Stranica 43 od 80 PrviPrvi ... 33414243444553 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,101 do 2,150 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #2101
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    420 stranica

  2. #2102

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Andras Forgach: Tajni život moje majke

    Knjiga je bila prilično hvaljena u kritici, autor je, čini mi se, gostovao i jesenas na FSK (nisam bila). O romanu, ne znam što da mislim. Tematski je vrlo intrigantan (spoznaja autora da su mu roditelji, naročito majka, bili uključeni u državnu obavještajnu mrežu), napisan je zanimljivom mješavinom stilova (od pripovijedanja do doslovnog navođenja službenih izvještaja, koji su citirani drugačijim fontom), ali na kraju sam ga jedva dočitala do kraja, bio mi je prenaporan i nekako mi nema ni glavu ni rep, završava iznenada kao što je i počeo. Glavna moja zamjerka je manjak autorovog osobnog diskursa - iako i samog sebe spominje u romanu, i više je nego jasno da je riječ o autobiografskom djelu, likovi roditelja cijelo vrijeme ostaju nekako na distanci, apstraktni, bez odnosa prema djeci i bliskim ljudima. Nedostajao mi je onaj osobni kontrast između majke i obavještajke, što bi sigurno ostavilo jači dojam. Ima takvih dijelova u romanu, ali tek u naznakama.
    Ali dobro, neka sam i to pročitala...

  3. #2103

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Molila bih par preporuka za knjigu za poklon mami. Nesto: deblje, ne plitko, ne prekomplicirano. Voli dramaticno. Humor nikad nikom ne skodi. Roman, al mozda netko ima ideju za publicistiku. Znam da je tesko, dajte pliz samo par ideja na poluslijepo.

  4. #2104

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Neki roman Ljudmile Ulicke Iskreno vaš, Šurik; Daniel Stein, prevoditelj; Zeleni šator (ovi su prevedeni na hrvatski u zadnjih nekoliko godina i ima ih u knjižarama).
    Romani su, nisu prekomplicirani, ali nikako nisu ni plitki. I poprilično su debeli

  5. #2105
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    I meni, i baš zbog tih dijelova mi je opći dojam o knjizi izvrstan. Iako me se prvi dio baš i nije dojmio, stvarno mi se činio, kako kažeš, malo limunadast.
    Ali taj ratni dio stvarno je bio vrlo snažan, i neke rečenice su mi kao da ih je Camus pisao (usp. "Kugu"). Pa i onaj dio poslije rata mi je bio dojmljiviji od početka romana.

    Flanagan mi se jako svidio uživo, kad je bio gost na FSK, i govorio je o nekim stvarima koje su bile povod za pisanje te knjige, pa mi je cijelo djelo u tom kontekstu onda i jasnije.
    Da!!! 'Najkrvolocniji' dijelovi su i meni najbolji. I onaj poslijeratni dio, posebmo u Japanu. Limunadasti su u skladuns naslovnicom, koja mi je isto limunadasta. Uzivo se i meni jakon svidio. Bez obzira na linunadaste dijelove (koje ima i moja omiljena Chimamanda, i koji su mi i kod njr nekako najlosiji, bolji su mi ovi drugi..koji opisuju drustvo i neljubavne odnose), ta mi je knjiga jedna od omiljenih prosle god.

    Ja sad citam jeftino kupljenog Beigbedera Praznici u komi. Vjer sam to vec i citala. Sto reci...to nije moj svijet i nervira me. Mizda je ipak dovrsim, kratka je, a cisto i zbog kulturoloskog aspekta (polusvijet DJ-eva i partijanera).

    Zao mi je zbog Tajnog zivota. Na njega sam se napalila ocekujuci knjizevni Zivot drugih, emotivne katarze. Vidim, nista od toga
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.03.2019. at 22:25

  6. #2106

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Neki roman Ljudmile Ulicke Iskreno vaš, Šurik; Daniel Stein, prevoditelj; Zeleni šator (ovi su prevedeni na hrvatski u zadnjih nekoliko godina i ima ih u knjižarama).
    Romani su, nisu prekomplicirani, ali nikako nisu ni plitki. I poprilično su debeli
    Hvala!

  7. #2107
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Molila bih par preporuka za knjigu za poklon mami. Nesto: deblje, ne plitko, ne prekomplicirano. Voli dramaticno. Humor nikad nikom ne skodi. Roman, al mozda netko ima ideju za publicistiku. Znam da je tesko, dajte pliz samo par ideja na poluslijepo.
    Oprosti što prije nisam odgovorila.

    Mojoj mami se svidjela Genijalna prijateljica, Signatura na svim stvarima Elizabeth Gilbert, Dodir C. McCullough, Alias Grace M. Atwood.
    Sve su debele i sve napisale žene

    Svidio joj se i Angelin prah F. McCourta. U njemu ima humora.

  8. #2108
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mojoj mami se ne sviđa ama baš ništa što joj ja preporučim Sad sam joj kupila Genijalna prijateljica, počela je čitati i prekinula. Navodno si čuva za ljeto, jer tad ne može u knjižnicu.

    Knjige koje ja mislim da bi joj bile baš super, nula bodova. Npr. ona Otmjenost ježa, nula. Magda Szabo, nula. Sviđa joj se recimo Franzen, Amos Oz, Ferić, Dubravka Ugrešić.

  9. #2109
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Evo, ja bih preporučila Ferićev Kalendar Maja.

  10. #2110

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Da, bas su teske te mame. A onda, povrh svega, ni sama se ne mogu bas dobro sjetiti sta sam joj vec preporucivala, sto je vec citala... A malcice mi je i bezveze kupovati nesto sto sama nisam citala.
    Sama sam mislila na Hararija ili Tisju Kljakovic,ili mozda Oza, ili... znate li mozda kakav dobar salon za masazu u ST ?

  11. #2111
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I još Tisuću žarkih sunaca i Pola žutog sunca...stvarno su sjajne

  12. #2112
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Molila bih par preporuka za knjigu za poklon mami. Nesto: deblje, ne plitko, ne prekomplicirano. Voli dramaticno. Humor nikad nikom ne skodi. Roman, al mozda netko ima ideju za publicistiku. Znam da je tesko, dajte pliz samo par ideja na poluslijepo.
    Od publicistike ja preporučujem Zeca jantarnih očiju - ovo: https://www.mvinfo.hr/clanak/edmund-...antarnih-ociju

  13. #2113
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Slučajno sam naletjela na knjigu mlade hrvatske autorice Mirte Maslać, Junak ili čudovište
    Riječ je o njezinom prvijencu, snažno autobiografski obojenom, ali toliko autentičnom, toliko iskrenom djelu da me ostavlja bez teksta. Fenomenalno napisano, jednostavnim, razumljivim stilom, a opet nekako profinjeno, s brojnim referencama na književnost, glazbu i film, ma, stvarno me fascinirala.
    Tematika je vrlo teška (psihička bolest) i, budući da sam ranije čitala neke romane slične problematike i mjesta radnje, nisam očekivala prejak dojam. Ali sam se prevarila. Ovo mi je bolje od ijedne slične knjige koju sam dosad čitala.
    (izuzimam iz usporedbe Čehovljev Paviljon br. 6 koji je po tom pitanju vrh vrhova, ali ipak se radi o bitno drukčijem vremenu i likovima)
    Nabavila sam ovo nedavno i isto me se tako dojmila, pogotovo što zbog priprema starijeg sina za maturu (HJ) silom prilika ponavljam gradivo razgovarajući s njim. Čovječe - svaka rečenica ima referencu u književnosti, glazbi i drugim umjetnostima, a žena se stvarno ogolila do kostiju. Doslovce.

  14. #2114

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, ja bih preporučila Ferićev Kalendar Maja.
    Kalendar Maja je izvrstan roman a kad smo kod Ferića, za preporuku je i njegov kasniji roman, "Na osami blizu mora".

  15. #2115
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kalendar Maja je izvrstan roman a kad smo kod Ferića, za preporuku je i njegov kasniji roman, "Na osami blizu mora".
    Ferića volim, skoro sve čitala, Kalendar Maja mi je odličan, Osama uh... teško sam je probavila. Ne znam zašto. Previše pervezija i ljetnog seksa u sto kombinacija. Djeca Patrasa su mi OK... a ne znam zašto me baš ova umela. Ne znam je li to literatura za mame .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 13.03.2019. at 15:31

  16. #2116

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ferića volim, skoro sve čitala, Kalendar Maja mi je odličan, Osama uh... teško sam je probavila. Ne znam zašto. Previše pervezija i ljetnog seksa u sto kombinacija. Djeca Patrasa su mi OK... a ne znam zašto me baš ova umela. Ne znam je li to literatura za mame .
    Pa i u Kalendaru Maja ima svega zapravo, recepcija Ferića najviše ovisi o individualnom ukusu. Iako mu se mora priznati da je majstor stila i izvrsno vlada formom romana, a sad, izbor tema je druga stvar...

  17. #2117
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ferića volim, skoro sve čitala, Kalendar Maja mi je odličan, Osama uh... teško sam je probavila. Ne znam zašto. Previše pervezija i ljetnog seksa u sto kombinacija. Djeca Patrasa su mi OK... a ne znam zašto me baš ova umela. Ne znam je li to literatura za mame .
    Da, i meni je Ferić odličan, ali imam drugačije dojmove o pojedinim djelima: Osama mi je bila bolja od Kalendara Maja....

    S druge strane, tek kasnije mi je pao šaka Anđeo u ofsajdu i to je bilo totalno razočaranje. Baš baš mi se nije svidjelo. Ne znam da li me uhvatilo na krivoj nozi, ali to ne bih ponovno uzela u ruke nikako. Kalendar Maja mi je imao dosadnih mjesta, a evo - Osama mi je bila dobra.

  18. #2118
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i u Kalendaru Maja ima svega zapravo, recepcija Ferića najviše ovisi o individualnom ukusu. Iako mu se mora priznati da je majstor stila i izvrsno vlada formom romana, a sad, izbor tema je druga stvar...
    Zapravo ne znam odgovor zašto mi je Na osami tako tužna knjiga, za razliku od svih drugih - teme i drugih su kontroverzne (tj. kontroverzno iskrene), ali Na osami mi je ostal anekako najviše osamljenija, najviše puna nekog tužnog seksa i neispunjenosti. Maybe it's just me koja se mijenjam s godinama. Pa ako anegdotalno izvlačim da mi je Ferić s godinama sve tužniji, onda ga ne bih preporučivala mamama... kao ni, npr., najnoviju Drakulićku. Too depressing.

    Olga Tokarczuk i Pluga bi ja nekoj mami preporučila. I Ulickin opus.

    A mama koja voli Franzena bi, u mojim očima, dobila dodatni bonus .

  19. #2119
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja sam čitala samo Kalendar Maja i točno znam da bi moja majka bila zgrožena
    ustvari, maloprije razmišljam kako se daju preporuke za mame kao da sve imamo istu mamu
    npr moja mama je više tip za romane poput Kolibe, Alkemičara i slično
    s druge strane ona opsesivno skuplja knjige (koje ne čita) pa sam tako iz njene biblioteke ljetos uzela i Eriku Jong (za koju ne vjerujem da ju je pročitala)
    btw, ne znam jesam li ovdje pisala, ali Strah od letenja mi je tako dobro legao sada u tridesetima, kad sam ga prvi put čitala (vjerojatno krajem srednje ili početkom faksa) sam bila previše zasljepljena seksom i bračnom nevjerom, provincijska ja je bila zgrožena tim slobodama sedamdesete su u moje selo došle tek u 2000-tima

  20. #2120
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, i meni je Ferić odličan, ali imam drugačije dojmove o pojedinim djelima: Osama mi je bila bolja od Kalendara Maja....

    S druge strane, tek kasnije mi je pao šaka Anđeo u ofsajdu i to je bilo totalno razočaranje. Baš baš mi se nije svidjelo. Ne znam da li me uhvatilo na krivoj nozi, ali to ne bih ponovno uzela u ruke nikako. Kalendar Maja mi je imao dosadnih mjesta, a evo - Osama mi je bila dobra.
    meni su sve nabrojane super
    a Anđeo u ofsajdu sam prvi put čitala 02/2002. kad sam ležala u bolnici radi ektopične trudnoće
    i meni je bila toliko dobra
    smijala sam se naglas
    ružno reć, ali ona priča o sahrani curice, meni su suze frcale od smijeha
    grozno, valjda sam bila malo psih i hormonalno pomaknuta
    uglavnom mi je knjiga ostala u sjećanju kao presuper

    nakon 10 godina sam je išla ponovo čitati
    niš posebno
    nit mi je bila više tako smiješna
    niti tako dobra

    to što kažeš, na kakvoj nozi te uhvati

  21. #2121
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mojoj mami se Kalendar Maja svidio, nije ona baš neka 'napredna' žena, dapače, ali nije niti neka puritanka da bi ju zgrozile scene seksa. Pa to su naše mame, ne bake

    Erika Jong je pisala dok su one bile mlade žene, što ih Ferić ima sablazniti.

    Mojoj mami se Kalendar Maja svidio prije svega radi atmosfere i opisa Zagreba iz tih vremena, a kao što reče tanja Ferić je stvarno majstor stila, i atmosfera u knjizi je genijalna.

    (ja osobno ne volim tu knjigu, ali ne mogu poreći da on odlično piše)

  22. #2122
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    pa Mima, društvo postaje sve konzervativnije a neki ljudi su povodljivi, što da ti kažem

  23. #2123
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mojoj mami se Kalendar Maja svidio, nije ona baš neka 'napredna' žena, dapače, ali nije niti neka puritanka da bi ju zgrozile scene seksa. Pa to su naše mame, ne bake

    Erika Jong je pisala dok su one bile mlade žene, što ih Ferić ima sablazniti.

    Mojoj mami se Kalendar Maja svidio prije svega radi atmosfere i opisa Zagreba iz tih vremena, a kao što reče tanja Ferić je stvarno majstor stila, i atmosfera u knjizi je genijalna.

    (ja osobno ne volim tu knjigu, ali ne mogu poreći da on odlično piše)
    Da, i moja mama je čitala Ericu Jong, i ja sam je tada čitala - pasaže o menstruaciji, pravi menga-pride. I Oriannu Fallaci, Pismo nerođenom djetetu - to mi je pak mama bila preporučila kao super knjigu. Džizs, koje je to progresivno vrijeme bilo, iz današnje perspektive. Majke mi, ja mislim da se ta knjiga možda danas ne bi mogla objaviti, kao što niti onaj rad iz Zadra o poljupcu 2 homoseksualca danas ne prolazi, a ranije bi možda prošao. Definitivno je društvo sve konzervativnije. I moja mama je, pred kraj života, i zbog bolesti, zaglibila u knjigama ala Bruno Groenning i revivalu religije i konzervativnosti.

  24. #2124
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Molila bih par preporuka za knjigu za poklon mami. Nesto: deblje, ne plitko, ne prekomplicirano. Voli dramaticno. Humor nikad nikom ne skodi. Roman, al mozda netko ima ideju za publicistiku. Znam da je tesko, dajte pliz samo par ideja na poluslijepo.

    Srednji spol, Jeffreya Eugenidesa

  25. #2125
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja je više u new age điru, ali joj se to ne odražava u književnom ukusu

    a konzervativnija nije definitivno, dapače.

  26. #2126
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    lunja kupi joj Baba Jaga je snijela jaje, to je pravi izbor za stare žene. I Lisica od iste autorice je neloša.

  27. #2127
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Richard Flanagan: Uskim putom duboko na sjever
    Pokupila sam preporuku, naravno, odavde, mislim da je višestruko hvaljena...
    Uh, ne znam ni sama...
    Na prvu mogu reći da me nije u cijelosti oduševila. Ali pojedini dijelovi baš jesu.
    Odnosno, ne znam je li "oduševljenje" pravi izraz.
    Paradoksalno, najbolje su mi "legli" dijelovi koji opisuju najveće strahote, njih sam "progutala" u dahu...
    A ovo ostalo mi je sve manje-više nategnuto, čak neki dijelovi i "limunadasti".
    Opći dojam mi je na kraju malo konfuzan.

    420 stranica
    meni je sjajna knjiga
    i limunadasti dijelovi isto
    jbg, zivot je nekad limunadast per se

    kupit cu si ju nekad kad bude na akciji, polazem nade u Inteliber, jednom



    jako mi je zao da Flanagana nisam na FSK poslusala

  28. #2128

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    lunja kupi joj Baba Jaga je snijela jaje, to je pravi izbor za stare žene. I Lisica od iste autorice je neloša.
    Hahaha, kako za koje, moja mama je npr. alergična na knjige koje tematiziraju starost i starenje i Babu Jagu je slala dovraga dok ju je čitala, ali ipak ju je meni poklonila nekom prigodom, i kasnije se složila sa mnom da je knjiga izvrsna.

  29. #2129
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    lunja kupi joj Baba Jaga je snijela jaje, to je pravi izbor za stare žene. I Lisica od iste autorice je neloša.
    Ja imam predrasude - nisam obožavateljica autorice... ali sad si mi dala misliti, možda je vrijeme da joj pružim još koju šansu.

  30. #2130
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nabavila Most ponad burne rijeke - ovo: https://shop.skolskaknjiga.hr/most-p...nog-borca.html

    Još nisam počela čitati (čekam da mi se slegnu dojmovi Junaka ili čudovišta.

  31. #2131
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Srednji spol, Jeffreya Eugenidesa
    moja mama i ja imamo dosta sličan ukus i često si međusobno preporučamo knjige, sve što sam joj preporučila joj se svidilo - osim Srednji spol i Črna mati zemla
    ustvari njih je odmah na početku otpisala, nešto joj je bilo odbojno

    Betty baš sam neki dan razmišljala da bih mogla sada ponovo pročitat Srednji spol i vidit kako će mi leć

  32. #2132
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Srednji spol, Jeffreya Eugenidesa
    Odična knjiga, ali ja bih rekla da je ekstremno komplicirana.

    BTW, sveki sam dala čitat knjigu Ministarstvo potpune sreće (meni grozna, još jedna moja prija odustala od čitanja, iako joj je prva knjiga od Arundati Roy odlična bila - ja tu prvu nisam čitala, nakon ove ni nemam baš želje). Ja i moja prija počele gubiti interes nakon što je prestao dio s transvestitima i krenule političke zavrzlame. Sveki je taj prvi dio s transvestitima bio OK, ali dosadno, a onda joj je krenulo napeto - naučia je svašta o Indidij, Kašmiru, kašmirskim sukobima itd. Ja sam to sve čitala, ali ko da nisam - ubile me te frakcije ova, ona, ovaj protiv ovoga, pa onaj protiv onoga, ja se tu sasvim izgubim. Malo na temu ladica . Nas obje prije smo društvenjakinje, sveki je inženjerka. Na kraju smo umirale od smija na njene opise - ovaj kastrat, onaj kastrat, pa ovaj policajac, pa na kraju svi na groblju žive itd. Žena ima 80 godina, i ful je uživljeno knjigu čitala i brzo mi ju je vratila. Ja bila uvjerena da je odustala od čitanja - kad ono, ona ju je progutala .

  33. #2133
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ferića obožavam, jedino mu Djecu Patrasa ne mogu oprostiti.
    Anđeo u ofsajdu mi je najbolja.
    Kalendar Maja puno bolji od Osame (prva asocijacija na Osamu mi je ono penetriranje ispod pazuha, tu je prećer'o, ostala mi ta slika u glavi ).
    Bas se pitam kad će napisati nešto novo.

  34. #2134
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    lunja kupi joj Baba Jaga je snijela jaje, to je pravi izbor za stare žene.
    Zato mi nije sjela. Jer sam mlada.

  35. #2135
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Betty baš sam neki dan razmišljala da bih mogla sada ponovo pročitat Srednji spol i vidit kako će mi leć
    Strah od letenja sam mislila opet čitat, ne Srednji spol

    a na Strah od letenja me sjetio Grga Čvarak

  36. #2136
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    :inaniz: :umornasam:

    dakle, u slikovnici Grga Čvarak s ilustracijama Tomislava Torjanca
    Grgina bolesna majka u krevetu čita Gričku vješticu, a na ormariću pored nje nalazi se Strah od letenja
    eto to je ta generacija

  37. #2137
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    :inaniz: :umornasam:

    dakle, u slikovnici Grga Čvarak s ilustracijama Tomislava Torjanca
    Grgina bolesna majka u krevetu čita Gričku vješticu, a na ormariću pored nje nalazi se Strah od letenja
    eto to je ta generacija
    Ma da, ovo nisam primijetila. Sva sreća da se ne sjećam pazušne penetracije kod Ferića... na Osami .

  38. #2138
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    joooj, super će ti biti Strah od letenja sada
    doživjela sam ju totalno drugačije nego prije 15-16 god, tada mi se činila tako samoživa i besćutna a sada mi je bila iznimno dirljiva i bolna
    baš me zanimaju tvoji dojmovi!

  39. #2139
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    https://www.google.com/url?sa=i&sour...52574196936103

    ovako izgleda moj (mamin) primjerak Straha od letenja
    čitala sam ju na plaži pa me muž špotao da maknem to, da se ljudi zgražaju o tempora!

  40. #2140
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    joooj, super će ti biti Strah od letenja sada
    doživjela sam ju totalno drugačije nego prije 15-16 god, tada mi se činila tako samoživa i besćutna a sada mi je bila iznimno dirljiva i bolna
    baš me zanimaju tvoji dojmovi!
    Točno to sam pretpostavila. Tada je nisam mogla razumjeti, isto mi se činila samoživa. Jutros mi je nešto došla u misli.... sjetila sam se zašto - jučer je na HRT2 bio odličan film Daleko od raja - Julianne Moor, Dennis Quaid - tema život 50-tih i predrasude 50-tih. A to je bilo djevojaštvo moje mame.

  41. #2141
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    e tu imam ja, i gospođa Čvarak isto

  42. #2142
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.google.com/url?sa=i&sour...52574196936103

    ovako izgleda moj (mamin) primjerak Straha od letenja
    čitala sam ju na plaži pa me muž špotao da maknem to, da se ljudi zgražaju o tempora!
    Bome, da pretražim kod svoje mame - isto bi se to našlo: Strah od letenja & Kako spasiti vlastiti život

    Inače, u odgovarajućim godinama čitala sam Strah od pedesete, ovo https://www.njuskalo.hr/knjige-knjiz...oglas-19141965 i baš mi je tada to pasalo.

    Sad - ne znam ima li što još... ali možda ne bi škodilo malo prekopati.

  43. #2143
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    joooj, super će ti biti Strah od letenja sada
    doživjela sam ju totalno drugačije nego prije 15-16 god, tada mi se činila tako samoživa i besćutna a sada mi je bila iznimno dirljiva i bolna
    baš me zanimaju tvoji dojmovi!
    imala sam "Strah od letenja", sjećam se da je bilo izdanje BIGZ, čitala ga s možda nekih 16-17 (nemrem zamisliti da ga sad moja kći čita )
    i posudila ga jednoj, tadašnjoj kao prijateljici
    koja mi nikad nije vratila
    ne samo to
    kad ju je moja majka vidjela na ulici (moja majka pojma nije imala o kakvoj se knjizi radi) i pitala je za knjigu, ova ju je napala da što je gnjavi
    i nikad ja svoju Ericu Jong više nisam dobila

  44. #2144
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Vrijeme je da i ja procitam u cijelosti Strah od letenja, u ono vrijeme sam izlizala par zadnjih stranica

  45. #2145
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    https://www.portalnovosti.com/knjize...ta-crta-crtica

    ja uzivam kao prase u ovom stripu

  46. #2146
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    Ne volim Ferica.

    Ako mama voli Franzena, preporucila bih joj Cesljugara, mene je Tartt jako podsjetila na Franzena.

    Ja opet naletila na knjigu od koje odustajem.
    Paul Beatty-Prodana dusa. Satira o Afroamerikancu ciji je tata sociolog na njemu provodio ekstremne znanstvene eksperimente pa je kad je odrastao zavrsio kao prvi crnac koji ima svog roba. Vec iz opisa se vidi da je roman sulud, haha
    Nista nisam skuzila. Preamericki, humor nedohvatljiv, specificne rasne teme za koje jednostavno nisam dovoljno senzibilizirana. Ako netko dodje do kraja, nek mi kaze u cemu je stvar.
    Posljednje uređivanje od chesil : 13.03.2019. at 23:03

  47. #2147
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Satira o Afroamerikancu ciji je tata sociolog na njemu provodio ekstremne znanstvene eksperimente pa je kad je odrastao zavrsio kao prvi crnac koji ima svog roba. Vec iz opisa se vidi da je roman sulud, haha
    Dobar opis . Ti si jedina koja je preporučila Češljugara (imam ga doma, ali me straši, jer mislim da je većina ovdje rekla da ih je umeo), pa se možda i ohrabrim .

  48. #2148

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Ja opet naletila na knjigu od koje odustajem.
    Paul Beatty-Prodana dusa. Satira o Afroamerikancu ciji je tata sociolog na njemu provodio ekstremne znanstvene eksperimente pa je kad je odrastao zavrsio kao prvi crnac koji ima svog roba. Vec iz opisa se vidi da je roman sulud, haha
    Nista nisam skuzila. Preamericki, humor nedohvatljiv, specificne rasne teme za koje jednostavno nisam dovoljno senzibilizirana. Ako netko dodje do kraja, nek mi kaze u cemu je stvar.
    I ja sam odustala od Prodane duše prije tjedan-dva čak bih temu još i prihvatila kao zanimljivu (uostalom, zato sam ga i uzela čitati), ali stil pisanja bio mi je neuhvatljiv, nikako se nisam mogla uživjeti u priču. Kako kažeš, preamerički...

  49. #2149
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar opis . Ti si jedina koja je preporučila Češljugara (imam ga doma, ali me straši, jer mislim da je većina ovdje rekla da ih je umeo), pa se možda i ohrabrim .
    i meni stoji već 2 godine na polici, pročitala prvih 10 stranica i mislim, ok imam je (prije 3 godine je poklonila priji za rođendan, ona voli Tratt, kupila sam joj sve njene knjige ((a možda je samo slatkorječiva na zahvali pa ja pomislila da joj se stvarno jako sviđa pa sam joj iz godine u godinu kupovala njene knjige)) ona je pročitala, da joj je super, i posudila mi) pa mi nije žurba da je čitam, uvijek je nešto zanimljivije iz knjižnice

  50. #2150
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Nakon Češljugara gotovo da više ne uzimam američke autore i debele knjige. Koji gubitak vremena - trebala sam prekinut čitanje, kad sam skužila o čemu se radi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •