Stranica 35 od 49 PrviPrvi ... 25333435363745 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,701 do 1,750 od 2444

Tema: Nizak AMH, visok FSH, smanjena ovarijska rezerva: iskustva, protokoli, rezultati...

  1. #1701
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Antisirik, jesu li ti predložili donaciju? Posvojenje?
    Da predložili su mi donaciju kao poslije ovog postupka, al ne želim ići na donaciju jer dosta mi je doktora(prošla sve i svašta zbog endometrioze i nažalost još nije gotovo), ići ćemo samo na posvajanje

  2. #1702
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Drage žene! Javljam Vam samo moj slučaj. Fsh 12.66, lh 3.49, amh 12.66pmol/l i nakon 3 godine borbe i govorenja da su mi stanice vjerojatno jako loše kvalitete čekajući prvi stimulirani ivf spontano sam zatrudnila. Pila sam hrpu tableta, suplemenata i uspjelo je. Nažalost s najgorim ishodom za jednu majku.
    Ne gubite nadu!!

  3. #1703

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Pozdrav cure,
    iza sebe imam jedan neuspjeli ivf (gonal 225IU 2-10 d.c. + cetrotide 6-10 d.c), dvije folikule, bez jajnih stanica.
    Nakon toga sam ušla u prirodni postupak i prije kraja mi je već bilo predlagano da idem na donaciju jajnih stanica.
    U prirodnom icsi-u dobila sam jajanu stanicu, ali se nije uspjela oploditi. Rekli su mi da je možda razlog i smrznuta sperma.
    Ja bih vas molila prijedlog koji doktor je spreman baviti se low responderom i neće odustati radi mog AMH nalaza?
    Na donaciju ne želim ići, a i mislim da ne moram jer npr. FSH mi je 4.5 na svakom nalazu (i estradiol je niski) koji sam do sada izvadila i imam redovne ovulacije.
    Samo netko treba imati volje i ZNANJA baviti se sa mnom, a ne opaliti prvu stimulaciju koja mu je na pameti i onda samo govoriti kako sam JA nenormalno odreagirala i dići ruke, a da još napomenem nisam bila poslana ni izvaditi hormone štitnjače, a kamoli neke možda još "egzotičnije" testove tipa vitamin D, ili DHEA.
    Znači, zanima me da li koja ima iskustvo s doktorom koji zna što sa low responderm

  4. #1704
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj tanatana prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure,
    iza sebe imam jedan neuspjeli ivf (gonal 225IU 2-10 d.c. + cetrotide 6-10 d.c), dvije folikule, bez jajnih stanica.
    Nakon toga sam ušla u prirodni postupak i prije kraja mi je već bilo predlagano da idem na donaciju jajnih stanica.
    U prirodnom icsi-u dobila sam jajanu stanicu, ali se nije uspjela oploditi. Rekli su mi da je možda razlog i smrznuta sperma.
    Ja bih vas molila prijedlog koji doktor je spreman baviti se low responderom i neće odustati radi mog AMH nalaza?
    Na donaciju ne želim ići, a i mislim da ne moram jer npr. FSH mi je 4.5 na svakom nalazu (i estradiol je niski) koji sam do sada izvadila i imam redovne ovulacije.
    Samo netko treba imati volje i ZNANJA baviti se sa mnom, a ne opaliti prvu stimulaciju koja mu je na pameti i onda samo govoriti kako sam JA nenormalno odreagirala i dići ruke, a da još napomenem nisam bila poslana ni izvaditi hormone štitnjače, a kamoli neke možda još "egzotičnije" testove tipa vitamin D, ili DHEA.
    Znači, zanima me da li koja ima iskustvo s doktorom koji zna što sa low responderm
    Moj AMH je malo viši ali svejedno teško dobijem jajne stanice,
    imamo pravo na tih 6 postupaka preko HZZA i zašto ih nebi iskoristili.
    Mi smo kod profesorice Šprem u Petrovoj i za ženu imam samo rijeći hvale.
    Na žalost sve se to još uvijek, barem u HR, svodi na pokušaje i promašaje.

  5. #1705

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Hvala NelaR!
    A koliko se čeka na red kod doktorice? A onda i na postupak u Petrovoj?

  6. #1706

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj NelaR prvotno napisa Vidi poruku
    imamo pravo na tih 6 postupaka preko HZZA i zašto ih nebi iskoristili.
    Mi smo kod profesorice Šprem u Petrovoj i za ženu imam samo rijeći hvale.
    Na žalost sve se to još uvijek, barem u HR, svodi na pokušaje i promašaje.
    Slažem se.
    Nemaš puno godina, i ima šanse da iako imaš slabu rezervu, da su ti stanice dovoljno kvalitetne.
    treba pratiti cikluse uzv-om i vidjeti koliko imaš antralaca i možda probati sa slabijom stimulacijom.

    nekada je dovoljna i samo jedna js da završi sa trudnoćom.

    evo nama je uspjelo u vrlo blago stimuliranom ciklusu, sa femarom + puregon i orgalutran
    imala sam 3 js, jedna prazna, jedna nezrela i jedna prava koja je rezultirala visokom betom,
    meni je FSH 13, na uzv oskudna rezerva, početak adenomioze, MM-u loš spermiogram, i svašta po malo.

    dr. Škvorc/ Radončić su super za furati prirodnjake, slabo stimulirane, ako hoćeš detalje može na pp.

    a što se tiće toga da će te netko poslati vaditi vitamine, DHEA i sl. bojim se da to nitko neće,
    ali tu stvar uzmi u svoje ruke, pročitaj si onaj topic hanumice fate (kako smo popravili kvalitetu js i ostali trudni dvaput)
    dr. koja je nabrojala koje sve dodatke treba uzimati kod smanjenje rezerve js: Q10, DHEA, vitamin D, omege, smokve u maslinovu ulju itd
    kupi si to i "krkraj se" da se dobro spremiš za slijedeće postupke.
    Sretno!
    Posljednje uređivanje od orange80 : 29.06.2015. at 19:23

  7. #1707

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Hvala i tebi orange80
    Poslala sam ti poruku

  8. #1708
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Ja bi nadodala i omegu 3. Prostudirala sam knjigu o kvaliteti jajnih stanica po kojoj je hanumica fata napisla topic. Samo prije uzimanja DHEA treba provjeriti koliki je DHEAS. D vitamina se preporuča u velikim količinama 2000UI dnevno, a Q10 600mg dnevno a kvliteta se poboljšava nakon nekoliko mjeseci uzimanja.

  9. #1709

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Hvala vam cure.
    Evo ja i mm uzimamo suplemente već dva mjeseca, a oni su uzeti sa ova dva video linka:
    https://www.youtube.com/watch?v=JEpz9EBl_gg
    https://www.youtube.com/watch?v=tRTDlSlE6oI
    suplementi su pobrojani pred kraj i dopalo mi se pogotovo za mm jer su lijepo pridružene i dnevne doze i objašnjena, a i činilo mi se da je sve što sam pročitala na forumima lijepo sadržano na jednom mjestu.
    Ne uzimam apsolutno sve sa liste, ali se trudim.
    Za DHEA-u sam i ja jednakog mišljenja... ne bih je uzimala na svoju ruku prije nego provjerim DHEAS, ali to je opet ona priča ako sama ne tražim.....

  10. #1710
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj tanatana prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala NelaR!
    A koliko se čeka na red kod doktorice? A onda i na postupak u Petrovoj?
    Pa kako kad, ali nekih mjesec dana sigurno za konzultacije,
    dva-tri mjeseca za postupak.
    U međuvremenu cekaš nalaze pa prođe brže.
    Ja sam nju pitala za ove dodatke prehrani koje spominju tu na forumu i rekla mi je da D vitamin u toj količini nije zdrav,
    dovoljno je uzimati DHEA 75mg barem dva-tri mjeseca prije postupka i neki od prenatal pripravaka vitamina su sasvim dovoljni,
    pred postupak Folacin, Aspirin 100.

  11. #1711

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Cure, da li je koja od vas koristila DHEA-u i ako da, koje pretrage je morala obaviti prje toga?

  12. #1712
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj tanatana prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, da li je koja od vas koristila DHEA-u i ako da, koje pretrage je morala obaviti prje toga?
    Ima puno cura koje uzimaju DHEA, uglavnom se uzima kod lose kvalitete jajnih stanica, zbog godina ili niskog AMH, tj endometrioze i sl.
    Ne treba se nikakva posebna pretraga praviti.
    Meni je DR predložila ali tek nakon par postupaka koji nisu davali rezultate i to kad sam ju pitala dali mogu nešto kupiti sto bi pomoglo.
    Prvo sam pila 25mg dnevno sad pijem 75mg, a tako je pila i prijateljica sa endometriozom kod drugog DR.
    Bitno je da se pije uzastopno više od dva mj prije postupka inace nema svrhe.

  13. #1713

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Hvala NelaR,
    tek sada sam vidjela odgovor...
    Naručila i pijem već par dana, pa ćemo vidjeti u 9.mj.

  14. #1714
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    DHEA-s - 5,9 ( ref. 0,62-7,22)
    Ukupni testosteron 0,6 ( ref 0,1-0,75)
    Slobodni testosteron 1,06%
    U mom slučaju dodatno uzimanje DHEA baš i nema smisla?

  15. #1715

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    stela10 ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali evo ono što znam o tome.
    DHEA uzimamo da bi povisili razinu testosterona. U ovom videu se spominje da je cilj imati testosteron i slobodni testosteron u gornjih 1/3 referentnog intervala kod low respondera.
    https://www.youtube.com/watch?v=fhY-1-BmJDw

    Ta klinika radi dosta istraživanja na low responderima i rade ivf sa ženama iznad 40 i low responderima. Neću sad baš sve pisati i ulaziti u detalje, ali na žalost 15% žena koje suplementiraju sa DHEA-om ne reagiraju na nju i ne vidi se povećanje testosterona. Trenutno rade istraživanje sa takvim ženama, da vide da li direktna suplementacija testosteronom ima koristi.
    Znači u trial primaju samo žene koje zadovoljavaju slijedeće uvjete:
    A baseline blood test after about six weeks of DHEA supplementation, which is a part of the standard pre-cycle screening at CHR for patients on DHEA supplementation, will determine whether you are eligible for this study. To be eligible for the testosterone study, your testosterone levels (total testosterone and free testosterone) in the blood must be still low, despite six weeks of DHEA supplementation.
    https://www.centerforhumanreprod.com...reserve-trial/
    Mislim da bi rezultati studije trebali biti do kraja 2016.
    Ne znam da li ti ovo više odmaže ili pomaže, ali možda te uputi u dobrom smjeru.

    Cure, imam i pitanje za vas. Pošto u dva stimulirana postupka nisam dobila j.s. gledala sam malo empty folicle synrom... da li je koja probala dobiti duplu štopericu? Pod tim mislim 10000 IU umjesto 5000IU. I drugo, da li je koja umjesto štoperice ikad dobila GnRH agonist sam ili u kombinaciji sa hcg-om?

  16. #1716

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Cure, nova sam ovdje pa mi treba mala pomoć...
    Naime imam 34 godine, moj AMH je 2,002 odnosno 14,nešto...kada to pretvorim u drugu mjernu jedinicu, što se očituje kao smanjena plodnost. (po vrijednostima lab ref vrijednosti zadovoljavajuće plodnosti su 2,199). FHS i LH je sasvim ok, FSH 4.5 a LH 3.5 Imam cikluse skraćene od 24 dana...trenutno sam u postupku (prvi put), trebam početi sa stimulacijom (menopur). Zanima me koliko je ovo loše? I da li ovako kratki ciklusi mogu biti smetnja u procesu VTO? Inače najveći problem je muški faktor (asthenoteratozoospermia). Takođe, testosteron 3 dc mi je na donjoj granici, niko se nije osvrtao na to, pa me zanima ima li to kakve veze sa postupkom?

  17. #1717
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Pozdrav cure, stigao i moj nalaz amh 6.6 pmol/l je, koliko je to lose? Uz to povisen testosteron slobodni 50 i snizen shbg 4 ? Shbg je ispod granice, sto ocekivati dalje?

  18. #1718

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Meni kada je testosteron bio visok duplo povisen dali su mi spirinolakton i sredio se do 2 je bio normalno kod mene je bil 3,97

  19. #1719
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj tanatana prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, imam i pitanje za vas. Pošto u dva stimulirana postupka nisam dobila j.s. gledala sam malo empty folicle synrom... da li je koja probala dobiti duplu štopericu? Pod tim mislim 10000 IU umjesto 5000IU. I drugo, da li je koja umjesto štoperice ikad dobila GnRH agonist sam ili u kombinaciji sa hcg-om?
    tana, davno si pitala, ali kako nitko nije odgovorio... efs se spominjao ovdje na forumu relativno nedavno, pokušaj pronaći - uglavnom ostaje na teoriji koju neki priznaju, a neki ne, ako se dobro sjećam. neki od domaćih mpo-ovaca bi kod tebe čini mi se prije kao razlog naveli ili loš timing punkcije (pa se stanica laički rečeno nije stigla odlijepiti od stijenke folikula) ili naveli kao razlog nizak amh, pogotovo ako su ti folikuli na uzv bili čudnovati (nepravilniji oblik, jajasti, nagli rast i sl.)

    mislim da ćeš ovdje teže naći nekoga tko je išao s 10000iu, prije na američkim forumima i s više folikula... 5000, 5000+1500 za brevactid (i rekombinantni hcg tipa ovitrelle od 250mikrograma je čini mi se ekvivalent 6500iu). al neka me iskusniji isprave, ljube možda

  20. #1720

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Ja sam primila 10000 iu stop....
    Imala 4 folikula i dobila 4 js. E2 je prije stop bio 759.

  21. #1721
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    I ja sam primila 10 000 iu pregnyla imala 5 folikula=5 stanica,nisam vadila estradiol.

  22. #1722

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    LaraLana i Joss, što su vam doktori naveli kao razlog primanja duple doze HCG-a?

    sushi, hvala ti puno na odgovoru. Ja sam našla dupli 10000 IU štoperice ili umjesto hcg-a okidanje agonistom kao mogućnost da se riješi efs.

  23. #1723

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Nedovoljno davanje stoperice moze dovest do toga da se pri aspiraciji js nemoze odvojit od stijenke folikula.
    Koliko je meni poznato ne postoje prazni folikuli. Tako je meni objasnio moj dr a negdje sam i ovdje procitala da je dr. Radoncic istog misljenja.
    Sretno....

  24. #1724
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Nedovoljno davanje stoperice moze dovest do toga da se pri aspiraciji js nemoze odvojit od stijenke folikula.
    Koliko je meni poznato ne postoje prazni folikuli. Tako je meni objasnio moj dr a negdje sam i ovdje procitala da je dr. Radoncic istog misljenja.
    Sretno....
    E ovo za prazne folikule postoje razne teorije al nebitno sad, razlog je upravo ovaj koji navodi LaraLana.
    (ja sam kod dr.R)

  25. #1725

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Evo da se javim. Imala sam punkciju u subotu. Samo 2 folikula. Jedan 20.4 mm , jedan 16mm. Primila sam 10000 IU Brevactida i dobila jednu jajnu stanicu. S obzirom na prijašnje negativne aspiracije mislim da je to pozitivan rezultat. Sad, to što sam low responder i što sam odreagirala na protokol slabo...

  26. #1726
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    cure nova sam i imam pitanje.Moj amh je 4.0 jel istina da to znaci da sam low responder i da kod mene stimulacija nema smisla?inace uzv mije potvrdena ovulacija.Imam i drugih popratnih dijagnoza koje otezavaju situaciju.Imam hiper i procitala sam da se klomifen ne smije uzimati ako stitnjaca nije uredu?imam i epi,pijem antiepileptike i hormoni koji se uzimaju za stimulaciju utjecu na nivo lijeka u krvi.Da li uopce ima nacin da se mene stimulira da dobijem barem 2js ili dolazi u obzir samo prirodni.
    Bila sam na konzultacijama kod dr.Tomic u Vg,on mi je na prvom razgovoru rekao da kazem sestrama da me zapisu za ljekove.Malo je to nespretno jer tad nije imao hormone koje sam naknadno vadila.Znao je za ostale dijagnoze.Meni se cini da je on malo ubrzao sa tim da me stavio na listus obzirom da nema sve potrebne nalaze.Koje je vase misljenje?

  27. #1727
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Stelly, jesi konzultirali svog neurologa oko stimulacije i antiepileptika?

    Kad bi trebala ići u postupak?
    Do početka postupka možeš otići s nalazima do mpo subspecijalista i razgovarati o opcijama stimulacije i broju jajnih stanica koje očekuje s obzirom na vrstu i količinu stimulacije koju planira dati.

  28. #1728

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Malo prije mi je biologica javila da se jajna stanica oplodila i podjelila i transfer je sutra.
    Još ne mogu vjerovati i bojim se veseliti, ali idem rađe slati pozitivne vibracije svom embrijiću

  29. #1729
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Inesz,jesam kontaktirala sam neurologa.Njegov odgovor je da nije apsolutno kontraindicirano ali postoji mogucnost pojave ponovnih epi napada.Uglavnom na meni je odluka da li zelim riskirat eventualno ponovno pogorsenje bolesti koja je trenutno pod kontrolom.Joj nemate pojma kakva je to teska odluka Stimulirani je predviden u 3.mj jer me tad zapisao za ljekove,a vjerovatno cemo prije probat nekaj u prirodnom ciklusu.Barem se ja nadam da necemo samo cekat 3 mj

  30. #1730
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Bok curke, nova sam i ja i nisam sigurna dal dobro baratam na forumu. Poceo je i moj drugi postupak. Pregledavala sam kakve su se stimulacije koristile oa nisam nasla ni jednu kao moju. Ako griješim isparavite me. Pocela sam 3 dc sa Puregonom 100i.jedinica dnevno i Menopur 3x75, dakle 5 dana pa prvi UZV. Inace low responder sam AMH 2.0 pmol/L i FSH 17.2 IU/L. Imam prirodne O svaki mjesec( praceno folikulometrijom) i AFC3-6 kako koji ciklus. Btw ovaj ciklus imam 2 lijevo i 4 desno sto je rijetkost.

  31. #1731
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Ja sam se pogubila po forumu. Sorry svima. U Petrovoj bila. Ali propalo, jedna nezrela js. Ovih dana sam na Vv, drugi postupak pa se nadam bar jednoj zreloj.

  32. #1732
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Curke, večeras štoperica i u subotu punkcija

  33. #1733
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj LILKA prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, večeras štoperica i u subotu punkcija
    Lilika sretno
    Gdje si u postupku???

  34. #1734
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Vv, nazalost puknuo folikul pred punkciju. Nastavljam u prirodnom. Dibila sam Femaru za slijedeci ciklus pa cemo vidjeti hoce li biti nesto

  35. #1735
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj jana81 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, nova sam ovdje pa mi treba mala pomoć...
    Naime imam 34 godine, moj AMH je 2,002 odnosno 14,nešto...kada to pretvorim u drugu mjernu jedinicu, što se očituje kao smanjena plodnost. (po vrijednostima lab ref vrijednosti zadovoljavajuće plodnosti su 2,199). FHS i LH je sasvim ok, FSH 4.5 a LH 3.5 Imam cikluse skraćene od 24 dana...trenutno sam u postupku (prvi put), trebam početi sa stimulacijom (menopur). Zanima me koliko je ovo loše? I da li ovako kratki ciklusi mogu biti smetnja u procesu VTO? Inače najveći problem je muški faktor (asthenoteratozoospermia). Takođe, testosteron 3 dc mi je na donjoj granici, niko se nije osvrtao na to, pa me zanima ima li to kakve veze sa postupkom?
    Oprosti, nitko nije odgovorio na post.
    Kako je prošao postupak?
    Tvoje vrijednosti nalazia hormona su ok. Kako Dr komentira tako kratke cikluse?

  36. #1736
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Sara79 na VV sam i prezadovoljna sa dr i sestrama. Na zalost puknuo folikul pred punkciju i nastavljam dalje slijedeći ciklus sa femarom. Pa cemo vidjeti

  37. #1737

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    LILKA, daj me ispravi ako sam što krivo shvatila. Ušla si u stimulirani postupak sa 6 antralnih folikula i na kraju je folikul puknuo prije punkcije?
    Koliko folikula je raslo? Samo jedan je narasao dovoljno?

    Kakva ti je bila prva stimulacija?

  38. #1738
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Prvi postupak sa Enolvom, Puregonom i orgalutran sam imala 4 folikula na punkciji i samo jednu nezrelu jajnu stanicu, a drugi sa Puregonom,Menopur,Orgalutran sa 6 antralnih pala na jedan koji je kako kaze dr skolski rastao i pukne par sati prije punkcije.

  39. #1739
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Dakle jedna stoperica rano druga kasno, mozda treca bude sreća

  40. #1740
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Jana, i moji ciklusi su kraci 23-25 dana, i rekli su mi da nema veze jer da oni to nastimaju,

  41. #1741
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    TANATANA ne mogu ti poslati poruku, provjeri inbox

  42. #1742

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Evo ispraznila sam ga.

  43. #1743
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Pozdrav,
    Evo moji prvi nalazi, pa ako mi netko moze prokomentirati, sutra idem do doktorice:
    Tsh 2,4 miu/l (ref 0,27-4,2)
    Fsh 10,4 iu/l (ref 3,9-8,8)
    Lh 7,8 iu/l (ref 2,1-10,9)
    E2 <5 pg/ml (ref 13-166)
    Prolaktin 265 miu/l (ref 71-566)

  44. #1744
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Pozdrav,

    da ne ponavljam dijagnozu i protokole, sve sam napisala u detalje na temi o dijagnozama:

    http://forum.roda.hr/threads/13967-S...=1#post2825489

    Ukratko, 32 god, endometrioza + visok FSH i nizak AMH (1.5 pmol). Imam pitanje za vas u sličnoj situaciji, kada su vam doktori počeli predlagati postupak sa doniranom jajnom stanicom? Ja znam da je moja dijagnoza prilično ozbiljna, ali do sada smo uvijek dobili jajnu stanicu i za sada sam imala 2 ET-a, sutra očekujem treći. Problem je što se uvijek radi o samo jednoj jajnoj stanici.

  45. #1745
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zongoloni, teška zdravstvena situacija. Žao mi je.

    Ali, moram te pitati, jesu ti liječnici jasno objasnili sve rizike hormonske stimulacije uz tvoju dg, rizike samog mpo postupka i prognoze uspjeha uz tako malu ovarijsku rezervu?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 26.11.2015. at 11:10

  46. #1746
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    @Inesz Nažalost nisu. Ja moram reći da nisam toliko oduševljena sa dr. Baumanom (a ni cijelom situacijom na Sv. Duhu) kao ostale žene. Ja ne sumnjam u njegovu stručnost i znanje, i ne želim nikoga od njih direktno kritizirati jer znam u kakvim uvjetima rade i to je grozno, ali nažalost to se lomi na leđima onih sa težim dijagnozama jer nitko ne obraća pažnju na širu sliku i većinu informacija nalazimo sami. A mislim da smo svi upoznati s time kako tko reagira ako im se "miješaš" u posao.

    U prvom razgovoru s doktorom on je odmah rekao da se pomirimo sa opcijom donacije ili posvojenja. Ali kako sam tada imala 29 god, rekao je da bi svakako probali raditi i sa mojima. Ono na što me nije upozorio je da očekujem naglo pogoršanje endometrioze. Na klomifenski postupak me stavio bez upozorenja (a znao je za endometriom na jajniku), a sam postupak je vodila doktorica koja mi je dala uz sve to i Estrofem. Ta kombinacija me dotukla. Ne bih imala ništa protiv da mi je rekao da idu na "sve ili ništa", ali ovako bez upozorenja dovedena sam u situaciju da sam tjedan dana umirala od bolova. Zaključak - endometrioza se proširila na crijeva i nitko u biti ne zna koliko je ozbiljna situacija jer me ne žele operirati (dok vjerojatno opet ne završim na hitnoj kao i prvi puta).

    Trenutno svu svoju nadu preusmjeravam na ovu šesterostaničnu mrvu koju su mi danas vratili. Ako to ne uspije, imam tri opcije - Prva: ostati na sv. Duhu kod doktorice Sirovec, jer prema uputama doktora ona je stručnjak za endometriozu, a meni treba trenutno netko da prati moje stanje. Druga: otići svakako i na konzultacije privatno (Lučinger) i treća: Češka - kao zadnja opcija, ali za to još moram puno toga se raspitati jer ako je istina da endometrioza blokira i implantaciju, onda se pitam da li je to zbija dobra opcija. Ali za tu opciju imam još vremena.

  47. #1747
    marinab1304 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    137

    Početno

    Moja reakcija na menopur je jako losa. Danas na uzv samo 6 folikula toliko sam imala sa klomifenom.
    Bas sam zalosna.

  48. #1748
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Marinab 1304, koja ti je dijagnoza

  49. #1749
    LILKA avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    37

    Početno

    Jutros punkcija i dobila jednu očekivanu jajnu stanicu. Postupak 5 dana femare 3x1 i stoperica. Tako sam sretna da sam dobila i tu jednu.U četvrtak idem vidjeti jel se sto oplodilo i razvilo!

  50. #1750
    zongoloni avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Nažalost moje želje se nisu ostvarile, 13dpt beta = 1,17.

    Idući korak je ponoviti nalaze hormona, da vidimo kako trenutno stojim sa FSH/LH. S obzirom da su me već u pola ovog postupka pripremali na opciju donirane js, ne znam što bih dalje. S jedne strane, jasno mi je da hormoni i endometrioza nisu na mojoj strani, ali s druge strane od 4 punkcije - 3 su završile sa ET. Teško mi je odustati, a opet ne želim sama sebe zavlačiti ako ne ide jer je svaki put sve teže

    Bilo kakav savjet je dobrodošao

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •