Stranica 9 od 57 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #401
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Najveci problem na vjezbacicama je nerazumljiv jezik. Osim "trcanje" malo sto razumijem.
    A trcati ne želim. Nikad, pa ni tad

  2. #402
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Ma joj, nano, za cas skuzis taj nerazumljiv jezik! A ono sta ne znas pitas jos i linkovima obrazlozimo

  3. #403
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Gotovo svi su nakon poroda deblji, to je ocekivano.
    I NE broji se!
    ja se svaki put udebljala nakon trudnoce. doma s predtrudnickom kilazom, ali onih godinu dana doma me ubilo.

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    Jel se broji ako imam kila koliko sam imala kad sam isla rodit? 10 god nakon poroda
    sestro

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    i ja škicam tamo, što'no veli Optimist, dobra je ekipa, al' brijem da me ne bi primili samo zbog družbe
    ja sam ti periodicni vjezbac. i tamo sam radi ekipe. tako da forka oni koji te ne bi primili bi bili samo na gubitku

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne znam kakve bi koristi bilo da na temi pisu samo oni koji imaju npr. 20+ kg viska
    ne znam kakva bi iskustva imali za podijeliti
    bucka i pita ima li onih koji su ih 'pobijedili'

    ja sam imala 20+ kg nakon trudnoce i polako ih topila, prvo izbacivanjem junka (a obozavam gazirano, grickalice, sladoled), a kasnije i vjezbanjem
    i mucim se jos uvijek, jer koliko dugo i cesto vjezbam, dosad bih bila cudo da nemam problema s hranom i odnosom prema istoj
    vec sam pisala, jedem pod stresom, nagradjujem se hranom, tjesim se hranom, hedonist sam
    ali vec dugo guram i iako ide sporo, ide, rezultati su definitivno tu
    ali tu je i pojacana tjelesna aktivnost
    a gazirano, grickalice i sladoled su sad tako rijetko tu
    ali ne mozes sve, a iskreno, vise ni ne osjecam toliku potrebu, naucila sam (i jos ucim) uzivati u drugim stvarima
    summer me opisuje u nacinu prehrane. obozavam sve sto i ona. al s vremenom, kad ti se dogodi klik u glavi uspijes.

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Najveci problem na vjezbacicama je nerazumljiv jezik. Osim "trcanje" malo sto razumijem.
    A trcati ne želim. Nikad, pa ni tad
    jezik je objasnjen na prvoj stranici. mislim da rijetko ko jos koristi skracenice, osim mene.
    a ja ne mogu ni 100 m potrcati. fizicki mogu, ali glava neda.

    buckin problem je realan i nije samo njen. tesko je jednostavno ograniciti se na samo ono sto ti treba i koliko ti treba, kad te mame na sve strane. banalno receno. kad narucis caj vani uz njega dobijes cesto keksic, med, secer. pa onda stavis med jer je zdraviji, pa onaj keksic i ne skuzis pojedes. a realno narucio si samo vodu u koju se estrahiralo neko bilje. i to je minimum kalorija. ali uz med i keksic eto ti vec velike brojke. a ajd recite da nije gust popiti slatku vodu s ekstraktom neke biljke. a to je samo jedan mali primjer. kroz dan se treba boriti s puno njih.
    bucka je rekla vec sama, treba smanjiti kolicinu tanjura. al dok onako gladan i nenaspavan pojedes jedan. mozak ni ne kuzi, pa drugi tanjur eto vec si blizu srece, mozak lagano pocinje shvacati, a zeludac je ful pun.

    ja gledam MMa. on je po njegovim rijecima radikalni hedonist. taj kad se s kata spusti, prodje i kraj pulta u kuhinji i nesvjesno otvori "carobnu kutiju" uzme keksic i pojede ga. a pojma nema da ga je pojeo. ili koji ljesnjak, badem, neku vocku. a bome puno puta on prodje kraj pulta
    sad ce ekipa reci pa zasto to imate uopce. pa orasaste plodove volimo svi. ali treba imati mjeru. on je nema. nesvejsno ih pojede puno.
    kekse imamo jer ja volim kekse. ali pojedem par u tjedan dana. kad se zazelim. a i djeca ih vole. i sta sad.
    a zaviri on i u spajzu. stradaju tad i cokolade za kuhanje. sad to zvuci kao da se on po cijele dane obzderava. ne, ne radi to. ali hrana mu je dostupna i puno puta sitno ubaci. ali probelm je sto niti primjecuje niti je svjestan da s tim povecava unos. a sve sto smo stariji znamo da je taj unos sve kobniji i kobniji.

    bucka je trazila savjet. ja ga nemam. jer vjerujem da kako iz zacaranog kruga svako mora na svoj nacin. nacin koji ce moc odrzavati.

  4. #404
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Evo danas se baš trudim...I nije loše...Nisam pojela ništa slatko, a za zajutrak sam uzela jabuk i prije toga toplu vodu s s limunom. To znam da mi paše, ali svejedno sam pila kavu na razan želudac. Evo sad se borim sama sa sobom da ne idem jesti, a nisam nešto posebno gladna. To mi je najgore, kad jedem, a znam da nisam gladna, a nije ni okus za past u nesvjest koliko je fino.

  5. #405
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    Evo danas se baš trudim...I nije loše...Nisam pojela ništa slatko, a za zajutrak sam uzela jabuk i prije toga toplu vodu s s limunom. To znam da mi paše, ali svejedno sam pila kavu na razan želudac. Evo sad se borim sama sa sobom da ne idem jesti, a nisam nešto posebno gladna. To mi je najgore, kad jedem, a znam da nisam gladna, a nije ni okus za past u nesvjest koliko je fino.
    Ovo je i moj problem...neandertalska potreba da jedem kad god imam priliku. Ko medvjed pred zimski san..

    Mora da sam u nekom bivšem životu umrla od gladi, hehehe

  6. #406
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja cu napisati jedan prijedlog, pa makar promasen... Procitala sam kako je netko napisao da dok cita je pojeo kekse s mlijekom, ostatak torte s rodjendana, pola milke od djeteta.
    Mislim da bi se i meni to moglo desiti da doma imam kekse, milku ili ostatak torte - ali jednostavno toga nema.
    Ne kupujemo. Ostatak torte od rodjendana djece uvijek odnesem iduci dan u firmu i podijelimo medjusobno. Slatkise koje dobiju spremam na neku visoku policu i jednostavno zaboravimo na njih (npr neki dan sam otkrila nepojedena uskrsnja cokoladna jaja) plus za svaki rodjendan na koji su pozvani ubacim u vrecicu s poklonom nesto iz "zalihe" i toga nema puno u kuci.

    Na poslu ne jedem uz komp nego odem na pauzu. Doma ne jedem uz kompjuter ili tv. Ako je djeci ostalo a ja nisam gladna vise - onda ne pojedem njihovo "da se ne baci" Briga me. Radije nek se baci nego da se prezderavam.

    Mislim da se dobar dio prejedanja moze smanjiti ako se covjek organizira da smanji takve prilike. I imati ciljano spremno nesto manje kaloricno za pojesti u slucaju gladi a ne u napadu gladi strpati u sebe pola kutije keksa (koji ionako ne trebaju u kuci).

  7. #407
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Forka mi se volimo družiti, zato nema razloga da se ne pišeš .

    Nano, uglavnom pišemo sta nas boli i sta smo pojele tako da nije u potpunosti nerazumljivo .
    Znamo pisati nazive programa sa rasporeda ali čim pogledaš jedan video ili vidiš raspored brzo se skuzi. A za ostalo, što kaže MB lijepimo linkove pa bude pojašnjeno.

    Sa Spajalicom se slažem za bucku, mora naći način koji njoj odgovara. Ni meni ne odgovara jedan obrazac svaki put. Mijenjam i probam.
    Ali znam da od kako vježbam da mi je mnogo drugih stvari lakše obaviti. Penjanje na drugi sprat kuće, noseći malu od 15 kg i vrećicu punu namirnica mi je sad sitnica. Prije vježbanja sam jedva nju od 8 kg mogla uznijeti.

    A odnos prema hrani mi je kao kod Summer, hedonist i emocionalna izjelica.

    Ana i to je napredak .

  8. #408
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Ana, znas kako kazu, kad mislis da si gladan, promisli bi li pojeo jabuku
    ako ne bi, vec nesto drugo, nisi gladan, samo ti je dosadno

  9. #409
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ma dajte, pa nismo tako strasne na temi

    P.S. osim lilli, ona nema milosti

    Kao sto je netko napisao...come over to the dark side
    Kris ne izmisljaj i ne prepadaj ljude ja sam samo motivator.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.01.2017. at 23:22

  10. #410
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Brr, jabuka. Najgora moguca hrana za glad.

    Meni je, prije prve trudnoce, super fora bio MyFitnessPal. Inace sam takav tip (recimo Fitbit me ponekad natjera da se pokrenem vise nego sam namjeravala, samo zato sto mi se ne svidjaju brojke) pa sam si dala u zadatak da ni pod koju cijenu ne idem preko dozvoljenih dnevnih kalorija.

    Ne jedem sto djeca ostave itakoto. Bacim ili ostavim njima da dovrse nekom drugom prilikom (plus, oboje su BLW djeca pa zapravo njihove ostatke ni pas s maslom ne bi pojeo. )

  11. #411
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Najveci problem na vjezbacicama je nerazumljiv jezik. Osim "trcanje" malo sto razumijem.
    A trcati ne želim. Nikad, pa ni tad
    mene isto ne zanima trčanje, uopće
    i nema te Lili koja bi me nagovorila

    hodanje, vožnja biciklom da

  12. #412
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu napisati jedan prijedlog, pa makar promasen... Procitala sam kako je netko napisao da dok cita je pojeo kekse s mlijekom, ostatak torte s rodjendana, pola milke od djeteta.
    Mislim da bi se i meni to moglo desiti da doma imam kekse, milku ili ostatak torte - ali jednostavno toga nema.
    Ne kupujemo. Ostatak torte od rodjendana djece uvijek odnesem iduci dan u firmu i podijelimo medjusobno. Slatkise koje dobiju spremam na neku visoku policu i jednostavno zaboravimo na njih (npr neki dan sam otkrila nepojedena uskrsnja cokoladna jaja) plus za svaki rodjendan na koji su pozvani ubacim u vrecicu s poklonom nesto iz "zalihe" i toga nema puno u kuci.

    Na poslu ne jedem uz komp nego odem na pauzu. Doma ne jedem uz kompjuter ili tv. Ako je djeci ostalo a ja nisam gladna vise - onda ne pojedem njihovo "da se ne baci" Briga me. Radije nek se baci nego da se prezderavam.

    Mislim da se dobar dio prejedanja moze smanjiti ako se covjek organizira da smanji takve prilike. I imati ciljano spremno nesto manje kaloricno za pojesti u slucaju gladi a ne u napadu gladi strpati u sebe pola kutije keksa (koji ionako ne trebaju u kuci).
    U pravu si 100%, zapravo 120%... ali ja sam hrčak i kod mene uvijek ima hrane, kako bi rekao Đorđe Balašević "da gostim 6 meseci pešadijski puk"... Da sad moram nabrojiti, nema šanse, jer sigurno ne bih uspjela. Kolači i slatkiši su tu zanemarivi, aliii standardnu hranu bi trebalo srezati na pola (samo ja, eventualno mm nešto manje, adjeca su u teen godinama pa zato i imam skladište svega i svačega).

  13. #413
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    mene isto ne zanima trčanje, uopće
    i nema te Lili koja bi me nagovorila

    hodanje, vožnja biciklom da
    o imam ja takvih nekadasnjih "mrzitelja" trcanja u klubu koji su se uclanili radi oklade samo da dokazu da nece nikad pa ni tad zavolit trcanje. A eno ih jos su tu i redo ito treniraju

    Nec u sad OT al n grace nikad ne reci nikad.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.01.2017. at 23:12

  14. #414
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    Evo danas se baš trudim...I nije loše...Nisam pojela ništa slatko, a za zajutrak sam uzela jabuk i prije toga toplu vodu s s limunom. To znam da mi paše, ali svejedno sam pila kavu na razan želudac. Evo sad se borim sama sa sobom da ne idem jesti, a nisam nešto posebno gladna. To mi je najgore, kad jedem, a znam da nisam gladna, a nije ni okus za past u nesvjest koliko je fino.
    Jako me zanima sto si jela ostatak dana. Ja da pojedem jabuku za dorucak a prije toga limunadu, do veceri bih skrsila ne omanje tele jerbo ono nema UH vec bi stradalo u kuci sve sto uopce izgleda kao UH + majoneza.

    Ne pijem limunadu vec odvratniju verziju: jabucni ocat + terapiju za inzulinsku rezistenciju. Ne doruckujem jerbo mi je zlo na sam spomen hrane,a kako nuspojave najavljuju zlo mi je citav dan... mjenjam smoothie ili bc kofi za dorucak. jedem 6 obroka dnevno sto nisam godinama jela ali jbga sada moram. Zainatila sam se na svim frontovima. Nitko rat nije gladan dobio, bitku mozda je ali rat nije. Nema jos pomaka, cak ima i par dkg gore ali vjerujem da ce biti.

    Netko je napisao ono o milki, torti i ostalim cudesima sto pojede, ja sam to mozda napravila zadnji put u 20tim...ah nostalgije ali eto nemam nikakvu zelju. Moji "grijehovi" se svode na red dva cokse, jedan kolac, vecinom mi je zlo od slatkog nakon malo dok nekima treba da se prejedu pa da im srce tuce i bude rusvaj u glavi i spava im se pa nosim 15kg viska. Kriptonit mi je sir. Volim ga u svim varijantama.Pogotovo u varijanti na pizzi, ona mi je uber kriptonit. Jedem ju 1x mjesecno, mogu pojesti jedva pola. MM i ja se sramotimo u restoranu kada narucimo kao tinedjeri pizzu po pola vecinom ju spremam kuci.

    Evo jedan clanak za koji mislim da ima itekako smisla:

    http://icanliftthis.com/index.php/20...iliti-binging/

    Moje je misljenje da treba izdrzati tjedan-dva, da se ne pojede velike kolicine slatkoga, da se uvede raznovrsnija prehrana, da se bolje spava(kod mene je nespavanje okidac, onda me nije briga sto cu pojesti) nakon toga sami primjecujemo da nam je bolje i lakse je gurati dalje.

  15. #415
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Lili, ovo je tvoja tibica u avataru?

  16. #416
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    fascinantna mi je ta opsjednutost tijelom, kilazom, (zdravom) prehranom, izgledom, vjezbanjem, utreniranoscu ...
    ne samo tu na topicu, gdje god se okrenes - tema je barem jedno od ovoga gore nabrojanog ...

  17. #417
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Te teme isplivaju u nasim godinama kad krenu neki sitni ili ne tako sitni problemi sa zdravljem.

  18. #418
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    KrisZg...
    pojela sam taj dan: marenda na poslu (5 dag sira, jogurt i pola većeg duguljastog peciva) i ručak u 4-5 sati (ne sjećam se točno što) i navečer više nisam jela.
    Topla limunada i odmah poslije voće je moja praksa iz trudnoće je nešto što mi je onda jako odgovaralo i zdravo je.
    Bolje nego šalica kave na prazan želudac.
    Jako mi je teško i to nije opsjednutost Emily. Ne moram izgledati kao manekenka. Samo uobičajeno, ništa više.
    Da mi je BMI 25, a ne 30. Da mogu obući robu bez da mi trbuh iskoči kao da sam trudna...
    Da mogu na peti kat se popeti da se ne uspušem. Da mi je kolesterol niži. Da ne brinem da li ću od loše hrane se razboliti.
    Zato sam jutros žvakala kivi kojeg mrzim. A mrzim i ostalo voće. Osim Milke s jagodama.
    I moram se pohvaliti jutros sam djeci radila palačinke, a ja nisam pojela Nutelu na žlicu. Napredak.

  19. #419
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    fascinantna mi je ta opsjednutost tijelom, kilazom, (zdravom) prehranom, izgledom, vjezbanjem, utreniranoscu ...
    ne samo tu na topicu, gdje god se okrenes - tema je barem jedno od ovoga gore nabrojanog ...
    X
    i mišićima i pločicama

  20. #420
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Te teme isplivaju u nasim godinama kad krenu neki sitni ili ne tako sitni problemi sa zdravljem.
    nije točno, nažalost
    te teme su prisutne i među curama u višim razredima osnovne škole

  21. #421
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    nije točno, nažalost
    te teme su prisutne i među curama u višim razredima osnovne škole
    Vjv kako u kojoj skoli, kod nas ne. Cak se zacudjujece malo djece bavi sportom :/

  22. #422
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    fascinantna mi je ta opsjednutost tijelom, kilazom, (zdravom) prehranom, izgledom, vjezbanjem, utreniranoscu ...
    ne samo tu na topicu, gdje god se okrenes - tema je barem jedno od ovoga gore nabrojanog ...
    Vec sam negdje pisala.
    to je ko skidanje sa droge u komuni.
    jednu ovisnost zamjenis drugom.

    Da li je opsjednutost ili ne, ali mene moja ( ipak prevelika )tezina
    kosta kvalitete zivota. Ako stavimo na stranu cinjenicu da grudnjak ne mogu kupiti u Hrvatskoj, a niti mogu kupiti bilo kakvu haljinu zbog dispropircija tijela...ostaje mi nedostatak kondicije , bolovi u ledima i trnjenje ruku nocu.
    Ovim zadnjim boljkama sigurno ne pomaze mojih 10-15 kg previse.

  23. #423
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    Jako mi je teško i to nije opsjednutost Emily.
    Ana, UOPCE ne mislim na tebe, niti na ijednu pojedinacno ovdje, samo opcenito razmisljam o onome sto vidim na nasem forumu, i oko sebe, u virtualnom i stvarnom svijetu

    zao mi je, i razumijem sve sto pises
    po kilama sam bliza bucki nego ovima koje imaju 55-60 kila

  24. #424
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    nije točno, nažalost
    te teme su prisutne i među curama u višim razredima osnovne škole
    Ja bih se ipak složila s martom. Istina je da ove teme zanimaju i mlađu populaciju, ali njihovi su razlozi BITNO drugačiji.

  25. #425
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ana,dugorocno neces izdrzati sa time. Nije da te zelim obeshrabriti ali to nije dovoljno za bolesnika u krevetu a kamoli za zenu koja brine o drugima, nagadam da ti dan prolazi kao i vecini majki,ja polazim od sebe. Tj.biti ce ti dovoljno do prvog okidaca, zato sam ti stavila clanak. Od jutra do navecer sam u pogonu a na porodiljnom sam. I nisam opsjednuta ciscenjem.Znaci i bez toga imam citav dan za kaj raditi.To da se mozes popeti na 5.kat nema veze s kilama, zivim na 5.katu i nekoliko puta se penjem u vecini sa teretom(racunaj 3 klinaca dok nisu jos hodali+kolica)u zadnje 2 godine smizla sa time da se ona sama penje od godine i par mjeseci, u kolicima se vise ne vozi. Prije godinu dana sam imala barem jedan napadaj astme penjuci se kuci, sada mogu trcati do gore a da se min zapusem a imam 15kg viska. Hocu ti reci da je to kondicija, koju mozes imati i sa viskom kila. Brijem da me ekipa na kvartu cudno gleda dok trcim a mogu trcati 35min u komadu.
    Da ne izgledas kao trudnica, to je drugi par rukava a i zdravlje takoder ali to neces postici izgladnjivanjem vec sa vise kvalitetnih obroka, po ovome sto kazes rekla bih da imamo isti problem jer se ja debljam vecinom u trbuhu i doista ga ne volim.Voce je super ujutro na prazan zeludac i ja ga jedem radi probave ali pola h nakon toga bi trebao ici obrok.

  26. #426
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Najveci problem na vjezbacicama je nerazumljiv jezik. Osim "trcanje" malo sto razumijem.
    A trcati ne želim. Nikad, pa ni tad

    hahaha, i ja isto ovako
    nano, sister

  27. #427
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Prepoznala sam se u tom članku (http://icanliftthis.com/index.php/20...iliti-binging/) u nekim stvarima.
    Onaj osjećaj kad jedeš, a ne znaš zašto jedeš i uopće nije tako fino.
    I drugo isto poznato: kad si na dijeti, šta kod to značilo, i zgriješiš s prvim redom čokolade uskoro sve ode u nepovrat sa teglom Nutele.
    Zato sam danas poslije ručka ipak pojela komad pite od jabuke, doduše ne cijeli već pola. I nisam stavila i sladoled kao inače.
    Istina Kris, i meni su ruke pune posla: radim zahtjevan posao i imam dvoje djece.
    Razmišljam otići na jogu ili pilates, ima u susjedstvu.
    Stvarno bi mogla.
    Posljednje uređivanje od Ana i mamino zlato : 29.01.2017. at 16:06

  28. #428
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    meni se često čini isto što i emily - kako su svi opsjednuti kilažom, ljepotom i treningom.
    ali ovih dana mi je žao što ja nisam opsjednuta tim jer mi je draže kupiti veće hlače i usput pojesti nekoliko kolača nego razmisliti o zdravlju, ako već ne o ljepoti i postupati razumno. čudna mi je ideja da sam počela dobivati špek na trbuhu i da se teško penjem uz stepenice, iako je prava istina da sam izneneđujuće mršava kad razmislim o svojim navikama i prebrojim omiljene aktivnosti i svakodnevne dužnosti.

  29. #429

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Ana, potpuno se slažem s Kris, radiš ono što nikako ne bi smjela. To je premalo hrane i premalo obroka, najbolji put za debljanje (jesi ti napisala da si skinula dosta kg i onda vratila sve +7, ako da, to je upravo taj put - izgladnjivanje na koje tijelo odgovara vraćanjem s kamatama). Mislim, s obzirom na stanje na vazi nisam ja ta koja ti može primjerom pokazati, ali, kao što sam napisala, pokrivam teoriju. Postoje neka načela koja se mogu bez puno muke provoditi: Prvo i najvažnije je da ne smiiješ gladovati. Ovo s limunom i voćem kao početkom dana je isto jedno od tih. Dodala bih, uz voće, nastojati ga konzumirati tijekom jutra, nikako ne navečer. Puno malih obroka (ne više od tri sata bez jela, da se metabolizam ubrza). Izbaciti kruh, tjesteninu...Glavni obroci - meso ili riba s povrćem...ITD sve, sve je to moguće bez da se potpuno izbace određene vrste namirnica i bez da se jede neke egzotične dodatke koji se kao na traci svako malo javljaju i ulaze u modu.
    Ne znam, to bi meni bio start, prvih dva-tri tjedna, i već se lakše diše...Znam osobno da već nakon 5-6 dana kada ne konzumiram ništa slatko više ni nemam neke jake želje i potrebe.

  30. #430
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Jesam , ja sam napisala da sam skinula pa dobila natrag s kamatama.
    Znam i zašto: jela sam po zoni, ali radila sam neke čudne kombinacije i nije bilo normalnih obroka.
    Samo da paše: 3:3:3
    I onda sam popustila i sve prošlo...
    Vrtim se stalno u začaranom krugu.

  31. #431
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih se ipak složila s martom. Istina je da ove teme zanimaju i mlađu populaciju, ali njihovi su razlozi BITNO drugačiji.
    da, rekla bih, opasniji
    jer ih okružuje opsjednutost kilažom, mišićima i uterniranošću, a ne vjerujem da ih nadahnjuju žene u četrdesetima koje počinju vježbati zbog zdravstvenih poteškoća

  32. #432
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    nije točno, nažalost
    te teme su prisutne i među curama u višim razredima osnovne škole

    Joj, mene je moja cura pitala da li sam ja najstarija u teretani!

    Njoj je jako cudno da ima mamu koja vjezba, jer druge mame ne vjezbaju, pa joj se njene prijateljice cude, tj. cude se meni. Ni bila je jako ponosna na mene kada su je starije kolegice iz kluba pitale da li joj mama ide u teretanu, da se vidi da vjezba.

  33. #433
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kolegice od moje kćeri se čude što njena mama kuha.
    Jer njihove mame ne kuhaju.
    Ni ne peku kolače.
    Pa sam ja tako jučer ispekla gomilu krafni koje je moja kći danas odnjela u školu kolegama.
    Tako da, djeca se uvijek nečemu čude, ali to nije mjerilo, niti je bitno.

  34. #434
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    bila je jako ponosna na mene kada su je starije kolegice iz kluba pitale da li joj mama ide u teretanu, da se vidi da vjezba.
    Eto vidiš Deaedi ...moji su jako ponosni i kad god imaju neku temu u vezi sporta u školi/vrtiću glavno im je pohvalit se s mamom (oni su ti koji me nagovaraju da otrčim i maraton ) uz to još imam i hospitacije pa me tete traže da djeci iz sinove grupe prezentiram tehnike trčanja i sl. Da mi je netko to rekao prije 10 godina, rekla bih mu da je lud

    Tanči super je i ovo za kuhanje/kolače, ja sam od onih koja baš ne radi kolače.

    ana i mamino zlato ne smiješ tako malo jesti i preskakat obroke, tijelo osjeća da je "ugroženo, u krizi" pa čuva zalihe.
    Kris dobro kaže a i linkani onaj članak je dobar.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.01.2017. at 08:42

  35. #435
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    kris, mene zanima koja je to terapija za inzulinsku rezistenciju i koje pokazatelje (osim što teško gubiš kile) moraš imati da bi te uzeli u obradu - ako nam želiš tu reći?

  36. #436
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    da, rekla bih, opasniji
    jer ih okružuje opsjednutost kilažom, mišićima i uterniranošću, a ne vjerujem da ih nadahnjuju žene u četrdesetima koje počinju vježbati zbog zdravstvenih poteškoća
    Još bih rekla da je bolje da razmišljaju o mišićima i utreniranosti nego o mršavosti i onim ispijenim hodajućim kosturima ko uzorima. Ja kad vidim te manekenke takvog tipa odmah pomislim na nezdrav način života (meni je pretjerana težina=pretjerana mršavost=nezdravo i jedno i drugo).

  37. #437
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    moram reći, pa brišem odavde: kada vidim koliko je lili zaljubljena u trčanje i s kojim žarom o svom trčanju piše meni se povazdan brk smije kad ju čitam

    pa tko protrčao uz nju, tko ne!

  38. #438
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    fascinantna mi je ta opsjednutost tijelom, kilazom, (zdravom) prehranom, izgledom, vjezbanjem, utreniranoscu ...
    ne samo tu na topicu, gdje god se okrenes - tema je barem jedno od ovoga gore nabrojanog ...
    Ja ne treniram, ne vježbam, ne hranim se zdravo ali živim više manje kako treba, puno se krećem i jedem malo. I imam malo kila i utrenirana sam. Da živim drugačije, sigurno bih vježbala i trenirala jer mi je važan status tijela, osjećaj zdravlja i snage. Meni je s druge strane fascinantna svaka žena koja zaboravi na sebe i na svoje tijelo i kojoj te stvari nisu važne. Ja sam dokaz da se ne mora ni pratiti prehrana ni sate provoditi u teretani ali onaj osjećaj kad si zadovoljan je jako važan. I baš suprotno od tebe, imam osjećaj da jako malo ljudi vodi računa o prehrani, o kretanju itd, pogotovo djeca, odnosno cure. Više sam stekla dojam da se trpaju smećem i onda nakon nekog vremena plaču i očekuju čudo, ili se preforsiraju i odu u drugu krajnost.

  39. #439
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Evo npr ja - cijelog sam se života bavila sportom. U stvari ne cijelog - nakon rođenja prvog djeteta sve je zamrlo. I nikako se vratiti starom. Odnosno nikako naći nešto što bi mi se stvarno svidjelo, i tako već godinama nisam baš fit kako bih htjela. A i svake godine dođe kila dvije viška.

    periodički se povremeno nečim i bavim, ali ipak nedovoljno. Definitivno nisam tip za dvoransko vježbanje niti jednog tipa - za mene su šetnje, bicikl, role, možda tenis ili neki grupni sport (što je teško uskladiti), trčanje nije za mene, i tak tapkam u mjestu - malo nekaj počnem, pa stanem - nema kontinuiteta .
    Jednostavno bih trebala raditi ono što cure na vježbačicama rade - naći si neke vježbe koje mi pašu i svaki dan posvetiti sebi pola sata i doma odvježbati

  40. #440
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Eto opet ovih " mrsavih " i " normalnih" koje su pogodili mrsavi geni.
    I uz zakljucak da se zene sa previse kila ne brinu o sebi i ne krecu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.01.2017. at 09:27

  41. #441
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    he he, ja znam dosta cura neidealne kilaže koje su tak gipke i spretne, ali tak neka po današnjim standarima "neidealnom" konstitucijom.

    A i istina je da ipak znam relativno malo (ako uopće ikoju) mršavicu koja puno jede.

    Trina, ti se možda zdravo hraniš, ali ak dobro pamtim, imaš drugu ovisnost - cigaretu. Tak da možda nama koji utjehu tražimo u hrani, treba ponuditi duhan. Uglavnom, svatko ima neku svoju slabost i teško je baš naći osobu koja vodi idealno zdrav život, s idealnim navikama.

    Sječćam se naših studentskih dana kad smo se zezale da je alkohol najbolja dijeta. Obliješ se tak da ti je zlo, pa tri dana niš nemreš jesti. I evo ti idealne kilaže

  42. #442
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne treniram, ne vježbam, ne hranim se zdravo ali živim više manje kako treba, puno se krećem i jedem malo. I imam malo kila i utrenirana sam. Da živim drugačije, sigurno bih vježbala i trenirala jer mi je važan status tijela, osjećaj zdravlja i snage. Meni je s druge strane fascinantna svaka žena koja zaboravi na sebe i na svoje tijelo i kojoj te stvari nisu važne. Ja sam dokaz da se ne mora ni pratiti prehrana ni sate provoditi u teretani ali onaj osjećaj kad si zadovoljan je jako važan. I baš suprotno od tebe, imam osjećaj da jako malo ljudi vodi računa o prehrani, o kretanju itd, pogotovo djeca, odnosno cure. Više sam stekla dojam da se trpaju smećem i onda nakon nekog vremena plaču i očekuju čudo, ili se preforsiraju i odu u drugu krajnost.
    Slažem se sa Trinom, meni se čini da ipak manji dio populacije vodi računa o prehrani i kretanju, i o zdravom životu općenito.

    E sad, rekla bi da je istina da je (barem u mom slučaju) primarna motivacija bila da održim neki, po mojim kriterijima, zadovoljavajući izgleda tijela, tj. formu. Da sam čekala zdravstvene razloge da se pokrenem, možda bi i dalje sjedila na fotelji i jela čips u 23h navečer, jer eto nisam imala nekiv većih zdravstvenih problema. Ne znam zašto bi taj motov bio loš, ako ima samo benefite, i one estetske i one zdravstvene. Vjerojatno se može razviti neka nezdrava opsjednutost u tome, ali to se može razviti i kod svih aktivnosti, zanimacija i hobija. Ne vjerujem baš da kod žena od 35 ili 40 + baš može doći do opsesije, ako ništa drugo onda radi nedostatka vremena. Jedva uhvatim 3x1h da odem u teretanu, ne vjerujem da baš može otići u krivom smjeru.

  43. #443
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Eto opet ovih " mrsavih " i " normalnih" koje su pogodili mrsavi geni.
    I uz zakljucak da se zene sa previse kila ne brinu o sebi i ne krecu.
    joj, briga te, šta se sekiraš.

    ja sam svoju lekciju svih lekcija naučila kad sam prestala misliti da sam odgojila dijete koje se lako odgaja, a ne rađa.
    neki nikad ne nauče nego misle da su neke stvari isključivo njihova zasluga, šta ćeš.

  44. #444
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    he he, ja znam dosta cura neidealne kilaže koje su tak gipke i spretne, ali tak neka po današnjim standarima "neidealnom" konstitucijom.

    A i istina je da ipak znam relativno malo (ako uopće ikoju) mršavicu koja puno jede.

    Trina, ti se možda zdravo hraniš, ali ak dobro pamtim, imaš drugu ovisnost - cigaretu. Tak da možda nama koji utjehu tražimo u hrani, treba ponuditi duhan. Uglavnom, svatko ima neku svoju slabost i teško je baš naći osobu koja vodi idealno zdrav život, s idealnim navikama.

    Sječćam se naših studentskih dana kad smo se zezale da je alkohol najbolja dijeta. Obliješ se tak da ti je zlo, pa tri dana niš nemreš jesti. I evo ti idealne kilaže
    He he he, dobar...

    Aliiii kad smo već kod alkohola, ne treba zanemariti da i ona čaša vina nakon večere/nedjeljnog ručka ima svoje kalorije. I to ne baš zanemarive.

  45. #445
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Eto opet ovih " mrsavih " i " normalnih" koje su pogodili mrsavi geni.
    I uz zakljucak da se zene sa previse kila ne brinu o sebi i ne krecu.
    Nažalost, to su paušalni zaključci. Da žene koje vježbaju, trče, zdravo se hrane su opsjednute izgledom i pločocama, a one sa prekomjernom težinom da se ne brinu o sebi. Tako su površni dojmovi obje strane. A niti jedan dojam nije istinit.

  46. #446
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost, to su paušalni zaključci. Da žene koje vježbaju, trče, zdravo se hrane su opsjednute izgledom i pločocama, a one sa prekomjernom težinom da se ne brinu o sebi. Tako su površni dojmovi obje strane. A niti jedan dojam nije istinit.
    Pa da, tako nekako.

  47. #447

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Joj, ja moram priznati da mi je primarna motivacija da pazim na količinu hrane upravo izgled

    E sad, koliko sam zbog toga površna-vaka-naka, nije da me muči nešto.

    Najveći BMI bio mi je 24 i to na meni fakat izgleda debelo
    Normalna sam s 20-20.5 i to je to.

    Nemam veliku mišićnu masu, mišići su teži pa ne želim reći da druge žene moje dobi (46) s BMI od 24 nužno izgledaju debelo itd., ali to je fakat za mene tako.

  48. #448
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ana, vratila si jer se u "zoni" ne moze zivjeti
    Za rezistenciju sam imala "srece" da je endica imala iskustva i shvatila sto joj pricam. Pocelo je valjda u trudnoci (gestacijski dijabetes) koji se hranom nije dao kontrolirati. Ujutro bi relativno sve bilo ok a popodne ako bih pojela snitu kruha, red cokse, pecivo itd imala bih lupanje srca, opci umor, magla u glavi. Sa time da mi se u zadnje vrijeme pocelo dogadati i u prvom djelu dana.Znaci od male kolicine "krive" hrane, rusvaj. Naravno pocela sam izbjegavati sve to. sredila prehranu, pocela vjezbati/trcati tumbala se tako preko godinu dana jedva 13 kg skinula i onda stop i ne mrda, nikome nista jasno kao stitnjaca je kriva, smanji stres, nemoj ovo nemoj ono, kalorijski deficit, pojacana potrosnja ja sve radim a ne mrdam niti grama. Bila sam uvjerena da su mi nalazi ok jer nema referentnih vrijednosti i da osim deficita d vitamina mi nije nista.
    Dobila sam gluchopage xr(metformin) i zainatila se na svim frontovima, prvo sam provjerila kolicine hrane koje jedem i regulirala(radi se o 30-50 g sto sam si eventualno vise stavljala, sniti kruha itd...nista strasno )vecera mi je proteinska, tipa 2 jaja i povrce,meso i povrce itd... imam 6 obroka jer idem kasno spavati, slatko jedem 1x tjedno i to kao nedjeljni desert tipa tanka kriska torte, nemam problema sa kontrolom niti sa zudnjama. U 2 dana vaga je odmah pala za 1,4 da bih u 12 dana bila opet na pocetnoj, znaci niti grama nisam izgubila ali ne odustajem jer se osjecam dobro.

  49. #449
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku

    Nemam veliku mišićnu masu, mišići su teži pa ne želim reći da druge žene moje dobi (46) s BMI od 24 nužno izgledaju debelo itd., ali to je fakat za mene tako.
    Ne može netko s BMI 24 što je zdrava težina po tim tablicama, izgledati debelo. Može izgledati 'oblo' odnosno imati obline, ali baš da izgleda debelo, teško. Sve u tom rasponu od 20-25 je u redu, samo ovisi tko šta voli.

    Smatram da smo mi žene ipak prekritične prema sebi, pa i one najmršavije će se primiti za kožu na trbuhu i reći pogle mi špek.
    Tek s nekih 32-33 sam shvatila da ja nisam i nikada neću biti mršavica, da sam ja žena s oblinama, da imam i cice i guzu i da bih da sam živjela 60-tih bila idealnih proporcija .

  50. #450

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Može, može
    Nisam uopće prekritična
    Nisi me vidjela, ali to stvarno jest debelo za mene

    70 kila na 170 cm. NE kažem da je za druge tako, godforbid.

Stranica 9 od 57 PrviPrvi ... 789101119 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •