Stranica 497 od 581 PrviPrvi ... 397447487495496497498499507547 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 24,801 do 24,850 od 29027

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći

  1. #24801
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    757

    Početno

    Željkica, meni su baš negdje u tim tjednima nestali simptomi, znam da sam tu pisala sva u panici.
    Nakon par dana se sve vratilo, a povraćanje me pratilo negdje do 25 tt

  2. #24802

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Evo mene s pregleda. Bilo je cudesno cuti bebu kako se pomice i otkucaje. Dr kaze da je sve u redu. Beba je po uvz 35 tj i teska je 2600g

  3. #24803
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Otkrila sam otkud proljev. To mi se dogodilo kad sam bila u stimulaciji - samo je tad bilo od antibiotika - zeznulo mi floru i faunu u crijevima, to je u pitanju. Tad sam izgubila 3 kg nabrzaka mislim da je ovaj put taj posao "obavio" Heferol. Do danas nisam zavrsavala na wcu odmah poslije jela, sad jesam, tak sam skuzila. Vidjet cu sta ce dr.reci, ali vise me to brine od kontrakcija, jer se sjecam kako sam bila iscrpljena, stagod pojela - samo bi izaslo.
    Anka super za pregled!
    Posljednje uređivanje od Sybila : 23.05.2017. at 12:02

  4. #24804
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    757

    Početno

    Anka91, super za pregled!

    Sybila, sretno danas kod dr, vjerujem da je sve ok!

  5. #24805
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Sybila sretno danas
    Bit ce sve ok, ja kontrakcije imam sa jednim i sve mi je teze tako da je to kod tebe potpuno razumljivo. Drzi se, jos malo u komadu

    Anka odlicno za pregled. Nadam se da si sada mirnija.
    Beba ti premasila moju za pola kg, bit ce to veliki decko!

  6. #24806

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Sybila, sretno na pregledu!

    Zeljkica, ja sam cak par dana pauze znala imati od mucnina i umora pa me isto panika hvatala, al sve se to uvijek u konacnici vratilo "u stilu"

    Sad sam u 16tt, mucnine su se smanjile, ali ima dana kad se vrate punom snagom, evo bas je danas jedan od tih dana

  7. #24807
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Uglavnom, sve super

    Oboje su glavom dolje, guraju se tko bi bio blize izlazu - zato mi razvaljuju kukove. Proljev je od heferola, tak i dr.misli, dobila sirup. Moj cerviks nije faziran kontrakcijama, 4.5cm, t oblik i ne mrda. Od pocetka trudnoce do sada dakle je pao za pol cm.
    Bebe su se ujednacile, nasle se na sredini - oboje su mjerama par dana manje od tt, oboje imaju po procjeni oko 1350 g.
    Lupali dr.dok je pokusavao raditi uzv zbog toga, a i zbog tih misica napuknutih me boli dosta kad je radio uzv pa nije istrazivao tko je s koje strane.

    Rekao dr.da moram malo vise mirovati, ali da sve izgleda super i da se ne brinem.

  8. #24808
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Ma bravo, sve po skolski jos malo pa finale Sybila!
    Nisam pohvatala, od kad pijes Heferol?

  9. #24809
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Narancice, bude se ostvarilo kak si rekla - ja cu do termina lagano i nije to uopce lose!
    Taman mjesec dana pijem heferol - prvo bile mucnine, pa sam ga pila drukcije, a ovih zadnjih cca 5dn proljev, valjda je sad ubio i donji dio probavnog trakta. A inace sam jedino heferol podnosila vidjet cemo sad sa sirupom.

  10. #24810

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Drage zene ako je sad koja voljna nek mi pomogne sa par savjeta. Kako mi je ovo prva beba i termin se blizi ja sam sve zbunjenija. Na predavanju nam je pedijatrica savjetovala bebu ne kupati prvi mjesec,samo ju brisat blaznicama. Vlazne maramice ni slucajno, gaza i topla voda. E sad meni nije jasno sta uzeti za prve dane koju kozmetiku? Za guzu sam odlucila koristit pavlovicevu a sta je kad obrisem bebu treba li se ostatak tjela s cim mazati ili ne?

  11. #24811
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam koristila samo bademovo ulje, ono čisto, iz ljekarne. To mi preporučila i patronažna. Kupali smo ga čim je pupak otpao, isto u vodu samo par kapi bademovog ulja
    I meni je za guzu bila puuno bolja jgl krema

  12. #24812
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ne treba ti nikakva kozmetika
    voda i par kapi ulja, ja isto koristim bademovo cisto
    za guzu imam weledinu kremu (prirodna kozmetika) i bepanthen ako se zacrveni
    Posljednje uređivanje od Ginger : 25.05.2017. at 11:25

  13. #24813

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Sybla, bas mi je drago da je sve ok, sad laganini do kraja! Bas me raduje kad vidim blizanacke da idu polako prema finishu
    Anka, ni ja nisam koristila nikakve posebne kremice, s tim da smo mi za kupanje znali kombinirati par kapi maslinovog ulja a guzu tu i tamo s kamiliciom (oprezno jer isusuje kozu). Ni dan danas (5 god) ga ne mazem nikakvim kremicama, koza mu je savrena kakva je, a ja imam averziju prema kozmetickoj industriji Cak ni kreme za sunce ne koristimo, ako bas mora izaci kad je sunce (a uglavno ljeti izmedju 11 - 17 h nije na suncu), onda radje roba sa zatitnim faktorom.

    meni je danas 10+6, sljedeci petak pregled na tocno 12 tt i jedva cekam da to prodje! Zadnjih nesto dana se sve bolje osjecam, nisam vise puno pospana a mucnine koje su bile tu i tamo vise skoro pa i nemam. Ne znam dal da se radujem ili grizem
    Kako se vi ostale cure od 10 do 12 tt osjecate?
    mantram do 12tt, to mi je i u prosloj trudnoci bio magican prag, a jos tada prestaju utrogestani i fragmin

  14. #24814

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ovan, bas lijepo da se ta 3mj blize kraju.. normalno je da se simptomi smanjuju..uvijek je tako prema 12.tjednu..ali se nemoj iznenaditi ako te opet operu za koji dan
    Meni su znali skroz nestati pa bi onda neocekivano sama od sebe povratila

  15. #24815
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ovan, uskoro ce ti nalet energije i snage koje dolaze s 2.tromj., kako sam bila sretna kad je doslo to razdoblje uzivaj do 3.tromj, obavi sto vise mozes.

    Pitanjce -gotova sam s pregledima kod svog soc gin, poslana u trudnicku amb. Narucena sam tek 29.6., dakle za mjesec dana, tad cu bit 34tt. Jel vam se to cini predugo ili ok?

  16. #24816
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Sybila, za blizanacku trudnocu, po meni je to predugo
    Jesi rekla da su blizanci u pitanju?

  17. #24817
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Sybila, za blizanacku trudnocu, po meni je to predugo
    Jesi rekla da su blizanci u pitanju?
    Da, narucena sam po povijesti bolesti.
    Zvala sam sad svog gin., sestra misli da je ok, a ako budem nesigurna ili ak nekaj ne bude ok, da odem na hitnu. Ja razmisljam da odem mozda privatno za 2 tjedna.

  18. #24818
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    svakako odi privatno za 2 tjedna
    ja bih tako

  19. #24819
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Cure,danas sam 14+6.tt jos uvijek ponekad osjetim pikanje u predjelu maternice ili jajnika.
    Evo par dana nisam nista osjetila i sad osjetim,par puta propikne i prestane.
    Sutra je uzv i jedva cekam:')
    Drzite nam fige
    Jel imala koja takav slucaj?

  20. #24820
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Krivo sam napisala 13+6.tt

  21. #24821

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Da! Naravno! Pika me jos uvijek

  22. #24822
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Pozdrav svima! Konacno sam otkrila gdje se družite posto nema vise trudnickih kruzoka na Rodi. Tek sam saznala da sam trudna pa bi vam se pridružila.
    Poseban pozdrav Zibby, koliko smo se vec puta družile među trudnicama?

  23. #24823
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Eci cestitam!!!

    snelly uvijek ce te nesto pikati, probadati, cukati, stezati....

  24. #24824
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Pozdrav Eci
    Cestitam

  25. #24825

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Draga Sybila koliko sam ja citala za blizanacke maksimalno je svaka 2 tjedna, a do tog tt kad je tebi pregled znaju i hospitalizirati. Ja ne bi cekala, barem na ctg kod svoje doktorice.
    Ja sam vec jucer popodne jezik pregrizla, zaspala cim sam dosla s posla i mucnina me satrala sljedeci put me lupite s necim kad se budem "zalila" kako mi je dobro

    Eci, dobro nam dosla!

  26. #24826
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Poslala sam mail gdje privatno radi ova dr.koja će me i u bolnici voditi, pa čekam da mi odgovore. Ma meni je 2 tjedna ok, češće bi mi ipak bilo prečesto. Ne spominji riječ na h! :D U bolnicu planiram otići tek s trudovima

    eci, dobrodošla!
    snelly, sve to normalno sretno danas na UZV! btw. kad si ti već stigla do 13tt? leti vrijeme...


    ps.ginger kad ti misliš staviti drugi ticker za upsićku? ja stalno gledam koliko ona ima, a tamo samo piše da si trudna već 44 tjedna
    Posljednje uređivanje od Sybila : 26.05.2017. at 09:27

  27. #24827
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Sybila kad se dokopam kompa
    tipkam s mobitela pa ne mogu
    ima 5 i pol tjedana
    nisam apdejtala ni trecoj curki, a od rodjendana je proslo 4,5 mjeseca, he he

  28. #24828
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Aaah kod mene jutros opet crveniji iscjedak nego što je bio zadnjih 5-6 dana. Taman bude mir, ponadam se kraju i onda opet

  29. #24829
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Sybila,danas smo ravno 14.tt bas vrijeme leti
    Evo bas cekam uzv,nadam se da ce htjet napravit ova moja socijalna jer joj na vratima pise da po zakonu se ima pravo na samo 3 uzv.....

  30. #24830
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Aaah kod mene jutros opet crveniji iscjedak nego što je bio zadnjih 5-6 dana. Taman bude mir, ponadam se kraju i onda opet
    Vrci,jel ti strogo mirujes?
    Kaj dr kazu od kud ta krvarenja stalno?jel hematom u pitanju ili?
    Nisam zapamtila,koliko si sad trudna?

  31. #24831
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Danas sam 8+1. Hematoma nigdje nije bilo, niti na uzv nikakav razlog krvarenju. Rekli su umjereno mirovanje. Jedino što malca odvezem u vrtić, pokupim ga, i većinu dana il ležim il polusjedim. Eventualno malo budem vani
    Dr se ne zabrinjava, za sad

  32. #24832
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Joj, Vrci, i dalje? Uf...A očito će trajati, ali bude ok sve. Koliko sad brojiš tjedana?
    edit: aha, već si rekla dok sam ja bila u tipkanju. vjerujem da bude ok i kaj je najbolje- mislim da nikad nećeš saznati uzrok. kad će sljedeći uzv?

    Ginger, ja imam osjećaj pak da je prošlo puno više od 5,5 tj, vidiš, zanimljivo.
    Posljednje uređivanje od Sybila : 26.05.2017. at 10:17

  33. #24833
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Snelly, ako su samo 3 uzv pokrivena, ne znam samo kojim magičnim moćima moj gin pokriva uzv svaka 4 tjedna nadam se da bude uzv napravila.

  34. #24834
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    05.06. mi je uzv. Da, i ja mislim da neću saznati uzrok, ali svejedno živcira. Baš je sad neko vrijeme bilo lijepo čisto

    I moja soc.gin se ne drži pravila o 3 uzv u trudnoći, zapravo rijetko koga čujem da mu gin tako radi

  35. #24835
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od snelly85 : 26.05.2017. at 11:17

  36. #24836
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Evo me curke,napravila je uzv
    Malac je super
    Vrci,onda je sigurno sve ok ako se dr ne zabrinjava....samo se opusti,znam da je tesko ali posto sve drugo lijepo napreduje bit ce sve ok

  37. #24837
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Super snelly

    ja sam se evo naručila 14.6., taman mi je dobro legao termin.

    Inače, ja muku mučim sa sinom (skužila sam kasnije da je dr. ipak na kraju skužio i upisao spol, iako je prvo rekao da ne vidi, to je valjda bio onaj zadnji dio uzv - dečko je desno, cura lijevo) - naime, toliko gura guzicu van da imam sve veću i veću izbočinu na desnoj strani trbuha. Po noći kad sam se digla mi je trbuh bio najjače izvitoperen do sada, prepao me kad sam vidjela, tak se nekak namjestio. I sad sjedim i ful me smeta, kao sisa ispod sise je Cura mi redovito gura kuk van glavom i rukama, a on guzicom trbuh. Ne znam kaj ću s njim

  38. #24838
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Sybila,ajde ajde to su slatke muke

  39. #24839
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Sybilla, imas super termin za pregled, na moj rodendan

    Meni je koma, mogla bih samo spavati. Ne jede mi se jer mi bude muka od hrane, totalno nemam energije ni za sto

  40. #24840

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Curke moje pozz...nova sam.ovdje pa nezz dali sam na pravom mjestu....trebam pomoc...savjet...bilo sto....imam dvije curke od 10 i 14 godina..sada sam trudnA I USLA SAM U 10 TJEDAN....u 6 sam prokrvarila bila u bolnici...imala.hematom....sada je sve ok oko toga bilo....no danas sam sam nasla.opet lagani otisak krvi na papiru i cijeli dan mi je prisutna bol u donjem dijelu trbuha....dali je koja imala takvu situaciju???

  41. #24841
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Odvratna noc...
    Jucer pred spavanje mi se pojavilo malo tamnije crveno kod brisanja. Pa nisam do pola 2 zaspala. Razmisljala sam da je kraj, dal da idem danas na hitnu, dal da trazim dr raniji uzv,il da odem negdje druge privatno kao "po drugo misljenje". Pa jel cu se probuditi u krvi i svsta.
    Bas me uhvatila anksioznist...

    Jutros su izlazili utrici, nista crveno, samo malo smede,valjda od jucer.

    Ja i dalje nisam pametna.

  42. #24842
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Evo i mene da vam se pridruzim jos nemam neke strahove al vjerujem da ce uskoro doc!Danas sam 7+3 .
    Vrci bas mi je zao sta te to krvarenje gnjavi mogu mislit kako si u panici, drzi se i bit ce sve u redu.
    Ja isto imam cjelodnevne mucnine i stalno mi se spava najgore mi na poslu jedva funkcioniram.

  43. #24843

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Vrci drzim najvece fige na svijetu da stane to dosadno krvarenje.. sigurna sam da te kosta puno zivaca. Cmok

  44. #24844
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Jooj Vrci, baš se mučiš! Nadam se da će proći najkasnije do tvog rođendana
    kak si danas?

  45. #24845

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    129

    Početno

    Draga Vrci, drzi se, ne znam sto da ti kazem. Mene bi vec ludu vodili...Jesi li ti na utrogestanima?

  46. #24846
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jesam,maksimalna doza.
    Cini mi se da se vise pojavi kad nas malac navecer izmuci. Al opet, nisam sigurna

    Al divim se sama sebi sto svako malo ne trcim na uzv, stvarno nema smisla

  47. #24847
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ha ha ha Sibyla za sineka i guzu. Ja nikako da skuzim koji dio gura van po trbuhu, toliko je aktivan da mi se čini da je na ringispilu.
    Vrci - zbilja je stravično to stalno krvarenje, nadam se da će prestati jer je vrijeme da počneš uživati u trudnoći a ne stalno sa strepnjom odlaziti na wc.
    ECI draga, evo opet da se malo družimo ovdje, pa dobro nam došla.

  48. #24848
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Hvala cure na dobrodošlici, Zeljkica bas mi je drago da si i ti ovdje.
    Vrci, nisam shvatila sta kaze gin od cega su ta krvarenja? Ja sam u proslim t imala prva 3 mj krvarenja u vrijeme kada sam trebala dobiti m, gin je rekao da nije nista zabrinjavajuće. Da li je kod tebe tako nesto?
    Meni je ovo 4. T, zapravo 5.,jednu bebicu sam izgubila. Brine me sto radim u ducanu sa zivotinjama. Cijelu smjenu sam na nogama . Nije mi tesko ali se malo brinem zbog toga. Dr me narucila tek 12.6. Sa koliko ste VI tjedana isle na prvi pregled?

  49. #24849
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Eci - dobrodošla

    Cure imam pitanjce, koliko vas je radilo onaj kombinirani test i mogu li ga odbiti? Mislila sam da ni Radoncic napravi uzv pregled u 12.tj (nuhalni nabor Itd) i ako je sve ok da to bude to. Moja soc gin mi je rekla da ce mi dati uputnicu za kombinirani ali čujem losa iskustva pa nekako ne bi na to. Imam jos 3 tjedna da odlučim :/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #24850
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kaze dr da kod FET-a nisu neuobicajna krvarenja,al ne znamo tocno od cega.
    Evo danas sam imala u puno iscjetka za sad smo jednu smedu tanku nit...

    Ja sam isla na kombinirani, a sad planiramo na nifty test pa cu kombinirani preskociti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •