Stranica 5 od 15 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 730

Tema: Prvašići 2017/18

  1. #201
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Moj je. Doktorica mu je rekla "povuci pišu". Sam je skinuo gaće i povukao. Komentirala je samo "to još nije do kraja, treba još vježbati". Al s obzirom sto smo prosli s pisom koji se nije prevlacio niti malo, mi zadovoljni i s tim sto je uspio. Vjezbali smo dosta mjesec i nesto prije pregleda.

  2. #202
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Vi koji ste obavili pregled...jeste imali "pregled vanjskog spolovila" ?
    da, isto kako i kod Bubilo...
    morao je sam prevući, kod nas je sve ok...

  3. #203
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Meni je malo bedasto da se skida i pokazuje spolovilo...to ionako redovno radimo kod pedijatra u sad jos dodatno kod nepoznate doktorice. Malo je to meni neugodno i neprihvatljivo i iznenadjena sam...

  4. #204
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja sam to znala vec godinama, da ce tamo morati prevuci... Naime, moj malac se godinama s tim muči, ništa mu se nije prevlačilo, i nas je pedijatrica stalno "plašila" s tim da cemo do škole to morati riješiti jer se to gleda na pregledu... Ne znam sto bi se dogodilo da nije prevukao kao sto npr. zadnjih godina kod pedijatrice nije, ali eto, očekivala sam to...
    I druge mame iz vrtica su ocekivale, i pisalo nam je u uputama koje smo dobili pred pregled.

    Ali to traje par sekundi, i on sve sam napravi, pred roditeljem. Moj je neko vrijeme bio sam unutra, prvo sa sestrom, pa s dr. I onda su pozvali mene i onda je skinuo gacice (izmedju ostalog).

    A zasto te to cudi? To je sistematski, skroz gledaju dijete, i tijelo, i svu medicinsku dokumentaciju koju ima... I sve drugo sto je radio tamo, je prije pregledavano kod pedijatrice ili drugih specijalista. I prije nego sam ja usla skinuo je majicu, mjerili su mu tlak, slusali srce, pluca...

  5. #205
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moja J. je pogotovo s obzirom na to kakva ona je bila šokirana tim pregledom (iako smo joj objasnili i znala je otpilike šta ju čeka). Bila je ljuta i povrijeđena i danima se nije mogla oporaviti od toga. Ni dan danas ne smijemo spomentui pregled kod školske liječnice.
    Mene ljuti i smeta što se već desetinama godina nismo pomaknuli s mjesta pa da znamo da postoje djeca koja su drugačija, osjetljivija, emotivnija, neka i s određenim poteškoćama pa da im se pristupi možda na drugačiji način, da se možda ne odradi pregled spolovila kod školske liječnice, ako može npr. pedijatar koji prati dijete od rođenja napisati da je sve u redu.

  6. #206
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Moja J. je pogotovo s obzirom na to kakva ona je bila šokirana tim pregledom (iako smo joj objasnili i znala je otpilike šta ju čeka). Bila je ljuta i povrijeđena i danima se nije mogla oporaviti od toga. Ni dan danas ne smijemo spomentui pregled kod školske liječnice.
    Mene ljuti i smeta što se već desetinama godina nismo pomaknuli s mjesta pa da znamo da postoje djeca koja su drugačija, osjetljivija, emotivnija, neka i s određenim poteškoćama pa da im se pristupi možda na drugačiji način, da se možda ne odradi pregled spolovila kod školske liječnice, ako može npr. pedijatar koji prati dijete od rođenja napisati da je sve u redu.

    Ne kažem da ne postoje i oni koji pristupe na drugi način, jer postoje. Mi smo eto naletili na liječnicu da sam imala osjećaj da sam zakoračila u 70-te godine prošlog stoljeća pa mi je ostao poprilično gorak okus.

  7. #207
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Slažem se mitovski
    To mi je totalno glupo i nepotrebno
    Evo, moj ima problema s prevlačenjem te kožice i već je dovoljno istraumatiziran mojim tjeranjem da vježba i maže.
    I ok on to sad prevuče ali ga ipak nekad zaboli.
    Nema šanse da ga na sistematskom tjeram na to (pogotovo kad razlog ne postoji, nego samo kućica valjda u koju treba stavit kvačicu)
    Kaj ga neće pustit u školu zbog toga LOL?

  8. #208

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Moj ne prevlaci niti ne vježba, na sistematskom mu je naravno to vidjela, ja sam rekla da se kod nas ne prevlaci i gotovo. Doktorica je skuzila da meni nece objasnit pa je objašnjavala njemu, jer zna da je autoritet djetetu. Pa je on jadan valjda probao sam, pa mu se upalio sto se nikad prije ni poslije nije, pa sam zabranila opet. I, ide u školu naravno :lol. Na sistematskom u petom ista stvar, napisala mi poruku da dodje u ambulantu naknadno, nikad nije dosao, cao bok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #209
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Obavili smo testiranje u skoli jos ljecnicki....ajme rascmoljila sam se kad je rekla upisani smo sluzbeno

  10. #210
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Moj je reko da nije morao skidati gaće, u biti unutra je bio sam nekih 10minuta,ja bila posle skupa s njim još pet. Doktorica pitala samo za neke specifičnosti kod njega jer je imala hrpu kopija njegovih nalaza. Cijepljenje samo polio.

  11. #211
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    A jel ja mogu pitat zasto je to bitno? Nemam sina nego malu curicu, da mi objasnite zasto se to gleda, cisto jer mi nije jasno.

  12. #212
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Gledaju ocito deckima zbog kozice. Nas ceka pregled iduci tjedan i odlucila sam odbiti taj dio pregleda. Ne zelim stres ni sebi ni njemu a radi se o pregledu za skolu i jako se veseli svim tim aktivnostima...a ovo mi je suludo.

  13. #213
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Dečko veli da se nije morao skidati, curu je prije pet godina skinula, mala je sakrila bombon u gaće i sjećam se da me zaprepašteni doktorica zvala

  14. #214
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    ispada da mnogo njih ne zna slovkati, svima manje više iz grupe je rečeno da to uče doma.

  15. #215
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Naše tete u vrtiću su što se tiče takvih stvari odradile lavovski posao i skidam im kapu. Školska pedagagogica je bila fascinirana klincima iz grupe, tete su baš puno, puno radile da ih dobro pripreme za školu.

  16. #216

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ispada da mnogo njih ne zna slovkati, svima manje više iz grupe je rečeno da to uče doma.
    Nisam još čula da se ispituje slovkanje....

  17. #217

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam još čula da se ispituje slovkanje....
    Jedno, mislim drugo pišem

    Na slogovanje sam mislila........

  18. #218
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Baš slovkanje prvo veli ispitivač slovo po slovo, pa dete mora reći riječ, pa veli riječ a dete mora odslovkati

  19. #219
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    to su sinteza i analiza koje su preduvjet čitanju

  20. #220
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    To su vaši radili u vrtiću?

  21. #221
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Moj nije to radio u vrticu, nego mi je netko to spomenuo kad sam rekla da čita, pa sam se ja malo igrala s njim s tim doma.

    Jednostavnije riječi zna i sastavit i rastaviti, ali npr. "radijator" (što su mi naveli kao tipičan primjer da se ispituje) uvijek fula.

    A zapravo me to zbunjuje sto se to smatra preduvjetom čitanja, jer on odavno pročita što god vidi ispred sebe. Možda zapravo nešto i čita "napamet" (zaključi koja je riječ prije nego pročita do kraja), pa je to valjda ta razlika izmedju čitanja i preduvjeta sinteze/analize koja mu ne ide baš bez pogrešaka.

    Njega zapravo nitko "nije učio" čitati. U vrtiću su učili slova konstantno, pa opet ne znaju svi u grupi čitati. Doma često čitamo slikovnice, a opet ga nitko nije "tjerao/učio" da čita... On je to nekako sam počeo.

    A općenito nam je stručni tim u vrtiću rekao da im "u školi baš nije drago" kad neka djeca već znaju, da se u školi ne očekuje da dodju i znaju čitati, rastavljati... Ali da ipak postoje razlike medju djecom i ima onih koji barataju slovima sa 4 god. i onima koji sa 7 ne barataju... I što je tu je.

    Mislim da prije skole ni ne trebaju to znati.

  22. #222
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Baš me začudilo Jelena da su vam rekli da vjezbate. Kod nas su opusteniji oko toga da treba neko nuzno predznanje za skolu. Upravo suprotno, kao vazniji je emocionalni dio.

  23. #223
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    To su vaši radili u vrtiću?
    ovo jako puno ovisi o tetama koliko su spremne raditi s djecom...
    naše su to radile s klincima (i sad s malcem i druge tete prije par godina s kćeri)...
    I. mi je u miješanoj grupi, ima 6 predškolaraca (od toga ih 4 ide u školu, 2 je odgođeno), tete sve stignu

    također,mama i sestra su mi teta u vrtiću, to isto rade sa svojim grupama

  24. #224

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    BB, znatiželjna sam, za koju ste se školu na kraju odlučili?

  25. #225
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    i moj zna riječi do 4 slova slovkati, ali recimo fotografija i slične koje su bile na ispitu ne zna, neke zna dio pa dio fula. opčenito to nisu radili, i vidim da je skoro svima rečeno da vježbaju bar oni koji bi trebali u našu školu ići, navodno jedna cura je pod velikim upitnikom za školu, tj. čekaju da se iz škole jave jel će ići uopoće ovu godinu u školu, i baš njena mama mi je to prva spomenula. posle i mnogo njih.

  26. #226
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    To su vaši radili u vrtiću?

    I to i puno drugih stvari. Tete su stvarno uložile ogroman trud i bile pri tome vrlo kreativne. Strahovito puno stvari rade, jako su ih puno toga naučile. Djeca su na zavidnoj razini predškolskog znanja. Ne znaju svi čitati, ali skoro svi su usvojili sintezu i analizu a to su predčitalačke vještine.

    Nedavno su imali nastup (folklor) kao grupa pred uzvanicima iz grada, žene iz ministarstva su tražile da dođu u njihovu grupu vidjeti kako i što tete rade jer su kako su rekle bili na razini 3.r OŠ.
    Inače, to je grupa koju imate prilike čuti na Anteni :D
    Ogroman trud teta i sutra imamo završnu i već svi mi roditelji pripremamo pakete maramica jer su tako divna i složna grupa i toliko su toga naučili u vrtiću da je to milina.

  27. #227
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    i mi imamo sutra završnu

  28. #228
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i moj zna riječi do 4 slova slovkati, ali recimo fotografija i slične koje su bile na ispitu ne zna, neke zna dio pa dio fula...
    Na kojem ispitu?
    Testiranju za školu?

  29. #229
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    BB, znatiželjna sam, za koju ste se školu na kraju odlučili?
    Pa jos je više od 2 tjedna do upisa, imamo još vremena!

    Kao odlučili smo, ali kao i sve nam je još u zraku . Zapravo, kako tražimo nekretninu, prodajemo i kupujemo auto, a usput sam i ja u 39. tjednu trudnoce, "cijeli nam je život u zraku" .

    Dosta sam navijala za skolu koja mi je blize starcima i vrticu od male, i malac je htio u nju. Al kako pripadamo u drugu skolu tamo smo isli na testiranje i malac je 2 sekunde nakon testiranja rekao da on ipak zeli u tu skolu... Okrenula sam mu razloge naglavacke, i zakljucila da nema lose argumente. A i tata mu je bio sretan jer je on navijao za tu skolu.

    Kako istovremeno gledamo nekretnine, upikirali smo 2-3 u krugu od 5 do 10 min pjesice od te skole, pa se nekako sve cini da sjeda na mjesto.

    Osim sto jos nismo spremni skociti i zakapariti nista od toga, al cini se da cemo ga upisati u "bolju" skolu, onu drugu vise nitko u kuci ni ne spominje.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 23.05.2017. at 13:41

  30. #230
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Na kojem ispitu?
    Testiranju za školu?
    da u školi na testiranju

  31. #231
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Bas zanimljivo kako se skole razlikuju...

    Kod nas je taj dan bilo 6 djece na testiranju, svi su usli u isto vrijeme, mi roditelji cekali skupa. Kako je koje dijete bilo gotovo, izlazili su van i govorili roditelji neke stvari s testiranja. Nase su pitali prepoznaju li slova, a za mog se cudila da zna procitati i LJ i NJ i da je sve rijeci znao pročitati, dok su drugi znali samo neka slova prepoznati. O rastavljanju ni rijeci.

    Valjda je do kvarta .

  32. #232
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Kod nas je taj ispit jedan na jednog. Za to vrijeme roditelj ispunjava neki upitnik, za koji sam morala upotrebit i Google, jer mi na prvu nije pali na pamet o čem se radi u jednom pitanju. Ispit za male je bio usmeni, samo su trebali još nekaj nacrtati usput . ist nisu trebali čitati, nego odgonetavati
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.05.2017. at 06:02

  33. #233
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    djiiiiz, ja se nisam sjetila gugla, pa sam ostavila prazno jedno pitanje u tom upitniku

    naše vrtićke tete su iznimno dobre, puno se radilo s djecom, ali na način da oni sami nisu imali neki osjećaj da se nešto "mora" i da se "uči" - oni su sve kroz igru
    mislim da sva djeca znaju sintezu i analizu, uglavnom svi čitaju i većina ih i piše

    kad su bili na šetnji do škole i u jednom 1. razredu (gdje su ih klinci dočekali sa nacrtanim čestitkama na polasku u 1. razred i svi su bili oduševljeni, a moja K. čuva Markovu čestitku na stolu ), učiteljica im je pričala što će sve raditi u školi i onda ih je ispitivala što sve znaju, pa se jaaaako iznenadila da kao cijela grupa su jako napredni i da znaju više nego druge generacije

    moja se svejedno još uvijek pomalo boji, žao joj je što se rastaje od teta i većine razreda i nije preoduševljena polaskom u školu

    vjerujem da će sve sjesti na svoje mjesto čim krene i znam da je spremna, ali s njom mi je teže nego sa najstarijim

  34. #234
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Gdje ćete kupiti knjige i kada?

  35. #235
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Kaj se ne dobivaju knjige "od gradonačelnika"?

    Sori mašnica ako nisi iz Zagreba, zapravo nemam pojma je l to nešto trajno i svi i uvijek u ZG dobivaju..., ali nisam jos o tome razmisljala. Ako se ne dobivaju, kupit cu ih tek u 9.mj. nakon prvog roditeljskog. Zar nije da knjige nisu univerzalne, nego nastavnici biraju izmedju razlicitih izdavaca?

  36. #236
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje ćete kupiti knjige i kada?
    treba vidjeti u školi koje knjige uopće trebate
    jer profesori, odnosno učitelji sami biraju izdavače
    tako da to svakako trebaš pitati u školi
    a inače puno ih ima preko internet prodaje, neke već omotane, neke bez omota, sve ovisi

  37. #237
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje ćete kupiti knjige i kada?
    Preko e-kupi, negdje do polovice srpnja ću naručiti.
    e-kupi ima popise izabranih udžbenika za sve škole.

  38. #238
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Popis odabranih udžbenika naći ćete na web stranici škole.

    Ja ipak ne bih čekala rujan, može se desiti da se neki udžbenik čeka nekoliko dana pa da dijete bude na nastavi bez ičega.

  39. #239
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Rekli su nam u školi da su iste kao i prošle godine. Nisam u Zg tako da nista od besplatnih...cca 63okn + biljeznice

  40. #240
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Ako imaš kojeg susjeda koji je prošle godine iso u prvi pitaj možda tu da proda ono kaj se može iskoristiti, knjiga iz prirode, glazbenog i vjeronauka, sve drugo je većinom radno. Možda ćete imat u skoli/selu razmjenu knjiga

  41. #241

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ako imaš kojeg susjeda koji je prošle godine iso u prvi pitaj možda tu da proda ono kaj se može iskoristiti, knjiga iz prirode, glazbenog i vjeronauka, sve drugo je većinom radno. Možda ćete imat u skoli/selu razmjenu knjiga
    Da, nažalčost većina su radne i već ispunjene, ali barem nabaviti ove koje su iste i mogu se koristiti, pa makar to bilo samo par knjiga, opet je ušteda. Nema smisla kupovati nove ako možeš kupiti polovne i uštediti.

  42. #242
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    danas u školi službeno potpisali upisnicu!
    na kraju će biti tri prva razreda, svi boravak

  43. #243
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    I mi potpisali navodno 140klinaca,mada je to meni malo puno, a kao samo iz našeg vrtića ne idu njih 17j školu, a najmanje 5klinaca iz naše grupe ne ide ni u našu školu, kao puno ih je navodno pisalo njemački, to bi i mi. Sve će se vidjeti zadnji vikend pred skolu

  44. #244

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    jelena, u koju školu idete? Pos ili Tituš?

  45. #245

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    pitam jer smo mi u Titušu, a nikako ne želimo njemački...

  46. #246
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    jelena je u pos-u

  47. #247
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    a zakaj ne njemački?


    velim veliki klinac je slučajno upao u prvu generaciju kad je počeo njemački, klinku sam stavila namjerno u njemački, a i klincu sam pisala njemački, a navodno da ih se jako puno javilo za njega, ali kaj dobimo dobimo.
    usput andiko kaj ti nisi Kovačić?

  48. #248
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Malo mi je hitno, jerbo kasno palim. Na papiru za upis mi piše da kos školske idem s nalazima krvne slike i urina za koje ne treba uputnica. I sad ja nemam pojma kako da to zapravo napravim. Gdje trebam otici s malom? Uopće se ne sjećam tog dijela iz priče s dečkima.

  49. #249
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Malo mi je hitno, jerbo kasno palim. Na papiru za upis mi piše da kos školske idem s nalazima krvne slike i urina za koje ne treba uputnica. I sad ja nemam pojma kako da to zapravo napravim. Gdje trebam otici s malom? Uopće se ne sjećam tog dijela iz priče s dečkima.
    U dz gdje je djetetov pedijatar/obiteljska , a pretpostavljam i skolska. Oni automatski posalju uputnicu od predskolaca ( to napravi skolska za svako dijete sa popisa). Ponesi urin od kuce.
    i ne vjerujem da mala vec ide u skolu !!!!!
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.06.2017. at 17:26

  50. #250
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Malo mi je hitno, jerbo kasno palim. Na papiru za upis mi piše da kos školske idem s nalazima krvne slike i urina za koje ne treba uputnica. I sad ja nemam pojma kako da to zapravo napravim. Gdje trebam otici s malom? Uopće se ne sjećam tog dijela iz priče s dečkima.
    Ideš u onaj mali dječji laboratorij na Poliklinici i kažeš da je to za upis u školu. Možda jedino da nazoveš školsku i pitaš ima li ona neki rezervirani termin jer nama su rekli točno kojeg datuma da odemo.

Stranica 5 od 15 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •