Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 289

Tema: Ponašanje učitelja i djece na školskom izletu

  1. #201
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ajde, NanoiBeba, ohladi. Pretjerala si. Ova tema uopće nije vrijedna ni pet minuta, a kamoli 4 strane.

  2. #202
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,651

    Početno

    Puno tema nije vrijedno, pa se piše, ali nisam samo ja pisala - ak te ne zanima, nemoj čitati.

    Na forumu je tonu tema koje mene ne zanimaju niti najmanje pa ih niti ne otvaram niti komentiram, niti sam ikada ikome ovdje napisala da ohladi - nas dve si nismo frendice. To je isto kućni odgoj ako ćemo ostati u okvirima teme koju sam otvorila.

  3. #203
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa ako tema ima toliko stranica - to znači da ju je vrijedilo otvoriti.

  4. #204

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde, NanoiBeba, ohladi. Pretjerala si. Ova tema uopće nije vrijedna ni pet minuta, a kamoli 4 strane.
    A ti si započela petu .

  5. #205
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde, NanoiBeba, ohladi. Pretjerala si. Ova tema uopće nije vrijedna ni pet minuta, a kamoli 4 strane.
    ajajajjj!
    na tvom bih mjestu malo pripazila. vidiš kako je žm prošla, automatski dobila ban
    a ti već imaš opomenu

  6. #206
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ajajajjj!
    na tvom bih mjestu malo pripazila. vidiš kako je žm prošla, automatski dobila ban
    a ti već imaš opomenu
    Ma to joj je žuta hakirala nick

    Ne znam, u moje doba nam nije padalo na pamet pomišljati na ta mjesta za stolom (jednim). Znalo se da su rezervirani za profesore. Tako nas učilo doma. Rešpekt prema starijima i prema autoritetima (pa taman i da je profa poveo vlastito dijete, štaćešsad). Bilo nam pod normalno.

    Slažem se da je ovo ispala glupa situacija, bezveze, i meni bi bilo žao djece, ali nekako bi mi bilo logično da se već unaprijed zna da je taj stol za profesore. Izgleda da se to izgubilo tijekom godina, to neko poštovanje i prema starijima i prema profesorima.

  7. #207
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,651

    Početno

    U moje vrijeme nije bilo stolova u autibusu.
    I iskreno, nisam uopce obracala paznju jer svaki put kad se vrate s izleta na koji idu s autobusu na kat pricaju kako su sjedili za stolom. Nije mi pali na pamet da su to nekakva eksluzivna mjesta. Pogotovo jer su neka okrenuta naopačke pa je onima koji na njima sjede zlo

  8. #208
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Vidiš da su ekskluzivna kad se svi otimaju za njih A za one kojima je zlo, postoji Dramina

    Bitno da se djeca vrate sretna i zadovoljna, što je već netko rekao, imat će o čemu pričati

  9. #209
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku

    Ne znam, u moje doba nam nije padalo na pamet pomišljati na ta mjesta za stolom (jednim).
    ajme meni, u moje doba nije bilo autobusa sa stolovima

  10. #210
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    sad vidim da NiB piše isto

  11. #211
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,651

    Početno

    Da, puno sam naučila na ovoj temi
    Pa i iskusila mislim prvu uvredu tu na forumu, a na njemu sam od njegovog nastanka

  12. #212
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ajajajjj!
    na tvom bih mjestu malo pripazila. vidiš kako je žm prošla, automatski dobila ban
    a ti već imaš opomenu
    VAUUU! Nisam imala pojma da imam opomenu. Kad li sam to dobila? Gdje se to vidi?

  13. #213
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ma to joj je žuta hakirala nick

    Ne znam, u moje doba nam nije padalo na pamet pomišljati na ta mjesta za stolom (jednim). Znalo se da su rezervirani za profesore. Tako nas učilo doma. Rešpekt prema starijima i prema autoritetima (pa taman i da je profa poveo vlastito dijete, štaćešsad). Bilo nam pod normalno.

    Slažem se da je ovo ispala glupa situacija, bezveze, i meni bi bilo žao djece, ali nekako bi mi bilo logično da se već unaprijed zna da je taj stol za profesore. Izgleda da se to izgubilo tijekom godina, to neko poštovanje i prema starijima i prema profesorima.
    Vidi, vidi, bit će da je ovo razlog da me naljutila tema Nepoštovanje prema starijima i profesorima i inima. Meni je to nekako normalno, to da poštujem. Ja se i dalje ustajem starijima, iako bih se mogla i ja svrstati među starije

  14. #214
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Da, puno sam naučila na ovoj temi
    Pa i iskusila mislim prvu uvredu tu na forumu, a na njemu sam od njegovog nastanka

  15. #215
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja baš i nisam nešto nostalgična za dobrim starim vremenima kad se poštovalo starije. Autoritet bez pokrića mi je uvijek stvarao grop u grlu i želucu. Kad ima pokrića, poštovanje ne treba zahtijevati nego dođe samo. Nove generacije se tako ponašaju, i ja to vidim kao nešto pozitivno.
    Pristojnost i civilizirano ponašanje - to pak mislim da uvijek treba biti aktualno.

  16. #216
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    i ja sam odgajana da bezrezervno poštivam starije, ali zapravo se s ovim slažem i ovako učim i svoju djecu:
    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ima pokrića, poštovanje ne treba zahtijevati nego dođe samo. Nove generacije se tako ponašaju, i ja to vidim kao nešto pozitivno.
    Pristojnost i civilizirano ponašanje - to pak mislim da uvijek treba biti aktualno.
    x

  17. #217
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,574

    Početno

    Nano mi je bas draga.Beti tek sad vidiim koliko je ovo bili u celofanu a bas

    i fakat daj pripazi ako imas opomenu (mislim da si dobila za ono davanje vode kod iskljucivog dojenja) da ne dobijes jos i ti ban.

    kako je krenulo moci cemo samo kimat potvrdno ni zuc kontra. :Rolley eyes:

  18. #218
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    lili, ti mora da si došla s trčanja pa te puca serotonin
    cila si brižna i pomirljiva

  19. #219
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam odgajana da bezrezervno poštivam starije, ali zapravo se s ovim slažem i ovako učim i svoju djecu:

    x
    isto.
    stalno se priča o tome kako današnja djeca ne poštuju starije,
    ja moram priznati da vidim popriličan broj nepoštivanja starijih prema tim jadnim tinejdžerima.

    nedavno sam ovako pozvizdila kao i nano.
    kćer je išla sama na pregled u jednu od naših bolnica,
    a jedna sestra je bila tako bezobrazna prema njoj da sam htjela ići tamo i razračunat se šakama
    uz nekoliko "lijepih" rečenica rekla joj je i da bi ona u svojim godinama (tek načetih 19) trebala biti na fakultetu, a ne u srednjoj školi. uopće ne kužim zašto je pitala da li je na faksu ili u srednjoj, kakve sve skupa ima veze s pregledom (koljeno) i što se to nje uopće tiče?!

    proljetos smo bile zajedno u tramvaju. ulazi gospođa 60-ak godina, kćer se ustaje, a ova je počasti da šta ona balavica uopće ima sjediti,
    ali ono što nije znala je da je mater uz nju

  20. #220
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ajajajjj!
    na tvom bih mjestu malo pripazila. vidiš kako je žm prošla, automatski dobila ban
    a ti već imaš opomenu
    A sve se nesto cudim kako je mirno

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  21. #221
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Sry na OT

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  22. #222
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    slažem se da poštovanje treba zaslužiti
    ali da ima puno neodgojenih, bome ima
    i koji pokazuju krajnje nepoštovanje prema onima koji su ga i te kako zaslužili

    ja sam prije za poštovanje bespogovorno autoriteta, starijeg, u startu
    a ako taj, svojim ponašanjem, postupcima, pokaže da ga nije vrijedan, onda se to poštovanje može dovesti u pitanje
    ali opet bez bezobrazluka

  23. #223
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja mislim da svi zaslužuju poštovanje apriori
    i da se situacija iz uvodnog posta iskomunicirala sa poštovanjem, bez obzira na to gdje je na kraju tko sjedio, ne bismo imali ovu temu

  24. #224
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pozdrav iz busa punog profesorica, idem s njima na izlet. I ravnateljica Svi pristojni Nitko se ne graba za mjesto. Valjda su pristojni bez učenika. Sarkazam, da pojasnim.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 28.11.2015. at 07:48

  25. #225

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav iz busa punog profesorica, idem s njima na izlet. I ravnateljica Svi pristojni Nitko se ne graba za mjesto. Valjda su pristojni bez učenika. Sarkazam, da pojasnim.

  26. #226

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam prije za poštovanje bespogovorno autoriteta, starijeg, u startu
    a ako taj, svojim ponašanjem, postupcima, pokaže da ga nije vrijedan, onda se to poštovanje može dovesti u pitanje
    ali opet bez bezobrazluka
    Slažem se skroz!

  27. #227
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Djeca uce od odraslih. Svih odraslih, ne samo od roditelja. I na odrasli.a je odgovornost za odnose djeca-odrasli. Ako se odrasli ne odnose s postovanjem prema djeci, onda ova zelja za bespogovornim postovanjem odraslih je bojim se samo eizvediva floskula kako danas tako i prije 100 godina. Jedina razlika je sto prije 100 godina su oni odrasli koji nisu znali zasluziti postovanje djece, u ruci imali šibu. Pa su imali strah na svojoj strani. I kao takvi, duboko sam uvjerena u to, bili u debeloj manjini.

  28. #228
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Hocu reci, ovaj primjer od tash recimo, na kome bi bila odgovornost da je cura odbrusila toj zeni? Na nekome tko jos uvijek uci o zivotu ili na nekome tko bi trebao biti taj od koga se uči?

  29. #229
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Pa upravo je to alex lijepo sročila:

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam prije za poštovanje bespogovorno autoriteta, starijeg, u startu
    a ako taj, svojim ponašanjem, postupcima, pokaže da ga nije vrijedan, onda se to poštovanje može dovesti u pitanje
    ali opet bez bezobrazluka
    Ono, učilo te da kreneš fino. I kreneš fino. Ako na isto tako ne naiđeš, e onda se postaviš. Po mogućnosti, isto fino, ali da se zna tko je u pravu.

  30. #230
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pitanje je koliko je netko u stanju postaviti se, ako ga se uči da bespogovorno poštuje autoritet. Ja recimo mislim da je u nas sposobnost asertivnog razgovora na nacionalnoj razini na jako niskim nogama.
    Većinom se ili svađamo, ili kupimo u sebi i ogovaramo iza leđa ili neke već varijante toga.

  31. #231
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    E, al na kraju opet imas umjesto pristojnosti - bezobrazluk. Tu je ta razlika, sto kaze tangerina. Svi apriori zasluzuju postovanje, ne samo odrasli.Krivo je to samo traziti od djece. Jer tako djeca nece postati pristojna. Oni uče. Mozes ti njih uciti da treba postivati autoritete, al kad vide ravnateljicu kako se gura u busu - djeca uče i od nje.

  32. #232
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Previđate ovo u startu. To znači da kreneš kulturno. A ako druga strana pokaže da taj autoritet ne zaslužuje (po meni biti autoritet, znači da si to zaslužio, lako možeš ostati bez istog i pasti mi u očima na dno dna; drugi par rukava je biti stariji, starija osoba pa imati privilegije mjesta u tramvaju, busu npr.), e onda se treba znati postaviti. Kako? E to se stvarno treba učiti.

  33. #233
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,651

    Početno

    Prva ideja mi je bila ovu temu otvoriti na filozofskom - bas zbog svega sto ste napisale u zadnjim postovima..
    Mozda sam trebala staviti i drugačiji naslov.

  34. #234
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Ne predvidjam. Nego mislim da taj pristup ne stvara, ne odgaja pristojne ljude. Odnosno nije presudan. Jer sta ti vrijedi da je dijete u startu pristojno kad nakon starta vise nije pristojno. Sva tvoja poducavanja o pristojnosti - tu padaju u vodu. Dakle, svi trebaju biti pristojni, i odnositi se s postivanjem, a NAROCITO odrasli prema djeci, da bi djeca odrasla u pristojne ljude. Naglasak nije na djeci i kako bi se djeca trebala ponasati. nego na odraslima i kako bi se odrasli trebali ponasati. Od kojih djeca uce.

  35. #235
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Jer sta ti vrijedi da je dijete u startu pristojno kad nakon starta vise nije pristojno.
    Tko je rekao da nakon starta (kad naiđe na bezobrazluk, nepravdu) ne može biti pristojno? Samo se dijete treba naučiti da se postavi za svoja prava argumentiranjem, ne svađanjem, vrijeđanjem, psovanjem i sl.

    NiB, ovo nema veze s tobom i s tvojim dijetetom, otišli smo u malo širu raspravu.

    Inače, cvijeto, slažem se s tobom da se naročito odrasli trebaju odnositi s poštovanjem prema djeci.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 28.11.2015. at 15:05

  36. #236
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Pa to ja govorim. Moje vidjenje ove situacije. Djeca su zasjela na taj stol u busu. Ravnateljica ulazi s kcerkom, ajmo, crta, dizi te se, koji vam je. Nano je pretjerala :D da me moja m zvala rekla bih joj ne budali, uzivaj na izletu. Ne bi me nesto pogodilo di sjedi. Jos ti placam skupo jos me hebes di sjedis. Lol. Ali kako najednom, kraj evidentno nepristojne ravnateljice, koja je to mogla na puno ljepsi nacin izvest kad joj je vec tolko djetinjasto stalo do odredjenog mjesta u busu, i kraj djece koja su se pristojno digla, mi pricamo o djeci koja trebahu postivati autoritete odraslih? A ne o nepristojnim odraslima? Koji bi trebali biti uzor toj djeci?

  37. #237

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Djeca uce od odraslih. Svih odraslih, ne samo od roditelja. I na odrasli.a je odgovornost za odnose djeca-odrasli. Ako se odrasli ne odnose s postovanjem prema djeci, onda ova zelja za bespogovornim postovanjem odraslih je bojim se samo eizvediva floskula kako danas tako i prije 100 godina. Jedina razlika je sto prije 100 godina su oni odrasli koji nisu znali zasluziti postovanje djece, u ruci imali šibu. Pa su imali strah na svojoj strani. I kao takvi, duboko sam uvjerena u to, bili u debeloj manjini.
    Složila bih se s ovim tvojim pro- Juulovskim tezama, s djelom koji se odnosi na komplementarnu odgovornost i učenje po modelu. No mislim da u namjeri da obraniš Juulov koncept jednakopravnog dostojanstva nepotrebno izjednačavaš bespogovorno poštivanje s elementarnom pristojnošću odnosno bontonom.


    Pristojno je odnosno po bontonu da mlađi prvi pozdrave starije, muškarci žene, da mlađi ustupe mjesto starijima u tramvaju, da šefovi/ice sjede na čelnom mjestu za stolom, kako napisa mima..... I to mi nikako nisu stvari koje bi se trebale zaslužiti, već bih rekla da se podrazumijevaju ako imaš kućnog odgoja i nisi Milanović.

    Živim u kvartu u kojem cca 90% djece, dan danas, pozdravlja na ulici i nepoznate odrasle koje sretnu, odnosno pokraj kojih prođu.
    Znam da mi je ispočetka, kad sam doselila, to bio pravi pravcati kulturalni šok i drago mi je čuti takav pozdrav kolikogod ljubila Juula i zagovarala jednakopravno dostojanstvo.

  38. #238
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja mislim da cvijeta to ne brka, a ni ja. Pristojnost je važna i lijepa. Ali alex je bila napisala "bespogovorno poštovanje starijih".
    Naravno da trebamo svi skupa biti pristojni jedni prema drugima, a stvarno ne vidim zašto posebno treba isticati da djeca trebaju poštovati starije. Neka svatko svakoga poštuje.

  39. #239
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Također, mislim da nitko nije mislio na to da ćeš prema ljudima biti bezobrazan dok ti ne dokažu da su zaslužili poštovanje od strane tvoje cijenjene osobe. To bi bilo suprotno od pristojnosti.

  40. #240
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Slažem se s cvijetom i vertex.
    Baš sam nedavno osvijestila kako se svaki put kad od djeteta nešto tražim obraćam s "molim te", zahvaljujem kad to napravi, ispričavam se kad pogriješim, vičem bez veze ili tome slično.
    A sama potječem iz perioda bespogovornog poštivanja autoriteta i starijih, kao nečeg što se po difoltu podrazumijeva, o roditeljskoj isprici (verbaliziranoj) mogla sam samo sanjati.
    Posljedica - svako zauzimanje za sebe je ili nemoguće, ili popraćeno znojnim dlanovima i grčevima, a o netalasanju smo već negdje pričali.

  41. #241

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da trebamo svi skupa biti pristojni jedni prema drugima, a stvarno ne vidim zašto posebno treba isticati da djeca trebaju poštovati starije. Neka svatko svakoga poštuje.
    Možda šteka negdje ili misliš da su na roditeljskom forumu svi u svojim stavovima tako tradicionalno-patronistički nastrojeni prema djeci?

    Također, mislim da nitko nije mislio na to da ćeš prema ljudima biti bezobrazan dok ti ne dokažu da su zaslužili poštovanje od strane tvoje cijenjene osobe. To bi bilo suprotno od pristojnosti.
    Nadam se.
    Posljednje uređivanje od no@ : 28.11.2015. at 16:44

  42. #242
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ja sam isto iz berbe gdje su se stariji bezpogovorno poštivali. to sam nastojala usaditi i svojoj djeci. u startu sam im govorila da ću prijeći preko svih loših ocjena i eventualnih neuspjeha, ali preko bezobrazluka neću. e sad, poštovanje i bezobrazluk možda nisu najbolje paralele, ali tako sam ja to pojednostavila. ne znam koliko je to dobro u današnjem svijetu, ali ja svakom u startu pristupam s poštovanjem i malo što me može potaknuti da prijeđem ljudski nivo komunikacije koji kod mene uključuje ne povisivanje tonova, ružne riječi i dociranje nekom. beštimanje koristim ekskluzivno u užem krugu obitelj i to obilno pa se tu ispucam, ali to ja sve nekako doživljavam kao dozu bliskosti i onaj koga pošaljem u tri pisaće ima znati da mi je srcu prirastao. malo naopako, ali tako je to kod mene :D

    naravno, ne govorim konkretno o ovom slučaju u topicu. iako bi ja kao roditelj skroz srugačije reagirala nego pokretačica teme. ako te je ravnateljica digla s mjesta idi sjesti negdje drudje i ne filozofiraj previše neš ti problema. kužim ja da je njima u tim godinama društvo jako bitno, ali puno toga je u tim godinama bitno da bi im ovo moglo predstavljati neku traumu. jedino da je ta ravnateljica bila vulgarna ili pretjerano bahata, tek tada bi me možda pogodila ta reakcija. ali i to ne bi komentirala pred djetetom nego eventualno raspravila nasamo s tom ravnateljicom ili nekim drugim odraslim.

    a sad o stolovima u busu. mi smo baš s takvim jednim putovali 89. na maturalac u španjolsku. prvi put nam je bilo da vidimo takav tip autobusa. nitko od profesora nije sjeo za ta sjedala, ali smo zato par mojih naj frendica i ja sve ponosne zasjele oko tog famoznog stola i bile sve ponosne kako smo uhvatile dobro mjesto. i sve je bilo super dok nam se nije prispavalo. tek tad smo skužile teži zaheb. naime, ta sjedala se nisu mogla ni mrvicu spustiti u ležeći položaj jer su bila naslonjena na sjedala u sljedećem redu. i evo nakon više od 26 godina me muka uhvati kad se sjetim kako smo uspravno ko svijeće morali stajati svih skoro 24 sata koliko smo uz stajanja putovali do španjolske. itekako sam zavidjela svima koji su sjedili podalje od tih stolova, ali se više nitko nije htio mijenjati jer su svi skapirali u čemu je štos. ne znam, možda su danas busevi drugačiji pa se i ta sjedala mogu nagnuti, ali ja iz opreza uvijek bježim od stolova u prijevoznim sredstvima.

  43. #243
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Možda šteka negdje ili misliš da su na roditeljskom forumu svi u svojim stavovima tako tradicionalno-patronistički nastrojeni prema djeci?
    Pls preformuliraj, ne kužim

  44. #244
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    cvijeto sviđa mi se to što si napisala. i vertex.

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam isto iz berbe gdje su se stariji bezpogovorno poštivali. to sam nastojala usaditi i svojoj djeci. u startu sam im govorila da ću prijeći preko svih loših ocjena i eventualnih neuspjeha, ali preko bezobrazluka neću. e sad, poštovanje i bezobrazluk možda nisu najbolje paralele, ali tako sam ja to pojednostavila. ne znam koliko je to dobro u današnjem svijetu,
    reći ću ti iz svojih cipela - nije dobro.
    tako sam ja svoju stariju odgajala, rodila mlada i to mi je bilo pod normalno.
    ona se u današnjem svijetu baš i ne snalazi, jer nailazi baš na one primjere koje sam ranije spomenula i što napravi - šuti.
    u sebi vrti sto filmova, trebala sam ovo, trebala samo ono, drugi puta ću ovako i onako i opet šipak.
    ja je danas učim onome što sam trebala prije ohoho godina, a što je najbolje usput učim i sebe,
    jer sam do prije koje godine i ja uvijek umuknula i vrtila filmova,
    tek danas sa četiri banke odgovaram i borim se.

  45. #245
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ma to što ima bezobraznih odraslih ne znači da djeca ne trebaju u startu poštovati odrasle
    naravno da i odrasli trebaju poštovati djecu, pa to se podrazumijeva
    ali zna se tko je stariji
    tko koga pozdravlja
    tko se kome ustaje, tko koga propušta na vratima....

  46. #246

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pls preformuliraj, ne kužim
    Mislim da danas dosta djece nema priliku naučiti poštivati granice drugih. Često su najbliži odrasli, ti koji zadovoljavaju njihove želje (umjesto potrebe) preko vlastitih granica i onda takve odnose pokušavaju ostvariti i s drugima.

    Skrenusmo s teme totalno

  47. #247

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    a sad o stolovima u busu. mi smo baš s takvim jednim putovali 89. na maturalac u španjolsku. prvi put nam je bilo da vidimo takav tip autobusa. nitko od profesora nije sjeo za ta sjedala, ali smo zato par mojih naj frendica i ja sve ponosne zasjele oko tog famoznog stola i bile sve ponosne kako smo uhvatile dobro mjesto. i sve je bilo super dok nam se nije prispavalo. tek tad smo skužile teži zaheb. naime, ta sjedala se nisu mogla ni mrvicu spustiti u ležeći položaj jer su bila naslonjena na sjedala u sljedećem redu. i evo nakon više od 26 godina me muka uhvati kad se sjetim kako smo uspravno ko svijeće morali stajati svih skoro 24 sata koliko smo uz stajanja putovali do španjolske. itekako sam zavidjela svima koji su sjedili podalje od tih stolova, ali se više nitko nije htio mijenjati jer su svi skapirali u čemu je štos. ne znam, možda su danas busevi drugačiji pa se i ta sjedala mogu nagnuti, ali ja iz opreza uvijek bježim od stolova u prijevoznim sredstvima.
    ajme bodulice

    u mojoj školi se ne ide doubledeckerima na izlete. nakon ovog topica vidim da je to odlična odluka

  48. #248
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da danas dosta djece nema priliku naučiti poštivati granice drugih. Često su najbliži odrasli, ti koji zadovoljavaju njihove želje (umjesto potrebe) preko vlastitih granica i onda takve odnose pokušavaju ostvariti i s drugima.

    Skrenusmo s teme totalno
    Ok, možda.
    A što se tiče ovih formi i bontona, ne znam, ja ne otkidam nešto na to pozdravljanje svakog odraslog i slično. Ni na muške koji se prema meni ponašaju kao prema dami. To je možda stvar ukusa. U svakom slučaju, to je meni neka najpovršnija forma pristojosti. Više vidim pristojnost kao primjećivanje drugih, nego kao poznavanje pravila bontona. Što ne znači da nije korisno poznavati bonton, najviše radi sebe samog, da se znaš nositi s raznim društvenim situacijama.
    Posljednje uređivanje od vertex : 28.11.2015. at 18:04

  49. #249
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,651

    Početno

    Ne znam ovako lijepo pisati i jasno obrazlagati svoj stav. U cijeloj priči meni je jedino zasmetao način kako se ravnateljica postavila prema djeci. Mogla je to napraviti y sjladu sa svojom funkcijom i godinama. Nema se ona sto "boriti" i "natjecati" s djecom. Ona sjedi gdje žeki. Ali daj imaj malo osjecaja prema drugima, ma kako oni mali bili

  50. #250

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, možda.
    A što se tiče ovih formi i bontona, ne znam, ja ne otkidam nešto na to pozdravljanje svakog odraslog i slično. Ni na muške koji se prema meni ponašaju kao prema dami. To je možda stvar ukusa. U svakom slučaju, to je meni neka najpovršnija forma pristojosti. Više vidim pristojnost kao primjećivanje drugih, nego kao poznavanje pravila bontona. Što ne znači da nije korisno poznavati bonton, najviše radi sebe samog, da se znaš nositi s raznim društvenim situacijama.
    Ne otkidam ni ja na pozdravljanje nepoznatih. Htjela sam izbjeći negativan primjer, ali evo ga:
    Smeta mi nepozdravljanje poznatih odraslih osoba u malom zatvorenom mikroprostoru kao što je škola.
    Ono znaš tko je ta odrasla osoba, viđaš ju svaki dan i prođeš pokraj nje kao pokraj komada školskog inventara, osim ako nešto trebaš ili te tvoja učiteljica 3867 put ove školske godine ne zaustavi i upozori na pozdravljanje. Odrasli modeli se pozdravljaju i odzdravljaju.
    Pojava jako izražena u razrednoj nastavi (veliki pozdravljaju znatno više valjda smo izdrilali ), 95% ih išlo u vrtić, teško mi je povjerovati da ih nisu već tamo učili pozdravljati. U školi se to radi od prvog dana...

    Je li moguće da živimo već tako otuđeno, da ne kažem autistično, da ne pozdravljamo susjede na ulici, u stubištu ili liftu!?

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •