Stranica 59 od 149 PrviPrvi ... 949575859606169109 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,901 do 2,950 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #2901
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Iva,
    u kojoj si klinici/klinikama do sad bila?

    Na tvom mjestu razmišljala bih i o opciji donacije jajnih stanica. Na žalost, godine su visoke, puno je neuspješnih postupaka iza tebe. I iskreno, čudi me da tvoji liječnici do sada nisu spominjali opciju donacije.

    Naša forumašica Ženica75 , lijepo je napisala gore - čitaj naš forum. Informiraj se postupcima, iskustvima drugih, opcijama, biologiji ženske plodnosti/neplodnosti...



    Inače, naši parovi odlaze u Češku radi postupaka s vlastitim stanicama, postupaka IVF-a uz PGD, donacija...

  2. #2902

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Draga Inesz,
    bila sam na 2 postupka u Petrovoj, 3 u KBC Split, 1 Cito i 1 Poliklinika Sparac.
    Informiram se i citam stalno nego dodjes do tocke kad vise ne znas ni di ces ni kud ces, valjda ce mi se razbistrit.

  3. #2903
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Da, naravno. Odluku je često teško donijeti. Možda da odeš na konzultacije u neku Češku kliniku? Da vidiš kakvo je mišljenje u klinikama koje ženama s tvojom anamnezom i godinama mogu ponuditi obje opcije - postupak s vlastitim ili doniranim jajnim stanicama.

  4. #2904

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Mozda da, hvala ti Inesz na savjetima, svaki dobro dodje.

  5. #2905
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mozda je najbolje da probaš odabrati nekoliko klinika u susjednim zemljama i odeš na konzultacije kako Inesz kaže.
    Ja bih ti preporučila UZ Brussel, ali mislim da ti je to malo izvan ruke...

  6. #2906

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala Munkica na savjetu, malo je van ruke.

  7. #2907
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Iva a sta mislis da sve svoje nalaze posaljes na email od dr. Sonje u PFC u prag i da vidis sta ce ti ona savjetovati. Ja mislim da su ti vani vece sanse i da nebi puno vremena gubila. Ako te jos sta interesuje slobodno pitaj.

  8. #2908
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Iva, Inesz ti je u kratkim crtama sve vec napisala. Zaista je mozda najbolje skupiti sve svoje nalaze i poslati u PFC i Pronatal te vidjeti sto bi ti oni savjetovali. Imaju malo razlicite pristupe, zato i kazem da posaljes u obje. Najcesce odlazimo u Pronatal u Pragu ili Ceskim Budejovicama (gdje je ipak manja guzva) te u PFC. Ja npr. imam 34, i isli smo u donaciju. Pokusali sam i s mojim js, ali jedva dobijemo dva embrija upitne kvalitete i nema smisla, meni/nama, unistavati mene i prolaziti sito i reseto. Sada smo bili u donaciji, i kako stvari stoje iza mene je biokemijska. Upravo jutros vadila betu koja je mala. Zaista vrijedi razmisliti o donaciji, jer budimo iskrene same prema sebi, godine nam idu, ne vracaju se unazad. A kad je donacija tada se ide sa najkvalitetnijim i naravno da je time i sansa veca. Slozi ti jedan mail sa svim nalazima i posalji na obje klinike i sacekaj da vidis kako ce odgovoriti.

    Curke drage, kao sto napisah, moja je danasnja beta, nakon dva pozitivna testa, tek 9,5. Da, ponavljam ju u srijedu, ali....svjesna svega, za mene je ovo veliki napredak. Nisam prokrvarila 5 dan, dosla sam do biokemijske sto je znak da ipak mogu primiti to maleno srculence. Koliko god je tesko, jer jest, toliko s druge strane sam i zadovoljna jer se nasa odluka o donaciji pokazala ispravnom.

  9. #2909

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Draga Kaji,
    hvala ti, eto to sam htjela cuti, to cu i ucinit.

  10. #2910

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    A Rominka tako mi je žao. Znam da je glupo bilo što pisati i obično te glupe fraze ne utješe. Pogotovo dok se ne posložiš u glavi.
    Meni 3 dpt. Još strpljivo čekam

  11. #2911

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Draga Rominka,
    hvala ti, poslat cu pa cu vam javit sto je bilo sa mnom, pozdrav!

  12. #2912

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    iva1975..koliko znam dr.Radoncic u Zagrebu je jako dobar i ono najbitnije ima dobrog biologa, iz osobnog iskustva znam da je i Maribor odlican..ali kao sto su ti cure rekle, sve istrazi, daj si truda i odi na par konzultacija.
    Rominka..jos nije kasno..ipak je pozitivna..mozda se kasnije implantiralo

  13. #2913

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    nina977...ne javlja nista...sigurno gleda svog malog princa
    zenica75..ti si jos u Pragu, ja sam mislila drugi dan nakon transfera na put, dali je to prerano
    Posljednje uređivanje od Ziggy40 : 19.06.2017. at 20:36

  14. #2914

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Mi smo išli oba puta drugi dan transfera doma i to autom. I oba puta sam pitala dr. i rekla je da dok nisam vozaći i dok staneš kad treba laganini da nije problem

  15. #2915

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj elvi prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo išli oba puta drugi dan transfera doma i to autom. I oba puta sam pitala dr. i rekla je da dok nisam vozaći i dok staneš kad treba laganini da nije problem
    Super...mi smo na kraju odlucili sa avionom, jer idemo bas kad je luda sezona, i sigurna sam da bi put trajao 15h, ali uvijek mogu ostati koji dan duze, ako treba

  16. #2916
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ziggy, jest da sam vadila ranije, ali obicno tako mala beta ne izađe na dobro. U srijedu ju ponavljam, ali spremna sam na biokemijsku. I kao što rekoh, meni je i ovo veliki napredak stoga nema mjesta tuzi i suzama, već idemo dalje. Nisam tip koji pada, nema šanse!

  17. #2917

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Ziggy, jest da sam vadila ranije, ali obicno tako mala beta ne izađe na dobro. U srijedu ju ponavljam, ali spremna sam na biokemijsku. I kao što rekoh, meni je i ovo veliki napredak stoga nema mjesta tuzi i suzama, već idemo dalje. Nisam tip koji pada, nema šanse!
    tako je samo naprijed..jel ti ovo prvi put sa doniranim js

  18. #2918
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Donirani embriji draga. Prvi put, da.

  19. #2919

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Donirani embriji draga. Prvi put, da.
    zelim ti svu srecu i da tvoja borba brzo zavrsi

  20. #2920

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Cure, moze pomoc..prvi put mi je sa doniranim, pa sam sva u pitanjima..ja inace imam krace cikluse, a rekli su mi prvi UZV cca oko 8dc...meni zna ovulacija biti vec na 10..jel to onda ok..ok i na decapeptylu sam pa vjerojatno ce i on malo produziti prvu fazu...ufff ubit cu sama sebe sa pitanjima

  21. #2921
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    ziggy, imas li donatoricu vec? ne brini oko ciklusa jer oni će tvoj uskladiti s njezinim tako da će sve biti kako treba. dobit ćeš protokol i bit ćete kao jedna vurica vas dvije

  22. #2922

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    ziggy, imas li donatoricu vec? ne brini oko ciklusa jer oni će tvoj uskladiti s njezinim tako da će sve biti kako treba. dobit ćeš protokol i bit ćete kao jedna vurica vas dvije
    rekli su da imaju...do 20.7. pijem pilule i onda prekidam i rekli su da najranije punkcija kod donorice ce biti 7.8....

  23. #2923
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj Ziggy40 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, moze pomoc..prvi put mi je sa doniranim, pa sam sva u pitanjima..ja inace imam krace cikluse, a rekli su mi prvi UZV cca oko 8dc...meni zna ovulacija biti vec na 10..jel to onda ok..ok i na decapeptylu sam pa vjerojatno ce i on malo produziti prvu fazu...ufff ubit cu sama sebe sa pitanjima
    Ziggy nebrini tvoja ovulacija ce biti odglumjena kad krenes uzimati utrogestan. To je obicno na dan kada tvoja donorka ima punkciju. Decapeptyl i estrofem cine svoje da ti nemas svoju ovulaciju. Tako da nista nebrini sve ce biti ok.

  24. #2924

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Hvala vam..a jel znate koliko ja bi trebala imati ultrazvuka, samo taj jedan ili vise

  25. #2925
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    [QUOTE=Ziggy40;2989142]Hvala vam..a jel znate koliko ja bi trebala imati ultrazvuka, samo taj jedan ili vise
    Ako endometrium bude troslojni i dovoljne debljine dovoljan je jedan put. Ja idem uvijek na 10ti dan a transferi su mi obicno 17ti do 19ti dan

  26. #2926
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Oprostite na greski. Pisem sa mobilnog pa mi post pobjegao

  27. #2927

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala ti Ziggy i taj podatak mi je bitan.
    Puno vam hvala svima na odgovorima.

  28. #2928
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Ziggy nije mozes slobodno ako si odlucila avionom..ionko moras ustat iz bolnice....jednom kad se dignes to je to zar ne? taxi te vozi do tamo, ukrcas se i bok...sretno

  29. #2929
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Ziggy ja ti sada nakon kontracepcije nisam ni dobila mengu tak da smo krenuli bez 1dc vec po debljini endometrija...vodio mi uzv mpo lijecnik iz zga privatna poliklinika...a inace je i meni bila oko 11 dana ovul...nis ne brini sve to oni vide racuna..btw ovulacija nema veze sa doniranim jajanim stanicama ionako i ovako ako su procijeni da trebas djs..

  30. #2930

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Evo samo da napisem malo cijene u Pragu za smjestaje, to je nocenje sa doruckom:

    Hotel Carol 67 eura
    Clarion Congress Hotel 66 eura
    Wellness hotel Step 70 eura
    Parkhotel 74 eura
    Arthotel 59 eura

    Airnb- nade se smjestaj od cca30-60 eura sve zavisi sto trazite

    Ovo su mi pojedinacno pisali iz hotela, uz napomenu da su ovo za nas koji smo u Pfc

    Evo da imamo malo uvid koliko gdje sto kosta..u nadi da koristimo svi samo po jednom

  31. #2931
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj Ziggy40 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo samo da napisem malo cijene u Pragu za smjestaje, to je nocenje sa doruckom:

    Hotel Carol 67 eura
    Clarion Congress Hotel 66 eura
    Wellness hotel Step 70 eura
    Parkhotel 74 eura
    Arthotel 59 eura

    Airnb- nade se smjestaj od cca30-60 eura sve zavisi sto trazite

    Ovo su mi pojedinacno pisali iz hotela, uz napomenu da su ovo za nas koji smo u Pfc

    Evo da imamo malo uvid koliko gdje sto kosta..u nadi da koristimo svi samo po jednom
    Hvala ziggy. Cijene su ok. Mi smo uvijek sami trazili ali ni ova opcija preko pfc nije losa

  32. #2932

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Nisam napomenula da su ovo cijene za 8mj..u sezoni...

  33. #2933
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Iva, Inesz ti je u kratkim crtama sve vec napisala. Zaista je mozda najbolje skupiti sve svoje nalaze i poslati u PFC i Pronatal te vidjeti sto bi ti oni savjetovali. Imaju malo razlicite pristupe, zato i kazem da posaljes u obje. Najcesce odlazimo u Pronatal u Pragu ili Ceskim Budejovicama (gdje je ipak manja guzva) te u PFC. Ja npr. imam 34, i isli smo u donaciju. Pokusali sam i s mojim js, ali jedva dobijemo dva embrija upitne kvalitete i nema smisla, meni/nama, unistavati mene i prolaziti sito i reseto. Sada smo bili u donaciji, i kako stvari stoje iza mene je biokemijska. Upravo jutros vadila betu koja je mala. Zaista vrijedi razmisliti o donaciji, jer budimo iskrene same prema sebi, godine nam idu, ne vracaju se unazad. A kad je donacija tada se ide sa najkvalitetnijim i naravno da je time i sansa veca. Slozi ti jedan mail sa svim nalazima i posalji na obje klinike i sacekaj da vidis kako ce odgovoriti.

    Curke drage, kao sto napisah, moja je danasnja beta, nakon dva pozitivna testa, tek 9,5. Da, ponavljam ju u srijedu, ali....svjesna svega, za mene je ovo veliki napredak. Nisam prokrvarila 5 dan, dosla sam do biokemijske sto je znak da ipak mogu primiti to maleno srculence. Koliko god je tesko, jer jest, toliko s druge strane sam i zadovoljna jer se nasa odluka o donaciji pokazala ispravnom.
    Draga Rominka,kako si već i sama rekla,za tebe je ovo veliki napredak,zato čekajmo s optimizmom nalaze bete u srijedu.U medicini nije kao u matematici uvik 2+2=4..u medicini se čuda događaju,zato ti neću reć da mi je žaj jer čekam u srijedu pročitati tvoj post s lipšim vijestima

  34. #2934
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Cure, beta je pala kako sam i ocekivala. I ono sto mi je sreca u nesreci je da se priprema menstruacija svaki cas jer me ludjacki boli.

  35. #2935

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    bas mi je zao Rominka....kakvi su ti sljedeci planovi, imas smrzlica

  36. #2936
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Novi FET na jesen. Sad cemo odmoriti, malo radno, malo zabusantski i idemo opet. Tako je moralo biti.

  37. #2937
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, beta je pala kako sam i ocekivala. I ono sto mi je sreca u nesreci je da se priprema menstruacija svaki cas jer me ludjacki boli.
    Žaj mi je ..al nema cmoljenja,svaki naš korak je korak prema uspjehu,zato glavu gore i idemo naprid

  38. #2938

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    zenica75...kad ti moras vaditi betu
    jel netko zna dali je nina977 rodila?
    mi smo rezervirali avio karte, vidjet cu jos sa Mirnom za prijevoz do hotela, ili cu rezervirati onaj taxi sto je zenica75 spomenula. Takoder rezervirali i hotel clarion congress, ali imaju za sada svega 5 dana slobodno(ali se mozda i oslobodi koji dan i duze),ali ako ne, nema veze uzivat cu u laganom preseljenju do carol hotela do transfera i kraja svog boravka u Pragu

  39. #2939

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Drage cure,evo ja sam u utorak navecer rodila našu sreću i najveću ljubav❤
    Dečko nam je veliki ima preko 4 kg i on i ja smo dobro.
    Svim trudilicama želim da čim prije dožive ovakvu sreću..❤❤

  40. #2940

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure,evo ja sam u utorak navecer rodila našu sreću i najveću ljubav❤
    Dečko nam je veliki ima preko 4 kg i on i ja smo dobro.
    Svim trudilicama želim da čim prije dožive ovakvu sreću..❤❤
    Cestitam ti❤️❤️..

  41. #2941
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Nina cestitam <3 <3 sad uzivajte!

  42. #2942
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure,evo ja sam u utorak navecer rodila našu sreću i najveću ljubav❤
    Dečko nam je veliki ima preko 4 kg i on i ja smo dobro.
    Svim trudilicama želim da čim prije dožive ovakvu sreću..❤❤
    Čestitam!!! ❤

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  43. #2943

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Nina cestitam i sad samo uzivajte

  44. #2944
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure,evo ja sam u utorak navecer rodila našu sreću i najveću ljubav❤
    Dečko nam je veliki ima preko 4 kg i on i ja smo dobro.
    Svim trudilicama želim da čim prije dožive ovakvu sreću..❤❤
    Draga nina cestitam ti od srca ❤️

  45. #2945

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Hvala curke!

  46. #2946

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Nina čestitke

    Poslano sa mog T04 koristeći Tapatalk

  47. #2947

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Ajme ovo čekanje me uništava...sve kao ne mislim na to a negdje u podsvijesti se stalno mota veliko pitanje. Danas 8 dpt. A beta tek u pon za 9 dana.

    Poslano sa mog T04 koristeći Tapatalk

  48. #2948

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj elvi prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme ovo čekanje me uništava...sve kao ne mislim na to a negdje u podsvijesti se stalno mota veliko pitanje. Danas 8 dpt. A beta tek u pon za 9 dana.

    Poslano sa mog T04 koristeći Tapatalk
    vjerujem ti draga elvi...od toga ne mozemo pobjeci..a kako tako kasno radis betu..ne mogu se sjetiti jesu ti vratili nakon 3 dana ili 5

  49. #2949
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj elvi prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme ovo čekanje me uništava...sve kao ne mislim na to a negdje u podsvijesti se stalno mota veliko pitanje. Danas 8 dpt. A beta tek u pon za 9 dana.

    Poslano sa mog T04 koristeći Tapatalk
    Elvi hoce pasti testic prije?

  50. #2950

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    kaji...kad si ti u Pragu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •