Stranica 13 od 15 PrviPrvi ... 31112131415 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 721

Tema: Koliko sebe ste žrtvovali u ime društvene prihvatljivosti?

  1. #601
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mrzim kad vertex i ina33 razviju dijaloge . Skoro isti avatar, nije mi jasno koja je što napisala, tek kad vidim engleske interpolacije, shvatim da više nije vertex ...

  2. #602
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ma kako možeš zamijenit, vertex ti je portrait, a ina landscape

  3. #603
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    ...a ja samo boju gledam :mojca: .

  4. #604
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa u smislu da nam nemogućnost znanja ne bude ispričnica da ne pokušamo makar nešto bolje (koliko god će možda i to bit fijasko). Tipa - a šta ću ja na prosvjed - ionako ovo, što ću ja razmišljat o okolišu - ionako ono - što ću ja ovo ili ono - bit će što bude, ja sam mali nevažni kotačić pa šta ima veze, ionako će svi prosvjedi ovako, pa glupo ovo, glupo ono. U tom smislu.

    A normalno da ja osobno imam 1000 excuseova kad mi glava bude ???? od trilema. Ili kad mi se jednostavno ne da. Ali, ne mislim da je nepromišljajući način jer ne možemo ništa promijeniti, tko smo mi - dobar. Ipak ima i ono o čovjeku ispod zvijezda.
    Bit će sam te krivo shvatila...nakon toga je išlo kakva je Veljača, a kakav Jergović pa sam shvatila da biramo tko je bolji.
    Inače, ja se s tobom slažem, i moj zaključak nije da slobodno možemo ništa ne raditi jer je sve svejedno.
    Čoksa, shvaćam te, ali nema pomoći Dugo sam bila bez avatara, onda sam ovaj jedva izabrala, ne što je on baš "ja", nego što sam ga uopće mogla zamisliti kao moj avatar. Teško mi je utjeloviti se sličicom, a nekako sam je htjela imat.

  5. #605
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ma kako možeš zamijenit, vertex ti je portrait, a ina landscape

    Evo je tang pomogla!

  6. #606
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Bit će sam te krivo shvatila...nakon toga je išlo kakva je Veljača, a kakav Jergović pa sam shvatila da biramo tko je bolji.
    Inače, ja se s tobom slažem, i moj zaključak nije da slobodno možemo ništa ne raditi jer je sve svejedno.
    A moramo birati tko je "bolji" (prema našem nekom osjećaju, ma koliko je teško to odrediti). Nema nam druge. Mislim - svi smo neka moralna bića, iako živimo u kaosu, imamo iluziju nekog našeg intimnog smjera i nekaosa. To je "human predicament" (ovo je za čoksu, da zna koja je od 2).

  7. #607
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Koliko se vi raspišete dok se ja probudim.

    Ma mislim da ste krivo shvatile šta smo mi koje smo govorile da nemamo predrasude i da dijelimo ljude na dobre i loše mislile. Ne mislim da je itko na svijetu dovoljna moralna vertikala da prosudi tko je stvarno dobar, a tko stvarno loš. U svakom od nas ima i dobrog i lošeg, sami biramo valjda koja strana će biti izraženija. Opet mi je, ne mogu reći normalnije jer se onda postavlja pitanja i što je zapravo normalno, ali svakako više u skladu sa mnom, stvarati mišljenje o čovjeku na temelju njegovih djela nego na temelju njegovog izgleda.

    Spominjali su se gore govor i misao. Moje mišljenje je da je važnije ono što zapravo radiš nego ono što pomisliš. Svi mi nekad i kažemo i pomislimo nešto drugačije od onoga što bi u stvarnosti napravili. Nekidan, kad su djeca ubila onog jadnog ježa, ja sam bila toliko ljuta i tužna da sam izrekla cijeli popis šta bih ja njima napravila. Nijednu od tih stvari im ne bih zapravo napravila niti bih ikoga maltretirala. Ali jel ih mogu smatrati dobrim osobama koja samo imaju probleme u obitelji pa su zato takvi? Ma daj. Pa većina je imala probleme u obitelji ako se pogleda realno. Ali naći malo nevino biće koje se nikako ne može obraniti i šutati ga, gledati kako ga boli i raditi tako nešto odvratno? Žao mi je ali takve osobe, nebitno jesu odrasli ili djeca, ne mogu imati mjesta u mom životu.

    Što se Jergovića tiče, koliko god on bio cijenjen, opet tko je on da se poziva na komentiranje tuđih tekstova? Čemu? Publicitet, marketing? Jelena se bavi čime se bavi, od toga živi i zarađuje. Ne vjerujem da je to zaglupljuje. Koliko god grozno zvučao posao u kojem je važno biti lijepa, to jeste posao. Odnosno dio posla, jer je njoj važna i hrpa drugih stvari koje joj neće sama ljepota donijeti. Ali bit je u tome ako je ona to odabrala i ako uživa u poslu u kojem je dio svega i da bude lijepa, zašto to nekoga briga? Severina mu je super odgovorila, svaka joj čast.

    I ne mislim da nas opravdava to što nešto ne znamo. Ali ne možemo sve ni znati. Recimo, imam pun ormar Karl Lagerfelda. Dok nije umro, nisam znala da je izjavio da mrzi ružne i debele ljude. Tek kad su počeli po tv-u o njemu po cijele dane, saznala sam i to. Hoće li me sad učiniti boljom osobom ako pobacam svu tu robu? Pa ne vjerujem baš. Naravno da treba polaziti od sebe ali kako možemo znati baš sve? Gdje bih stigla i šta bi drugo mogla raditi kad bih za svakog dizajnera ili za high street trgovinu istraživala tko su ti ljudi?

  8. #608
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ina, jesmo moralna bića, naravno da i ja donosim moralne sudove i o sebi i o drugima, ali ne baš toliko učestalo i rašireno. Stvarno mi nije palo napamet da bi trebalo donijeti komparativni moralni sud o svake dvije osobe. Nemam apsolutno nikakav odgovor na pitanje tko je bolji čovjek, Jergović ili Veljača.
    A sad sam i totalno zbunjena, nisi li ti na drugoj temi upravo tvrdila da je to "dobar loš zao" razmišljanje za vesterne, ili tako nešto?

  9. #609
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mislim da ste krivo shvatile šta smo mi koje smo govorile da nemamo predrasude i da dijelimo ljude na dobre i loše mislile. Ne mislim da je itko na svijetu dovoljna moralna vertikala da prosudi tko je stvarno dobar, a tko stvarno loš. U svakom od nas ima i dobrog i lošeg, sami biramo valjda koja strana će biti izraženija. Opet mi je, ne mogu reći normalnije jer se onda postavlja pitanja i što je zapravo normalno, ali svakako više u skladu sa mnom, stvarati mišljenje o čovjeku na temelju njegovih djela nego na temelju njegovog izgleda.
    Bez ikakve namjere da se ponovno uvučem u tu raspravu, moram reći da malo previše simplificiraš ono što se pokušalo reći na temu općenito postojanja predrasuda (mislim da je to bilo na onoj drugoj temi, ali svejedno).
    Na toj drugoj temi je bilo puno onih koji su se zgražali i sam spomen mogućeg postojanja predrasude i uzvisivali svoj pristup podjele ljudi na dobre i zle.

    I ne mislim da nas opravdava to što nešto ne znamo. Ali ne možemo sve ni znati. Recimo, imam pun ormar Karl Lagerfelda. Dok nije umro, nisam znala da je izjavio da mrzi ružne i debele ljude. Tek kad su počeli po tv-u o njemu po cijele dane, saznala sam i to. Hoće li me sad učiniti boljom osobom ako pobacam svu tu robu? Pa ne vjerujem baš. Naravno da treba polaziti od sebe ali kako možemo znati baš sve? Gdje bih stigla i šta bi drugo mogla raditi kad bih za svakog dizajnera ili za high street trgovinu istraživala tko su ti ljudi?
    PA, to što je Karl Lagerfeld govorio da mrzi debele svakako nije lijepo ali je zapravo banalano u usporedbi s nekim drugim zločinima umjetnika. Pada mi na pamet Polanski. I točno se sjećam jedne dodjele oscara gdje on dobio neki nagradu (za životno djelo?) i gdje su se svi ustali i pljeskali mu (nije bio prisutan zbog očitih razloga). Ta ista ekipa koja je stajala i pljeskala danas bojkotira njegove filmove. To ne govori gotovo ništa o tom ljudima ali govori puno zeitgeistu, o mijeni. Meni je to ok, dok god se ide u smjeru osvještavanja a ne zatiranja informacija i promoviranja "not my circus, not my monkeys" politike.

  10. #610
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    eh, lako je živit bez filmova od Polanskog, ali bez Michael Jacksonovih pjesama, to me živo zanima kako će se razvit, mislim da će taj bojkot bit vrlo kratkog vijeka

  11. #611
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    eh, lako je živit bez filmova od Polanskog, ali bez Michael Jacksonovih pjesama, to me živo zanima kako će se razvit, mislim da će taj bojkot bit vrlo kratkog vijeka
    da, dobro si rekla
    iako, osobno teško da ću doma upaliti Jacksona kao glazbenu zavjesu, tako da ne osjećam težinu tog izbora

  12. #612
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja sam samo htjela tim primjerom reći da ne možemo uvijek sve znati, iako se slažem da nas neznanje ne opravdava. I ne znam, možda ja stvarno previše simplificiram, ali samo iznosim svoja razmišljanja, kao i svi drugi ovdje.

  13. #613

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Jedino sto sam s godinama naucila je da je iskljucivanje onih koji sutiraju jeza zlo. Iliti da nemanjem posla, odmicanjem glave od onih koji su noralno opako posrnuli ne cinimo dobro.
    Predrasuda imam, i ne mislim da sam zbog toga ni dobra ni zla, vec covjek.
    A moja maksima je djeluj lokalno, misli globalno. I to mi se cini dovoljno dobrim da sudjelujes u dobrom a da pritom ne poludis.

  14. #614

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I ja sam protiv tih bojkota. To su mi kruske i jabuke. Kakve veze ima kakvi su ljudi... Onda bismo trebali iz filozofije trebali iskljucit sve koji su voljeli male djecake...a takvi su nam oblikovali civilizaciju.

  15. #615
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam protiv tih bojkota. To su mi kruske i jabuke. Kakve veze ima kakvi su ljudi... Onda bismo trebali iz filozofije trebali iskljucit sve koji su voljeli male djecake...a takvi su nam oblikovali civilizaciju.
    S jedne strane se slažem s tobom ali s druge strane... ne znam. Ja ne želim novčano podupirati nekoga tko svjesno čini zlo. Naravno da to radim jer sam u masi stvari potpuno neosvještena ili mi "trošak" tog bojkota previsok. Ali masovni bojkot jeste snažna poruka, koja je puno bolja od inertnosti.

  16. #616
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    da, dobro si rekla
    iako, osobno teško da ću doma upaliti Jacksona kao glazbenu zavjesu, tako da ne osjećam težinu tog izbora
    bome i meni spada u najlakše izbore

    Riri, ne brini za Lagerfelda, ima ih hrpa koji su neprihvatljivi u svojim stavovima. IKEA (nacizam), Barilla (gay), Gucci (rasizam), Benetton svako malo izleti s nečim itd. Ja jedino ne mogu prijeći preko švicarske tvrtke za čokolade s N. Prvenstveno zbog zalaganja za privatizaciju izvora pitke vode.

  17. #617
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni su ti bojkoti sasvim u redu, ako su osobni. Ja bojkotiram N vec godinama, jer mi se gadi njihova poslovna politika. Privatizacija izvora pitke vode je kap u moru gadosti. Al da cu sad proganjat ljude s tim, ne da mi se. Ako ce netko bojkotiram Jacksona, neka, u redu mi je da ljudi imaju misljenja i stavove, al meni se ne da mislit na to da ostanem u stavu mirno kad zasvira Billy Jean...

  18. #618
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Hocu reci, ne moramo svi sve.

  19. #619
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Da dodjem negdje i da mi stave na stol salatu s tomi majonezom isto ne bih rekla - znate, ja vam ne jedem majonezu, a osim toga bojkotiram N. Zahvalim lijepo, pojedem, a l ne kupim.
    A vidim da se Barilla potrudila popraviti image. Hajde neka!

    Al nije da mi ne dodje da bojkotiram ovog ili onog pa zaboravim poslije. Ledo me svako malo iznervira s prepakiravanjem uvoznih proizvoda.

  20. #620
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Joj meni će Jackson teško pasti.

    Za Gucci nekako ne znam šta da mislim. Teško mi je povjerovati da su s tim puloverom (ako misliš na pulover?) htjeli pokazati rasizam. A opet, pokazali su. Iako se u modnoj industriji često sve i svašta naziva rasizmom. Prošle godine je bio onaj skandal kad su morčići ispali predstavnik rasizma na kraljevskom dvoru. Ne kažem da toga nema, da me se ne shvati krivo, ali mislim da je često i pretjerivanje.

    A u Benettonu iz inata ne kupujem, radila sam za njih pa su mi ostali u lošem sjećanju.

  21. #621
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Prošle godine je bio onaj skandal kad su morčići ispali predstavnik rasizma na kraljevskom dvoru. Ne kažem da toga nema, da me se ne shvati krivo, ali mislim da je često i pretjerivanje.
    ja imam naušnice na morčiće stare preko 100 godina, obiteljsko nasljedstvo i bome, tek me je taj skandal osvjestio da jesu malo rasistički ne znam koliki je to problem u RH jer teško da ću se susresti s nekime koga bi to vrijeđalo ali svejedno...

  22. #622
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Rasprava na zadnjoj stranici me sjetila na meni omiljenog filmasa, Woodyja Allena. Sto se umjetnosti tice, smatram da umjetnicka djela, jednom kad ih umjetnik pusti u svijet, imaju vlastiti zivot i da ih treba sagledavati odvojeno od autora.

  23. #623
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam naušnice na morčiće stare preko 100 godina, obiteljsko nasljedstvo i bome, tek me je taj skandal osvjestio da jesu malo rasistički ne znam koliki je to problem u RH jer teško da ću se susresti s nekime koga bi to vrijeđalo ali svejedno...
    Moguće i da jesu, možda ja to krivo gledam. Ali gledam na takve stvari kao na tradiciju i bio mi je čak i smiješan taj skandal. A inače me ti 'skandali' podsjećaju na ono 'My culture is not your goddamn prom dress'

  24. #624
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    znam, ali ako je nešto tradicija ne znači odmah da je dobro
    slažem se da neke stvari dovode do apsurda i da se nama čini da je to možda otišlo predaleko
    ali politička korektnost nije izmišljena da optereti vladajuću većinu nego da zaštiti potlačenu manjinu koja nema ili nije imala glas

  25. #625
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ne znači, istina. Ali opet mi nekad bude pretjerano... Ne znam, možda ni ne postoji pravi odgovor.

  26. #626
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ajme cokolada, pa jedan je avatar okomit a drugi vodoravan. to odmah vidis.

  27. #627
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    e a je li u toj prosudbi onda važno koliko će prosvjed utjecati na konkretne promjene, a koliko će ostati na nekom glasu koji se u jednom trenu čuo, bio je pozitivan, ali tu je stalo
    ko onaj famozni prosvjed za kurikularnu, na kojem smo se tako dobro osjećali, možda smo pokazali volju, možda i hrabrost, ali šta smo ustvari postigli?
    puno.
    ja to stavljam u neki malo siri kontekst, ponekad "rezultati" nisu vidljivi odmah, ali u nekom sirem vremenskom razdoblju iz posijanog sjemena naraste lijepa biljka.
    osim toga covjek ponekad iz neuspjeha nauci vise nego iz uspjeha.
    uz to:
    makar i jedan glas daje nadu stotinama drugih da nisu sami, te da svijet nije otisao dovraga.

    ja se i sad sjecam te slike one jedne cure (ili su bile dvije) (ne sjecam se vise ni kako se zvala, ni tko je bila) koja je stala ispred one bogbudisnama povorke za zivot koje su vodile markic i ona supruga premijera "gradevina" cije sam ime zaboravila.

  28. #628
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Zapravo, u dobrom dijelu aktivizama povrat investicije dolazi tek u iducoj generaciji, pa i oz toga ja recimo crpim neku utjehu. To nista nisu sprintevi.

  29. #629
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A neki se pak vrate turbo brzo i drustv klima se brzo promijeni. Primjrr antivax. Vrijeme obrta niti 10 god.

  30. #630
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, jesmo moralna bića, naravno da i ja donosim moralne sudove i o sebi i o drugima, ali ne baš toliko učestalo i rašireno. Stvarno mi nije palo napamet da bi trebalo donijeti komparativni moralni sud o svake dvije osobe. Nemam apsolutno nikakav odgovor na pitanje tko je bolji čovjek, Jergović ili Veljača.
    A sad sam i totalno zbunjena, nisi li ti na drugoj temi upravo tvrdila da je to "dobar loš zao" razmišljanje za vesterne, ili tako nešto?
    Jesam. Nista nije savrseno, ni dobar los zao, ni nista Al svi mi svjesno nesvjesno prosudjujemo. Ne znam na kojij temi je mojnArchitect, al tocno podcrtava ovaj prividni paradoks dobar zao. Probat cu opet kopirat.

  31. #631
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo ga:

    "Kao paradoks za većinu promatrača, Arhitekti mogu živjeti prema značajnim kontradiktornostima koje ipak imaju savršenog smisla – barem iz potpuno racionalne perspektive. Na primjer, Arhitekti su istovremeno najnaivniji idealisti i najgori cinici, što je naizgled nemogući sukob. Međutim, to je zbog toga što Arhitekt osobnosti imaju tendenciju da vjeruju da uz trud, inteligenciju i razmatranje ništa nije nemoguće, dok u isto vrijeme vjeruju da su ljudi previše lijeni, kratkovidni ili samoživi da bi uistinu postigli te fantastične rezultate."

    " paradox to most observers, INTJs are able to live by glaring contradictions that nonetheless make perfect sense – at least from a purely rational perspective. For example, INTJs are simultaneously the most starry-eyed idealists and the bitterest of cynics, a seemingly impossible conflict. But this is because INTJ types tend to believe that with effort, intelligence and consideration, nothing is impossible, while at the same time they believe that people are too lazy, short-sighted or self-serving to actually achieve those fantastic results."

    A vezano za vaganje pluseva i minuseva, ja svašta važem stalno i meni je to skroz "prirodno" - za mene. Za aktivnosti svake osobe - ima li više pluseva il minuseva (u mojim očima), organizacije, stranke, pa onda jel (mi) bolje to ili to - od osobe a do osobe b, preko aktivnosti a do aktivnosti b.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.03.2019. at 20:36

  32. #632
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Da dodjem negdje i da mi stave na stol salatu s tomi majonezom isto ne bih rekla - znate, ja vam ne jedem majonezu, a osim toga bojkotiram N. Zahvalim lijepo, pojedem, a l ne kupim.
    A vidim da se Barilla potrudila popraviti image. Hajde neka!

    Al nije da mi ne dodje da bojkotiram ovog ili onog pa zaboravim poslije. Ledo me svako malo iznervira s prepakiravanjem uvoznih proizvoda.
    Ja majonezu ne jedem i uvijek to lijepo kažem. Čak i pitam da li je majoneza unutra. Ne mogu podnijeti okus majoneze, ne znam što bih napravila da ju zagrizem
    Point je da se ne pravim toliko pristojna da idem protiv sebe. Ili vrlo rijetko. No ne kad se tiče mojih usta.
    Napreskok čitam i pafa mi na pamet, iako sam već o tome znala pisati, što lu je zaslužio onaj čovjek koji je natjerao gotovo sve žene svijeta da briju svoje intimno područje. Kako li su ti muškarci skupili (bradate) glave i puno miliona dolara i krenuli u svjetsku ofenzivu.
    I uspjeli! Tako mogu uspjeti sve. Samo ako imaju dovoljno volje, novaca i vremena.
    Pomalo me užasava ta snaga.
    Jer, prije samo 20 godina, ako i toliko, to nije bio nikakav issue. Brijale su se one
    Vidi se da sam čudno jutros raspoložena
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 01.04.2019. at 10:09

  33. #633
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    puno.
    ja to stavljam u neki malo siri kontekst, ponekad "rezultati" nisu vidljivi odmah, ali u nekom sirem vremenskom razdoblju iz posijanog sjemena naraste lijepa biljka.
    osim toga covjek ponekad iz neuspjeha nauci vise nego iz uspjeha.
    uz to:
    makar i jedan glas daje nadu stotinama drugih da nisu sami, te da svijet nije otisao dovraga.

    ja se i sad sjecam te slike one jedne cure (ili su bile dvije) (ne sjecam se vise ni kako se zvala, ni tko je bila) koja je stala ispred one bogbudisnama povorke za zivot koje su vodile markic i ona supruga premijera "gradevina" cije sam ime zaboravila.
    cura koje se sjecas je fenomenalna glazbenica Lovely quinces (Dunja Ercegovic).

    https://m.youtube.com/watch?v=bRpryUZAAy8

  34. #634
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Napreskok čitam i pafa mi na pamet, iako sam već o tome znala pisati, što lu je zaslužio onaj čovjek koji je natjerao gotovo sve žene svijeta da briju svoje intimno područje.
    Ja sam sretna zbog toga, mrzim dlake.

  35. #635
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    I ja. Bolje se osjecam izdepilirana. Ne ljepse, nego bolje, laganije nekako.

  36. #636
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ok, netko se osjeća bolje, ali to niksko nije univerzalan osjećsj. Neka se žena vjerojatno osjeća da mora biti rob mode, neku smeta što joj spolni organ treba izgledati poput djevojčice da bi bila privlačna muškarcima, neku to sve boli pa ne želi...
    I da, kad je granica? Sa koliko godina ćemo djevojcicama početi nametati depilaciju? Ili budi bez dlaka ili budi neprivlačna, nemoderna.

    Što li sve žene moraju učiniti radi mode, radi drugih?!
    No, trebaju znati da ne moraju, ako ne žele.

    Pusti, pusti modu...
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 01.04.2019. at 15:08

  37. #637
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Ja se osjecam seksualno nelagodno kad mi je spolovilo skroz izdepilieano. Kao da sam upala u pornic sa skolarkama.

  38. #638
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    cura koje se sjecas je fenomenalna glazbenica Lovely quinces (Dunja Ercegovic).

    https://m.youtube.com/watch?v=bRpryUZAAy8

    Hvala na podsjetniku! Cura je super.

  39. #639
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Šta ti se dogodi ako ti splovilo nije izdepilirano? Muškarac s kojim se upravo spremaš poseksat se zgrozi i uskrati ti seks? Valjda nije dotle došlo . Da čujemo, nemonogamne ili serijski monogamne?

  40. #640
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Beti, nisam ni mislila da je to univerzalan osjecaj i da bi tako sve zene trebale raditi. Pisala sam iz svoje pozicije, kako je meni draze i ugodnije. Ne muzu ni ljubavniku ni drustvu

  41. #641
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Pravi muskarac se definitivno nece zgroziti

  42. #642
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa i ja tako mislim :D

  43. #643
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I ja sam pisala za sebe, ne za muškarca. I naravno da trebaju sve znati da ne trebaju to raditi ako ne žele. Iako ako se neka stvarno depilira zato što to njen dečko/muž traži, e pa brate mili onda je do nje i do njenih životnih uvjerenja. Evo priznat ću da ja ni na muškarcu ne volim tu vrstu dlaka. Meni je moj privlačniji bez toga, ali da sad odluči da mu se više ne da, je*iga, šta sad. Ne bih mu sigurno uskraćivala seks.

  44. #644
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se osjecam seksualno nelagodno kad mi je spolovilo skroz izdepilieano. Kao da sam upala u pornic sa skolarkama.

  45. #645
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja volim da sam skroz izdepilirana.
    Ipak, blicam ipl-om samo bikini zonu, možda se šumasto vrati u modu pa za svaki slučaj

  46. #646
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    možda se šumasto vrati u modu pa za svaki slučaj
    Pametno...da ne moramo prorijedjene dlake crtat ko obrve ako se vrati. Pa se u zaru akcije sve razmaze. Pa osvanu youtube tutoriali i 25 cetkica i bojila i 50 proozvoda i usluga i trajnih tetovaza da to ipak stoji na mjestu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.04.2019. at 20:03

  47. #647
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pametno...da ne moramo prorijedjene dlake crtat ko obrve ako se vrati. Pa se u zaru akcije sve razmaze. Pa osvanu youtube tutoriali i 25 cetkica i bojila i 50 proozvoda i usluga i trajnih tetovaza da to ipak stoji na mjestu.
    Dobro ssm se nasmijala na ovo. Upravo tako jest! Ili bi moglo biti.

  48. #648
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ina !

    Ja se samo divim i zavidim svima na ovoj temi i onoj o šminkanju kad uspiju naći vremena za sve to. Ja sam sretna kad se istuširam .

  49. #649
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ina !

    Ja se samo divim i zavidim svima na ovoj temi i onoj o šminkanju kad uspiju naći vremena za sve to. Ja sam sretna kad se istuširam .
    Nemojte na mene gledati, ja nemam djecu. Vidjet ćemo kakva ću biti za koju godinu.

  50. #650
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    #zapuštena, što drugo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •