Trudna sam 38+3 i još uvijek nisam osjetila ni bh kontrakcije ni lažne trudove.Osjećam se dobro kao i kroz cijelu trudnoću.Da li to znači da ću prenijeti i trebati eventualnu indukciju ili je moguće da na dan poroda sve počne i završi?
Trudna sam 38+3 i još uvijek nisam osjetila ni bh kontrakcije ni lažne trudove.Osjećam se dobro kao i kroz cijelu trudnoću.Da li to znači da ću prenijeti i trebati eventualnu indukciju ili je moguće da na dan poroda sve počne i završi?
Ni ja nisam imala bh ni ništa slično i rodila točno na 38 tjedan i bila sam ful zatvorena. Taj dan kad sam rodila sam samo mislila da mi je sila na WC, ali kad su krenuli trudovi oko 2 u noći.... ajajajaj. Nemoraš imati niš od navedenog.
Ja u svojoj prvoj trudnoči bh kontrakcije nisam uopće skužila, skužio je ginekolog na pregledu samo se to kod mene dešavalo puno prerano, pa sam pola trudnoče odradila na normabelu. Dakle ako ti trbuh bude jako tvrd to je najvjerojatnije to, nema nikakve nelagode niti neugodnog osjećaja. Sve skupa ništa ne znači i da može krenuti i završiti u jednom danu.
Posljednje uređivanje od dani1 : 06.06.2010. at 10:59
O, da, itekako je moguće da sve počne i završi na dan poroda. Meni su danima prije poroda radili ctg koji nikad nije zabilježio trudove niti sam ja išta osjećala, a onda me jedne noći probudio pritisak na crijeva koji bi prestao čim bih počela hodati. Tada sam prvi put osjetila i nekoliko kontrakcija, no kako nisam uočila nikakvu pravilnost niti smanjivanje razmaka, nije mi bilo ni na kraj pameti da je to početak poroda. Bila sam uvjerena da su lažnjaci. Rodila sam par sati kasnije, a ono što bih nazvala pravim trudovima osjećala sam sat, možda sat i pol prije poroda.
Dok su beba i mama u dobroj kondiciji, a posteljica vrši svoju funkciju "prenešenost" nakon termina nije indikacija za indukciju. (Iako se u praksi često nudi.)
mene su ti stvarno dosadni lažnjaci jaaakooooooooo gnjavili! kako cure vele, samo ti trbuh postane tvrd ko kamen da ga nemožeš pomaknuti i to tako po par sekundi! ne mora značiti ništa,mislim da svako tijelo drukčije odradi svoju zadaću...
ah, ja bih rađe da ih uopče nisam imala jer su me zadnja 2 tjedna pred porod uporno gnjavile te kontrakcije,čak po tridesetak dnevno a kako imam i drugih zdravstvenih problema zadržali su me radi toga u bolnici... i još sam imala carski rez... al to je druga priča...