moći opravdati naziv iz nicka što da kažem-mene je obuzela ova pronatalitetna politika i baby boom, a i kad pogledam svoje malo čedo, odmah bih ja "u akciju" pa po još jednog anđelčića

  9. #9
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cestitam!!!

  10. #10
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Prekrasno i cestitam!!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Bašsam se nasmijala čitajući kako si se ugodno smjestila u predrađaoni i na WC-u!
    Svaka čast na tolikoj hrabrosti i pozitivi! Pusa mami i bebaču!

  12. #12
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Cestitke novoj mami

  13. #13
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    JOS JEDNOM CESTITKE :D

  14. #14
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Baš mi se sviđa ovaj tvoj stav.
    E da, molim te pošalji mi na PP o kojoj se primalji i dokrtoru radi. Baš me zanima.

  15. #15
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    cestitam! bravo za primalju koja ti je ponudila cokoladu i vodu! :D

  16. #16
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    ČESTITAM hrabrica!!!
    Iznenadilo me čakovečko rodilište, vrlo lijepo je to s čokoladicom, vodom, a posebno- rađenje na boku! Da li si se posebno morala boriti za to ili?

  17. #17
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    I ima li Čakovec rooming-in?
    Da li ostavljaju bebu mami odmah nakon poroda?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Bravo!!!! Uzivajte sada! Pusa

  19. #19
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Super, bravo!! Nisam mogla vjerovati ovo za čokoladicu i vodu, ja sam silno htjela vode, ali ni pod razno je nisu htjeli dati, samo mi je MM smio vlažiti usta gazicom.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    ČESTITAM hrabrica!!!
    Iznenadilo me čakovečko rodilište, vrlo lijepo je to s čokoladicom, vodom, a posebno- rađenje na boku! Da li si se posebno morala boriti za to ili?
    Na boku sam ja bila sve do samog izgona....ali izgon je ipak bio na leđima....rotirala sam se s lijevog na desni bog sve dok već nije bilo vrijeme da beba izađe van

    I ima li Čakovec rooming-in?
    Da li ostavljaju bebu mami odmah nakon poroda?
    Da, Čakovec ti je baby-friendly bolnica, imaju rooming-in, beba je stalno s tobom....sestre koje brinu o bebama se trude pokazati ti dojenje i ja nisam imala primjedbi....

    Još jednom hvala svima na lijepim čestitkama!

  21. #21
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Prekrasno.!!!!

  22. #22
    daner avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    55

    Početno

    Čestitam od srca! Čitajući tvoju priču uhatila me još jača želja za bebicom. Još jednom čestitam!

  23. #23
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Baš sam sretna da se u Čakovcu toliko toga promijenilo na bolje. Voda, čokolada, ljubazne sestre, ma san snova. :D

  24. #24
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Još jednom čestitke hrabroj mami!
    Od sad čitam samo ovakve priče...

  25. #25
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Čestitam!! Odma mi je lakše kad pročitam ovakvu priču,jer uskoro mi je termin i nekako sam pozitivna da ću ja to isto tako,i onda naletim na neku stravu i opet dva dana ne spavam. Hvala!

  26. #26
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ma bravo!!!

    Podsjetila si me na moj porod. Bilo je isto tako. Samo što sam se ja zapitala: Što je već gotovo??? :?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Rodila sam 30.u Rijeci. Bilo je strasno, prestrasno, nikada vise!!!!!!!!
    Blago vama curama koje lako radjate. Takvu bol i jos tezi izgon, nikad necu zaboraviti.
    Ali sada imam svog i sretna sam, ali porod ne zaboravljam.
    Pusa svima

  28. #28
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    smile, cestitam na bebi!! otvori novi topic i pojadaj nam se, kad to istreses iz sebe sigurno ce ti biti bolje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •