Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 267

Tema: filozofija anti-hrčaka ili što još izbaciti?

  1. #1
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno filozofija anti-hrčaka ili što još izbaciti?

    što mislite, koliko stvari smije ostati?
    kad sam krenula, je li dovoljno doći do polupraznih ormara ili treba i poneki ormar izbaciti?
    pokušavam pročistti stvari ali kao pravi hrčak borim se sa dva problema.
    prvi je da ne mogu baciti stvari koje su funkcionalne npr. knjige koje neću čitati, slike koje neću staviti na zid, odjeću koju sam prerasla, čaše koje nisam koristila - jel vi samo odnesete u kontejner ili pokušate udomiti?
    drugi je rezervna stvar - recimo rezervna zimska jakna, ako ju hitim a ova koju nosim pukne što ću onda, ići u vesti?
    krenula sam gledajući trash program i emisije o sakupljačima na tv prošli vikend-sjetila sam se moje drage bake koja je slično završila, ali sam posutala nakon par dana i sad sam skroz zbunjena.
    molim vas pomozite mi sa svojim razmišljanjima

  2. #2
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ajme, kud otvori ovu temu.

  3. #3
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pokusaj ne razmislajti toliko. Sto ne koristis mora van. Ja stavim ove neke upotrebljive stvari na kantu ili pokraj nje- uvijek netko pokupi. Ako jakna pukne zasit ces ju. Case, knjige, slike- van.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Stvari koje su funkcionalne a ne trebaju ti, pokloni ili ostavi u kutiji pored kontejnera, nestati ce iznenadjujuce brzo.
    Ja se volim rjesavati stvari, nekad se rijesim i previse, pa mi fali. A dosta toga bacim ili dam i nikad vise ni ne pomislim na njih...
    Samo hrabro. :cool:

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    mamitzi, upravo sam u fazi raščišćavanja i nastavljam cijelu 2016., nisam hrčak al nakupilo se dosta toga u 10 godina života u ovom stanu.
    Svaki dan imam potrebu nešto izbacit i to uredno radim.

    Razmišljam i darovat na forumu masu dječjih igračaka i stvari jer ako budem čekala da krenem u neku prodaju, nikad ih se rješit.

    Osjećaj je oslobađajući !!!

    Ajme ja donijela po 1x u životu neke novogodišnej odluke i evo me sve sporovodim u djelo, manje surfam, rješavam se bespotrebnih stvari po stanu i tako sam sretna zbog toga!!!

  6. #6
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Pokusaj ne razmislajti toliko. Sto ne koristis mora van. Ja stavim ove neke upotrebljive stvari na kantu ili pokraj nje- uvijek netko pokupi. Ako jakna pukne zasit ces ju. Case, knjige, slike- van.
    X

    Jutros sam pokraj kontejnera ostavila stari kišobran jer sam kupila sebi novi, muž kaže, kad je izlazio iz stana, više ga nije bilo. Sve brzo ode. Što se tiče odjeće koja mi je mala, poklanjam samo ono što bih i ja nosila, sve ostalo ide u kontejner za odjeću.

  7. #7
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, kud otvori ovu temu.

    Potpis.
    Smijem se, a muka mi je...

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    mamitzi, upravo sam u fazi raščišćavanja i nastavljam cijelu 2016., nisam hrčak al nakupilo se dosta toga u 10 godina života u ovom stanu.
    Svaki dan imam potrebu nešto izbacit i to uredno radim.

    Razmišljam i darovat na forumu masu dječjih igračaka i stvari jer ako budem čekala da krenem u neku prodaju, nikad ih se rješit.

    Osjećaj je oslobađajući !!!

    Ajme ja donijela po 1x u životu neke novogodišnej odluke i evo me sve sporovodim u djelo, manje surfam, rješavam se bespotrebnih stvari po stanu i tako sam sretna zbog toga!!!
    Ja sam odavno ispekla "zanat" rješavanja furde (prije udaje, u 20 godina podstanarstva selila sam se 13 puta) ali sad me muči ovo isto. Nama furdu rješavaju adaptacije, ali stalno se nešto utandrka na što čovjek ne računa - umre stariji član obitelji, pa nemaš srca baciti naslijeđenu pomorsku i muzičku enciklopediju i još brdo stvari... Moja svekrva zamjera što ja u kuću ne želim ni kristal ni kobalt, ali tu sam čvrsta. Te stvari su završile kod nje. Knjige su druga priča, to mi je već teško.... Odnijela sam doslovce kofer glazbene literature u glazbenu školu, pa su oni valjda odabrali što je od toga za sačuvati, a što za baciti.

    Isto, odjeću darujem (i dječju i svoju) ali koliko izađe, barem isto toliko uđe... Prošli tjedan kolegica mi je donijela punu vreću stvari koje je njezin srednjoškolac prerastao i tako, stalno se vrtimo u krug. Igračke smo znali udomiti u vrtić ili u Nazorovu, a još uvijek imam dvije vreće i torbu u podrumu (one koje imaju sentimentalnu vrijednost).

    Jakne i čizme - moj mlađi sin MORA imati rezervnu odjeću (jučer je došao doma skroz mokar) a stariji ne mora, jer se ne valja po snijegu i ne igra više na dječji način, a osim toga, za silu može obući sve tatine jakne. MM ima dva para čizama (jedne za na traperice, druge za uz malo finiju odjeću), ja također, a starih cipela se rješavam "na kontejner izvana". Budući da smo u Malnarovoj Republici, te stvari često nestanu s kontejnera prije nego ja od smeća stignem natrag u stan. Nadam se da je za dobru svrhu.

    Nedavno smo bacili brdo starih zavjesa i koječega, u kontejner unutra, jer je bilo baš za baciti. Metalni otpad iz podruma ostavljam pored kontejnera (npr. suđe) jer to ljudi pokupe i odnesu na otpad, da zarade koju kunu.

    Aliiiii koliko god se trudila bacati i micati, imam osjećaj da stvari brže ulaze u kuću nego što izlaze. Možda to i nije točno, ali djeca su velika, pa njihove stvari sada fizički zauzmu više mjesta nego prije 10 godina, iako ih brojem nema više. Kako god bilo, i te kako imamo što uklanjati. Lakše se diše. U našoj kući (astmatičar i alergičari) to je doslovno.

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sreća, moji viškovi nisu u stanu u kome živimo.
    To ima i manjka...
    Ali zato u drugom stanu u istoj kući, koji je "servisi prostor", tu ima svega... o šupi i garaži da ne pričam.

  10. #10
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Mene srce boli kad čujem da bacate slike..
    Pa dajte to na burzu!

  11. #11
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Prije jedno 2-3 mjeseca sam se riješila 2/3 odjeće iz svog ormara i ništa mi nije pofalilo ni sekunde.

  12. #12
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Mene muči što ne mogu baciti hrpu svoje robe iz XL faze...kao..."trebat će ti kad-tad"...,a opet sama pomisao da će mi opet trebati mi je

  13. #13
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Za sve mislim da će mi kad tad ustrebati. Pogotovo nakon što 'to' bacim, baš će mi 'to' trebati. Od igle do lokomotive. I papir za umatanje poklona sam spremala. I moja baba sve živo sprema. Kad smo ju selili k mami pobacali smo valjda vagon praznih čašica za jogurt. Prava familija hrčaka.
    Mm je uzeo stvari u svoje ruke i riješio ga natjeravši me da se svako toliko pravim da selim i ako mi baš 'to' ustreba 'to' nek onda i kupim. Robu i cipele koje nisam obukla godinu dana dam na 'Buvljak bez novaca' a ove druge stvari prvo pitam sve koje znam ako im treba a onda pored baje ili u baju. Inače bi nam stan izgledao skoro kao kod onih Amera. I svako toliko on prođe po sobama i nakupi stvari za 'jel ti to treba' kategoriju i sve što ne mogu upotrijebiti na licu mjesta on hiti ća. I stvar funkcionira.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  14. #14
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, kud otvori ovu temu.
    x

    dijete mi je na zimovanju

    ušla sam u njenu sobu s namjerom da ću nešto raščistiti

    stajala na sred sobe (jedino tu i ima mjesta za stajati)
    i izašla
    ja to nemrem dati
    puna, puna ladica ona duboka od flexa kreveta lego duplo
    ona se s tim neće više igrati
    ja to nemrem dati dalje
    ogromna kutija puna schleich životinja
    a još se po policama vuku ogromni setovi običnog lega
    2 ladice su pune plišanaca
    knjiga mali milion
    cijela ona disney kolekcija, cijela kolekcija disney onog učenja engleskog
    ja to ne mogu dati
    a dijete se guši

    o odjeći koju je prerasla, a koja zauzima cijeli ormar neću

    ne nudim ništa, samo se žalim

  15. #15
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    ja nemam problema s rješavanjem viškova, dok mm da! on je baš mali hrčak. iako se ne žali kad ja odnesem neke hlače iz srednje škole u koje se iskreno nadam da više nikada neće ni stati!
    našu robu poklonimo na par mjesta! ono što je još uvijek nosivo! ono što je za krpe bacim!
    ja imam problem sa Niinim stvarima. recimo u njenoj sobi ima na 1000 sitnica koje su njoj sve bitne. uz to ima još i dosta velikih igračaka. i za čas nastane kaos. pa smo tako u srijedu iz njene sobe pobacali 2 velike vreće stvari. a sve je krenulo kad sam ju pitala što da radim s kućicom od medenjaka koju smo pravile, pa je rekla ajde donesi u moju sobu i tako ja stojim s kucicom u rukama i doslovno nemam gdje staviti i tako je krenulo! a ona je mali hrčak i ništa ne da baciti, i njoj sve treba! što je najbolje malecka se stvarno igra s igračkama, ne postoji stvar u sobi s kojom se ona ne igra, i mašta joj radi 100/h. i naj frendica joj je ista takva tako da mi bude žao joj maknuti neke stvari. možda kad još malo naraste se to malo profiltrira do tada ću ja po malo šikati i donirati. da i nije škrta za dati, za Božić je bez beda dala veliku vreću svojih igračaka za djecu koji nemaju. ali te neke male njoj jako bitne sitnice samo izviru
    a ja sam kao pustinjska oluja, obožavam se riješavati viškova

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    mamitzi odi negdje nek ti muz to raskrci, on je racionalan.
    a ako zelis mogu i ja doci, trcat ces zamnom do kontejnera s tom nogom
    Posljednje uređivanje od spajalica : 08.01.2016. at 12:24

  17. #17
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Nisam hrčak, rješavam se viškova bez milosti. Poklanjam, ostavljam kraj kontejnera. Najbolnija su mi točka knjige; ne mogu baciti ni pod razno, ali prostora za police. Odlučila sam do Uskrsa prebrati, pred ljeto odnijeti na buvljak knjiga na Britanac petkom i sve prodati po pristupačnoj cijeni za good cause, pa vam javim kada

    Za odjeću imam pravilo da sve spremim u kutije ili vreće u spremište. Ako godinu dana nisam ništa trebala, jednostavno bez ponovnog prebiranja samo odnesem u Caritas.

  18. #18
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    x

    dijete mi je na zimovanju

    ušla sam u njenu sobu s namjerom da ću nešto raščistiti

    stajala na sred sobe (jedino tu i ima mjesta za stajati)
    i izašla
    ja to nemrem dati
    puna, puna ladica ona duboka od flexa kreveta lego duplo
    ona se s tim neće više igrati
    ja to nemrem dati dalje
    ogromna kutija puna schleich životinja
    a još se po policama vuku ogromni setovi običnog lega
    2 ladice su pune plišanaca
    knjiga mali milion
    cijela ona disney kolekcija, cijela kolekcija disney onog učenja engleskog
    ja to ne mogu dati
    a dijete se guši

    o odjeći koju je prerasla, a koja zauzima cijeli ormar neću

    ne nudim ništa, samo se žalim

    K'o da čitam sebe za 10 godina.
    Ja sam već sad odlučila da neke njene igračke ne dajem nikome.

  19. #19
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj BigBlue prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolnija su mi točka knjige; ne mogu baciti ni pod razno, ali prostora za police.
    X.
    I one koje su mi važne i one koje nisu. A morati ću.

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    x

    dijete mi je na zimovanju

    ušla sam u njenu sobu s namjerom da ću nešto raščistiti

    stajala na sred sobe (jedino tu i ima mjesta za stajati)
    i izašla
    ja to nemrem dati
    puna, puna ladica ona duboka od flexa kreveta lego duplo
    ona se s tim neće više igrati
    ja to nemrem dati dalje
    ogromna kutija puna schleich životinja
    a još se po policama vuku ogromni setovi običnog lega
    2 ladice su pune plišanaca
    knjiga mali milion
    cijela ona disney kolekcija, cijela kolekcija disney onog učenja engleskog
    ja to ne mogu dati
    a dijete se guši

    o odjeći koju je prerasla, a koja zauzima cijeli ormar neću

    ne nudim ništa, samo se žalim
    Zapitaj se: Zašto ne možeš dati? A mogli bi nekoga tako usrećiti-djecu u Nazorovoj, djecu koja žive u neimaštini,..možda bi te to motiviralo.
    ili daj na burzu opet nekoga usrećite i kupite nešto što tvoja curka voli sada.

    Ja smatram da viškovi u stanu fakat ne donose ništa dobro a pogotovo ova razmišljanja cura možda će mi to jednog dana zatrebati.
    to je kao kad starci sve čuvaju ako slučaju spadnu na goli štap da pa imaju . čitala sam negdje kako takva podsvjesna razmišljanja da će biti gore nikakvo nisu dobra "zdrava" za psihu.

    Meni hrpa stvari koje ne koristim a zauzimaju prostor nekako nose negativnu energiju, predobro se osjećam kad se rješim stvari.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.01.2016. at 12:35

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    ja knjige slazem u dva reda, straga su one koje sam procitala, ili nece tako skoro doci na red.

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Knjige planiram pokloniti knjižnici a računam da bi mi oni mogli zauzvrat oprostit pokoju zakasninu

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Odlična tema. Jedinac ima 7,5 godina. Do nedavno smo čuvali sve njegove stvari, igračke, robu, troja kolica, kinderbet, prematalicu i ormar iz dječje sobe. Onda smo naručili kombi, veliki kombi kako bi to sve prevezli kod brata kojem će to jednog dana trebati. Uh... u kombi nije sve stalo. Odvezao je 17 punih kutija robe. Kutije su one koje često budu u Kauflandu na sniženju, plastične po cca 35 kn. Izgledalo je strašno. Imam fotku, ali me je stid staviti da vidite. Kuća od 100 kvadrata nam je puna, doslovce. I ne znam što ću sa tim stvarima. Ajde, tavan je koliko toliko čist, riješili smo te dječje stvari, ali što sa ostalim??? Strašno!

  24. #24
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, kud otvori ovu temu.

    hahaha, i ja pomislih isto

  25. #25
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    okej, skužila sam da se mogu riješiti odjeće, s tim nemam problema

    ali me rasture "uspomene" (a pod tim podrazumijevam šaroliko mnoštvo raznoraznih stvari, papira, knjiga, bilježnica, notesa, nekih odjevnih predmeta, da, pa čak i nekih cipelica, ma nema tu što nema, to će me dokrajčiti )

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Sjetila sam se neke burze, prodaje, oglasnika ili tome slično. Vidjela sam da ljudi prodaju rešetku od pećnice za 5 kn, pertle od starih tenisica i sl. Jučer sam na njuškalu gledala ponudu dječjih papuča. Isuse Kriste. Ja ću ipak neke stvari baciti pored kontejnera, pa ako netko smatra da mu treba, neka uzme.

  27. #27
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Osobno nemam problem s bacanjem. Samo sam lijena prebirat po tuđim stvarima i odvajati što treba baciti. Jendom sam ušla u MMove majice, trebale su mi majice za nešto. I skužila da 2/3 majica treba baciti, pa sam ih oduzela dekretom. Sad ih je puno manje i ništa se ne primijeti, nit šta fali. Jedino mi je teško kod djece ulaziti, oni imaju previše odjeće, moram duboko udahnut o sve to riješiti.

  28. #28
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku

    dijete mi je na zimovanju

    ušla sam u njenu sobu s namjerom da ću nešto raščistiti

    stajala na sred sobe (jedino tu i ima mjesta za stajati)
    i izašla
    ja to nemrem dati
    puna, puna ladica ona duboka od flexa kreveta lego duplo
    ona se s tim neće više igrati
    ja to nemrem dati dalje
    ogromna kutija puna schleich životinja
    a još se po policama vuku ogromni setovi običnog lega
    2 ladice su pune plišanaca
    knjiga mali milion
    cijela ona disney kolekcija, cijela kolekcija disney onog učenja engleskog
    ja to ne mogu dati
    a dijete se guši

    o odjeći koju je prerasla, a koja zauzima cijeli ormar neću

    ne nudim ništa, samo se žalim
    Evo, ja ti predlažem da se riješiš bundevice, još dobiš i novac za to.

  29. #29
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Svakako sam za redovito raščišćavanje. Ono što mi nije trebalo 365 dana neće mi ni ubuduće trebati. Počesto sve te stvari koje čuvamo onemogućavaju normalno življenje (non-stop se spotičemo o njih pod krevetom i u zakutcima prostorija).
    Roditelji su mi pričali (bili su 10 godina gastarbajteri u D) da se u Njemačkoj kod takvih velikih zahvata reciklaže, vlasnici počiste sve predmete, cipele naboksaju i usjaje, odjeću uredno poslože na kutije na prilazu kuće ili kod stambene zgrade i drugi ljudi najnormalnije usred bijela dana dođu razgledati ponuđeno i što im odgovara odnesu (kao garage sale u Americi samo za badava).
    I nipošto nisam za verziju bacanja u smeće već za ostavljanje u urednom stanju pokraj, silom prilika, kontejnera pa kome paše neka odnese.

  30. #30
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, ja ti predlažem da se riješiš bundevice, još dobiš i novac za to.
    dogovoreno

    da, nisam spomenula i 2 velike kutije prepune igračaka iz mc donaldsa
    koje sam ja počela skupljati dok V još nije bila ni u planu
    neke su stare 20 godina
    cijele serije uz disney-eve crtiće koji su tada bili aktualni


    ja se strašno vežem uz stvari
    sjećam se, kad sam bila mala, mama je dala jednom susjedu naš šporet
    mislila sam, jadni šporet, kako će mu biti bez nas
    ne, nemam psih. dijagnozu
    bar ne službeno

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    sjećam se, kad sam bila mala, mama je dala jednom susjedu naš šporet
    mislila sam, jadni šporet, kako će mu biti bez nas
    ne, nemam psih. dijagnozu
    bar ne službeno

  32. #32
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Samo mi je ova tema trebala da se pokrenem

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  33. #33
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ne da sam ja hrčak, nego smo svi. Ja da ne velim što sve čuvam, sad sam se sjetila da imam jednu punu kutiju audio kazeta...
    Klinci, to je posebna priča, sin kad kažem da bi bilo lijepo pokloniti plišance s kojima se već godinama nije igrao odjednom se sjeti da su to njegovi najdraži plišanci. Kći, koja na dvorište mačku nahraniti više ne izlazi bez tekućeg pudera i maskare pod krevetom još čuva Barbi namještaj i Littlest Pet Shop figurice.Da je barem MM drukčiji tip, ali ne, taj je hrčak na kvadrat. Nema nam pomoći.

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Ne da sam ja hrčak, nego smo svi. Ja da ne velim što sve čuvam, sad sam se sjetila da imam jednu punu kutiju audio kazeta...
    Klinci, to je posebna priča, sin kad kažem da bi bilo lijepo pokloniti plišance s kojima se već godinama nije igrao odjednom se sjeti da su to njegovi najdraži plišanci. Kći, koja na dvorište mačku nahraniti više ne izlazi bez tekućeg pudera i maskare pod krevetom još čuva Barbi namještaj i Littlest Pet Shop figurice.Da je barem MM drukčiji tip, ali ne, taj je hrčak na kvadrat. Nema nam pomoći.
    Ima, ima.... selidba!

    Nije to savjet, da me krivo ne shvatiš. Ali kad mora, čovjek i te kako brzo raščisti krš i lom.

  35. #35
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Ne da sam ja hrčak, nego smo svi. Ja da ne velim što sve čuvam, sad sam se sjetila da imam jednu punu kutiju audio kazeta...
    Klinci, to je posebna priča, sin kad kažem da bi bilo lijepo pokloniti plišance s kojima se već godinama nije igrao odjednom se sjeti da su to njegovi najdraži plišanci. Kći, koja na dvorište mačku nahraniti više ne izlazi bez tekućeg pudera i maskare pod krevetom još čuva Barbi namještaj i Littlest Pet Shop figurice.Da je barem MM drukčiji tip, ali ne, taj je hrčak na kvadrat. Nema nam pomoći.
    zato ja dječje prvo stavim u podrum i zaborave što imaju a poslije odnesem. i gotova priča.
    Najgore mi je muževo jer ne znam s hlačama, majicama i jaknama koje preferira.

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    zato ja dječje prvo stavim u podrum i zaborave što imaju a poslije odnesem. i gotova priča.
    Najgore mi je muževo jer ne znam s hlačama, majicama i jaknama koje preferira.
    Ovo s dječjom kramom i ja radim. A muža nagovaram da točno određenim osobama daruje svoje stvari - to pali.

  37. #37
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    I ja sam hrčak. Srećom naletim na ovakvu temu, pa se malo trgnem. Lani sam pobacala gomilu šalica, nakon što sam to ovdje pročitala

    Imam posteljine koju mi je mama vezla ( za dotu, još dok sam bila cura) koju ne koristim godinama, ali...kako da to odbacim? Imam heklanih tabletića od muževe none...kako da to bacim? A sve zauzima mjesta. Srećom, imam poprilično prostora.

    Svoje stare odjeće se mogu odreći, ali dječje stvari...godinama skupljaju prašinu, ono, zatrebat će jednom. Strašno. Igračke...imam i vintage Lego
    Knjige, to ne smije nitko dirnuti, u dva,tri reda su po policama. I uporno ih kupujem dalje.

    A muž bi sve bacio. No, nakon što sam par puta upala u pravu tugu s teškim plačem kad mi je bacio neku stvar, više se ne odlučuje na isto, bez konzultacije samnom. Znam, sve znam. Ali...
    PS igračke iz Kinder jaja=gomila.

  38. #38
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    prvi je da ne mogu baciti stvari koje su funkcionalne npr. knjige koje neću čitati, slike koje neću staviti na zid, odjeću koju sam prerasla, čaše koje nisam koristila - jel vi samo odnesete u kontejner ili pokušate udomiti?
    E baš me nađe sa ovim! Upravo sam u fazi izbacivanja dvjestotinjak potpuno novih knjiga iz stana, jer ih ne bih mogla pročitati za dva-tri života (ali glavno da sam ih nakupovala). Prije sam ih znala ostaviti u zgradi pa nek si uzme tko hoće. Međutim, kad sam ih neki dan nosila dolje, srela sam susjedu koja je rekla da ih dam njoj - jer njen sin skuplja stari papir! Mislim, koje svetogrđe! Rekla sam da bih rađe da ih netko pročita. Onda sam poslala mail Gradskjoj knjižnici i saznala da oni primaju donacije. Odnijela sam im već dio, dio još slijedi, ostatak ide mami i frendicama.

    Obično sve upotrebljive viškove dam frendici koja ih onda razdijeli potrebitima (bok Sorci! ).

  39. #39
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo s dječjom kramom i ja radim. A muža nagovaram da točno određenim osobama daruje svoje stvari - to pali.
    isto kod nas Peterlin, mislim da mi imamo slične muževe a i nas dvije nismo puno različite

    Moj tata i svekar uredno nasljeđuju krasne jakne moga muža

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Mene brine povelika hrpa "papira ", raznoraznih računa( plaćenih ), potvrda o uplatama, prastarih nalaza od liječnika, davno otplaćenih kredita, ma ne znam šta sve ne, što od toga vi čuvate ?

  41. #41
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    dogovoreno

    da, nisam spomenula i 2 velike kutije prepune igračaka iz mc donaldsa
    koje sam ja počela skupljati dok V još nije bila ni u planu
    neke su stare 20 godina
    cijele serije uz disney-eve crtiće koji su tada bili aktualni


    ja se strašno vežem uz stvari
    sjećam se, kad sam bila mala, mama je dala jednom susjedu naš šporet
    mislila sam, jadni šporet, kako će mu biti bez nas
    ne, nemam psih. dijagnozu
    bar ne službeno
    Imaš ti i gorih "kostura" od igračaka iz Mc.d.
    Ako išta od toga završi na burzi rado bum pogledala.

    Ja ne ću niti započinjati, jer ništa ne bacam... ali to mi je na baku.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 08.01.2016. at 15:31

  42. #42
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja nemam nikakvih problema, redovito se rješavam viškova stvari.

    Redosljed:
    1) njuškalo (samo vrednije stvari, uz opaki popust i dam si neki rok dokle mislim prodavati)
    2) upiti rodbini i poznatima da li žele nešto udomiti
    3) za tekstil 15% popusta u H&M
    4) vrećica pored kontejnera
    5) vrećica u kontejner

    Gotovo sve završi pod 3) i 4)
    I na sva tvoja pitanja - odgovor je DA, treba se toga riješiti. I knjiga, odjeće, i slika, i čaša, i odjeće i ormara (da ne padneš u napast skupljati opet). Ja nemam rezervne odjeće, ako nešto pukne - popravim ako ide, ako ne - kupim novo. Knjigu uvijek možep posuditi u knjižnici. Slike koje ne želiš gledati - pa zašto ih i dalje držati negdje? Itd...
    Dio stvari koje ne koristimo (čaše, rajgle koje nisu išle na indukciju i sl) nismo bacili nego smo odnijeli u vikendicu, ali mislim da ću za par godina gotovo sve od tamo također odpremiti na obližnji deponij...
    Dječje igračke isto dijelim kad zaključim da su ih prerasli (oni to naravno nikad ne zaključe sami :mrgeen, odjeća koja im je premala odmah ide dalje itd... Moji npr imaju svatko jednu policu s odjećom u ormaru, + jedna zajednička polica za vansezonsku robu i što visi među kaputima. Dovoljno im je. Ja živim s odjećom koja stane na 2 police (majice, hlače, suknje, donji veš i sl) + mm i ja dijelimo jednu sa sportskom odjećom. I još kaputi i par košulja na vješalici. Posteljine imam po dva seta, iako zbog sušilice mogla bi realno i s jednim, ručnici isto 2 seta itd...

  43. #43
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja sam djetinjstvom traumatizirana bacačica (kći i unuka hrčaka) udana za hrčka svih hrčaka. Ako se ikad rastanemo, razlog će biti moje bacanje i njegovo gomilanje .

  44. #44
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku

    da, nisam spomenula i 2 velike kutije prepune igračaka iz mc donaldsa
    koje sam ja počela skupljati dok V još nije bila ni u planu
    neke su stare 20 godina
    cijele serije uz disney-eve crtiće koji su tada bili aktualni
    i sta ce ti to?
    cucat ce jos 10-15-20 godina negdje na dnu ormara, a onda ces sve baciti u smece
    bolje sad pokloni ili prodaj, pa ce se neko dijete s njima jos zabavljati

  45. #45
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    i sta ce ti to?
    cucat ce jos 10-15-20 godina negdje na dnu ormara, a onda ces sve baciti u smece
    bolje sad pokloni ili prodaj, pa ce se neko dijete s njima jos zabavljati
    Možda ju vesele.

  46. #46
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976
    Posljednje uređivanje od čokolada : 08.01.2016. at 16:18

  47. #47
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam djetinjstvom traumatizirana bacačica (kći i unuka hrčaka) udana za hrčka svih hrčaka. Ako se ikad rastanemo, razlog će biti moje bacanje i njegovo gomilanje .
    Zadnjih nekoliko dana sam uspijevala posrediti i pobacati svoje i zajedničke viškove, raščistiti barem kuhinju/dnevni boravak.
    Spavaća soba se mm-ovom krivnjom redovito pretvara u skladište, garderoba je također mm-ovom krivnjom skladište,
    njegova radna sobica je horor svih horora - u nju ne može niti ući i sad se zahebava s novim laptopom na stolu gdje jedemo ...
    dakle nećemo se rastati zbog mog bacanja već zbog njegovog gomilanja.
    Kćer ima pomalo navike hrčka, ali srećom vidim da moje prigovaranje ima utjecaja i svako malo baca pune vrećice razno-raznih stvari... ali nekih sentimenata se isto teško riješiti.
    Evo npr. sačuvala sam nekoliko svojih starih majica, jednu trenirku, pidžamu u kojoj sam išla u rodilište - i kad sam u preslagivanju to izvadila van iz kutija ona je to uzela i nosi ih

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam djetinjstvom traumatizirana bacačica (kći i unuka hrčaka) udana za hrčka svih hrčaka. Ako se ikad rastanemo, razlog će biti moje bacanje i njegovo gomilanje .
    Hahaha, ovo bih i ja mogla napisati

  49. #49
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja se zahvaljujem svima koji u suradnji samnom udomljavaju svoje viškove .
    susjedi mi odavno ostavljaju stvari pred vratima. a čak i neke kolegice s bivšeg posla znaju navratiti s vrećama.

    kad se meni skupi - i ja dodam svoje stvari i šaljem dalje - jer znam da dođe tamo kamo treba.
    ne radi se samo o odjeći. prije kojih par godina maknula sam i slike, i dosta suđa, i dio namještaja. osjećala sam se slobodno. pokloni koje sam čuvala zbog "grižnje savjesti" iako mi nisu ničem služili - završili su kod onih kojima su bili potrebni, ili su im bili ukrasi koji se njima sviđaju.
    ostavila sam si 10-tak dragih knjiga. ostale sam pročitala, dio poklonila, dio odnesla u knjižnicu.

    čuvanjem i nakupljanjem starih stvari - zapravo "signalizirate" da ne želite u budućnost.

    i da, ponekad mi se dogodilo da mi je zatrebala "ona neka stvar" koju sam poklonila - no snašla sam se i bez toga. dakle, zapravo mi i nije trebala...

  50. #50
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    nakon vaših iskustava osjećam se još dublje u loncu.
    nisam se selila od 2007. i nemam takvih planova.
    spajalice, moj muža je bacao u vrijeme selidbe i još mu to zamjeram.
    živim u čudnom kvartu gdje ništa ne nestaje kod kontejnera (objesim plastične boce i stoje dok ne dođu smetlari).
    ponekad razmišljam kako su naši stari auti i ne vjerujem da ću se ikad odvojiti od svog žuće.
    volim imati različite šalice i čaše, sviđa mi se i kad su sve stolice različite. ustvari mrzim vojnički stil, svi jednaki, sve po špagi.
    vjerujem u reciklažu i višestruko korištenje a ne svaki put novo i uz sve veće uništavanje planete i izrabljivanje ljudi. ne mogu o tome ne razmišljati
    nasreću sam uvjerena da ljudi trebaju pomagati jedni drugima,tako da mi je dijeljenje jedina realna šansa za smanjanje stvari.

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •