Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Zašto još uvijek nemam lažne trudove(38+3)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    60

    Početno Zašto još uvijek nemam lažne trudove(38+3)

    Trudna sam 38+3 i još uvijek nisam osjetila ni bh kontrakcije ni lažne trudove.Osjećam se dobro kao i kroz cijelu trudnoću.Da li to znači da ću prenijeti i trebati eventualnu indukciju ili je moguće da na dan poroda sve počne i završi?

  2. #2
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Ni ja nisam imala bh ni ništa slično i rodila točno na 38 tjedan i bila sam ful zatvorena. Taj dan kad sam rodila sam samo mislila da mi je sila na WC, ali kad su krenuli trudovi oko 2 u noći.... ajajajaj. Nemoraš imati niš od navedenog.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ja u svojoj prvoj trudnoči bh kontrakcije nisam uopće skužila, skužio je ginekolog na pregledu samo se to kod mene dešavalo puno prerano, pa sam pola trudnoče odradila na normabelu. Dakle ako ti trbuh bude jako tvrd to je najvjerojatnije to, nema nikakve nelagode niti neugodnog osjećaja. Sve skupa ništa ne znači i da može krenuti i završiti u jednom danu.
    Posljednje uređivanje od dani1 : 06.06.2010. at 10:59

  4. #4
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,022

    Početno

    O, da, itekako je moguće da sve počne i završi na dan poroda. Meni su danima prije poroda radili ctg koji nikad nije zabilježio trudove niti sam ja išta osjećala, a onda me jedne noći probudio pritisak na crijeva koji bi prestao čim bih počela hodati. Tada sam prvi put osjetila i nekoliko kontrakcija, no kako nisam uočila nikakvu pravilnost niti smanjivanje razmaka, nije mi bilo ni na kraj pameti da je to početak poroda. Bila sam uvjerena da su lažnjaci. Rodila sam par sati kasnije, a ono što bih nazvala pravim trudovima osjećala sam sat, možda sat i pol prije poroda.

  5. #5
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj Gigili prvotno napisa Vidi poruku
    Trudna sam 38+3 i još uvijek nisam osjetila ni bh kontrakcije ni lažne trudove.Osjećam se dobro kao i kroz cijelu trudnoću.Da li to znači da ću prenijeti i trebati eventualnu indukciju ili je moguće da na dan poroda sve počne i završi?
    Ne.

    Termin poroda je od 38. do 42. tjedna. Tek nakon 42. tjedna bi se trebalo smatrati da je trudnoća prenešena.
    Mislim da samo 2% žena (ili takva neka sitna brojka) rodi na sam izračunati termin.

  6. #6
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,244

    Početno

    Dok su beba i mama u dobroj kondiciji, a posteljica vrši svoju funkciju "prenešenost" nakon termina nije indikacija za indukciju. (Iako se u praksi često nudi.)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    79

    Početno

    mene su ti stvarno dosadni lažnjaci jaaakooooooooo gnjavili! kako cure vele, samo ti trbuh postane tvrd ko kamen da ga nemožeš pomaknuti i to tako po par sekundi! ne mora značiti ništa,mislim da svako tijelo drukčije odradi svoju zadaću...
    ah, ja bih rađe da ih uopče nisam imala jer su me zadnja 2 tjedna pred porod uporno gnjavile te kontrakcije,čak po tridesetak dnevno a kako imam i drugih zdravstvenih problema zadržali su me radi toga u bolnici... i još sam imala carski rez... al to je druga priča...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •