Stranica 101 od 278 PrviPrvi ... 519199100101102103111151201 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,001 do 5,050 od 13886

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #5001
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Evo lijepe priče. Napredak u 25 godina, od učenika iz OŠ s prosjekom od 2,1 do učenika s 5,0

    https://www.telegram.hr/price/ovo-je...-je-senzacija/

    Moj prijatelj Stić
    Napravio je čudo od te škole, sve je istina

  2. #5002
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    super priča i super ravnatelj!
    i stvarno je istina da djeca vole red i pravednost profesora, slažem se potpuno

  3. #5003
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    izvrsno
    kad moja ne voli kemiju
    da je klasični pm smjer ne bih sekunde razmišljala

  4. #5004
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj BiskvitMalina prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, ako ima nekoga tko ima imformacija o XVI. gimnaziji, Gornjogradskoj gimnaziji ili IV. gimnaziji da napiše nešto o nekoj. Naime, bliže se upisi a kćer i ja nemamo koga za pitati u vezi tih škola.
    Hvala unaprijed na odgovoru, cijenimo svaki odgovor.
    Moje idu u 4. I prezadovoljne su i one i ja . Ne znam kaj te tocno zanima. Uglavnom nama preporod u odnosu na osnovnu skolu . Svi se svega pridrzavaju, vremenika , paze na ispitivanja kad smiju kad ne pitat da je u skladu s pravilnikom, nastava pocinje u pol 9, paze da sto manje smanje stres djeci, zvono ne zvoni vec sviraju poznate pjesme koje klinci slusaju, skola je super opremljena i moderna, prof svi odlicni . Nemam nista lose za reci . Preporucam da odete na otvorene dane. Moderna komunikacija s prof, nor ak nemaju prvi sat iznenada na mail im se to javi putem predsj razeda kojem to javi dezurni prof i sl . Izleti subotom pa nema nadoknade .
    Pitaj ak te nesto konkretno zanima .
    Posljednje uređivanje od lunahor : 17.04.2018. at 21:59

  5. #5005
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    u 4. Ima odgovaranje po dogovoru za pkesne klubove, glazbene i sportase i strogo se tog drze . Ali kazu klinci koji to imaju da je to dvosjekli mac jer termine za usmeni dajes na pocetku poligodista kad ne znas tocno kakve ces testove imat il ispravke npr a nema odgode usmenog po dogovoru ak ti se zalome dva testa u danu tak da ti to ne znaci previse jer se iz svih premeta mogu javit pa se klinci dogovaraju ko ce se kd javit pa uglavnom riejtko bude da se niko ne javi pa da nekog se proziva a i usmeni se najave .

  6. #5006

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    izvrsno
    kad moja ne voli kemiju
    da je klasični pm smjer ne bih sekunde razmišljala
    I kod nas ista priča

  7. #5007
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ni moja ne voli kemiju, a isla bi tam
    No momentalno ju ipak više ne spominjemo

  8. #5008

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Moja je tek šesti razred, ali i ja ju pratim kao moguću opciju, zaista škola iskače iz naših okvira.

    A koja je ta IV gimnazija, opća ili jezična?

  9. #5009
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    jezična

  10. #5010
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    izvrsno
    kad moja ne voli kemiju
    da je klasični pm smjer ne bih sekunde razmišljala
    klasični pm smjer?
    što je to?
    po meni klasični pm smjer podrazumijeva kemiju i to jaku, kao što je to i u mioc-u (majketi, moja u gimnaziji ima jaču kemiju nego što sam ja imala na PMF-u , i to kod Sikirice i Kamenara )

  11. #5011
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Bome i J, u nasoj skoli aleks. To je jedini predmet iz kojeg ide na instrukcije. Kod moje mame kemicarke, koja kaze da je to gradivo koje su oni na faksu, kemijsko tehnoloskom, imali.

  12. #5012
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Hm...nitko ne vidi kao problem činjenicu da su nadobudni sastavljači gimnazijskog nast.programa u mnoge predmete potrpali fakultetsko gradivo?

  13. #5013
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Hm...nitko ne vidi kao problem činjenicu da su nadobudni sastavljači gimnazijskog nast.programa u mnoge predmete potrpali fakultetsko gradivo?
    Vidim ja, evo već treću godinu .

    Al' psi laju, a karavane prolaze...

  14. #5014
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Hm...nitko ne vidi kao problem činjenicu da su nadobudni sastavljači gimnazijskog nast.programa u mnoge predmete potrpali fakultetsko gradivo?
    Pa morali su kad je u osnovnoškolski program ušlo dotadašnje gimnazijsko gradivo
    Posljednje uređivanje od Jurana : 18.04.2018. at 09:25

  15. #5015
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Moj prijatelj Stić
    Napravio je čudo od te škole, sve je istina
    I ja se slažem. Naša kumica je tamo u novom dvojezičnom programu, oduševljena.

  16. #5016
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam dosad čula, odgovaranje po dogovoru za učenike glazbenike i sportaše postoji u većini srednjih škola. Za XV. znam da to nema, za V. nisam sigurna (u moje vrijeme postojalo je samo za iznimne učenike).
    Po meni je to sasvim ok, i ne znam zašto bi se smatralo specijalnom privilegijom.
    Pa nije baš da XV to nema, ali nema kao pravilo. Evo, moj L. je bio cijeli prošli tjedan na Novigradskom proljeću (napisala sam već negdje gore) i UNAPRIJED je dogovorio sa dosta profesora kako će nadoknađivati gradivo. U XV gimnaziji puno daju na planiranje, tj. imam dojam da ne možeš naknadno tražiti odgode (iako i to nije baš točno - evo, odgodili su planirani test iz fizike za tjedan dana, pa je moj sin drito s NP došao na test).

    I lani je tak bilo - nikakvih problema ako je unaprijed najavio i dogovorio plan odgovaranja i pismenih ispita, ali post festum to nije funkcioniralo.

  17. #5017
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa morali su kad je u osnovnoškolski program ušlo dotadašnje gimnazijsko gradivo
    Sljedeći je korak da razredna nastava uđe u vrtiće, a igranja im je onih 9 mj.u maternici sasvim dovoljno.

  18. #5018
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa morali su kad je u osnovnoškolski program ušlo dotadašnje gimnazijsko gradivo
    da, upravo tako

    a kemiju mi ne spominjite
    već sada vidim da ću raditi prekovremeno za instrukcije
    ne zna je i ne voli (ima ona pet, ali mislim da je tu više odrađivanje onog osnovnog, polunapamet naučeno, nego što ona to razumije)

  19. #5019

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije baš da XV to nema, ali nema kao pravilo. Evo, moj L. je bio cijeli prošli tjedan na Novigradskom proljeću (napisala sam već negdje gore) i UNAPRIJED je dogovorio sa dosta profesora kako će nadoknađivati gradivo. U XV gimnaziji puno daju na planiranje, tj. imam dojam da ne možeš naknadno tražiti odgode (iako i to nije baš točno - evo, odgodili su planirani test iz fizike za tjedan dana, pa je moj sin drito s NP došao na test).

    I lani je tak bilo - nikakvih problema ako je unaprijed najavio i dogovorio plan odgovaranja i pismenih ispita, ali post festum to nije funkcioniralo.
    Pa, ovo mi već ljudskije zvuči nego ono "ne tiče nas se".
    Uostalom, ovaj moj u osnovnoj zbog glazbene izostane nekoliko dana godišnje, nije to puno, ali nikad se ne izvlači. Baš suprotno - on se nastoji javiti što ranije, da odgovara među prvima, pa da se riješi jednog po jednog predmeta. Njemu zapravo paše onaj sistem: pitam tko se javlja, ima li dobrovoljaca.

    Što se kemije tiče, ja nekako predosjećam da bi njemu to mogao biti super predmet, samo da ima bolju profu. Jer sve kuži otprve, a i naučio je sam od sebe pola periodnog sustava napamet, tek tako, iz fore. Tako da se nadam da će u srednjoj otkriti čari predmeta koji mu je dotad bio mrzak
    (to što nema sklonosti za eksperimentalni rad, druga je priča... ali tko kaže da mora biti eksperimentalac?)

  20. #5020

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sljedeći je korak da razredna nastava uđe u vrtiće, a igranja im je onih 9 mj.u maternici sasvim dovoljno.


  21. #5021
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a gradivo biologije, što sam ja malo bacila oko, već sad u osnovnoj ima stvari sa faxa, ne samo iz srednje

  22. #5022

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a gradivo biologije, što sam ja malo bacila oko, već sad u osnovnoj ima stvari sa faxa, ne samo iz srednje
    Ima, ja sam svojem jesenas dala svoje bilježnice s praktikuma iz zoologije (1. godina) da malo pogleda. Gradivo je bilo vrlo slično onom u udžbeniku za 7. razred

  23. #5023
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije baš da XV to nema, ali nema kao pravilo. Evo, moj L. je bio cijeli prošli tjedan na Novigradskom proljeću (napisala sam već negdje gore) i UNAPRIJED je dogovorio sa dosta profesora kako će nadoknađivati gradivo. U XV gimnaziji puno daju na planiranje, tj. imam dojam da ne možeš naknadno tražiti odgode (iako i to nije baš točno - evo, odgodili su planirani test iz fizike za tjedan dana, pa je moj sin drito s NP došao na test).

    I lani je tak bilo - nikakvih problema ako je unaprijed najavio i dogovorio plan odgovaranja i pismenih ispita, ali post festum to nije funkcioniralo.
    A, ne znam, Peterlin...
    Mi imamo posve suprotno osobno iskustvo... nisam pisala napamet i opcenito...
    Doduse, moja M ima dosta opaku garnituru profesora, ukljucujuci i razrednicu. Mozda je i do toga... a mozda i do smjera, nekako mi se cini da je u opcem smjeru rezim ipak malo drugaciji, a mozda je i do moje M, vrag bi ga znao...

  24. #5024
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    da, upravo tako

    a kemiju mi ne spominjite
    već sada vidim da ću raditi prekovremeno za instrukcije
    a zakaj ne bi ćeri malo ti pomogla

  25. #5025
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    moj uči biologiju iz profinih bilježaka od pred 20-25 godina
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.04.2018. at 12:51

  26. #5026
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije baš da XV to nema, ali nema kao pravilo. Evo, moj L. je bio cijeli prošli tjedan na Novigradskom proljeću (napisala sam već negdje gore) i UNAPRIJED je dogovorio sa dosta profesora kako će nadoknađivati gradivo. U XV gimnaziji puno daju na planiranje, tj. imam dojam da ne možeš naknadno tražiti odgode (iako i to nije baš točno - evo, odgodili su planirani test iz fizike za tjedan dana, pa je moj sin drito s NP došao na test).

    I lani je tak bilo - nikakvih problema ako je unaprijed najavio i dogovorio plan odgovaranja i pismenih ispita, ali post festum to nije funkcioniralo.
    Ne znam kako drugi, ali u razredu od moje curke se sve može dogovoriti.
    Jako puno djece izostaje zbog raznih natjecanja i svi, baš svi mogu dogovoriti kad će nadoknađivati testove i kako, usmeno ili pismeno.
    I to naknadno, kad se vrate.
    Moju malu obavezno pitaju prije svakog testa, može li. Iako nema IP, ni ništa slično, niti je ikada koristila odgodu.
    Uvijek se ljubazno zahvali i kaže da može, da je spremna.
    Tako da su profesori, razrednik i stručna služba škole stvarno odlični.
    Uistinu brinu o djeci.
    Ja sam jako zadovoljna, kao i moja kći.
    I da se malo hvalimo na kraju; Za sada je 5,0 i nadam se da će tako i ostati do kraja
    n

  27. #5027
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    wow Tanči.

    Ja se nemam čime pohvaliti. Mom je škola postala zadnja briga

    No i meni, sad ipak malo brinem koju školu će juniorka na kraju izabrat. Momentalno je to kod nas tabu tema - nitko ne pita, nitko ne odgovara, niš se nezna

  28. #5028
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a gradivo biologije, što sam ja malo bacila oko, već sad u osnovnoj ima stvari sa faxa, ne samo iz srednje
    Trebaš vidjeti udžbenik iz trećeg razreda.
    Moja sad uči takve nevjerojatne stvari za srednju školu.
    No dobro, ona uživa u tome jer to voli i to misli i studirati.
    Ali bome, ne znam kako je onima koji to ne vole.
    Ista priča je i s kemijom i matematikom, fizikom...

  29. #5029
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    wow Tanči.

    Ja se nemam čime pohvaliti. Mom je škola postala zadnja briga

    No i meni, sad ipak malo brinem koju školu će juniorka na kraju izabrat. Momentalno je to kod nas tabu tema - nitko ne pita, nitko ne odgovara, niš se nezna
    Ma ja ti uopće ne brinem, ne pitam, ne ulazim u e- dnevnik (ni ne znam kako bih) ne hodam na informacije, ma ništa.
    Nemajka sam skroz.
    Jedino ju potjeram u deset navečer u krevet, pa opet za pola sata...
    Smatram da previše uči.
    Ali ona se ne da. Dobro joj je tako i silno želi upast na medicinu pa se zato i trudi.
    Prošli vikend je dva dana bila nad knjigom.
    Ni u šetnju ju nisam uspjela izvući.
    Pa se malo sekiram pa razmislim pa ju pustim.
    I tako u krug.
    J

  30. #5030
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a jel spava popodne?

  31. #5031

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a kemiju mi ne spominjite
    već sada vidim da ću raditi prekovremeno za instrukcije
    ne zna je i ne voli (ima ona pet, ali mislim da je tu više odrađivanje onog osnovnog, polunapamet naučeno, nego što ona to razumije)
    Ma ni ne možeš znati voli li stvarno kemiju ako je u OŠ rade tako kako si opisala. Ni nije lako podučavati kemiju na osnovnoškolskoj razini, teško je naći mjeru između nužnih pojednostavljivanja i dovoljno uvjerljivih objašnjenja za zamršenije fenomene.

    U Prelogu bi kemiju sasvim sigurno mogla zavoljeti, jer bi dobila priliku stvarno je upoznati. Nakon toga ne mora studirati prirodoslovlje, može birati neki primijenjeni studij, dobro bi bila pripremljena.

  32. #5032

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako drugi, ali u razredu od moje curke se sve može dogovoriti.
    Jako puno djece izostaje zbog raznih natjecanja i svi, baš svi mogu dogovoriti kad će nadoknađivati testove i kako, usmeno ili pismeno.
    I to naknadno, kad se vrate.
    A jesu li to natjecanja vezana uz školske predmete, ili izvanškolske sadržaje (glazba, sport, nešto treće)?
    Nagađam da bi i tu moglo biti razlike u pristupu.

  33. #5033
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    jučer sam čula loša iskustva trojice sportaša iz tri različite gimnazije (99 posto sam sigurna da je jedna od njih i spomenuta 4. gimnazija)
    naravno da profa iz matematike drugačije gleda kad si bio na državnom iz matematike, a ne na svjetskom prvenstvu tamo nekog bezveznog rukometa, taekwondoa, jahanja...

    i da, Tanči, roditelji djece koja prolaze s 5,0 obično nemaju razloga gledati u e-imenike i ići na informacije, tako da to tvoje "ma ja ti uopće ne brinem" slutim da i nije pomoć onome koga si citirala čijem je djetetu škola zadnja briga kako kaže

  34. #5034
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a jel spava popodne?
    Obavezno.
    I prestala je trenirati.
    Zdravstveno je sad super (puj, puj, puj, da ne ureknem)
    Planiramo preseljenje u Zagreb kad završi ova školska godina.
    Da njoj bude bliže škola i budući faks i da se ne mora ustajati u 5.
    (i da nam bolnice budu bliže, jbg)

  35. #5035
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A jesu li to natjecanja vezana uz školske predmete, ili izvanškolske sadržaje (glazba, sport, nešto treće)?
    Nagađam da bi i tu moglo biti razlike u pristupu.
    Bez obzira na što se odnosi.
    Jednostavno nema problema da se naknadno pišu testovi, odnosno dogovara se sve s profesorom.

  36. #5036
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    jučer sam čula loša iskustva trojice sportaša iz tri različite gimnazije (99 posto sam sigurna da je jedna od njih i spomenuta 4. gimnazija)
    naravno da profa iz matematike drugačije gleda kad si bio na državnom iz matematike, a ne na svjetskom prvenstvu tamo nekog bezveznog rukometa, taekwondoa, jahanja...

    i da, Tanči, roditelji djece koja prolaze s 5,0 obično nemaju razloga gledati u e-imenike i ići na informacije, tako da to tvoje "ma ja ti uopće ne brinem" slutim da i nije pomoć onome koga si citirala čijem je djetetu škola zadnja briga kako kaže
    Ja sam pisala iskustvo iz XV gimnazije.
    I da, ninochka, krivo slutiš i nepotrebno.
    Jer znam koga sam citirala i znam da je to dijete super.
    Tako da se ne moraš brinuti i zamarati s mojim postovima.
    Zanimljivo kako na ovom topiku uvijek nekoga smeta kad se spomene XV gimnazija ili 5,0 ili 80 bodova pri upisu itd.
    Čilajte, lijep je dan. Ptičice pjevaju...

  37. #5037
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a gradivo biologije, što sam ja malo bacila oko, već sad u osnovnoj ima stvari sa faxa, ne samo iz srednje
    isto ovo je rekao moj brat (tvoj kolega) :/

  38. #5038
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    hm, ja nisam spomenula XV gimnaziju koja mi unazad i unaprijed nekoliko generacija nije ni približno interesna sfera. Spomenula sam tvoje isticanje uvijek istih stvari, i ne slutim nego vidim da njezino "njega škola ne zanima" nema mrtve veze s tvojim "ja ne brinem, moja je super"

    a tvoji postovi me ne zamaraju ni najmanje jer nemamo ništa zajedničko, samo me pronađu uvijek iste rečenice pa sam ih zapamtila

  39. #5039
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a zakaj ne bi ćeri malo ti pomogla
    jer mi se ne da
    ja sam svoju biologiju naučila

  40. #5040
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    O kemiji je bila riječ

    Ninočka ak mali ne brine,zakaj bi tanči brinula o njemu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.04.2018. at 17:45

  41. #5041
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, ovo mi već ljudskije zvuči nego ono "ne tiče nas se".
    Uostalom, ovaj moj u osnovnoj zbog glazbene izostane nekoliko dana godišnje, nije to puno, ali nikad se ne izvlači. Baš suprotno - on se nastoji javiti što ranije, da odgovara među prvima, pa da se riješi jednog po jednog predmeta. Njemu zapravo paše onaj sistem: pitam tko se javlja, ima li dobrovoljaca.

    Što se kemije tiče, ja nekako predosjećam da bi njemu to mogao biti super predmet, samo da ima bolju profu. Jer sve kuži otprve, a i naučio je sam od sebe pola periodnog sustava napamet, tek tako, iz fore. Tako da se nadam da će u srednjoj otkriti čari predmeta koji mu je dotad bio mrzak
    (to što nema sklonosti za eksperimentalni rad, druga je priča... ali tko kaže da mora biti eksperimentalac?)
    E, sjajno... Ekipa koja dolazi iz glazbene škole obično nema nikakvih problema s planiranjem vremena, jer to silom prilika nauče u osnovnoj školi.

    Što se tiče kemije u XV gimnaziji, moj L. tvrdi da je prof. Ivić-BIšćan odlična. On je u osnovnoj školi isto bio odličan, ali NIJE imao dobre temelje, nego onako kako je a70v opisala - nije tu bilo puno razumijevanja, nego više učenje po špranci.

    U gimnaziji se to radikalno promijenilo - uz odličnog nastavnika on sad sve razumije i voli, veća mu je tlaka povijest i hj, a kemija mu ide lijevom nogom. Profesorica je super, daje im materijal u digitalnom formatu unaprijed, što je sjajno jer oni moraju vraćati udžbenike nakon svake škg. tako da im to puno znači. Istina, treba dosta grijati stolac jer žena daje i puno zadataka koje treba rješavati, ali kad razumiješ gradivo, to nije problem. Ovo je jako važno za ljude kojima će to jednog dana biti struka, ali i za buduće medicinare, prehrambene tehnologe i slično...

    Eto, morala sam to napisati, da se ne bojite kemije u a smjeru u miocu.

  42. #5042
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    A, ne znam, Peterlin...
    Mi imamo posve suprotno osobno iskustvo... nisam pisala napamet i opcenito...
    Doduse, moja M ima dosta opaku garnituru profesora, ukljucujuci i razrednicu. Mozda je i do toga... a mozda i do smjera, nekako mi se cini da je u opcem smjeru rezim ipak malo drugaciji, a mozda je i do moje M, vrag bi ga znao... ������������
    Istina je da između raznih smjerova i razreda, a pogotovo generacija postoje razlike. Kao i između raznih škola.

    MOj je u a smjeru i koliko vidim, nije baš bilo nekih problema da dogovori sve što mu treba. Aliii ima razlika. Ja na roditeljskom čujem da su skloni puno izostajati ako ne nauče, pa radije podnesu neopravdani sat (ili uz klimavo roditeljsko opravdanje). Moj sin se time nikada nije služio, jer jednostavno nije takav. (Da se razumijemo - ne tražim to od njega i čak nisam sigurna da bih i sama bila tako savjesna). Ako nije naučio, dobit će iz testa ili odgovaranja 3 ili 2, ali ne pada mu na pamet da izostane, pa kud puklo.... Vjerojatno to profesori vide i cijene, pa mu dozvoljavaju dogovore kad zatraži, jer se inače korektno ponaša. Ali da ima učeničkih manipulacija na razini cijelih razreda - svakako da ima. Vidim to prilično često. I tako - ako učenici zlorabe neke stvari, može se očekivati da budu kažnjeni. U tom smislu je i moj sin (a vjerojatno i tvoja kćer) kolateralna žrtva, jer strada u kolektivu. Samo što ovaj moj to sebi baš ne uzima k srcu dokle god uspijeva svoje ciljeve istjerati na individualnoj razini. Zna me pitati razrednica na informacijama "pošto ste došli, pa vaš sin nema izostanaka"...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.04.2018. at 10:15

  43. #5043
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A jesu li to natjecanja vezana uz školske predmete, ili izvanškolske sadržaje (glazba, sport, nešto treće)?
    Nagađam da bi i tu moglo biti razlike u pristupu.
    Jedno i drugo.

    Ali istina je da se blagonaklono gleda na učenike koji su svoje izvanškolske sadržaje spremni upogoniti i u interesu škole. Konkretno, moj sin je redovito tehnička podrška na svakoj školskoj priredbi (razglas, snimanje, fotografiranje), a on i njegova ekipa često pomažu kod razmještanja tribina u dvorani, jednostavno su umreženi. Toliko ja znam. Možda ima još toga, ne trudim se sve pohvatati, a i ovo češće čujem od razrednice nego od njega.

  44. #5044
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    E, sjajno... Ekipa koja dolazi iz glazbene škole obično nema nikakvih problema s planiranjem vremena, jer to silom prilika nauče u osnovnoj školi.

    Što se tiče kemije u XV gimnaziji, moj L. tvrdi da je prof. Ivić-BIšćan odlična. On je u osnovnoj školi isto bio odličan, ali NIJE imao dobre temelje, nego onako kako je a70v opisala - nije tu bilo puno razumijevanja, nego više učenje po špranci.

    U gimnaziji se to radikalno promijenilo - uz odličnog nastavnika on sad sve razumije i voli, veća mu je tlaka povijest i hj, a kemija mu ide lijevom nogom. Profesorica je super, daje im materijal u digitalnom formatu unaprijed, što je sjajno jer oni moraju vraćati udžbenike nakon svake škg. tako da im to puno znači. Istina, treba dosta grijati stolac jer žena daje i puno zadataka koje treba rješavati, ali kad razumiješ gradivo, to nije problem. Ovo je jako važno za ljude kojima će to jednog dana biti struka, ali i za buduće medicinare, prehrambene tehnologe i slično...

    Eto, morala sam to napisati, da se ne bojite kemije u a smjeru u miocu.
    Eh, da.Ali ima jedna druga profesorica iz kemije koja je užasno zahtjevna i stroga, isto tako i iz matematike te fizike.
    Neću ih imenovati jer smatram da nije bitno za temu.
    Ali da su jako stroge- jesu.
    Koliko čujem puno zahtjevnije i strože od ostalih profesora iz istih predmeta u toj školi.
    Ali bez obzira na to, i kod njih je moguće imati 5 samo kaj puno traže.
    Moja kći ima sreću da su je sve tri profesorice zapale
    S druge strane mislim da je to jako dobro jer tako djeca dobivaju odlične temelje za daljnje obrazovanje.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 19.04.2018. at 13:32

  45. #5045
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    moj inače ima iz fzike bar kak on veli najstrožu profu, i sad je bila na malo dužem bolovanju, veli zamjena je bila sasvim ok, ali je i puno objašnjavala, tak da im je sad malko lakše shvatiti njihovu profu

  46. #5046
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ako je netko napisao meni je promaklo
    gdje se može vidjeti kad su dani otvorenih vrata pojedinih gimnazija?

  47. #5047
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Listaj određenu školu krajem mjeseca travnja,valjda će staviti kad su otvorena vrata
    Početkom svibnja je i Dojdi osmaš pa će biti i tam letaka i vrbovanja

  48. #5048
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Dojdi osmaš
    11.5.2018

  49. #5049
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a što je to?

  50. #5050
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Sajam škola na Zrinjevcu,
    Svake godine početkom svibnja oblijepe osnovne škole s plakatima,nemoj mi reći da to još nisi vidla

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •