Stranica 257 od 310 PrviPrvi ... 157207247255256257258259267307 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 12,801 do 12,850 od 15499

Tema: Nakon transfera II

  1. #12801
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj KokiMaja prvotno napisa Vidi poruku
    Evo. Ja sam u bolnici zaprimljena. Sa 1896 je otišla beta na 2029. Znači ništa pozitivno ali neznaju gdije je. Nemogu pronači gdije je plod. Sad tu čekam i neznam što bu bilo. Osjećam se jadno i tužno
    Draga KokiMajo...
    Ono što ti ja mogu savjetovati je da se pokušaš smiriti koliko god možeš. To što trenutno ne znaju gdje se plod nalazi nije ništa čudno s obzirom da je VM trudnoća, a to se često na uzv ne vidi. Najvjerojatnije će laparoskopski plod locirati i odstraniti. Kod mene je oba puta plod zapeo u jajovodu, a ustvari mislim da jedino tu i može zapeti. Poslije operacije ih svakako ispitaj kakvo ti je stanje s jajovodima, očito je da su u nekoj razini začepljeni. (barem taj jedan).
    Žao mi je. Znam što prolaziš i sama sam to prošla dva puta.
    Ja sam ti sebi to posložila na ovaj način u glavi: ako jajovodi ne valjaju bolje da ih vade vani nego da mi se isti scenarij ponavlja više puta što je jako često. Ionako ako želiš trudnoću moraš na MPO, a ovako i bez straha imaš nezaštićene odnose. (malo crnog humora ne škodi) Ja sam se dugo bojala ponovne VM nakon moje prve.
    Popričaj s liječnikom koji bi te trebao operirati i reci mu da si u postupcima. Da sam ja danas na tvom mjestu, inzistirala bih da mi ukoliko su jajovodi loši (a oni to vide laparoskopski) odmah odstrane oba. Mene prvi put nisu poslušali s izgovorom mlada si i tko zna što se može desiti, što je bila jako loša odluka jer sam skoro glavom platila.
    Sretno i smireno, sve će bit ok.

  2. #12802

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Puno hvala. Sutra još misle vaditi betu i raditi ultrazvuk pa se nadam da misle krenuti to riješavati nekako. Samo mislim da je ovo čekanje da se desi čudo kontraproduktivno. A ako izvade jajovode i dalje jajnici rade normalno?

  3. #12803
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj KokiMaja prvotno napisa Vidi poruku
    Puno hvala. Sutra još misle vaditi betu i raditi ultrazvuk pa se nadam da misle krenuti to riješavati nekako. Samo mislim da je ovo čekanje da se desi čudo kontraproduktivno. A ako izvade jajovode i dalje jajnici rade normalno?
    Zao mi je... jajnici rade normalno naravno!!!

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  4. #12804
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj KokiMaja prvotno napisa Vidi poruku
    Puno hvala. Sutra još misle vaditi betu i raditi ultrazvuk pa se nadam da misle krenuti to riješavati nekako. Samo mislim da je ovo čekanje da se desi čudo kontraproduktivno. A ako izvade jajovode i dalje jajnici rade normalno?
    Ne moze se nazalost desiti nikakvo cudo ako mislis na razvoj uredne trudnoce. Dosadasnje bete to potvrdjuju. Sjecam se, i ja sam se u svom neznanju prvi put tome nadala...
    Jajovodi su ustvari kanali koji spajaju jajnik i maternicu, u njima se sretnu js i spermij i dolazi do oplodnje pa oplodjeni embrij putuje u maternicu par dana pa se kad postane blastica krene implantirati. Tako nekako to ide u prirodnom zacecu. Kod tebe je ili negdje putem prirodno zapelo i embrij se ugnijezdio u jajovodu ili je plod nakon transfera zalutao u jajovod sto mi se cini izglednije jer si ipak imala malu pozitivnu betu nakon transfera. Jajovodi se ostete od razlicitih uzroka; upala, bakterija, lose izvedenih prijasnjih operacija koje izazivaju priraslice... ukoliko ostanes bez tog jajovoda a za drugi utvrde da je u redu mogla bi bez problema ostati trudna da nemate drugih dijagnoza. Losi jajovodi mogu cak pustati neku tekucinu u abdomen koju ginekolozi smatraju toksicnom i koja moze otezavati zacece. Bez oba jajovoda sa IVF-om bez problema ostajes trudna jer se oni zaobilaze, odnosno plod se vrati kao sto znas direktno u maternicu....
    Meni se desilo valjda najgore sto je moglo. U toku FET-a dr nije vidio VM. Imala sam cudnu situaciju i cudne simptome trudnoce cijelo vrijeme, nitko je nije ocekivao. U toj situaciji svejedno su mi vratili 2 embrija. 7 dana nakon FET-a primila sam jos i booster nakon kojeg sam u uzasnim bolovima zavrsila na hitnoj i na hitnoj operaciji. Beta je bila ogromna, odstranila sam i drugi jajovod sa dvomjesecnim plodom, ostala sam bez zadnjih smrznutih embrija, bez nove trudnoce....zbog ovakvih situacija je bolje da losih jajovoda uopce nema.
    Sve ce biti u redu, ne brini.

  5. #12805

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Ma mislim da doktori negiraju moj nalaz bete jer je bio napravljen privatno. ponašaju se ko da ga nema. Danas je beta malo pala. Oni i dalje ne vide plod ali on tvdri da kao njemu djeluje da će uskoro krenuti krvarenje. Prvo je komentirao da mi mogu napraviti kiritazu sad ili čekati da beta sama padne, iako meni kiritaža nema smisla, jer nema smisla ako plod nije u maternici pa mi se ne prolazi to za MOŽDA padne beta. Pustili su me doma za vikend i da u ponedjeljak dođem opet vaditi betu dali je nastavila padati i ako bilo što osijetim da dođem hitno do njih. To mi i odgovara jer mi nebi sada do tada ništa radili. Nadam se da će ipak onda samo propati, jer bilo kakva operacija produljuje vrijeme oporavka i eventualni nastavak da probam ostati trudna.

  6. #12806
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj KokiMaja prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mislim da doktori negiraju moj nalaz bete jer je bio napravljen privatno. ponašaju se ko da ga nema. Danas je beta malo pala. Oni i dalje ne vide plod ali on tvdri da kao njemu djeluje da će uskoro krenuti krvarenje. Prvo je komentirao da mi mogu napraviti kiritazu sad ili čekati da beta sama padne, iako meni kiritaža nema smisla, jer nema smisla ako plod nije u maternici pa mi se ne prolazi to za MOŽDA padne beta. Pustili su me doma za vikend i da u ponedjeljak dođem opet vaditi betu dali je nastavila padati i ako bilo što osijetim da dođem hitno do njih. To mi i odgovara jer mi nebi sada do tada ništa radili. Nadam se da će ipak onda samo propati, jer bilo kakva operacija produljuje vrijeme oporavka i eventualni nastavak da probam ostati trudna.
    Ok, znaci oni smatraju da se trudnoca desila prirodno i posto je beta u opadanju da odlazi sama, tako ustvari i izgleda. Ali i dalje se u maternici ne vide znakovi trudnoce, sto meni laiku ukazuje na VM. To se nece rijesiti samo od sebe. I ustvari ne sumnjaju na VM trudnocu.
    Reci mi molim te u kojoj si bolnici?
    I zasto ti iskljucujes mogucnost prirodne trudnoce, odnosno koja vam je osnovna dijagnoza
    Ne kuzim kako ne priznaju nalaz bete, pa imas ga na papiru negdje, al dobro. Ne zelim se pravit pametnija od doktora nikako, al meni je stvarno cudno da nisu isli na laparoskopiju. Spominju li oni uopce mogucnost VM? Stvarno molim te na bilo koji znak boli ili slicnog cudnog simptoma otidji odmah u bolnicu.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 06.07.2018. at 18:32

  7. #12807
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Operacija poput laparoskopije je vjerojatno najmanje invazivna operacija od koje nakon 2-3 dana izlazis iz bolnice i oporavak je vecinom jako brz. Nema velikih rezova, samo male crtice preko kojih instrumentima ulaze u abdomen. Koristi se cak i kao dijagnosticka pretraga. Ja sam imala dvije i nakon tjedan dana bi bila skoro ko nova. Ona ti ne odgadja nastavak pokusavanja zatrudnjivanja.

  8. #12808

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Hm, mislim da se dijagnoza službeno zove Azospermija. Na najgore dane nema ni jednog spernija, a na dobre dane ima 5-6 pokretnih spernija (ali imenom i prezimenom, ne oni milijuni). Bili smo i ma Tese postupku( operacija gdije otvore sjemenike pa isružu unutra što ima) i nakon puno čupanja i struganja su našli 3 nepokretna. Za bolove su mi rekli da se javim obavezno ali su rekli da možda prokrvarim pa ode samo ali još nije. Po meni je VM praktički jedina opcija jer mi ništa drugo nema smosla i ljuti me da bi me na MOŽDA slali na kiritažu. Oni vjerojatno ne sumljaju na VM jer mene ne boli i ne krvarim. Bolnica je vinogradska
    Posljednje uređivanje od KokiMaja : 08.07.2018. at 09:09

  9. #12809
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Ljube - kako je kod tebe?

  10. #12810
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Vaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ljube - kako je kod tebe?
    Fizicki dobro a psihicki nikako!!!![emoji25][emoji25][emoji25]

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  11. #12811
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj KokiMaja prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, mislim da se dijagnoza službeno zove Azospermija. Na najgore dane nema ni jednog spernija, a na dobre dane ima 5-6 pokretnih spernija (ali imenom i prezimenom, ne oni milijuni). Bili smo i ma Tese postupku( operacija gdije otvore sjemenike pa isružu unutra što ima) i nakon puno čupanja i struganja su našli 3 nepokretna. Za bolove su mi rekli da se javim obavezno ali su rekli da možda prokrvarim pa ode samo ali još nije. Po meni je VM praktički jedina opcija jer mi ništa drugo nema smosla i ljuti me da bi me na MOŽDA slali na kiritažu. Oni vjerojatno ne sumljaju na VM jer mene ne boli i ne krvarim. Bolnica je vinogradska
    Azoospermia je najteža muška dijagnoza, mislim da postoje dvije opcije: opstruktivna i neopstruktivna. Ova prva ako se ne varam je još teža opcija... Zaista ne znam detalje o toj problematici, ali imaš cijelu temu tu na forumu.

    Nadam se da si do sada razriješila svoju situaciju. Ja bi ovako, a da te nisam ni vidjela rekla da ti imaš VM koju su ti trebali locirati i odstraniti laparoskopski, VM se sama ne može očistiti i tu nikakva kiretaža ne pomaže jer plod nije u maternici. A ako nema krvarenja to još samo dodatno dokazuje da se situacija ne rješava sama od sebe i ja stvarno ne znam što oni čekaju više s tobom. Malo mi to sve zvuči amaterski i nekako ne vjerujem da te do sad nisu riješili. Mislim, posljedice ako imaš VM mogu biti svakakve, od prsnuća jajovoda do raznih komplikacija. A da odeš po drugo mišljenje? Jesi li razmišljala o promjeni bolnice za liječenje?
    Posljednje uređivanje od katka22 : 10.07.2018. at 09:28

  12. #12812
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj ljube555 prvotno napisa Vidi poruku
    Fizicki dobro a psihicki nikako!!!![emoji25][emoji25][emoji25]

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
    Ljube, drž se draga...

  13. #12813

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Azoospermia je najteža muška dijagnoza, mislim da postoje dvije opcije: opstruktivna i neopstruktivna. Ova prva ako se ne varam je još teža opcija... Zaista ne znam detalje o toj problematici, ali imaš cijelu temu tu na forumu.

    Nadam se da si do sada razriješila svoju situaciju. Ja bi ovako, a da te nisam ni vidjela rekla da ti imaš VM koju su ti trebali locirati i odstraniti laparoskopski, VM se sama ne može očistiti i tu nikakva kiretaža ne pomaže jer plod nije u maternici. A ako nema krvarenja to još samo dodatno dokazuje da se situacija ne rješava sama od sebe i ja stvarno ne znam što oni čekaju više s tobom. Malo mi to sve zvuči amaterski i nekako ne vjerujem da te do sad nisu riješili. Mislim, posljedice ako imaš VM mogu biti svakakve, od prsnuća jajovoda do raznih komplikacija. A da odeš po drugo mišljenje? Jesi li razmišljala o promjeni bolnice za liječenje?
    Beta je počela padati. Sada je na cca 1500 a navodno vide da bi trebala uskoro prokrvariti. Ipak mi nisu radili kiritažu još i nadaju se da nebudu morali ako prokrvarim. Dok je beta rasla držali su me u bolnici ali kako je počela padati navodno nije opasno više.

  14. #12814

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Prijavljujem da mi je danas 2 dpt, dali ima jos neka cekalica ovdje?

  15. #12815

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Prijavljujem da mi je danas 2 dpt, dali ima jos neka cekalica ovdje?
    Mala ja nisam cekalica ali sam te dosla podrzati i pozeljeti ti srecu. Malo je tema zamrla al vjerujem da ima cura u postupcima bez obzira sto je vec vrijeme godisnjih odmora.

    Jel to bio fet ili?? Kakvi embriji su ti vraceni?

  16. #12816

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Mala ja nisam cekalica ali sam te dosla podrzati i pozeljeti ti srecu. Malo je tema zamrla al vjerujem da ima cura u postupcima bez obzira sto je vec vrijeme godisnjih odmora.

    Jel to bio fet ili?? Kakvi embriji su ti vraceni?
    Hvala puno LaraLana! Da bio je fet, i transfer je prosao kako doktor kaze ok, ali rekla je da mi je besika prazna i da zato nisam mogla nista vidjeti. E sad se ja nadam da je makar ona mogla vidjeti sta radi. A embriji su bili petodnevni, i oba su super.

  17. #12817

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Ja pratim ovu temu i dalje. Malo je utihnulo valjda zbog ljetne pauze! Ja sam obavila prvi utz prosli tjedan. Proslo je dobro, bas sam bila sva u strahu, mrvica ima 4mm i vidilo se da su neke vibracije kako srce treperi. I dalje nemam simptome (osim podrigivanja koje je sve manje) a sad sam 6. tjedan od ovulacije ili 8.tjedan od zadnje menstruacije. Bas zbog toga me hvata strah da nije stalo nesto u razvoju! Bas ruzan osjecaj....

  18. #12818

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Prijavljujem da mi je danas 2 dpt, dali ima jos neka cekalica ovdje?
    Drzi ti fige da bude velika beta!!! Samo pomalo i strpljivo!!!

  19. #12819

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno LaraLana! Da bio je fet, i transfer je prosao kako doktor kaze ok, ali rekla je da mi je besika prazna i da zato nisam mogla nista vidjeti. E sad se ja nadam da je makar ona mogla vidjeti sta radi. A embriji su bili petodnevni, i oba su super.
    Ne brini se, vidjela je doktorica sto radi.
    Neki zahtjevaju na prazan a neki na pun mjehur pa tako da ne brini i samo opusteno.

  20. #12820

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja pratim ovu temu i dalje. Malo je utihnulo valjda zbog ljetne pauze! Ja sam obavila prvi utz prosli tjedan. Proslo je dobro, bas sam bila sva u strahu, mrvica ima 4mm i vidilo se da su neke vibracije kako srce treperi. I dalje nemam simptome (osim podrigivanja koje je sve manje) a sad sam 6. tjedan od ovulacije ili 8.tjedan od zadnje menstruacije. Bas zbog toga me hvata strah da nije stalo nesto u razvoju! Bas ruzan osjecaj....
    Cestitam!
    Najbolje je da racunas od prvog dana zadnje menstruacije.
    Po pravilu se tako i racuna. Eventualno moze biti malo odstupanja u velicini ploda ako je npr.punkija bila recimo 11 dc ili 16 dc. Onda ti je to kao dan ovulacije.
    U tom slucaju neki doktori od dana punkije oduzmu 14 dana i to racunaju kao prvi dan menstruacije.

    Meni je prva punkcija bila na 16 dc a druga skolski na 14 dc. Al smo se nekako uvijek vodili prvim danom zadnje m.

    Koliko si sad tocno od zadnje m.trudna?
    Na koji dc ti je bila punkcija?

  21. #12821

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Imala sam fet ovaj put s tim da su mi ovulacije na 19 ili 20. dan ciklusa tako da smo ubacili blasticu tek na 26.dan ciklusa. Od zadnje menstruacije sam prosla 8 tjedana i dva dana ali mislim da to sve smanjujem za dva tjedna!
    Lara u kojoj si ti fazi?

  22. #12822

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam fet ovaj put s tim da su mi ovulacije na 19 ili 20. dan ciklusa tako da smo ubacili blasticu tek na 26.dan ciklusa. Od zadnje menstruacije sam prosla 8 tjedana i dva dana ali mislim da to sve smanjujem za dva tjedna!
    Lara u kojoj si ti fazi?
    Uh mislim da to ne mozes tako racunati al nisam sigurna.
    Nadam se da ce se javiti netko iskusniji.
    Dr ti je nesto trebao napisati koliko si trudna kad si bila na uzv...ono ima procjena za plod uzv dob.

    Npr.ja sam bila na uzv sa 6+2 tt od zadnjem M a velicina ploda je odgovarala za 6+3tt.

    Ja sam frisko rodila svoju drugu mrvicu
    Al posto vidim da je zatisje dosla sam malo bodriti cure.

  23. #12823

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Hvala cure, sada samo polako dug je put predamnom! Hay nemoj da te brine sto nemas simptoma, to ne mora da znaci nista, jer citala sam ovdje dosta cura da nemaju simptoma i sve ok, to je sve individualno!

  24. #12824
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam fet ovaj put s tim da su mi ovulacije na 19 ili 20. dan ciklusa tako da smo ubacili blasticu tek na 26.dan ciklusa. Od zadnje menstruacije sam prosla 8 tjedana i dva dana ali mislim da to sve smanjujem za dva tjedna!
    Lara u kojoj si ti fazi?
    Ja imam Pcos i ovulacije, ako ih imam, nisu prije 21 DC. Dr mi obavezno korigira termin sukladno tome, odnosno ravna se po jednom od tih ranih uzv (ovo što LaraLana kaže) ako ne znamo kad je točno bila O.
    Tada su odstupanja u veličini ploda minimalna i sa velikom preciznošću se može odrediti starost ploda.
    Hay, sretno dalje

  25. #12825

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure, sada samo polako dug je put predamnom! Hay nemoj da te brine sto nemas simptoma, to ne mora da znaci nista, jer citala sam ovdje dosta cura da nemaju simptoma i sve ok, to je sve individualno!
    Mala kako si? Jel planiras test raditi ili cekas dan bete?

  26. #12826

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Mala kako si? Jel planiras test raditi ili cekas dan bete?
    Pa imam bolove u tim misicima oko materice danas, drugo sve ok. A radicu test, ja ih uvjek pocnem raditi rano, meni je to kao priprema pred betu Bilo bi mi teze da tek tako dobijem rezultate, ovako se uz test malo pripremim

  27. #12827

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa imam bolove u tim misicima oko materice danas, drugo sve ok. A radicu test, ja ih uvjek pocnem raditi rano, meni je to kao priprema pred betu Bilo bi mi teze da tek tako dobijem rezultate, ovako se uz test malo pripremim
    Znaci danas ti je 7 dnt.
    Sutra bez problema mozes bilo koji testic
    I ja sam nestrpljiva bila i uvijek prije vec je receno radila testice

  28. #12828

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci danas ti je 7 dnt.
    Sutra bez problema mozes bilo koji testic
    I ja sam nestrpljiva bila i uvijek prije vec je receno radila testice
    Da, testic kaze pozitivno, tako da za sada izgleda dobro, vidjecemo kako beta izgleda Jel neko zna, dali utrici moraju da se stavljaju svaki dan u isto vrijeme? Ja sam se uspavala i slucajno izgasila alarm, pa sam ih stavila 3 sata posle.

  29. #12829

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Mala88 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, testic kaze pozitivno, tako da za sada izgleda dobro, vidjecemo kako beta izgleda Jel neko zna, dali utrici moraju da se stavljaju svaki dan u isto vrijeme? Ja sam se uspavala i slucajno izgasila alarm, pa sam ih stavila 3 sata posle.
    Oooo pa to su divne vijesti, cestitam

  30. #12830

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Za urice ne brini. Za jednom se nista nece dogoditi.
    Gledaj da ti je priblizno vrijeme stavljanja. Sat gore dole ne igra ulogu.
    Bravo ❤

  31. #12831
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    LaraLana... čestitam na pozitivnom testu
    Mogu zakljuciti po tvom potpisu da ti je trudnoca uspjela iz prve?

  32. #12832
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Dajte me prosvijetlite pliz..
    sta su to utrice?

  33. #12833

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    LaraLana... čestitam na pozitivnom testu
    Mogu zakljuciti po tvom potpisu da ti je trudnoca uspjela iz prve?
    Sarah nemam ja pozitivan test vec mala88.
    Ja sam nedavno rodila.
    Tako je....1.ivf i trudnoca, onda je bio fet neuspjesan pa 2.ivf i opet trudnoca.
    Kod mene su 2-dnevni embriji.

    Sretno danas!

  34. #12834

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Utrogestan ili Utrici kako ih mi nazivamo ovdje je progesteron i stavlja se vaginalno nakon punkcije.

  35. #12835
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Sarah nemam ja pozitivan test vec mala88.
    Ja sam nedavno rodila.
    Tako je....1.ivf i trudnoca, onda je bio fet neuspjesan pa 2.ivf i opet trudnoca.
    Kod mene su 2-dnevni embriji.

    Sretno danas!
    Ma joj, sori sori! Onda tebi cestitke na rodjenju bebice a Mala88 tebi cestitke na pozitivnom testicu

  36. #12836
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj LaraLana prvotno napisa Vidi poruku
    Utrogestan ili Utrici kako ih mi nazivamo ovdje je progesteron i stavlja se vaginalno nakon punkcije.
    Sve mi je sad jasno. Tnx. Bilo me strah da niste vi dobile nesto sta ja nisam
    Crinone gel koristim od petka..tada je bilo 2 dana prije planiranog transfera. Evo danas je bio transfer, sve proslo super, mislila sam da ce to bit strasnije
    Vracena mi je 1 blastica i 1 morula.
    Sad...drzimo fige da barem 1 se uhvati.
    Uputnica za Betu mi je za 10.08.ali mislim da cu i prije toga napraviti koji testic jer ko ce izdrzati do 10.08.

  37. #12837

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Srecno Sarah! Mi smo se zakazali cetvrtak za betu, pa da vidimo kako stvari stoje.

  38. #12838
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Hvala Mala88; sretno i vama, drzim fige da bide lijepa velika beta.
    Na koji dnt si napravila kucni test prvi put?

  39. #12839

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Mala88; sretno i vama, drzim fige da bide lijepa velika beta.
    Na koji dnt si napravila kucni test prvi put?
    7 dan s time da se dan transfera ne racuna, tek slijedeci dan se racuna kao dan 1

  40. #12840

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Da dan transfera je nulti dana. Sutra ti je 1dnt.
    Napravi slobodno test 7 ili 8 dan.
    Imaju po ljekarnama jako dobri, osjetljivost 10 miu i znaci pouzdani. Geratherm ili Gravignost ultra.

    Sarah jel imate smrzlica?
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 22.07.2018. at 15:09

  41. #12841

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,756

    Početno

    Jojjj to je Rijeka dok je tako kasno beta.
    Zbilja pretjeruju s tim. Ajde da traze 14 dana al 19 brate mili :/

  42. #12842

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    291

    Početno

    I jos samo da kazem da uradis test sa jutarnjim urinom, jer je najpouzdaniji!

  43. #12843

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    LaraLana cestitam na bebici!!! Sad vjerujem da uzivate!!!
    Mala88 cestitke na pozitivnom testu, bit ce to super!!!
    Sarah sretno, i neka ti brzo vrijeme prodje!!!

  44. #12844
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Hvala curke na podrsci i savjetima.
    Bit ce ovo dugih 8 dana sad mi se cini.
    A ima li neki razlog da Rijeka daje uputnicu za betu tako duze nego drugi ili?

    LaraLana, imali smo znaci 10 izvadjenih, 7 ih se oplodilo, od toga su mi danas vratili 1 blasticu i 1 morulu. Znaci 5 ih je jos u stadiju morule, malo su sporiji i duze im treba da se razviju pa su mi rekli da ce ih ostaviti jos 2 dana da vide da li ce se razviti u blastice i da ce ih onda zalediti. Tako da za sada se razvijaju jos tamo pa cemo u utorak vidjeti sta ce biti.

  45. #12845
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    E da, htjel sam vas pitati jos...
    Sta mislite o uzimanju folne vec sada ili da cekam jos sa tim?

  46. #12846
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Uzimaj folnu, već si trebala i ranije.

  47. #12847

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Folnu uzimaj obavezno i prije transfera je preporuka pocet s time.
    Rijeka ima duzi period cekanja do bete, prosla sam to cekanje tri puta i ne ponavljaju betu jer ako nakon 20 dana je beta dovoljno visoka to je to, trudnoca je u pitanju i zene ne moraju vise puta na vadjenje krvi. Mana je u tom cekanju ali sam ja svako par dana napravila test i pratila kako tamni crta.

  48. #12848
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Hvala cure. Sutra idem po folnu odmah i krecem ju pit. Neka preporuka mozda ili je svejedno?

    A dobro...izdrzat cu do 10.8 .... napravit cu cca 20 piš-testova do tad pa ce bit ok :D

  49. #12849

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure. Sutra idem po folnu odmah i krecem ju pit. Neka preporuka mozda ili je svejedno?

    A dobro...izdrzat cu do 10.8 .... napravit cu cca 20 piš-testova do tad pa ce bit ok :D
    Folacin 5mg ti je besplatan samo pitaj ginekologa da ti ga na recept da. A od Solgara imas isto samo placas, uglavnom sve ti je to slicno ja mislim.

  50. #12850
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    A moja ginicka je na g.o. pa nista od recepata...
    Uzela sam od Natural Wealth folnu kiselinu. Valjda je dobro...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •