Stranica 13 od 51 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 2506

Tema: Strahovi, strepnje, "panika", zabrinutost,... u trudnoći 2.dio

  1. #601
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Super Ljube za srceka!!! Uloziv ti je grlic, znaci ide prst do odredjene dubine u grlic ali si iznutra zatvorena. Za viserotke ti je normalan nalaz da si uloziva... Si dobila kakvu terapiju za to povremeno krvarenje?

  2. #602
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Super Ljube za srceka!!! Uloziv ti je grlic, znaci ide prst do odredjene dubine u grlic ali si iznutra zatvorena. Za viserotke ti je normalan nalaz da si uloziva... Si dobila kakvu terapiju za to povremeno krvarenje?
    Pijem utrogestan 3×2....

    Znaci sa 7tt to je dobar nalaz uloziv???? Ali zatvorena jesam

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  3. #603
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Super Ljube za srceka!!! Uloziv ti je grlic, znaci ide prst do odredjene dubine u grlic ali si iznutra zatvorena. Za viserotke ti je normalan nalaz da si uloziva... Si dobila kakvu terapiju za to povremeno krvarenje?
    Poslala sam ti pp

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  4. #604
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Ako više ne budeš krvarila,Utrogestan stavljaj vaginalno-ima bolji efekt na grlić i općenito bolje djeluje vaginalno i nema nuspojava ako se stavlja vaginalno...i ja ga stavljam 3x2 zbog očuvanja grlića još uvijek i vj.budem do 35 tt

  5. #605
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako više ne budeš krvarila,Utrogestan stavljaj vaginalno-ima bolji efekt na grlić i općenito bolje djeluje vaginalno i nema nuspojava ako se stavlja vaginalno...i ja ga stavljam 3x2 zbog očuvanja grlića još uvijek i vj.budem do 35 tt
    Koliko si sada trudna???? Imas broj mob.moj na pp

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  6. #606
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Sad sam 22 tjedna

  7. #607
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam 22 tjedna
    Utrogestan koristis zato kaj 6 porod ili bilo rizicno otpocetka

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  8. #608
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Krvarila sam skroz do 12 tt i uzimala Duphaston i onda su me u 17 tt prebacili na Utrogestan za očuvanje grlića jer se nakon 20tt obično krenem otvarat(tak je bilo zadnje 2 trudnoće,pa sam morala ležat do kraja)...usput sam već popila 3 antibiotika radi ešerihije u urinu...sutra mi muž nosi urin za kontrolu,nadam se da je glupača više otišla...

  9. #609
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Krvarila sam skroz do 12 tt i uzimala Duphaston i onda su me u 17 tt prebacili na Utrogestan za očuvanje grlića jer se nakon 20tt obično krenem otvarat(tak je bilo zadnje 2 trudnoće,pa sam morala ležat do kraja)...usput sam već popila 3 antibiotika radi ešerihije u urinu...sutra mi muž nosi urin za kontrolu,nadam se da je glupača više otišla...
    Ja sam jos nikakve pretrage nisam radila i brini me malo to... za dva tjedna izgubila jednu kg i niski tlak imam 100/50... krenuli su mucnine i povracanje.. gladna sam ali sve mi gadi se. Onda na silu jedem i celi dan mi mucno... stalno imam neka pikanja probanja sa obje strane..strah dozivim svaki dan....

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  10. #610
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Bluebella,jel si danas na pregledu il sam ja nekaj ubrijala
    Ajmo,slavlja malo,danas 34 tjedna Čestitam na svoj muci,evo se isplatila,još malo i curka je tu

  11. #611
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella,jel si danas na pregledu il sam ja nekaj ubrijala
    Ajmo,slavlja malo,danas 34 tjedna Čestitam na svoj muci,evo se isplatila,još malo i curka je tu
    Ajme super....

    Sada trebam i ja gurati dan po dan bar do 32tt..

    Pa taj utrogestan sve izade van dok stavljam vaginalno...

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  12. #612
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ne pripadam više o ovoj temi Al vas i dalje pratim i želim vam dosadne trudnoće, i moram se i ja pridružit slavlju za BB 34 tt!

  13. #613
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella,jel si danas na pregledu il sam ja nekaj ubrijala
    Ajmo,slavlja malo,danas 34 tjedna Čestitam na svoj muci,evo se isplatila,još malo i curka je tu
    Svaka cast!!!!

    Kako si uspijela uz 5 djece, mirovati i kucu drzati????

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  14. #614
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella,jel si danas na pregledu il sam ja nekaj ubrijala
    Ajmo,slavlja malo,danas 34 tjedna Čestitam na svoj muci,evo se isplatila,još malo i curka je tu
    Dobro pamtiš
    Je, danas je 34 tt imali smo ctg koji je uredan. Slijedeci tjedan je ctg i pregeld. Mislim da cu sad svaki tjedan ici na ctg.. nadam se da cu na slijedecem pregledu dogovoriti kad cemo skinuti šav od serklaze, jer me bas steže.

    Curke kako vi gurate?
    Munkica ima sta novo?

    Ljube555 normalno je da utrogestan iscuri.

  15. #615
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Tooo,Blue,bravo ženo...ono nije da ti zavidim na tjednima ,kad ću ja do tih tjedanaaaa,još samo 12
    Kaj se ne skida serklaža sa 36 tt?

    Ja evo dan po dan,već sam sve moguće varijante izbrojala,kolko dana,tjedana,mjeseci ležanja...gurkam te Utriće,pijem non stop,kaj vodu,kaj čaj,sad sam krenula u D-manozu pit,da se riješim glupih bakterija...danas mi je muž odnio opet urinokulturu pa bumo vidli za tj.dana.Čekam cervikometriju idući četvrtak i molim Boga da me ne strpa ležat u bolnicu(kak to inače on napravi čim vidi da je ušće krenulo u Y).

    Si spremila već kakve stvari za princezicu?

    Munkice,a di si ti?Imaš psihičke pripreme za carski?

  16. #616
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    6x mamica... doci ce i ti tjedni dan po dan. I meni je sporo islo, u 16tt sam prvi put u bolnici zavrsila zbog krvarenja, pa u 18tt opet, pa u 23tt prijevremeni trudovi... dani su mi ko godina bili. Samo uzimaj terapiju i pridrzavaj se uputa liječnika. Ja jos uvijek koristim utrice 3x2, da su mi ih u 16tt dali mozda nebi ono sve poslije prolazila...
    Šav od serklaze obicno skidaju od 36 do 38tt, ja se nadam da ce meni u 36tt, bol je bas iritantna, na mjestu gdje je čvor me steže i svaki put kad zakoračim desnom nogom osjetim.... nije bas ugodno.
    Stvari za bebu su spreme, svako malo zavirim u sobicu i ormar torbu za bolnicu imam spremnu vec dugo, kod mene se to nikad ne zna.

    Drzim palčeve za dobar nalaz urinokulture
    Drzi se ❤️

  17. #617
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Baš mi je drago kaj si evo na cilju,sve sam ja pročitala kaj si sve prošla i svaka ti čast!
    Tak sam i ja imala torbu u prošloj trudnoći spremnu od 26.tjedna i svaki put ju nosila na kontrolu u bolnicu jer je svaki put postojala mogućnost da me ostave.

    Pa sa 36 tt bi ti bilo već ok skinut šav..Kolko je curka teška?
    Ja sam svoje treće rodila sa 36+5,sve je prošlo ok i bilo ok,imao je malo dulju i jaču žuticu,niš drugo...Rodio se sa 3500 gr.Išli doma normalno 3.dan.
    Posljednje uređivanje od 6xmamica : 10.05.2018. at 09:17

  18. #618
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Curka je na pregledu prije dva tjedna imala 2123gr, znaci sad bi mogla imati preko dvije i pol kile. To je vec pravi komad djeteta al neka je jos malo u buši.

    Jel se uspijes organizirati s petero djece da ipak i malo mirujes?

  19. #619
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Bluebella, super za pregled ! Ti sad ne ideš više kod našeg doktora na preglede nego u bolnicu jel? Plan vam je prirodni porod jel? Kak ti se čini tam u bolnicama sve?

  20. #620
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Curka je na pregledu prije dva tjedna imala 2123gr, znaci sad bi mogla imati preko dvije i pol kile. To je vec pravi komad djeteta al neka je jos malo u buši.

    Jel se uspijes organizirati s petero djece da ipak i malo mirujes?
    Većinu dana sam u krevetu,moji su već veliki(19,16,14,8 i 2.5 god),tak da u biti imam posla samo sa prvašićem i ovim malcem,pa malo uskoče i starija djeca,nekaj i naprave,tipa stave veš prat,usisaju i to,muž je malo rastrgan jer em posao em doma posao,skuha umjesto mene za drugi dan i tak...malo dođe i baka-makar nije baš više za čuvat djecu,bolesna je i to,al tipa,može s ovim malcem sjest na dvorište dok se malo poigra vani,popegla mi veš...nekak se gombamo,već smo takav scenarij prošli dva put pa valjda zato.

    Ma curka je već sigurno preko 2,5 kg...ma sve bu to super,još se na kraju ne bu dala van

  21. #621
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella, super za pregled ! Ti sad ne ideš više kod našeg doktora na preglede nego u bolnicu jel? Plan vam je prirodni porod jel? Kak ti se čini tam u bolnicama sve?
    Nisam vise kod dr. R, al svako malo se cujemo provjeri on jel sve ok.
    Ne idem u bolnicu, prof. Ivanisevic ima privatnu ordinaciju na Trešnjevci pa idem tamo na ctg i pregelde. Pretpostavljam da cu tako do kraja trudnoce.
    Plan mi je inducirani cim bude bilo moguce, tamo negdje 38+, nekako bi radije da bebica ide van cim bude spremna.
    Prof. se načelno složila s tim, ali naravno cekamo jos da vidimo kako sve napreduje pa cemo onda odluciti.

    Kako ti napreduješ? Koji si tt? Jesi osjetila pokrete?
    Tebi je ovo treća trudnoca, mogla bi ranije osjetiti micanje bebe
    Ja sam u ovoj trudnoci u 16tt osjetila prve pokrete.

  22. #622
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    6xmamica, super si ti sebi postrojila ekipicu
    Neka, i treba da ti pomognu, pogotovo ovi veliki

  23. #623
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Bb, brzinsko i bravo za tt! Iskreno sam se jako bojala za vas dvije, i jako sam sretna da ste se podruzile i nadam se da cete se druziti 2u1 jos bar 2-3 tjedna. A najvece da bude i do termina, neka je, neka se zbuca fino.

  24. #624
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Sybilla ❤️ I velike puse za tvoje malene doma

  25. #625
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Bluebella jako sam sretna zbog vas

  26. #626
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam vise kod dr. R, al svako malo se cujemo provjeri on jel sve ok.
    Ne idem u bolnicu, prof. Ivanisevic ima privatnu ordinaciju na Trešnjevci pa idem tamo na ctg i pregelde. Pretpostavljam da cu tako do kraja trudnoce.
    Plan mi je inducirani cim bude bilo moguce, tamo negdje 38+, nekako bi radije da bebica ide van cim bude spremna.
    Prof. se načelno složila s tim, ali naravno cekamo jos da vidimo kako sve napreduje pa cemo onda odluciti.

    Kako ti napreduješ? Koji si tt? Jesi osjetila pokrete?
    Tebi je ovo treća trudnoca, mogla bi ranije osjetiti micanje bebe
    Ja sam u ovoj trudnoci u 16tt osjetila prve pokrete.
    Aha ideš kod dr. Ivanišević, super, meni je i ona odlična dr. Ma da, ovako bi satima čekala na pregled u Petrovoj a u tvom delikatnom stanju to nikako nije pametno. Ma kakav god porod bude biti će dobro, čim malena bude spremna i ja bi bila za to da ne čekamo.
    Ja sam sad 17+0, prekjučer smo bili na pregledu: svi su organi na broju, imamo i prstiće na rukama i nogama, glavica je okej, kaže da ima 14 cm s nogicama već. Sve izgleda super, pokušao ga je slikati da vidimo lice no spavao je micek mali, zabijen u svoju rukicu. Posteljica mi je straga i nisko, a samom ušću no kaže da će se ona podići prema gore i da nema brige još za to.
    Skinuo me s Crinonea i Estrofema, sad do kraja nastavljam samo sa Euthyroxom i Clexaneom. Poslao me na vađenje TSH i ft4 da provjerimo štitnjaču. Za cca 4-5 tjedana sljedeća kontrola.

    Prekučer sam u par navrata, dok sam mirno sjedila na poslu, osjetila laaaagano škakljanje na području gdje je mrvica (na desnoj strani) i bila sam sigurna da je to on . Sad je malo zatišje pa ne osjetim ništa ali očekujem svaki dan da će se to lagano pojačavati i da ću ga kroz tjedan dva već dobrano osjećati.
    Malo me frka oko tog ali pokušavam ne misliti jer u prvoj trudnoći, kad sam nosila dečka, jaaako su mi ti pokreti bebe bili čudni. Vrlo slabi, nepovezani, rijetki i nikad nisam sa sigurnošću mogla reći da je to on ili nije. Tako je bilo stalno i govorila sam svim živim doktorima da jako slabo osjetim bebu no "krivili" su posteljicu naprijed koja amortizira udarce. Meni je bilo jako neobično i sumnjivo kako ni u 23-26-29-31.tt ja sam sigurnošću ne mogu reći da osjetim bebu.
    S curkom je bilo skroz drugačije: od trenutka kad sam ju počela osjećati u 18tt znala sam da je ona, bilo je redovito i postepeno se pojačavalo - kako je ona rasla. Bilo je onako kako treba biti . Prvi put mi je odmah, iako sam bila prvorotka, nešto govorilo da s tim pokretima nekaj nije u redu.

    Sad se samo nadam da će biti kao i kod seke koja je bila mala živahna loptica, pa da ne brinem i ne razbijam glavu...
    S druge strane, sad ga s BW nađem za 10tak sekundi, odmah se čuje lupkanje ko ludo pa me to "drži na životu", hehe!
    Posljednje uređivanje od Isabel : 10.05.2018. at 15:14

  27. #627
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Isabel sta se desilo u prvoj trudnoci pa si izgubila bebu (oprosti ako je preintimno pitanje ili ne zelis o tome).
    Pokusaj ovu trudnocu ne uspoređivati sa prvom, nova trudnoća, nova bebica.
    Meni je to jako tesko bilo, jer sam i u prošloj nosila curicu, jos kad sam u ovoj trudnoci sa 16+2 prokrvarila, a u prošloj sa 16+1 izgubila bebu bilo je jako tesko ne razmisljati o svemu. Na srecu u Petrovoj sam naišla na jednu divnu sestru koja je sjela pored mene, uzela me za ruku i objasnila kako moram prestati razmisljati sto je bilo i da se moram fokusirati na ovu trudnocu i na ovu bebicu i dati joj šansu bez gledanja unazad i da me ova bebica treba i samo joj ja mogu pomoci, a doktori ce učiniti sve sto oni mogu da spase trudnocu. Cesto sam si njene rijeci vrtila po glavi kad su me crne misli lovile.

    Super da je pregeld prosao ok i da beba lijepo napreduje ❤️

  28. #628
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ma nije preintimno pitanje, sve okej .
    U prvoj trudnoći sam u 8.tt završila na operaciji slijepog crijeva... Nakon toga trudnoća je bila uredna, heparin i ostali klasični lijekovi nakon IVF-a. Haparin su mi uveli radi mutacije PAI-1 koju imam. Sve je bilo odlično na svim pregledima s dečkom do 32.tt, osim što su mi ti pokreti bili "čudni" no kako mi je bilo prvo dijete nisam imala s čim usporediti. Pogotovo kad su me moji doktori uvjeravali da je to normalno, nisam se puno brinula. Heparin su mi prekinuli s 25tt., zaključili su da više nema potrebe da ga uzimam. U 32.tt došli smo na regularni pregled, ja sam bebu tak pomalo i potiho osjećala i dan prije pa sam na pregled došla potpuno bezbrižna. Tamo smo doživjeli šok jer nam je dr. rekla da bebi ne može naći otkucaje, da mu srce ne kuca i da je beba umrla. Nitko nema pojma kako zašto... Otišla sam na inducirani i rodila predivnog malog dečka koji je izgledao normalno i zdravo. Obdukcija njega i posteljice pokazala je da je sve bilo u redu, a uzrok, razlog niti ništa zašto je umro se nikad nije otkrilo. Svi su u bolnici slijegali ramenima i nitko za mene nije imao objašnjenje. Ja niti sam krvarila, niti grčevi, trudovi, ništa. Do tog jutra sve praktički savršeno.
    E sad, neki laici sumnjaju na tu operaciju u ranoj trudnoći, da je anestezija u kojoj sam bila gotovo 3 sata sigurno na neki način oštetila plod (doktori kažu da to nije), drugi (a i ja) sumnjam na prekid heparina...
    Na kraju su mi na otpusnom pismu samo napisali "mors fetus in utero". Moj dr. R. je jedino uspio obrazložiti da se desilo da mu je jednostavno srce prestalo kucati, da je to vrlo slično sindromu kolijevke samo dok je jo beba u utrobi, i da je jako rijetko.
    Užasno mi je bilo teško pomiriti se s tim da je sve bilo okej, sve živo i zdravo i odjednom horor.
    Gotovo mi je nemoguće kasnije sa djevojčicom a i sada biti bezbrižna, kad je uvijek dio mene u strahu i moli boga da se ta tragedija iz vedra neba ne ponovi opet.
    Naravno, s djevojčicom sam inzistirala da heparin uzimam do kraja trudnoće tj. još 15 dana iza poroda. Iz predostrožnosti sam kod. Đelmiša i Ivanišević ležala na odjelu 5 tjedana prije poroda, imala dogovoreni carski 10 dana prije termina i rodila predivnu zdravu djevojčicu. Sličnom se scenariju nadam i sad .

    Što se tebi desilo u prošloj trudnoći?

  29. #629
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Isabel, strasno, bas mi je grozno ovako nesto cut... I svaka ti cast na hrabrosti, ja ne znam dal bi se mogla nakon toga ponovo odlucit na trudnocu... Stvarno, skidam kapu

  30. #630
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Isabel baš tužna priča. trebalo je hrabrosti ponovno u kratkom vremenu ići opet na bebu. vjerujem da te to na neki način i izvuklo.
    kod mene se isto nije našao neki razlog zašto se desilo to što se desilo. bila je spontana i totalno ne očekivana trudnoća iz prvog pokušaja. pojavila mi se endometroiza na desnom jajniku i dr R je rekao da bi najbolje bilo da ostanem trudna. o postupku u tom trenutku nisam ni razmišljala, dobila sam recept za kontracepcijske pilule da malo smanjimo tu endometriozu. i kupila sam pilule i čekala mengu koja nije došla. bila sam u šoku kad sam imala poz test na trudnoću. iz jednog jedinog pokušaja sam ostala trudna, samo tako.... sreći nije bilo kraja. sve se nekako super posložilo.
    sa 15+4 sam imala uzv i pregled i sve je bilo ok, saznali smo da ćemo dobiti curicu. dan nakon toga sam se počela jako loše osjećati i otišla sam ranije s posla, sutradan isto. pospana i bezvoljna, kao pred gripu, nisam imala snage za ništa. kad sam bila ravno 16t sin mi se razbolio, probudio se sa jako visokom temp, otišli smo pedijatrici. ja sam i dalje bila loše, ali morala sam funkcionirati zbog njega, taj dan sam počela osjećati bolove nisko u leđima, no svejedno sam nosila malog (tad je imao dvije i pol god), pedica nas je poslala u drugi dom zdravlja na bris grla i tamo sam ga nosila uz stepenice na drugi kat jer nije bilo lifta. poslije smo došli doma i mene su i dalje bolila leđa. mislila sam da je od trudnoće i tog nosanja. navečer se ta bol spuštala i bili su kao blagi menstrualni bolovi. sjećam se još i da sam suprugu komentirala da imam pojačan iscjedak "kao da mi curi plodna voda". suprug me pitao da li želim ići na hitnu, rekla sam mu samo da sam ok, da je pojačan iscjedak normalan u trudnoći i uzela malog i otišla spavati. probudila sam se u 3 ujutro, mali je gorio od temp. skinula sam mu temp i odjednom osjetila nagon na wc. otišla na wc i dok sam se ustajala samo su voda i krv krenuli iz mene. završila sam u Petrovoj, hitna me odvezla jer je muž ostalo sa malim doma. kad sam došla u bolnicu bebi je još kucalo srca, nakon dva sata je prestalo kucati. ležala sam u trudovima do 10h i onda su mi rekli da idem na wc i da idem roditi. beba je bila prevelika za kiretažu. i na wc-u mi je ispala beba, uhvatila sam ju i tako s njom izašla van iz wc-a i predala ju sestri. bila sam u totalnom šoku, ne sjećam se kako sam uopće izašla iz tog wc-a. nakon toga sam išla na kiretažu jer posteljica nije izašla. četiri dana nakon kiretaže sam našla gazu koju su zaboravili izvaditi iz mene, tad sam još bila u bolnici. crp mi je već bio u nebesima, gaza se usmrdila i bila je puna ugrušaka. nakon toga samo sam htjela van iz te bolnice i doći svom djetetu doma. dugo sam sanjala nju i kako ju nosim u ruci i predajem. pokraj petrove više nisam htjela ni autom proći.
    phd nalaz je pokazao da je beba bila zdrava i da nije bilo anomalija.
    tek nekako s ovom trudnoćom polako ispirem gorak okus koji je ostao nakon svega.
    kad sam u ovoj trudnoći prokrvarila, petrova mi je bila zadnja opcija. ali frendica s kojom sam u tom trenutku bila, odmah je nazvala svog frenda koji je u tom trenutku radio tamo na prijemu i odvezla me njemu. na kraju sam završila na onom istom krevetu na kojem sam ležala i kad sam nju izgubila i morala sam ići na onaj isti wc gdje mi je ispala. kao da se netko šali sa mnom. ne znam, gledam na to da sam opet morala proći taj cijeli put sa nekim sretnijim ishodom da ostavim ono što je bilo iza mene.
    htjela sam odmah ponovno ostati trudna, no nije više išlo, pa smo se odlučili ne čekati više i prekinuti sa silnim nadanjima i razočaranjima svaki mj i otišli kod dr R na postupak. uspjelo je iz prve.
    još uvijek me nekako strah opustiti se i nisam svjesna da ću zaista dobiti svoju curicu u ruke.
    mislim da ću svega postati svjesna onog trenutka kad mi ju daju u ruke i ne mogu dočekati taj trenutak.
    samo da ona meni dođe živa i zdrava
    isto želim i tebi

  31. #631
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Kakve tužne priče ,cure drage,svaka vam čast...

  32. #632
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    BB, strašno tužno što ti se dogodilo. Stravično mi je da uz svu tu bol i gubitak moramo proći agoniju i nehumanost u najtežim trenucima u tim našim bolnicama. To je toliko jadno i strašno, nema goreg... A oni kao da nemaju srca, ne razumijem to.
    Vjerujem da nisi svjesna još i da je strah tu, ali vi ste najgore prošle i preživjele, mala lavica je već curetak i zblja vas tjedni dijele od trenutka kada ćeš ju primiti u naručje! A to će biti najljepši poklon za hrabrost i snagu koju si pokazala! Izborila si se za nju i tu je samo radi tebe... To je divno i svaka ti čast !
    I ja gledam da je zapravo dobro da si Petrovu "opet prošla", i iako ti je bilo strašno teško i traumatično, zasigurno ti je dugoročno pomoglo i barem malo zaliječilo rane. Tvoja je curka jedna snažna lavica i uskoro ćete biti zajedno, i svi ćemo slaviti i biti presretni jer si zbilja inspiracija svima nama!

    Prema meni su na Sv. Duhu, kad sam došla tamo na inducirani s umrlom bebom, bili zbilja jako uljudni i obazrivi, ali mislim da je to zato jer je muž moje doktorice neki šef ginekologije pa je ona odmah zvala njega da dolazim. Inaće bi vjerojatno imala tretman kao i ti.

    I ja se dan danas pitam kako sam sve to preživjela. Uz sav taj šok, kaos i inducirani porod ja sam samo cijelo vrijeme govorila da ga želim vidjeti, i iako su me odgovarali i govorili da će mi biti samo teže, ja sam inzistirala. I drago mi je da jesam, nebi prežalila da ga nisam vidjela, držala u naručju i poljubila. Iato tako kada sam nakon svega došla doma, kada sam bila u pregolemoj tuzi i jadu od gubitka znala sam da mi ni vrijeme ni psiholozi ni odmor niti ništa ne mogu pomoći već samo nova nada, nova borba, nova trudnoća i nova beba! Dr. R. je nakon 2 mj. rekao da sam fizički spremna i da ako sam ja u glavi spremna da on preporuča da idemo u postupak asap. Tako je i bilo. Ja sam sve to nekako lightly uzela, tada sam bila mišljenja da mi se već desilo najgore na svijetu pa sve od toga može biti samo bolje! I zahvalna sam mu radi toga do kraja života!
    I eto, sreća nam se osmjehnula i samo tri mjeseca nakon što sam izgubila sina ja sam bila opet trudna! Išli smo dan po dan, radila sam i htjela sve suprotno od prve - valjda samo da se ne poistovjetim i da nemam isti ishod. Sad zam zbilja željela curicu, radila sam do zadnjeg za razliku od prve kad sam radi operacije bila na čuvanju, išla sam na more, bila aktivna do kraja... Na sretkom "kraju" došla je naša dugica, naša zvijezdica koja je zaliječila moju tugu i bol.

    Danas je čudno - sjetim ga se ali nisam tužna. Svjesna sam da na neki način radi njega imam nju, imam osjećaj da ju je on poslao i u biti ni ne smijem tugovati radi njega jer da nije bilo tako ne bi bilo ni nje. Nekako je čudno ali dobro čudno . Ona zna za svog brata na nebu, često ga spomene i kaže da joj je on anđeo čuvar .

    Sad se beskrajno veseli bratu i ne može dočekati, a mi opet idemo dan po dan i nadamo se najboljem !
    Posljednje uređivanje od Isabel : 11.05.2018. at 14:49

  33. #633
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Isabel, Bluebella, jako mi je žao zbog svega što ste morale proći.
    Bb, još malo pa si sa svojom mišicom

    Nas čeka zadnji pregled idući tjedan i onda čekanje carskog. Mislim da sam skoro spremna (psihički, fizički - kofer još nisam spakirala )
    Drago mi je da na kraju nikome nisam rekla datum carskog jer nailazim na puno komentara kako sam se "izvukla" i ne moram osjetiti bolne trudove.

    Bila sam kod babice i savjetnice za dojenje (slično kao patronažna u Hr) koja će pratiti mene i bebu kada dođemo kući pa mi je dala još par naputaka za carski (npr. da nakon što epiduralna počne djelovati mogu tražiti da mi odvežu ruke (nisam ni znala da ih vežu), da mogu tražiti prozirni ili spušteni paravan, da mogu početi dojiti dok me šivaju ako želim itd...).
    Znam da su šanse male do nikakve, ali ja se još uvijek potajno nadam da će se mrvica okrenuti

  34. #634

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Munkica, kakvo vezanje ruku?

    Sto se tice dojenja, nikakve bitne razlike nisam uocila poslije carskog u odnosu na vaginalni. Bebu sam bez problema dojila na boku taj prvi dan (dok moras biti u horizontali zbog spinalne). Kod mene laktacija malo kasni, i tih prvih 7-10 dana mi je bilo vrlo slicno sa svom djecom.

  35. #635
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Isabel ti si pretpostavljam već imala dosta toga spremno za bebu, ipak je to bio 32tt. ne mogu ni zamisliti tvoj dolazak iz bolnice doma kad si to sve vidjela.
    mene je doma dočekalo dijete, koje mi je bilo velika utjeha i morala sam funkcionirati za njega. najgore mi je bilo objasniti njemu da ipak nema više seke u maminom trbuhu i da je beba sad na nebu. još nekih mjesec dana poslije je znao doći do mene i pokazati na moj trbuh i reći "tu nema nikog, seka je otišla". njemu je to bilo fora, a mene je ubijalo.

    moja frendica je nedavno imala slučaj sličan tvom. ona je bila 40+1 i išla je na dogovoreni inducirani, još dok se doma tuširala osjetila je bebu, kad je došla, ctg nije očitavao otkucaje. bebi je stalo srce negdje na putu do bolnice. phd nalaz nije ništa pokazao, posteljica, beba i pupčana sve uredno.
    zato sad želim roditi čim to bude moguće, možda sam previše pod dojmom svega... ona mi je frendica, nije ono da sam čula negdje, netko... pa zaboraviš.
    kad spomenem da želim ići na inducirani čim pređem 38tt svi me napadnu i vele da pustim bebu dok sama ne odluči da je vrijeme i da ne remetim trudnoću, ali ja bi radije, naravno ako se prof. I složi, da beba ide van čim bude dovoljno velika/teška/razvijena. možda krivo brijem, ali ne mogu si pomoći. vjerujem da prof. I mi neće dopustiti da ono što sam ja zabrijala prevlada, ako beba nije spremna. ja sam joj rekla svoje želje i strahove, njena će biti zadnja.

    no, ajmo mi na veselije teme.

    Munkica nam sitno broji.... još malo i stiže mala čudesna curica
    Munki nadamo se s tobom do kraja da će se okrenuti, ali i ako se ne okrene, kao što su cure ovdje pisale, i carski sa spinalnom može biti predivan i znaš da moraš pamtiti pjesmu koja je svirala kad ju izvade van
    sad zapravo svaki dan možemo očekivati novosti od tebe... datum je tajni, a ti nas iznenadi

  36. #636
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Munkica, kakvo vezanje ruku?

    Sto se tice dojenja, nikakve bitne razlike nisam uocila poslije carskog u odnosu na vaginalni. Bebu sam bez problema dojila na boku taj prvi dan (dok moras biti u horizontali zbog spinalne). Kod mene laktacija malo kasni, i tih prvih 7-10 dana mi je bilo vrlo slicno sa svom djecom.
    Ja to zamišljam kao vezanje u ludnici u srednjem vijeku . Ali nije. Koliko sam shvatila, samo su lagano privezane. Babica je rekla da ljudi različito reagiraju na anesteziju i da su neki pokušavali strgnuti sve cjevčice i ponašali se suludo. Zapravo, imamo nekoliko takvih u obitelji koji su loše reagirali na anesteziju.
    Iako se smatram racionalnom i smirenom u stresnim situacijama, nisam sigurna kako bih reagirala da nešto pođe po zlu.

  37. #637
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku

    Munkica nam sitno broji.... još malo i stiže mala čudesna curica
    Munki nadamo se s tobom do kraja da će se okrenuti, ali i ako se ne okrene, kao što su cure ovdje pisale, i carski sa spinalnom može biti predivan i znaš da moraš pamtiti pjesmu koja je svirala kad ju izvade van
    sad zapravo svaki dan možemo očekivati novosti od tebe... datum je tajni, a ti nas iznenadi
    Jos uvijek mi nije doslo do mozga koliko brzo stize Hvala na lijepim zeljama

  38. #638
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Mislim da vežu isto zato jer ako malo zaknjavaš (malo te ošamute s plinom, baš da ne bi bio panic attack il nekaj) da ti ruke ne padnu sa stola. Čisto radi zaštite pacijenta, sve je to okej .

  39. #639
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Bluebella,pa to što želiš indukciju je čist u redu i normalna reakcija na nekog tko se opeče...
    Recimo ja sam imala sreće u prvoj trudnoći,pustili me prenijet 12 dana i abrupcija placente mi se desila u TA u Vinogradskoj na pregledu.Iz mene je liptila krv ko da bi pustio vodu iz pipe.Samo njihovom brzom reakcijom spašene smo ja i ona(otkucaji su joj bili već na 70).Rekli mi da da mi se doma to desilo da bi se ona ugušila u trbuhu,a ja vjerojatno iskrvarila do bolnice(kasnije su mi rekli da se to desilo jer je posteljica već bila prestara i jednostavno se odlijepila)...poslije toga-svaki put sam išla na indukciju čim sam mogla,ni dr. nisu dali da nosim trudnoću do kraja,da me neko još pustio nosit ijednoga do kraja ja bi valjda skrenula s uma.Tak i sad imam u planu ak bude sve ok do kraja,bez obzira na termin 11.9.,mislim da ću ja već oko 20.8. držat svoju curku...

    Munkice,nisam znala ni ja da se vežu ruke...pa da u biti nikad ne znaš kak će ko odreagirat,ipak su to narkotici kaj ti daju...

  40. #640
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Meni su svaki put vezali ruke, i za punkciju jajnih stanica i serklazu i kiretazu (tad su i noge vezali). Mislim da je to dio standardne procedure.
    MartinaP tebi nisu vezali ruke?

  41. #641
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    meni nikad nisu vezali ruke i bas sam u cudu
    dva carska, dvije razlicite bolnice
    a ni za punkcije

  42. #642

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nikad cula da se vezu ruke. Nisu mi vezali ni za epiduralnu, ni za spinalnu kod carskog, ni za opcu kod jedne operacije. Bas sam u cudu.

    Za indukciju rano se slazem i potpuno razumijem.

  43. #643
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Meni isto nisu za punkciju vezali, a dobila sam neku super drogu od koje sam se divno osjecala (latentni junkie, cini se). Razumijem zasto da, ali mi je i skroz ok da mogu traziti da me i odvezu. Moram priznati da mi je pomisao na vezanje ipak malo neugodna. Ja se pocnem koprcati ako mi se noge u plahtu zapetljaju Ali, kao sto rekoh, razumijem sto sve moze poci naopako i zasto to rade.

    Bluebella, apsolutno razumijem zasto si se odlucila na indukciju.

  44. #644
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Jutro... ja sam zavrsila u bolnice imala sam jucer izljev ali hvala bogu dva srceka kucaju... treca gest.ipak prazna ali islod beba hematom. Ali mene zabrinjava drugo nesto jedan plod manje od drugog jedan za 6+6 8mm a drugi za 6+2 5mm dal tko ima iskustvo i dal ostalo dvje bebe do kraja ili ipak jedna beba prestala razvijati se????

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  45. #645
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ljube, to je kod blizanaca normalno.
    Moji su bili kroz MPO - dakle u isti sat oplodjeni, a kamoli dan - i stalno je bilo 4 dana razlike na njima.
    Smiri se, prati upute lijecnika, uzimaj utrogestane i sretno!

  46. #646
    6xmamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    97

    Početno

    Ajoj,Ljube samo miruj i po Utrogestanu...meni su rekli kad sam obilno prokrvarila u 6.tjednu ove trudnoće,da obično kad beba opstane kod takvog krvarenja da dalje bude ok..i eto nas u 23.tjednu
    Ja mislim isto da je to ok kod blizanaca,da je jedan uvijek manji...

  47. #647
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Hvala vam cure na utjehe!!!!![emoji4][emoji4][emoji4]

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  48. #648
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Ljube, to je kod blizanaca normalno.
    Moji su bili kroz MPO - dakle u isti sat oplodjeni, a kamoli dan - i stalno je bilo 4 dana razlike na njima.
    Smiri se, prati upute lijecnika, uzimaj utrogestane i sretno!
    Hvala puno....

    Od samog pocetka bilo 4dana razlike????
    Dr.rekla da beba dosta manje od drugog blizanca jedan 8mm a drugi 5mm

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  49. #649
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj 6xmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Ajoj,Ljube samo miruj i po Utrogestanu...meni su rekli kad sam obilno prokrvarila u 6.tjednu ove trudnoće,da obično kad beba opstane kod takvog krvarenja da dalje bude ok..i eto nas u 23.tjednu
    Ja mislim isto da je to ok kod blizanaca,da je jedan uvijek manji...
    Nadam se i vjerujem u to... jos plus kaj me zabrinuli da razlika u bebama po vel. Ova var.boln.sve ludo.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  50. #650
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    ljube555, žao mi je što ti se sve to događa, no iz svoje kože ne možeš. Znam što znači izgubiti dijete, i brojiti dane trudnoće da iduće bude živo i zdravo.
    Miruj, slušaj doktore, uzmi svu pomoć koju možeš dobiti, a znam da ti nije lako s malenima.
    Šalji mirne misli svojim bebicama u trbuhu, a sebi kaži: "ja to mogu".
    Mislimo na tebe mnogi ovdje i šaljemo pozitivne želje. Drž'se! Uz tebe smo.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 13.05.2018. at 10:16

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •