Stranica 132 od 182 PrviPrvi ... 3282122130131132133134142 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,551 do 6,600 od 9079

Tema: Pričajmo o dohrani 7.

  1. #6551
    unique avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    58

    Početno

    Doris se davi u voću, jabuke, kruške i šljive jede ko luda, a ni batati i buče joj nisu mrski. Bit ce freak za slatko ko i mama. A jučer sam joj uvela i korabicu, pa joj je i to super.. Moram priznat da me brinulo kako ce joj se svidati..
    Proso i rižu same bas i ne želi jesti, bas me zanima sto ce biti s palentom..



    Sent from my iPad using Tapatalk

  2. #6552
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Nama su žganci super,imaju bolju prođu nego riža.
    Da,ja isto mislim da bebe doživljavaju hranu drugačije od nas, jer su naši jezici već na svašta navikli, a bebe tek kreću u istraživanje okusa.Ja nudim hranu na komadiće i moj T se sam hrani tako da mu ponudim po 2 namirnice i on jede kak mu odgovara (meni nespojive kombinacije)

  3. #6553
    unique avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    58

    Početno

    Koliko velike komadiće? Bas ono, da moze sam primit u ruku?
    To moram probat..


    Sent from my iPad using Tapatalk

  4. #6554
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa svejedeno je, raspadat ce se pa ce fino vjezbati pincetahvat

  5. #6555

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Hrana bez zacina je itekako ukusna i svaka namirnica ima svoj poseban okus..to sam shvatila odkad sam djetetu uvela dohranu..

    A kad idemo van ponesem mu suhe marelice i onda to sam jede..i ima cicu na raspolaganju kad god zeli

  6. #6556

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    mislim da je poanta ovog "nametanja" što je apricot rekla bila da ne izbjegavamo nešto dati djetetu samo zato što se nama ne sviđa.
    u smislu - ne moraš jesti nezačinjenu rižu ako ti je to neukusno, i pogotovo praviti se da ti je fino, ali možeš probati dati djetetu, možda će njemu odgovarati

  7. #6557
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni je osobno nemoguce jesti kruh i pekmez, nutellu ili ista slatko jer mi je u glavi kruh slan. al to ne znaci da necu namazati snitu pekmeza djetetu za dorucak.
    tako da mi je od samog starta bilo jasno da je to sve u glavi i uoce nisam razmisljala sta bi im pasalo, a sta ne. kakve sam im sve kombinacije radila i sta su sve trzile, meni bi se zeludac stisnuo.

    al najvece otkrice okusa bilo je kad sam prije 8g izbacila vegetu i smanjila sol.

  8. #6558
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj littletunafish prvotno napisa Vidi poruku
    ne moraš jesti nezačinjenu rižu ako ti je to neukusno, i pogotovo praviti se da ti je fino, ali možeš probati dati djetetu, možda će njemu odgovarati
    Kužim. Ali mi se 'nametanje', predrasude , sprženi okusni pupoljci te ton apricotinog posta uopće nisu svidjeli. Ono, baš bzvz, a samo zato jer sam na temi o dohrani upotrijebila riječ 'bezukusno' . Ne znam da li bi 'manje ukusno' izazvalo istu reakciju?! Dijete već na početku dohrane pokazuje preference ka nekoj hrani koju radije jede, a neku drugu manje rado jede. Što se tiče 'nametanja', moje je dijete u 2 mj. dohrane probalo namirnice koja ja i mm u životu nismo jeli pa nije da me ograničava moja percepcija.

  9. #6559
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sviđalo se tebi ili ne, to ti je tako

    okusni pupoljci su većini odraslih sprženi
    djeci namećemo svoje prehrambene navike
    a probavamo amaranth i quinou zato što smo pokondirene tikve i pročitali smo da su puni proteina i aminokiselina
    (i zato što sam ja to napisala u tablici dohrane, a mogla sam i bez toga)

    dopuštam da ti je bezveze
    ali i ti dopusti da sam ja u pravu

  10. #6560
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    sviđalo se tebi ili ne, to ti je tako

    okusni pupoljci su većini odraslih sprženi
    djeci namećemo svoje prehrambene navike
    a probavamo amaranth i quinou zato što smo pokondirene tikve i pročitali smo da su puni proteina i aminokiselina
    (i zato što sam ja to napisala u tablici dohrane, a mogla sam i bez toga)

    dopuštam da ti je bezveze
    ali i ti dopusti da sam ja u pravu
    U pravu si da dijete ne treba ograničiti namirnicama i načinom prehrane roditelja i obitelji.
    Pokazuješ li ti to neku predrasudu prema amaranthu i quinoi? (btw, kod nas se uopće ne radi o te dvije namirnice).

  11. #6561
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    amarant i quinoa su samo "šifra" za uvođenje namirnica koje do dohrane djeteta nisu bile u roditeljskoj kuhinji
    kod nekoga je to čak i koraba
    ali to uopće nije bitno

    bitno je da pokušavamo djetetu dati najbolje i zato radimo čuda

  12. #6562
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Palenta: prvi dan nije htio, drugi je pojeo malo (pomiješanu s jabukom) valjda dok nije skužio da to nije jabuka, danas opet nije htio, a i osuo se malo po licu - da prestanem pa probam opet za neko vrijeme?
    Kako ste im davali krušku kad ste je tek uvodili, prokuhanu ili samo smiksanu?
    Dva mjeseca čitam ovu temu i mislila sam da sam polovila barem osnove, a sad kad smo krenuli s dohranom imam tisuću i jedno pitanje

  13. #6563
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    vikki pa i ne mora jesti samu palentu...ja sam N.samu namirnicu davala samo prvi dan da isproba sam okus, a ostala 3 sa nečim drugim...kod nas je prva bila jabuka, a poslije nje palenta...palentu je prvi dan samu jela, malo, a drugi dan sa jabukom, narendanom...treći dan sam joj kuhala jabuku, koju sam zasipala palentom...kada se slatka jabuka fino ukuha bude baš fino i slatko...N. se u tome davila...a ako je već imao reakciju, onda pauziraj...
    krušku sam od početka davala svježu, nastruganu...one su dovoljno mekane da ih maleni lako savladaju...
    meni je dosta pomogla ona aprina tema kako je započela dohranu sa zrinom, pa škicni tu...
    i opusti se ...sve radiš dobro...

  14. #6564
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Evo i nas među vas hipotetski

    Danas je sinko za sretan polurođendan dobio malo palente.
    MD i ja ostadosmo ful iznenađeni kad mali nije mogao progutati ni mrvu - siroče, bio je voljan strpati je u usta (kao i sve ostalo), ali je kašljao, pljuvao i davio se pa smo brzo odustali. Konzistencija je bila onako, ni tvrdo ni meko, žitka kaša koja se stvrdnula hladeći se. Dali smo mu i malo vode da pogura, ali ništa od toga, mučenje se nastavilo.
    Što sutra da radim? Da forsiram palentu samo rjeđu ili da pređemo na jabuku/tikvicu? Možda mu to tvrdozrnatno ne odgovara? Napominjem da nije progutao ni zrnce, tako da se ne može reći da smo krenuli s dohranom pa da žurim s dodavanjem druge namirnice
    Što ako ni sutra ne bude znao progutati, da odgodim dohranu i za koliko?

  15. #6565
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    pokušaj napraviti malo rjeđu pa kašičicom...ja sam na 2 dcl vode stavljala jednu veliku kašiku palente...mislim da mu je i bilo teško progutati jer je to prvo probao poslije mlijeka...nije se znao snaći ...ako ni sutra ne bude išlo sa rjeđom, odgodi za petnaestak dana, pa opet...

  16. #6566
    unique avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    58

    Početno

    Vikki, ja sam kombinirala kuhanje i struganje/ribanje kod krušaka i jabuka, kako mi je došlo.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  17. #6567
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    argente, napravi skroz rijetko
    kad se ogladi i zgusne, da bude kao smjesa za palačinke

  18. #6568
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Hvala, j-la
    Argente, ja sam na kraju palentu nakon kuhanja još dobro smiksala u blenderu, onda je čak i pojeo nešto, no čim bi osjetio pokoje zaostalo zrnce okretao bi glavu :D

  19. #6569
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Imam muskatnu tikvicu kako da ju pripremim maloj?
    U kojim kombinacijama ide najbolje?
    I koliko dugo mogu cuvati ostatak tikve?

  20. #6570
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    skuhaš i dijete pojede
    a možeš je miješati sa SVIME što je dijete dosad probalo
    i voćem i povrćem i žitaricama

    nekuhana može stajati danima

  21. #6571
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    argente, napravi skroz rijetko
    kad se ogladi i zgusne, da bude kao smjesa za palačinke
    Ovako ja radim, skroz na rijetko. Jednom sam skuhala onako tvrdu palentu i pokušala joj dati u ruku da sama jede pa je nije htjela ni dotaknuti, onako kako da joj se gadi to mljecavo i ljepljivo
    Zato nam nikako ne ide finger food, njoj se sve gadi primiti

    Btw dijete mi opet projelo voće, izgleda da su ono bile posljedice viroze, trebala su nam 2 tjedna da se vratimo opet u igru

    I još jedno pitanje- pokušala sam joj uvesti pšenični griz, jučer ga je jela drugi dan i jutros je imala 2 proljevaste stolice- s tim da smo gluten već uveli kroz zobene pahuljice i nije bilo reakcije- može li ovo biti alergija na pšenicu? Ili šta? Sad ću napraviti pauzu pa opet pokušati kroz 2 tjedna.

  22. #6572
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    napravi pauzu
    čak i celijakičari zobene imaju u prehrani
    dakle, nisu zobene neki pokazatelj

  23. #6573
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    za rijetku palentu se jos uvijek sjecam mjera 20 ml palente + 100 ml vode. plus par kapi maslinovog ulja. to je jedino cega se sjecam po mjerama iz dohrane.
    a dosla sam samo reci da sam ostala u soku kad sam vidjela da je Gabi na dohrani, a ono cura ce uskoro godinu dana LOL.

  24. #6574
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Imam muskatnu tikvicu kako da ju pripremim maloj?
    U kojim kombinacijama ide najbolje?
    I koliko dugo mogu cuvati ostatak tikve?
    Ja sam kuhala sa žitaricama i jako joj se sviđala. Za čuvanje ne znam, naše su bile male pa su brzo planule. Možda se može narezati na kockice i zalediti?

  25. #6575
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ako će se smrzavati, puno je bolje skuhati, pa zamrznuti ili u kockicama ili u obliku pirea

  26. #6576
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    napravi pauzu
    čak i celijakičari zobene imaju u prehrani
    dakle, nisu zobene neki pokazatelj
    u biti nemaju , ali neki mogu tolerirati malo zobenih.

    pšenica nije samo gluten,tak

  27. #6577
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Argente to sam ti rekla da je i moj imao najveće tegobe sa palentom iako sam mu dala i tvrdu i tako polutekuću, no mi nismo počeli s njom nego s rižom nju je jeo ko mutav, ja bih mu probala s nečim drugim pa da vidim jel uopće hoće gutati pa se lako vratiš na palentu za cca 15 dana

  28. #6578
    katrin23 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    105

    Početno

    Cure, ja bi molila vaše prijedloge ideje za prvi među obrok, ujutro između doručka i ručka. Baba bude 10 mjeseci kad se ja vraćam na posao pa će biti bez sise od 07 - 15 sati. Za sad imamo dva obroka (devet mjeseci) i to doručak - voće samo ili sa žitaricom i ručak oko pola četiri, četiri i to povrće ili kombinacija s mesom. Ona voli stvarno sve papati i nijedna namirnica nije do sad bila problem. Dakle za mjesec dana svakako moram ručak pomaknuti na pol 2 i dodati još jedan obrok oko 11. Ali što? Izdojeno mlijeko nije opcija jer toga nema , a mislim si da će joj biti još dosta cicanja i mliječnog cijelo popodne. Da li da za doručak dam samo voće pa onda neku žitaricu pa ručak, ajde malo mi pomognite!!

  29. #6579
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Katrin, sa 9 mjeseci bebi su još uvijek dovoljna dva kruta obroka, izdojenog mlijeka nemaš dovoljno, a ono iz tetrapaka ne smije. Meni se kao riješenje nameće "ono" nepopularno, ali upućenije forumašice će možda znati bolje.

  30. #6580
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja bih onako instinktivno, bez nekog stručnog znanja, ponudila mliječni (jogurt, svježi sir) ili još jedan povrtni obrok, a sad jesam li u pravu reći će iskusnije

    Koliko ja znam, treći obrok se preporuča uvesti od 10 mjeseci do 1 godine, ovisno o djetetovom prihvaćanju dohrane i situaciji, pa obzirom na to da mama ide raditi, ovo mi se nameće kao logičan odabir

  31. #6581
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Maco, i meni je pao na pamet jogurt, ali on može tek od 11 mjeseci...

  32. #6582
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ako dijete prihvaća krutu hranu, bolje uvesti treći obrok krute hrane nego formulu
    popodne će nadoknaditi dojenje

  33. #6583
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Maco, i meni je pao na pamet jogurt, ali on može tek od 11 mjeseci...
    Ne znam, možda sam ja preliberalna, al kad vidim strance sa čim sve hrane bebe... Nije da u njima nalazim uzore, ali kad malo kreneš u istraživanje dohrane i raznih smjernica, pa vidiš da su u dobrom dijelu svijeta tablice dohrane stvar prošlosti, da Unicef preporuča jedno, a WHO drugo (za meso npr.)...

    Osobno se ne libim ponuditi namirnicu mjesec (pa i dva) ranije sad kad su već 3 mjeseca dohrane iza nas, kad znam da mu probava nije patila ni na jednu namirnicu niti je dosad imao alergijsku reakciju. Ali to sam ja.

  34. #6584
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    unicef i WHO ne mogu preporučati različito
    ako preporučuju, netko se opako zeznuo

    ja sam mentorica za dojenje i dohranu pri unicefu i držim se who smjernica

  35. #6585
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Opaska se odnosila na Unicefov letak o dohrani u kojem je stajalo da se meso uvodi sa 6 mjeseci (link više ne radi). Ne mogu pronaći ni taj podatak, ali mi se čini da je preporuka WHO-a drugačija?
    Možda sam i ja zeznula

  36. #6586
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno se ne libim ponuditi namirnicu mjesec (pa i dva) ranije sad kad su već 3 mjeseca dohrane iza nas, kad znam da mu probava nije patila ni na jednu namirnicu niti je dosad imao alergijsku reakciju. Ali to sam ja.
    A ja sam štreberica i držim se tablice i preporuka kao pijan plota. Nekako mi je ta prehrana vrlo važan aspekt odgoja djeteta, ne usudim se previše eksperimentirati, iako ih ima i striktnijih od mene na ovom forumu.

  37. #6587
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Redovno pratim dohranu, meni je sve to turbo zabavno. Nažalost, H ne dijeli moje mišljenje. Nekidan sam joj čak probala dati vlastito mljeko na žlicu i ni to nije htjela. Žlica je no no.
    Sad joj nudim ugavnom samo komade, njima manje više ukrasi odjeću i pod. Jedino što konzumira osim cice i čime je oduševljena je voda. Isključivo iz staklene čaše. Ne prolaze plastične ili one s kljunom.

  38. #6588
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Imam jedan nazovimo to problem sa bebom koja je stalno gladna/ tj.stalno traži jesti. Nadam se da cu uspjeti pojasniti..... Ona doslovno i jede na zahtjev kao sto i još uvijek doji na zahtjev. Za tjedan dana ce imati 1.rodjendan, dohranu je prihvatila bez većih problema, ni jednu namirnicu ne odbija u potpunosti, super žvače, ne smeta joj tekstura, jede zdravo, uglavnom po tablici sa manjim odstupanjima......ali nikako da dodjemo do pravih obroka kojih se najede, pa da neko vrijeme bude sita i na miru od hrane. Ima oko 11 kg i vise, dakle velika je stvarno i da spava koliko toliko dobro ne bi postavljala ovo pitanje.
    Nikada nije bila spavac, alisvakim danom ona se budi sve češće, bude budna sat, dva, tri usred noći nacicava se do besvjesti pa i onda njamce i traži jesti. Dakle, ono sto mene muci je njeno nespavanje (nekada se budi i 20-30 puta), ali stvarno pomisljam da je gladna možda i da zbog tog stila hranjenja "gricni nešto svaki čas" se ne najjede kako spada....možda i nije tako, super mi je sto traži jesti, traži piti, dodje do stola i sama uzima.... jer nakon starije kćeri.koja i s pet godina je radije gladna nego da traži jesti, ali ipak bi voljela čuti misljenja da li možda grijesim u nečemu i neki pametan savjet kako da joj uvrdem malo reda u raspored hranjenja.
    Naravno, pokusvamo joj malo skrenui paznju, ali ona jednostavno ne moze vidjeti da netko jede a ona ne, cim joj vica dodje u domet poslužuje se i onda malo ruča......

  39. #6589
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nela, mogu ti samo reći da izdržiš :hug:

    moji su oboje bili nespavači
    kći se budila 30 - 40 puta tijekom noći
    sin 50 - 60 (nije tipfeler, strašno je bilo)

    sina smo i sa 4 godine znali po sat - dva nositi tijekom noći
    a nikada nisu bili plačljiva djeca, uvijek nasmijani, živahni i krasni
    nisu ni noću plakali, jednostavno su bili budni
    i nakon prestanka dojenja

    oboje su počeli spavati cijelu noć sa 5 godina
    nadam se da će kod tebe ta užasna faza ipak trajati kraće

  40. #6590
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    ali ona jednostavno ne moze vidjeti da netko jede a ona ne, cim joj vica dodje u domet poslužuje se i onda malo ruča......
    onda je rješenje da sve staviš u određeni sat na jelo i da svi skupa jedu.

  41. #6591
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Pronađoh "sporni" letak Unicefa (i Ministarstva zdravlja Velike britanije) http://www.nhs.uk/start4life/documen...olid_foods.pdf

    Da ne mlatim praznu slamu

  42. #6592
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jedan nazovimo to problem sa bebom koja je stalno gladna/ tj.stalno traži jesti. Nadam se da cu uspjeti pojasniti..... Ona doslovno i jede na zahtjev kao sto i još uvijek doji na zahtjev. Za tjedan dana ce imati 1.rodjendan, dohranu je prihvatila bez većih problema, ni jednu namirnicu ne odbija u potpunosti, super žvače, ne smeta joj tekstura, jede zdravo, uglavnom po tablici sa manjim odstupanjima......ali nikako da dodjemo do pravih obroka kojih se najede, pa da neko vrijeme bude sita i na miru od hrane. Ima oko 11 kg i vise, dakle velika je stvarno i da spava koliko toliko dobro ne bi postavljala ovo pitanje.
    Nikada nije bila spavac, alisvakim danom ona se budi sve češće, bude budna sat, dva, tri usred noći nacicava se do besvjesti pa i onda njamce i traži jesti. Dakle, ono sto mene muci je njeno nespavanje (nekada se budi i 20-30 puta), ali stvarno pomisljam da je gladna možda i da zbog tog stila hranjenja "gricni nešto svaki čas" se ne najjede kako spada....možda i nije tako, super mi je sto traži jesti, traži piti, dodje do stola i sama uzima.... jer nakon starije kćeri.koja i s pet godina je radije gladna nego da traži jesti, ali ipak bi voljela čuti misljenja da li možda grijesim u nečemu i neki pametan savjet kako da joj uvrdem malo reda u raspored hranjenja.
    Naravno, pokusvamo joj malo skrenui paznju, ali ona jednostavno ne moze vidjeti da netko jede a ona ne, cim joj vica dodje u domet poslužuje se i onda malo ruča......
    Ne znam što da ti kažem, moja kćer je bila takva - hodajući termit, vječito gladna i nikada joj nije bilo dosta. Tko god jede - i ona bi. A bila je dosta mršava i sitna.
    Sin je bio buco debeljuco, ali i on je krenuo njezinim stopama - već skoro 2 mjeseca vidim kako se izduljuje i mršavi i totalno je poprimio njezinu građu. I prije je jeo u razmacima i konkretno, a sad je i on počeo gnjaviti i grickati i sve malo pomalo. Rezultat na vagi jučer kod pedijatrice je bio porazan.

    Dobila sam savjet da ga uobročim - kako da to učinim osmomjesečnoj bebi koja još uvijek doji na zahtjev? Danas sam ga zabavljala šetnjama i nosanjem (brrr) i stvarno je opet lijepo i konkretno pojeo, kao nekada. Ali nekako sam ja ipak mirnija kada je on nasmijan i zadovoljan i gricka svako malo nego što je nervozan i kmekne čim ga pustim sa sebe. Mislim da ću se ipak vratiti na svoje.

    A spavanje.. Ja se ne bih olako pomirila s time da moje dijete, pogotovo već tako veliko, ne spava. Probala bih baš sve, osim cry out metode. Je li dijete fakat gladno, je li ima previše energije, fali li mu predvečer smirenje i ritual, je li uzrok cosleeping... Ne znam, probaj vidjeti.
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 16.03.2014. at 20:11

  43. #6593
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    nela 08 i moj ide izgleda tim stopama, isto dojimo na zahtjev ali ide mi već stvarno na živce to nacicavanje po noći kad god se probudi malo bi jeo da se uspava i to tako jedno 10 puta po noći u prosjeku... evo sad sam ga uspavljivala i zaspi na sisi čim se maknem plače, stavim sisu nazad zaspi, izvadim opet isto i tako mi dodijalo nakon 5,6 puta i onda sam ga digla i uspavala na lopti jest da je trajalo skoro sat vremena ali ne mogu više ni ovo izdržati. Ja ću probati ako se brzo probudi nakon što zaspi da mu ne nudim sisu svaki put nego da ga uspavam na druge način jer gladan toliko nemože ovo je čisto zaj....jel tvoje dijete zaspi ikako bez sisanje da nije u tom isto problem

  44. #6594

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    MM,identicno i kod nas...

  45. #6595
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    nela, mogu ti samo reći da izdržiš :hug:

    moji su oboje bili nespavači
    kći se budila 30 - 40 puta tijekom noći
    sin 50 - 60 (nije tipfeler, strašno je bilo)

    sina smo i sa 4 godine znali po sat - dva nositi tijekom noći
    a nikada nisu bili plačljiva djeca, uvijek nasmijani, živahni i krasni
    nisu ni noću plakali, jednostavno su bili budni
    i nakon prestanka dojenja

    oboje su počeli spavati cijelu noć sa 5 godina
    nadam se da će kod tebe ta užasna faza ipak trajati kraće
    Joj, sjećam se da sam pročitala već o tvojim rekorderima u nespavanju. Strasno!
    Starija je isto tako lose spavala, ali ona je odbijala dohranu skoro do godine dana, a tekucinu i duze, pa sam znala da je kosa je i čiča jedina pomoć, a sada se stvarno mučim mišlju da je gladusica gladna.....
    Sto bi bila dobra zasitna večera?
    Dajem joj griz od pira, palentu, pšenični griz, uz voce ili jogurt, ali nekada sasvim mali pojede jer od grickanja nije gladna, pa možda ogladni kasnije pa njamce usred noci......joj muko moja!!!!

  46. #6596
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    onda je rješenje da sve staviš u određeni sat na jelo i da svi skupa jedu.
    To tehničku nije moguće, ali kada jedemo svi skupa onda bi gospodja iz svih tanjura po malo. Kažem sve super jede, ali neće svoju kuhanu brokulu kada vidi nasu juhu od brokule.....a ne dajem joj još nasu hranu....

  47. #6597
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam što da ti kažem, moja kćer je bila takva - hodajući termit, vječito gladna i nikada joj nije bilo dosta. Tko god jede - i ona bi. A bila je dosta mršava i sitna.
    Sin je bio buco debeljuco, ali i on je krenuo njezinim stopama - već skoro 2 mjeseca vidim kako se izduljuje i mršavi i totalno je poprimio njezinu građu. I prije je jeo u razmacima i konkretno, a sad je i on počeo gnjaviti i grickati i sve malo pomalo. Rezultat na vagi jučer kod pedijatrice je bio porazan.

    Dobila sam savjet da ga uobročim - kako da to učinim osmomjesečnoj bebi koja još uvijek doji na zahtjev? Danas sam ga zabavljala šetnjama i nosanjem (brrr) i stvarno je opet lijepo i konkretno pojeo, kao nekada. Ali nekako sam ja ipak mirnija kada je on nasmijan i zadovoljan i gricka svako malo nego što je nervozan i kmekne čim ga pustim sa sebe. Mislim da ću se ipak vratiti na svoje.

    A spavanje.. Ja se ne bih olako pomirila s time da moje dijete, pogotovo već tako veliko, ne spava. Probala bih baš sve, osim cry out metode. Je li dijete fakat gladno, je li ima previše energije, fali li mu predvečer smirenje i ritual, je li uzrok cosleeping... Ne znam, probaj vidjeti.
    E to, kako uobrociti dijete? Kako, kada stalno Nesta traži i bas sam sretna sto traži jer stariju i sada s pet godina moram podsjetitu da pije jer se zaigra i zaboravi, a mala se dovuče do stola i grabi jabuku i jede.....zdravo jede, ne mogu joj ne dati, ali u konačnici možda ipak radim kribo....

    Sta se spavanja tice, cry put mi ne pada na pamet, a sve ostalo sam probala. Pazi gdje postavljam pitanje o spavanju.....na dohrani......

  48. #6598
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    nela 08 i moj ide izgleda tim stopama, isto dojimo na zahtjev ali ide mi već stvarno na živce to nacicavanje po noći kad god se probudi malo bi jeo da se uspava i to tako jedno 10 puta po noći u prosjeku... evo sad sam ga uspavljivala i zaspi na sisi čim se maknem plače, stavim sisu nazad zaspi, izvadim opet isto i tako mi dodijalo nakon 5,6 puta i onda sam ga digla i uspavala na lopti jest da je trajalo skoro sat vremena ali ne mogu više ni ovo izdržati. Ja ću probati ako se brzo probudi nakon što zaspi da mu ne nudim sisu svaki put nego da ga uspavam na druge način jer gladan toliko nemože ovo je čisto zaj....jel tvoje dijete zaspi ikako bez sisanje da nije u tom isto problem
    Moja ponekad zaspi i sama, stavim ju na sebe, ponunam, malo nosim, ali uglavnom traži ciku. Cak zna reci ciciiiii i većinom mi to izgleda da traži za maže je i uspavljivanjw, ali zadnjih noći njena razbudjivanja (skoro svaku noć već dugo se dogadja) uključuju njamkanje za hranom, bas kaže manjama njam, njam....Jel se samo sjeti ili se razbudi pa bude gladna ili se uopće nije ni najela navečer pa je gladna i zato se budi cijelo vrijeme......nemam pojma.....

  49. #6599
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Može jedna brzinska info... Vidim po tablici sa je špunat predviđen za 12m... Mi sad imamo 8 i imamo fini mladi špinat iz bakinog vrta pa mi je žao ne probati njega... Ima li kakav poseban razlog da se on uvodi tako kasno?

  50. #6600
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ne znam razlog ali negdje sam čitala da moze i ranije ako je domaći i ako se pripremi u roku 3 sata od branja, tako nešto.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •